iMgeiieiM iels Boter- en Kaasmakers. Aanbesteding. SCHOUWING SCHOUWING BE AFBRAAK Gemeente ïerseke. Watergangen, Heulen en Dammen op VRIJDAG 31 MEI 1895. Wegen en Voetpaden, te beginneu op 29 Mei 1895. op Zaterdag i Juni 1895, Openbare Aanbesteding op Maandag 10 Juni 1895, op Woensdag 29 Mei 1895, te verkoopen: op Woensdag 29 Mei 1895, verkoopen: sekse. Men zei, dat de wielrijdster door een straat jongen was gemolesteerd en dezen daarop een paar welverdiende oorvegen had toegediend. Doch nu kwam de moeder van den knaap voor den dag, wierp het rijwiel omver en gaf op haar beurt de in een elegant grijs kostuum gekleede wielrijdster een paar ferme klappen, zich daarbij lang niet malsch uitla tende over zulke floddermadams", die met haar tijd geen raad weten en dan nog kinderen van een fat soenlijk »mins" durven te slaan. De floddermadam" greep nu den schroevendraaier van haar fiets, die in haar fijn geganteerde hand een lang niet te verachten wapen bleek. Kennissen en familieleden van beide partijen scho ten ter hulpe en het duel zou tot een algemeene vechtpartij geleid hebben, zoo niet de politie tui- scben beide was gekomen, die aan het standje een einde maakte. (Tel.) Te Maastricht is het vereenigingslokaal der socialisten met de daarin gevestigde drukkerij van het weekblad De Volkstribuun door brand vernield. De werkstaking der Amsterdamsche meubel makers is zoo goed als afgeloopen. Zeer vele gezellen hebben zich weder tegen het oude loon bjj hunne vroegere patroons aangeboden, en voor zooveel hunne plaatsen nog open waren, zijn zij op nieuw in dienst genomen. Een goudsmid te Schoonhoven had in het be gin der vorige week in zijn winkelkast behalve veel moois, een onvoldane rekening liggen ten name van een stadgenoot. Deze, benieuwd wat toch al die menschen voor den winkel moesten doen, kwam ook een kijkje nemen, maar raakte, op het gezicht van bet briefje, zoodanig uit zijn plooi, dat hij eerst den winkelier heel wat gepeperde lieflijkheden naar het hoofd gooide en ten slotte een vleeschmand door diens prachtige winkelruit. De rekening was daar mee echter niet voldaan, integendeel, de goudsmid stelde een eisch tot schadevergoeding in en de politie gaf den driftigen jongeling proces-verbaal. Hoe veilig het op de Amsterdamsche straten is, blijkt uit het volgende geval, dat de Echo mededeelt: »In den nacht van Maandag op Dinsdag 11. heeft op den O. Z. Voorburgwal nabij het Oudekerksplein een brutale aanranding plaats gehad. Een in de nabijheid wonend heer, die zich huiswaarts begaf, werd door een vrouw zoodanig in het gelaat gesla gen, dat hij niet zien kon en ter aarde stortte, waarop hij dadelijk door een mannelijk handlanger werd aangegrepen en een worsteling ontstond. Op zijn geroep om hulp schoot een der particuliere nachtwakers toe, die dadelijk het alarmsein gaf, waarop hij door den aanvaller met een dolkmes werd bedreigd. Onmiddellijk kwamen een brigadier en twee agenten te hulp, zoodat zeer spoedig de twee onverlaten in verzekerde bewaring werden gebracht. De aangevallene, die eenige wonden had bekomen, en wiens kleeding op vele plaatsen gescheurd was, moest ter verpleging naar het Gasthuis worden vervoerd. Tot zoover de Echo. Wij hoorden verhalen, zegt de Standaard, van een jongmensch, die Zondagavond, nota bene op den Nieuwendijk, zonder eenige aanleiding, werd aange grepen, geslagen, en eerst met gescheurde kleeren en gewond gelaat weder kon opstaan, toen de aan randers in de verte een helm zagen blinken. Inderdaad de baldadigheid is zóó groot op Btraat, dat men zich met eenige verwondering gaat afvra gen, waar dat heen moet. Volgens het adresboek voor den Nederland- schen boekhandel, worden hier te lande 850 en in 't buitenland 47 Nederlandsche dag- en weekbladen uitgegeven, tegen 771 en 45 in 1894. Van deze verschijnen er te Amsterdam 145, Rot terdam 54, 's-Gravenhage 52, Utrecht 27, Groningen 20, Leiden 18, Leeuwarden 15, Zwolle 13, Middel burg 12, Nijmegen 11 en 's-Bosch 10. Een model-scholier vond De Post te Wehl in zekeren jongen, die de school alleen bezoekt als het regent, omdat dan thuis niets voor hem te doen is en hij dus niets verzuimtGelukkig telt de school aldaar maar één exemplaar van dat soort regenscholier Het stoomschip Lucaniavan New-York naar Liverpool, passeerde 18 dezer te 2 u. 24 m. nam. Sandy Hook en arriveerde 24 dezer te 6 u. 55 m. voorm. te Queenstown. Het legde den afstand van 2898 mijlen af in 5 dagea 11 uren 40 minuten. De gemiddelde vaart gedurende de reis was 22.01 knoopen, hetgeen geljjk staat met 25.25 mijl per uur. De snelste vaart, die ooit door een stoomschip werd behouden op eene Atlantische reis. De correctioneel© rechtbank te Charleroi heeft zekeren M., commies van de posterijen te Thuin veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en fr. 1000 boete. Met zijn broer, die verleden jaar is gestorven en brievengaarder was, had M., om zijn speelzucht te bevredigen, door vervalsching van handteekeningen in spaarbankboekjes ruiaa 100.000 fr. verduisterd. Uit Hamburg wordt gemeld, dat de chemische fabriek der heeren Stahraer, Noack en Co. te Bill- werder door brand grootendeels is vernield. De schade bedraagt 300.000 Mark. Het duurde vier uren, voordat de brandweer het vuur meester was. Op de torenspits van het meteorologisch in stituut te Chicago, ongeveer 100 meters boven den spiegel van het Michigan-metr, is onlangs een lamp geplaatst, die langzaam draaiende na het invallen van de duisternis naar alle hemelrichtingen krachtige lichtstralen uitzendt. Het doel van deze, in twee kleuren, wit en rood, aangevende teekentaai is weer voorspelling, waardoor over een omtrek van 20 mijlen plotselinge weersveranderingen worden aangekondigd. Een wit licht voorspelt in den winter strenge koude en beteekent in voor- en najaar het intreden van lichte vorststorm en oostewinden worden door roode lichtstralen aangekondigd, terwijl afwisselend wit en rood flikkerende stralen de voorboden van een orkaan zijn. De jury te Florence heeft uitspraak gedaan Jq zake het proces tegen de moordenaars van den heer Bandi, den hoofdredacteur van een der voor naamste bladen te Livorno. De man, die den dood steek toebracht, werd veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid en zjjne beide medeplichtigen tot dertig jaar gevangenisstraf. Men zal zich herinneren, dat Signor Bandi het slachtoffer werd van een aanslag, tegen hem gepleegd door eenige anarchisten, omdat hij in zijn blad de anarchistische misdaden zoo krach tig had veroordeeld. De erfprins van Anholt-Dessau, die een groot vereerder is van W agner, zal te Dessau een schouw burg laten bouwen, geheel naar het model van dien te Bayreuth en daar door uitgelezen kunstenaars Wagner's werken doen uitvoeren. Een brutale diefstal ia gepleegd in de bank van de heeren Williams en Deacon in de Londenscbe City. Een kassiersbediende van de heeren Coutts Co. was in de bank gekomen om geld te ontvangen, en had zijn tasch op de toonbank gelegd, toen de tascb plotseling werd weggerukt en een andere van den zelfden vorm in de plaats gelegd. De bediende van Williams had het gezien en snelde onmiddellijk den dief na, maar aan de deur werd hij een oogen- blik opgehouden door twee onbekende personen, en toen hij op straat kwam, was de dief gevlogen. De gestolen tasch bevatte 3000 aan banknoten en voor nog grooter bedrag aan chöques; deze laatste echter zijn voor den dief van geen waarde. Vrijdag vierde Koningin Victoria haar76sten verjaardag. Koningin Victoria behoort tot de oudste der in Europa regeerende staatshoofden. De oudste is Adolf, groot-hertog van Luxemburg, die 77 jaren oud ia. Dan volgen Koning Christiaan van Dene marken en groot-hertog Karei Alexander van Saksen- Weimar-Eisenach, die beiden 76 jaren oud zijn. Pater Rossignoli, de Italiaansehe zendeling, die vijftien jaar in gevangenschap bij den Mahdi heeft doorgebracht en eerst onlangs met levens gevaar is ontvlucht, heeft aan een dagblad-corre spondent eenige belangrijke mededeelingen gedaan over den politieken toestand in Soedan. Naar de meening van Pater Rossignoli, loopt het met den opvolger van den Mahdi spoedig ten einde. Het is merkwaardig dat alle gebeurtenissen van dit jaar in gedrukte profetiën zijn voorspeld en dat deze profetiën, als men deze gedrukte waarzegge rpen zoo noemen kan, tot dusver alle zijn uitgeko men. Zoo ia ook het einde der heerschappij van den Khalif voor dit jaar voorspeld, en alles wijst er op, dat ook deze voorspelling in vervulling zal gaan. Een bewijs daarvoor is het feit, dat het den Khalif aan moed ontbreekt om tegen Kassala op te rukken. De tactiek der Italianen heeft het hem ge daan tegen de carrés der Engelschen en Egypte- naren is hij opgewassen, maar de verspreide gevechts- wijze der Italianen, die over een uitgebreide linie oprukken, is hem te machtig. Het zal in allen ge valle spoedig tot een strijd komen in Soedan de Egyptenaren en Engelschen zien met leede oogen de Franschen van den Niger uit voorwaarts dringen, en als zij daar niet spoedig paal en perk aan stellen, gaan deze provinciën aan de Franschen verloren. Een expeditie schijnt dus onvermijdelijk, en daarbij zal de Khalif tevens te gronde gaan, want zijn macht bestaat nog slechts in schijn. Hij heeft ontzaglijk in macht verleren; zijn verwijfd leven, waarbij hij dik en vet wordt, is weinig in overeenstemming met zijn profetenrol, en daar hij ondanks alle godde lijke openbaringen, die hij beweert te ontvangen, geen vorderingen maakt, zijn de geloovigen onge- loovig geworden. De materieele nood brengt er veel toe bij, om het aanzien van den profeet te verminderenvroeger leefde men in overvloed, thans heerscht er gebrek en honger. De handel staat stil, en er is geen geld meer in het land. Het weinige geld dat nog voorhanden is, heeft de Khalif noodig om zijne praetorianen te betalen, met wier hulp hij de getrouwen in toom houdt want alleen de vrees houdt de onderdanen nog onder de banieren van den wreeden profeet, die bij het minste vergrijp handen en voeten en dikwijls ook hoofden laat afhouwen. Innerlijk haten de geloo vigen den valschen profeet en verlangen zij vurig naar zijn val. Liefdadigheid. DIAKENEN der Ned. Herv. Gemeente alhier, het voornemen hebbende om hunne gewone drie- maandelijksche collecte aan de huizen der ingezetenen te houden op a. s. Donderdag- 30 Mei, bevelen die collecte dringend bij hunne stad- genooten aan. Goes, 27 Mei 1895. Namens Diakenen voornoemd, C. MARINISSE, Voorzitter. I. WESSEL, Secretaris. Rectificatie. In onze opgave van de Staatsloterij, 5e klasse, 12e ljjit, staat no. 20253 f 70, dit moet zijnniet. Burgerlijke Stand van Goes van 24 tot 27 Mei 1895. Ondertrouwd 25, Adrianus Franciscus Plompe, 27 j., jm. en Theodora De Leeuw, 26 j., jd., beiden te Goes. Geboren 25, Maria Magdalena, d. v. Franciscus Josephus Tierie en Janna Verburg26, Klaas Willem, z. v. Jacob De Nooijer en Elisabeth Jobse; 27, Anthoniu8, z. v. Judocus Pieter Van Hese en Pieter- nella Francisca Berks. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Borsele. Voor de aanneming van het vervoer van 83 M\ grint van de haven naar den weg over den 's-Heerenhoekschen dijk waren vier inschrijvings biljetten ingeleverd. J. de Kok te 's-Heerenhoek schreef per M3. in voor f 0.70, A. Karelse Az., P. Zweemer, en P. Vette te Borsele respectievelijk voor f 0.64, f 0.59 en f 0.54. Zaterdag werd het werk door B. W. aan P. Vette toegewezen. Kapelle. Zaterdag is namens den heer Schram op diens hofstede in den Willem-Annapolder, bewoond door Van Hootegem, onderhands aanbesteed, de vernieuwing van het dak der landbouwschuur en bijkomende werken. Minste inschrijver was J. Pannij van Krabbendijke voor de som vau f 3400, waarvoor deze het werk, onder opzicht van den heer Hannink, bouwkundige te Goes, zal uitvoeren. Te houden Aanbestedingen. Datum Plaats. 29 Mei, Kruiningen, Voorwerpen Information, levering materialen, S. li. Blok, opz. waterscli Kruiningen. 31 Borsele, onderhoudswerken, Polder Borsele. 1 Juni, Schore, onderhoudsgrint, Burgem Sckore 10 a Goes, verbouwing winkelhuis, J. W. v. d. Weert W.Jz Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 29 Mei, Ellewoudslijk, afbraak schuur en huizen, Hollmann. 29 Middelburg, logement en koffiehuis, J. W. Verhulst. 31 Borsele, inspan, De Vos. 31 Wolfertsdijk, beestiaal, Pilaar. 31 i Weraeldinge, planken, latten, ribben, Hollmann. 3L Kattendijke, planken, latten, ribben, Hollmann. 5 Juni, Kolijnsplaat, hofstede en land, P. Overman. 5 h W'olfertsdijk, inspan eu klavers, Hollmann. 6 Schore, beestiaal en plankan, Hollmann. 6 Schore, woon- en winkelhuis, Prins. 6 m Wolfertsdijk, klaver, Pslle. 7 Goes, gras en nagras, Gallis Mcrens. 19 Wemeldinge, huizen en erven, Mulock Houwer. 20 Schore, windkjrenmolen, Gallis Merens. 21 Kruiningen, inspan Prins. Juli, Kruiningen, en vruchten te velde, Prins. Watergetijen voor ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER Voorm. Nam. Voorm. Nam. 28 Mei 5.9 5.34 11.39 29 6.— 6.26 0.4 0.30 30 6.55 7.26 0 56 1.25 81 7.58 8.32 1.56 2.28 1 Juni 9.5 9.40 3.2 8.35 2 10.13 10.46 4.10 4.43 8 11.16 11.46 5.16 5.46 Marktberichten. ROTTERDAM, 27 Mei 1895. Vlas op het land zonder zaken. De aanvoer bedroeg 15270 Bteen blauw en 1127 steen Zeeuwsch, dat tegen onveranderde prijzen werd verkocht. Gra nen. Buitenlandsche zeer vast met tamelijken handel. Meel fl, Tarwe, de best» 20 a 25 ct. hooger. Rogge 25 ct. hooger. TARWEf 4,— a 6,30 ROGGE3,75 - 4,50 WINTERGERST2,50 - 3,30 ZOMERGERST2,50 - 3,30 HAVER- 1,75 - 3,20 PAARDENBOONEN WITTE BOONEN BRUINE BOONEN 9,— - 15,50 ERWTEN- 5,50 - 7,50 KANARIEZAAD- 7,— - 8,10 KOOLZAAD- 6,50 - 8,— .A-d-vertentien Bevallen van een Zoon G. KOSTENSE—De Jonge. Kruiningen, 25 Mei 1895. De ondergeteekenden betuigen aan allen, zoowel van hier als van elders, inzonderheid aan het muziekgezelschap •Wolferta Fanfare", hunnen hartelrjken dank voor de vele bewijzen van belang stelling op 24 Mei jl., bij gelegenheid hunner 40jarige echtvereaniging, onder vonden. J. DE BAKKER, Gemeenteveldwachter. S. DE BAKKER- Keersemaker. Wolfertsdijk, 28 Mei 1895. Hiermede betuig ik mijn liarte- lyken dank aan allen, die belangeloos en ijverig hebben medegewerkt bij het blus- schen van den brand. En inzonderheid aan de brandweer van Nisse, voor hunne uitstekende hulp hierbij betoond. Nisse, den 25 Mei 1895. J. KLOOSTERMAN. OP OP BURG. en WETfl. van SCHORE zullen des voormiddags elf ure, aanbesteden: de levering van 100 M3. grove Onderhoudsgrint, te leveren franco op den wal aan de Schoorschebrug, tusschen 15 Juni en 1 Juli 1895. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op 31 Mei 1895 franco bij den Burge meester van Schorebij wien inlichtingen te bekomen zijn. in >de Prins van Oranje", van de verbouwing van het Win kelhuis van J. B. Huijsse, waarvan bet bestek en teekening van af Zaterdag 25 Mei fer inzage ligt in ge noemd koffiehuis. Aanwijzing geschiedt op Donderdag 30 Mei, des voormiddags te 10 uren. Inlichtingen te bekomen bij J. W. VAN DE WEERT W.Jz. te Goes. De Notaris J. W. VERHULST te Middelburg zal des avonds te 8 uur, op de bovenzaal van de Sociëteit >de Vergenoeging", op de Groote Markt aldaar, publiek presen teeren met Vergunning, genaamd „SPOOBKICHX". bewoond door J. Giffard, staande en liggende te Middelburgaan het Kanaal door Walcheren, over het Station van den Staatsspoorweg, in de onmiddellijke nabijheid van de aanlegplaats der Stoom- barge op Vlissingen en der Stoomboot op Zierikzeegemerkt wijk P. no. 42, groot 4 Aren 7 Centiaren. De helft der koopsom kan als eerste hypotheek op het te vei- lene gevestigd blijven. De Deurwaarder HOLLMANN, zal des morgens om 9 uur, ta Ellewoutsdijk van de aldaar gestaan hebbende landbouw schuur en huis, vroeger bewoond door dhr. Jac. Smallegange, bestaande o. m. uit 60.000 Steen, 7000 Pannen, 5000 Keien, 1500 gekleurde Muurte gels, 4 Gebinten om te verplaat sen, 300 Dakribben, Planken, Sparren, Latten, Eikenhout, waar onder dikke Balken, Men- en Staldeuren, Ramen, Kozijnen, Deuren en Zinken Goten, benevens: 1000 bassen Stroo en 500 bossen Dakriet. Een Handelaar, die wekelijks veel Boter en Kaas kan verkoopen, vraagt PRIJSOPGAVE van Hoom- en Grasboter, alsmede van goede Kaas. Brieven motto «Export" bi, de boek handelaars KLEEUWENS ZOON, Goes.

Goessche Courant | 1895 | | pagina 3