Rechtszaken. Gemengde Berichten. UIT DE OUDE DOOS. ten opzichte van »de leer der voldoening", een be zwaar ingediend tegen diens belijdenis, als in strijd met die der Nederd. Herv. Kerk. De heer Hagen verklaarde daarop, dat hij, ofschoon de ouderlingen hem bijna 15 jaren laDg hadden tegengewerkt in de aannaming van zijne leerlingen en mitsdien verzuim hadden gepleegd in de uitoefe ning van kerkelgke betrekkingen, niet van plan was deswege een overigens zeer rechtmatig bezwaar in te dienen. Voor het overige zou hg rustig afwachten wat het Classicaal Bestuur van Leiden te zijnen opzichte zou meenen te moeten doen. Gisteren slaagde voor het proponents-examen voor het Provinciaal kerkbestuur in Zeeland, ge houden te Middelburg, de heer E. G. G. Bal, theol. candidaat te Botterdam. Benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Noordwolle rnej. G. J. Batenburg, aldaar. Hoedekenwkerbe. Maandag jl. is de alhier nieuw gebouwde openbare lagere school in ge bruik genomen. Het gebouw, dat aan de eischen des tijds beantwoordt, strekt den ontwerper van hot bouwplan, den heer D. de Koning, architect te Goes tot eer, evenals den aannemer J. P. Panny te Krabbendijke, die het werk uitvoerde. De daavneven nieuwgebouwde onderwijzerswoning met het daaraan belendende nieuwe brandspuithuis, zijn flinke gebouwen en vormen met hot geheel een© in het oog loopende verfraaiing van de Kerkstraat. Kantongerecht te Goes. Zitting van 7 Mei 1895. Veroordeeld zijn wegens: JachtwetovertredingA. J. W. Jzn. te Ierseke, tot 2 maal f10 b. s. 2 maal 4 d., met verbeurd verklaring van het niet in beslag genomen geweer, met bevel tot uitlevering of te betalen f3 s. 2d.; J. d. M. te Borsele, tot 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d., met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, met bevel tot uitlevering of te betalen f 1 s. 1 d., mot vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegd; A. W. te Waarde, tot f 3 b. s. 3 d., met verbeurdverklaring van de in beslag genomen strikken met bevel tot vernieling. Met te zwaren vracht rijden over een Rijksweg in Zeeland bij dooiweer: H. v. d. V. te Goes, tot f 1 b. s. 1 d. Overtreding spoorwegwetP. F. te Hansweerd, tot f 3 b. s. 3 d.G. W. te Hansweerd, tot f2 b. s. 2 d. Overtreding drankwet: N. M. te Kruiningen, tot f10 b. s. 4 d. Overtreding Reglement op het bevisschen der Schelde en Zecuwsche StroomenJ. H. Jzn., A. v. B., P. V. allen te Ierseke, C. W. Md., A. M. Phd., beiden te Krabbandijke, C. d. L. te Kruiningen, ieder tot f 1 b. s. 1 d.J. M. Dzn., I. M., H. P. P., D. Z. allon te Iersske, ieder tot f0,50 b. s. 1 d.J. de K. Jzn. on M. S. beiden te Oostdijk, ieder tot f2 b. s. 2d. en J. W. en F. L. Azn. bfid^n t-j Oostdijk, ieder tot f2 en fl b. s. 2 d. en 1 d.J. H. Jzn. en M. K. Jzn. ieder tot f 1 b. s. 1 d., met bevel tot teruggave der zakjes aan de veroordeelden. Overtreding van het polderreglement van Zeeland M. M. Ad. en A. v. O. te Wissekerke, ieder tot f 2 b. s. 2 d. Overtreding van hit reglement op de wegen envoet- paden in Zeeland: M. N. ta Krabbandijke, tot f 1 b. s. 1 d.C. K. te Goes, tot 1 b. s. 1 d.P. G. te Ovezand, tot f 3 b. s. 3 d. Overtreding eener gemeenteverordening van Kapelle W. v. M. en J. K. te Goss, ieder tot f 1 h. s. 1 d.J. H. te Kapelle, tot t 2 b. s. 1 d. Idem van Goes: P. B. Pzn. te Goes tot f 1 b. s. 1 d.M. A. S. te Goes tot f 2 b. s. 1 d.J. B. en W. L. te Goes, tot f 1 b. s 1 d. StraatschenderijS. v. d. V. te Kapelle, W. A. v. d. M. Pzn. te Goes, ieder tot f 1 b. 8. 1 d. A. v. H. te Goes, tot f 2 b. s. 2 d.J. B. te Goes, tot f. 3 b. s. 2 d. In dronkenschap verkeerende de openbare orde ver storen H. M. te Sehore, tot f 5 b. s. 3 d. Het houden van voor de eerbaarheid aanstootelijke toesprakenA. K. Mzn., te Kruiningen tot f 5 b. 8. 3 d. Nachtelijk burengeruchtJ. J. V., P. R., te Ove zand. J. d. J. en M. de J. te Oudelande, P. H. te Nisse, iedor tot f 1 b. s. 1 d.A. v. d. V. te Ovezand, tot f 1 b. s. 1 d.J. d. J. te Oudelande, tot f 2 b. s. 2 d. en f 1 b. s. 1 d. Loopen over het gras enz. te Goes: J R. Izn. te Goes, tot f 1 b. s. 1 d. DronkenschapC. v. d. G. en J. v. d. G. te Driewegen, ieder tot f 1 b. s. 1 d.J. P. te Ove zand, J. v. L. te Kapelle, J. D. te 's-Gravenpolder, C. B. v. d. B. te Schore, J. J. te Middelburg, tot f 2 b. 8. 2 d.J. v. L te Biezelinge, tot f 5 b. s. 3 d. Door de arrondissementsrechtbank te Middel burg zijn gisteren veroordeeld wegens mishandeling K. P. B., 26 j, te Goes, tot f3 b. s. 3 d. h. wegens beschadiging C. S., 19 j., en J. E., 17 j., beiden te Kapelle, ieder tot f3 b. s. 3 d. h. wegens diefstal W. N., 19 j., te Biezelinge, tot 3 m. gev. straf. kapelle. Maandagmorgen werd door den rijks veldwachter Raes te Biezelinge een deserteur uit de klasse van discipline te Vlissingen gearresteerd in de woüing van J. S. in den Smokkelhoek en van daar overgebracht naar Vlissingen. Hansweerd. Aan het festival te Ko-.tgene op 2den Pinksterdag zullen 5 gezelschappen, samen tellende 160 personen, uit deze omstreken deelnemen zij zullen gezamenlijk per stoomboot van hier af varen. Hansweerd. Als een zeldzaamheid dient ver meld, dat dezer dagen bg een ingezetene alhier een papegaai (grijze roodstaart) een ei legde en twee dagen later nog een ei. Deze eieren zijn wit, en ter grootte van een duivenei, doch eenigszias meer rond. liolijiisplaat. Scheen in den laatsten tijd de zucht tot landverhuizing naar Amerika gebluscht, met hulp van familieleden aldaar zal deze week een jonkman er heengaan, en de volgende week twee broeders van hier, op soortgelijke wijze geholpen. De doelschutterij »de vrije Schutters" te Ove zand zal op Zaterdag 22 Juni een concours geven. Bij den landbouwer J. B. te Ovezand ontstond gisteren een schoorsteenbrand, die zich vrij ernstig liet aanzien. Gelukkig mocht het den bewoners mat behulp van eenige rappe buren gelukken den brand spoedig te blusschen, zoodat hij tot den schoorsteen beperkt bleefbij den hevigen wind was anders niet te berekenen geweest welken omvang de brand zou hebben verkregen. Men schrgft aan de Telegraaf uit Ter-Neuzen dd. 7 Mei: Hedenmorgen werden alhier over de eb door de Belg. sleepboot Progress op de haven gesleept de ijzeren Rijnschepen God met onskapt. Withmano, thuis behoorende te Druten, en Do Vlietkapt. D-i Both, van Steenbergen, beiden komende van Ruhrort met spoorijzer en bestemd voor Gent. Eerstgenoemd schip was raeds in de haven, toen de er achterhangende de Vliet door den feilen stroom tegen den Westhavendam werd geslingerd, waarbij de ateenen van den dam vermoedelyk in het schip drongen, althans, het verdween na eenige minuten in de diepte en kan als verloren worden beschouwd, daar ter plaatse 50 tot 60 meter wordt gepeild. De opvarenden wisten zich in de roeiboot te redde* en hadden ook nog wat beddegoed willen meenemen. Bij de pogiagen daartoe raakten de han den der vrouw van den kapitein beklemd tusschen een luik van de roef, waardoor 4 vingers der rech terhand werden afgesneden en de linkerhand zwaar gekneusd werd, zoodat zij die naar wij vernemen zal moeten missen. Ondertusschen wa% ook de God met ons woer buiten de haven geraakt en tegen de roeiboot aan geslagen, waardoor deze omsloeg en de opvarenden te water geraakten, het dochtertje van den kapitein er onder. Door spoedig ter plaatse aanwezige hulp werden allen gered en aan boord van de God met ons ge bracht, waar dr. Van Nes spoedig aanwezig was en men na vele pogingen er in slaagde, de levens geesten van het zoontje en het dochtertje van den kapitein, die bewusteloos waren, op te wekken de laatste is even wei nog bedenkelijk. De vrouw is in 't ziekenhuis gebracht. Indertijd werd gemeld, dat een veehouder in de gemeente Smallingerland (Fr.) zijne vrouw en kinderen stilletjes verliet en in gezelschap zijner ISjarige dienstbode de reis naar Amerika aanvaardde. Thans is de deerne ia hare vroegere woonplaats teruggekeerd en ook de veehouder wordt daar weer verwacht. Doch sedert zijn vertrek is eene gansche verandering geschied, zijne boerderg is aan een ander verhuurd en zjjne goederen zijn verkocht. Te Dwingeloo is in de vorige week 1 ij het graven in den grond op de plaats van een der af gebrande woningen een pot met f 375 aan contanten gevonden. De ouders van de laatste bewoners van het huis hebben die som daar vermoedelijk geborgen en verzuimd dit aan hunne kinderen mede te declen. Een ingezstene van Bergumerheida (Fr.) ver loor plotseling zijn schaap. Bij onderzoek bleek, dat het dier was gestorven tengevolge van het afvreten der bladeren van de bekende Rhododendron, die om hare fraaie bloemen als om de bladeren, welke ook in den winter groen zgn, veel in tuinen wordt gekweekt, maar vergiftige eigenschappen bezit. Te Hengeloo zal op Hemelvaartsdag het eerste Twentfich® Geheel-onthouders-zendingsfeest plaats vinden. Men verwacht eene talrijke opkomst, ook van elders. Naar de Amst. meldt, hebban te Naarden vijf werklieden, werkzaam op de sigarenfabriek aldaar, d*n arbeid gestaakt, omdatde fabrikant een werkman in dienst heeft genomen, wien zij hun volle sympathie niet konden schenken. Zjj ontvingen dra hun loon en konden vertrekken. Zaterdagavond te kwart voor 9 liep da Arn- hemscbe socialist N. do markt te Nijmegen op en neer en was ditmaal niet tevreden met enkel zijn blad te colporteerenhg meende zich ook minder gepaste uitdrukkingen aan het adres van HH. MM. da Koninginnen te mogen veroorlovon. Hot publiek was van een ander gevoelenburgers, infanteristen, kolonialen en mariniers omringden hem en zouden hem missehien gelyncht hebban, indien de politie hem niet hadde ontzet. Hg werd op het politiebureau in veiligheid en later onder geleide van een paar agenten naar het station gebracht. (Geld.) Te Assen bleef bij het eindigen van den school tijd een kind zitten. Hij werd in de school opge sloten en des nachts één uur daar gevonden, nadat de ouders den gsheelen avond naar den verlorene hadden gezocht, 't Was op de banken maar wat gaan slapen. Dat de klassieke eiber altijd nog in hoog aanzien staat, kan blijken uit het feit, dat te Maastricht Maandagmorgen drie nesten tot zijne ontvangst werden gereed gemaakt. In stille verwachting weiden nu door do betrokken i eigenaren de dingen verbeid die komen zouden, totdat met den middag reeds de mare door het dorp verspreid werd, dat een der nesten door een ooievaar betrokken was Aan felicitatiën voor den gelukkige* eigenaar geen gebreker werd geklonken en gedronken en toen ging men in optocht zich van het feit overtuigen, en ja waarlijk, daar zag men met opgetogenheid, dat vader langbeen zgn zetel in het nest had op geslagen. Maar wie schetst de bittere teleuvs'.elling als bij Dadere beschouwing blijkt, dat het niet is de »tra- ditioneele" ooievaar, doch een, geplaatst door gedien stige geesten, van bordpapier Maandagavond brak een felle brand uit in het Gebouw dor maatschappij voor verhuring van stoom kracht", in de Kievitstraat te Rotterdam, wiarin gevestigd zijn een tapgtreiniging, een glasslijperij, eene meubelfabriek, een mosterdiabriek, een metaal- fabriek cn een houtdraaierij. Het gebouw is laag of in 't geheel niet verzekerd, daar de premie 20 per mille bedraagt wegens het groote brandgevaar. Twee stoom- en acht brandspuiten waren spoedig op het terrein aanwezig en bekampten met goed gevolg hot vuur, zoodat men dan brand betrekkelijk spoedig meester was. Het gebouw is gedeeltelijk verwoest: de watersehade is aanzienlijk. In 1881 is het gebouw ook door brand vernield. De brand, die op verren afstand zichtbaar was, had eene tal rijke menigte op de boen gebracht. Als oen bewijs van stipte nauwgezetheid en rech schapenheid kan dienen, dat dezer dagen een booreuknechf, sinds jaren in dienst bij eon paar kinderlooze boerenlieden te S., niet ver van Rotter dam, onlangs bij net overlijden van den man een le-aat van f 5000 ontving. Nu, kort voor het over igden der weduwe, verzocht deze hein dringend hare overige nalatenschap te aanvaarden, als belooning voor trouwen dienst. Doch de boerenknecht gaf ten antwoord: »Ge»f het maar aan uwe familie, die het toekomt en het goed kan gebruiken. Do baas heeft het voor mg al goed genoeg gemaakt." Een moedertje te Buitenpost, wier kind »be- h«kst" was, greep een zwarte kat, welke bij haar woning liep, in den nek en wierp het boest ver woed in het water, in de stellige overtuiging, dat het buurvrouw was. Zij had n. 1. advies ingewon nen bjj een kundigen duivelbanner, en deze had haar verzekerd, dat buurvrouw zich meermalen in de gedaante eener zwarte kat vertoonde en op die wijze de oorzaak was van het langdurige sukkelen van het kind. De heer T. J. Venema, te Grand Rapids (Mich.) S. N.-A. (blijkbaar een Hollander) heeft een reddingstoestel in geval van brand uitgevonden. Dit toistel, door hem genoemd Revolving Fire Escape," bestaat hoofdzakelijk i* eene Revolving Ladder. Boven aan een gebouw of meer gebouwen ter hoogte van de kroonlijst wordt het boven- toestel aangebracht, en loopt op vier kleine wieltjes op twee railtjes. Aan deze vier wieltjes is een han ger bevestigd die eene holle ijzeren wals of rol be vat. Het ondertoestel, op den grond, staat op vier naar alle zijden beweegbare wielen. In dit raam zgn oanige rollen aangebracht, alsmede een wals of rol zooals in het boventoestel. Om deze twee walsen nu loopt de Revolving Ladder, waaraan men zoovele vlucht- en reddingsbakken kan brengen als een gs- bouw verdiepingen telt, Deze vluehtbakke* zijn in drie of meer onderdeeleü, en wanneer ze naar bo ven gaan en tot de bovenste wals genadsid zgn, vouwt zich deze vluchtbak uit- of van elkaar, en wannrer do wals gepasseerd is voegen zich de on derdeden weer van zelf te zamen en vormen de gobeele vluchtbak. Passeert zulk een vluchtbak de bovenste wals dan geeft een daarvoor aangebracht klokje van zelf geluid cn dient als sein voor de in nood vfi'keerende personen, dat de reddingsbak tot hen nadert, zoomede voor hen, die op den grond het toestel in werking brengen, om hun werk er naar te regalen ea te hooren, af alles goed werkt en voor elkaar is. Al wat de in nood verkeerende personen hebben te doen, is de glazen in te slaan, en zoo van den vensterdorpH in de vluchtbak te stappen. De vluchtbakken zijn voorzien van dun en licht ijzen on net-draadwerk, dat het afvallen belet, en het haken der kleeren voorkomt; onder de vluchtbak is een rooster of vloertje waarop twee of drie perso nen tegelijkertijd kunnen plaats n^men. Verder brengt do R'. vol ving Ladder bon veilig en behouden op den grond. Vrouwen en kinderen, ouden van dagen, zieke en zwakke personen, ameublement, koopmansgoederen etc., kan men, zoo deelt de uitvinder mede, met dit toestel op een veilige en spoedige manier redden van de hoogste gebouwen in de wereld. Een koopman te Cuxhaven beeft in het dorp Sahlonburg een vóór-historisch kerkhof ontdekt. Men heeft reeds meer dan acht en dertig nrnen gevon den, volgens haar vorm van Germaanschen oorsprong. Zij zullen te Hamburg worden tentoongesteld. Nadat Wei-bai-Wei gevallen was, bezochten eenige Engelsche officieren de forten, om na te gaan welke uitwerking het vuur der Chineesche schepen daarop had gehad. Maar hoe de heeren zochten, zij konden geen enkele beschadiging vinden. Wol von den zij een aantal granaten die blijkbaar van Liu- kung--Tao naar de forten waren geworpen. Deze waren echter niet ontploft. Met do uiterste voor zichtigheid werden de granaten geopend. En wat bleek nu? Ze waren gevuld niet met kruit, maar mot zand en kiezelsteenen. Het behoeft dus niet te verwonderen dat het Chineesche geschut den Japanueezen zoo weinig nadeel heeft berokkend. De staat Iowa (Ver. St.) is bezocht door eene hevige windhoos, die vooral in het land der Sioux groote verwoestingen aanrichtte. Drie 6cholen wer den vernield en alle schoolkinderen geraakten onder het puin. Hoevelen gered weiden, is nog niet bekend. Volgons een telegram uit New-York verloren meer da* 100 menschen bij deze ramp het leven. Daar de orkaan gepaard ging met een wolkbreuk, spoel den op vele plaatsen bruggen en rails weg. Het spoorwegverkeer werd dientengevolge gestremd, zoo dat het zeer moeilijk is den bewoners der streken de noodige hulp te verleenen. Het dorp Pommerzig, het belangrijkste in hot Duitsche district Krossen, is voor het grootste ge deelte door brand vernield. Tengevolge van den Noordwestenwind brandden in twee uur tijds 65 woonhuizen en meer dan 150 schuren en stallen af ook is v*el vee verbrand. Het huis van den predikant en de school zgn met groote moeite gered. Van de moeste inwoners is alles verbrand, omdat zij zich bij het uitslaan dor vlammen op het veld bevonden. Het vuur was ontstaan tengevolge van het spelen van k;ndoren met lucifers. Te Hohenmölsen liet esne moeder haar een- i jarig kindje, dat in huis speelde, een poosje zonder toezicht. Een haan uit de buurt geraakte in den I tuin, viel het kindje aan en bracht het verscheidene j bloedende wonden aan het hoofd toe. Door het schreien van het kind opmerkzaam geworden, kwam i de moeder toesnellenmet veel moeite verjoeg zij den kwaadaardigen haan. Tot groote smart van de ouders is het kind aan de bekomen wonden be zweken. Een jodoform-proces komt eerstdaags voor de rechtbank te Antwerpen in behandeling. Een han delsreiziger had aldaar een huis gehuurd, welks vorige bewoner veel jodcform had gebruikt. Om den onaangenamen reuk daarvan te verdrijven, liet de eigenaar bij de komst van don nieuwen huurder het huis desinfecteeren. Maar dit hielp niet. Het bleef er rieken naar jodoform, en het was zelfs zoo erg, dat de bewoners zelveu er van doortrokken werden en overal dien onaangenamen geur meebrach ten. Zjj kunnen niet in een koffiehuis, tram of spoorwagen plaats nemen, zonder dat de naast.bg bon zittonden verschrikt de vlucht nemen, meenende dat zij aan de eone of andere akelige ziekte lijden. Het arme on welriekende gezin riep de hulp vau bekwam© scheikundigen inmaar ook die konden er niots tegen doen. Nu is een gerechtelijke eisch tot nietigverklaring van het huurcontract en scha devergoeding ingesteld. Te Berlijn werd een politie-ageat, terwijl hij in die*st was, plotseling krankzinnig. In dien toe stand nam hij zonder eenige aanleiding eene dame gevangen en bracht haar op het politie-bureau. Toe* zijn chef hem daar onderhield over zijne han deling, beweerde hij, dat hij de dame op bevel van den keizer had moeten arresteeren en geraakte zoo zeer in woede, dat hij zijn sabel trok en den chef te lijf wilde. Hij werd echter overmand nog voordat hg onheil had kunnen aanrichten, en werd naar een krankzinnigengesticht gebracht. TBog eenige stedelijke eigenaardigheden. Een vorige maal deelde ik mede, dat de steden oudtijds veel geleken op moerassen en modderpoelen, omdat ieder vrijheid bad, zgn vuil voor zijn huis te gooien en omdat de lieve varkentjes den boel wat hielpen opknappen". Er bestond daarvoor echter nog een andere oorzaak. De oorspronkelijke bewo ners eener stad waren voor 't grootste gedeelte land bouwers, die niet alleen hun huizen, maar ook hun schuren en stallen binnen de muren der stad hadden. Wagens met hooi, koren en mast reden dan ook de stad door, evenals nu op de dorpen gebeurt. Kud den van koeien en schapen hielpen almede, om alles een vies en morsig aanzien te geven. Want men vergete hierbij niet, dat er vele jaren, ja, eeuwen na hot ontstaan eener stad, van straten nog geen sprake was. Het leggen van steenen, het »calceyden", zooals men hot noemde, kwam eerst tamelijk laat in ge bruik. Parijs scbgnfc hiermee het eerst begonnon te zijn en wel in het laatst der twaalfde eeuw. In de steden van ons land duurde het tot het laatst der veertiende en tot diep in de vijftiende eeuw, eer men met kracht de handen aan 't werk sloeg En dat was ook zoo'n wonder niet. Want keien kosten veel, heel veel gelden dan komt er nog het werk loon bij. Omstreeks het jaar 1400 betaalde men voor een last Mechelschen stee* tusschen de vijf en zes guldenen met een last is maar een bedroefd klein plekje te beleggen. In den beginne was ieder huisbezitter verplicht, zelf het gedeelte straat voor zgn huis te laten leggen of tenmiuste de kosten daarvan te dragen. Later namen do stedelijke regeeringen die kosten gedeelte lijk en nog later geheel over. Het ging hiermee dus juist andersom als met de huizen. De huizen waren toen ter tijde alle van hout en met riet of stroo gedekt. Om zooveel mogelijk brandgevaar te voor komen, waarvan men maar al te dikwijls de ramp zalige gevolgen ondervond, werden langzamerhand bepalingen gemaakt, dat niemand, die zijn huis wilde herstellen, dit zou mogen doen op de oude wijze maar een nieuwe muur moest voortaan van steen en niet langer van hout worden opgetrokken. Een nieuw dak mocht niet meer vau stroo of riet, maar moest vaa leisteen of pannen -worden vervaardigd. Omdat hieruit echter groote kosten voor de soms arme eigenaars voortvloeiden, hielp de stad z9 voor een deel dragen. Dit deel verminderde gaandeweg en verdween eindelijk geheel. Naarmate een stad meer inwoners kreeg, ver anderde ook haar inwendige gesteldheid. De land bouwende stand werd voor een goed deel vervangen door handelaars en ambachtslieden. Maar daarmee gepaard ging ook het verdwijnen van groote opene ruimten, zooals die bij een boerderg bestaan. Die ruimten immers moesten ingenomen worden door nieuwgebouwde huizen. En niet alleen door grond- verlies weken de boeren naar de uiterste wijken der stad en zelfs daar buitenmaar toen de handel een grootere vlucht ging nemen, verkochten zg tegen hoogen prijs zelfs hun huizen en die hunner huurders. Had iemand een huis gekocht, dat door een huur der bewoond werd, dan had hg daarvan niet zooveel last, als tegenwoordig het geval is. Zooals men weet, gaat tegenwoordig huur vóór koop; maar in de middeleeuwen was dat juist het tegengestelde. Hoe lang iemand ook huur had aan een huis, hij mocht er niet langer dan een half jaar in bljjven wonen, nadat het door koop aan een anderen eigenaar was overgegaan, als die het zelf wilde betrekken. Het eigendomsrecht stond zeer hoog aangeschre-

Goessche Courant | 1895 | | pagina 2