hedei NeierlancUche centen opgeleverd. Ze zijn juist zoo groot en dik als Amerikaansche centen en maar eventjes lichter. De waarde is omstreeks twee vijfde van een Amerikaaansihe cent, maar ze kun nen tengevolge van den gunstigen wisselkoers in Suriname gekocht worden de 400 voor een Ameri- kaansche zilveren dollar. Groote hoeveelheden er van zjjm in den laatsten tijd in Amerika ingevoerd met Zuid-Amerikaaniche stoombooten en ook uit Neder land. Sommige van de importeurs verkoopen ze aan courantenjongens en anderen de drie voor een cent. Als men dus in Nederland zou vragen waar de centen bljjven, dan heeft men hier het antwoord in de Amerikaaniche cent-in-de-gleuf machines. De Halle aux Vins te Parijs bezit een vat, waarbjj het Heidelberger vat nog maar kinderspeel goed is. Het is zeven meter hoog en heeft een in houd van 80.000 liter. Het vat is in vijf afdeelingen verdeeld, zoodat men vgf soorten wijn er in kan bergen, zonder dat deze zich met elkander ver mengen. De Spaansche kanonneerboot Cuervo is te Alhucemas aangekomen om onderzoek te doen naar den aanval der Kabylen van het rif op de Neder- landsche brigantijn Anna. Uit Gibraltar worden nog eenige bijzonderheden gemeld betreffende de plundering. De Rif-bewoners, die het schip Zondagmiddag aanvielen, bleven tot het vallen van den avond aan boord. Toen eerst keerden zjj met hun buit naar de kust terug. De Anna bereikte niet zonder moeite Gibraltar en had het ljjk van den vermoorden gezagvoerder aan boord. De toestand van den gewonden stuurman, die in het hospitaal verpleegd wordt, is vrij gunstig. De Grieksche bladen vermelden een versehrik- keljjk geval van schijndood. De Italiaaasche consul te Mersina in Klein-Azië, de heer Ovidio Rossi, wag de vorige week met veel plechtigheid begraven. Op den avond van de begrafenis hoorde iemand een jjselijk gegil uit het pas gesloten graf opstijgen. Hij ging de familie waarschuwen en men haastte zich, de kist te openen, maar het was reeds te laat men vond het lijk in verwrongen houding, de haren uitgerukt en de oogen uit het hoofd puilende. De ongelukkige was in zijn kist g9stikt. De Figaro heeft eenige dagen geleden een in schrijving geopend voor versnaperingen enz. ten behoeve van de expeditionaire troepen voor Madag askar. Geld werd niet aangenomen, maar slechts bepaalde zaken, voorkomende op een door het mi nisterie van oorlog goedgekeurde lijst. Die inschrij ving is thans gesloten en het blad maakt bekend, dat door zijn bemiddeling ter verzending aan de autoriteiten zijn ter hand gesteld 1400 flesschen oude Bordeaux, 400 flesschen fijne Bourgogne, 700 flesschen Champagne, 10,750 flesschen mineraalwater, 453 liters gepasteuriseerde melk, 17,000 sigaren, 24,000 sigaretten, 35 kilo tabak, 300 kilo chocolade en evenveel confituren, 5000 stukken zeep benovens een heele lading boeken, tjjdschnften, romans, illustraties et«.z. De Heraldo verneemt uit Se villa, dat de toe stand van den hertog van Orleans, die op een jachtpartij zijn been gebroken heeft, verergerd is. De patiënt heeft een temperatuur van 39°de ge- neeBheeren achtten den toestand ernstig, nu er een longaandoening is bijgekomen. Men heeft de opmerking gemaakt, dat Bourbon- sche kroonpretendenten reeds vallen vóór zij den troon hebben bestegen. In 1841 viel de graaf vanCham- bord van zjjn paard en brak het linkerdijbeen, zoo dat hjj zjjn leven mank bleef. En nu heeft de her tog van Orleans de vorige week in Spanje door een dergelijk ongeluk een scheenbeen gebroken. Het is voor hem te hopen dat hij er beter zal afkomen dan de graaf van Chambord, De Belgische minister Van den Peereboom heeft een besluit uitgevaardigd, waarbij wordt be paald dat gedurende de zomermaanden des Zondags de prjjzen der spoorwegkaartjes tot op de helft zullen worden verminderd, om zoo den bewoners der steden gelegenheid te geven naar buiten te kun nen gaan. Het proces in zake het vergaan der Elbe te Lowestoft is geëindigd. De verklaringen, door de getuigen tot dusver afgelegd, zijn niet gunstig voor den commandant der Crathie, die de Elbe in den grond boorde. De uitspraak van den Coroner luidde, dat de stuurman en de matroos, die op den uitkijk stond, schuldig zijn bevonden aan nalatigheid. De jury bevestigde dit, maar voegde er bij, dat zij de Crathie niet uitsluitend verantwoordelijk kon stellen voor den ondergang van de Elbe, omdat zij niet in de gelegenheid was geweest, ook de getuigenissen van de officieren van de Elbe te hooren. Bij een onweer, dat in den nacht van verle den Vrijdag te Steglitz plaats had, heeft men bij den eleotrischen tramweg een merkwaardig ver schijnsel opgemerkt. Terwijl bij het naderen van het onweer het telefoonverkeer wordt gestaakt, voor zoover er bovengrondsche geleidingen gebruikt wor den, en ook het telegrafisch verkeer tot op het nood zakelijkste wordt beperkt, blijven de tramwagens rijden. Het werkte eve wel lang niet aangenaam op de passagiers, toen alle gloeilampjes, die in en buiten de rijtuigen zijn aangebracht, in de nachte lijke uren uitgingen, zoodra het bliksemde. Zoodra de bliksemstraal verdwenen was, begonnen de gloei- liehten weer op te lichten. Dinsdagochtend beefde de grond onder Lai- bach weer hevig, meer dan een seconde lang. Hoe wel de schade, daardoor aangericht, niet groot was, werd de bevolking ongerust, en tal van mensehen verlieten hun huizen. In het dorp Dousses, bij Vicq in Frankrijk, woonden twee arme oude lieden, die slechts van oudbakken brood leefden. Als zuinigheidsmaatregel lieten zij het brood hard worden. Dezer dagen ge voelden zij, na het eten van het brood, een hevige pijn in de ingewanden. Eenige oogenblikken daarna stierf de man en de vrouw volgde hem den volgen den dag in het graf. De bloedverwanten der over ledenen kwamen naar Dousses om hun de laatste eer te bewijzen en aten eveneens van het brood. Weldra gevoelden veertien hunner de eerste symp tomen van vergiftiging. Men hoopt hen in het leven te kunnen houden, dank zjj den uitstekenden zorgen, welke men hun onmiddellijk verleende. Uit het ge rechtelijk onderzoek bleek, dat het meel, waarvan het brood was gebakken, verontreinigd was gewor den door de uitwerpselen van ratten, die hadden gegeten van rattenvergif." Laatste en teleqranhische berichten, Ierseke. OESTERBEURS. Tamelijk aanbod, voor guldensgoed geboden f 1.90. Niets verhandeld. Middelburg?. Mr. Schuurbeque Boeije, een der candidaten van de anti-revolutionaire partij in het district Middelburg, heeft voor eene candidatuur voor de Prov. Staten bedankt. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie.) M. d. R. I In het verslag van het Nutsdepartement ♦Noord- Beveland", voorkomende in uw geacht blad van Dinsdag 11. heb ik enkele zaken omtrent de verhu ring van land aan arbeiders te Wissekerke van wege genoemd departement niet juist weergegeven, waarom ik u beleefd rectificatie verzoek. De commissie heeft namelijk eerst dezen winter 't land aan die 15 personen verhuurd tegen 23 gld. plus 10 percent per S. gemet, zoodat er dus nog geen pacht betaald is. Wel hebben de huurders in den tijd, dat zij dezen winter werkeloos waren, met ijver hun grond gemest en bewerkt, doch van succes kan nu nog geen sprake zijn. Moge.'t najaar dat succes brengen, de zaak verdient dat ten volle UEd. dienstw. correspondent. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de Ie helft der maand April 1895. Van Biezelinge: H. M. Schouten, Haarlem. Van 's-Gravenpolder: Do Bruijn, Rot terdam. Van Krabbendijke: MijnmeesterSittard. Van Wolfertsdijk: C. Schipper, Dordrecht. Naar het buitenland. Van Kapelle: P. W. Schipper, Batoe Djadjar. Burgerlijke Stand van Goes van 1 Mei tot 3 Mei 1895. Ondertrouwd 2, Hubrecht Bliek, 26 j., jm. en Jacoba Geertruida Lindhout, 24 j., jd. Getrouwd: 2, Christiaan Wilhelmus Linze, 26 j., jm., te Rotterdam en Anna Geertruida Van Houten, 29 j., jd., te GoesMarcus Barbier, 23 j., jm. en Elisabeth Geluk, 23 j., jd.Fran- ciscus Maas, 21 j., jm. en Louisa Van Lindonk, 21 j.f jd.Pieter Zaudee, 33 j., juo., te Kloetinge, en Catharina Cornelia Rouw, 22 j., jd., te Goes Pieter Izaak Somer, 28 jjm. en Kornelia Daaue, 29 j., jd Geboren 1, Wilhelmina Maria, <3. v. Guiljaam Bruel en Pieternella Wisse 2, Tannetje, d. v. Pieter Johannes Geene en Maria Meijer. Overleden 1, Jan LeempoeJ, 73 j., gehuwd met Magdalena Blommers; 2, Jacobus Marinus Van der Linde, 55 j., gehuwd met Dingenia Zweedijk. Poldervergaderingen. 15 Mei, Nieuwe-, West-, Nieuwe WeBt-, Noord- en Zuid-Kraajjert, bij A. van den Bulck, 's-Hee- renhoek. Te houden Aanbestedingen. Datum Plaats. Voorwerpen Information. 11 Mei,'s Heer Abtskerke, grintweg, M. van Iwaarden. 16 Goes, grint en onderhoudswerken, Breede "Watering. 17 Oude'aude, onderhoudswerken, Waterschap Baarland. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat». Voorwerpen. Information. 2 Goes, huisraad, Mulock Houwer. 3 f Ierseke, varkens, Mulock Houwer. 3 Kruiningen, huisraad en winkel-inventaris, Hollmann. 8 Mei, 's Heerenhoek, inspan, Mulock Houwer. 9 u Goes, huisraad en boeken, Mulock Houwer. 9 Kats, verhuring klaverland, P. Overman. 10 Heinkenszand, afbraak hoerenhui», Hollmann. 11 h Goes, hofsteden, Pilaar. 13 Katteudijke, oosterpnt en oesters, Gallis Merons. 14 Goe», tiendrecht-aandeelon, Pilaar. 16 Ellewoudadijk, bakkerij en meubilair, Van dor Kloes. 16 Kruiningen, hofstede, Prins. 17 Zieriksee, eigendommen en rechten oesterraaatschappij, woonhuizen, vaartuig enz., J. Franse. 22 Heinkenszand, brouwerij en woonh., De Ronde Bresscr. 24 Borsele, hofstede en land. De Vos. 31 Borsele, inspan, De Vos. h Ellewoudsdijk, afbraak schuur en huizon, Hollmann. Watergetijen voor Ierseke. DASEN. HOOÖWATER. LAA0WATE8. Voorin, j Nam. Tl* conti. Nam. 4 Mei 10.47 11.22 4.87 5.17 5 11.53 5.52 6.23 6 0.22 0.48 6 52 7.18 7 1.11 1.33 7.41 83 8 1.55 2.17 8.25 8.47 9 2 38 2.58 9.8 9.28 10 3.19 3.39 9.49 10.9 fsEarktberichten. MIDDELBURG, 2 Mei 1895. Uit Walcheren was heien ee'\ kleine aanvoer en op de verhoogde Hollaodache berichten waren verkoopers zeer gere tireerd, zoodat er weinig in den handel omging Puike nieuwe Tarwe werd meest op f5.75 a 6 gehouden teg**n bie ieos prij - zen van f5,50 a 5,65 waarvoor slechts weinig werd afgegeven, Rogge op f4,50 gehoudeu. Witte Boonen f 11,50 a 12 no minaal. Andere artikelen onveranderd in prijs. Boter f 0,75 èi 0,95 per K.G Eieren f 2,60 Der 100 stuks. Druk F. Kleeuwens Zoon Goes.

Goessche Courant | 1895 | | pagina bijlage 2