SCHOUWING SCHOUWING SCHOUWING SCHOUWING te beginnen Woensdag 8 Hei 18%, ADVERTENTIE 3ST. AFSLUITING WEG WEGt-EDST enz, gemeente Schore, OP 8 WEI 1895. Waterschap 's-Heer Arendskerke. Woensdag 8 Mei. Openbare verkooping op Vrijdag 3 Mei 1895, Gemeente Kloetinge. Aanvang I Mei 1895, verkoopen, op Donderdag 16 Mei 1895, Erf eo Tuin, met uitmuntende Boomgaarden, Bouw-, en Weilanden, een geheel Huis een flink Bovenhuis. Gemeente Kapelle. Schouwing Wegen en Voetpaden op Woensdag 8 Mei 1895. Wegen en Voetpaden met Kunstwerken en Wegslooten, IN DE GEMEENTE B0RSELE, op Vrijdag 10 Mei 1895. op Vrijdag 3 Mei 1895, verkoopen WINKELINVENTARIS en een partij Biggen. GEMEENTE HEINKEV'SZm WegenVoetpaden Kunstwerken enz., Openbare verkooping op Woensdag I Mei 1895, 91 Aren 50 Centiaren BOUWLAND, 79 Aren 40 Centiaren WEILAND, Openbare Verkooping op Donderdag 2 Mei 1895, E#n« inwoonster van Baarn ia het slachtoffer geworden van een nieuw soort oplichting. Zij ont ving n.l. een pakket, zoogeuaamd afgezonden door een welbekende Amsterdamsche firma onder rembours van f 24.50. Niets kwaads vermoedende, betaalde zjj, hoewel zij niets besteld had, maar wie schetst haar verbazing, toen het pak niets anders inhield dan een paar turven. De oudste zoon van don heer J. Chambers, predikant der Engelscbe episcopale kerk te Amster dam, heeft een kranige daad volbracht. Uit zijn kamer op de bovenste verdieping van zijns vaders huis op den Groenburgwal zag hij hoe drie knapen in het water vieleneen was er spoedig uitgehaald, doch de beide andere begonnen reeds te zinken, toen Fred. Chambers het huis uitvloog, gekleed en wel te water sprong en al zwemmende en duikende er in slaagde de knapen op het droge te brengen. Een paar jaar geleden had hij het geluk op d6ze wijze twee knapen uit het Noordhollandsche kanaal te redden. Een Enkhuizer vischschuit is bij de schiet oefeningen der artillerie in de nabijheid der Hel- dersche kust door een projectiel getroffen en daar door verloren gegaan. Slechts éen persoon der be manning is gered en behouden aan wal gebracht. De schipper van het vaartuig werd, aan het roer staande, door de granaat in een der beenen getroffen, dat geheel verbrijzeld werd. Zwaar verminkt werd hg te Helder aangebracht en in het gemeente-zieken- huiB ter verpleging opgenomen, waar hij spoedig overleed. Den zoon van den schipper, gehuwd en vader van twee kinderen, heeft de ramp het leven gekost. Zijn lijk werd opgevischt en door visschers te Helder aan wal gebracht. Van de schait is niets overgebleven. Een schipper had op Tesseistroom eene zeld zame vangst; hij bracht in zijn net een paar Hol- landsche schaatsen boven water, die naar gissing eene eeuw op den zeebodem gelegen hebben. De schaatsen zijn bestemd voor een kinder voet, en zullen, |js en weder dienende, in den volgenden winter ge bruikt worden. In Milaan brengt een aan zijn kooi ontvluchte orang-oetan heel wat opschudding teweeg. De aap is het eigendom van den wijnhandelaar Riccardi, die hem uit Amerika heeft meegebrachtde eige naar heeft tot nutoe van zijn protégé weinig ge noegen beleefd. Reeds voor 14 dagen maakte de orang-oetan een uitstapje, waarvan hij echter vrij willig in zijn hok terugkeerde. En nu voor eenige dagen verbrak hij wederom de traliën van zijn kooi om zijn onderzoekingstocht over de daken en in de huizen voort te zetten. Eerst legde hij een bezoek at bjj de dienstmeisjes van den rechter Salini en maakte in de slaapkamer van de tulle mutsjes toilet, waarbij hij zich als een geëmancipeerde aap van een kam, haarborstel en handdoek bediende. Daarna begat hij zich naar de kamer van een daarnaast wonende dame, waar hg zich in haar afwezigheid aan den inhoud van de provisiekast te goed deed en voor zgn vertrek aldaar nog even een nieuw tafelservies in gruis wierp. Den volgenden dag legde hij bezoek af bijjeen wascbvrouw en verdween, na een mannenhemd te hebben aangetrokken, uit h^t huis. Het was een aller ver makelij kst gezicht deri aap in het hemd def tig over de daken te zien windelen. Het koddigste tooneel was echter wel, toen de aap een tanden borstel uit de plooien van zijn hemd te voorschijn haalde en volgens de regelen der kunst voor 't aan gezicht der menigte zijn apentanden borstelde. Meer malen heeft men reeds getracht het beest te vangen, maar tot dusver tevergeefs. Daar zjjn onderzoekings tochten echter gevaar dreigen op te leveren voor de bewoners, heeft men besloten een drijfjacht op hem to houden. Eenige dagen geleden werd de Duitsche huzaren luitenant Von Osten-Sacken op de jacht doodelijk gewond. De geneesheer deelde hem openhartig mede, dat de wetenschap hier hulpeloos en de dood onver mijdelijk was. De luitenant regelde daarna onmid dellijk zijn zaken en deed toen zelf aan den directeur der militaire academie te Berlijn en den kolonel van zijn regiment mededeeling van zijn overigden, terwijl hij tevens rapport uitbracht over het hem overkomen ongeluk. Sedert eenige maanden hadden eene oude dame en haar nicht, die buiten de stad woonden, haar intrek genomen in een huis aan den Chancellor-road te Londen, niet ver van Orystal-Palaee. Men zeide, dat deze dames zeer rijk waren en veel juweelen bezaten. In het belang harer veiligheid hadden zij een grooten hond in huis genomen. Terwijl zij uit waren gegaan en de meid alleen met den hond was achtergebleven, zag deze plotseling twee mannen voor zich staan, die er in geslaagd waren, de waak zaamheid van den hond af te leiden. Een hunner hield haar een revolver voor het gelaat en dreigde haar te zullen dooden als zij een kik gaf. De andere boosdoener bond haar vervolgens de handen op den rug vast en nu moest zij de plaats aanwijzen, waar het geld lag. Hevig ontsteld geleidde de meid de dieven naar een kast, waar zij ongeveer voor vijf duizend gulden juweelen vonden. Zij trachtten daarna het geld op te sporen, doch op dat oogenblik viel de dienstbode bewusteloos neer, waarop de dieven, bevreesd voor ontdekking, met hun buit op de vlucht gingen. Men kan zich de ontroering der beide dames voorstellen toon zij, thuiskomende, de meid bezwgmd en met gebonden handen vonden liggea. De geheele Londensehe veiligheidsdienst is in de weer om de onbeschaamde misdadigers op te sporen. Dezer dagen ontmoette een invalide uit den oorlog van '70 te Nippes een man, die hem bekend voorkwam. Nadat zij elkander een poosje haddon aangekeken, werd het den eersten duidelijk, wien voor had. Kijk, zeide hij, nou ken ik je, het is goed, dat ik je eindelijk eens zie, je krijgt van het jaar '70 nog een broodje met kaas van mij". De man, die eerst meende, dat men hem voor den gek hield, herinnerde zich echter spoedig, dat deze de waarheid sprak. De tegenwoordige invalide kwam in Juli 1870 als soldaat in het 1 eldhospitaal. Op den weg er heen kreeg hij een geweldigen honger, die hem noodzaakte bg een hem bekende kastelein in de nabyheid voor 15 cents een hartsterking te gaan nemen, welk bedrag hg schuldig bleef. Nadat hg het hospitaal verliet, werd hij in den oorlog gezonden, zoodat hij zijn schuld vergat. Sedert 25 jaar zag hg den kastelein nu voor het eerst terug. Of de schuld, met rente op rente, voldoende is ge weest om het feest des wederziens op waardige wijze te vieren daarvan zwijgt de geschiedenis. Het Spaansche fregat Isla de Luzon heeft het wrak van de Reina Regente ontdekt ten Zuidoosten van kaap Camarinas, tusschen kaap Tarifa en kaap Trafalgar, op een diepte van ongeveer 200 meter. De dijk van het waterbekken van Bouzey, op ongeveer zeven kilometer van Epinal, in de Vogezen, diendende tot voeding van den zuidelijken arm van het Oosterkanaal en zeven millioen kubieke meter water bevattende, is doorgebroken. Het bekken was afgesloten door een twintig meter lioogen en vijf honderd meter langen muur, opgetrokken op negen meter diep liggende fondamenten. De muur was nog in 1889 versterkt geworden. De geheele hoe veelheid water is in de Moezel-vallei nedorgekomen, alles meesleurende wat haar in den weg stond. De schade wordt op millioenen berekend. De president van de republiek zal zich naar Epinal, naar de plek des onheils begeven. Het aan tal slachtoffers bedraagt moer dan 75. De geheele streek waar de vloedgolf overheenging is verwoest doode beesten en stukken van allerlei voorwerpen i liggen er verspreid. De Belgische reg8ering en het gemeentebestuur van Antwerpen zijn het eens geworden over een plan tot het aanleggen van nieuwe kaden aan den Zuidkant van de Antwerpsche reede. Het ontwerp van overeenkomst beoogt een ver lenging van de kaden naar het Zuiden met een stuk van twee kilometer. Men berekent dat de nieuwe kaden aan twintig stoomschepen gelegenheid tot ankeren zullen aanbieden. Ten Zuiden er van zal een nieuwe walst-igör worden aangelegd. Door de nieuwe kaden zullen de tegenwoordige verbonden worden met het toekomstige Zuiderstation. Donderdagavond had op de Luxomburgsche lijn, tusschen de stations Barnich en Sterpenich bij de Belgische grens een ernstig ongeluk plaats. Twee goederentreinen liepen om 7 uur op elkander ten gevolge van verkeerden wisselstand. Een remmer, vader van een huisgezin, werd op de plaats gedood, terwyl het meerendeel van het personeel der beide treinen meer of minder ernstig werd gewond. Van het station Arlon werd onmiddellijk hulp gezonden. Te Montreal is Donderdag een tabaksfabriek gedeeltelijk afgebrand. Een paniek ontstond onder de duizend mannen en vrouwen, die er aan 't werk waren. Buiten aan het gebouw waren geen reddings- ladders, en de ramen waren gesloten met zware ijze ren blinden. Alles vluchtte langs de trappen, en deze waren weldra versperd door de dringende menigte. Half uitzinnig bonkten de menschen tegen ijzeren blinden eindelijk sprong er een open, op de vierde verdieping, en tal van meisjes sprongen uit het raam. Vijftig werden 6r naar het ziekenhuis gebracht, som migen doodelijk gewond. De schade wordt begroot op een half millioen dollar en is niet gedekt door verzekering. In de steenkolenmijn te Denny Stirling (Schot land) heeft eene ontploffing plaats gehad. Van 'de werklieden, die zich in de mijn bevonden, werden 164 gered. Dertien personen worden vermist. Er bestaat geen hoop, dat zg nog gered kunnen worden. Poldervergaderingen. 15 Mei, Nieuwe-, West-, Nieuwe West-, Noord- en Zuid-Kraagert, bij A. vau den Bulck, 's-Hee- renhoek. Correspondentie. Enkele ons gezonden berichten, o. a. die uifcKo- lynsplaat en Wissekerke moesten wegens plaatsge brek tot oen volgend nommer bljjven liggen. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Ierseke. Vrijdag is bier aanbesteed het bou wen van een bakkeet en een veestal en verdere werken voor den heer G. Schipper alhier. Ingeschreven is als volgt: A. Martegn te Ierseke voor f 2051 J. P. Penny te Krabbendgke voor f 1999; W. Goeman te Ierseke voor f 1929; L. La- ban te Ierseke voor f 1879. Gegund aan den laagsten inschrijver. Burgerlijke Stand van Goes van 26 tot 29 April 1895. Eerste huwelijksafkondiging: 28, Petrus Jaco bus van Calmthout, 25 j., jm., te Goes en Lena Hoogesteger, 20 j., jd., te Kattendijke Abraham Dobbelaar, 25 j., jm., te 's-Heer Arendskerke en Martina Mieras, 21 j., jd., te Goes; Johannes Franciscus. Govaert, 27 j., jm., te Haarlem en Maria Barbier, 23 j., jd., te Middelburg, onlangs te Goes. Geboren 27, Francois, z. v. Johannes van Hoorn en Antonetta Maria van Pienbroek; 29, Nicolaas, z. v. Cornelis Kamp en Willemina Gelok. Marktberichten. BOTTERDAM, 29 April 1895. In Vlas op hst laad geen zaken da aanvoer bedroeg 20664 steen blauw en 4144 steen Zoeuwsch bet blauwe werd tamelijk opgeruimd, het Zaeuwsch bleef wegens slechte kwaliteit grootendeels onver kocht. De handel in Lijnzaad is afgeloopen. Granen. Buitenlandsche geanimeerd. Meel f 1 boo- ger met veel handel. Bin renlandsche. Tarwe 25 a 40 ets. hooger, Zomer gerst 10 ets. lager, Br nine Boonen 50 ets. lager. TARWE4,30 a 6,30 ROGGE- 8,50 - 4,25 WINTERGERST- 2,50 - 3,70 ZOMERGERST- 2,40 - 3,50 HAVER- 1,75 - 3,— PAARDENBOONEN 4,60 - 5,40 WITTE BOONEN 7,50 - 11,— BRUINE BOONEN 11,50 - 18,— ERWTEN- 5,50 - 8,— KANARIEZAAD7,— - 8,— KOOLZAAD Voor de talrijke bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het over igden van mijne echtgenoote, betuig ik, ook namens mijne kinderen, mijn aller- innigsten dank. Uit aller naam, A. SCHRIJVER, Logement >de Koophandel". Goes, 29 April 1895. Eenige en algemeene kennisgeving. De familie BREETVELT betuigt haar dank voor de bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het door haar ge leden verlies. Goes, 29 April 1895. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele bewjjzen van belangstelling bij hun 40- jarige eebtvereeniging ondervonden. Sas van Goes. A. DE LEEUW. C. J. DE LEEUWHeijnsdijk. KRABBENDIJKE. GEDEPUTEERDE STATEN van Z o a 1 a n d maken bekend, dat gedurende de maand Mei a. s. voor bet verkeer met rij- en voertuigen en vee zal zijn af gesloten bet le gedeelte van den toegangs weg naar bet spoorwegstation Kreb- bendijke tnsscben de Dorpsstraat en den Moordweg. DE BRAUW, Voorzitter. W. POLMAN KRUSEMAN, Griffier. OP DE IN DE te beginnen Alle bekende en onbekende schuldeischers iu de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschap van H. Slatoke- Koom Wz.t overleden te Biezelinge den 29 Mei 1894, worden opgeroepen tegen Dinsdag den 7 Mei 1895, des na middags te 3 uren, te Goes, ten kantore van den Notaris J. M. PILAAR, teneinde aan hen Rekening en Verantwoording af te leggen, en hunne schuldvorderingen te voldoen voor zoover het bedrag der nalatenschap toereikende zal zijn. OP Watergangen, Heulen, Duikers en Dammen, Het Bestnnr, J. BRAAMSE, Djjkgraaf. B. VERMANDE, Ontv.-Griffier. 's namiddags te 3 uren, te Ierseke, bg C. Poelman, ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van: 2 Melkkoeien, I jaarling Vaars, I DRACHTIGE ZEUG, SPEENVARKENS EN MESTPUTLQOPERS. De Notaris C. PRINS te Krniningen zal des voormiddags ten 10 ure, in de her berg van den heer L. D. van de Linde te Krniningen S2eni' kapitale nog geheel nieuwe bestaande uit WOONHUIS, SCHUUR, BAKKEET en verderen TIMMER, in de gemeenten Kruiningen en Ierseke te zamen groot 37 Hectaren, 31 Aren, 13 Centiaren, toebehoorende aan den Eerzamen Jan Itlok Bk. aldaar. In 24 perccelon en verschillende com binatiën. Notitiën met kaart zjjn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. TB HUUR gevraagd te Goes tegen Augustus OF Brieyen yóór 1 Mei bij den boekh. A. A. W. BOLLAND, onder motto Huis. OP De Deurwaarder HOLLMANN zal des middags om 12 uren, aan het woon huis van Adriaan Verhuist te Krni ningen, Kasten, Tafels, Stoe len, Spiegels, Lampen, Kachels, Herbergstoe- len, Klokken, Wekkers, 3 Veeren Bedden, Ledikant met nieuw Springveeren Matras, EngeJsch Biljart, Glas-, Aarde- en Borstel werk, Haudnaaimachine, Krui wagen enz., benevenB: een zoo goed als nieuwe HET GEMEENTEBESTUUR. 's voormiddags te 10 uur, te Wemeldinge, in de herberg van M. Kobjtanje, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van in Wemeldingebewesten den Polderdijk, EN aldaar in Stelhoek. Behoorende aan Bastiaan Hosten. 's namiddags te 1 uur, te Goes aan den Waaihoek, ten huize van de wede. Den Boer» ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van: 15 Bedden, 40 Stoelen, 11 IJzeren Ledikanten, 11 Tafels, Lampen, Spiegels, Schilderijen, Dekens, Glas- en. Aardewerk enz.

Goessche Courant | 1895 | | pagina 3