AANBESTEDING. SCHOUWING SCHOUWING een ONDERWIJZER of ONDERWIJZERES, een nieuw Woonhuis, ADVERTBNTIBN. Faillissement. Wegen, Voetpaden met de Kunstwerken 's-Heer Abtskerke, Eerste Verificatie-Vergadering. op WEGEN enz. in de gemeente KRUININGEN, te beginnen op 1 Mei 1895. op Donderdag 25 April 1895, aan te besteden AANBESTED1AG. Op Vrijdag 26 April 1895 Openbare verkooping op Donderdag 25 April 1895, aan den handelsreiziger Grosz, een spaarbankboekje op denzelfden naam, een kaart van eon Parijsch logement, etn kleine vijl. Met behulp van dit laatste instrument kon de deur tusschen de beide vertrekken zeer ge makkelijk geopend en weder gesloten worden. In het vreemdolingenboek van het hotel had hij den naam Henzel opgegeven. Men stelde ook een onderzoek in in een naburig logement. Ook daar was een logeergast, Grosz ge- heeten, besloten en een tweede gast, die opgaf Gu- note te heeten, verdwenen. Men vermoedt dat Henzel en Gunote één en dezelfde persoon is. De gendarmerie te Alt-Beugersdorf in Silezië deed Zaterdag 13 April een onderzoek in het daar gevestigde armhuis en heeft daar twee personen, zekeren Stephanus Langer en diens vrouw, beiden 78 jaar oud, gevangen genomen. Deze beide oude menschen worden beschuldigd, twee kiuderen, één van vijf en één van zeven jaar te hebben vergiftigd, door middel van phosphorus. De moeder der beide kinderen betrapte hen juist, toen zij ook een derde wilden vergiftigen. De moorden moeten door Langer en diens vrouw zjjn gepleegd, om door het gehuil der kleinen niet weer in hun slaap te worden gestoord. Bij hot Italiaansche plaatsje Leprignano is plotseling een meer, met wel een kilometer omvang, uit den grond opgeweld. Het water is zeer zwavel achtig het verschijnsel houdt vermoedelijk verband met vulkanische beroeringen van den bodem, wellicht met de jongste aardschokken in midden-Europa. Te Antwerpen is da bliksem Woensdag in het standbeeld van Rubens geslagen. Het voetstuk werd beschadigd en de marmeren plaat met het opschrift weggerukt en in gruizels geslagen. Denzelfden dag heeft ook te Brussel een hevig on weer gewoed, vergezeld van eenen zoo geweldigen regen, dat men voor overstroomingen vreesde en de straten van Brussel in schuimende beken waren veranderd. Talrijke kelders zijn in het lage gedeelte der stad onder water geloopen. De telefonische gemeenschap met Parijs was onder broken. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in, doch de aangerichte schade was niet zeer aanzienlijk. En te midden van donder, bliksem en piassenden regen zag men 500 mannelijke en vrouwelijke plezier- reizigers, die uit Parijs naar Brussel waren gestoomd, naar hunnen trein terugkeeren, die op dat uur vertrekken moest. Bij den laatsten hoogwater vloed te Belgrado heeft het water uit de pakhuizen vau de onderne mers van het zoutmonopolie vier millioen kilogram men zout weggespoeld. Uren lang was het water van de Save zout. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Keizer Wilhelm aan de vrijmetselaarsloge aldaar heeft laten weten, dat hij verlangt opgenomen te worden in de orde. De schade te Laibach wordt thans op vijf mil lioen gulden begroot. Van alle kanten begint reeds hulp op te dagen. De Keizer heeft een gift geschon ken, die al verdeeld is, de Weensche gemeenteraad zal 5000 galden geven, het Roode Kruis heeft zes barakken, voor 72 bedden, gestuurd, de Wiener Freiwillige Rettungsgesellschaft is met drie keuken wagens naar de ongelukkige stad vertrokken en is op de pleinen begonnen te koken: soep, vleesch en groente voor 2500 personen in de drie uur dezelfde maatschappij stelt, tegen vergoeding, ambulancen beschikbaar, en andere vereenigingen doen het hunne om den nood te lenigen. Op het oogenblik zjjn alle inwoners van de stad onder dak gebracht, maar herbergzaam zijn de meeste verblijfplaatsen niet, want door de scheuren van de muren en de reten van de deuren blaast er een koude wind. In den laatsten tijd hebben te Londen her haaldelijk ontploffingen onder het plaveisel plaats gehad, o. a. aan de Southwark Bridge, waarbij on gelukken voorvielen. Een onderzoek heeft aan 't licht gebracht, dat de bodem der stad eigenlijk geheel gedragen wordt door een net van electriaohe gelei dingen, die meest in holle buizen liggen, onvoldoende geïsoleerd, zoodat contact vaak tot stand komt. Is er nu een defect in een gasbuis, dan wordt het vrij komende gas ontstoken en heeft een ontploffing plaats. Een eerzaam burger van Levallois-Perret, nabij Parijs, had een zoon, en die zoon was buitengewoon thuis op het rijwiel: hij maakte de gekste records! Daardoor kwam ook de rijwiel-bacil bij den vader tot ontwikkeling, zóó krachtig, dat de vader naar een rijwielhandelaar ging en een wiel huurde. Het was donker; er was geen mensch op straat te zien de heer G. verliet zijn woning om het lijden te leeren, klauterde op het zadel, doch kon geen weerstand bieden aan de aantrekkingskracht der keien en drukte telkens zijn wang, soms zijn rug, tegen hun kouden, vlakken kant. »Zoo leert ge het nooit! Blijf beter in 't zadel zitten! Waag het nog eens! Vooruit!" riep hem schertsend iemand toe, die zijn buitelingen had gade geslagen. De eerzame burger klauterde weer omhoog, trapte alsof hij de krukken in den grond wilde vastplak ken en dan lag hij weer. »Wil ik u eens laten zien hoe u het moeUdoeu vroeg de vreemdeling. »Heel gaarne," antwoordde de heer G. >Geef mij de machine dan maar. Kijk, zoo springt u op het zadel" de man zat zoo vast als een dragonder op zijn ros »een uitstekende ma chine zij loopt of ze gesmeerd was nu zoo aan zetten daar gaat hij." De machine begon plotseling te vliegen over de hobbelige straatsteenen, ze verdween om een hoek en de eerzame koopman heeft haar nooit terug ge zien, evenmin als zijn leermeester. De nieuw ontdekte grotten van Florefie, op den weg van Dinant naar Fosses, zijn naar men verhaalt, de schoonsten van België. Zij werden ont dekt door den heer Biernaux, eigenaar van de nabij zijnde kalkovens, die hoegenaamd niet wist, welke kostbare schatten zijn grond bevat. Te Triest is tengevolge van de aardbeving het standbeeld van keizer Karei op zijn voetstuk gedraaid en ziet in eene andere richting. Laatste en telegraphische berichten, Ovezand. Ter veemarkt alhier waren aange voerd 47 stuks rundvee. Handel redelijk vlug. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Kiesers in het distrikt Goes Daar is weder een gewichtigen dag op handen te Kiezen 4 leden voor de provinciale Staten ik laat elk in zijn overtuiging om te kiezen wie hij wilt, het zjj liberaal of antie maar als men dan kiest het zij in welken zin ook kiest dan mannen van be ginsel maar geen halve daar kan men niets mede beginnen geljjk er nu van de afvallige zijn die voor naam voor antie doorgaan maar niots van dat in beginsel laten blijken. Als iemant gekozen word van de eane of andere partij moet het ook blijkbaar zijn in zijn beginsel zoo als nu de antie kiezers hebben gekozen die waarlijk niets van dat meent, meest altijd reizen op zondag, kerk gaan nooit, ondergeschikten in 't werk stellen en zoo meer is dat nu een be ginsel van antie ik geloof neen dus kiezers wacht er nu om niet om den tuin geleid te worden met zulke leden, die zulke mannen niet kennen verneemt dan goed wie ge zult kiezen eer dat het te laat is denkelijk komcnse weder met zulke manne te voor schijn, er zjjn er die daar pluimtje mede ophalsn. ik verwacht van elk kiezer mannen te kiezen van zjjn beginsel of mannen die geschikt of bekwaam zijn om daar zitting te hebben geen ja broers of achter blijvers zoo als de laatste vergadering met voorstel Calmiteus verklaring Sofiapolder. Zoo gezecht dank voor de plaasruimte. C. Wij nemen het bovenstaande ongewijzigd op, ten einde zeker te zijn, dat wij geen afbreuk doen aan de bedoeling van den schrijver. M. de R. I Naar aanleiding van het vrij scherp gestelde in gezonden stukje, omtrent Vaandel, muziekgez. Rillandia" verzoek ik u vriendelijk het volgende te plaatsenAllereerst moet ik den inzender raden in 't vervolg eerst goed te lezen, alvorens zich tot schrijven te zetten. Nergens toch staat in mijn eenvoudig bericht iets van jonge meisjes en die woorden N. B. die er in 't geheel niet stonden en schering en inslag in zjjn stukje zijn, hebben, vol gens hem, zelfs schade gedaan In de tweede plaats moet ik bekennen, dat ja, de som nog niet ten Vui'e aanwezig was, maar of de heer Griep bij ver melding van zoo'n nietig, onnoozel bericht gerechtigd was om zoo'n toon aan te slaan, is iets anders. In 't kortUw correspondent is voorbarig ge weest, de beer G. heeft hem in de courant eens flink onderhanden genomen en zich daardoor bij alle weldenkende ingezetenen der gemeente zeer ver dienstelijk gemaakt. Dewijl het sop de kool niet waard is, kom ik in geen geval meer op dit onder werp terug. Achtend, M. de R. Uw Correspondent. Rilland, 21 April '95. Wij sluiten over deze kolommen. het debat in onze Red. 348e Staatsloterij, 4e kl. Trekking van Maandag 22 April. Ie Getrokken prijzen. 500018126 1000: 713 15413 400: 17870 200: 9254 14710 1001278 8395 652836 2842 5564 5602 6936 6956 8517 5494 5604 6971 8805 5500 5534 5556 6901 6903 6928 6994 7861 7878 onder 's-Heer Hendrikskinderen, aan dhr. I. D.' Transen van de Putte te 's-Gravenbage, voor f 45823; voor houtgewas, mest enz. f2866, samen f48689. Burgerlijke Stand van Goes van 19 tot 22 April 1895. Ondertrouwd 19, Christiaan Wilhelmus Linze, 26 j., joa., te Rotterdam en Anna Geertruida Van HouteD, 29 j., jd., te Goes. Geboren 19, Cornelia Johanna, d. v. Jan Carol Dhont en Cornelia Johanna Van de Putte; 21, Matthijs, z. v. Willem Hijman en Elizabeth Brandt. Overleden 20, Levina, 1 m., d. v. Christiaan en Levina PostWilhelmus, 1 j., z. v. Pieter Jacobus Sloover en Johanna Lena Van den Berge; 22, Louis Verheule, 85 j., weduwnaar van Pieternella Snelleman. Te houden Aanbestedingen. Datura "Plaats. Voorwerpen. Informatica. 25 Apr. Middelburg, verhoogen en verzwaren scheidingsdijk Bastiaan deLange- polder, F. Sturm, Goes. 26 Ierseke, veestal, bakkeet enz., A. Le Clereq. Verkoopingen en Verpachtingen. Datvin. Plaats. Voorwerpen. Infonoatièp. 23 Apr., Goes, woouhuizen en erven, Mulock Houwer. 24 Sinontgkerke, beestiaal, huisraad enz., VanóerKIoes 25 u Kloetinge, beestiaal enz., Mulock Houwer. 25 Driewegen, inspan, huisraad, inboedel, Prins. 27 Hoedekenskerke, herberg-inventaris,. biljart, enz., 29 's Heer Abtskerke, inboedel, 29 Ierseke herberg-inveutaris, 29 Katteudijke, erfpacht oesterperceel, oesters enz., 1 Mei, Weraeldiage, bouwland, 3 Ierseke, varkens, 11 n Goes, hofsteden, 16 Kruiningen, hofstede, Hollmann. Van der Kloes. Prins. Gallis Merens. m ulock Houwer. Mulock Houwer. Pilaar. Prins. i Ellewou afbraak schuur eu huizeu, Hollmann. Watergetijen voor Ierseke. 10821 12571 18836 20276 20288 Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Bjj de jl. Zaterdag in het »Slot Oostende" j alhier gehouden verkooping van twee hofsteden, ten I overstaan van notaris Pilaar, zijn deze toegewezen als volgt Hofstede »'t hof Zoute", in de gemeente Ierseke, I met 30.6428 Heet. boomgaard, bouw- en weiland, aan E. De Jonge Wz. te Ierseke, voor f31127,60voor j houtgewas, mest enz. f 1490,50, samen f 32618,10. I Bouwland in den Olzendepolder, groot 15,0910 Heet. aan dhr. W. F. K. Lenshoek te Goes, voor f14606,20. Binnendijk in de gemeente Kruiningen, groot 6.5030 j Heet. aan J. Boone te Kruiningen, voor f2282,55, voor houtgewas f2775, samen f5057,55. Tiendrecht op 11.4630 Heet. bouw- en weiland, in de gemeente Ierseke, aan wed. Joos Sinke te Ierseke, voor f541. Hofstede »Plantlust" onder 's-Heer Arendskerke, met 46,2910 Heet. aldaar en 9.5907 Heet. weiland DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 23 April 1.49 2.5 8.19 8.35 24 2.21 2.36 8.51 9.6 25 2.51 3.7 9.21 9.37 26 3.23 3.39 9.53 10.9 27 3.57 4.16 10.27 10.46 28 4.35 4 54 11.5 11.24 29 5.14 5.34 11.44 Marktberichten. ROTTERDAM, 22 April 1895. De Vlas -aanvoer bedroeg 19300 Bteen blauw en 5000 steen Zeeuwscb, dat vlug tegen onveran derde prijzen opgeruimd werd. L ij n z a a d met veel handel en hoogere prijzen. Hoogste prijs f 13. Granen. Bnitenlandscbe zeer vastMeel 25 ets. hooger. Binnenlandsche. Bruine Boonen f 1 booger. TARWEJ 4,— a 5,75 ROGGE- 8,25 - 4,20 WIN TERGERST- 2,— - 3,80 ZOMERGERST- 2,50 - 3,70 HAVER- 1,50 - 3,— PAARDENBOONEN 4,60 - 5,40 WITTE BOONEN 8,— - 12,— BRUINE BOONEN 11,— 17,50 ERWTEN- 5,60 - 8,50 KANARIEZAAD- 7,25 - 8,25 KOOLZAAD- v - Zateidag 27 April a. 8. hopen onze geliefde ouders ADRIAAN VERMAIRE en BOUDEWINA HOOGESTEGER hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Borsele, 22 April 1895. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan allen, die tjjdens de ziekte en het overlijden van hunnen geliefden man, vader en behuwd- vader, den heer H. O. POLEIJ, blijken van deelneming gaven. Uit aller naam de wed. H. C. POLEIJ— Wondergem. Waarde, 20 April 1895. Zij, die in 1895 in Zeeland het £ind- JExameu der Hoogere Burgerscholen wenschen af te leggen, worden verzocht zich vóór 1 Mei schriftelijk aan te melden bjj den voorzitter der examen-commissie te Goes, met opgave van leeftjjd, van ge boorteplaats, van de school, aan welke zij onderwijs ontvangen en, zoo zij geen leer lingen eener Hoogere Burgerschool zijn, met opgave van de Hoogere Burger school, aan welke zij het schriftelijk examen wenschen af te leggen. De Voorzitter voornoemd, Dr. Z. Th. DIEHL. Bij - is der Arr.-Rechtbank te Mid delburg dd. 19 April 1895 is Bastiaan Kosten, slager en koopman te Wemel- dingeverklaard in staat van faillissement, aangevangen dienzelfden datum. Tot Rechter-Commissaris werd benoemd Jhr. Mr. JOHAN SCHUURBEQUE BOEIJE, lid van voormelde Rechtbank en tot Curator de ondergeteekende. De Curator, Mr. C. DE WITT HAMER J.Gz., Advocaat-Procureur. Middelburg, 20 April 1895. OP DE IN DE GEMEENTE op Zaterdag 27 April 1895. inn MIMILAIHTJUSin net 1UU étui, met Ietter naar keuze, wor de voor 90 cents geleverd door F. KUBEFWEKS JEOOS De schuldeischers in het faillissement van Jan Molhoeklandbouwer en koopmanwonende te Ierseke. worden opgeroepen tot bijwoning der eerste Verificatie-Vergadering, die gehouden zal worden op Zaterdag1 den vierden Mei 1895, des voormiddags ten tien uren, in een der zalen van het Gerechts gebouw te Middelburg. De Curator in voornoemd faillissement, Mr. A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE, Advocaat en Procureur te Middelburg. Gevraagd, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, aan de C. L. School te H oedekenskerke (Zeeland) op een jaarwedde van f500,(4 md. avondschool). Adres den Burgemeester. TERSTOND uit de hand te koop bestaande uit één voorkamer en achter huis met eene groote oppervlakte tuin grond, ook geschikt bouwterrein. Adres: lett. A. Vogel's Advertentie bureau te Ierseke. De DIJKGRAAF van de Bastiaan de Lange en Calandspolders te Arnemuiden zal des namiddags ten 2 ure, in het j>Hotel Verseput" te Middelburgonder nadere goedkeuring trachten Het verhoogen en verzwaren van den scheidingsdijk der bo vengenoemde polders over eene lengte van pl. m. 700 Meters,met bijkomende wer ken. De aanwijzing zal plaatshebben op Maandag den 22 April a. s., des voor middags ten 11 ure. Bestekken zijn verkrijgbaar bij de boek handelaars F. KLEEÜWENS ZOON te G o e s af 0,50 en inlichtingen geeft de opzichter van den Provincialen Wa terstaat F. STURM te Goes. De Dijkgraaf voornoemd, G. BORN. des namiddags te 4 uren, in het hotel »Oesterbeurs" te Iersekezal de heer G. SCHIPPERS, aldaar aanbesteden Het bouwen van een nieuwen Veestal en Bakkeet met bijkomende werken op ZEd. hofstede, bewoond door J. de Schipper. Bestek en teekeuing liggen ter inzage in bovengenoemd hotel. Aanwijzing in loco zal geschieden den dag van aanbesteding des namiddags te I -ire. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den architect A. LE CLERCQ te Kruiningen. 's voormiddags te 10 uur, te Kloetinge aan den achterweg aan de schuur van J. Trimpe, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van 3 baatgevende Melk koeien, 1 Kalfkoe, 1 vare Koe, 1 Aanhoud- kalf, 1 Windmolen, Geeselsteen en Paard, Koebak, Karn- en Melkgerei, 35 H. L. Aardappelen enz. enz.

Goessche Courant | 1895 | | pagina 3