Gemengde Berichten. betalen Toor het geweer f 3 s. 2 d. en voor den haas f 1,50 s. 1 d., alsmede in de kosten, de langste duur van den lijfsdwang bepaald op 5 d.J. v. d. G. te Driewegen, tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d., ver beurdverklaring niet in beslag genomen geweer en haas, bevel tot uitlevering dezer voorwerpen of te betalen voor het geweer f 2 s. 2 d. en voor de patrijzen f2 s. 2 d.M. K. te Ierseke, tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 4 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen ge weer bevel tot uitlevering of te betalen f2 s. 2d. J. S. te Bergen-op-Zoom en J. L. te Ierseke, ieder tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te beralen fl.50 s. 1 d.A. Q te Scbore, tot 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 1,50 s. 1 d.C. v. L. te Ovezande, tot 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 3 s. 2 d.H. F. te 's-Beerenhoek, tot f6 b. s. 6 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer, met bevel tot uitlevering of te betalen f 1,50 s. 1 d.L. H. en T. W. Jz. te Kort- gene, ieder tot f5 b. s. 5 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer, met bevel tot uit levering of te betalen f3 s.2d.;W. W. te Goes, tot f 5 b. s. 5 d., verbeurdverklaring niet in beslaggenomen geweer, met bevel tot uitlevering of te betalen fis. 1 d.J. W. F. te Wissekerke, tot f 5 b. s 5 d. verbeurd verklaring in beslag genomen wildstrikken met bevel tot vernielingC. S. Dz. te Goes, tot f5 b. s. 4 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 0,75 s. 1 d. J. J. B. te Waarde, tot f5 s. 4 d.F. B. en P. A. v. G. te Goes, ieder tot f3 b. s. 3 d. met verbeurdverklaring van de opbrengst der in beslag genomen en verkochte hazen ad f 2. Jachtovertreding en wapenwet: L. v. d. D. te Hein- kenszand tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d., met verbeurd verklaring van de opbrengst der in beslag genomen en verkochte hazen ad f 1,20. Drankwet: F. L., huisvr. J. V. te Wemeldinge, tot f 3 b. s. 3 d. WapenwetH. Z. Az. te Ierseke, H. K. te 's-Heer Hendrikskinderen tot f5 b. 8. 4 d.A. K. te Kortgene tot f 5 b. s. 5 d.M. W. v. d. L. te Wissekerke en T. C. S. te Koljjosplaat, ieder tot f 5 b. s. 5 d. met bevel tot teruggave der geweren aan de beklaagden en bevel tot vernietiging in beslag ge nomen patronenM. v. W. Mz. te Sinoutskerke tot f2 b. s. 1 d. Met dooiweer met te zwaar beladen wagens rijden over de rijkswegen: J. L. en C. B. te Wemeldinge, ieder tot f2 b. s. 1 d. A/s voren over wegen in Zeelanddie niet aan het rijk behooren: P. K. te Kapelle en W. v. d. L. te Biezelinge, ieder tot f 0,50 b. s. 1 d. 0. Z. te Rilland-Batb, tot f2 b. s. 1 d. Bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomen zon der consentJ. d. W. Pzn., J. J. D. Jzn., J. G. Nzn., M. G. Jzn. en M. M. d. W. Hzn., allen te Ierseke, ieder tot f 1 b. s. 1 d. Overtreding gem verordening KapelleJ. v. S. en M. W. te Kapelle, ieder tot f 0,50 b. s. 1 d.P. N. te Biezelinge, tot f 1 b. s. 1 d. Idem van Rilland-BathD. M. te Killaud-Bath, tot f3 b. s. 2 d. Straatschenderij: M. S., A. v. BD. d. H., allen te Wemeldinge, ieder tot f 1 b. s. 1 d. Als getuige opgeroepen wederrechtelijk wegblijven M. v. O. te Kolijnsplaat, tot f 5 b. s. 4 d. Dronkenschap W. M. te Wemeldinge, A. M. te Heinkenszand, P. W. en J. v. N., beiden te Krui- ningen, ieder tot f 2 b. s. 1 d. Id. bij herhalingL. V. te Hoedekenskei ke, tot 15 b. s.3d. Vrijgesproken wegens jachtovertreding en M. v. A. Jz. te Nieuwdorp en P. v. 't W. te Borsele. Allen veroordeeld in de kosten, langste duur van den lijfsdwang éen dag. De rechtbank te Zieriksee heeft A. LM. L. en A. L., allen broodbakkers te Oud-Vosmeer, be klaagd dat zg te zamen en ia vereeniging in den namiddag van 6 Februari te Oud-Vosmeer den onbezoldigden rijksveldwachter M. v. G., toen deze zich in de woning van den eersten beklaagde bevond, in de rechtmatige uitoefening zijner bediening moed willig hebben aangegrepen en tegen een muur en do deur hebben geduwd en daarna naar buiten op de straat hebben geworpen, veroordeeld ieder tot een van f25, bij niet betaling te vervangen door een hechtenis van één maand voor ieder. Het O. M. bad voor ieder één maand gevange nisstraf geëischt. I Het Amsterdamsch gerechtshof veroordeelde gisteren den secretaris en den ontvanger der gemeente De Bilt, met name Takken en Rooses, die zich schuldig maakten aan het vervaardigen en uitgeven van valscae obligation der gemeentescbuld, tot eene gevangenisstraf van drie jaren. Landbouw en Veeteelt. Van het Rijkslandbouwproefstation alhier ont vingen wij bet navolgende ter opname Dezer dagen vervoegde zich bij verschillende land bouwers in den omtrek van Breda een persoon, als beer gekleed, voorgevende een vertegenwoordiger te zijn van de firma J. Nivette en Co. te Parjjs, om eene nieuwe soort meststof te verkoopen. Velen hunner wist. hij te bepraten, om een contract met hem te teekenen voor de levering dier meststof, tegen f 10.per 100 K.G. Den landbouwer werden allerlei mooie beloften gadaan, o. a. dat zij niets behoefden te betalen wanneer de meststof niet vol deed. Bij bet contract werden zij echter aan banden en voeten gebonden: bet buis zou op geenemonde linge afspraken der agenten lettende contractanten kiezen domicilie te Parijs bij geschillen zal de mest stof worden onderzocht door een deskundige door den Minister van Landbouw in Frankrijk aan te wijzen, enz. Een der contracten werd met verzoek om inlich tingen, aan den heer dr. A. J. Swaving, directeur van het Rijkslandbouwproefstation te Goes, opge zonden, waarop bet volgende bericht werd ont vangen »In antwoord op uw schrijven moet ik u be richten, dat bet buis J. Nivette en Co. te Parijs, mij ten eenenmale onbekend is. Wat de samenstelling der door genoemde firma ten verkoop aangeboden, volledige organische mine rale meststof D" betreft, zoo merk ik hierbg op dat daarin de stikstof en bet pbospborzuur grooten- deels slechts in moeielijk oplosbaren vorm aanwezig kan zijn. Volgens de door bovenvermelde firma opgegeven samenstelling blijkt bare meststof D te bevatten Stikstof (gemiddeld) 2.5% Pbospborzuur 6.5% Kali 1 In verband met de tegenwoordige voorjaarsprijzen der onder openbare contrcMe der Nederlandsche Rijks landbouwproefstations leverende meststof bandelaren is bet kilo stikstof in dezen vorm te stellen op f0.78, bet kilo pbospborzuur in dezen vorm op f0.26, het kilo kali op f0.25. Be waai da van bet product D wordt dus, indien de in bet verkoopcontract opgegeven bestanddeelen werkelijk aanwezig zijn, 2.5 maal 0.78 is fl.95 f00n mn 6.5 rnasl 0.26 is -1.69 totaal f8.89 per 100 1 maal 0.25 is -0.25 K.G. meststof. Volgens het ingezonden verkoopcontract" wordt zij echter door bet buis Nivette geleverd tegen f 10.per 100 kilo, dus bijna 3 maal te duur De landbouwers zijn nu gewaarschuwd. Ned. Ruudveostauiboek „Afdceling Zeeland." Uitslag der Stierenkeuringen in den kring Zuid-Beveland. Keuring te Goes Dinsdag 9 April. A Stieren minstens 2 jaar oud. 1ste prijs G. M. Timmerman, Goes, 2de prijs C. Zuijdweg, Wolferts- dijk, 3de prijs Adr. Nijsse Kapelle. B Stieren minstens een jaar oud. 1ste prijs S. No- teboom, Kloatinge, 2do prijs C. Zuijdweg, Wolferts- dijk, 3de prijs J. M. Kakebeeke, Goes. Eervolle vermelding A. J. Hendrikse, Goes en jbr. H. F. de Jonge Kloetinge. Totaal aangevoerd 10 stuks, waarvan 8 bekroond. Keuring te Kruiningen Woensdag 10 April. A Stieren minstens 2 jaar oud. 1ste prijs A. Goossens, Rilland-Batb, 3de prijs J. J. Mol, Waarde. B Stieren minstens één jaar oud. 1ste prijs Jan Blok Jz., Rilland-Batb, 2de prijs J. v. Nieuwenbuizen, Scbore, 3de prijs F. v. Hoorn, Wemeldinge, 3de prijs M. Kostense, Kruiningen. Eervolle vermelding Cs. Glerum, Scbore. Totaal aangevoerd 11 stuks, waarvan 7 bekroond. tier te Bllewondsdgk, K. G. Odiuk te Zaamslag, J. W. Omzeele te Buren, C. A. Swenne te Wis- stnkerke, R. A. van den Tak te Goedereede, J. M. C. Vorrink te Breda, O. Z. Vrielink te Axel en A. H. de Wilde te St. Philipsland. De opgaaf is alphabetisch. M. O.) Hedenmiddag werden aan de Ambachtsschool te Goes door den voorzitter der vereeniging, den beer C. L. M. Lambrechtsen, de diploma's uitgereikt wegens wél volbrachten leertijd. Hij wenschte den jongelieden, die bedoeld diploma hebben verkregen, geluk en sprak de hoop en de verwachting uit dat zij door bet geloerde aan deze inrichting in staat zullen zijn in de maatschappij een plaats te bekomen, bekwame ambachtslieden en nuttige, flinke leden der samenleving zullen worden. Onderwijzers en bestuur zullen zich daarover verheugen. Tevens drukte bij ben op het hart den moed niet te laten zakken indien zg niet onmiddellijk slagendoor volharding zal dit voor den eenen vroeger, voor den anderen later eenmaal zeker gelukken. Voor de afdeeling timmeren verkregen een diploma J. Crucq, J. C. van Blitterswijk en B. Mol, en voor het smedenW. F. van Riet, D. Cense en F. W. Schneider. Tevens deelde de voorzitter mede dat zijn be vorderd, voor bet timmeren, van de 2e naar de 3e klasse: L. A. Markusse en J. H. Jacobs, en voor bet smedenA. den Boer. Van de le naar de 2e klasse, voor het timmeren S. De Koning, J. M. Van der Peijl, Jan Dominicus, P. Cense, J. J. Buitendijk en J. Koeman, en voor bet smedenD. A. Romijn, G. P. Hopmans, J. J. Van der Knip, M. Bokelaar en G. C. Van Blit terswijk. Onder uitnoodiging aan bet niet talrijk aanwezige publiek om de tentoongestelde teekeningen en werk stukken der leerlingen te bezichtigen, sloot de voor zitter deze bijeenkomst, na vermeid te hebben dat ditmaal niet zoo heel veel timmerwerk van de leer lingen meer aanwezig is, daar dit jaar nog al veel besteld werk is vervaard'gd, dat reeds verzonden is. Uit een en ander bleek overtuigend, dat onder wijzers zoowel als leerlingen met lust en ijver zijn werkzaam geweest. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. Zitting van 9 April 1895. JachtwetovertredingW. H. te Nieuwdorp tot 2 maal f 10 b. s. 2 maal 4 d., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer en niet in beslag genomen baas, met bevel om deze voorwerpen uit te leveren of te betalen voor bet geweer f 3 b. s. 2d. en voor den baas f 1,50 s. 1 d. h., alsmede in de kosten, de langste duur van den lijfsdwang bepaald op 5 dagen; P. K. te Goes tot 2 maal f 6 b. s. 2 maal 5 d., met bevel tot uitlevering van bet niet in beslag ge nomen geweer, met bevel tot uitlevering of te be talen f 1 b. s. 1 d.H. K. K. Kzn. te Wissekerke tot 2 maal f5b. s. 2 maal 5 d., verbeurdverklaring in baslag genomen geweer, met bevel tot vernieti ging in beslag genomen patroonM. G. V. te Wisse kerke tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d., verbeurd verklaring van het niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 1 b. s. 1 d.J. K. te Waarde tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d., ver beurdverklaring niet in beslag genomen geweer en niet in beslag genomen baas, met bevel om deze voorwerpen uit te leveren of te betalen voor bet geweer f 3 b. s. 2 d. en voor den baas f 1,50 b. s. 1 d.M. T. te Baarland tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d., verbeurdverklaring niet in beslag ge nomen geweer en niet in beslag genomen haas, met bevel om deze voorwerpen uit te leveren of te be talen voor bet geweer f 3 b. s. 2 d. en voor den haas f 1 b. 8. 1 d J. G. te Waarde tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d. verbeurdverklaring niet in beslag ge nomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 10 b. 3d.; S. B. Pzn. te Biezelinge, M. v. A. te Nieuw dorp, ieder tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d., verbeurd verklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f3 s. 2 d.H. K. te Nieuw dorp, tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 5 d., verbeurd verklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f2 s. 2 d.P. H. te 's-Heer Arendskerke, tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 4 d., ver beurdverklaring niet in beslag genomen geweer en haas, bevel deze voorwerpen uit te leveren of te bljjk van den angst, dien zg gevoelden. De jonge Rogers was de zoon van een algemeen geaebten en populairen kapitein in hun regiment, die op dat oogenblik in een der oostelijke Staten belast was met het excerceeren van recruten. De jonkman was zes maanden te voren in dienst getreden, met het bepaalde oogmerk om een offi ciers-patent te verkrijgen, dat door een waardig en bekwaam man verdiend kan worden. De jonge militair had zich reeds ieders achting en eerbied weten te verwerven door zijne mannelijke hoedanigheden en zijne stipte gehoorzaamheid aan de hem gegeven bevelen. Velen der officieren had den hem reeds als kind gekend. Hg was de speel kameraad van hunne eigene kinderen geweest, en weldra aller gunsteling geworden. Na afloop van den krijgsraad trachtte dan ook menigeen hem te overreden, zijn verzoek in te trekken. >Ga daar op schildwacht staan, als bet u gelast wordt, maar doe het niet vrijwilligbetoogden zij. Maar het baatte hun niets. De jonkman meende een middel tot oploesiug van het raadsel gevonden te hebben, en als bet doeltreffend bleek, en hij er den moordenaar door ontdekte, dan zou bij da,t wist hg zeker bet zoo vurig begeerde officiers patent verkrijgen. Hij werd voor het verdere gedeelte van dien dag van al zijne militaire verplichtingen ontslagen, en na het vallen van den avond betrok hg de wacht op den bedreigden post No. 3. Drie nachten gingen er voorbij, zonder dat er iets gebeurde. De maan, boewei aan 't afgaan, verspreidde toch nog licht ge noeg om den jongen Rogers in staat te stellen, elk voorwerp te zien, dat zich op de vlakte bewoog. Plat op den grond gezeten, met zijn rug tegen de omheining der kraal, en zijn geweer op zijne knieën, was hij oogenschgnlijk in slaap gevallen. Maar slechts oogenschgnlijk, want zijne scherpe oogen bespiedden nauwlettend elk stipje op de vlakte. Hij wist, dat bij met een valscben, verraderlijken, maar tegelijkertijd vermetolen vijand te doen bad in dien sluwen Apache. Hg hield er zich stellig en zeker overtuigd van, dat de Indiaan voornamelijk in het tweede geval niet onopgemerkt zijn slachtoffer genaderd kon zijn. De moordenaar moest de eene of andere vermomming gebezigd hebben, die den schild wacht totaal bad misleid. Maar van hoedanigen aard was die vermomming geweest? »Die Apache zal veeleer in de verzoeking komen om zichzeiven te verraden, als hij denkt dat ik in slaap ben gevallen, dan wanneer hg ziet, dat ik streng de wacht boud", luidde zijne gezonde rede- neoring. Gedurende al de lange uren van dien avond en nacht bleef bij onbewegelijk zitten. Het was twee uur, toen hg plotseling een voorwerp te zien kreeg, dat zich langzaam over de vlakte bewoog, nog op tamelijk grooten afstand van zjjne zitplaats. Zoo stil i mogelijk haalde bij den baan van zijn geweer over. Hij was een scherpschutter, dio nooit zijn doel miste, en wee bet doel waarop bij aanlegde! Al nader en nader kwam het voorwerp, terwijl bij nog steeds in schijnbaar slapende houding bleef zitten. »Welmaar dat is Corporaal 1" fluisterde hij eensklaps. Corporaal was een mooie, groote Newfoundlandsehe hond, bet lievelingsdier der gebeele bezetting, dat eenigen tijd geleden op eene raadselachtige wijze van den post was verdwenen, en naar het algemeen gevoelen door de Indianen gestolen was. Rogers' eerste opwelling was, den bond te roepen, toen bij zich plotseling zijn besluit herinnerde: »op elk voorwerp te schieten, dat binnen het bereik van zijn kogel kwam". Daarom bedwong hij dan ook zijne opwelling; en niemand zou vermoed hebben, dat de oogenschijnlijk slapende schildwacht nauw lettend al de bewegingen van den naderenden bond bespiedde. Het was een gelukkige inval van Rogers, zich slapend te houden, want terwijl de bond allengs dichter bij hem kwam, meende bij iets vreemds en ongewoons in het voorkomen van bet dier te be speuren, en schenen zijne bewegingen hem niet vol komen natuurlijk toe. »Het zou mogelijk kunnen zijn, dat Corporaal uitgeput en krachteloos door den honger is, of misschien komt het door het bedriegelijke schijnsel der maan", dacht Rogers. De bond was nu binnen zjjn bereik, en bij kon niet langer aarzelen. »Het is een quaestie van leven en dood!" dus redeneerde hg; >en als ik mij vergist mocht hebben, zal iedereen, tot zelfs Corporaal toe, mg vergiffenis schenken Gisteren werd door de politie alhier proe.-verb. opgemaakt tegen den landbouwer J. K., uit de ge meente Nieuwdorp, wegens bet aftrekken van jonge takken van rood heestergewas aan bet Westplant soen alhier. Hij gaf voor deze te willen planten in zijn tuin te Nieuwdoip. Kapelle. In den nacht van jl. Zaterdag op Zondag zijn bij den landbouwer De Vos, in Evers- dijk, een vgf-en-twintig stuks kippen ontvreemd de justitie is ijverig werkzaam, om den dief of de dieven op te sporen. EB at b. De schokker van 't Neerl. Loodswezen, dio steeds bij bet alhier gezonkene schip Vertrouwen beeft gelegen, is gisteren als niet meer noodig zjjnde, weder naar Vlissingen teruggekeerd. Vlissingen. Het op de werf der Kon. Maatscb. »De Schelde" alhier te bouwen mail-stoomschip voor de Maatsch. ^Nederland" zal niet minder dan 396 voet (ongeveer 125 M.) lang worden. Het zal bet grootste schip zijn, dat ooit op »De Schelde" werd gebouwd. llorsele. Dinsdag waren alhier twee broeders aan bet ravotten, toen de oudste zijn mes naar den jongsten wierp. Ongelukkig trof dit een zijner duimen, waardoor dit lichaamsdeel zoo ernstig werd verwond, dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Als 6en nieuw bewijs van bondentrouw kan gemeld worden, dat te Nieuwdorp dezer dagen een trekhond is gestorven, die zonder bijna eenig voedsel te gebruiken, reeds acht weken getreurd beeft over den dood van zijn meester. Aan de punt van de plaat de Reep te Scherpe- nisse (Tolen) beeft eene vrij belangrijke oeverafschui- ving plaats gehadde lengte bedraagt 95 M., bij eene breedte van 35 M. boven laagwater. In eenige voorname restaurants te Amsterdam zal men deze week kennis kunnen maken met een kunstkip, die paascheieren aflevert Men werpt daarvoor een dubbeltje in een gleuf op de kam, de kip kakelt en in een bakje rolt een sierlijk paascbei, gevuld met bonbons of chocolade. Is de kip uitgeput, dan geeft zij eerlijk bet dubbeltje terug, en werpt men een halven cent ot een ander klein muntstukje in plaats van het dubbeltje in de gleuf, zoo behoudt ze bet en logt geen ei! Voor de gasthuizen te Amsterdam zijn van 1 Mei '95 tot '96 o. a. noodig 550.000 eieren, dat is meer dan 10.000 per week en meer dan 1500 per dag. Te Utrecht zou een paartje in den echt ver bonden worden. De bruidegom, die te Doornewaard woont, moest per spoor naar Utrecht komen, maar op den bepaalden tgd was mijnheer niet verschenen. De brievenbesteller bracht echter een brief, waarin mijnbeer de bruidegom te kennen gaf, dat »bij er liever maar van af zag," en bij het onnoodig oor deelde verdere briefwisseling te houden. De trouwpartij werd afgezegd en de bruid bleef ongehuwd. Een brief in een bijbeltekst. Een geestelijke schreef aan zijn ambtsbroeder, wien bij zjjn voor nemen aankondigde om hem te bezoeken, een brief, waarvan de geheele inhoud aldus luidde: Waarde vriend3 Joh. 2 13, 14. Met hartelgken groet uw enz." De geadresseerde sloeg in bet nieuwe testament den derden brief van Johannes op, waar in hoofd stuk 2, vers 13 en 14, bet volgende geschreven staat»Ik had veel te schrijven, maar ik wil u niet schrijven met inkt en pen maar ik hoop u baast te zien, en wij zullen mond tot mond spreken." Op een morgen van de vorige week kwam aan het station te Zwolle een rijksveldwachter aan, als geleider van een gevangene, die naar Assen moest. De gevangene liep erg mank, en de veld wachter ging dan ook doodbedaard een kaartje voor Assen nemen, zijn arrestant in de wachtkamer latende. Maar nauwelijks had de veldwachter de wachtkamer verlaten, of de gevangene trok zijn klompen uit en ging zóó snel aan den haal, dat duidelijk bleek boe hij zich slechts mank gehouden bad. Toen de veldwachter zag wat er gebeurde ging bij den hardlooper achterna met een politie agent, maar van inhalen was geen sprake. Doch de veldwachter wist raad. Hij liet inspannen, en zoo griukfce het hem den man te Herkulo, op 11/2 uur afstand van Zwolle, te achterbalen. De arrestant werd toen naar Zwolle teruggebracht, waar bij voorloopig achter slot kwam. Langzaam en ongemerkt bracht hij zijn geweer aau zijn schouder. Eene enkele, maar goed be stode seconde om te mikken, en een knal, en een gil een gil, zooals alle«n een Apache, die •ene doodelijke wonde beeft bekomen, kan doen hooien, brachten de gebeele bezetting in op schudding. Als door tooverkraebt werden al de manschappen naar een en dezelfde plek gedreven, en terwijl zij naderden, verwachtten allen blijkbaar eene her haling van bet vroegere treurspel te zullen aan schouwen. Het gebeurde was spoedig verhaald. De huid van den armen Corporaal was als vermomming gebruikt door den Apache, die, met een boog in de hand, naar bet derde door hem beloerde slachtoffer was gekropen. Misleid door den Bcbijnbaar slapendeu schildwacht, bad hg onwillekeurig zichzeiven ver raden en een welverdienden dood gevonden. Onge twijfeld bad bij met hetzelfde hulpmiddel de beide andere schildwachts weten te verschalken, en was bet hem thans bijna gelukt, eenderde »bieekgezicbt" te scalpoeren. De jonge Rogers werd overstelpt met geluk- wenschan, De commandant liet onmiddellijk een speciaal rapport van de zaak opmaken en naar bet Departement van Oorlog verzenden, en nu duurde bet niet lang, of bij ontving als belooning zijn vurig gewenschte officierspatent.

Goessche Courant | 1895 | | pagina 2