heer P. J. Kievit voor een jaar op nieuw benoemd op eene jaarwedde van f 100. Als commissaris werd de heer D. C. La Porte herkozen. Ierseke. Vrijdag gaf het fanfarengezelschap »Mozart" aan zijne donateurs en wie er tegen beta ling van 50 cent verder van gebruik wilden maken, een coneert, dat een aangenamen avond vormde. Gegeven werden 6 muzieknommers, een kluchtspel in 1 bedrijf getiteld: »Jocrisse, de Vondeling", een paar voordrachten, tableaux-vivants, een pantomime en eindeljjk iets nieuws, althans voor Ierseke, »Ave- rechtsche gewrichtsoefeningen", een soort gymnas tische voorstelling, die een hoogst comischen indruk maakte. Geen wonder dat men over een zoo geva- riëerd program tevreden was. De man, die na drie schoten gelost te hebben op een gemeenteraadslid te Zeist, daarna zich zelf in den mond sohoot, om zich van het leven te be- rooven, en opgenomen werd in het academisch zie kenhuis te Utrecht, is bijna geheel hersteld. Voor «enige dagen werd de kogel teruggevonden. Spoedig zal hij het ziekenhuis verlaten en aan de justitie, die hem voor eenige dagen in verhoor nam, over geleverd worden. De jager F. Lamme, te Loosdrecht, heeft tus- schen Dinsdag en Woensdag een versehrikkelijken nacht doorgebracht. Om des morgens vroeg, zoo mogelijk, eenden te kunnen schieten, had hij zich reeds des avonds naar zijne hut begeven, midden op de met een ijslaag bedekte plassen. Gereed zijnde om tot het aanbreken van den dag te gaan slapen hoorde hij plotseling het ijs in den Loosdrechtscben polder losraken en zich in beweging stellen. Uit zijne hut en naar zijne boot te snellen, was het werk van een oogenblik, doch het was reeds te laat. Zijne boot was al vernield. Toen begon een onafgebroken worsteling tegen de scherpe ijsschotsen, wind en water van 's avonds half twaalf tot den volgenden morgen zes uur. Op ee»e zodde een klein drijvend eiland werd hij nu eens door het water meegesleurd, dan door den wind ergens tegen aangekwakt of door de schotBen gebeukt. Gelukkig had hij zich aan een struik kunnen vast klemmen. Halverwege in het water hangende, gilde hjj zoo lang zijne krachten hem dit veroorloofden te vergeefs om hulp. Eindelijk echter moest hij ook dit staken. Na zoo in een stikdonkeren nacht te hebben rondgezwalkt werd hij eerst des morgens te zes uren door den visscher Van der Tol in zijn deer- niswaardigen toestand opgamerkt en geredMet als door priemen doorboorde handen en armen en ver der aan verschillende ledematen hevig gekwetst, verstijfd van koude, werd hij te huis en in bed ge bracht. Tot laat in deu middag bleef hij bewusteloos. Thans is de toestand van den ongelukkigen man wonder boven wonder! naar omstandigheden vrij bevredigend. Woensdagavond was de gemeente Rozendaal in rep en roer. Twee kinderen van den heer D., vijf en zes jaar oud, waren spoorloos verdwenen. Den ganschen avond en nacht werd gezocht, tot zelfs in de naburige dorpen, doch te vergeefs. De politie mengde zich in de zaak, daar er sprake van was, dat de kleinen door vreemdelingen waren ont voerd. De ouders waren radeloos en waanden hunne kinderen reeds verloren. Wat was nu het geval De twee kleinen waren in de kerk geslopen en zijn bij het sluiten door den koster niet opgem°rkt, zoodat zij aldaar den nacht hebben doorgebracht. Bij het openen der kerkdeuren lagen beiden nog in diepe rust. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gewei gerd een legaat te aanvaarden aan de gemeente besproken, door wijlen den heer R. D. C. de Bie, bestaande in een portret in olieverf van den vader dts erflaters en een zilveren inktkoker, door dezen als aandenken van de stad Amsterdam ontvangen. Als men dergelijke zaken aanvaardde meende de heer Van Hall zou. men een »prul- en rommel kamer" behooren op te richten. Op de opmerking van den voorzitter, dat het hier iemand geldt, die de gemeente met eere diende, deed de heer Van Hall volgenzoo waren en zijn er meer en als die ambtenaren allen bun contrefeitsel in olieverf", hun inktkokers, penhouders, later misschien gebor duurde pantoffels aan de gemeente aanbieden, behoeft men dat alles niet te aanvaarden. Met 19 tegen 12 stemmen werd besloten het legaat niet fe aanvaarden. In een gemeente niet ver van Vencndaal zijn verschillende trouwlustige paartjes de dupe geworden van de non-chalance van den gemeente-secretaris. Deze ambtenaar bad sedert eenigen tijd verzuimd, de huwelijksaankondigingen, bodoeld bij art. 110 van het B. W., te publiceeren, hetwelk natuurlijk ten gevolge had, dat de huwelijken, aldus gesloten, niet wettig waren, en de noodzakelijkheid bleek de gefopte echtpaartjes opnieuw en wettig te vereenigeu. Doch tot aller verbazing, was oen van de com paranten, die zich reeds veertien dagen getrouwd waande, niet te bewegen, zich opnieuw te wagen aan den strop, waaraan hij zoo nauw was ontsnapt. Men schrijft aan de N. R. Ct.: »Micbel", de aan velen bekende voormalige bode bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal, die door zijne vlugheid, gedienstigheid, voorkomendheid en goedhartigheid in de gunst stond van de Kamerleden, die hij bijna 20 jaren in 's lands vergaderzaal heeft bjjgewoond, is Vrijdag overleden. Michel de Fooy, aldus 's mans naam, genoot reeds eenige jaren zijn pensioen, maar zijn figuur werd in de Kamer niet licht vergeten en zijn persoon zal zeker in aandenken big ven bij de vele »heeren", zooals hg de leden noemde, met wie hij, vooral aan de linkerzijde, waar hij gewoonlijk dienst deed, heeft omgegaan. Vooral de koloniale specialiteiten hadden schik in den bode Michel, die, vroeger in Indië bij verschil lende toewansbesaar als trouw dienaar in betrekking, met de Indiè'-mannen op de groene banken van bet Binnenhof meestal Maleisch sprak, j Ook buiten de Kamer verrichtte Michel diensten voor de leden, en bg de groote parlementaire diners van weleer in het hotel »Paulez" ontbrak Michel zelden om aan tafel te dienen. Hij kende zoo goed den smaak en de gewoonten van de afgevaardigden. Van wijlen zijn »présjedent" Dullert sprak hij als van een edelman en altijd met tranen in de oogen. »Zoo krijgen we ze niet weêrom, meheer 1" was zijn stereotype uitroep, wanneer een van de groote staatslieden, die hij bijna dagelijks in de Kamer zag, van het wereld- of staatstooneel was verdwenen. Toen hij, gepensionneerd zijnde, afscheid had ge nomen van de leden, hebben velen hunner meegedaan om hem als herinnering aan zijn Kamerdiensttijd en als bewijs hunner genegenheid een leunstoel thuis te zenden, in welken armstoel de oude bode in zijn eigen huisje nog verscheidene jaren van welverdiende rust genoot. Te Zaandam kon men eenige dagen geleden het zeker zeldzame contrast aanschouwen, dat, terwijl op de eene sloot eenige jongens zich vermaakten met over het ys te loopen, eenige andere knapen zich in het water der volgende vaart vermaakten metzwemmen. Uit Waalwijk schrijft men aan de Tel.: Dat men op reis niet ie voorzichtig kan zijn, blijkt wel uit het volgende Op zijne terugreis van Berlijn verschafte zich de heer M. v. L. uit deze gemeente met nog een anderen reiziger, die op weg was naar Londen, een paar broodjes met cervelaatworst en koud vleesch (kalter Aufsclinitt). Na het gebruik openbaarde zich al spoe dig bg de beide reizigers een onaangenaam gevoel in de maag, gevolgd door brakingen. Een en ander had ten gevolge dat de reiziger voor Lorden zijne reis te Boxtel moest onderbreken, om daar zijne beter schap af te wachten. De heer M. v. L. kon zijne reis nog tot zijne woonplaats voortzetten. Dadelijk na aankomst werd de hulp ingeroepen van den ge neeskundige dr. Sweens, die bloedvergiftiging moest constateeren. De toestand van den lijder is echter niet gevaarlijk en er valt reeds flinke vooruitgang te constateeren. Een huisschilder hier te lande vroeg aan de redactie van een der Indische bladen of er voor hem (een vrijgezel) met zijn ambacht in Indië een goed bestaan te vinden was. Het antwoord luidde: »Tot ons leedwezen is het ambacht van huisschilder in Indië schier niet uit te oefenen. Men geeft hier een koelie een kwast in handen en die smeert maar raak 1" Aan de N. R. Ct. wordt medegedeeld het slot van eene resolutie der Brielsche magistraat van Zaterdag den 13en Augustus 1729 betreffende het rooken van tabak: »Waar op Gedelibereert sijnde is goed gevonden en verstaan omrne den roeper door de stad te doen roepen dat alle en een igelijk sig sal hebben te wagten om toebak te rooken op de straeten, in sehueren als anders op de boete van 1100,1) en de dienaars van de justitie gelast omme op het rooken van toebak voorne, naeuw regart te nemen en selve te weeren." Maar een Hollander is zijn pijp lief. Vandaar nu en dan een herhaling van het verbod. In het» Keu- ren-, Ordonnantie- ende Publicatie Boek" komt een publicatie van den 4en Aug. 1777 voor, aldus luidende »Bailluw, Burgemeesteren en Regeerders der stad Brielle, tot haar leedweezen, dagelijks ondervindende dat vo< le Perzoonen haar niet en ontzien, geduurende, dat zij in iemands werk off besigheid zijn, ook leedig langs de straat wandelende, Tabacq te rooken tot groot incommoditeit van mensehen en zaken, niet allePD, maar ook tot groot gevaar, om brand te ver wekken ende alzo veele goede Ingezeetenen haar welvaren in perieul te stellen, hebben om zulex zoo veel doenlijk voor te koomengoedgevonden te interdiceerea, en te verbieden, zoo als haar Edel Agtb. interdiceeren, en verbieden bij dezen, aan alle Timmerlugden, Metzelaavs, Glaasemakers, Verwers en andere Ambagtsluiden, ook aan allo Voerluiden, Schuitluiden, turff en zakkedragers, Meeters, Dors- sers, mitsgiders andere Arbeiders, het Tabacq rooken, geduurende dat zij in iemands werk of dienst zijn, ook wanneer zij buiten iemands dienst, off werk, langs de straaten gaan, op de Verbeurte van Dertig Stuivers voor de eerste maal, zij daar over zullen werden bekeurt, voor de Tweedemaal drie Guldens, begde ten behoeve van den officier, en voor de derdemaal arbitrale correctie. En op dat niemant hier van onkundig zoude zijn, is meede gopt ge vonden, dat deeze van het Raadhuijs zal wor den gepubliceert en ter gewoonelijker plaatse ge- affigeert", enz. Maar geen vier jaar later, of do zonde van het tabak-rooken moest weder bestreden worden, en in de Publicatie van 6 Januari 1781 werd te Brielle het verbod van te rooken o. a. ook tot de vreemde lingen uitgestrekt. D. i.1 gld. 10 stuivers. Aangaande de verschrikkelijke dynamiet-ont- ploffing bij Lobith melden do te Keulen uitgekomen bladen, dat, blijkens het ambtelijk verslag van het onderzoek, gedood zijn 13 personen en gewond 4. Een der twee gezonken schepen was geladen met ruim 1000 kisten dynamiet. Het is noodzakelijk gebleken het op den bodem der rivier liggende dynamiet te verwijderen, omdat het anders voorde scheepvaart gevaar zou opleveren. Omtrent de dynamiet-ontploffing wordt nog ge meld Van de Elisabeth i9 op de plaats des onheils niets meer te ontdekken. De Hoop van schipper H. Ger ritsen is verbrand. De overige schepen bekwamen vrij ernstige averijo. a. werden dek en luiken weggeslagen, doch daar bleef 't bij. Verbazing moet 't wekken, dat op de twee reeds geladen schepen geen ontploffing heeft plaats gehad, hoewel die vaartuigen overigens geducht zijn toe getakeld. Verder is 't haast on begrij pel ijk, dat de ramp nog geen grooteren omvang heeft genomen, ais we weten, dat ongeveer 25.000 KG. dynamiet zijn ontploftEvenwel is de uitwerking toch vreese lijk genoeg geweest. Waar het verongelukte schip lag, is een groot stuk grond van den oever afge scheurd het anker van het schip, waaraan nog een eind ketting, vond men op vrij grooten afstand. Een der arbeiders, die op 't noodlottig oogenblik bij de loods aan 't werk waren, deelde mede, dat ook zij werden opgenomen, doch gelukkig weer op hnn beenen terechtkwamen. Nauwelijks waren zij van hun eersten schrik bekomen, of zij moesten het lijf trachten te bergen voor de nu neerstortende planken. Dat in de bergplaats zelf g9en ontploffing is gevolgd, mag ook wel een wonder keoten. Vele huizen zijn beschadigd; enkele, in de nabijheid ge legen, zijn onbewoonbaar geworden. Te Emmerik zijn vele ruiten van de Munster kerk stukgeslagen en kwam een groote scheur in een der muren. De geladen schepen liggen nog op dozGlfde plaats, verlaten en onbeheerd, 't Zal voorloopig een eerste vereisebte zijn te zorgen, dat de gevaarlijke lading zoo spoedig mogelijk wordt verwijderd. Bovendien is geen der overgebleven schepen in staat te varen, zonder eerst aanzienlijke reparaties te ondergaan. Honderden nieuwsgierigen en belangstellenden, van heinde en ver aangekomen, namen het tooneel der verwoesting in oogenschouw. Photografen waren aanwezig, om de verschillende tooneelen op te nemen. De Vereeniging van assuradeuren te Rotterdam heeft den kapitein Gey van Pittius van de pyro- technische inrichting te Delft uitgenoodigd, te Lo bith een onderzoek te gaan instellen naar de oorzaak van de dynamiet-ontploffing. Een vreeselijk ongeluk is in een kolenmijn bij Charleroi gebeurd. Een gang stortte in en drie mijn werkers werden onder het puin bedolven. Twee van hen zijn zwaar gowond naar boven gebracht, den derden zoekt men nog steeds. Menigeen herinnert zich misschien nog een plaatje uit de FLiegende Blcitter, waarop een handels reiziger van een kantoor wordt weggestuurd. Dat is hem reeds meer gebeurd, maar otu zich te wreken, heeft hij thans een middel bedacht. Onder zijn schoen zolen beeft hij nl. een stempel laten maken en drukt nu met iederen voetstap in onuitwischbaren inkt den naam van zijn firma op den vloer van het kan toor. Aan deze wijze van reclamemaken zouden mis schien technische bezwaren zijn vei bonden, maar een Franschman heeft thans, van hetzelfde denkbeeld uitgaande, iets verkregen, dat weer een geheel nieuw gebied voor de reclamemakers opent. Hij heeft een driewieler genomen met breede platte achterwielen. Hierop zijn caoutchouc-letters geplaatst, een inktrol boven de wielen bevochtigt deze letters voortdu rend met den vereischten, liefst gekleurden inkt, een pijpje vlak voor het wiel blaast stof en vuil van de straat, en vooruit gaat het over het as- phaltplaveisel van de straten in do groote steden, met een verbazende vlugheid twee oneindig lange regels drukkend, die ieder natuurlijk een voortdu rende herhaling van dezelfde annonce vormen. Yooral met verkiezingen denkt men in Parijs van dit nieuwe reclamemiddel druk gebruik te maken. Maar het staat toch nog te bezien of de gemeentebesturen die nieuwe methode van annonceeren zoo maar zullen toestaan anders kunnen zij er misschien nog een voordoeltje uithalen, want zij kunnen dan, in plaats van een muurvlakte zooals anderen doen, thans een straat vlak te verhuren. Een vergane stad. Over den ondergang vau de Perzische stad Kutchan bericht, do vice-consul van Oostenrijk-Hongarije Bakowsky, die de plaats des onheils üeei't bezocht, dat geon enkel huis onbescha digd gebleven is. Zelfs het bedehuis Iman-Tadi, dat de aaidbeving van 1893 had doorgestaan, is thans geheel verwoest. Volgens authentieke opgaven zijn ongeveer 8000 personen bij deze ramp omgekomen. Daarentegen heeft de aardbeving in de naburige dorpen niet de minste schade veroorzaakt. De bij den ondergang der stad geredden, ongeveer 400 in getal, kampeeren thans in de open lucht; hun lot is zeer beklagenswaardig. De Perzische regeering heeft voor de ongelukkigen niets gedaan zij heeft geen werklieden naar Kutschan gezonden om de onder de puinhoopen levend begravenen te hulp te komen. Te Marseille heeft een zekere Durand de wed denschap aangegaan om gedurende 28 dagen opeen voetstuk, bg wijze van standbeeld, te big ven staan. De wedder heeft echter het recht gedurende dien tijd 28 uren ruit te nemen, te verdeelen naar zijn verkiezing. Da uitvoering van dit dolhuis-idée zal te Marseille plaats vinden, alwaar de executant dag en nacht bewaakt zal worden. Een vreeselijk ongeluk heeft in de nabijheid van Briinn plaats gehad door aanwending van een zoogenaamd huismiddel". Te Wisowitz woonde M jrie Lehnhart, met baar 13jarigen zoon in bij een huiseigenaar. Eenigen tijd geleden werd de kuaap aangetast door eon ongevaarlijke huidziekte en vrouw Lehnhardt, die geon dokter raadpleegde, was zeer bezorgd over hem. Zij besloot, daar do patiënt niet beterde, een in de landstreek gebruikelijk middel toe te passen. Nadat zjj brood gebakken had, beval zij den knaap in den nog boeten oven te kruipen, ten einde door de hitte den uitslag te verdrijven. De knaap, die niet ten onrechte bevreesd was, smeekte en bad, doch de moeder bleef volhouden. Ia de hitte van den nog bijna gloeienden oven, slaakte de arme kleine vreeselijke kreten en toen de moeder hem er eindelijk uithaalde, was hij bewuste loos en over het geheelo lichaam letterlijk gebraden. Kort daarna bezweek bij onder hevige pijnen. Het Hof van Antwerpen heeft een dronkaard, zekeren Rossenacker, tot twintig jaren dwangarbeid en altoosdurend verlies vau alle burgerrechten ver oordeeld, omdat hij zijn kinderen van 5 en 7 jaar zooveel jenever had doen drinken, dat zij er aan gestorven waren. Op een verkooping te Londen van oude post zegels werden de volgende prijzen besteed: een vierstuiverspostzegel van Oeylon deed 130 pond sterlingeen tweestuiverspostzegel van Mauritius 92 pondeen dergelijk 35 pond een vierstuivers- postzegel van de Kaap de Goede Hoop (rood) 52 pond, een dergelijk, blauw, 65 pondeen zwart Réunionzegel van 15 cent 50 pond en een Nieuw- Brunswijksck zegel van ®en shilling 40 pond. In het geheel brachten 472 zegels 2612 pond op. Omtrent het vergaan van de Reina Regente vinden we nog het volgende gemeld »De betrekkingen van de officieren en manschap pen zijn ontroostbaar en honderden familiën zijn reeds in den rouw gegaan. Het geval wordt als een na tionale ramp beschouwd. Hartroerende tafreelen worden gemeld in telegrammen uit Carthagena en Cadiz, alwaar de meesten te huis behoorden. Op beide plaatsen is het weegeroep der vrouwen hart verscheurend. Velen aan boord deden hun eerste reis op het ongelukkige schip. Onder dezen be vond zich ook een zoon van vice-admiraal Berlo. Verscheidene officieren waren van het oefeningsicbip Nautilusdat eerst kort geleden van een reis rond de wereld was terug gekeerd. Volgens telegram van San Frinando, is de kust bij Conil bezaaid met wrakstukken, met officiers uniformen en doozen, vlaggen en andere voorwer pen van het rampspoedige schip. De autoriteiten hebben den toegang tot het strand voor 't publiek verboden, om treurige tooneelen te voorkomen bij het eventueel aanspoelen van lijken." Bij de mijnramp t© Hohenegg, in Oostenrijk, zijn in 't geheel 53 menschen omgekomen. Hun be grafenis vond deze week onder algemeen© deelne ming plaats, en droevig was het gezicht van zoovele weduwen en weezen. Het Oostenrijksche Huis van Afgevaardigden heeft de Rcgeeriüg uitgenoodigd, den toestand der ko lenmijnen in Silezië en Moravië te laten onderzoe ken en daarover binnen drie maanden rapport uit te brengen. Of scherper toezicht een ramp als deze kan voorkomen, wordt echter door velen betwijfold. De mijn was zoo goed mogelijk geventileerd, en eene ontploffing van mijngas heeft zich niet voor gedaan. Gebleken is, dat de dynamietpatronen in de mijn ontploft zijn, en van daar het vei moede», dat deze ramp te wijten is aan onvoorzichtigheid van den opzichter over die patronen. Anderen daarentegen beweren, dat evengoed het steenkoolstof in een der mijngangen door een defect geworden mijnlamp in brand geraakt kan zijn, waarna het dynamiet door dien zeer snel zich voort- plantenden brand ontploft en deze ontploffing den brand metoen verstikt zou hebben. Uit Amerika komen nadere berichten omtrent de ontploffing in de kolenmijn in Wyoming. Ten gevolge van die ontploffing was de ingang der schacht versperd, zoodat het geruimen tijd duurde eer pogingen tot redding van de werklieden konden worden gedaan. Toen men eindelijk beneden kon doordringen, kreeg men eerst een denkbeeld van de aangprichte vernieling. Er werden 59 lijken in verschrikkelijk verminkten toestand gevonden, en het was terstond duidelijk, dat er geen hoop meer bestoud, de overige werklieden nog in leven te vin den. Er waren gewoonlijk 150 werklieden in de mijn aan het werk, maar gelukkig had juist vóór de ontploffing een ploeg arbeiders de mijn verlaten. De oorzaak van deze ramp ligt ook nog in het duisterde mijn was goed geventileerd en vrij vaa gas, en men vermoedt daarom, dat een ontploffing van kolenstof heeft plaats gehad. Een bende Kaukazischo Tartaren heeft een aanval gedaan op het spoorwegstation Oedzjawa en een daarbij liggende zoethoutfabriek. Ze plunderden de fabriek, doodden een bewaker en verwondden een anderen, en schoten op eon paar treinen, zonder echter iemand te raken. Inmiddels worden de politie-Kozakken gewaar schuwd, en dezen achtervolgden de vluchtende Tar taren. Bij Dzjewat kwam het tot een gevecht, waarbij vijf roovers en twoe Kozakken gewond werden. De overige bandieten namen de vlucht. Het waren overblijfselen van een bende die h^t vorig jaar was verstrooid. De Kozakken houden thans de wacht op de gedeelten van den spoorweg welke door de roovers konden worden bedreigd. De aandeelhouders vau een levensverzekering maatschappij te Londen waren niet weinig verrast toen zij op de algemeene vergadering hoorden dat de influenza der Maatschappij in het afgeloop9r> jaar bijna 300,000 heeft gekost. De secretaris voegde in zijn rapport hieraan toe, dat de influenza der maatschappij in twee jaren duurder te staan was gekomen dan de cholera in 43 jaren. Men boude hierbij echter in het oog, dat zjj, onder wie de cholera de meeste slachtoffers maakt, niet behooren tot de kringen, waarin de meeste levensverzekeringen worden gesloten. Prins Wilhelm van Hessen heeft Donderdag met eigen levensgevaar een vrouw g6red, die door verdrinken een einde aan haar leven wilde maken. De prins, die toevallig voorbij ging, sprong haar onmiddellijk na en bracht haar na veel moeite op het droge. Nadat hij haar naar huis had gebracht, keerde hij onmiddellijk naar de stad terug om den echtgenoot der vrouw te waarschuwen. Te Berlijn zijn op een aantal plaatsen auto maten geplaatst, waaruit men door het inwerpen van een 10-pf.-stuk een pakje krijgt dat 2 post zegels van 5 pf., een velletje papier met omslag en stukje vloei, twee formulieren van briefkaarten en een gids voor Berlijn met notitieboekje en een potlood bevat. Uit een tweede inrichting kan men ook voor 10 pf. twee omslagen voor den pakket dienst met schrijf- en vloeipapier, twee brief kaarten en een gids krijgen. Uit een derde inrichting haalt men voor 10 pf. een opgevouwen penhouder met potlood en geprepareerde pan, di6 men in een tevens te voorschijn komend fleschje met water heeft te dompelen om te kunnen schrijven. Zoodra een hokje leeg is, sluit zich de schuif. Hoe het mogelijk is voor 10 pf. telkens zooveel te geven, is een raadsel, dat het bericht niet opheldert. f

Goessche Courant | 1895 | | pagina 2