GOESCHE COURANT. Gemeenteraad van Goes. Gisteravond hield de gemeenteraad eene vergade ring, die werd gepresideerd door den heer mr. J. G. De Witt Hamer en bijgewoond door allo (13) leden. Nadat de notulen der vorige vergadering waren gelezen en goedgekeurd deelde de voorzitter o. a. mede dat aan den heer F. Allan, leeraar aan de H. B. S. alhier, vergunning is verleend om les te geven in het Fransch aan de Rijks-Normaallessen te Goes. Als ingekomen stukken werden ter tafel gebracht a. Een missive van Ged. Staten dd. 7 Dec. jl. no. 6094/102 houdende mededeeling dat de jaarwedde van den commissaris van politie, zoolang dhr. A. R. Holsheimer die betrekking vervult, van af 1 Januari 1895 is bepaald op f 1200 b. Van hetzelfde college bericht der goedkeuring van de gemeenteb9grooting voor 1895 c. Van idem bericht, dat de aanslag van H. J. Stieger in den H. O. die bezwaren bij hun col lege had ingediend is gehandhaafd; d. Yan den heer C. L. M. Lambrechtsen, inge nieur een exemplaar van de Ingenieur bevat tende een verslag met teekeningen van de werkzaam heden aan het nieuwe Sas. Op voorstel van B. en W. en met gunstig advies der financiëele commissie werd afschrijving van den H. O. over 1894 verleend aan de ervt-n J. Schipper f 2,681/3, J. Yan Boven f 0,30, G. Roelofs f2,961/2, M. J. Bosman f 0,42 i/g, J. F. L. Flöcker f 0,601/2, P. A. Hoffmann f 1,731/3, A. B. Kien f3,51, of tot een gezamenlijk bedrag van f 12,221/3. Vervolgens werden benoemd tot onderwijzeressen bij het 0. 1. onderwijs mej. E. P. Matthijsen te Goes met 12 en mej. A. R. Born te Wilhel- minadorp mot 11 stemmen, terwijl voor de eerste vacature éen stem werd uitgebracht op mej. Bom en voor de tweede 2 stemmen op mej. A. J. Nijland te Hazerswoude. (De benoemden waren no. 1 der voordrachten, zooals die in ons nummer van 25 dezer zjjn vermeld). Alsnu werd overgegaan tot de benoeming van leden in verschillende commissies of colleges wegens periodieke aftreding of ontstane vacatures. Achtereenvolgens werden benoemd tot leden der commissie van classificatie: als wethouder de heer J. J. Ramondt met 12 stemmen, als lid van den ge- GOES, 29 December i 894. meenteraad de heer J. Adam met 10 stemmen, in plaats van den heer Van Asperen Yervenne, overleden; als lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer J. M. Kakebeeke met algemeene stemmenals lid van de diaconie der Ned. Herv. gem. de heer I. Wessel met algemeene stemmen als lid van de diaconie der Ger. gem. de heer J. Fabery de Jonge met 12 stemmenals lid van het R. K. P. Armbestuur de heer P. Stieger met algemeene stemmen en als lid van de (Economische Spijsuitdeeling de heer A. Dekker Jz. met algemeene stemmen. Tot löden der financiëele commissie werden benoemd de hearen C. L. M. Lambrechtsen, G. H. Kakebeeke en M. de Jonge Jz. allen met 12 stemmen, terwijl uit hen tot voorzitter werd gekozen de heer O. L. M. Lambrechtsen tot leden der commissie voor de strafverordeningen de heeren C. L. M. Lambrechtsen en M. De Jonge Jz. beiden met 11 stemmen tot leden der commissie voor den Hoojd. Omslag do heeren B. M. Den Boer met 12, J. Adam met 11 en S. J. J. De Jonge Mulock Houwer met 12 stemmen tot loden der gas-commissie da heeren J. J. Ra- mondt, ais wethouder-voorzitter, O. L. M. Lam brechtsen en Joh. Faberij de Jonge, do beide eersten met 12, de laatste met 11 stemmen tot regentes van het weeshuis mevr. Yan Hervennée Kegelaer met algemeene stemmen tot leden van het Burgerlijk Armbestuur de heeren W. F. K. Lenshoek met 12 en de heer J. P. Bos hof met 11 6temmen tot leden der gezondheids-commissie de heeren dr. J. L. Goemans met algemeene, J. B. Yan Kalmthout met 12 en mr. W. Dicke met 10 stemmen tot lid der commissie van toezicht op het L. O. de heer A. D. F. Van der Wart met 10 stemmen; tot lid der commissie van toezicht op het M. O- dr. J. L. Goemans met algemeene stemmen; tot leden van het bestuur van het Gasthuis de heer J. M. Pilaar en mevr. de wed. Van der Hoek Moll, beiden met algemeene stommen. Alle benoemden namen, voor zooverre zij tegen woordig waren, de benoeming aan, terwijl den an deren van kunne benoeming zal worden kennis ge geven. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergade- ring gesloten- Druk F. Kleeuwens Zoon Goes.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 5