Te Philadelphia heeft het rijwiel een reden tot echtscheiding gevormd. De heer Matthias L. La Frene trouwde in 1890 te Tonkers in New-Yersey. Het echtpaar begaf zich naar Philadelphia en vestigde daar zijn woonplaats. Beiden werden daar lid van een wielrijdersclub en werden harstochtelijke wielrijdeis. Toen echter de man ziek werd en daardoor niet meer gebruik mocht maken van zijn wiel, heeft zijn vrouw hem verlaten met achterlating van een langen brief, waarin zij haar handel wijze rechtvaardigde. In dien brief vertelt zij haar man, dat zij met hart en ziel aan het rijwiel hangt, dat een ander, die niet op een velocipède kan rijden, voor haar geen waarde heeft, dat zij alleen vermaak vindt in het gezelschap van wielrijders en zich liever liet scheiden van haar man dan van haar rijwiel. Lord Rosse is een der meest bekende machinerie ingenieurs. Onlangs komt hij op een zijner wande lingen voorbij een fabriekeen stoommachine stond op een open ruimte te werken. Hij gaat naar de machine en kijkt haar met gelatenheid eenigen tijd aan. Plotseling schudt hij het hoofd, haalt zijn hor loge uit den zak en ziet afwisselend van zijn horloge naar de machine. De stoker staart den vreemdeling verwonderd aan. Wat is er toch?" vraagt hij eindelijk. »Wat lijkt u niet goed toe?" antwoordt lord Rosse, >mij lijkt alles goed toe. Ik wacht alleen maar dat de machine in de lucht zal springen". »In de lucht? Zijt ge gek, menseh?" »Neen, maar wanneer gij nog tien minuten met die losse schroef werkt, vliegt zij zeker in de lucht". De stoker kijkt de machine na, verbleekt en Iaat stoppen. »Maar, voor den duivel", zei hij daarna, waarom hebt gij uw mond niet eerder open ge daan?" >Wel? Waarom? Ik heb nog nooit een machine in de lucht zien springen Hij zei niets meer en ging heen. In Dublin heeft een kleine paniek geheerscht doordien een paar dagbladen mededeelden dat de berri-berri-ziekte aldaar was uitgebroken. Alle ver schijnselen wezen er op, verklaarden ze. Vooral on matige lieden werden er door aangetast, die een zittende levenswijze volgden in ongezonde lucht. De geneesheeren, die na onderzoek verslag uit brachten, bepaalden zich tot de mededeeling: Da microbe, die hier in Dublin veel onheil sticht, is niet de berri-berri, maar de whiskey- whiskey Donderdagmiddag warea in don Arkadenhof" van de universiteit te Weenen een menigte dames vergaderd. De dames behoorden alien tot het dames comité, dat belast was met de regeling der ont vangst van geneesheeren en natuurvorschers, en nu ztuden ze allen in éen gro°p worden gefotografeerd. De studenten ruimden gewillig het hun toebehoo- rende gebied, doch aan de vensters stonden verschei den muzpnzonea de voorbereidende maatregelen gade te slaan. De fotograaf had geen gemakkelijk werk. Zestig dames zóo te plaatsen, dat ieder voldoende in 't oog valt, is een kunststuk. Eindelijk was de foto graaf in zijn moeiljjke taak geslaagd alles scheen in orde en het oogenblik was daar, waarop de fo tograaf zou bevelen »een oogenblik stilstaan, da mes 1" De dames staarden allen naar het objectief, en mèt wilde de fotograaf de opname doen, toen plotseling uit een groep studenten geroepen werd Daar loopt een rat 1" De uitwerking was zoo noodlottig mogelijk. In een oogwenk was de zoo moeilijk gevormde groep uiteengestoven, men zag slechts vluchtende dames en men hoorde niets dan gilletjes van angst. De rat heeft men niet kunnen vinden. Een heer, die Dinsdagavond met den laatsten trein uit Duitschland kwam en in een der groote hotels aan de Kalverstraat te Amsterdam logeerde, bemerkte tot zijn grooten schrik, dat hij zijn portefeuille met 10,000 mark verloren had. Waar schijnlijk heeft hij haar op een der grensstations laten liggen. Het volgende tragisch-komisch voorval had, naar eon der Parijsche bladen meedeelt, dezer dagen plaats, gedurende de voorstelling in het Théatre- Déjazet. De derd8 acte van een blijspel moest nog afgespeeld worden, maar het scherm bleef neer, ondanks de reeds herhaaldelijk geuite teekonen van ongeduld van het publiek. Eindelijk verscheen de regisseur om mee te deelen, dai de heer M., die een der rollen vervulde, plotseling ongesteld was geworden en dat zijn rol door een ander zou gelezon worden. De ander kwam dan ook werkelijk met de rol in de hand op, maar nauwelijks begon hij te spreken, of de ziekgewaande acteur kwam op het toneel en deelde aan bet publiek het volgende mede Men heeft u voorgelogen, ik ben niet ziek, maar ze hebben mijn gage niet uitbetaald, ik heb vandaag nog niet gegeten en ik kan daarom mijn rol niet spelen." Het publiek trok dadeljjk partij voor den acteur en van alle kanten regende het geld op het tooneel. Door schreeuwen en fluiten belette men de overige acteurs voort te spelen, en toen na een kwartier de hongerige, die in dien tusschentijd iets was gaan eten, terugkwam, moest de man, die de rol las, verdwijnen en speelde hij zijn eigen rol verder af. Als een bijzonderheid wordt er bij gemeld, dat de acteur, die zooveel lawaai en wanorde verwekte, speelde voor commissaris van politie. Do Emir van Afghanistan heeft eene vrouwe lijke arts, mevrouw L. Hamilton, tot geneeskundige van zjjn serail benoemd. Zij heeft een lijfwacht van zes soldaten, om voor hare veiligheid te waken, waarvan drie haar overal volgen, waarheen zij zich ook begeeft. Bij eeno voorstelling in den Gaiety-Schouw- burg te Brighton kwam Maandagavond de heldin van 't stuk te paard op het tooneel en, als haar rol meebracht, sp ong zij van den zadel en loste een pistool. Het paard schrikte en sprong over voetlichten en orkest heen onder het publiek, ge lukkig in den doorloop tusschen de zitplaatsen. Daar het viol, konden de toeschouwers vluchten. Een oogenblik later waren ettelijke zetels der •stalles" stukgeslagen. Eenigen tijd heerschte de grootste ver warring en sommigen vluchtten zelfs de straat op. Na eenigen tijd kon het paard echter weggebracht en de voorstelling hervat worden. In de gemeente Perlacz, Hongaarsche district Torontale, zijn in den avond van 18 dezer de koop man Dazar Kerschner, zijn jonge vrouw en de beide kindeien van 5 en 6 jaar vermoord. Toen een koo- per des avonds laat in den winkel kwam, vond hij den man, de vrouw en de kinderen met afgesneden hals in hun bloed liggen. In den winkel was alles stuk geslagen en het geld meegenomen. Het ver moeden viel op een dienstmeisje, daar men haar in den beginne niet kon vinden. Later bleek evenwel, dat zij het huis uitgevlucht was, toen twee ver dacht uitziende personen den winkel waren binnen gedroügen. Intnsschen is het gslukt de daders te ontdekken. Het zijn twee boeren uit Perlacz, die in hechtenis zijn genomen en reeds een bekentenis hebben afge legd. Zij hadden in graan gespeculeerd, de koop briefjes bevonden zich in het bezit van Kerschner en daar deze de briefjes niet goedschiks had willen teruggeven, hadden zij hem en zijn vrouw en daarna ook de om hulp schreeuwende kinderen vermoord. In de kas van den ontvanger van Frankfort a/M. heeft men grove onregelmatigheden ontdekt. Er ontbreekt een bedrag van ruim 700,000 mark. De onregelmatigheden dateeren reeds van het jaar 1879, uit den tijd toen de tegenwoordige minister van financiën, Miquel, burgemeester van Frankfort was. Het wordt een bewijs van groote geslepenheid van den ontvanger, Fischer, geacht, dat hij deze finan cieel© specialiteit om den tuin heeft weten te leiden. In het Fransche stadje Dax zouden Zondag stierengevechten worden gehouden ofschoon ze door de overheid waren verboden, 's Nachts werd de stier naar de stad gebracht, langs een anderen weg dan was aangegeven, zoodat men daardoor de poli tie hoopte te verschalken en te voorkomen dat deze beslag op het dier zou leggen. Om verder de over heid geheel in de war te brengen, werd besloten, de wedstrijden niet te doen plaats hebben, op het bepaalde uur, halt drie, doch om 12 uur. Op het laatstgenoemde uur deed men daarom het publiek weten, hetwelk aan de deuren der arena stond te wachten, dat men naar binnen mocht gaanonge veer vier honderd person =n maakten van die gele genheid gebruik. De matador, Robert, verschijnt met den degen in de h3nd, gevolg.door den picador. Doch tege lijkertijd verschijnt ook de commissaris van politie, treedt op de picador toe en ontrukt dezen z'jn lans. Daarna wendt hij zich tot den matador, doch op hetzelfde oogenblik wordt de stier losgelaten en komt onder het gejuich der toeschouwers het strijd perk binnen stormen. Onmiddellijk werd een aanvang gemaakt met den strijd. De stier had reeds tweemaal een degenstoot ontvangen, toen de deuren der arena werden ge opend, men weet niet door wien. Enkele personen beweren, dat de commissaris van politie zelf het heeft gedaan. De stier was nu in een oogwenk buiten het strijdperk en rende, tot groote ontstel tenis der toeschouwers, de stad in, gevolgd door den matador en den picador. Iedereen nam bij het naderen van het dier de vlucht; er heerschte overal een groote verwarring, tot het eindelijk op het Thiersplein den matador gelukte den vluchteling te dooden. Het overige deel van den dag heerschte er groote opgewondenheid in Dax. Een menigte trok zingende door de straten onder begeleiding van muzikanten, die de •Marseillaise" Laatste en telegraphische berichten. Bij het te Arnhem gehouden examen voor apothekersbediende is geslaagd mej. J. H. Van Noppen te Goes. Ovezand. Bij de gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad is gekozen M. V a n 't Westende J z. met 85 van de 69 geldig uit gebrachte steramen. Burgerlijke Stand van Goes van 17 tot 19 Oct. 1894. Geboren 17, Geertruida Boukje, d. v. Anthonie Eiisa Janssen en Boukje Ruitenberg; Catharina, d. v. Jacob Sturm en Dina Den Herder. Verkoopingen en Verpachtingen. Information. Ontv. Registratie. Noord ij ke. Mulock Houwer. Mulock Houwer. P. Overman Lauseo Croiu en Goeman. Pilaar. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. Pilaar. Gallis Merens. Gallis Merens. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. l)e Ronde Bresser. De Vos. P. Overman. De Ronde Bresser. Datum. Plaats. Voorwerpen. 23 Oct., Goes, steen, puin enz 24 Xolijnsplaat, woon- en winkelhuis, 25 's Gravenpolder, hoornen, 26 Oud-Sabbinge, schapen enz., meubels. 27 Oudelande, bjom-m, 29 lerseke, woanhuizen en erven, 29 Goes, hoornen, 29 's Heer Abtskerke, booraeii, 31 - Ellewoudsdijk, huis en erf, 3L Krabbend\jke, boomen, 31 Kapelle, huisraad, 1 Nov., Kapelle, wisschen, 2 's Heereuhoek en 's Heer Arendskerke, boomen, 3 n Heiukenszand, boomen, 8 hlisse en Ovezand, boomen, 9 Ovezand, timmermans-affaire, huizen en erfpachtsrecht, 14 Ovezand, woonhuizen en erven, 15 's Heerenhoek en Heiukenszand, boomen, 16 Oudelande, boomen, gebouwen voor afbraak, 22 Baarland en Nisse, boomen, Pilaar. P. Overman. Druk F. Kleeuwone Sc Zoon Goes.

Goessche Courant | 1894 | | pagina bijlage 2