11 lm Md A D V B R T E N T I B N. TE KOOP aangeboden publiek te verkoopen en ERVEN, oppasser, wat er af te drinken, omdat hij anders vreesde te morsen. De oppasser deed dit en merkte onmiddellijk dat het niet wijn was. Hij gaf den drank dan ook niet aan den zieke, doch vermoedde niet, dat hij zelf een schadelijk vocht kon gedronken hebben. Weldra ech ter deden zich de onaangename gevolgen voor en toen werd terstond de dokter geroepen, die, toen bleek, dat da man ruwe carbol had gedronken, waar van een kleine hoeveelheid reeds doodelijk is, ter stond braakmiddelen ingaf, echter te laat. Vóór hem zelfs geestelijke bijstand kon worden verleend, was de ongelukkige oppasser overleden. Te Kopenhagen wordt veel gesproken over een brochure, uitgegeven door gravin Adeline Schimmel man, vroeger Hofdame van Keizerin Augusta, te Berlijn. Na den dood haars vaders wijdde de rijke gravin zich geheel aan de armen, hospitalen en ge vangenissen, bezoekende en gevende wat zij bezat. Eindeljjk richtte zij zelfs in een kleine kustplaats in Pommeren een asyl voor arme visschers op. Door een en ander had de gravin zich van haar familie vervreemd. In het begin des jaars kwam zij naar Berlijn, werd door een harer broeders, ofschoon zeer koel, ontvangen en onder het een of ander voor wendsel naar een ziekenhuis gebracht, waar zij der tien weken werd gehouden en ontslagen, omdat zij niets mankeerde. Over de ontberingen, jin die dertien weken geleden, behandelt de brochure der ex-Hof- dame, wier broeder haar onder curateele had doen plaatsen tijdens haar verblijf in het ziekenhuis. De curateele is evenwel opgeheven en hot muisje zal een staart hebben voor den Berlijnschen rechter. Tjjdens de manoeuvres in Duitschland kwam een officier in een boerenwoning, waar de vrouw alleen thuis was, en vroeg, of hij niet een paar gekookte eieren kon krijgen. Do vrouw was bereid, hem die te verschaffen als de »Herr Lieutenant" dan zoolang hare plaats bij do wieg van een zuigeling wilde innemen. Zij achtte het blijkbaar voor een krijgsman niet zoo'n ongewoon werk, »eens aan den wiög te stooten." Da luitenant" kweet zich dan ook van dien •vriendschapsdienst. Later hoorde de vrouw, dat de officier prins Adolf van Schaumburg, des keizers zwager was. Een zonderlinge wedstrijd werd dezer dagen gehouden nabij het Lotharingsche dorp Bébing, tus- schen een wielrijder en een stier. Laatstgenoemde, bepaald geen liefhebber van deze sport, naderde den wieier met merkbaar vijandige teekenen. Gelukkig bewaarde deze zijn tegenwoor digheid van geest en slaagde er in, na een hard nekkige vervolging, zijn aanvaller te ontkomen. Verleden week begaf Laura Annebale zich naar een van haar landerijen op twee kilometer afstand, Realmonte, nabij Girgentie, op Sicilië; zij werd op korten afstand gevolgd door haar man. Plotseling werd zij aangevallen door een onbekende, die haar tegen den grond wierp en, haar vasthoudende aan de haren, haar den hals afsneed. De echtgenoot, die zich nog op eenigen afstand bevond, zag den moord doch kon dien onmogelijk verhinderen. Op zijn angstgeschreeuw kwamen eenige personen toe schieten, doch toen was de geheimzinnige moorde naar reeds verdwenen. Dit is de vijfde moord, welke aldaar in den tjjd van twee maanden is gepleegd, en alle onderzoekin gen naar de daders zijn vruchteloos gebleven. Te Nieuw-York heeft een hevige storm ge woed, gepaard met zware regens, waardoor langs de geheele kust en in de stad groote verwoestingen zijn veroorzaakt. In Monroe-straat stortte een logement in, hoofd zakelijk door Israëlieten bewoond. Vier personen, twee mannen, een vrouw en een kind verloren daar door het leven. Vooral is groote schade toegebracht aan de villa's in Long-Island. Te Englewood en New- Jersey ^stortte het dak in van een zomerverblijf, waardoor eene jonge dame, die te bed lag, gedood werd. Ook verloren vele visschers, wier barken schipbreuk leden, het leven. Ook is Weenen bezocht door een hevig onweer, gevolgd door een wolkbreuk. Vooral in de omstre ken der stad is daardoor groote vernieling aange richt. De douanebeambten te Montauban bemerkten sedert eenige dagen, dat een paar wielrjjders op een tandem dikwjjls heen en weer over de grenzen re den. Jl. Zaterdag nu, men weet niet hoe, viel de tandem vlak voor het douanen huisje onderstboven. De eerste rijder was in een oogenblik op de been, en tot groote verwondering der douanen nam hij de vlucht zonder zich verder om zijn gezel te be kommeren, die onbewegelijk op den grond bleef liggen, zonder zijne plaats op den gevallen tandem te verlaten. Hij had zeker het bewustzijn verloren. De beambten snelden toe om hem op te nemen maar wie beschrijft hunne verbazing! Hij was van zink gemaakt. Het was een prachtig werk, gemaakt door een slimmen smokkelaar, die met zijnen tandem alcohol smokkelde. Deze zoogezegde gezel was ge heel van zink en vol brandewijn. In een stadje in New-Jersey werd onlangs het huwelijk van een dierentemmer voltrokken in een leeuwenkooi. Do berichtgever voegt er echter bij, dat de predikant buiten de tralies" bleef. De bruid moet haar bruidegom wèl liefgehad hebben om ook maar niet de zijde van den domiué" te houden. In Amerika gebeurt zooveel, dat het volgende ook wel kans heeft »waar gebeurd" te zijn. Een man en vrouw leefden steeds in de beste verstandhouding. Op een zekeren dag had de man te veel gedronken en, thuis komende, begon hij tegen zijn vrouw te schelden, mishandelde haar en eindigde met haar een schop te geven, aan de ge volgen waarvan ze overleed. Eon jaar verliep. De man was spoorloos verdwenen. Op zekeren dag alweer, zag de doodgraver tot zijn niet geringe verwondering, dat op het graf der vrouw een kruis was geplaatst, samengevoegd uit een scheenbeen en een kuitbeen. Dit geheimzinnige kruis verwekte op het dorpje heel wat schrik en de verbazing steeg ten top, toen men van dien dag af iederen avond een man met een houten been lang zaam het kerkhof zag betreden om bloomen op het graf te leggen. Het was de man van de vrouw. Hij had zich het been, waarmede hij geschopt had, laten afhouwen en ten teeken van boete en rouw van de beenderen een kruis op haar graf geplaatst. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Antwerpen het enfrepot-Josson geheel door brand vernield. Daarin bevonden zich o. a. 9000 balen koffie, van welke niets kon gered worden. Het aan grenzende gebouw der Hesse-natie werd ernstig be dreigd. Daar lagen o. a. 100 vaten olie. Het ge lukte echter de brandweer het vuur tot het entrepot te beperken. Het gebouw en de koopwaren waren verzekerd voor 1,125,000 francs. In denzelfden nacht gebeurde een ernstig ongeluk op de Schelde. Een vrachtschip de Alice," kwam wegens den dichten mist in botsing met de Zweedsche stoomboot Balder," die de Alice" letterlijk in tweeën sneed. Er bevonden zich II personen aan boord. Van dezen werden er 5 gered, maar de overigen, n.l. de schipper, zijn vrouw en zijn vier kinderen verdronken. Een koningin tegen wil en dank is zeker een zeldzaam verschijnsel, wel waardig er de aandacht op te vestigen. Zulk een koningin is Margaret Young, wier rijk zich bevindt in den Manua-archipel, in het zuiden van den Stillen Oceaan gelegen. De wilden, die deze eilanden bewonen, beschouwen haar als een godin, en omgeven haar met overdreven eerbewijzen, die het haar uiterst moeilijk schijnen te maken in haar dubbele rol van godheid en majesteit te blijven. Nooit mag een man haar naderen, behalve het groote opperhoofd. Het is haar verboden te loopenen als zij een wandeling wil doen, moet zij in een draagstoel plaats nemen, die door haar eeredames getorst wordt. Dan moeten alle inboorlingen zich opsluiten in hunne hutten, die zij niet mogen verlaten op straffe des doods. Koningin Margaret verveelt zichzij zou het eiland en zijn waardigheden wel willen vaarwel zeg gen. Zij nam den kapitein Luttrell van de Noord- Amerikaansche bark New-Almey in haar vertrouwen deze werd door de inboorlingen voor een God ge houden en bij haar toegelaten. Maar de poging om zich door den kapitein aan boord van zijn bark te laten brengen en zoodoende het eiland te verlaten, mislukte. De inboorlingen zijn niet voornemens hun koningin te laten vertrekkenen zoo is koningin Margaret, ondanks haar zelve, genoodzaakt haar kroon te blijven dragen. Bij Esneux ontspoorde op een bocht de loco motief van een trein uit Luik. De machinist voelde den schok, draaide de stoomkruk om en remde, zoo dat de trein een paar meter verder stilstond. Do locomotief viel om en kwam gelukkig tegen den rotswand aan de eene zijde terecht (aan den anderen kant is een kanaal). De stoker kwam teland onder de gloeiende sintels, die uit de locomotief vielen, en werd verbrand door den stoom, zoodat. hij 's nachts onder ondragelijke pijnen aan de gevolgen overleed. De machinist is ook ernstig gekwetst, maar niet in gevaar. Ver scheiden reizigers kregen lichte kneuzingen toen de trein plotseling stilstond. De stoffelijke schade is eveneens aanzienlijk: vooral de locomotief en tender hebben veel gel den. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Een dolzinnige weddenschap werd te Kad- giehnen, bij een huiselijk feestje aangegaan. Een der gasten beroemde er zich op, ongehinderd kokend water te kunnen drinken en toen niemand het wilde gelooven, ging hij terstond een weddenschap aan. Uit de keuken werd een ketel kokend water gehaald, maar nauwelijks had de vermetele er een slok van genomen, toen hij met een luiden kreet ineenzakte. In weinige oogenblikken zwollen zijn mond en keel geweldig op en leed hij duldelooze maagpijn. Hij moest terstond naar KGnigsberg, naar een ziekenhuis worden overgebracht. Zijn keel is zoodanig opge zwollen, dat hij zijn voedsel slechts door een huis kan innemen. De toestand van den lijder is be denkelijk. Terwijl de vrouw van den timmerman Fran- kowski te Gnesen dezer dagen bezig was in haar keuken panharing te bakken, werd plotseling een stuk uit den muur, dicht bij 't keukenfornuis, ge- stooten en een op de gebraden visch beluste buurvrouw stak haar »grijpwerktuig" door het gat en stal den voorraad haringen met onverstoorbare vrijmoedigheid! De doodelijk verschrikte vrouw Fran- kowski ijlde de straat op en riep de buren te hulp. De roofzuchtige inbreekster en diefegge was Miss Mary, een jonge tamme olifant, die in een menagerie kunsten verrichtte en in een stal naast de keuken gehuisvest, op den geur der gebraden haringen, met de slagtanden den muur had doorge- stooten om van 't lekker gerecht mee te proeven 1 De olifant is na deze gebeurtenis verplaatst. De stad Manchester in Nieuw-Jersey is te koop aangeslagen. Naar het schijnt hadden de bewo ners en stichters der plaats indertijd hun gronden gekocht van iemand, die er geen beschikking over had zonder toestemming van een hypotheekhouder, wiens erfgenamen dit nu eerst hebben ontdekt. In Burgo de Osma, in de Spaansche provincie Soria, hadden twee wielrijders tegen elkaar gereden en met wielrijders-koppigheid, die in sommige ge vallen vrij wat harder is dan een luchtband, be weerden beiden, den strijd te hebben gewonnen. Dat gaf ruzie tusschen de beide kampioenen, daarna ruzie tusschen de wederzijdsche vriendeneindelijk een formeele vechtpartij, waarbij twee mannen wer den gedood, vier mannen ernstig en drie vrou wen licht werden gewond. f laatste en telegraphische berichten. Acte-examens Middelburg. Heden toegelaten J. W. v. Bellen, A. Nijsse, G. J. Noordegraat, allen van Middelburg. J. D. de Graaf, van Waterland kerkje, A. Lansu, van Nieuwnamen en A. I. van Melle, van Goes. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Onder dankzegging voor de plaatsing in de vorige maand van het ingezonden stukje tot aanbeveling van het verstrekken van ruime bijdragen in zake LOMBOK, is het mij aangenaam te kunnen medo- deelen dat ik in de gisterenavond gehouden bijeen komst aan mijne medeleden van de commissie meldde, dat ik ontvangen heb van 25 plattelandsgemeenten van Zuid-Beveland (zijnde alle behalve Ierseke, waar zich eene plaatselijke commissie gevormd heeft, die de gelden rechtstreeks naar den Haag op zal zenden) een bedrag vanf 591,91 */2 dat de lijst in Goes opgebracht heeft 267,75 die van Kortgene, Kolijnsplaat en Kats (van Wissenkörke is nog geen bericht ontvangen)35,74 V2 samen 895,41 terwijl voor drukwerken is betaald 4,73 zoodat er zuiver ontvangen is f 890,68 De commissie besloot eenstemmig om van dit bedrag aan het Roode Kruis te zenden 390,68 en aan de Haagsche commissie voor de nagelaten be trekkingen het restant ad 500. Dank betuigende voor de vrij algemeene medewer king van Zuid- en Noord-Bevelands bevolking, namens de Commissie J. FRANSEN VAN DE PUTTE. Goes, 14 October 1894. Sijrgeriilke Stand van Goes van 12 tot 15 Oct. 1894. Ondertrouwd Jan Franciscus Burgs, 23 j., jin. en Cathariua Maria Van Gorp, 19 j., jd. eerste huwelijksafkondiging 14, Hinderk Swart, 37 j., jm., te Amsterdam, laatst te Maastricht en Sara Da Wilde, 22 j., jd., te GoesMaiinus Kuzee, 22 j., jmte Goes en Tannetje Bliek, 20 j., jd., to Kloetinge. Gedoken 12, Maria Anthonetta, z. v. Jacobus Cornelis Van Hese en Jannetje De Busscher; 13, Cornelis, z. v. Johannes Leendevt Faase en Geesje Gort; 15, Lambertus Jacobus, z. v. Andries De Koning en Cornelia Catharina Addies. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de 2e helft der maand September 1894. Dijkstra, Amsterdam. Uit Biezelinge: Mevr. Hamer, Middelburg. Heinkenszand: S. J. van Limburg-Stroost, Arnhem. Kortgene: A. Colei, Breda. Verkaöiiingen en Verpachtingen. Datura. I'iaats. Voorwerpen. 24 Oct., Kolijnsplaat, woon- en winkelhuis, 25 - 's Gravenpolder, boomen, 27 i Oudelande, boomen, 29 Ierseke, woonhuizen en erven, 29 's Heer Abtskerke, boomen, 31 i Ellewoudsdijk, huis en erf, 31 Krabben dij ke, boomen, 2 Nov., 's Heerenhoek, boomen, 3 i Heinkenszand en 's Heer Arendskerke, boomen, 8 Nisse en Ovezand, boomen, 14 Ovezind, woonhuizen en erven, 22 Baarland en Nisse, boomen, Informatièn. Noordijke. Mulock Honwer. P. Overman. Lansen Croin en Goeman. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. Pilaar. De Ronde Bresser. i De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. P. OvermaD. P. Overman. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATEK. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 16 October 3.22 3.39 9.52 10.9 17 3.55 4.13 10.25 10.43 18 4.31 4.51 11.1 11.21 19 5.10 5.30 11.40 12.— 20 y 5.54 6.20 0.24 21 y 6.49 7.23 0.50 1.19 22 y 8.2 8.48 1.53 2.32 PSarktbenchtesi, ROTTERDAM, 15 October 1894. De V1 a s-aanvoer bedroeg 1102 steen blau v. De A j u i n-aanvoer bedroeg 16000 balen; do groote a f0,60, de kleine a f0,50. Aardappe - 1 e n Blauwe f 3 a f 3,20, jammen f 3,50 a 4. Granen. De buitenlandsche tegen lagere prijzen met veel attentieMeel onveranderd, met veel zaken voor het binnenlandsche. Bruine Boonen, beste 25. ets. hooger. TARWE (jarige)j 5,50 a 6,60 TARWE (nieuwe)- 3,75 - 5,60 ROGGE (nieuwe)- 2,75 - 4,50 WINTERGERST (nieuwe) - 2,- 4, ZOMERGERST- 2,50 - 3,50 HAVER- 1,— - 2,75 PAARDENBOONEN BRUINE BOONEN (nieuwe) - 11,- 13,75 MESTING-ERWTEN ERWTEN- 5,25 - 9,— KANAR1EZAAD- 8,— - 10,— KOOLZAAD- Voorspoedig bevallen van eene Dochter Vrouwe VAN EETENDe Man. Goes, 12 October 1894. Voorspoedig bevallen van een Meisje Mevrouw A. A. VIEWEGVan Hoek. Njjmegen, 12 October 1894. Tot onze diepe droefheid overleed na een langdurig en smartelijk Ijjden mijn geliefde echtgenoot JAN EVERSE, in den ouderdom van 29 jaar en 11 maanden. Dat de Heer ons sterke in deze zware beproeving. De bedroefde wed. en ouderB, Wed. S. EVERSE—Weststrate. P. WESTSTRATE. P. WESTSTRATE—Harthoorn. 's-Heer Hendrikskinderen, 11 Oct. '94. Heden overleed, na eene kort stondige ziekte, onze geliefde vader en broeder de heer L. 0. P. BOOGAERT, in leven geneesheer te Driewegen, in den ouderdom van ruim 57 jaren. Driewegen, 13 Oct. '94. ANNA O. BOOGAERT. L. BOOGAERT. A. C. BOOGAERT. A. C, M. BOOGAERT. J. A. FAASSEN—Boogaert. A. J. FAASSEN. Wed. C. J. PRUMERS—Boogaert. A. M. C. VAN DEN BROEK— Boogaert. C. J. VAN DEN BROEK. Volstrekt eenige kennisgeving. Na een kortstondig lijden over leed heden in den ouderdom van 58 jaren mijn geliefde echtgenoot JAN STEKETEE, mij nalatende zes kinderen, allen te jong om hun verlies te kunnen beseffen. Zijn bedroefde weduwe CORNELIA STEKETEE—Witte. Borsele, 12 October 1891. Onzen hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, onder vonden bij het overlijden van ons geliefd kind. F. Q. C. DEN HOLLANDER. C. J. DEN HOLLANDER— Sandijck. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij hst overigden van onzen geliefden kleinzoon ANTHONIE FRANCISCUS DEN HOLLANDER, be tuigen wij onzen innigen dank. A. DEN HOLLANDER. K. J. DEN HOLLANDER- clement. F. SANDIJCK. M. SANDIJCKDronkers. Goes, 15 Oct. '94. Voor de vele bewjjzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onzen dierbaren echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, den heer M. VERBURG Jz., betuigen wij onzen wel- gemeenden dank. Namens de familie, Wed. M. VERBURG—Koole. Borsde, 12 Oct. '94. Voor de vele bewijzen van be langstelling, ontvangen bij gelegenheid van mijn 80sten verjaardag op Zondag 14 dezer, betuig ik, mede namens mijne kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. Schore, 16 October 1894. Wed. J. A. LOUISSE Polderman. bg inscbrgving: 54 foultemgewaon zware, gave en rechtstanoiiïge staande in den boomgaard ten westen van de buitenplaats »Eversdijk" (Bieze linge.) Inschrijvingsbiljetten worden aangeno men en geopend op Dinsdag den 30 October 1N94, des middags ten 2 ure, in het koffiehuis »de Vriendschap" te Goes. Information t,e bekomen bij den heer A. DE GRAAFF te Goes. Hartelijk dank aan heeren Inge landen van de Krabbendijke- en Monniken polder voor hun medewerking ter benoe ming tot Dijkgraaf van genoemde polders. Krabbendijke, 12 October 1894. A. DE KOK Jz. De Notaris J. LANSEN CROIN is voornemens, ten verzoeke van zijn princi paal, te Ierseke in de herberg bij Klaassen, middags te 12 uren, allen staande te Ierseke en aldaar kadas traal bekend in sectie G onder de nummers 199, 200, 785,786, 1136, 1137 en 1138, breeder hij biljetten omschreven. Nadere inlichtingen te bekomen bij ge noemden Notaris en bij den heer GOEMAN, timmerman to Ierseke. Zegt het voort.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3