Te Beek, gemeente Bergh, deed zich het vol gende geval voor. De arbeider Scholten, die op zijn akker op Hollandseh grondgebied aan het werk was, had eene uit elkander genomen geweer bij zich, wellicht met het doel om bij voorkomende gelegen heid een haasje te snappen. Een Duitsch opziener der jacht, in particulieren dienst, naderde den arbeider en wilde hem als stroo- per arresteeren en over de op eenige meters gelegen grenzen trekken. De Hollander weerde zich geducht, kwam los en vluchtte weg, waarna de Duitscher hem een schot hagel nazond en heip in de beenen trof. De arbeider kwam te vallen en kreeg toen nog een groot aantal stompen met de kolf van het geweer, zoodat de man ernstig is gewond. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Eene beschrijving van het Chineescbe leger wordt in de volgende bewoordingen aan de Kölni- sche Zeilung toegezonden uit Shangaïde Chineesche soldaten zijn het grootste gespuis, dat op Gods aardbodem rondloopt en zelfs hun eigen landgenooten zijn doodsbang voor hen. Vooral geldt dit bij plotselinge en dringende troepenlichtingen. Dan komt alles toestroomen wat anders op de eene of andere onrechtmatige wijze in zijn levensonder houd voorzag, roovers, dieven en ander licht-schu- wend volk, dat door de beloofde soldij uit zijn schuilhoeken wordt gelokt. Het is bijv. een meer malen bewezen feit, dat de straatroof, deze booze plaag in het noorden des lands, na zulke lichtingen regelmatig afneemt Te St. Petersburg heeft eene hevige brand gewoed. De Yachtclub is daardoor geheel vernield. Een der leden, die zich niet meer kon redden, is in de vlammen omgekomen. De bedienden konden allen nog het gebouw ver laten, hoewel zij niet in staat waren nog iets te redden. De bibliotheek en de andere voorwerpen van waarde, welke zich in het gebouw bevonden, werden geheel vernield. Het gebouw was verzekerd voor f 36,000 en de inventaris voor f 15,000. De geheele schade, door den brand veroorzaakt, wordt geraamd op f 70,000. De oorzaak van den brand is niet bekend. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar kon niet veel doen om den brand te blusschen. In het ziekenhuis te Heidelberg is een man in behandeling geweest, die reeds eenige jaren aan de zonderlinge neiging had toegegeven, moeilijk te verteren voorwerpen in te slikken. Dagelijks at hij tien of twaalf spijkers, die hem wel eenige drukking in de maag veroorzaakten, maar op zijn eetlust niet den minsten invloed uitoefenden. In den laatsten tijd had hij zich geoefend in het inslikken van zak messen, en op een avond, dat hjj wat veel bier ge bruikt had, werkte hij drie gesloten messen van 11 9 en 8 c.M. naar binnen, zonder dat hij daarvan eenig ongemak ondervond. Spoedig evenwel ver toonden zich ernstige storingen, die opneming in het gasthuis noodzakelijk maakten. De man werd geopereerd en de messen werden met een lepeltang verwijderd. De genezing verliep gunstig, zoodat de patiënt spoedig ontslagen kon worden. Nog waren geen zes weken verloopen, of de man was reeds terug en vertelde, dat hjj weder twee zakmessen had ingeslikt, waarvan het eene drie klingen, een haak en een kurketrekker, het andere een enkelen kling bevatte. Daar ditmaal geen storingen voor kwamen, beperkte men zich tot het toedienen van geschikte middelöD, die de verwijdering langs na tuurlijken weg zouden bevorderen. En werkelijk kwamen beide messen te voorschijnhet eerste 10 c.M. lang, den achtsten, het tweede, 9 c.M. lang, den veertienden dag. De man gevoelt zich nu weder volkomen gezond. In een krankzinnigengesticht nabij Brussel was anderhalf jaar geleden een zekere G. V., een tuin man, geplaatst. Herhaalde malen had V. getracht te ontvluchten, bewerende dat hem niets scheelde. Onlangs gelukte het hem weer te ontsnappen. Hij had de vlucht genomen in een tuin, was in een boom geklommen en deed daar een verbaal van zijn wedervaren aan ieder, die het hooren wilde. »Ik ben niet gek", schreeuwde hij; »geef mij mijn vrijheid weer." G. V. verklaarde dat hij niet uit den boom zou komen, dan in tegenwoordigheid van den officier van justitie. Men legde matrassen onder den boom en trachtte hem naar beneden te trekken. Doch hij dreigde ieder te zullen dooden, die het waagde hem aan te raken en zoo duurde dit spelletje van tien 's morgens tot elf uur 's avonds. Toen verscheen de justitie en V. klauterde uit den boom. Men vermoedt dat hij in vrijheid zal worden gesteld, terwijl de justitie een onderzoek naar de geheimzinnige geschiedenis heeft Laatste en telegraphische berichten. De Minister van Justitie heeft aangesteld bij beschikking van 6 Oct. 1894 tot onbezoldigd rijks veldwachter J. Louwerens te Schore. Acte-examens in Zeeland. Geëxamineerd 6 vrouwelijke candidaten. Toegelaten de dames A. J. Hoffmann, C. A. Koole, A. M. Kröber en A. H. A. Middelveld Viersen, allen van Middelburg. Voor handwerken werden geëxamineerd 3 onder wijzeressen. Toegelatenmej. M. Broek. Voor vrije en ordeoefeningen werden geëxamineerd 4 vr. ©and. Toegelatende dames W. Avé te Tolen en M. Broek te Vlissingen. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Na ver werping met 50 tegen 26 stemmen van het amen dement Bool, is het regeeringsvoorstel tot subsidi- öering met 3 ton 's jaars van het pensioenfonds voor Indische officiersweduwen aangenomen. De ove rige ontwerpen zijn mede aangenomen. De Kamer Iersefce. OESTERBEURS. Verkocht zaaigoed van minstens rijksdaaldersgrootte f 8,75. Heden slaagde te Leiden voor het theoretisch geneeskundig examen dhr. G. Sauer. Burgerlijke Stand van Goes van 10 tot 12 Oct. 1894. Getrouwd 11, Christiaan Gerard Kousemaker, 23 j., jm., te Hof van Delft en Sara Touw, 22 j.,jd., te Goes. Geboren: 11, Hendrik, z. v. Jacob MarinusBar- telse en Henderica ReijersePieternella Maria, d. v. Dirk Van de Visse en Anna Machelina De Kok; 12, Antonius Alphongus Marie, z. v. Gode- fridus Johannes Manders en Maria Van Lieshout; Charlotte Nicolasina, d. v. Philippus Lodewijk Van Eeten en Charlotte Jacoba Everdina De Man. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat». Voorwerpen. Information. 24 Oct., Xolijnsplaat, woon- en winkelhui», Noordijke. 25 's Gravenpolder, hoornen, Mnlock Houwer. 29 's Heer Abtskerke, boomen, De Ronde Bresser. 31 i Ellewoudsdijk, huis en erf, De Ronde Bresser. 31 Krabbendijke, boomen, Pilaar. 2 Nov., 's Heerenhoek, boomen, De Ronde Bresser. 3 i lleinkenszand en 's Heer Arendskerke, boomeu, De Ronde Bresser. 8 Nisso en Ovezand, boomen, De Ronde Bresser. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATEK. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 13 October 1.49 2.5 8.19 8.35 14 2.21 2.86 8.51 9.6 15 2.50 3.6 9.20 9.86 16 3.22 3.39 9.52 10.9 17 3.55 4.13 10.25 10.43 18 4.31 4.51 11.1 11.21 19 5.10 5.30 11.40 12.— Druk F. Kleeuwens Zoon Goes.

Goessche Courant | 1894 | | pagina bijlage 2