(Oostdijk), 0. v. d. D. Azn. te Kiabbendijke (Oost- dijk), ieder tot f 2 b. s. 2 d. h. en f 1 b. s. 1 d. k.C. P. te Krabbendijke (Oostdijk), tot 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. b. en f 1 b. s. 1 d. b. Reglement van politie op de polders in Zeeland: J. B., huisvr. van Gr. G. te Goes, F. B. te Clinge, ieder tot f 2 b. s. 2 d. b.J. V. te Wemeldinge, tot fl b. s. 1 d. b. Gemeenteverordening GoesI. G. J. v. d. B. te Wilhelminadorp, tot fl b. s. 1 d. b. Als voren van WolphaartsdijkP. J. K., S. K., J. S., allen te Wolphaartsdijk, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. StrooperijC. v. K., te Schore, tot f 2 b. s. 2 d. b. A. v. P. te Woensdrecht (Hoogerheide), tot f 1 b. s. 1 d. h. StraatschenderijJ. F. B. te Goes, tot f 1 b. s. 1 d. h. en f3 b. s. 3d. b.J. D. Czn. te Kruiningen, tot f 5 b. s. 2 d. h.J. A K. te Goes, tot f 3 b. s. 2 d. h.C. M. G. Jzn., H. P. v. 0. C.Rzn., beiden te Yerseke, no. 1 tot f 15 b. s. 2 d. k., no. 2 tot f10 b. s. 1 d. h. Art. 459 W. v. S.T. R., wed. J. G. te Ovezande, tot f3 b. s. 2 d. h. Art. 473 W. v. S.J. J. te Mariakerke (België), tot f2 b. s. 2 d. h. Nachtelijk burengeruchtG. J. d. W. en M. M., beiden te Yerseke, no. 1 tot f2 b. s. 2 d. b., no. 2 tot 2 maai f2 b. s. 2 maal 2 d. b. DronkenschapJ. B. te Goes, tot f 1 b. s. 1 d. h. G. d. W. te 's-Heer Arendskerke en W. d. R. te Kortgene, ieder tot f2 b. s. 2 d. b. In dienzelfden brief wordt evenwel ook gezegd dat zoowel bij officieren als soldaten, boewei allen het gevaarlijke der positie kenden, geen zweem van angst, onrust of vrees was te bespeuren. De geest was uitmuntend en de moed ongeschokt, niettegenstaande men gevoelde dat men voor een groot maar nog onbekend gevaar stond. Gemengde Berichten. Hedennacht zijn alhier weder een 24tal konij nen gedood. Ditmaal had de hond drie erven achter de Laurens Pieter v. d. Spiegelstraat uitge kozen om daarop zijn moordlust bot te vieren. Het is te hopen, dat het der politie gelukken mag spoe dig den dader te vinden, want de eigenaars dei- konijnen lijden op die wijze niet onbelangrijke schade. Ierseke. Vrijdagnacht omstreeks 1 uur ontstond hier brand in een schuur op het zoogenaamde Bekhof in de onmiddellijke nabijheid van het dorp. De schuur stond weldra in lichte laaie, zoodat aan blusschen niet te denken viel en de brandweer zich bepalen moest tot bet behoud van het belendende woonhuis, hetwelk haar, dank zjj de windstilte, vol komen gelukte. De schuur was in buur bij ver schillende personen, o. a. bij twee huurkoetsiers; diende teveus tot stalling en bevatte voorts graan, aardappelen, hooi, stroo, een paard, een veulen, een os, 2 rijtuigen en een wagen. Niets van dat alles kon gered worden. Veel is geassureerd. De oorzaak is tot beden onbekend. Nieuwerkerk en als quaestor ds. J. Helder, pred. te Zieriksee. By kon. besluit is benoemd tot onderwijzer aan de rijkskweekschool voor onderwijzers te Middel burg H. Van der Kamp aldaar, met vergunning om deze betrekking gelijktijdig waar te nemen met die van leeraar aan het gymnasium te Middelburg. De collecte voor de scholen met den Bijbel heeft te Kruiningen met Hansweerd opgebracht 57,85. Te Schoonhoven is benoemd tot onderwijzeres op de lagere school (hoofd de heer Akkerbuis) mej. W. Kirwald, te Middelburg. (R. N.) Landbouw en Veeteelt. Zaterdag hield de Afd. Kruiningen van de Zeeuwsche Landbouw-maatschappij eene vergadering om ook daar van gedachten te wisselen over: de oprichting eener suikerfabriek. Ook voor niet-leden was de vergadering toegankelijk, doch in 't geheel waren slechts een twintig personen aanwezig. De beer J. Vereeke, voorzitter, opende de discussiën en verzocht den mede tegenwoordigen voorzitter der Heinkenszandsche afdeeling, den heer E. v. d. Bosch, deze zaak nader te willen toelichten, waaraan door genoemden heer gevolg werd gegeven. Die mede- deelingen komen overeen met het gesprokene over die oprichting in de vergadering der Heinkenszandsche Afdeeling. Alleen willen wij mededeelen dat het hoofdbestuur met de heeren v. d. Bosch, dr. Swaving en dr. Bruinsma steeds voortgaat om de zaak vasten voet te geven. Wanneer voor f600 per Hectare, in 10 jaren tijds af te lossen, dus f 60 per jaar en per Hectare, genoegzaam deelnemers te vinden zijn, dan was 1/3 van het kapitaal verzekerd. Wanneer dit voor ongeveer 1500 Hectaren gelukken mag, waar toe dezer dagen inteekenlijsten zullen aangeboden worden, en waartoe de gelegenheid opengesteld wordt tot einde October, dan zal er wel iemand te vinden zijn die het overige 2/3 van het benoodigd kapitaal zal voorschieten. Bedoelde persoon woont te Amsterdam en de heeren V. d. Bosch en dr. Bruinsma gaan er dezen dagen heen om in voorloo- pise onderhandeling te treden. Het bericht in de Goesche Courantwaarin van enkele van de 30 suikerfabrieken het dividend over 1893/94 is gepubliceerd, en waaruit blijkt, dat van 5 tot 39 procent winst wordt gemaakt, stelt in het licht dat een coöperatieve suikerfabriek" voor deze streken hoogst wenschelyk zou zijn, te meer daar vooral in onze omgeving de bieten een groot suiker gehalte hebben. De vraag of er ook deelnemèrs zouden kunnen zijn zonder borgsfcorting, werd ont kennend beantwoord, immers dan zouden de meesten de risico ontloop n. Beter is het dat een niet-teIer aandeelen neemt en zich in contact stelt met minder gegoede bieten verbouwers om voor zijne rekening bieten te verbouwen. Het bezwaar voor pachtboe ren om zich voor 10 jaren te verbinden, wordt op geheven, wanneer de verpachter als tusschenpersoon optreedt tusschen den vorigen eu den nieuwen pachter. Men vroeg ook of Dinteloord wel de meest ge schikte plaats voor de oprichting is met het oog op de vervoermiddelen om de bieten en pulp enz. terug te voeren De heer v. d. Bosch merkte op dat de vervoermiddelen wel te wenschen overlaten, doch daar kan verandering in gebracht worden en dat daar uitstekend water in overvloed iswat voor een groote fabriek, die 6 tot 9000 hectoliter water per 21 uren noodig heeft, van groot belang is. Den heer Van den Bosch werd door de afdeeling dank gebracht voor zijne belangrijke mededeelingeu. Het bestuur zal alles in het werk stellen om het goede doel te helpen bevorderen. Voorts werd besloten om de toegezegde f 37,50, zijnde het aandeel der afdeeling in de subsidie dei- provincie, aan te wenuen om evenals in de afdeeling Heinkenszand den heer Van Weijdom Claterbos over het onderwerp Zuivelbereiding" eene lezing te doen houden. Nog werden de bekroningen, bij de vooijaars- stierenkeuringen behaald, uitgereikt, waarbij aan C. Vermue te Waarde, behalve eene eervolle ver melding, nog een prijs van f 5 werd toegekend, omdat de bekroonde stier by de aanbieding daartoe nog in de termen viel, wat bij de keuring niet duidelijk was gebleken. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. Strafzitting van 1 October 1894. Overtreding der jachtwetP. H. te Yerseke tot 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h., verbeurdverklaring niet in beslag genomen kruisnet en visch met bevel om d6ze voorwerpen uit te leveren of te betalen f 1 voor elk voorwerp, subs. 1 d. hecht, voor eik voorwerp. J. H. te Ovezand, tot 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d h., verbeurdverklaring niet in beslag genomen kruisnet, met bevel tot uitlevering hiervan of te betalen f 1 8. 1 d. h.G. v. K. Chzn., G. v. K HznH. L. en J. D., allen te Waarde, ieder tot f 3 b. s. 2 d. h., met verbeurdverklaring der niet in beslag genomen eieren van patrijzen met bevel tot uitlevering of te betalen f 1 s. 1 d. h. VogelwetH. v. d. B. Pzn. te Goes, tot f 2 b. s. 2 d. b., met bevel tot vernietiging van het in beslag genomen ei van den braamsluiper. Drankwet: L. G. B. te Kruiningen, tot f 1 b. s. 1 d. h.A. P. L., huisvr. van J. B. te Goes, tot f 3 b. s. 2 d. h. Reglement van politie op rivierenkanalen enz A. C. G. te Sommelsdijk, tot f 5 b. s. 3 d. Reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomenF. W. Pzn., tot f 1 b. s. 1 d. h.C. L. v. I., J. W., J. L. Azn. te Krabbendijke, J. K., M. v. Z. Jzn. te Kruiningen, F. P. Fzn. te Philip pine, ieder tot f 2 b. s. 2 d. h.M. S en J. v. V., beiden te TholenM. A. Jzn. te Kjabbendijke, (Oostdijk) ieder tot 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h.P. v. H. te Krabbendijke (Oostdijk) tot 3 maal f 2 b. s. 3 maal 2 d. h.J. Z. te Kruiningen LOMBOK. Van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië is Zaterdagochtend bij het departement van koloniën ontvangen het navolgende bericht »Van verspreid gerucht dat onderhandelingen met Baliërs zouden heropend zijn is mij niets bekend." Een officiëel telegram, gisteren omtrent Lombok ontvangen, luidde Gisteren zijn vier poeri's te Mataram na heftigen tegenstand genomen, éen daar van is bezet en versterkt. Gesneuveld zijn 1 officier en 11 minderen, zwaar gewond 1 officier en 30 minderen, licht gewond 3 officieren en 15 minderen. Eén verloren veldstuk is teruggebracht. De Baliërs hebben groote verliezen geleden. Aan het N. v. d. Dag wordt nog geseind »Ten vier uur begon de aanvalhet tweede ba- taillon ten Doorden, het zesde ten zuid-westen, het negende ten zuiden van Mataram optrekkend. Het zesde en het tweede bataillon vonden heftigen tegen stand. Aan beide zijden werd onversaagd gevochten. Muur na muur moest genomen worden. Ten twaalf uur gelukte het aan de vierde com pagnie van het negende bataillon, onder overste Scheuer en kapitein W. G. A. C. Christan, de eerste poeri (vorstenwoning) binnen te dringen. De Am- boineezen van bet zesie bataillon hadden de zwaarste verliezen. In het geheel 9 dooden, waaronder de tweede luitenant A. Valkenburg. Zwaar gewond 35, waarbij de majoor A. A. v. Blommestein in den voet, de tweede luitenant H. G. E. Granpré Molière in de zijde, de eerste luite nant W. P. Broekman in den ruggegraat. De verliezen des vijands zijn enorm. De vijand heeft de sterkten heldhaftig verdedigd, na vrouwen en kindei en omgebracht te hebben. Het zesde ba taillon is als bezetting achtergebleven. Morgen volgt de aanval op de oostzijde van Mataram." (Zie laatste berichten.) Deze berichten, die wij respectievelijk Zaterdag en g'steren door aanplakking aan ons bureau reeds publiceerden, zullen zeker door het Nederlandsche volk met groote genoegdoening worden vernomen. Nederland heeft zich althans nog niet behoeven te vernederen voor den Balischen vijand. De troepen van Goa en Sidenreng zijn wsder ontbonden. Op een adres, namens gepensioneerde oud-Atjeh- strijdevs door een hunner tot den minister van koloniën gericht, waarin de wensch werd uitgespro ken te mogen deelnemen aan de krijgsverrichtingen op Lombok, is door den minister, onder dankoetui- ging voor de vaderlandslievende strekking van het adres, geantwoord dat de beantwoording der vraag, welke troepen- afdeelingen naar het oorlogstooneel op Lombok zul len worden gezonden, behoort te worden overgelaten aan de Indische regeering; dat deze voorshands de uitzending van speciale troepenafdeelingen uit het moederland niet noodig oordeelt en dat de actueele sterkte van het Indische leger en de gunstige resultaten der koloniale werving voor het oogenblik ook de vorming van afdeelingen, zooals de adressant die bedoelde, niet vordert dat intusschen van des adressants aanbiedingen erkentelijk aanteekening is gehouden. In den Limb. Koerier van Donderdag leest men het volgende Ons wordt uit Maastricht van gisteren geschreven »In een heden hier ontvangen brief uit de om streken van Mataram, gedagteekend den 18 Augustus en afkomstig van een der op 26 Augustus gevallen officieren, wordt als met zienersgave de catastrophe voorspeld, die eene week later inderdaad is gevolgd. Zoodra wij machtiging hebben verkregen, zullen wij dezen brief, die een schel licht over sommige per sonen en gebeurtenissen werpt, openbaar maken." In dat schrijven moet reeds gezegd worden >Wij liggen hier in een open bivak onder het vuur van de versterkte steden, van waar de vijand ons als musschen kan dood schieten. Een catestrophe kan niet uitblijven." Dat de officieren en de troepen lang niet op hun gemak waren, althans het gevaar inzagen, blijkt nog uit denzelfden brief waarin gezegd werd dat men (een paar dagen voor den overval) den geheelen nacht met het geweer in den arm bleef en verder dat eens in een stikdonkeren nacht het bivak werd opgebroken, zoodat de soldaten niet wisten waar ze waren of wat ze deden. Driewegen. De grintweg ten behoeve van den steiger te Borsele is verleden week door den aan nemer Dronkers voltooid opgeleverd. Vrijdag had de opening door het gemeentebestuur plaats. Daar een en ander in orde werd bevonden volgde het besluit tot voorloopige goedkeuring. Voor de uit voering van het onderhoud gedurende zes maanden is tot kantenier benoemd F. Van der Maas alhier. Hwaiieiidainiite. Aan het door de handboog- schutterij Vooruitgang zij ons streven" alhier jl. Zaterdag gehouden concours werd door 13 sociëteiten, vertegenwoordigd door 56 schutters, deelgenomen. De hoofdvogel werd afgeschoten door P. Klaasse van J-Ons genoegen" te Oudelande, de zij vogels door M. Bek van »Soranus" van Heinkenszand en door A. Driedijk van Victoria" van Kwadendamme. Van de zes kallen verkregen J. Van Buel van Vooruit gang zij ons streven" van Kwadendamme er een, J. Verhage en P. Mol beiden van Zorgvliet" van Eilewoudsdijk, J. Walraven van Victoria" van Kwadendamme, M. Bek en J. Koopman, beiden van »Soranus" van Heinkenszand er ieder een. Aangenaam weer begunstigde het feest, dat in de beste orde afliep. Als een bewijs van op hoogen leeftijd nog flink en degelijk te zijn, deelt de directeur der Prins- Hendrikstichting te Egmond-aan-Zee aan het N. v. d. D. mede, dat Dirk De Jong, drager van het Metalen Kruis, bijna 85 jaren oud en in deze stich ting verpleegd, benieuwd zynde om H.H. M.M. te zien, zich daartoe, met nog een paar kameraden, te voet heen en terug naar Alkmaar (afstand twee uur) begaf, en ook aldaar, opdat hem toch niets ontgaan zou, onvermoeid ter been bleef, dus gedurende 10 uren. De heer P. Haverkorn van Rijsewiik schriift in de N. R. Ct.: »Nu Rochussen begraven is, mag ik wel iets ver tellen, dat ik niet zeggen mocht zoolang hij leefde, en dat eene bijdrage is ter kennis van zijn gtoote goedhartigheid. Vooraf dient herinnerd te worden aan iets, dat meer Rotterdammers weten, maar ook niet tot heden werd openbaar gemaakt. Op een der jaarlijksehe feesten van de in 1882 ontbonden Yaehtclub, eindigde de voorzitter zijn heildronk op Prins Hendrik, die eere-voorzitter was en steeds de jaarvergaderingen bijwoonde, mc.t den wensch, dat de vereeniging het portret van Z. H. mocht laten maken. De Prins gaf zijne toestemming en, gevraagd welken kunstenaar hij daarvoor koos, noemde hij Charles Rochussen. Deze weigerde echter, daar hij geen portretschilder was, en de eervolle taak werd aan C. Bisschop opgedragen. Het zal ongeveer tien jaren geleden zijn, dat ik op Rochussen's atelier een eenvoudig gemeubelde kamer met een paar tafels en een paar stoelen met rieten zittingen op een ezel een klein doek zag staan, met den rug naar voren, en daar naast op een tabouret eenige kinderkleeren zag liggen. Ik vroeg wat hij hiermede voor had, en hij vertelde Eergisteren kwam een burgervrouwtje bij mij. Zij was diep bedroefd en zeide huilendeOch, mijn heer, mijn man en ik, we hebben ons eenig kind verloren, 't Was zoo'n lief, goed meisje, nog maar acht jaren oud. En we hebben niets van haar dan een photographietje, dat wel gauw verbleeken zal. En nu zeiden de buren op den hoek daar woont een schilder, die maakt wel portrettenvraag hem of hij je dochtertje wil uitportretteeren misschien doet hij 't wel voor een kleinigheid. En nu kom ik u vrageD, of u 't zoudt willen doen, en hoeveel dat zou kosten. Hier hebt u 't photographietje zie zelf maar wat een lief kind 't was. Toen zei ik: Vrouwtje, ik zal 't voor je doen, maar je mag 't niet vertellen en kosten zal 't je niets. Breng me maar do kleertjes van je kind, de daagsche, hoor, niet de Zondagsche. En nu is 't bijna klaar, kijk maar." Te Pernis is in publieke veiling gebracht de Ambachtsheerlijkheid Langebakkersoord". Een man denmakersknecht bood twee gulden, en werd daarvoor Ambachtsheer. De heer P. L. te Rozendaal zag sedert eenigen j tijd de druiven van zijn wijngaard veel verminderen, zonder dat het hem gelukte de dieven op te sporen. Op een avond hield hij de wacht en zag dat ratten de daders waren. De beesten kropen in den boom en knaagden de rijpste trossen af, die zij voorzichtig naar beneden droegen on op den grond onder elkander opaten. Omtrent de werkstaking der typografen te Amsterdam meldt het Hblad. Woensdagavond was door den »Nederlandschen Typografenbond" eeD geheime vergadering gehouden, waarop werd besloten, achtereenvolgens aan ver schillende drukkerijen het werk te staken, wanneer niet werd toegegeven aan de bekende eischen. Vrijdag brak aan de drukkerij van Het Vliegend Blad de werkstaking uit. Ook hier werd spoedig toegegeven, evenals aan de drukkerij »Elsevier" en Zaterdagmorgen aan de drukkerij van de heeren Roeloffzen Hübner. De heeren Ellerman, Harms Co. willigden Za terdag ochtend de eischen der gezellen in, op voor waarde echter dat, wanneer mocht blijken dat men niet met de verhoogde loonen kan blijven werken, de patroons het recht hadden den ouden loonstan- daard weder in te voeren. Ook de heeren Roeloffzen Hübner hebben zich iets dergelijks voorbehouden. Bij de heeren Holdert Co. werd Zaterdag het werk gestaakt, waarop deze firma aan het comité dei- stakers te kennen gaf, dat zij eene loonsverhooging van 2 cent per hoofd wilde bewilligen, maar van geene verdere voorstellen wilde weten. De gezellen zijn hiermede niet tevreden en de heeren Holdert weigeren verder alle onderhandeling met het comité. Het voorgaande jaar huurden de heer J. W. Post en echtgenoote te Winschoten een deel der be huizing van den heer A. Postma aldaar, en in den loop der tijden ontstond er tusschen huurder en ver huurder een alles behalve goede verstandhouding, wat voor een derde die trouwens geheel buiten de zaak stond aanleiding was het huurcontract op te vragen en naar beweerd wordt buiten weten van den huurder, dit ter hand te stellen aan den advocaat mr. Piccardt. Op een goeden dag toch kwam deze ten huize van den huurder, die van den prins geen kwaad wist en het einde van de nu volgende onderhande lingen was, dat een proces werd begonnen. Dit werd ten slotte ten voordeele van den verhuurder beslist, maar de huurder moest het werd hem duidelijk onder het oog gebracht ook ter handhaving van eer en goeden naam, in hooger beroep gaan en of schoon hij, naar men zegt, daarnaar weinig ooien had, toch werd ten slotte het hooger beroep aange- teekend en diende de zaak voor het gerechtshof te Leeuwarden. In den loop van het geding moesten kosten wor den gemaakt en gedurig werd de huurder lastig gevallen om een voorschot of hoe men het ook noe men mag. De derde persoon, die het huurcontract had meegenomen en ter hand gesteld aan mr. P., bood ook hier zijn behulpzame en bemiddelende hand en zoo kwam men allengskens tot het niet onaan zienlijk bedrag van f 4150, binnen een jaar tijd, bui ten nog de reiskosten aan den derden persoon ter hand gesteld. Eerst toen schijnt het zaakje aan het licht te zijn gekomen en bemoeide de rechtbank zich met de historie, met het gevolg, dat mr. P. ontzet is uit zijn ambt van procureur en voor den tijd van óén jaar geschorst als advocaat. Naar de N. Winsch. Crt. verneemt, zal nu de heer Post mr. P. doen sommeeren tot terugbetaling van het te veel ontvangene. Sedert een paar dagen tracht een persoon op verschillende plaatsen van 's-Gravenhage het mede lijden der voorbijgangers op te wekken door toevallen te veinzen. Zaterdag beproefde hij dit weder. Een politiedienaar, die tegenover de menigte, welke met den man te doen bad, twijfel opperde aan de be trouwbaarheid van de ongesteldheid, kon het publiek niet overtuigen en zag zich genoodzaakt een brancard te halen, ten einde den lijder te vervoeren. Bij zijn terugkomst met dit voertuig, reikte hij den man de hand, maar de wijze waarop bij deze omvatte, scheen den lijder tot bewustzijn te brengen, daar hij plotseling opsprong en te kennen gaf, dat die aanraking wel wat hard was. De man was nu ook genezen en wekte nog slechts den toorn van het publiek op. De vader van »Piet de Smeerpoets", de on langs gestorven Hoffmann, bracht jaren achtereen eiken zomer een paar weken in het heerlijke Thü- ringsche dorp Groot-Tabarz door, waar de vriende lijke grijsaard steeds het middelpunt der gezelschap pen was en waar natuurlijk druk over »Piet de Smeerpoets" werd gesproken. In alle bescheidenheid beweerde Hoffmann, dat zijn beroemd kinderboek maar het gevolg van een gelukkigen inval was en toen men hem eens vroeg, waarom hij niet meer boeken voor kinderen schreef, antwoordde hij »Laat mij u daarover eens een geschiedenis ver tellen. Jaren geleden bezocht ik een vriend, in wiens woonplaats juist een schuttersfeest werd gegeven. Men noodigde my uit om mee te doen en hoewel ik nooit een buks in de hand had gehad, schoot ik en trof werkelijk de witte' roos. Hierdoor kreeg ik moed en schoot verder, maar toen gelukte het mij in het geheel niet meer zelfs de schijf te raken. Juist zoo is het met »Piet de Smeerpoets" en mijn verdere werken ook gegaan". Verleden week ontstond eene hevige ontploffing in de fabriek van scheikundige stoffen, te Mulhouse. Bij dit ongeluk verdween er een werkman. De por tier verklaarde dat Wuschner dien morgen als naar gewoonte naar zyn werk was gekomen. Zijne ka meraden hadden hem gezien en daarbij, men vond zijne kleéren aan den haak hangen, waar hij ze ge woonlijk hing, nadat hij zijne werkkleören had aan getrokken. Wuschner was steeds de eerste op de fabriek. In den morgen van de ontploffing moest hij zeven vaten nitro-benzine in grootere vergaarbakken gieten. Deze laatste waren een meter breed en drie meters diep. Het bovengedeelte dier bakken was met den grond gelijk. Het zijn die vaten welke gesprongen zijn, zes tegelijk en het zevende gedurende den brand. Wusch ner, die daar op dat oogenblik bezig was, is niet meer teruggezien. Toen de brand gedoofd was, stond de nitro-benzine een meter hoog in de werkplaats. Daar zjj sterk

Goessche Courant | 1894 | | pagina 2