Koor Uit de diepten der ellenden, Roepen wij oin redding, Heer! Gp alleen kunt uitkomst zenden, Sla des vjjands arin ter neer! Uit de diepten der ellenden, Roepen wij om redding, Heer Jongens. Triomf, triomf, de vijand vliedt! Weer werd zijn macht verdreven! Nu rijz' ons juichend zegelied, De driekleur fier geheven Dank, driewerf dank zij God den Heer! Triomf, den overwinnaar eer. Koor. Zingt lof den held, der Staten rechterhand, Den redder van 't vervallen vaderland, Die in een jaar twee groote koninkrijken, Tot driemaal toe de trotsche vlag deed strijken, Het roer der vloot, den arm daar God door streê, Het roer der vloot, den arm daar God door streö, Door hem herleeft, door hem herleeft, Door hem herleeft de vrijheid en de vreê. Eenige meisjes. Hoog Ste6n en Brons hem toegewijd, Misschien eens zwichten voor den tijd, Wat hier moog' vallen of verkeere: Als krijgsman, burger, Christen groot," Verwint De Ruyters naam den dood »Hij blinkt in onbezoedeld eere Hij blinkt in onbezoedeld eere Koor. Door de zee werd Neêrland groot, En door eendracht rijk en krachtig Eens was haar geduchte vloot, Zelfs den Gal en Brit te machtig, Toen het klonk langs ieder strand, Toen het klonk langs ieder strand, Hou zee, hou zee, Nederland Hou zee, Neörlandhou, hou zee Streef, o Neêrlandmoedig voort, Houd der vad'ren leus in eere Moog' De Ruyter's daad en woord, U ten voorbeeld zijn en leere 't Kliuke steeds langs iedre ree, 't Klinke steeds langs iedre ree Hou zee, Neörlandhou, hou zee I Hou zee, Neêrlandhou, hou zee Onmiddellijk daarna had de voorstelling plaats van meisjes in de verschillende kleederd/ach ten der provincie, die door H.H. M.M. op minzame wijze werden toegesproken. Aan de audiëntie te 2.30 bij H. M. de Koningin- Regentes werd door tal van personen deelgenomen en na afloop daarvan deden de Koninginnen een rijtoer door de stad, waarbij zij allerwege luide wer den toegejuicht, en brachten zij een bezoek aan ons raadhuis. De versiering der stad. We willen nu trachten een kort overzicht van de voornaamste versieringen te geven. Wij beginnen bij het station en bemerken dan dat de Stationstraat een goede entrée in de stad geeft. Onder een eerepoort gaande, die met ver schillende wapens prijkt, is de versiering in deze straat gezellig en los te noemen. De nationale kleuren en menigvuldige andere vlaggen wapperen daar vrij en fier. Aan het einde dezer straat vlak bij de Koningsbrug zijn twee gastoestellen geplaatst met de opschriften: Welkom in Middelburg" en »de Zeeuwen aan Oranje". Onze tijd is evenwel te be perkt om hier lang te vertoeven. Wij zetten dus onzen tocht voort en gaan over de Koningsbrug, langs de Londensche-, Bier- en Rou- aansche kaden naar de Bateau-port. Deze schipbrug is geheel herschapen in een aanschouwelijke voor stelling van het bekende admiraalschip »De zeven Provinciën", het schip waarop in 1666 admiraal De Ruyfcer den Engelsehen de schrik om het hart deed slaan. Op het kruispunt der Spanjaard-, Singel-, Mol en Koepoortstraten is een eerepoort opgericht, die prachtvol kan genoemd worden en die getuigt] van den goeden smaak van den ontwerper, den heer J. A. Frederiks. Door de Spanjaardstraat onzen weg vervolgende, vin den wij op de Balans een rotsfontein, die daar dooi de gemeente is geplaatst, en daar ook na afloop der feesten zal blijven om tot versiering van dit plein te dienen. Op de Lange Burcht zijn aan de zijde van de Balans, zoowel als aan die van de Lange Delft twee poorten gemaaktwaar met groote letters het welkom" wordt toegeroepen. De versiering dezer straat is over bet algemeen zeer mooi. Er zijn gene kosten ontzien om alles zoo fraai mogelijk te doen zijn. De Groote Markt is slechts aan één zijde versierd, de zijde voor het stadhuis is kaal. Dit is evenwel met een nevenbedoeling gedaan. Wai-en toch voor het Raadhuis vele stukken geplaatst, H.H. M.M. zouden dit prachtige gebouw niet kunnen zien in zijn wer kelijke hoedanigheid en bovendien zou de illumina tie, welke eenig zal zijn, niet zoo goed tot haar recht komen als nu het geval zal zijn. Tegen over het stadhuis evenwel zijn twee zijstukken en een middenstuk geplaatst. De zijstukken bestaan uit twee groote kolommen, waarop corbeilies met bloe men en het geheel versierd met opgaand groen en daarvoor een pracht van levende bloemen. Het mid denstuk bestaat alleen uit groen en bloemen en een fontein. De Lange Delft is ook keurig versierd. Talrijke vlaggestokken, met groen bedekt, met schilden enz. zijn daar geplaatst. Op enkele plaatsen zijn ook zeer fraaie corbeilles met bloemen neergezet. Van alle straten, pleinen enz. een beschrijving te geven zou ons evenwel veel te ver voerenwij meenen daarom te kunnen volstaan met de voor naamste eere-poorten en versieringen te noemen. Onder de eere-poorten neemt wel een eere-plaats in, die in de Lange Noordstraat. De draperiëen van don ker rood geven aan deze poort een deftig en toch niet stijf aanzien. Een woord van hulde aan den heer Willem Beekman, die zich hiermede heeft be last, is niet misplaatst. Ook op het Hofplein treft men een eere-poort aan, die voor deze groote, breede straat een goed geslaagde proeve van versiering genoemd mag wor den. De beschildering is evenwel wat stijf. De kazerne in de Korte Noordstraat is ook een kijkje waard; dit geheeie gebouw is als bedolven onder het groenterwijl te midden van den ingang zijn ge plaatst de bustes van de Koninginnen, is een bloem bed van groen aangebracht en daarvoren een eere poort. Den sergeant-majoor-titulair Cuijpers, onder wiens leiding dit is geschied, komt een woord van lof toe. Nu wij bij de Korte Noordstraat zijn is een wan deling naar het Molenwater dichtbij. Maar het komt ons beter voor hiermede te wachten tot ons volgend no., omdat dit plein alleen illuminatie-versieringen op levert. Daarom zullen wij van het Molenwater mor gen het een en ander mededeelen. In alle straten lacht u verder het groen tegen en iedere wijk is versierd. Waar wij nu in een tal van straten een kijkje hebben genomen, willen wij thans ook eens nagaan de versieringen, die bij particulieren en door winke liers zijn aangebracht. Hiertoe behooren in de Lange Delft de heerenmr. G. N. De Stoppelaar, C. L. Van Woelderen, M. Salberg, G. Robijn OoA. C. Greep, Frederik Boasson, Van den Broecke Jutting, J. J. Ceulen, Van Bentkem Jutting. A. A. Mes Gz., C. J. J. A. Van Teijlingen en F. G. Sprenger op den Dammevr. de wed. Van de Leyé, op de Londensche Kade; H. P. Den Bouwmeester, op de HoutkadeD. A. Dronkers en A. N. Berdenis V an Berlekom, op de Rouaansche KadeW. J. Sprenger, jhr. A. Van Reigersberg Versluijs, P. Tak en de Katholieke kerk in de Lange Noord straat. Aan de Katholieke kerk is in gas de volgende Latijusche spreuk geplaatst: Deo Beginis Patriae. Op de Groote Markt de firma's M. H. Boasson Zonen, M. Oostmeijer en Gebr. Boudewijnse. Het huis van den heer mr. C. Lucasse, ons lid van de Tweede Kamer, wonende in de Vlissingsche straat, is mede schoon versierd. Op de Lange Burcht bij de heeren A. M. Tak en J. A. Tak. In de Wage- naerstraat bij de heeren jhr. mr. L. Schorer, burge meester, en J. F. Van Dunné, directeur van de registratie en domeinen. Verder hebben nog vele ingezetenen op meer of minder uitgebreide schaal toebereidselen gemaakt om hedenavond hunne wo ningen te illumineeren. Druk F. KIe6uwens Zoon Goes.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 6