WEILAND, AANBESTEDING. hééi AANBESTEDING. ADVBRTBNTIBN. op Maandag 30 Juli 1894, op Donderdag 16 Augustus 1894, publiek verkoopen een hecht en sterk dubbel Heerenhuis, fraaien Bloem-en Moestuin Inmiddels uit de hand te koop. op Vrijdag deu 17 Augustus 1894, aanbesteden: Openbare Verkooping op Woensdag 23 en Donderdag 26 Juli 1894, MEUBELEN, Op Dinsdag 31 Juli 1894, aanbesteden: Buiten-Reeders, op Vrijdag 3 Augustus 1894, publiek verkoopen 1.4720 HECT. 20000 kilo Ruhr-Kolen Beddeu- en Matrassenfabriek, F. J. BOONE, Goes. Opzending van DEKENS van het, paard bleef vasthouden en een goed eind werd meegesleept. In de vaart haakte een der wielen aan een groentekar, waardoor ook deze werd mee gevoerd. Toen de kar terecht kwam tegen een ijze ren hek en daardoor in stukken los raakte, liet ook de koetsier, waarschijnlijk door den schok, de teugels van zijn paard los en bleef op de straat liggen. Het paard werd daarna spoedig gegrepen. De koetsier heeft een been gebroken en het andere ernstig be zeerd. Dit ongeluk had nog ergere gevolgen kunnen hebben, daar terzelfder plaats de leerlingen van een der openbare scholen instapten tot het doen van een rijtoer en dus in grooten getale in den Langen Delft aanwezig waren. Lampier, de moordenaar van 3 vrouwen te Marolleput, is van 's-Gravenhage naar de strafge vangenis te Leeuwarden overgebracht, teneide zijne misdaad met levenslange gevangenisstraf te boeten. Naar men verneemt zouden de gebr. de Bie, die door de rechtbank in Den Bosch tot 3-jarige gevangenisstraf werden verooreeeld wegens meineed, werkelijk hebben bekend voor het gerechtshof al daar eene valscbe verklaring te hebben afgelegd. Is dit waar, dan is daarmede de twijfel aan de juist heid van het vonnis over het complot in zake den moord Hoekman geveld, geheel weggenomen. Dondagavond is te Groningen aangekomen uir. Joroslav Barta, uit Praag. Deze heer is doofstom en van Praag per vélocipède naar Groningen geko men. Hg heeft plan op deze wijze geheel Europa door te reizen. Te Diesen (N.-Br.) is de bliksem geslagen in de herberg van de weduwe Timmermans. Daar werd juist een gildefeest gevierd, en daardoor was er veel volk bijeenmen had in het begin het onweer niet opgemerkt. Eensklaps echter vulde een zware damp de gelagkamer, en toen die in een oog wenk tijds was opgetrokken, vond men een jong- mensch dood bij het biljart. De dochter des huizes lag op den grondzij had eene niet levensgevaarlijke wond aan het hoofd. Er is geen brand ontstaan. Te Langweer zou de hervormde gemeente eene nieuwe pastorie stichten. De inschrijving werd open gesteld, de biljetten werden ingeleverd en kerkvoog den en notabelen vergaderden om de briefjes te openen. Echter in die vergadering kwam de bou wing nog eens ter sprake, vooral werd de vraag te berde gebracht of zg noodig en wenschelijk was. Het gevolg der discussie was, dat met bijna alge- meene stemmen besloten werd geene nieuwe pastorie te bouwen. Dat een burgemeester voor het Rijk publiek een geit verkoopt is voorzeker geen alledaagsch ge val. Vrijdag heeft dit echter te Rozendaal plaats Aldaar werd den 28sten van Hooimaand een jonge geit per spoor uit België aangevoerd. Daar de in voer van vee streng verboden is, mocht het beestje niet verder en ook de afzender weigerde het dier terug te nemenmen was dus te Rozendaal wel verplicht het beest op stal te brengen. Na eene officiëele briefwisseling van drie weken, is de kwestie thans opgelost. Daartoe door het Rijk gemachtigd, en nadat de gemeente-secretaris »in den jare achttien honderd vier-en-negentig" do ver- koopsvoorwaarden had voorgelezen, is door den bur gemeester op de visckmarkt te Rozendaal het geitje publiek bij opbod verkocht. Eenige deftige ingezetenen zagen er een pretje in en boden tot f 5,25, hetgeen bij de talrijk opge komen nieuwsgierigen de lachlust niet weinig op wekte. Wie heeft nu het verbod van vee-invoer overtre den Het Rijk De Parijsche politie heeft aan het station van Lyon eene dievenbende gevangen genomen, die een fraai kasteel aan de Loire in het departement Sarthe bewoonde. De bende bestond uit 4 vrouwen, welke den reizigers de zakken rolden, en eon man, die de wacht hield. In hunne zakken vond de politie twintig portemonnaies, tal van kleinoodiën en een som groot 5000 frs. in bankbiljetten. De gauwdieven verklaar den, dat zij het Chateau-du-Loir bewoonden en dit bleek bij onderzoek waar te zijn. Zij genoten in den omtrek een zeer goeden naam en stonden bekend als godvruchtige, weldadige menschen. Het kasteel werd doorzocht en iu een aantal kunstmatige grotten werden groote hoeveelheden gestolen goederen ont dekt. Tevens bleek, dat de bende zich ook met smokkelarij onledig hield. De toestand van den heer Gladstone was, na de oog-operatie, welke hij moest ondergaan, aan vankelijk zeer gunstig. Evenwel is nu gebleken, dat deze eerste operatie nog niet voldoende is om den (jrand old man het gebruik van zijn gezicht geheel terug te geven. De oogartsen, die Gladstone be handelen, hebben nu besloten tot eene tweede operatie over te gaan, welke vermoedelijk reeds spoedig zal verricht worden. Behoudens den staat van zijn ge zicht, is Gladstone's gezondheid uitstekend. Dezer dagen heeft men eene jonge vrouw te Brussel in het St.-Jansgasthuis ondergebracht, daar zij teekenen van een zeer eigenaardigen waanzin gaf. Zij hield namelijk de voorbijgangers op straat staande en begon hen te omhelzen en te kussen. De agent, die haar in hare woning opzocht, had het hard te verantwoorden en de inspecteur van dienst op het bureau hield haar met moeite van zich af. De on gelukkige was krankzinnig geworden tengevolge van huiselijke oneenigheid. De heer Walter Th. Scheele, arts te New-York, heeft volgens de Western Electrician een groot aan tal telephonen onderzocht om te bepalen of het ge bruik van openbare telephoon-posten gevaar voor de gezondheid aanbiedtbij vond op de onderzochte apparaten bacteriën in zoo'n groot aantal, dat vol gens zijne meening het gevaar van besmetting door een gebruiker, die tegen den microphoon spreekt, kort nadat een met een besmettelijke ziekte aange taste of uit een ziekenkamer komende persoon de telephoonpost gebruikt heeft, even groot is, als wan neer hij de zieken rechtstreeks aanraakte. De bacteriën vinden, volgens Dr. Scheele's mee ning, in den telephoon de best mogelijke gelegenheid voor hunne ontwikkelingen instandhouding; daarom stelt bij voor, de openbare telephoonposten meer malen met een oplossing van alcohol, aether en gly cerine te desinfecteeren. Bij een onweder, dat Dinsdagnacht boven La Visseyre (Frankrijk) woedde, sloeg de bliksem in een huis, bewoond door de echtgenooten Guillot en hun zoon. De slag wierp de huisvrouw aan het voeteneinde van haar bed. Zij stond op en riep haar echtgenoot. Geen antwoord ontvangende, schudde zij hem en bemerkte toen eerst, dat hij door den bliksem dood geslagen was. Buiten zichzelve liep zij haastig de trap af naar de benedenverdieping, haar zoon toe roepende»Kom spoedig, je vader is dood". Maar ook deze gaf geen teeken van leven meerde blik sem, door den vloer slaande, had hem tegelijkertijd gedood. Laatste en teleyraphische berichten. Omtrent het bezoek van HH. MM. de Koninginnen aan Walcheren, deelt de M. Ct heden per bulletin de volgende bijzonder heden meé »De aankomst van HH. MM. te Middelburg is bepaald op Dinsdag 21 Augustus a. s. te ongeveer half twaalf uur des voormiddags. HH. MM. komen per extra-trein. Te half twee uur van dien dag heeft vóór het Paleis in de Abdij een huldebetoon plaats aan de Koninginnen door een groot aantal school kinderen, waarbij eenige koren uit de kindercantate »Michiel Adriaanszoon de Ruyter", van de heeren Hasselbach en Lysen, zullen worden gezongen met begeleiding van het stafmuziekkorps uit Bergen-op- Zoom, onder directie van den heer N. A. Bouwman. Daarna, van half drie tot vier uren, verleent H. M. de Koningin-Regentes audiëntie, terwijl des avonds te half zeven uren de Koninginnen zullen deelnemen aan een diner, HH. MM. door de Provinciale Staten van Zeeland aan te bieden. Dien avond zal eene algemeene illuminatie plaats hebben, die zeker wel door HH. MM. in oogenschouw zal worden genomen. Woensdags zal vermoedelijk een rijtoer gemaakt worden door Walcheren. Donderdags bezoeken HH. MH. Ylissingen, waar heen zij hoogstwaarschijnlijk des morgens per extra- trein vertrekken. Behalve de weder-onthulling van het standbeeld van De Ruyter en een bezoek aan de De Ruyter-tentoonstelling, komt op het voor- loopig programma nog voor een watertochtje op de Schelde en een bezoek aan het Badhuis. Vrijdags zullen door HH. MM. verschillende in stellingen te Middelburg worden bezocht, terwijl het vertrek der vorstinnen bepaald is op Zaterdag d. a. v. des voormiddags. 's-CJravenhage. Het zesde internationaal con gres voor de binnenscheepvaart is heden plechtig geopend door den Minister van Buitenlandsche Zaken jhr. Roëll, waarna graaf Van Bijlandt en de voor zitter Conrad ook een woord van welkom en dank spraken met uiteenzetting van de beteekenis en het gewicht der te behandelen onderwerpen. Na eenige voorbereidende werkzaamheden is de eerste algemeene vergadering gesloten. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Wolfertsdijk. Ten overstaan van notaris Pilaar te Goes werd Vrijdag jl. door de Herv. kerk 55.17.00 H.A. bouwland en 7.98.40 H.A. dijk en door het burgerlijk armbestuur 16.64.50 H.A. bouwland en 1.73.00 H.A. dijk voor 7 jaren publiek verpacht. De opbrengst, van dit alles bedraagt per jaar respec tievelijk f 3559,83, f 165, f 1068,63 en f 37. Per H.A. berekent komt het bouwland der kerk op f 64,52 en dat van het armbestuur op f 64,21. 2 perceelen bleven onverpacht en van eenige duurt de pacht nog 7 jaar. Liefdadigheid. Met toestemming van den EdelAchtbaren heer Burgemeester van Goes, zal alhier op Woensdag en Donderdag 25 en 26 Juli eene collecte gehou den worden» ten voordeele van het Centraal Israël. Wees» en Kinder- en Doorgangshuis te Leiden. Regenten van het Gesticht voornoemd G. S. WILLING, Vice-Voorzitter. Burgerlijke Stand van Goes van 21 tot 24 Juli 1894. Geboren 22, Gerrit Pieter Lourens Johan, z. v. Gerrit Roelofs on Catharina Wilhelmina Elizabeth Hoffmann, wonende te Deventer. Overleden: 22, Cornelis Jacobus Clement, 62j., weduwnaar van Johanna Biere. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informttiën. 24 Juli, Goes, varkenshok enz D. De Koning. 30 's Heer Arendsk., fabriek, M. Van der Linden, Zieriksee. 31 Krabhendijke, woonhuis, A. Le Clercq. 17 Augs., Hoedekenskerke, school, onderwijzers woning, brandspuithuis, D. De Koning. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 24 Juli 6.33 6.52 0.43 1.3 25 7.13 7.35 1.22 1.43 26 7.58 8.23 2.5 2.28 27 8.52 9.26 2.53 3.22 28 10.5 10.44 3.56 4.35 29 11.25 5.14 5.55 30 0.7 0.45 6.37 7.15 Marktberichten. ROTTERDAM, 23 Juli 1894. De VIas-aanvoer bedroeg 77 steen; de stem ming was flauw. Granen: buitenlandsche vastMeel onveranderd, stilbiunenlandsche Tarwe 15 a 25 ets. hoogerKanariezaad 25 ets. booger. TARWE ROGGE WIN TERGERST ZOMERGERST HAVER (jarige) PAARDENBOONEN BRUINE BOONEN MESTING-ERWTEN KANARIEZAAD KOOLZAAD (nieuw) 5,50 4,90 2,— 5,90 8,25 7, 6,60 5,50 3,80 6,10 9,75 Het BESTUUR der op te richten Coöperatieve Roomboterfabriek »De Ade laar" te 's-Heer Arendskerke zal, des namiddags te 2 uren, in de Gemeen- teherberg bij J. De Ruijter aldaar, aan besteden Het maken van een Fabrieks gebouw met Schoorsteen, DirecteurswoningIJshuis enz. enz., nabij het station 's-Heer Arendskerke. Aanwijzing in loco op den dag der besteding, des voormiddags te 11 uren. Bestek en teekeningen worden tegen betaling van f franco toegezonden door den Architect M. VAN DER LINDEN te Zierikzee, bij wien tevens nadere inlich tingen zjjn te bekomen. De Notaris A. GALLIS MERENS zal des voormiddags te 101/2 uren, in de herberg van J. Hanson te Kapelle gemerkt A 89, bevattende: 11 Kamers, 3 afgeschoten Ver trekken en Provisiezolder, Keu ken, 2 flinke Kelders, Waschhok, Mangelkamer, Bergplaats, rui men Zolder, 2 Regenbakken en Welput, benevens met WARANDE, alles ter grootte van 11 Ares ÖO Centiare», staande en gelegen in de kom van bet dorp Kapelle Dagelijks te bezichtigen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Hoedekenskerke zullen 's namiddags te 2 uren, behoudens goed keuring, het bouwen eener OPENBARE SCHOOL, met ONDERWIJ ZERSWONING en BRAND SPUITHUIS aldaar, met b ij - levering der benoodigde MATERIALEN en SCHOOL- MEUBELEN, alsmede het afbreken der bestaande Gebouwen. InsehrijTingsbiljetten in te leveren van 9 tot 1 uur op den dag der besteding in de bus ten Raadhuize te Hoedekenskerke. Bestek met teekeningen a f 1,— op franco aanvraag verkrijgbaar ter Secre tarie. Aanwijzing in loco geschiedt op Woens dag den 15 Augustus 1894, 's namiddags te 2 uren door den Architect D. DIS KONING te Goes, bjj wien nadere in- liebtingen te bekomen zijn. VAN EEN V De Notaris J. VAN DER KLOES zal telkens voormiddags te 9 uren, in de gemeente Oudelandeop de hofstede ge naamd »Nooit gedacht", voor de erfge namen van wijlen den heer Johannes Mol §toffelfl/<oonin het openbaar verkoopen 10 Paarden van 1 tot ÖÊSijll 17 jaar, 1 Veulen, xSkiSA, 10 baatgevende Melk koeien, 11 Runders, 1 Stier, 10 Aanhoudkal- vers, 8 vette Varkens, 9 Mestputloopers, 140 Kippen en Hanen, 13 Eenden, 3 Men- wagens, 1 Huifwagen, 1 Klaver wagen, 1 Utrechtsch Wagentje, 1 Chais, 1 Arreslede, 1 Waleploeg, 7 gewone Ploegen, 2 Rolblok- ken, 7 Eggen in soort, 1 Krui wagen, 1 Broedkooi, 1 Kookka chel, Meelkisten, 1 Zaadzeil, 2 Tuinscharen, Snoeibeitels, 1 Kien- drukker, Schalen en Gewichten, Mestputplanken, Vorken, Rijven, Griepen, 1 Hondenhok, een partij Brandhout, den Mest in den Mest put, een partij Dakpannen, IJzer draad en Steenkolen, 2 Koebak- ken met Goot, Ladders in soort., Harnas voorts Bouw-, Melkers- en Zoldergereedschappen, waaronder 1 Kabinet, 1 Linnenkast, 1 Gla zenkast, Tafels, Stoelen, Klokken, Spiegels, Barometer, Lampen, 1 Revolver, Bedden met toebe- hooren, Vloermatten en Karpet ten, Glas-, Blik-, Tin-, Koper-, IJzer- en Aardewerk en hetgeen meer zal worden geveild. Op de hofstede zal geen gele genheid tot stalling worden ge geven. des namiddags ten 6 ure, in de herberg van D. Krijger te Krabhendijkezal de heer J. A. Krijger Jz. aldaar, Het bouwen van een nieuw WOONHUIS op een ter rein gelegen aan deu Noordweg. Bestek en teekening zijn ter inzage in bovengenoemde herberg. Aanwgzing in loco zal geschieden den dag van aanbesteding, des namiddags ten 3 ure. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bg den architect A. LE CLERCQ te die genegen zijn hunne MEEKRAP te laten bereiden, in de Meestoof DE KROON" te Bor- s e 1 evervoegen zich bij den Boekhouder Az. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle zal des avonds te 7 1/2 uren, in het koffiehuis »de Prins van Oranje" te Goes gelegen te Goes, in Meester Klaashoek, achter den Karremansmestput, kad. sectie C no. 350thans nog in gebruik bij J. Zandee. Aanvaarding 25 November 1894. Wie genegen is te leveren, vrij en droog onder voor waarde, in de Meestoof >DE KROON" t<* Borsele, gelieve zijn inschrjjvings- biljet voor of op 3 Augustus a. s. in te zenden bg den Boekhouder C. MOIa Az.» bg wien tevens inlichtingen te be komen zijn. voor wasschen en uitstoomen zal plaats hebben 1 »VI!«ISTIIS a.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3