Een Woonhuis ei Erf, "aanbesteding .A.ciNT'erteri.tien, op Diasdag den 24 dezer, op Maandag 30 Juli 1894, verkoopen: op Vrijdag 27 Juli 1894, Voorts worden allerlei soorten van boombladeren als thee in den handel gebracht. Het is moeilijk nauwkeurig na te gaan welk gedeelte van de dagelijks gebruikt wordende thee vervalscht is. Dat de vervalsching niet gering is, staat als een paal boven water en even zeker is li9t, dat in de mindere soorten de vervalsching regel is. Zeker is het ook, dat de thea die niet in pakjes, doch los verkocht wordt, weinig vertrouwen verdient wat zuiverheid betreft. De eenige maatregel, die ten minste een betrek- kelijken waarborg aanbiedt, is deze, dat men slechts koopt in orgineele verpakkingen en van soliede importeurs. De pogingen om, ten behoeve der minder rijk bedeelde volksklasse, een soort thee te maken uit bladeren van inlandsche gewassen, kunnen gerust als volkomen mislukt beschouwd worden, want d9 bladeren der inlandsche planten missen juist de stof, die thee tot thee stempelt, nl. de theïne. De besturen der Amerikaanscho spoorwegmaat schappijen weigeren, evenals de heer Pullman, onvoor waardelijk Deb's verbond van spoorweg-beambten te erkennen. De bedoelde besturen nemen wel is waar de ontslagen beambten weder in dienst, maar slechts onder de voorwaarde dat zij eerst uit het verbond treden. De aanvoerders der werkstaking beweging, die over deze beslissing uiterst gebelgd zijn, doen nu nog te vergeefs pogingen om de werk staking verderen voortgang te doen hebben. De spoor wegmaatschappijen werken dagelijks geregelder. De Central Pacific en de Union Pacific Spoorwegmaat schappijen hebben den doorloopenden dienst hervat. Duizenden leden van het verbond der spoorwegbe ambten hebben zich daaraan onttrokken, omdat de kas zoo goed als geheel uitgeput is. Men verwacht dan ook dat het verbond uiteen zal spatten. Andere werklieden-vereenigingen te Chicago deelen nu in het discrediet, waarin het verbond der spoorwegbeamb ten geraakt isook zij verliezen hare leden bij groote getalen. De toestand is veel verbeterd, zoowel te Chicago als eldersde handel begint overal t9 her leven. De regeeriug der Unie laat de grenzen van Canada ten strengste bewaken, ten einde den aan voer van vreemde daglooners te verhinderen. Zij heeft een buitengewoon crediet aangevraagd van 255.000 tot dekking der door de werkstakingen veroorzaakte kosten. Het personeel der Pullman Car Company", dat door zijne werkstaking de crisis veroorzaakte, heeft besloten, weder aan het werk te gaan tegen de door de maatschappij aangeboden loonen. De werkstakers op de Grand Trunk-lijn hebben te Chicago een personentrein doen ontsporen. De stoker werd door den omvallenden locomotief gedood, vele reizigers werden gewond. Een kruitwagen reed door federale ruiterij geëscorteerd, door Chicago, en ontplofte op den grooten boulevard. Drie cavaleristen werden ge dood, en verscheidene andere, alsook ettelijke om standers gewond. Te twee uur in den morgen heeft Maandag in Stamboel een nieuwe aardschok plaats gehad. De muren van de Byzantijnsche omwalling bij de poort Andrinopel vielen om en verpletterden verscheidene bewoonde huizen. Donderdag zijn tien werklieden, die bezig waren met het opruimen van den Grooten Bazar, door stukken muur verpletterd. In Psamatia zjjn negenhonderd van de duizend huizen onbe woonbaar. Uit Konstantinopel wordt aan de Daily News ge meld, dat tot de door de aardbevingen beschadigde gebouwen ook behoort de St. Sofia-kerk, doch in onbelangrijke mate. Overigens is de schade aanzien lijk. Duizenden huizen zijn in meerdere of mindere mate vernield. Het getal der dooden is op zijn minst 200, en waarschijnlijk grooterdoch de heerschende paniek belemmert de opgravingen, waar da lijken onder het puin begraven liggen. De handel staat geheel stilalgemeen zijn de winkels gesloten. De bevolking brengt de nachten buitenshuis door. Alle dorpen aan den Bosporus zijn vol van vluchtelingen. De aardschokken duren nog voort. De Figaro geeft een breed verhaal van een soort van samenzwering, door de anarchisten inder tijd gesmeed, om de terechtstelling te verhinderen van Emile Henry, den maD, die op het café Ter minus den bekenden aanslag pleegde. Het verhaal lijkt veel op een romannetjeof het waar is, moet dan ook nog blijken. Voorhands moet men het met de noodige reserves accepteeren. Eerst, zoo heet het, werd een poging gedaan, of men de gevangenbewaarders ook kon omkoopen. Een van dezen beloofde tegen betaling van f 2500 de anarchisten te zullen helpen. Deze som moest evenwel vooruit betaald worden wat de anarchisten weigerden. Een tweede poging bestond hierin, dat er bij de moeder van Henry op aangedrongen werd, dat zij een schrijven aan de Czarina zou zendende vrouw weigerde evenwel naar St. Petersburg te gaan. Het derde plan was zeer schrander bedachtmen wilde mevrouw Carnot oplichten als zij uit een winkel kwam, waar zij gewoon was haar inkoopen te doen. Dit plan zou veel kans van slagen hebben gehad, indien de anarchisten niet te veel tijd hadden ver loren met het bijeenbrengen van de geiden, voor de uitvoering noodig. Zij zouden namelijk op de vol gende manier te werk zijn gegaan. Er zou een rijtuig vervaardigd worden, volkomen gelijk aan dat van mevrouw Carnot, en een persoon, die veel op den koetsier van mevrouw Carnot geleek, zou het besturen, gekleed in een livrei, gelijk aan die van den koetsier van mevrouw Carnot. Zoodra deze den winkel binnen was gegaan, zou iemand haren koetsier gaan zeggen, dat hij wel weg kon rijden, omdat zijn meesteres te voet huiswaarts wilde gaan. Was het rijtuig vertrokken, dan zou het rijtuig der anarchisten voorkomen, en eenmaal ingestapt, was mevrouw Carnot in de val. Haar naar een ot ander eenzaam gelegen hnis buiten Parijs te brengen en zóólang gevangen te houden, tot haar echtgenoot aan Henry gratie bad geschonken, was dan wat in het plan der anarchisten de hoofdzaak was. De moeielijkheden, die do anarchisten hadden in het bijeenbrengen der noodige gelden, hielden echter de uitvoering van dit plan tegen en de plotselinge terechtstelling van Henry, drie dagen vóór den dag waarop de aanslag tegen mevrouw Carnot zou plaats hebben, sloeg aan al hun plannen den bodem in. In Beieren heeft Zaterdag een vreeselijke cy cloon gewoed, die zich uitstrekte over twaalf dorpen 200 hofsteden liggen geheel in puin. Te Forstin- ding zijn van de 150 huizen 80 tot den grond toe vernield. Te Forstern rukte de wind een kerktoren om, zoodat de klokken op het altaar terechtkwamen, eike- en andere sterke boomen weiden ontworteld, daken van huizen honderden meters weggeslingerd. Te Schwabnerwegen ging de cycloon van onweder en hagelslag vergezeld en werden alle huizen aan de markt verwoest. De ellende gaat alle beschrijving te boven. De prins-regent Leopold heeft als eerste hulp 3000 mark gezonden, benevens 100 pionniers voor het reddingswerk. Van persoonlijke ongelukken is niets gemeld. Een ernstig ongeluk gebeurde Maandag aan het station Sucy, op de lijn Parijs-Vineennes. Eene vrouw wilde, met haar kind, dat zij op den arm droeg, de rails overgaan, ofschoon een trein in aan tocht en reeds zichtbaar was. De stationchef Cha- mard poogde haar tegen te houden, maar tevergeefs. Niet alleen de vrouw en het kind, maar ook de chef geraakten onder den trein. De vrouw en het kind werden terstond gedood en de chef werd zoo ernstig gekwetst, dat ook zijn dood elk oogenblik wordt verwacht. Onlangs werd gemeld dat de Czaar van Rusland een eeregerecht heeft ingesteld, welks taak het is duels onder officieren zooveel mogelijk te voorkomen. Dit schijnt wel noodzakelijk te zijn, althans een Rus sisch blad meldde dezer dagen een curieus staaltje hoe 't soms toegaat bij duels. Twee officieren van een infauterie-regiment hadden standjes gehad, die echter den volgenden dag werden bijgelegd. Eenige officieren waren hiermee ontevreden en brachten de zaak voor een officierengerecht. Dit besloot dat een duel op pistolen zou plaats hebben. Bij het tweede schot werd een der strijders doodelijk gewond. Alle officieren woonden het duel bij en er werd een photographie van gemaakt De prefect van politie te Parijs heeft tenge volge van het ontwerp tot beteugeling van het anarchisme, welks aanneming, zij het dan ook eenigs- zins gewijzigd, niet twijfelachtig wordt geacht, van een aantal bekende anarchisten een schrijven ont vangen, waarin zij te kennen geven dat zij de anarchistische leer laten varenzij verzoeken mits dien geschrapt te worden van de lijst (het Roode boek), waarop zij aangeteekend staan als anarchisten. Uit Bastia wordt gemeld, dat de politie al daar hoogst waarschijnlijk eene goede vangst heeft gedaan. Zij heeft den Italiaan Lucchesi, den als zeker opgegeven moordenaar van den journalist Bandi te Livorno, den krachtigen bestrijder van het j anarchisme, gevat. Lucchesi heeft aanvankelijk ge- j tracht zich voor een ander persoon uit te geven, i en zeide Mazzini te heeten. Maar door allerlei vra gen in het nauw gebracht, heeft hij ten slotte er kend Lucchesi te heetenmaar hij ontkende den moord gepleegd te hebben. Eon daglooner in de Fransche gemeente Dor- I ceau vond bij het maaien een kruipend dier, dat I hij voor een hagedis aanzag. Terstond raapte hij het op om het de tong uit te rukken, die, volgens een daar heerschend volksgeloof, geluk aanbrengt. Wel werd hij daarbij tweemaal in de hand gebeten, maar dit belette hom niet, zijn voornemen ten uit voer te brengen. De uitgerukte tong borg hij zorg vuldig in zijn portetnonnaie, vervolgens maakte hij het dier af en wilde juist zijn handen gaan wasschen, toen hij, door hevige pijnen overvallen, ineenzakte. De vermeende hagedis was een adder van de ge vaarlijkste soort, een zoogenaamde roode hagedis. Laatste en telegrafische berichten. Naar wij uit zeer vertrouwbare bron vernemen zal bet bezoek van H.H. M.M. de Koninginnen aan Zeeland zich uit sluitend bepalen tot. Walcheren, zoodat. er van eeu eventueele komst op Zuid- Beveland geen sprake zal zijn. Ingezonden Stukken. [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur f Met. verwondering las ik het ingezonden stuk (in uw nummer van 14 Juli) van N. N. te Rilland. Zoo ingezien door iemand die met de toestanden hier niet op de hoogte is, klinkt dit zeer schoon, doch bij nader inzien blijkt ook hier dat er niet zoo zeer het belang der landbouwers enz. doch meest eigenbelang wordt bedoeld. Wat toch is het geval Er staat hier een stoom- meelfabriekjedit is het eigendom van twee personen. Nu levert dit voor de eigenaren geen winst op, daar dit fabriekje nog geen twee dagen per week werkt. Nu gaat men probeeren, door voor half loon te malen, den molen wat meer te laten werken en daar door een winst te maken. Nu is het wel goed dat men ziet wat te verdienen, maar moet daarom door zoo'n concurrentie de molenaar, die hier reeds jaren zijn brood verdiend heeft en die een groot huishouden heeft, broodeloos gemaakt worden Ook den anderen winkeliers die in bloem enz. handelen wordt daar door de verkoop onmogelijk gemaakt. Wat zou de eene eigenaar der fabriek, tevens koopman en winkelier in kruidenierswaren, zeggen, indien men een winkelvereeniging oprichtte en alzoo hem broodeloos maakte? ïk geloof dat hij het den huurders zijner woningen zoo moeilijk mogelijk zou maken om toch de goederen maar aan hen te leveren. Laat men daarom toch niet op zoo'n manier daar aan gaan baginnen, want door zoo'n handel bedriegt men zich zeiven het meest. En gij N. N.bezie eerst het tegen zoowel als het voor, eer gij iets aanbeveelt. Met de opname dezer regelen in uw veelgelezen blad zoudt u, mijnheer de redacteurteu hoogste aan u verplichten Uw dienaar, Rilland, 14 Juli '94. A. J. 346e Staatsloterij, Ie kl. Trekking van Dinsdag 17 Juli. 2e lijst. Getrokken prijzen. f 1500: 16254. 1000: 10241. 400: 2954 7242 13600. 200: 5057 6169. 100: 718 4300 14994 16001. 20: 5469 5477 8167 8181 8203 8241 9485 9504 9509 9535 10305 10323 10-334 10343 19448 20478 20498. Trekking van Woensdag 18 Juli. 3e lijst. f 20000 15868. 50004056. 1500: 11044. 1000: 1102 10829. 1002577 4498 11724 13478 19973. 20: 4616 5478 8192 8237 8280 9523 10230 10330 15745 20483. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Heden is door notaris Mulock Houwer te Goes in het openbaar verpacht voor 7 jaar Een woonhuis en hoveniering te Goes aan den Westsingel, groot 12 Aren 37 Centiaren voor f 100 den hoop, aan D. Schrijver te Goes15 H.A. 97 A. 96 c.A. bouw- en weiland, voor f 1222,06den hoop 's jaarsalles aankomende de Diaconie der Nederd. Hervormde gemeente te Goes. De prijs liep van f 50 tot f 102 per Hectare. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de 2e helft der maand Juni 1894. Yan Kruiningen: K. De Ruiter, Enkhuizen. Van Nieuwdorp: C. Pape, Rotterdam. Van Rilland: Th. Meijering, Dordrecht en J. Verheide, Ter-Neuzen. Naar Engeland Gehle, Torquai. Burgerlijke Stand van Goes van 16 tot 18 Juli 1894. Overleden 17, Pieter Bierenbroodspot, gehuwd met Johanna Volten. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Infoi 24 Juli, Goe9, varkenshok enz., SO 's Heer Aiendsk., fabriek, D. De Koning. M. Van der Linden, Zieriksee. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. 19 Juli, Goes, meubelen en huisraad, 19 Hontenisse, beestiaaal, landbouw- melkgereedschappen. rar. J. G. 19 Ierseke, veldvruchten, 25/26 Juli, Oudeiando, inspan en meubelen, 20 Goes, 26 Kattendijke, 27 Ierseke, 1 Augs., Oudelande, Goes. Kapelle, twee hofsteden, inspan en meubelen, woonhuis en erf, boereninspan, weiland, heerenhuis en tuin, Informatica Mulock Houwer. n v. Deinse te Hulst. De Ronde Bresser. Vau der Kloes. Gallis Merens. Pelle. Prins. P. Overman en Do Vos. Gallis Merens. Gallis Merens. Meel bericht. 'De vorige «reek ontwikkelde zich eene geregelde consnnitiehaudel lot onverunderde prijzen. lieden verkeerde Meel in vuatu stemming niet beperkten omzet. Zeeuwsche eieren f3,50 a 3,00 de 100 stuks ROTTERDAM, 17 Juli 1894. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 801 vette runderen, 000 magere dito, 259 vette en graskaiveren, 71 nuch tere kalveren, 117 biggen. Prijzen waren als volgt: koeien le qual. 78 c, 2e(jual.72 c.t 3e qual 02 c., essen 1c qual. 76 c, 2e qual. 70 c., 3e qual. 60 c., stieren le qual. 08 c., 2e qual. 62 c kalveren le qual. 87l/» c> qual. 75 c, 3e qual. 65 e. De prijzen der boter waren heden als volgt: le qual. f 46, 2e quai. f42, 8e qual. f38, per kilo 55 a 65 c. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 19 Juli 3.43 4.— 10.13 10.30 2t) 4.17 4.34 10.47 11.4 21 4.50 5.7 11.20 11.37 22 5.24 5.39 11.54 23 5.55 6.13 0.9 0.25 24 6 33 6.52 0.43 1.3 25 7.13 7.35 1.22 1.43 Marktberichten. GOES, 17 Juli 1894. Tengevolge van het ongunstige weder werd Taiwo 25 ets. hooger verkocht. Door dezelfde oorzaak bleet de aanvoer van Karwijzaad nog uit. Een enkel monster Koolzaad werd ge toond, dat ros van kleur en niet droog was TARWE per Hectoliter f 5,75 a 6,20 ROGGE - a wol, Schapen p. 3 K.G. (steen) a BOTER per K.G. 1,02 a 1,10 EIEREN per 100 stuks 2,80 a 3,20 ROTTERDAM, 16 Juli 1894. T a r w e was hedeu iets ruimer aangevoerd dau in de vorige week en hoewel begiumarkt enkele puike partijtjes ruim prijs houdend werden verkocht moest men ten slotte toch tot on - veranderde prijzen afgeven Per heet f6 a 6,30, puike nog iets daarboven en per 100 kilo f7,40 a 7,65. Canada onver anderd f 5,40 a 5,50. Rogge prijshoudend Per hert. f5 a 5,50. Haver onveranderd, f 2 a 3,80. Blauwe Erwten. Niet-kokenda als voren verkocht f5,90 a 6,10. Kanariezaad onveranderd Per Heet f 8 a 9,50 cn per 100 kilo in middelbare qual. f 11,50 a 11,75. Getrouwd H. P. VAN DER HELL en A. ZELDENRÏJK, die, mede namens de familie, hun liarte- lijken dank betuigen voor de betoonde belangstelling. Rotterdam T den 18 Juli 1894. Goes Hedenmorgen ontsliep zacht en kalm, na een langdurig smartelijk doch geduldig lijden, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, de heer PIETER BIERENBROODSPOT, in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, Wed. J. BIERENBROODSPOT— Volten. Goes, 17 Juli '94. V J- WESTDORP en JACOMINA VAN BE VEREN betuigen hunnen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstellingop den 14 Juli onder vonden. Wilhelminadorp, den 17 Juli 1894. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij 't overlijden van onze lieve MARIA MARGARETHA, be tuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. Namens de familie, J. A. GEILL. Nisse, 16 Juli '94. des namiddags te een uur, in het kantoor van den ondergeteekende, van het bouwen van een VAR KENSHOK met KARN- HUIS en het inrichten van een gedeelte van het Wagenhuis tot Kippenhok, op de hofstede, bewoond door ABR. POL DERDIJK, bij het Nieuwdorpgemeente 's-Ifeer Arendskerke. Aanwijzing in loco op Vrijdag 20 Juli, des namiddags te twee uren. Het bestek ligt op de hofstede en bij den heer D. DE KONING, Architect te Goes, ter lezing. Goes, 9 Juli 1894. J. G. De Witt Hamer. Het BESTUUR der op te richten Coöperatieve Roomboterfabriek De Ade laar" te s-Heer Arendskerke zal, des namiddags te 2 uren, in de Gemeen- teherberg bij J. De Rltjter aldaar, aan besteden Het maken van een Fabrieks gebouw met Schoorsteen, Directeurswoningllshuis enz. enz., nabij het station 's-Heer Arendskerke. Aanwijzing in loco op den dag der besteding, des voormiddags te 11 uren. Bestek en teekeningen worden tegen betaling van f 1,55 franco toegezonden door den Architect M. VAN DERLINDEN te Zierikzee, bij wien tevens nadere inlich tingen zijn te bekomen. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des middags te half 1 uur, ten herberge van Van Wageningen te Ierseke op Bekhof, te Ierseke, kadaster sectie Gr no. 1340, groot 1 Are 43 Centiaren. Eigendom van Jons. De Jonge Cz., aldaar. Te aanvaarden 1 October 1891.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3