den Boereninspan, AANBESTEDING llentóen u Huisraad, ia MEUBELEN, „V EST ADVBRTBNTIBN. op Dinsdag den 24 dezer, P. J00SSE. Openbare verkooping Veldvruchten. Openbare verkooping. Op Donderdag 26 Juli 1894, Eenige Meubelen. Openbare Verkooping, op Donderdag 19 Juli 1894, Openbare Verkooping op Woensdag 25 en Donderdag 26 Juli 1894, Maatschappij van Levensverzekering mei lilkeering bij Geboorte, alsmede met spijkers, schroeven enz. Met dat onder zoek is belast een deskundige van den constructie winkel to Delft. De flesch, die in eene courant was gewikkeld, werd het eeisfc ontdekt door zekeren Pieters, die een nachtwacht waarschuwde. Beiden zagen de lont bran den; zij ging echter uit toen zij tot aan het buisje, dat in de flesch was bevestigd, opgebrand was. Men houdt dezen aanslag voor eene persoonlijke wraakneming. Bij een ingezetene te Woudenberg zijn de voorgaande en deze week in éen kamer 131 vleer muizen gevangen, die zich achter het behang had den schuil gehouden. Dit is vreemd, daar het huis goed onderhouden en net bewoond wordt, terwijl men genoemde dieren toch meer in oude en onbe woonde huizen aantreft. Een Nederlandsche man en vrouw, die onge veer 16 jaren geleden in Amerika (Californiö) met elkander gehuwd zijn, hebben zich in hunne tegen woordige woonplaats in Nederland (Zoeterwoude) laten overtrouwen. Zij hadden namelijk bij hun te rugkeer in het vaderland, pl. m. vijf jaren geleden, verzuimd hunne huwelijksakte uit Amerika, volgens art. 139 van het Burgerlijk Wetboek, binnen het jaar na hunne terugkomst in de huwelijksregisters van de plaats hunner vestiging te laten inschrijven. Het in Amerika gesloten huwelijk was derhalve vol gens de Nederlandsche wet ongeldig en behoorde overtrouwen plaats te hebben. Beiden waren daar toe gezind en hadden nog geen berouw over hun in Amerika feitelijk begonnen huwelijksleven. Men schrijft uit Koewacht aan de M. Ct. Twee jaar geleden verloor Th. Raes alhier bij het werk op het veld zijn zakuurwerk, dat hij niet meer dacht te zullen terug zien. Dezer dagen echter ontving hij een brief van L. De B., thans in het huis van bewaring te Middelburg, wegens het toe brengen van een wond aan zijn vrouw, waarin hem werd meegedeeld dat diens zoon het horloge ge vonden en het, gewikkeld in een lap, verborgen had in een koffer. Raes kon daar het uurwerk vinden. De politie, met dit schrijven in kennis gesteld, vond werkelijk het horloge op de aangewezen plaats. Brief en horloge zijn bij de politie in bewaring. Als men weet dat bij vroegere twisten tusschen man en vrouw in het gezin van De B. de zoon nog al eens de partij zijner moeder opnam en dat hij ook in de rechtszaak van zijn vader tegen dezen getuigen moet, is het begrijpelijk, hoe de vader nu ertoe overgaat een oneerlijke handeling van den zoon bekend te maken. Het een en ander doet ons echter geen hoogen dunk krijgen van het peil van zedelijke ontwikke ling bij de leden van dat gezin. Debs, het hoofd der werkstakers in Amerika, heeft thans verklaard, dat de werkstaking der Ame- rikaansche spoorwegbeambten heeft opgehouden. Te Konstantinopel had de grond Donderdag nog niet uitgewerkt, 's Namiddags om acht minuten over vieren werd weer een hevige schok gevoeld. De sultan en zijn gevolg kampeeren in tenten. Het aantal dooden is grooter dan 110, het aantal ge wonden grooter dan 160. In de gebouwen der Regie zijn tien werklieden onder het puin bedolven en twee hooge ambtenaren gekwetst. Het dak der Fransche ambassade is ingevallen. Uit het land komen allengs tijdingen. Op Chalki wordt de schade geraamd op 115,000 frank. Te Adarbazar heeft de spoorweg naar Angora veel geledener zijn verscheidene dooden. Te Ismid, Smirna, Voerla en elders werden zwakke schokken Het onderzoek, ingesteld naar de oorzaak van den grooten brand te Brussel, heeft tot nog toe geen zekere uitkomst opgeleverd. Donderdagavond is een werkman, zekere Boulanger, aan de ijsmachine in het gebouw, wegens ergerljjke dronkenschap, in hechtenis genomen. Hij had bij zich eenig geoxydeerd klein geld en een flesch champagne, beide vermoedelijk afkomstig van den brand. Hij schijnt in het uitgebrande gebouw te zijn binnen gedrongen en daar een 6n ander te hebben meege pakt. In zijn zak vond men een brief, die onder teekend was »Een anarchist" en een bedreiging be vatte aan den directeur van den Scala-schouwburg dat dit gebouw op den dag der opening in de lucht zou vliegen. De politie moest den man het dwang buis aandoen om den brief machtig te worden. Ze slaagde er in zijne woning te weten te komen en heeft bij huiszoeking nog 14 frank gooxydeerd geld gevonden. Boulanger beweert dat hij tijdens den brand niet in het zomerpaleis is geweest. Maar ver scheidene -personen hebben hem den avond na den brand al dronken gezien, en toen moet hij gezegd hebben dat deze zoo hevig was en dat hij er zich gebrand had. Het bericht, dat de anarchist baron Von Sternberg in Servië zou gearresteerd zijn, wordt nog niet bevestigd. Uit Luik wordt gemeld, dat er bij de justitie aldaar nog niets van bekend is, of schoon de rechter van instructie in directe verbin ding met de Russische justitie staat en de arrestatie door Russische politie-agenten heet te zijn verricht. Ook te Parijs heeft de politie er nog niets van gehoord. De drievoudige vergiftigingsgeschiedenis te Ant werpen is nog niet geheel tot klaarheid gebracht, en reeds is België weer onder den indruk van een evenveel ontroering teweegbrengende soortgelijke misdaad. Het betreft hier niets meer of minder dan pogin gen tot vergiftiging van een honderdtal personen, door iemand, die zich van zijn schoonouders wilde ontdoen en, om hiertoe te geraken, er niet tegen opzag, zoo noodig de bevolking van een geheele stad te decimeeren. De schoonouders, oude lieden, hadden een slagerij te Hasselt, en de misdadiger bracht de voor de bereiding van gehakt vleesch benoodigde peper zelf naar de slagerij, na die te huis met vergif te hebben vermengd. De schoonvader werd plotseling ziek en stierf kort daarna. Men zou nog niet aan een misdaad hebben gedacht, waren niet eenigen tijd later al de personen, die gewoon waren het noodige vleesch uit die slagerij te bestellen, ziek geworden. Allen hadden gegeten yan het gepeperde gehakte vleesch. De slagersknecht, die vermoedens koesterde, zocht naar de oorzaak van deze algemeene vergiftiging, totdat hij op zijn beurt erg ongesteld werd en bijna stierf, evenals een menigte personen, na het gebruik van kalfskop. De knecht schreef zijn broeder, soldaat bij het Ne- derlandsch Indische leger, om hem mededeeling te doen van het gevaar, waarin hij verkeerd had. Het antwoord van den broeder leidde tot de ontdek king van de misdaad. De giftmenger had zich juist tot den soldaat ge wend, om een Indisch vergif te verkrijgen, waaraan hij een onmiddelljjke werking toeschreef; daar dit vergif echter te langzaam werkte, vroeg de schoon zoon, die haast had, om een ander soort vergif. De soldaat zond hem een stof, die hij »warangan" noemde. Het was eenvoudig arsenicum, dat hij aan raadde onder de peper te mengen. De brieven, dooi den giftmenger aan den soldaat geschreven, en die deze zond aan zijn broeder, den slagersknecht, gaven zoo cynisch mogelijk aan, welk gebruik men van het vergif wenschte te maken. De slagersknecht heeft deze brieven aan het parket overgebracht, en de schuldige is onmiddellijk gevangen genomen. Laatste en teiegraphische berichten. Wilhelmiiiadorp. Onze nieuwbenoemde bur gemeester, de heer L. M. Van Campen, werd heden in openbare raadszitting geïnstalleerd. Nadat voor lezing was gedaan van het Kon. Besl. van de be noeming en van het proces-verbaal van eedsafleg ging, werd de heer Van Campen door den oudsten wethouder, den heer C. De Wilde, gelukgewenseht en werden hem de belangen van de gemeente en de gemeentenaren ten zeerste aanbevolen. De heer Van Campen antwoordde, dat hij met opzet gewenscht had, dat zijne installatie in alle stilte en eenvoud zou plaats hebben, omdat hij niet houdt van vergoding van personen, inzonderheid niet, zoolang zij niet door daden getoond hadden daarop eenige aanspraak te mogen maken. Hij dankte den heer De Wilde voor de aangename woorden tot hem gesproken, en beval zich aan in de medewerking van den gemeenteraad en vooral ook van den secre taris, die reeds zoovele jaren zijne betrekking ver vult en daardoor volkomen op de hoogte is van de De jongste wethouder, de heer P. K. Van Daalen, wees er op, dat hij met den heer Van Campen in andere betrekking reeds eenige jaren aangenaam werkzaam was en hij drukte den wensch nit, dat ook in deze nieuwe betrekking diezelfde goede ver standhouding zou mogen blijven bestaan. Eindelijk bracht ook de secretaris der gemeente, de heer C. Risseeuw, den burgemeester zijn dank voor de tot hem gerichte woorden, herinnerde er aan, dat hij met den vorigen burgemeester steeds op zeer aangename wijze had mogen werken en hunne wederzijdsche verhouding nooit te wenschen overgelaten had en hij hoopte, dat die verhouding met den heer Van Campen even aangenaam zou mogen zijn en blijven, niet alleen voor zich zei ven, maar ook, omdat daarmede de belangen der gemeente het best werden gebaat. Daarna werd de raadszitting gesloten. Burgerlijke Stand van Goes van 13 tot 16 Juli 1894. Gebouen Geertruid, d. v. Cornelis Granje en Hendorina Cornelia Meijors. Overleden 15, Pieter Marinus, 4 m., z. v. Johannes Baptist Arentz en Cornelia Geertruida Mange. Correspondentie. Voor het stuk van A. J. te Rilland over Eigen hulp" was heden geen plaats. Het zal in ons vol gend nommer worden opgenomen. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaat». 24 Juli, Goes, Voorwerpen, varkenshok enz Information. D. De Koning. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat». Information. Voorwerpen. 18 Juli, Goes, verp. huis, tuiu, laud, -Unlock Houwer. 19 Goes, meubelen en huisraad, Mulock Houwer. 19 Hontcnisse, bee-tiaaal, landbouw- en melkgereedschappen. mr J. G. v. Deiuse te Hulst. 19 lerseke, veldvruchten, De Ronde Bresser. 25/26 Juli, Oudelaude, inspan en meubelen. Van der Kloes. 26 Goes, twee hofsteden, Gallis Merens. 26 Kattendijke, inspan en meubelen, Pelle. 27 IerBeke, woonhuis en erf, Prins. 1 Augs., Oudelande, boereuinspan, P. Overman eu De Vos. 16 Kapelle, hoerenhuis en tuin, Gallis Merens. 346e Staatsloterij, Ie kl. Trekking Tan Maandag 16 Juli. Ie ljjst. Getrokken prijzen. 20003594. j. 1000: 609 14257. 4009291. 200: 1971 12532 20988. 1002275 17513 17841 18264 20556. 204617 5468 7568 8179 8180 8256 8274 9484 9510 9543 9561 10200 10231 10255 10257 10283 10291 10300 15767 15796. Marktberichten. ROTTERDAM:, 16 Juli 1894. De Vlas -aanvoer bedroeg 500 steen blauw. Granen. Buiteulandsche stil, Meel onveranderd stil. TARWE4,75 a 6,20 ROGGE- 4,75 - 5,30 WINTERGERST- ZOMERGERST HAVER (jarige)- 2,- 3,80 PAARDENBOONEN - BRUINE BOONEN BLAUWE ERWTEN. 5,90 - 8,25 KANARIEZAAD- 7,50 - 9,50 Ondertrouwd CORNELIS RCMBOUDUS LEMSOM Fz. en ADRIANA BLOK Dd. Bruinisse 12 Juli 1894. Kruiningen De ondergeteekende betuigt zijn dank aan de kiezers voor het vertrouwen dat ze in hem hebben willen stellen door zijne eervolle benoeming tot lid van den J. NIEUWENHUIJSE. Ellewoudsdijk, 14 Juli 1894. Voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij het over lijden onzer geliefde dochter, zuster, be huwdzuster, tante en nicht, MARINA ADRIAN A VAN DIJKEbetuigt de ondergeteekende, ook namens de verdere familie, zijn oprechten dank. JOH. VAN DIJKE. Kloetinge, 16 Juli 1894. Bij deze brengen de werkende leden van Euterpe" en hun dames den edelachtbaren heer Dekkerburgemeester van Wemeldmgehun dank voor het gul onthaal op 11. Zaterdag. Heinkenszand, 16 Juli 1894. des namiddags te een uur, in het kantoor van den ondergeteekende, van het bouwen van een VAR KENSHOK met KARN- HUIS en het inrichten van een gedeelte van het Wagenhuis tot Kippenhok, op de hofstede, bewoond door ABR. POL DERDIJK, bij het Nieuwdorpgemeente 8-Heer Arendskerke. Aanwijzing in loco op Vrijdag 20 Juli, des namiddags te twee uren. Hetjjbestek ligt op de hofstede en bij den heer D. DE KONING, Architect te Goes, ter lezing. Goes, 9 Juli 1894. I. G. De Witt Hamer. is verkrijgbaar bij VAN 70 HECTAREV De Notaris Ph. M. DE RONDE BRES SER te Heinkenszandzal op Donderdag 19 Juli 1894, des voormiddags 10 uren, te lersekein de herberg »de Oesterbeurs" ten verzoeke van den heer L. Calmeijn, te Brussel in het openbaar verkoopen 22.0715 Heet. TARWE, 14.5068 PAARDEBOONEN, 13.6771 HAVER, 13.5799 ERWTEN, 5.9195 LUCERNKLAVER, 1.0390 SUIKERBIETEN, wassende in den St. Pieterspolder, ge meente lerseke. Aanwijzing zal geschieden Woensdag 18 Jnli 1894, door den opzichter B. NIEUWENHUIJZE Pz. Ieder kooper is verplicht twee soliede borgen te stellen, die het procesverbaal moeten onderteekenen. des morgens te 9 uren, zullen de Erven van wijlen den heer Johs. Staal, op de door hen bewoonde hofstede te Kat tendijkepubliek verkoopen: bestaande uit 10 Paarden, oud 20, 17, 15, 12, 9, 8, 8, 7, 7. 3 jaren, 10 baat- gevende Melkkoeien, 1 Vare-koe, 3 kalfdragende Vaarzen, 12 Vaarzen, diversen leeftijd, 7 Os sen, 1 jongen Stier, 5 Hokkelin- gen, 200 Kippen en Hanen, 3 Ganzen, 1 Utrechtsch wagentje, 3 Menwagens, 2 Karren, 12 Ploe gen in soort, 11 Eggen in soort, Rolblok, Sleepbord, Sleepers, 'b in een Molbord, een in goeden staat zijnden één-paards Treemolen (van Stout), 1 Hakselsnijder, 1 Moes maker, 2 Wortel snijders, een Kaf- molen, 1 Vee-bascule, 1 Hand karnmolen, ijzeren Pomp, kleine Basculeeene partij droog Brand hout, Bouw-, Melkers- en Zolder- gereedschappen en Harnas alsmede: 7 vette Varkens, Zaadzei! met Kleeden, Koebak en Goot. Information te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. Hf.EB. Op de hofstede is geen gelegenheid voor stalling. 's namiddags te 3 uren, te Goes, in »de Prins van Oranje" ten overstaan van den notaris MULOCK HOUWER, van ALS: Mahoniehouten Bu reau, 2 dito Tafels, 2 Spiegels, Pendule, 2 Tapijten, Kachel, Stoelen, Glas-, Blik- en Aardewerk, enz. enz. Kijkdag 19 Juli van 12 tot 3 uren. VAN EEN De Notaris J. VAN DER KLOES zal telkens voormiddags te 9 uren, in de gemeente Oudelande, op de hofstede ge naamd .Nooit gedacht", voor de erfge namen van wijlen den heer Johannes Hol Stoffelszoonin het openbaar verkoopen -/Ü» Paart'en van i t°t ®Gm|| 17 jaar, 1 Veulen, Ya-tH10 baatgevende Melk koeien, 11 Runders, 1 Stier, 10 Aanhoudkal- vers, 8 vette Varkens, 9 Mestputloopers, 140 Kippen en Hanen, 13 Eenden, 3 Men wagens, 1 Huifwagen, 1 Klaver wagen, 1 Utrechtsch Wagentje, 1 Chais, 1 Arreslede, 1 Waleploeg, 7 gewone Ploegen, 2 Rolblok- ken, 7 Eggen in soort, 1 Krui wagen, 1 Broedkooi, 1 Kookka chel, Meelkisten, 1 Zaadzeil, 2 Tuinscharen, Snoeibeitels, 1 Kien- drukker, Schalen en Gewichten, Mestputplanken, Vorken, Rijven, Griepen, 1 Hondenhok, een partij Brandhout, den Mest in den Mest put, een partij Dakpannen, IJzer draad en Steenkolen, 2 Koebak- ken met Goot, Ladders in soort, Harnas voorts Bouw-, Melkers- en Zoldergereedschappen, waaronder 1 Kabinet, 1 Linnenkast, 1 Gla zenkast, Tafels, Stoelen, Klokken, Spiegels, Barometer, Lampen, 1 Revolver, Bedden met toebe- hooren, Vloermatten en Karpet ten, Glas-, Blik-, Tin-, Koper-, IJzer- en Aardewerk en hetgeen meer zal worden geveild. Op de hofstede zal geen gele genheid tot stalling worden ge geven. Ds. VAN GRIETHÜIJSEN is ver hinderd Dinsdagavond zijne cater.hisatiën te houden. gevestigd te AMSTBftDAM. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit. Hoofdvertegenwoordiger voor GOES e. o. J. F* li. FJQoCKBR,, Wijngaard straat A 188. Vertegenwoordigers A. C. BOLUIJT, Boekhandelaar, Opril eu H. MULDER Hz., Wijngaardstraat. «ELD Vil II Kill JOBAAK a. Onder le en 2e hypothecair verband tegen 3 ï/b tot 41/2 pefc. b. Onder borgstelling 41/2 5 pet. c. Annuïteitsleeningen onder hypothecair verband en onder borgstelling van 5 tot 35 jaren d. Aan verzekerden volgens tarief VI tegan 2 pet. e. Voorschotten op hypothecaire grossen enz. Ta» ie ven en inlichtingen gratis.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3