Borsele-Antwarpen, JKcL-vertentien Zaterdag 14 Juli 1894, Vruchten te velde Maandag 16 Juli 1894, openbaar verkoopen, Te pachten bij inschrijving uit de hand te koop zoo goed als nieuw 500 Meter Schutwand met Roeiboot en toebehooren. Pleizierreis 0P 15 AUGUSTUS, Uit zijn papieren bleek, dat lig heette Cyprianus Jegolhowsky, zich uitgevende voor baron von Stern berg. In hoever deze man inderdaad de persoon is, die de dynamiet-aanslagen pleegde, moet nog bljjken, maar volgens den correspondent der Frankfurter Zei- tungdie deze bijzonderheden mededeelt, is Jegol howsky zeker een der personen, die onder den naam Sternberg" reisden en daarom onder toezicht der Russische politie stond. De Duitsche bladen deelen een aardig voorval mede, dat prinses Pauline van Wurtemberg over komen is. Deze prinses pleegt zich steeds zeer een voudig te kleeden. Terwijl zij nu onlangs in het park Ludwigsburg wandelde, verzuimde een schild wacht voor haar het geweer te presenteeren. Een sergeant, die zich op eenigen afstand bevond, trachtte den soldaat nog door teekens te waarschu wen. Deze begreep dit echter niet en meende aan zijn chef een dienst te bewijzen door haastig de prinses na te loopen met de woordenFrciulein, ik geloof, dat die sergeant daar u even wil spreken Betreffende een brand in het arsenaal te Toulon wordt gemeld dat deze is ontstaan in een gedeelte, waar teer en olie was opgeslagen. Vandaar, dat het vuur zich zeer snel uitbreidde en een groot gedeelte van dezen vleugel van het gebouw vernielde. De schade wordt geraamd op 300.000 frs. Tusschen Duinkerken en Calais is, tengevolge van het verzuim van een wissel wachter, een passa- gierstrein in botsing gekomen met een goederentrein. In den eersten trein zaten 200 reizigers, waaronder vele soldaten, die na hun verloftijd naar Duinkerken terugkeerden. Van de passagiers werden 46 gekwetst, enkelen zelfs zoo ernstig, dat men vreest voor het behoud van hun leven. Een brutale diefstal is gisteren te Brussel gepleegd ten nadeele van de bank Balser Co. in de rue d'Aremberg. Twee loopers der bank brachten er 158 biljetten van 1000 fr., benevens eenig goudgeld. Nadat zij de biljetten hadden geteld, legden zij deze op een loketje naast hen, en begonnen toen het goud te tellen. Toen zij daarmede klaar waren, zagen zij tot hun groote ontsteltenis, dat de biljetten verdwenen waren. Twee goed gekleede heeren bevonden zich in het lokaal, maar waren insgelijks weg. Naar alle waar schijnlijkheid zijn zij het, die het bankpapier weg namen, terwijl de loopers het goud telden. Ondanks alle terstond aangewende pogingen der politie, is van de dieven nog geen spoor te vinden. Omtrent den oogst in Rusland meldt men, dat de stand van het winterkoren en ook van het zomerkoren, behalve gerst en maïs, in het midden van Juni, behoudens enkele uitzonderingen, bevre digend, in vele gouvernementen zelfs goed was. Gemiddeld wordt een meer dan middelmatige oogst verwacht. Het regenachtige, koele weder van de laatste twee weken heeft aan het graan in vele streken van het zuiden en westen geen goed gedaan. Te Antwerpen werd Zondag de zoogenaamde optocht der natiën" gehouden, bestaande uit een zeventigtal wagensbeladen met voortbrengselen van alle landen. Bijzonder viel daarbij in het oog een wagen met olifantstanden uit den Congo, die een groote waarde vertegenwoordigden. Voorts was er een wagen, beladen met een reusachtig blok marmer en een wagen van de >Werf- en vlas-natie", getrokken door 4 paarden, waarop de talrijke vleeseh- producten, welke uit de Argentijnsche Republiek worden ingevoerd, tentoongesteld werden. De geheele stoet voldeed zeer, en werd overal, waar hij pas seerde, door de talrijke toeschouwers luide toegejuicht. Uit Rome wordt gemeld, dat de ongunstige berichten, welke weer verspreid worden over de gezondheid des Pausen, onwaar zijn. De Paus maakte gisteren een wandeling in den tuin van het Vaticaan en ontving daarna kardinaal Corbelli, die na de audiëntie verzekerde, dat de Paus zich zeer wel bevindt. Te Pilsen, in Bohemen, hoorde men Zondagnacht tegen twaalf uur een hevigen knal. De menschen stormden verschrikt uit hunne huizen. Het bleek dat in de nabijheid van het Deutsche Haus een bom was ontploft. De ruiten van eenige huizen in de buurt zijn gesprongen. Drie personen zijn gekwetst, waarvan een ernstig. Bij het gebouw van de arron- dissements-reehtbank en dat van het kantongerecht zijn ook bommen gevonden, maar de gloeiende lonten werden nog bijtijds door de politie uitgebluscht. De bekende schilder Ziem vertelde een aardige annecdote aan een redacteur van V Eclair. Ze is actueel, want ze betreft den broeder van den nieuwen president der Fransche republiek. Maar ook Corot en Millet werden er in genoemd. Die broeder dan van den heer Casimir Perier was goed bekend met Corot en bezocht hem dikwijls. Eens, in '75 kwam hij te Barlizon juist toen de schilder de laatste hand legde aan Biblis. De heer Perier vond het erg mooi en wilde het koopen. Goed, zei Corot, u kunt het krijgen, maar op éene voorwaarde, dat u den slager en den bakker van mijn vriend Millet betaalt. Top riep Perier, een beetje verwonderd over het zonderlinge voorstel. Men ging dus uit om de rekeningen en nu bleek dat de bakker 24,000 en de slager 22,000 frs. moest hebben, zeven jaar lang was de rekening opgeloo- pen. Perier moest dus 46,000 frs. voor zijn Corot betalen, wat hij zonder aarzelen deed, hoewel het stuk in die dagen geen 1500 fr. waarde had. De werkstakingen in Noord-Amerika. De N. R. Gt. meldt daaromtrent het volgende Zondag handhaafden te Chicago gewapenden den vrede. Twaalfduizend man uniefcroepen en staats- troepen bewaakten het station en zorgden voor den geregelden loop der treinen, die zij tegen de volks- hoopen beschermden. De unietroepen, die meeren- deels uit vreemdelingen heeten te zijn samengesteld, omsingelen de uniegebouwen, waarin de kelders der schatkist zich bevinden, vanwege de bedreiging der anarchisten dat ze de gebouwen met dynamiet in de lucht willen laten springen. De brandweer van Chicago is, naar gezegd wordt, geheel uitgeput, door dat ze zestigmaal binnen tweemaal vier-en-twintig uur is gealarmeerd. Cleveland gaat, ondanks alle aanvallen, voort zich krachtig met de zaak te bemoeien. Drieduizend man Unietroepen staan in de Oostelijke staten gereed om naar Chicago te trekken, ongerekend de nationale garde der staten New-York en Pennsylvaniö (twintig duizend man). Gelijktijdig besloot de rogeering der Unie tot het in bezit nemen van de Northern Pacific en Union Pacific-lijnen, welke thans door de federale krijgsoverheden worden beheerd. Dat is vooral ge schied om den geheel ontredderden postdienst te handhaven. Honderden brievenzakken heeten verloren te zijn. Te New-York ontving men sedert een week de brieven uit Californie niet. Yele fabrieken in de Oostelijke staten 2ijn voor nemens te sluiten. Het spoorwegpersoneel te Pittsburg heet thans ook tot werkstaken geneigd te zijn, even als dat te Buffalo. De blokkade der spoorwegen in Nieuw-Mexico en New-Orleans heet opgebroken te zijn, terwijl tevens vele aanvoerders der werkstakers zijn gear resteerd. Het personeel der spoorwegen in Omaha en Louisville weigert de werkstaking voort te zetten. Men berekent dat de werkstakers reeds 6 millioen dollar waarde aan eigendommen hebben vernield. De werkstaking kost 1 millioen dollar per dag, enkel aan loonen. De vleeschprijzen beginnen te Londen stijgen, tengevolge van de werkstakingen in de Vereenigde Staten, door welke de aanvoer van Amerikaansch vleesch spoedig moet ophouden, hetgeen beteekent dat de toevoer aldaar met ongeveer 28 millioen pond rundvleesch per week zou verminderen. Volgens latere berichten uit Chicago de werkstakers thans de spoorwegbruggen brand te steken, waardoor op vele punten het ver keer gestremd wordt. De politie te Chicago heeft een complot ontdekt om de openbare gebouwen met dynamiet in de lucht te doen springen. Te Cincinnati verergert de toestand, waar de cen trale arbeidersbond, en ook een nieuw opgerichte vrouwenbond de algemeene werkstaking prediken. De hoofden der arbeiders hebben beslist dat giste renmiddag eene algemeene werkstaking zou intreden, tenzij de bestuurders der Pullman Car Comp. in een scheidsgerecht toestemmen. De werkstaking zal alle takken van nijverheid omvatten bouwlieden, slagers, bakkers en de beambten van alle spoorwegen. Nader meldt men nog aan hetzelfde blad, dd. 10 JuliDe tijdingen uit Amerika luiden gunstiger. Cleveland's proclamatie, sedert Hayes' proclamatie in 1877 naar aanleiding van de werkstaking op de sporen in Pennsylvania, eenig in 's lands historie, maakt een zeer gunstigen indruk, terwijl de ont dekking, dat Debs vóór twee jaren als een onver beterlijke dronkaard in het krankzinnigengesticht moest zitten, algemeene verbazing, schaamte en ver ontwaardiging wekt. Nadenkende burgers vragen zich af waar het heen moet, als een krankzinnige als Debs 's lands rust verstoort en het zenden van Unie-troepen op groote schaal noodig maakt. De Evening Post schrijftZiehier de merkwaardigste phase in de arbeidersquaestie, welke wjj ooit aan schouwd hebben. De regeering van ons volk kan op den langen duur onmogelijk den druk dulden van eene klucht-regeering gelijk zulke wezens ons voor zetten. Da toestand te Chicago verbetert gaandeweg. Pullman vertoont Noord-Amerika aan de oogen der wereld als een speelbal eens krankzinnigen. Het geeft aan welke toekomst wij tegemoet gaan, wan neer mannen als Altgeit gouverneur van eenen staat worden." Van eene seheidsreehtelijke beslissing der geschillen komt niets. Pullmann en het verbond van spoor wegdirecties verklaren, dat er niet te arbitreeren valt. De grootmeester van da Ridders van den arbeid" heeft het bevel tot de algemeene werksta king uitgesteld tot morgen, wijl de afloop van de onderhandelingen, om door werkliedenvereenigingen te Chicago in overleg met den Mayor" arbitrage te verkrijgen, nog niet bekendis. De algemeene werk staking, heet het, zal morgen overmijdeljjk begin nen als niet Pullmann en het verbond van spoorbe- sturen toegeven. De toestand in Chicago is zoo verbeterd, dat de federale troepen uit de voorsteden teruggetrokken zijn. De werkstaking te Detroit is ineengezakt. Wan daden, door werkstakers gepleegd, komen nog op veel punten voor. Zoo is een goederentrein op de Atchison-lijn Zondagavond door een dynamietbom, in de kolen voor de locomotief verborgen, uit het spoor geworpen. De locomotief werd vernield. De toestand in Californië blijft nog ernstig en een krachtig optreden van de federale troepen tot herstel der orde is er noodig. Laatste en teiegraphische berichten. 's-Gravenhage. De Koninginnen hebben heden Yulpera verlaten, zich begevende naar Innsbrück. Burgerlijke Stand van Goes van 9 tot II Juli 1894. Overleden 10, Jacobus, 2 j., z. v. Andries Tou- tenhoofd en Pieternella Houdenaarde. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Gisteren werd in »de Prins van Oranje" alhier ten overstaan van den notaris Mulock Houwer ge veild een heerenhuis en tuinmanswoning met erf en tuin te Goes, aan den Oostsingel, groot 58 aren 9 centiaren. Toegewezen aan den heer W. F. K. Lenshoek qq. te Goes voor 5760 en f 35 voor Het heerenhuis met tuin te Goes, aan den Stations weg, is onverkocht gebleven. Heden zijn door notaris Mulock Houwer voor 7 jaren in het openbaar verpacht 29 perceelen bouw- en weiland te zamen ter groote van 37 HA. 82 A. 96 cA. aankomende de Hervormde gemeente te Goes, voor eene totale Bom van f 2446,21 per jaar. In 1887 beliep de totale som dier perceelen f 2061,48. De prijs liep van f 40 per HA. tot f 100 per HA. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaat». Voorwerpen. 24 Juli, Goes, varkenshok enz., Information. D. De Koning. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaate. Voorwerpen. 12 Juli, Oudelande, hofstede, lanl, 13 Oudelande, veld- en boomvruchten, Ierseke. hoogaarts en zeaften, Wolfertsdijk, vruchten te velde, Wolfertsdijk, inspan, Borsele, veldvruchten, Borsele, restant afbraak, Goes, klaver, Goes, verp. huis, tuin, land, Goes, meubelen en huisraad, Hontenisse, bee"tiaaal, landbouw- melkgereedschappen, mr. J. G. Ierseke, veldvruchten, Goes, twee hofsteden, Kattendijke, inspan en meubelen, Oudelande, boereninspan, Information. Van der Kloes. Van der Kloes. Hollmann. Pilaar. Pilaar. Van der Kloes. Hollmann. Pilaar. Mulock Houwer. Mulock Houwer. n v. Deiuse te Hulst. De Ronde Bresser. Gallis Merens. Pelle. P. Overman en De Vos. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATEE. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 12 Juli 10.6 10.42 4.4 4.36 13 V 11.16 11.51 5.12 5.46 14 0.24 6.21 6.54 15 0.55 1.22 7.25 7.52 16 1.46 2.9 8.16 8.39 17 2.30 2.50 9— 9.20 18 3.8 3.25 9.38 9.51 Marktberichten. GOES, 10 Jnli 1894. Tarwe werd tot vorige prijzen verkocht. Een enkel partijtje Karweizaad werd getoond. Oude TARWE per Hectoliter f a f Nieuwe TARWE 5,25 a 5,75 Nieuwe ROGGE a WOL, Schapen p. 3 K.G. (steen) a BOTER per K.G. 1,10 a 1,20 EIEREN per 100 «tuks - 2,70 a 3,— Heden werden ter markt aangevoerd negen stuk» hoornvee. Geen handel. ROTTERDAM, 9 Juli 1894. De kleine aanvoer ruimde heden tot onveranderde prijzen op. Tarwe vond prijshoudend plaatsing. Per heet. f4,75 a 6,10, extra puike tot f 6,25 en per 100 kilo f 7 a 7,70. Canada onveranderd f5,50 a 5,70. Rogge als voren doch hoofdzakelijk in Zeeuwscho soort begadigd, van andere loorten bleef nog onverkocht. Per heet. f4,75 a 5,J5. Haver langzaam als voren verkocht. Per heet. f 2 a 3,80 en per 100 kilo f7 a 7,60. Paardenboonen en Bruine Boonen komen wei nig of niet meer voor en zullen deze artikelen alzoo eerst bij aanvoer van het nieuwe gewas weder genoteerd worden. Blauwe Erwten in kooksoort onveranderd en niet- kokende prijshoudend. Kooksoort f7,50 a 8,25, niet-kokende f5,90 a 6,15 Kanariezaad onveranderd. Per Heet. 17,50 a 9,50. Meelbericht. Sedert jl. Maandag bleef het met Meel zeer stil, bij nominaal onveranderde prijzen. Ook heden was het ter markt stil, doch naar aanleiding van enkele berichten was de stemming rastes. Zeeuwse he eieren f3,20 a 8,30 de 100 etnks ROTTERDAM, 10 Juli 1894. Op de veemarkt waren heden aangevoerd56 paar den, 400 vette runderen, 903 magere dito, 191 vette en graa- kalveren, 85 nuchtere kalveren, 144 biggen. Prijzen waren ale volgt: koeien le qnal. 77 c, 2equal.72 c., 3e qual. 62 c., ossen le qual. 77 c 2e qual. 72 c., 3e qual. 62 c., stieren Ie qoal. 68 c., 2e qual. 62 ckalveren le qual. 90 c2e qual. 80 c3e qual. 70 c. Melkkoeien f 170 a 240, kalf koeien f 200 a 270, stieren f70 a 200, graskalveren f20 a 30, vaarzen f80 a 200, alle» mager vee, paarden f 60 a 100. Handel in vette runderen door kleinen aanvoer en vraag voor het buitenland vlugger. Kalf koeien en mager vee met vluggen handel. Kalveren met zeer vluggen handel. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 46, 2e qnal. f42, 8e qual. f38, per kilo 55 a 65 e. Zaterdag 14 Juli hopen onze geliefde ouders JACOB WESTDORP en JACOMINA VAN BEVEREN hun 40-jarig Huwelijk te herdenken. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Wilhelminadorp, 12 Juli '94. Woensdag 18 Juli hoopt onze ge liefde rader, behuwd- en groot rader C. J. LINDHOUT Jz. zijn SOsten geboortedag te herdenken. Zijn dankbare kinderen, behuwd zoon en kleinkinderen Ellewoudsdflk, 15 Juli 1894. Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig en geduldig ljjden mjjn geliefde echtgenoot en vader de heer JAN WELLEMAN, in den ouderdom van 67 jaren. De wed. J. WELLEMAN De Groene. CHR. WELLEMAN. CORN. ZANDEE. Kloetinge, 6 Juli 1894. DANKHKTUICINtf. Wij betuigen onzen harteljjken dank aan allen, die giften hebben geschonken voor de r i n g r ij d e r ijgehouden op 7 Juli. Namens de Ringrijderij van 's-Gravenpolder Mijnen hartelijken dank aan allen, die, bij mijne benoeming tot burgemeester van Kattendijke, mij hunne belangstelling lieten blijken. L. M. VAN CAMPEN. Goes, 11 Juli 1894. MT Op de YERKOOPING 26 JULI a. s., voor de erven van wijlen den heer Johs. Staal, zullen nog geveild worden 7 vette Varkens, Zaadzeil met Kleeden, Koebak en Goot. De Notaris PILAAR zal des voormiddags 10 uren, te Wolfaarts- dijk, in de herberg bij P. Korstanjï, VERK00PEN: de volgende voor dhr. W. F. K. lenshoek.- Ruim 19 Hectaren Rogge, Tarwe, Winter- en Chevalier-gerst, Erw ten, Haver, Ajuin en Klaver, 2e snede, in den Oost-Nieuwland- polder N.B. De Chevalisrgerst van geïmpor teerde Sehotsche en Engelsehe en de Haver van geïmporteerde Probstei, beiden geschikt voor den zaai. b. voor wed0. Abr. Koeman Ruim 3 Hectaren Haver, Rogge en Aardappelen, in den Ooster- landpolder. De Notaris J. VAN DER KLOES zal namiddags 2 uren, te Borselein de Ge meente-herberg, ten verzoeke van den heer H. Wolfert Dz., in het onder BORSELE, in §luishoek: 1.25.04 Hectare of 3 Gemeten AARDAPPELS, 1 25.04 Hectare of 3 Gemeten WINTERGERST, 4.16.80 Hectaren of 10 Gemeten TARWE, benevens 1 partij KANTHOOI te veilen in verschillende perceelen. voor 7 jaren in polder Borselenabij 's-Heerenhoek, lo. 1.55.90 naast J. Op 't Hof 2o. 0.96.70 daarnaast 3o. 1.25.00 tegen den Jerjaneweg, de punt 4o. 1.76.78 daarnaast tot tegen B. Kopmels. Biljetten in te leveren bij den heer J. G. P. TIMANS te 's- Heeren hoe k, vóór 21 Juli a. s. DOOR VEBAADEBIKG Te bevragen bij A. KAMERLING te Waarde. per Sleepboot. Vertrek van BORSELE 's morgens 5 uur, van ANTWERPEN 's avonds 7 i/B uur. Slechts ÏOO kaarten zjjn beschikbaar en a f l,IO te verkrijgen, uiterlijk tot 1 Augustus, bij de heeren: J. Van Düijne te Borsele, A. Engelbert te 's-Heeren - hoek, A. Van Antwerpen te Nieuwdorp, L. C. P. Boogaert te Driewegen. Het muziekgezelschap van Hor* ■ele maakt de reis mee.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3