AANBESTEDING. den Vruchten te Velde. BOUWLAND, HAVERMOUT A D T H R T ZED 3ST Ti? I JEE! 1ST. Leeskring van Romans. F. Kleeuwens Zoon. Openbare Verkooping OP WOENSDAG 20 JUNI 1894, INBOEDEL, AmbtheeHijk Jachtrecht der gemeente Ierseke. verkoopen: op Donderdag 2! Juni 1894, Het Ambtsheerlijk Jachtrecht in de gemeente Ierseke, op Maandag den (8 Juni 1894, aanbesteden: de levering van ROGGEBROOD op Zaterdag den 23 Juni 1894, Openbare Verkooping. Zaterdag 23 Juni 1894, Hooigras te Velde, Voorloopige Aankondiging. publiek verkoopen Openbare Verkooping op Dinsdag 3 Juli 1894, tia-IR-WH?, TARWE, _A.a,r d a/pp> ©ls, VERPACHTING voor 7 jaren, BOUWLAND, Woensdag 20 Juni 1894, verpachten voor 7 jaren verkoopen: KOOLZAAD 2 perceelen Hooigras, 6 stukken Roode Klaver, OPENBARE VERKOOPING. Op Vrijdag 29 Juni 1894, OPRUIMING. A. H. BAURDOUX, Belangrijk Bericht!! P. JOOSSE, Een flinke eerlijke JONGEN, eene Boerenmeid partijen 14 dagen tijd gegeven om tot een vergelijk te komen met waarschuwing dat de fabriek zou worden gesloten als binnen dien tijd de vrede niet zou zijn geteekend. Toen gistermorgen de werk lieden met dit besluit werden in kennis gesteld, hebben de bondsleden onmiddellijk het werk gestaakt. In Drente houdt zich een wilde bruine beer op. Te Orvelte werd hij door eenige landbouwers in het heideveld gezien. Spoedig maakten een twin tigtal gewapende mannen jacht op hem, evenwel zonder gevolg. Later ontdekte men hem bij Zweeloo De hagelstorm te Weenen blijkt thans ruim 200 menschen een ongeluk te hebben bezorgd. De meeaten der gewonden braken de beenen. Een man werd gedood en een vrouw bleef van schrik dood. 't Is een goede tijd voor de glazenmakers, die geen handen genoeg hebbenzij zien geen kans al het werk af te doen in de eerste drie weken. Van het groote Kinder-ziekenhuis alleen werden ruim 10000 dakpannen vernield. - Te Bordeaux is een curieus geval van bigamie aan het licht gekomen. Veertien jaar geleden huwde een schilder te Bordeaux, met. name Thoreau, een® juffrouw Raymonde Berniguet, bij wie hij drie kinderen kreeg. Vijf jaar later huwde hij te Buzy, in de Beneden-Pyraaeëa, een andore, bij wie hij twee kinderen kreeg en sedert kwam hij te Bordeaux terug, waar zijne beide vrouwen in verschillende wijken eene woning betrokken hadden. Om de beurten woonde hij bij een zijner vrouwen, zonder dat deze iets vermoedden. Thoreau W9rd echter dezer dagen ziek en toen hij in het gasthuis lag, ontmoetten zijne beide vrouwen elkander aan zijne sponde. Raymonde diende een klacht in: de andere vrouw wilde hem echter redden en zeide, dat zij niet met hem gehuwd was. Dit is haar echter niet gelukt, daar men in een koffer het huwelijks-contract ontdekt heeft. Verleden week heeft eene visseherssloep van Ostende een visch gevangen, zeeëngel genaamd. Deze visschen zijn heel zeldzaam. De gevangene visch is 1.40 M. lang. Tezelfder tijd heeft men 19 jonge zeettogeltjes gevangendeze zijn in een bak gedaan, waarvan men het zeewater dikwijls vernieuwd heeft. De groote visch is met een koord vastgemaakt en alzoo in zee gelaten, door het schip op sleeptouw genomen en te Ostende aangebracht. Men denkt dat deze visschen lang genoeg zullen leven om ze in het aquarium te kunnen overbrengen. Te Hamburg heeft de politie een werkplaats ontdekt, waar een litograaf, met eenige helpers, En- gelsche en Amerikaansche bankbiljetten van 5 pd. st. en 5 dollars maakte. Meer dan 5000 Engelsche bank biljetten, die ter verzending gereed lagen, zijn in beslag genomen. Uit Denver wordt gemeld, dat de zich daar nog steeds bevindende soldaten van Coxey's leger m zeven booten de South Platte-rivier in Colorado wilden overstekenmaar dat, tengevolge van den feilen stroom, alle booten omsloegen. Slechts weinigen brachten er het leven af. Tot dusver zijn reeds 20 lijken gevonden. Van Coxey's leger en de beweging, door hem op touw gezet, hoort men overigens niets meer. In de voorstad St. Gilles bij Brussel heeft in een beestenspel een brand plaats gehad, door een gasontploffing veroorzaakt. De eigenaar en dieren temmer Klatt kwam in de vlammen om: een hyena, vier leeuwen en drie luipaarden werden mede ge dood. Er ontstond onder de 300 toeschouwers, die tijdens den brand in de menagerie waren, een paniek, waarbij een kind gedood en verscheidene personen gewond werden. Te Antwerpen is, naar men weet, het inter nationaal congres der brandweer begonnen. Op het St. Jansplein hielden de vertegenwoor digers der verschillende brandweercorpsen openbare oefeningen, ten einde hun bedrevenheid te tooneu. Voor de toeschouwers was eene tribune opgeslagen. Even nadat de Engelsche brandweermannen waren opgetreden, stortte plotseling een gedeelte der estrade onder het gewicht der talrijke toeschouwers ineen. Ondor de menigte ontstond toen eene ernstige pa niek. Ondanks de pogingen der politie, welke tot kalmte aanspoorde, drongen allen met groot geweld naar het tweede gedeelte, hetwelk toen ook instortte. Het ongeluk liep betrekkelijk nog vrij goed af. Vele personen liepen min of meer ernstige kwetsuren op, maar, voor zoover bekend, verloor geen der toeschouwers het leven. Evenwel was toch de al- gemeene ontsteltenis zoo groot, dat de oefeningen der brandweer gestaakt moesten worden. Van een buitengewoon oud heer maken de Petersburgsche bladen gewag, nl. van den voorma- ligen luitenant Nicolai Adrejewitsch Sawin te Sara- tow. Hij zal wel de eenige nog levende oud-officier der Russische armee wezen, die bijna al de Napoleon tische oorlogen heeft medegemaakt. Volgens zijn papieren is hij zelf ouder dan de groote kleizer was, dien hij hielp bevechten en die reeds voor meer dan 73 jaren op St. Helena stierf. Hij moet op 17 April 1768 geboren zijn en heeft dus den ouderdom van 126 jaren bereikt. Onder de regeering van de groote Catharina geboren, heeft hij vervolgens nog 5 Czaren gediend. In Rusland komt nog al eeDS een honderdjarige voor; in het gouvernement Kiew stierven in het vorige jaar 14 personen, die hun eeuwfeest beleefd hadden. Een hunner is 115 jaar geworden; de heer Sawin echter laat hen allen nog ver achter zich. Uit Londen wordt gemeld, dat de werksta king der huurkoetsiers daar is geëindigd door tus- schenkomst van den heer Asquith, minister van binnenlandsche zaken. Aan de meeste eischen der koetsiers is toegegeven. Laatste en ielegraphische berichten, De heer M. H. H a r i n c k heeft voor de hem aangeboden candidatuur der antirevolutionaire kiesvereniging bedankt. Tot onderwijzer te Krabbendyke is benoemd dhr. J. A. Tavenier te Biervliet. De uitslag der in dit district gehouden verkiezing voor een lid der Tweede Kamer is, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren mr. W. Van Basten Batenburg (k.) met 1389 en E. D. De Meester (1. v.) met 1057 van de 2808 geldig uitgebrachte stemmen. Mr. H. A. v. d. Velde (a. v.) had 263 en baron Van Lijnden (a.) 91 stemmen. '«-Graveiihftge. Aangezien de tocht van den resident van Bali naar Lombok geen bevredigende uitkomst heeft opgeleverd, is heden door den Gouv.- Generaal last gegeven tot het zenden eener expeditie naar Lombok. Verknopingen en Verpachtingen. Datum. Plaate. Voorwerpen. Tnfonnntièn. 19 Juni, Goes, zwarte bessen, Lenshoek en Pilaar. 20 Kloetinge, hooigras, pruimen, appelen, Mulock Houwer. 20 i Wolfertsdijk, verpachting land, Pilaar. 20 "Wolfertsdijk, koolzaad, hooigras, klaver, Pilaar. 20 t 'b Gravenpolder, inboedel, P. Overman. 21 Ierseke, jachtrecht, Prins. 21 Kwadendamme, huis, land, vrachten, Mulock Houwer. 23 Ovezand, hooigras, Pilaar. 27 Biezelinge, vruchten te velde, Gallis Merens. 29 Kattendijke. vruchten te velde, Pelle. 3 Juli, Biezelinge, veldvruchten en verp. land, Pelle. 6 u Oudelando, veldvruchten, P. Overman en De Vos. 27 Oudelande, boereninspan, P. Overman en De Vos. Kattendijke, boereninspan, Pelle. Burgerlijke Stand van Goes van 11 tot 13 Juni 1894. Geboren 12, Clazina Neeltje, d. v. Marinus Hootsmans en Cornelia Van der Straate, beiden te RotterdamGerardus, z. v. Gerardus Van Riet en Pieternella VerhulstCornells, z. v. Jan Geluk en Francina Goedhart. Marktberichten. GOES, 12 Juni 1894. Alleen Tarwe werd aangevoerd die 80 ets. hooger verkocht werd. Oude TARWE per Hectoliter f a f Nieuwe TARWE 5,20 a 5,60 Nieuwe ROGGE a BOTER per K.G. 0,82 a 0,80 EIEREN per 100 stuks 2,80 a 3, Heden werden hier aangevoerd 23 stuks liooruvee, 1 paard en 1 veulen. Er was hoegenaamd geen handel. ROTTERDAM, 11 Juni 1894. Op hoogere buitenlandsche noteeringen was ook onze mtirkt heden veel vaster gestemd, zoodat vooral Tarwe en Bogge coulant tot verbeterde prijzen te plaatsen waren. Tarwe 25 a 40 ets. hooger. Per heet. f4,75 a 6 en per 100 kilo f 6,90 a 7,50. Canada niet ter markt. Rogge met weinig aanvoer, 25 ets. hooger. Naar qual. verkocht van f4,50 tot 5. Gerst. Winter- eu Zomer- zonder omzet Chevalier- als voren f 5 a 5,75. Haver was tot onveranderde prijzen te plaatsen. Per heet. f2 a 3,90. Paardenboonen prijshoudend, f4,75 a 5,40. Bruine Boonen werden verhandeld van f4 50 tot 11. Blauwe Erwten. Kooksoort onveranderd. Niet-kokende 10 a 20 ets. hooger, f5,60 a 5,90. Koolzaad niet ter markt. Kanariezaad beter gevraagd en tot flink vorige prijzen te plaatsen, f6 n 7,75 Meelbcricht Vorige week hield de levendige stemming niet alleen aan, maar de vastere berichten uit het buitenland alsmede het ongunstige weder waren oorzaken die eene ver- hooging rechtvaardigden, welke, hoewel schoorvoetend, door de kooper3 werd ingewilligd. Ook heden was meel zeer willig en werd 50 a 75 ets. hoo ger gehouden Zeeuwsche eieren f3.30 a 3,50 de 100 stuks. ROTTERDAM, 12 Juni 1894. Op de veemarkt waren heden aangevoerd500 vette runderen, 1044 magere dito, 228 vette en grsskalveren, 175 nuchtere kalveren, 16 schapen of lammeren, 222 biggen. Prijzen waren als volgt: koeien prima qual 76 c, le qual. 74 c2e qual. 70 c., 3e qual. 60 c., ossen prima qual. 76 c., le qual. 74 c., 2e qual. 70 c, Se qual. 60 c., stieren 1 equal. 62 c., 2e qual. 56 c., kalveren le qial. 90 c., 2e qual. 80 c., 3e qual 70 o. Wegens grooten aanvoer en weinig vraag voor het buiten land was de handel in vette rundereu iets minder. Kalf koeien en mager vee met zeer tragen handel. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 46, 2e qual. f42, 3e qual. f38, per kilo 55 a 65 e. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder APOLONIA KARELSE, wed. A. A. Hannewijk, in den ouderdom van 74 jaar en ruim 7 maanden. J. VERBURG. P. J. VERBURG— Hannewijk. 's-Heer Hendrikskinderen, 9 Juni 1894. Primo 1 Juli a. s. bestaat er weder gelegenheid deel te nemen aan den »Lees- kring van Romans". Inlichtingen geven de boekhandelaars 's middags 12 uren, aan het woonhuis van A. Op 't Hof, te s-Gravenpolder, van als 2 Pluimbedden, een Ledi kant, Linnenkast,ie, 2 Kleerkisten, Spekkist met eenig Spek, Stoelen, Tafels, Kastklok, Glas- en Aarde werk, Kruiwagen, Graanzakken en Arbeidersgereedschap enz. L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, Notaris. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des middags te 1 uur, ten herberge van C. Kla.assen te Ierseke ter grootte van ongeveer 1059 Hec taren. Information te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. HET COLLEGE VAN REGENTEN OVER £>E STRAFGEVANGENIS TE GOES zal des namiddags te 31/2 uur, onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den heer Minister van Justitie, in een der lokalen van genoemd gesticht in het openbaar voor het onderhoud der gevangenen in de Strafgevangenis alhier, gedurende het 2e halfjaar van 1894. De voorwaarden van besteding liggen ter inzage op het bureau van den Cipier der voormelde gevangenis, alwaar de in schrijvingsbiljetten moeten ingeleverd zijn des middags te twaalf uren van den dag der besteding in eene daartoe bestemde bus. Goes, 11 Juni 1894. Namens het College van Regenten voornoemd, C. RISSEEUW, Regent-Secretaris. Het Bestuur van het Water schap 's-lleer Areiidskerke zal des namiddags twee uren, in de Gemeente kamer te IïeinJcenszand, trachten aan te besteden het afbreken en opruimen van den bestaanden Steenen Dui ker, en het opnieuw opmet selen van eenen Steenen Duiker, onder den dijk bij CoRNELIS ReMIJN. Aanwijzing zal geschieden op het werk zelve op den dag der besteding des mor- gens om tien uren. Bestek en voorwaarden liggen ter in zage bij den Ontvanger-Griffier te Ilein- kenszand, eiken werkdag van 9 tot des middags 12 uren. Bij enkele inschrijving de biljetten op zegel in te leveren vóór of op 33 Juni 189A bjj de besteding. Inlichtingen te bekomen bij den Dijk graaf. Het Bestuur voornoemd, J. BRAAMSE, Dijkgraaf. B. VERMANDE, Ontvanger-Griffier. De Notaris PILAAR zal des avonds te 7 uren, te Ovezand, in de herberg bij wed. H. C. Van 't Westeinde, voor den heer C. Risseeuw qq., ver koopen 19 PEBCEELE1V in de Slake onder Ovezand. INT Dü >IAAN1> 1894 zullen de erven van wijlen den heer Johg. Staal te Kattendijke Information te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. des avonds te 6 uren, in de herberg bij W. Bierens te Biezelingevan lo. voor den heer C. Van Zweden te Goes 5.197 «ïeisi. 2 2! 97 Heet, 3o. voor den heer J. Van der Weele te Goes 2.34 Geui. —.82 92 Keet. —.248 Oem. =—.32.43 Heet. alles gelegen in Eversdijk daarna: van bovenstaande 2.21.97 Heet. in 8 perceelen. Information te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, te Wolf aarts dijk, in de herberg bjj P. Jonker, voor wed. Ahr. Koeman, ÏO stnkkcn in den Oosterlandpolder, aan den Aarde bolle weg en het Groenewegje voor dezelfde 13734 Centiaren aldaar, en voor den eerz. Bavid Be- mijnse in den Zuidvlietpolder, en aldaar. des morgens 11 uren, zullen de erven van wijlen dhr. Johs. 8taal Was., te Kattendijke, in de herberg bij Feleus, publiek verkoopen Gem. K. H. A. c. Tarwe 20.277 8.21.06 Rogge 4.201 1.83.25 Wintergerst 7.259 3.08.57 Zomergerst 5.221 2 25.11 Haver 9.241 3.84.69 Paardenboonen 3.022 1.20.60 Bruine Boonen 1.097 0.51.93 Vlas 9.075 3.62.98 Aardappels 7.013 2.76.39 Hooigras 7.218 3.03.20 Kanthooi. Uitsluitend a contant of tegen toe zending van postwissel lever ik, bij minstens 3 kistjes, Flor de Cuba a f 20 per m., Haiti Hallo a f 16,80, Merida a f 13,50 (Sigaren van 4, 5 en 6 X 10 cent). LANGE KERKSTRAAT C 10. .B. Tan nabestelling verzekerd. Samen 77.124 30.37.78 Alles op het terrein met genummerde paaltjes aangeduid. Inlichtingen en catalogi te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. M. 't Is den ondergeteekende gelukt, na ernstige en herhaalde proefnemingen, ge steund door HH. Doctoren, echte IHT- EAABSC HE te fabriceeren, dat alle andere, tot nog toe aan de markt gebrachte soorten overtreft. is van prima inlandsche haver be reid geheel door stoom ge kookt; schoon beter dan alle andere soorten, is toch niet hooger in prijszal binnenkort alle andere soorten verdringen mag als prima inlandsch product op geen Hollandsche tafel ontbreken staat onder voortdurende contróle van HH. Doctorenspeciaal aanbevolen door Dr. S. C. M. SOER, Arts, Kneipp's-Inrichting, te Gin- neken. A. C. VAAT LOOX, Fabrikant te TILBURG. Verkrijgbaar bij Handel in Boter, Kaas en Eieren, Comestibles en Geldersche Vleeschwaren, BOES. CS O N O Gevraagd van ongeveer 20 jaar, bijWed®. DE JONGEVertregt, Korte Kerkstraat. Wordt tersfond gevraagd bij ADR. OUDENDIJK te Heinkenszand.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3