Vruchten te Velde. AANBESTEDING. AANBESTEDING CouiëBrpersen, AANBESTEDING. ADVERTENTIBN. op Vrijdag den 8 Juni 1894, aanbesteden: AANBESTEDING. op Woensdag 27 Juni 1894, publiek verkoopen VERPACHTING Inlaagkade c. a. Op Zaterdag 16 Juni 1894 openbaar aanbesteden op Douderdag den 7 Juni 1894, F. Kleeuwens 4 Zoon. Boor het O. M. was eene gevangenisstraf van vier jaren geffischt. De Jong heeft onmiddellijk cassatie van dit vonnis aangeteekend. Gemengde Berichten. Schor e. Toen Maandagmorgen C. G. met zyn zoon van de opril bij de brug kwam afrijden schrikte het paard en ging op den loop. In zooverre liep dit gelukkig af dat vader en zoon slechts eenige lichte kwetsuren kregen het wagentje bekwam vrij belang rijke schade. Heinkenszand. Gisteren zag eene moeder al hier door het raam harer woning, hoe haar twee jarig kind vóór een paard kwam te vallen, door het dier werd weggeschopt en daardoor tusschen de wielen van het rijtuig geraakte. Men kan zich den schrik der moeder voorstellen evenals hare vreugde toen het bleek, dat het kind als door een wonder schier ongedeerd was gebleven. Jl. Dinsdag kwam een kind van P. R. te 's-Heerenhoek met het handje tusschen de messen van een snijmolen, waardoor de duim zoo goed als geheel werd afgesneden. Als eene bijzonderheid meldt men ons, dat eene der koeien van den heer C. C. Welleman te Krab- bendijke, sedert den 26 April 11., toen haar kalf werd geboren, dagelijks 3639 liters melk geeft, eene opbrengst die Maandag 11. steeg tot ruim 41 liters. Bath. Zondag is alhier wegens zware lekkage in de haven binnengekomen het tjalschip Vertrou wen", schipper Paulusse, komende met stroo uit den Zimmermanpolder en bestemd naar Charlois. Het schip wordt zooveel mogelijk dicht gemaakt. Wissenkerke. Aan het telefoonkantoor alhier zijn behandeld over de maand Mei 1894 36 berichten, nl. 19 ontvangen en 17 verzondenen te Kamper land werden 19 berichten ontvangen en 19 verzonden, samen 28. Bij de politie te Middelburg is aangifte gedaan, dat bij een werkman in de Kuiperspoort uit eene portemonnaie, in een kist geborgen, 17 rijksdaal ders zijne spaarpenningen zijn ontvreemd. (N. R. Ct.) Verleden week vervoegde zich aan de kazerne Arsenaal te Bergen-op-Zoom op een avond een matroos, die zich als deserteur uit Den Helder aan meldde. Hij werd in de kazerne gehouden tot den volgenden dag, toen hij door een adj.-onderofficier naar zyn vermeende woonplaats werd teruggebracht. Toen men te Den Helder uit den trein stapte maakte de matroos zich plotseling uit de voeten en zoeken was te vergeefsch, men vond hem niet. Bij onderzoek bij den commandant van het wachtschip bleek echter, dat bedoelde matroos den dienst reeds met groot verlof had verlaten en dus blijkbaar op genoemde bedrieglijke manier goedkoop wenschte te reizen en logeeren. Een week te voren had hij hetzelfde kunstje te Rotterdam vertoond. De reislustige matroos zal wegens die bedriegelijke praktijken gerechtelijk wor den vervolgd. Zaterdagavond verscheen in het Nbld. v. NederL de volgende advertentie: »4 Mannen gevraagd van 35 tot 40 jaren oud, fatsoenlek gekleed, alleen Amsterdammers, voor eenige uren tegen 25 c. p. uur en vrij middagmaal, nette bezigheden, bew. van goed gedrag noodzake lijk, Adres in persoon Maandagmiddag 12 uur pre cies op de Nieuwebrug hoek Damrak." Op het aangegeven uur stroomden velen naar het Damrak om te zien, of zij ook in aanmerking konden komen. Zij groepeerden zich allen om en bij het »Victoria-hótel", in de meening, dat daar wellicht de steller der advertentie logeerde. Hun aantal zal omstreeks 500 hebben bedragen. Het bleek later, dat een jonkman, die in 't hu welijk wenschte te treden, uit de sollicitanten een viertal heeft gekozen om hem bij die gewichtige plechtigheid als getuigen bij te staan. De vier personen werden hedenochtend door den bruidegom opgewacht en per rijtuig gebracht daar, waar hun tegenwoordigheid werd vereischt. Maandag had te Hasselt een openbare verga dering plaats van het vereenigd college van het waterschap Hasselt en Zwartsluis. Voor het bijwonen dezer vergadering waren tal van boeren van Staphorst en Rouveen opgekomen, omdat het rapport der commissie voor het onder zoek betreffende stoombemaling zou worden behan deld. Het gedeelte der zaal, voor het publiek be stemd, was dan ook overvuld. Van den aanvang werd de bijeenkomst telkens door rumoer verstoord en de burgemeester moest telkens tot stilte aanmanen. Voorzitter der verga dering was de heer D. Buisman aan Zwartsluis. Het rapport der commissie tot onderzoek van de stoombemaling waartegen een aantal adressen waren ingekomen ontlokte vele interrupties aan het publiek. De voorzitter verdedigde de stoombe maling sterklip had zich tot plicht gesteld, zeide hij, om alles te doen wat de welvaart van het waterschap kan bevorderen en dat ook steeds vol gens zijn geweten gedaan, zonder zich daarvan te laten weerhouden door bedreigingen, zooals reeds bij het besluit tot het maken der waterleidingen gebeurd is, toen men hem met doodslag dreigde. Na deze verklaring, aldus luidt het verslag der Zw. Ct. volgt een oorverdoovend geraas en zoowel van enkele leden van het bestuur als van het pu bliek klinkt het geschreeuw, dat er wel voor Hasselt en Zwartsluis, maar niet voor Staphorst en Rouveen gezorgd wordt. Elke poging om stilte te verkrijgen, mislukt en de boeren, zoowel in als buiten de ver gadering, nemen zulk een dreigende houding aan en er worden zoodanige kreten gehoord, dat op be vel van den burgemeester de politie een verdedi gende houding aannam en de maréchaussees hunne karabijnen aan de schouders brachten. Onder zulke omstandigheden kon de vergadering niet worden voortgezet en zij werd dan ook door den dijkgraaf gesloten. Maar ook nu weigerden de boeren nog te vertrekken, waarop het bestuur de zaal verliet. Onmiddellijk stormden toen de boeren naar beneden en wilden zich van den dijkgraaf, die zich in een der benedenvertrekken met een paar leden van het bestuur bevond, meester maken. De burgemeester, het gevaar bemerkende, raadde dezen aan zich te verbergen, hetgeen ook bijtijds geschiedde. Toen hierop de deur van het vertrek opengetrapt werd, zag de burgemeester zich genood zaakt aan de maréchaussées order te geven te vuren, wanneer, zooals de boeren dreigden, er door de ramen mocht worden ingebroken. Gelukkig is het zoover niet gekomen en eindigde het spectakel met de ont ruiming van het koffiehuis. In verband met het gebeurde hebben in den nacht van Maandag op Dinsdag een paar honderd Stap horster boeren erg huisgehouden te Baarlo, onder Zwartsluis bij den veehouder K. Krabbe, heemraad van het waterschap Hasselt en Zwartsluis, een voor stander van een stoomgemaal. Binnenshuis werd veel vernield en de vrouw en de knecht werden mis handeld. Een vogelliefhebber te Bergen-op-Zoom heeft in zijn volière een 30tal verschillende soorten van vogels zitten. Toen onlangs een pop-kanarie lust toonde ean nestje te maken, wierp de heer dorre grashalmen en andere vezelige stoffen in de volière en nu begon het kanariepaar in den top van een mastboompje heel netjes een nestje te bouwen, hoe wel er verschillende teenen nestjes gelegenheid tot broeden gaven. Het vreemdste was evenwel, dat de andere vogels, sijsjes, putters, vinken enz. mede hielpen, de bouwstoffen aan te dragen. Eenige stukjes watten werden gebruikt om het nest van binnen te bekleeden. Het wijfje legde in haar nestje vijf eitjes, uit vier waarvan voor eenige dagen jongen zijn voortgekomen. Tijdens het broeden ondervond de pop zeer veel belangstelling van de overige, doch volstrekt geen hinder. (Nieuws <j* Adv.hl. v. B.-o.-Z.) Uit het gemeenteverslag van Zaandam over het jaar '93 blijkt, dat behalve de vele aanvragen om kostelooze genees- en verloskundige hulp, ook eene aanvrage voorkomt om een baker. De N. R. Ct. verneemt, dat jl. Zaterdag in De Rijp een persoon gearresteerd en naar Amster dam overgebracht is, die verdacht wordt van den moord op den slager Schut in de Ceintuurbaan aldaar op eersten Paaschdag. De heer HuismaD, burgemeester van IJlst, verbiedt het draaien der bruggen in die gemeente gedurende den kerktijd. Daardoor zijn de booten die van Lemmer op Groningen varen, en omgekeerd, op den Zondag anderhalf uur langer onderwegzy moeten een grooten omweg maken, of en dat geeft nog meer oponthoud blijven liggen tot de kerk uitgaat. De Rus Samiljan, die te Amsterdam in voor- loopige hechtenis zat op last van den reehter-com- missaris, als verdacht van opzettelijke brandstichting, is op vrije voeten gesteld. Yan den Raad van administratie der Holland- sche IJzeren Spoorwegmaatschappij ontvangt de N. R. Ct. het verzoek tot plaatsing ven het onderstaande Een der reizigers van den op 1 Mei 11. te Baren- drecht inbrand geraakten trein, die uit nadere mede- deelingen vernam, dat het in het bijzonder aan de groote mate van koelbloedigheid en tegenwoordigheid van den machinist D. Pigge te danken is geweest, dat grootere onheilen voorkomen werden en dat door zijn heldenmoed vermoedelijk het leven van eenige reizigers werd gered heeft gemeend ook na de belooning die Pigge van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij ontving uit waar deering dien machinist een stoffelijk blijk van hulde te moeten aanbieden. Hy stelde daarom ten behoeve van machinist Pigge, tot aanmoediging en tot aansporing ter navolging van zijn manmoedig gedrag voor andere machinisten, eene som van f 500 beschikbaar en verzocht, daar hij onbekend wenschte te blijven, aan ons dit ter kennis van Pigge te brengen en het bedrag te ad- ministreeren en aan te wenden in Pigge's belang en in dat van zijn huisgezin. Tevens verzocht hij ons van het bovenstaande door bekendmaking in de dagbladen kennis te geven, waarvan wjj ons bij deze kwijten. Te Turijn speelt men thans eiken avond voor een stampvolle zaal >Het leven en sterven van den anarchist Henry". Het laatste bedrijf toont in alle bijzonderheden de terechtstelling. Henry wordt naar de valbijl geleid en beklimt het schavot. Dan legt hij het hoofd neer, het mes valt, het hoofd wordt van den romp gescheiden en een golf bloed stroomt over hat tooneel. De heer Gladstone is bijna geheel hersteld. Gisteren maakte de grand old man na de oog-ope ratie zijn eersten rit in gezelschap van zijne echt- genoote. Daarna had de oude staatsman een onder houd met de ministers Harcourt en Lord Tweed- mouth. Gladstone mag zijne oogen nog niet ge bruiken, maar overigens laat zijn toestand niets te wenschen. Naar alle waarschijnlijkheid zal Gladstone's gezichtsvermogen volkomen herstellen. Te New-York is een zekere Wilson, die be schuldigd was iu vereeniging met zijn broeder een detective vermoord te hebben, door electriciteit ter dood gebracht. Deze electrocutie is binnen drie mi nuten afgeloopen en ging niet vergezeld van de af schuwelijke pijnigingen, die bij vorige terechtstel lingen werden waargenomen. De veroordeelde had vóór het ondergaan zijner straf een langdurig onderhoud met zyn advocaat en ging daarna met vasten tred naar den stoel, waarop hij vastgebonden moest worden. Met luide stem ver klaarde hij toen, dat zijn broeder geheel onschuldig was, en werd daarop aan een sterken electrischen stroom blootgesteld, welks plotselinge afbreking zijn on middellijken dood tengevolge had. Graaf Douglas heeft aan de Duitsehe keizer lijke prinsen twee jonge beeren ten geschenke ge zonden. De beestjes zijn in den zoölogischen tuin »in den kost" gedaan. Burgerlijke Stand van Goe3 van 4 tot 6 Juni 1894. Geboren 4, Josias, z. v. Hubrecht Johannes Pieter Visser en Dina Van Hoorn. Levenloos aangegeven 5, een kind van Jacobus De Kok en Wilhelmina Schuite. ffiarktberichteiï. GOES, 5 Juni 1894. Alleen Tarwe werd tot onveranderde prijzen verkocht. Oude TARWE Nieuwe TARWE Nieuwe ROGGE BOTER per K.G. EIEREN per 100 stuks per Hectoliter f i H 4,90 0,85 2,80 5*15 a 0,95 a ROTTERDAM, 4 Juni 1894. De aanvoer, die voor den tijd vin het jaar redelijk was te noemen, ging tot onveranderde prijzen vrij wel van de hand. Tarwe, waaruit de aauvoer hoofdzakelijk bestond, vond prijshoudend plaatsing. Per heet. f 4,25 a 5,60 en per 100 kilo f 6,20 a 7, Canada-Tarwe was onbeduidend ter markt. Rogge vond meer vraag en kon gevoegelijk 10 ets. meer opbrengen. Men besteedde naar deugd van f 4,23 tot 4,75. Gerst Winter- die uitsluitend in atwijkende qnal. ter veil was, vond geen koopers. Zomer onveranderd, per heet. f3,25 a 4,40 en per 100 kilo in goede qual. f 7. Chevalier- als voren f 4,50 a 5,75. Haver zonder verandering. Per heat. f 1,50 a 3,90 en per 100 kilo, middelbare qual. f7,26. Paardenboonen als voren, f4,25 a 5 20. Brnine Boonen waren heden op nieuw hooger te plaatsen. Afgedaan van f5 tot 12. Blauwe Erw.ten konden in puike Kooksoort eene verhooging van 50 ets deelachtig wordsn, overige soorten, alsmede niet-kokende, ]0 ets. hooger. Kooksoort f6,75 a 8, niet-kokende f5,50 a 5,70. Koolzaad onveranderd, f 8,50 a 9,25. Kanariezaad prijshoudend, f6 a 7,50, extra qual. nog daarboven. Meelbericht Sedert jl. Maandag blscf de stemming onveranderd met weinig zaken. Enkel6 fabrikanten hebben weder lager afgegeven, anderen daarentegen houden aan hunne limiteu vast en zien die in gewilligd. Heden was de stemming iets levendiger, doch er ging niet veel om. Zeeuwsche eieren f3,40 a 3,50 de 100 stuks ROTTERDAM, 5 Juni 1894. Op de veemarkt waren heden aangevoerd600 vette runderen, 856 magere dito, 270 vette en graskalveren, 240 nuchtere kalveren, 247 biggen. Prijzen waren als volgt: koeien prima qual 78 c., Ie qual. 76 c 2e qual. 70 c., 3e qual. 62 c., essen prima qual. 78 c., Ie qual. 76 c., 2e qual. 70 c, 8e qual. 62 c., ktlveren le q lal. c.t 2e qual. c, 3e qual c., varkens le qual c., 2e qnal. c., 3e qual. c. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 46, 2e qual. f42, 3e qual. f38, per kilo 55 a 65 c. Heden overleed in het Ziekenhuis te Rotterdamtot onze diepe droefheid, onze geliefde zoon en broeder, GOVERT VAN DUKE, in den ouderdom van 22 jaren. J. VAN DUKE. P. VAN DIJKE-Hector, en verdere familie. Wilhelminadorp, 1 Juni 1894. Heden overleed te Nieuwer-Amstel, in den ouderdom van bijna 79 jaren, onze waarde vader, behuwd- en grootvader de heer LAURENS HENDRIK LEÜNIS, in leven rustend Geneesheer aldaar. Uit aller naam, A. 0. LEÜNIS. Nieuwdorp, 4 Juni 1894. Na een smartelijk, doch geduldig lijden van ruim 3 i/s maand, overleed heden tot onze diepe smart, onze innig ge liefde broeder en behuwdbroeder, de heer D. D O N N E R, in leven boekdrukker en uitgever te Leidenin den ouderdom van 36 jaren. Is het verlies ook voor zijne echtge- noote en 3 nog jeugdige kinderen zwaar, de wetenschap dat hij verlost is van alle smart, doe ons Gode zwijgen. J. DONNER. M. DONNER—Meijler. Goes, 5 Juni '94. Hartelijk dank, ook namens onze ouders, aan de Commissie der M. A. Be Buy ter Cantate, voor het blijk van waardeering ons geschonken, ter her innering aan gemeld feest. MARINUS HOLLESTELLE. BARTEL VAN DE VIJVER. Goes, 6 Juni 1894. Hiermede betuig ik mijnen har- telijken dank aan de burgerij van Hans- weerd en voornamelijk aan het fanfaren- gezelschap »Scheldegalm", voor de be toonde belangstelling ter gelegenheid van mijn 25jarige ambtsvervulling bij de Rijks Telegraaf alhier, op 1 Juni jl. Hansweerd, 4 Juni 1894. J. ROTTIER. Het Bijkgbestuur van den JACOBPOLDEB zal des namiddags te een uur, in het »Hotel Zoutkeet" te Gfoes, Het gewoon onderhoud der Aarde-, Rijs- en Kram werken alsmede eena Bermverhooging aan den waterkeerenden Dijk van voorschreven Polder. Aanwijzing in loco zal geschieden den 7 Juni a. s., des voormiddags om negen uren, te beginnen aan den Spoordam. Gedrukte bestekken zijn verkrijgbaar tegen betaling van 50 cent bij den Ont vanger-Griffier te Goes. Inlichtingen worden gegeven door den Opzichter A. LE CLERCQ te Kruiningen. L. LUCASSE, Voorzitter. J. C. H. HOLLMANN, Ontvanger-Griffier. Die genegen zijn aan te nemen de leve rantie van door het GASTHUIS benoo- Ruud-, Kalf- en versch Var- kensvleesch benevens Brood voor het 3de kwartaal en Gort, Rijst, Koffie, Suiker, Stroop, Zout, Zeep, Azijn, Visch en Kaas voor het 2ds semester, op voorwaarden bij den Directeur van dat Gesticht voor belanghebbenden ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrijvings-biljet met het opschrift t Be steding Gasthuiste bezorgen op Maandag den 18 Juni e. k., des voormiddags vóór 12 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Bestuur van het Gasthuis, Z. D. v. d. BILT LA MOTTHE, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. De Notaris A. GALLIS MERENS zal des avonds te 7 uren, in de herberg van W. Bierens te Biezelingeten verzoeke van diverse eigenaren, diverse perceelen Breeder bij biljetten te annonceeren. Het Bestuur der Waterkeering van het Calamiteuze Waterschap Bllewoutsdijk-Borssele zal op Zaterdag den 9 Juni 1894, des namiddags te 2 uren, bij J. v. d. HAGE te Ellewoutsdijkin het opeiibaar verpachten de INLAAGKADE met reserve- TERREIN enz., te Ellewouts dijk, in 14 perceelen. Borsele, 23 Mei 1894. Het Bestuur voornoemd, A,n. POLDERDIJK, Voorzitter. J. BEENHAKKER, Secretaris-Ontvanger zal het Bestuur van den ZI9I9IËR- 9IMPOLDER (Zeeland), ten kantore van den heer J. M. KAKEBEEKE te Goes, 's morgens te 11 uren, in het Het bouwen in den Zeedijk van den polder van eene NIEÜWE SUATIESLUIS en het uitvoeren van daarbij behoorende wer ken. (Raming/'11600,--.) Bestek en teekening zijn tegen inzen ding van f 0,50 verkrijgbaar bij de firma f. Kleeuwens Zoon te Goes. Aanwijzing Zaterdag 9 Juni, 's morgens te 12 uren. des namiddags te drie uren, in het koffie huis van Colpaard te Rilland-Bath, van Het uitbreken en nieuw maken van STALLEN voor 13 Paarden en 22 stuks Rund vee. met bijbeiioorende wer ken in de Graanschuur op het hof „Liudenzorg" te Ril land-Bath, bewoond door pachter Boot. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Architect A. LE CLERCQ te met alle daarbij behoorende benoodigd- heden, waarvan geïllustreerde Catalogus op aanvraag wordt toegezonden, worden geleverd door de boekhandelaars

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3