AANBESTEDING. DE G0EDK00PE GLASWINKEL. Verhuisd: JL S. J. DEKKER, Does. AANBESTEDING. Groote Houtveiling. SCHOUWING SCHOUWING WOONHUIS, ADVERTENTIE 1ST. Dankbetuiging. op Woensdag i Mei 1894, veilen en verkoopen LOOPVARKENS. op Woensdag 9 Mei 1894, aanbesteden: Openbare Verkooping. op Vrijdag 4 Mei 1894, Wsgan enz., te beginnen op 11 Mei 1894. aan te besteden Wegen en Voetpaden TE KAPELLE', op Vrijdag den 4 Mei S894. DINSDAG 29 MEI 1894, Verkoopen: van de LANGE KERKSTRAAT naar de KONINGSTRAAT, (bij de KADE), De directie der Deutsche Landwirth-Gesellschaft is voornemens een uitstapje te organiseeren naar België en Nederland, t8n einde daar de voornaamste landbouw-streken te bezoeken. Aan alle leden der vereeniging zal tegen matige vergoeding de gelegen heid worden verschaft aan deze reis deel te nemen. Yoorloopig is dit uitstapje vastgesteld op 12 Juni. Opnieuw heeft Vrijdagavond een hevige aard schok plaats gehad, welke 15 seconden aanhield. Atalanti (dat reeds bij de eerste aardbeving ernstig werd geteisterd) is nu geheel verwoest. Naar men zegt, zijn door het instorten der huizen weer vele menschen omgekomen. Te Athene werden door den schok eenige huizen beschadigd. Te Parijs is Vrijdag het proces begonnen tegen den anarchist Emile Henry, die terecht staat wegens de aanslagen in de rue des Bons Enfants en het Café Terminus. Ondanks den buitengewonen toevloed van nieuws gierigen vielen er geen ongeregeldheden voor, dank zjj de voorzorgsmaatregelen, welke de politie tot handhaving der orde had genomen. Als bewijsstuk ken lagen op de tafel allerlei stukken van bommen, spijkers, kogels en wat al niet meer. Daarbij vond men er kleederen, die ten huize van Henry in be slag zijn genomen, gebroken stoelen uit het Café Terminus en allerlei andere voorwerpen, welke be trekking hadden op den aanslag kortom de ge rechtszaal had wel iets van een uitdragers-winkel. De zitting werd grootendeels besteed aan het ver hoor van Henry, die groote onverschilligheid be toonde en zich zelfs op zijne daad beroemde. Tevens erkende hij zijne schuld aan den aanslag in de rue des Bons Enjants, welken hij had gepleegd, teneinde de bourgeois van de mijn-maatschappij te straffen voor hun volhouden bij de bekende werkstaking te Carmaux. Uitvoerig deelde hij mede, hoe hij den aanslag had beraamd en uitgevoerd. Toen de voor zitter hem er op wees, dat vele onschuldigen door zijn misdadige aanslagen waren getroffen, antwoordde Henry, dat allen, die getroffen werden, toch behoor den tot de bourgeoisietegen welke hij strijd voerde. Ten slotte werden nog verhoord de kellner Paquet, die in het café werd gewond, de brigadier Poisson, die Henry in hechtenis nam, en een andere getuige, die bp den aanslag aanwezig was. Na drie kwart uur beraadslaging werd de anar chist Henry ter dood veroordeeld. Hij hoorde het vonnis lachende aan en riep: Makkers, houdt moed. Leve de anarchie 1" Bij een brand te Lydiate nabij Ormskirk in Ierland zijn, daar de trap niet meer te gebruiken was, twee broeders van den bewoner, een kindje van twee jaar en eene dienstbode levend in de vlammen omgekomen. De toestand te Lissabon wordt gunstiger. Ter wijl zich Vrijdag 87 ziekte-gevallen aan cholera voordeden, werd Zaterdag slechts aangifte gedaan van 59 gevallen. Sterfgevallen kwamen niet voor. Nog zijn in behandeling 370 personen. Tot dusver zijn reeds 90 der patiënten als hersteld uit het ziekenhuis ontslagen. Parlementaire humor. In het Britsche Hooger- huis riep lord Willoughby de Eresby bij de behan deling van het wetsontwerp op de successierechten uit: >en ik ben erfgenaam van een geest. Hoeveel moet ik dan wel betalen?" Een der Lords ant woordde daarop: »Dan valt gjj onder de wet op de belasting op geestrijke dranken." Een blanke Afrikaan is geen zeldzaamheid, want in Afrika wonen blanken, doch een blanke neger is inderdaad een witte raaf. Men heeft wel reeds op gemerkt, dat bij negers de huid op enkele plaatsen wit werd, doch een neger, die geheel blank werd, is tot dusver nooit voorgekomen. Dit zonderlinge geval heeft zich thans bij den neger Tom Cleveland uit Georgia voorgedaan. De man is stevig gebouwd, weegt 150 pond en is 65 jaar oud; op zijn 15e jaar begon zijne huid op enkele plaatsen wit te worden en thans na 50 jaar is de huid met uitzondering van eenige zwarte stippen onder het rechteroog, die echter ook reeds verdwijnen, geheel blank geworden. Des ochtends vroeg werd dezer dagen in de buurt van Weenen een half bevroren zevenjarig kind gevonden op het lijk van zijn vader. De man was 's avonds op weg naar huis door een beroerte ge dood. Zijn jongen had hem niet willen verlaten en werd 's ochtends bewusteloos, in tranen badende gevonden, de armpjes vastgeklemd om vaders hals. Aan de Red-River in Noord-Dakota bevindt zich een stad West-Lynn, voorzien van breede, uit muntend aangelegde straten, van huizen, ingericht volgens alle eischen des tijds, en van openbare pleinen en kerken. Wat er slechts aan deze stad ontbreekt, zijn inwoners. De stad is aangelegd door speculanten op eene formeele belofte der directie van de North Pacific, dat deze een spoorlijn langs deze plaats zou trekken. Op het laatste oogenblik is deze lijn echter gewijzigd en hebben de reeds aangekomen bewoners elders hun fortuin gezocht. De ledige huizen staan nu ter be schikking van den eerstkomende. Het kleinste hondje van de wereld moet in het bezit zijn van Aartshertogin Elisabeth van Oosten rijk, het dochtertje van wijlen Kroonprins Rudolf. Dit hondje, dat niet grooter wordt, kan zeer gemak kelijk liggen in de palm van een hand. Een sprekend en tellend paard is in Crystal Palace te Londen te bewonderen. Dit vlugge Ara bische dier door den Amerikaan Mc. Guire opgevoed, antwoordt met knikken en hoofdschudden op vragen in het Engelsch, Fransch of Duitsch gedaan. Ook telt Mazeppa hoeveel menschen er om hem heen staan en meldt het aantal door tikken met den poot. Die verstandige Mazeppa is eenvoudig een wonder, zegt de Daily-News. In Schotland is tusschen Perth en Inverness bij het station Duphail een passagierstrein ontspoord. De meeste reizigers kwamen met den schrik vrij, doch een hunner, mevrouw Mackenzie, ontving zoo ernstige wonden, dat aan het behoud van haar leven wordt gewanhoopt. Het verkeer werd tengevolge van dit ongeval geruimen tijd gestremd. De Nederlandsche consul te St. Louis geeft in zijn jaarverslag de volgende wenken Er schjjnt vooral onder de Amerikanen eene toe nemende emigratie te zijn naar de vruchtbare Zuide lijke Staten, vooral naar Arkansas, Texas, Louisiana enz., waar vanwege de onafhankelijkheid der vroe gere slaven gebrek is aan geschikte landbouwers, en waar onder een tamelijk warm doch gezond kli maat, vooral op hooge streken, de resultaten hoogst bevredigend zijn. Ik betreur het immer, dat de ondernemende Hollanders volksplantingen stichten of in 't zeer koude Dakota, of in de droge streken van Colorado, of in de te hoog gekleurde landen van Californië, terwjjl 1000 maal 1000 hectaren land daar in 't Zuiden liggen, waarvan veel bovenmate vruchtbaar, en gedeeltelijk bedekt met zware beste boomsoorten. Een noodlottige brand legde te Eichstetten in Breisgau woonhuis en schuur van de weduwe Den zeisen in de asch. De eigenares kwam zelve in de vlammen om. Bij La Louvière in Henegouwen is een ernstig ongeluk voorgevallen. Terwjjl zestien mijnwerkers op de gewone wijze in de mijn werden neergelaten, kantelde de bak, waarin zjj zaten, met het treurig gevolg, dat de meesten er uit vielen, terwijl zij, die zich konden vasthouden, ernstig gewond werden. Volgens de Indépendance Beige verloren bij dit on geval dertien werklieden het leven. Te New-York ontstond in den nacht van Za terdag op Zondag brand in de stallen van den heer Richard Fitzpatrick. Tengevolge van de groote hoe veelheid hooi en stroo, welke zich daar bevond, breidde de brand zich zoo snel uit, dat, ondanks de spoedige hulp der brandweer, de paarden niet konden gered worden. Zonder dat men iets kon doen om ze te bevrijden, kwamen 74 paarden, die in de stallen waren vastgebonden, in de vlammen om. De ongelukkige dieren poogden zich los te ruk ken, doch zonder gevolg. Evenwel waren de meesten reeds bedwelmd door den rook, voordat de vlammen hen bereikten. Laatste en telegraphische berichten. Hoedekenskerke. Bedankt door ds. A. Veen- huijsen, te Nederhorst den Berg, voor het op hem uitgebrachte beroep naar deze gemeente. Burgerlijke Stand van Goes van 27 tot 30 April 1894. Ondertrouwd: 28, Hendrikus Schrijver, 22 j.,jm. en Jacomina Adriana Koen, 21 j., jd. Geboren 28, Cornelis Jacobus, z. v. Dirk Ver- heule en Johanna Geene29, Neeltje, d. v. Jacobus Cornelis Voois en Maatje Smallegange. Overleden: 27, Catharina Janna Koets, 28 j., gehuwd met Cornelis Boudewijn Van Sprang. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de le helft der maand April 1894. J. Dischoorn, Aksel. A. De Leeuw, Samson, Heibergen. Broekkert, Middelburg. VanEllewoudsdijk: M. Wolse, Vlissingen. Van Heinkenszand: P. Van Steene, Den Haag. Van Schore: J. De Kok, Kruininge. Van Waarde: H. J. De Weduwen, Amsterdam. Amerika Hooper Co., New-York. Van Kruininge: J. Blok, Sheboijgan. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Krabbendijke. In de herberg van D. Krijger werd door den WelEd. heer J. Peman Kakebeeke aanbesteed Het bouwen van een wagen- met koets huis. Alleen van aannemers in de gemeente woonachtig werden inschrijvingsbiljetten aangenomen. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver J. v. d. Sande voor de som van f 1033. Krabbendijke. Ten overstaan van den notaris J. De Vos te Middelburg werd in de gemeenteher- berg geveild Een partij bouwland, groot ruim 4 H.A., toebehoorende aan den heer J. Wabeke alhier. Na in kleinere perceelen te zijn aangeboden, werd het bij cumulatie in 3 deelen verkocht, respectievelijk tegen 651, f 654 en f 691 het blooisch gemet. Het eerste aan den heer C. C. Wabeke alhier, de beide laatste aan den heer J. Blok te Rilland. Poldervergaderingen. 17 Mei. Nieuwe-, West-, Nieuwe West-, Noord- en Zuid-Kraaijert, te 's-Heerenhoek bij v. d. Bulk. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorworpen. 2 Mei, Biezelinge, wei- en bouwland, hout en varkens, Biezelinge, Goes, Goes, 's Heer Arendsk., beestiaal enz., Ileinkensz., steenen, pannen, stroo, Go69, huis en erf, Goes, vendutie, Wemeldinge, woonhuis en erf, Goes, beerenhuis, Oudeiande, hofstede, Goes, woonhuis, Information. Gallis Merens. Hollmann. Mulock Houwer. Hollmann. enz Hollmann. Mulock Houwer. Hollmann. Gallis Merens. Gallis Merens. P. Overman en De Vos. Pilaar. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Information. Voorwerpen. 9 Mei, Goes, steen, zinkstukken, onder- Directie houd enz., Br. Wat. bew. Ierseke. 10 Middelburg, vergrooten steiger Cortgene, Ingenieurs Waterstaat. 16 Heinkenszand, koetshuis, R. K. Kerkbestuur. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 1 Mei 11.53 5.54 6.23 2 0.20 0.42 6.50 7.12 S 1.3 1.22 7.33 7.52 4 1.40 1.59 8.10 8.29 5 2.18 2.36 8.48 9.6 6 2.55 3.15 9.25 9.45 7 3 35 3.57 10.5 10.27 Marktberichten. ROTTE EDAM, 30 April 1894. In VIas was op het land eenige handel tegen ferme prijzen. De aanvoer bedroeg 19700 steen blauw en 1740 steen Zeeuwschde helft is tegen vorige prijzen verkocht. Aardappelen als vo rige opgaaf. GranenBuitenlandsche onveranderd, Meel stil, zonder zaken. Binnenlandsehe. Tarwe, puike 10 ets., overige 20 ets. lager, Rogge 10 ets. lager, Paardenboonen 20 ets. lager. TARWE (nieuwe)f 4,10 a 5,50 ROGGE (nieuwe)- 4,- 4,50 WINTERGERST- 3,50 - 5,10 ZOMERGERST- 3,25 - 4,50 HAVER (jarige)- 2,- 4, PAARDENBOONEN - 4,10 - 5,20 WITTE BOONEN BRUINE BOONEN - 4,— - 7,25 BLAUWE ERWTEN. - 5,50 - 7,10 KANARIEZAAD- 5,50 - 7,— Bevallen van eene dochter P. GLERUM geb. Smit. 's-Gravenpolder, 27 April 1894. Voor de vele en welgemeende blijken van deelneming, van hier en elders ondervonden bij het overlijden van mijnen geliefden echtgenoot, den beer K. VAN WIJNGAARDEN IJz., betuig ik met deze mijnen hartelijken dank. Wed. E. VAN WIJNGAARDEN— zuiderhoek. Sliedrecht, 25 April 1894. Bij deze betuigen wij onzen hartelij ken dank aan familie, vrienden en be kenden voor de vele blijken van belang stelling bij onze 40jarige eGhtvereeniging ondervonden. M. MEEUSE. C. BEVELANDER. W olfertsdijk. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des voormiddags te 10 uren, aan het Station te Goes, bij den heer Tas, Planken, Latten, Ribben, Bat tings, eene partij geploegd en geschaafd Houteenig Eiken hout en Het Bestuur van het Water schap „de Breede Watering; be westen Ierseke", zal des voormiddags te 11 urenin het koffiehuis »de Prins van Oranje" te Goes onder nadere goedkeuring, a. Het leveren van Steen en Grint, in twee perceelen b. het leveren, zinken en met steenbestorten van 9670 Ma. Rijszinkstuk, in twee per ceelen c. het onderhoud der Sluizen, Gebouwen enz. gedurende het dienstjaar 1894/5 d. het onderhoud der Heulen, Duikers enz.gelegen in en in onderhoud bij het Waterschap gedurende het dienstjaar 1894/5, in vijf perceelen. Van de werken, onder litt. a, b en c genoemd, is het bestek na 2 Mei en van die onder litt. d genoemd, na 4 Mei a. 8., tegen contante betaling van f 0,50, ver krijgbaar bij de boekhandelaars F. Kleeu- wens Zoon te Goes. Goes, 27 April 1894. Het Bestuur voornoemd, J. M. KAKEBEEKE, Dijkgraaf. Gr. H. VAN DER MEER MOHR, Ontvanger-Griffier. De Deurwaarder HOLLMANN zal des voormiddags om 10 uur, aan de herberg van dhr. Jh. Van Eijkeren te s-Heer Arendskerke VEILEN JE UT VEBKOOPEW 7 Melkkoeien, 4 Kalf- koeien, 3 Kalfvaarzen, 6 Sjarige Vaarzen, 3 2jarige Ossen, eene partij jong Rundvee en Noord-Hollandsche Kalvers, 1 bles Ruinpaard, oud 6 jaar, 1 bruin Merriepaard, Biggen en Loopvarkens en voorts: Menwagen, RolblokEgge, Karn- en Melkgereedschap. OVER DE Het B. C. Kerkbestuur te Hein kenszand is voornemens het afbreken en weder opbouwen van een KOETS HUIS met daaraan toebe- hooren. Bestek en teekening ligt ter inzage in het koffiehuis bjj dhr. P. RIJK aldaar. Inschrijvingsbiljetten in te leveren aan de Pastorie voor op den ÏO Mei aanstaande. OP TE BEGINNEN De Notaris PILAAR zal 's avonds 8 uren te Goes, op het »Slot Ostende", na verkregen rechterlijke mach tiging een net onderhouden aan de Sint Magdalenastraat te Goes, wgk D. no. 13. Bewoond door den mede-eigenaar den heer A. B. Kien.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3