Dezer dagea werden te Londen op eene veiling •eaige juweelen te koop aangeboden, die eertijds aan Maria Stuart hadden toebehoord en door deze aan een harer getrouwe hofdames ten geschenke ge geven waren. Het was een geheel stel, bestaande uit een broche, oorringen en een collier. Het laatste, dat een prachtig stuk was, bestaande uit 14 goud- rosetten, geëmailleerd en afgezet met paarlen, ro bijnen eu smaragden, bracht de som van 365 pd. sterling op. Op dezelfde veiling kwam ook nog een ander historisch sieraad ten verkoop, en wel de gordel, welke indertijd door Napoleon I aan Maria Louise ten geschenke was aangeboden en door deze bij de voltrekking van haar huwelyk gedragen was. Deze gordel was geheel van goud en met paarlen en onyx afgezet. Hp bevond zich nog in het oorspronkelijke fijne marokko-lederen étui met het daarop gedrukte keizerlijke wapen en bracht eene som op van 200 pd. sterling. »Lo chevalier Blondin", de held van de Niagara, heeft een en ander uit zijn leven in The English Illustrated Magazine meegedeeld. Wanneer hij over het koord gaat, houdt hij zich door zjjne schouder spieren met behulp van den balanceerstok in even wicht. Dit en groot zelfvertrouwen is het grootste geheim zijner kunst. Eens verloor hij zijn evenwicht, in het Crystal Palace, door de schuld van den man die voor het vuurwerk zorgde, waardoor hij moest gaan. Hij liet zijn stok vallen en greep hot koord, dat 120 voet boven den grond was gespannen. Hij droeg menigmaal een man op zijn rug over het koord en zoovele Engelsche garde officieren verlang den, dat waagstuk te doen, dat hij spoedig van ieder, die met hem zijn leven waagde, 5 p. st. vroeg. Een personentrein van de zuidelijke Pacific- baan, in de Vereenigde Staten van Noord-Aoierika, i die ook een menigte kostbaarheden vervoerde, werd Vrijdagavond op eenigen afstand van het station j Roscoe door roovers aangevallen. Toen de trein stopte, sprongen drie roovers uit een bosehje te voorschijn en v.uurden hun revolvers af. Daarop legden zij een dynamiet-patroon onder een goederen- j wagen. Tengevolge van de ontploffing werd een i stuk van den wagen geheel vernield. Van de ont stane verwarring maakten daarop de bandieten ge bruik om bijna den geheelen inhoud van den wagen te stelen en er mede aan den haal te gaan. De toestand van Vorstin Maria Louise van Bulgarije is neg verre van bevredigend, hoewel het gevaar nu geweken is. De drie Weener hoogleeraren Braun, Neuszer en Schauta zijn bij de lijderes in consult geroepende beide Gerstgenoemden waren op verlangen van den Vorst ontboden, de derde, prof. Schauta, door de Regeeriug. Hij ontving daar voor een honorarium van20.000 francs. Een treffend voorbeeld van Amerikaansche ver kiezingszeden geeft Michigan. In 1891 en 1893 wer- j den twee amendementen op de grondwet aan de j kiezers voorgelegd. Beide voorstellen wilden verhoo- ging brengen in de salarissen van ambtenaren-, by hot laatste voorstel hadden enkele leden van het stembureau belang. Zoowel het eene als het andere amendement werd aangenomen. En nu blijkt, dat alleen oneerlijkheid de uitkomst zoo kon voorstellen, want in werkelijkheid hadden boide voorstellen eene meerderheid tegen zich vereenigd. Het verschil liep bij de laatste verkiezing over eenige duizenden stem men. Men had daartoe het stemmencijfer van 25 districten vervalscht. In het eene geval waren de democraten en in het andere de republikeinen aan het bestuurde twee partijen kunnen elkaar dus de hand reiken. In een politie-bureel te Parijs beet onlangs de eene dronkenlap den ander de ooren af. Toen hij weer nuchter was had hij groot berouw en ging hij naar naar het hospitaal om zijn onbekend slacht offer vergeving te vragen. Prof. Landry vroeg aan den schuldige of hij zijn slachtoffer niet gaarne een paar nieuwe ooren zou geven en sneed toen met zjjn toestemming uit zija arraen lapjes vleesch, waarvan hij thans voor den ander een paar aardige nieuwe oortjes heeft gemaakt. De operatie is uit stekend geslaagd. Een oud vrouwtje, Sarah Edward geheeten, die eenige jaren in een zeer armoedig kamertje in Gerardstreefc, Soho, Londen, had gewoond, ontbood een klein meisje, eene zekere Mary Gordon, die aan de vrouw nu en dan eenige kleine diensten had be wezen. Na het kind gekust te hebben, zeide het oude vrouwtje: »Gij zijt zeer vriendelijk voor mij geweest en daarom wil ik u een geschenk geven", en overhandigde haar eön zeer vuil en vettig stukje papier. De kleine, die ten minste een zesatuivers- stak had verwacht, stak het stukje papier eenigzins teleurgesteld in haren zak en dacht er niet meer aan voor den volgenden dag, toen zij vernam dat het oude vrouwtje overleden was. Zij toonde het toen aan haren vader, een werkman in Long Acre, die bemerkte dat het eene zeer gehavende 50 pd. st. banknoot van het jaar 1853 was. Door de Engelsche Bank werd de banknoot zonder eenig bezwaar tegen contanten ingewisseld. Te Sheffield is gisteren de bekende zangeres mevrouw Patey plotseling overleden, even nadat zij daar een harer af scheids-voorstellingen had gegeven. De zangeres, die voornemens was op de behaalde lauweren te gaan rusten, werd met zoo groote toe juichingen ontvangen dat zij ten slotte nog de ballade on the banks of Allan water ten beste gat. Plotseling zeeg zij toen ineen en overleed spoedig daarna. Volgens de verklaring der geneesheeren werd de dood veroorzaakt door overmatige aandoening, ver moedelijk tengevolge van de betuigingen van geest drift, waarmede de toeschouwers afscheid namen van de gevierde zangeres. Mevrouw Patey, geboren Wbytock, was 52 jaren oud, en behoorde reeds sedert een twintigtal jaren tot dc meest populaire Engelsche opera-zangeressen. Het dramatische van het uiteinde der zangeres wordt nog verhoogd door het feit, dat de ballade, welke zij zong, aldus eindigdeAnd there a corps lag she (Zij viel levenloos neer). Onmiddellijk na het zingen dezer regelen bezweek de zangeres en kwam niet weer tot bewustzijn. Laatste en teiegraphische berichten. Ierselte. OESTERBEURS. Verkocht afsteeksel van cents-grootte en daarboven a 1,25. Wolfertsdijls. De gemeenteraad weigerde heden een verlof van 5 maanden aan den heer F. J. Van den Ende, en verleende hem daarentegen een eervol ontslag tegen 15 April a. s. Dit laatste was gevraagd, ingeval het verlof niet werd inge willigd. Heden stond voor de arr. rechtbank te Mid delburg terechtP. v. d. V., 60 j., herbergier en schipper te Hansweerd, ter zake, dat hij na op de civiele terechtzitting van het kantongerecht te Goes van 27 December 1892 in eene zaak waarin hij als eischer optrad tegen Cornells Karelse, timmerman te Kruiningen als gedaagde, t© hebben aangeboden zijne ingestelde vordering onder eed© te bevestigen en na op 24 Januari d. a. v. door den kantonrechter den beslissenden eed te zijn opgedragen, ter open bare terechtzitting van den 24 Februari 1893 op zettelijk valsch en in strijd met de waarheid eene valsche verklaring onder eede heeft afgelegd, door het navolgende te verklaren »dat het waar is dat hij van den gedaagde alsnog te vorderen heeft de bij dagvaarding gevraagde zestig gulden als restant van honderd gulden door hem eischer op 23 Decem ber 1891 aan gedaagde geleend." Van wege het O. M. waren 8 getuigen gedag vaard, wier verklaringen zoo met elkander in strijd waren, dat de rechtbank op de vordering van den off. v. just, besloot de zaak tot hedenmiddag 3 uur te verdagen, nadat bekl. had verklaard dat te Vlis- singen wonende personen als getuigen nadere gege vens zouden kunnen verstrekken. Deze nadere getuigen zijn evenwel niet verschenen. De Officie^ van Justitie wees toen de getuigen v. d. Bliek en Stevens op hunne onvertrouwbare verkla ringen, doch zij bleven daarbij persisteeren. De Of ficier achtte het wettig bewijs van het aan beklaagde ten laste gelegde aanwezig, doch bedoelde getuigen schenken niet het overtuigend bewijs. Mitsdien con cludeerde hjj tot vrijspraak. Uitspraak 9 dezer. 's-draveiilia^c. TWEEDE ICAMER. Bij het voortgezet debat over art. 4 verdedigde dhr. Roëll krachtig zijn amendement om onder onderstand ook geneeskundige hulp te begrijpen. Dhr. E. A. Smidfc heeft een amendement voorgesteld om ook uitte- sluiten hen, die krachtens een vonnis in eene rijks werkinrichting verblijf hebben gehouden. Dhr. Vrolik heeft zijn ainendt. om zeventigjarige uittesluiten inge trokken Dhr. Rutgers bleef sterk tegen de schrijfproef en tegen de geheele wet gekant en verlangde veelliever Grondwetsherziening. Dhr. Smeenge verlangde zeker heid, dat schippers niet uitgesloten zullen worden. Dhr. Van Karnebeek bleef art. 4 afkeuren, dhr. Beelaerts evenzeer. Dinsdag voortzetting. Breda. Geslaagd voor de nuttige hand- we r k e n mejuff. M. C. Glerum van Goes. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. 3 Mrt., 5 5 5 6/7 7 Voorwerpen. Inform atièn. Borsele, veerhuis en ineub, goederen, Van der Kloes. 's Heer Abtskerke, inspan en meubelen, De Vos. 's Heer Arendsk., bouwland, De Vos. Wolfertsdijk, meubelen en huisraad, Mulock Houwer. Goes, behangselpapier, Hollmann. 's Gravenpolder, boerer.inspan, Mr. Liebert. Wolfertsdijk, inspan, Kruiningen, inboedel en huis, Wolfertsdijk, meubilair, Borsele, inventaris wrak enz lerseke, bcestiaal, Heinkenszand, boerenïnspaD, Waaide, huis en inboelcl, Kruiningen, paarden en koeien, lerseke, heerenhuis, 15 KrabhendjjVe, boereninspan, 15 Heinkenszand, inboedel, 15 Borsele, inspan en huisraad, 21 Krniningen, huizen en tuin, 29 Nisse, inspan, 30 Goes, hotstede, Wolfertsdijk, bouwland, April, Goes, porselein, Pilaar. Prins. Pilaar. De V 03. Hollmav n De Ronde Bresser. Pilaar. Prins. Gallis Merens en Van Seters, Gallis Merens. De Ronde Bresser. Pilaar. Prins. Hollmann. Gallis Merens. Pilaar. Gallis Merens. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. 3 Mrt., Schore, 12 Goes, 2 i Middelburg, 30 Driewegen, Voorworpen, onderhoudsgrïnt, Information. Gemeentebestuur. onderhoudswerken, Gasthnisbestuur. steiger, grintweg, Prov. Ingenieurs. Hanniak. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm.j Nam. Voorm. Nam. 3 Maart 0 21 6.9 6.51 4 0.57 1.25 7.27 7.55 5 1.47 2.6 S.17 8.36 6 2.25 2.41 8.55 9.11 7 2.57 3.11 9.27 9.41 8 3.26 3.40 9.56 10.10 9 3.54 4.10 10.24 10.40 Marktberichten. MIDDELBURG, 1 Maart 1894. De aanvoer uit Walcheren was heden niet groot en bestond hoofdzakelijk uit Tarwe; van andere Granen en Peulvruchten was weinig ter markt. Veel ging er in den handel niet om en prijzen bl&ven van alle artikelen onveranderd. Boter f 1 20 a 1,30 per K.G. Siereu f 3,per 100 aluka. Druk F. Kleeuwens Zoo» Goes.

Goessche Courant | 1894 | | pagina bijlage 2