Strandvonderij. TJALKSCHIP, verkoopen: op Vrijdag 16 Februari 1894, partij nieuwe Planken, tO Loopvarkens ca 10 Biggen. verkoopen: op Maandag 19 Februari 1894, Te koop aangeboden CORNET (a cylindre), op Vrijdag 23 Februari 1894, verkoopen: Bij inschrijving le koop 14 zware Theorie en praktijk. In Vaillant's afscheid- brief aan zijn dochter schreef hij Vergeet nooit, lieveling, dat ons eenig levensdoel moet zijn onze medemenschen geen kwaad te doen". Omtrent een complot tegen het leven van Peixoto, den Braziliaanscheu president, wordt gemeld, dat tot de samenzweerders een aantal invloedrijke personen en vele officieren behoorden. De hoofdaan- leggers werden in hechtenis genomen en na een kort proces ter dood veroordeeld. Den volgenden morgen werden zij op eene eenzame plaats buiten Rio gebracht en doodgeschoten, geknield voor de graven, die voor hen gemaakt waren. De lijken werden haastig begraven door het exe cutie-peloton, en aan de soldaten werd op straffe des doods het zwijgen opgelegd. De overige in het complot betrokken personen werden tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld en hun eigendommen aan den Staat vervallen verklaard. Opnieuw hebben eeuige groote Engelsche firma's het voorbeeld der regooring gevolgd en den 8-uur werkdag in haar fabrieken iDgevoerd. Een ontzettende misdaad wordt uit Antopol ia het Russische gouvernement Minsk bericht. Aldaar werden in bun woning stervende gevonden al de leden van een Joodsch gezin Malanowitch genaamd, met de dienstboden mede, dertien in getal. Binnen een kwartier tijds waren allen overleden. Het bleek, dat hun eten vergiftigd was geworden en dat de ongelukkigen tengevolge daarvan zijn overleden. Groote ontsteltenis beerscbte in de stad toen men bet nieuws vernam. Verscheidene personen zijn aangehouden. Aan een station te Londen zakte dezer dagen een jonge man plotseling met den kreet Helen" ineenmet veel moeite gelukte 't hem weer tot bewustzijn te brengen. Hem was verteld, dat zijn meisje in haar dorp was gestorven en op den weg naar haar graf zag hij haar opeens uit den trein stappen Een Salomo's oordeel bij de overtreding der Zondagswet zou men het volgende mogen betitelen. Vele winkeliers werden te Berlijn door concurrenten wegens overtreding van Zondagsrust aangeklaagd. Tegen dit drijven wilde een rechter, bij wie vele aanklachten van dien aard werden ingediend, paal en perk stellen. Daar de aanklachten steeds verge zeld gingen van de bijzonderheid dat de aanklagende winkelier een bode naar zijn concurrenten had ge zonden en deze hem op Zondag geholpen had, vond de rechter daardoor aanleiding ook tegen den aan klager eene vervolging in te stellen wegens het doen arbeiden van ondergeschikten op Zondag. De aan klachten zullen nu wel verminderen. Maandagavond te 9 uur wierp een jonge man te Parijs een bom in het café van het hotel Ter minus", waardoor twaalf menschen o. a. drie kelluers vrij ernstig aan de beenen zijn gewond. Men vreest voor bet leven van verscheidenen hunner. Schade is er bijna niet aangericht. Alleen zijn in de zoldering sporen van kogels, en zijn ruiten en tafels gebroken. In het oogenblik na de ontploffing heerschte eene onbeschrijflijke paniek. Van alle kanten klonken de krctea. De bezoekers stortten zich naar de uitgangen. Enkelen braken de ruiten aan den voorkant om er uit te komen. Het helsche werktuig had den vorm van een sardine-blik, en was samengesteld uit kogels, spijkers, kruit en ckloorzuur. Het gaf een hevigen knal en het café werd van een dikken groenachtigen rook vervuld, hetgeen de verbijstering nog vermeer derde. De gewonden zijn allen Parijzen aars. Het vatten van den dader was dramatisch. Hij vloog een straat in, gevolgd door eene menigte, die a mort schreeuwde. Iu de rue de Rome werd hij door een agent van politie ingehaald. De anarchist keerde zich om, en een vreeselijke worsteling volgde. Hij wist zich los te rukken, zijn revolver te grijpen en te schieten op de agenten en op het volk, dat hem omsingelde. De agent werd gewond en ook eene vrouw, doodelijk zegt men. De agent wist nog zijne sabel te trekken en den moordenaar in het gezicht te slaan. Toen werd hij gegrepen en weg gebracht. De misdadiger gaf voor Breton te heeten, 30 jaren oud en anarchist te zijn. De ministers van binneniandsche zaken, Raynal, en van justitie, Dubost, hebben de plaats van het on heil bezocht. Het café wordt door de politie bezet. Toen het gebeurde door Parijs bekend werd, uitte zich algemeen de verontwaardiging. Een groot aan tal nieuwsgierigen stroomde den geheelen avond naar het hotel Terminus". Eene ontzaglijke menigte ging naar de spoorwegstations. Aan den dokter, die hem verbond, zeide Breton (of Lebreton), dat hij Vaillant had willen wreken, en dat nog anderen hem zouden navolgen om de 6oM7*<7<?o/s-maatschappy te vernietigen. De procurour- generaal der republiek heeft geen nadere bekente nissen van hem kunnen verkrijgen. Met donderende toejuichingen werd door de Fran- sche Kamer gisteren het besluit begroet der benoe ming van den agent Poisson tot ridder in het legioen van eer. Om de beteekenis van deze onderscheiding nog te verhoogen, was de prefect van politie, ver gezeld van zjjnen secretaris-generaal en eenige andere hooge politie-beambten, naar de woning van Poisson gegaan, om persoonlijk den gewonde, die buiten go- vaar is, het eereteeken op de borst te spelden. Aan de vrouw overhandigde hij tegelijkertijd eene som van 500 frank, ter bestrijding van de onkosten der verpleging. 'NR. Ct.J Eene ernstige ontploffing had Zondagochtend te Parijs plaats in het pakhuis van de heeren Jil- morin-Andrieux eu Oo., graanhandelaars iu de rue Reuille. In den kelder bevond zich een vat met 650 liter waterstofgas, dat voor de verlichting werd gebruikt. Toen een bediende in den kelder kwam om een woinig van dit vocht te halen, vatte het vat, hoe W6et men niet, vuur. De bediende slaagde er in het brandende vocht te blusschen, doch in denzelf den tijd begonnen andere voorwerpen te branden. De brandweer werd te hulp geroepen eu deze was weldra het vuur geheel meester; doch door de groote hitte der vlammen hadden er zich sterke gasachtige dampen in den kelder verspreid, die een gevaarlijke ontploffing tengevolge konden hebben. De brandgasten, die in den kelder aan den arbeid waren, hadden spoedig aan hunne electrische lampen niet genoeg en eonige bedienden van de heeren Jilmorin-Andrieux Co. kwamen met kaarsen naar heneden. Onmiddellijk volgde toen eene hevige ontploffing. De 25 personen, die zich in den kelder bevonden, werden tegen den grond geworpen en niettegen staande de onmiddellijke hulp, die hun gebracht werd, stierf Bauchard, sergeant van de brandweer, tengevolge van hevige brandwonden8 spuitgasten en 17 bedienden der firma werden ernstig gewond en naar het hospitaal gebracht. Hst is van algemeen© bekendheid, dat het hout der telegraafpalen onderhevig is aan de nadeelige invloeden van daarin huizende insekten, waartegen inspuiting van bederfwerende vochten slechts op onvoldoende wijze voorziet. Deze inzichten leven van het zetmeel, in het hout aanwezigen zoolang dit daaruit niet verwijderd is, kunnen de toegepaste middelen slechts weinig baten. De heer Mer te Nancy heeft eene studie van deze quaestie gemaakt en is tot het resultaat gekomen, dat het volgende door hem aangegeven middel af doende is. Wanneer een boom aangewezen is om in het eind van het jaar als telegraafpaal dienst te doen, maakt men bij bet begin van dat jaar een cirkelvormige insnijding boven aan den stam in de schors. Op deze wijze wordt de opstijging van zetmeel verhinderd, het in den stam aanwezige zetmeel wordt succes sievelijk verbruikt zonder vernieuwd te worden en wanneer de boom in het najaar geveld is, bevat hij geen bestanddeelen meer, die de aantasting door insekten veroorzaken. Het spreekt van zelf dat deze methode de latere behandeling met kopersulphaat of dergelijke bederf werende stof niet behoeft uit te sluiten. Laatste en telegraphische berichten. De heer M. N. Van de Linde te Wemeldinge, werd heden benoemd tot onderwijzer met hoofdakte te Rilland. 's-Graveuliage. Benoemd tot inspecteur dei- registratie tweede klasse in de 11e divisie dhr. J. Ter Pelkwjjk, thans inspecteur van de tweede klasse in de 22e divisie. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de 2e helft der maand Januari 1894. Wed. J. Eckebus, DirkslandS. J. Den Boer, Rotterdam. Van Hansweerd: Gebrs. Niersbergen, Rot terdam. Van Wemeldinge: J. Ruissaard, Haarlem mermeer. Amerika. T. Nou se, New- York. België. Bakers, Antwerpen. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm.j Nam. Voorn. Num. 15 Februari 9.24 10.11 3.15 3.54 iti 11.3 11.50 4.41 5.33 IV 0.35 6.20 7.5 1» 1.13 1.41 7.43 8.11 19 2.9 2.34 8.39 9.4 90 2.56 3.18 9.26 9.48 91 3.38 3.58 10.8 10.28 Verkoopingsn en Verpachtingen. Dituna. Plaats. Voorwerpen. Information. 15 Feb., Wolfertsdijk, woonhuis, bouwlaml, meubelen, P. Overman. 15 Vlake, houtwaren, voertuigeu, beestiaal, mangels, Hollmann. 16 Wolfertsdijk, hofstede en woonhuis. Pilaar. 16 u lerseke, huizeti, bouwterrein, Prins. 16 lerseke, plankeu enz., Prins. 19 's Heer Arendsk., tjalkschip, Prins. 20 Goes, beestiaal, Hollmann. 20 - Gojs, verp. schorren, dijken enz., Ontv Registr. 21 Goes, vendutie, Hollmann. 21 Wis'ekerke, inspan ea beestiaal. Roelof. 21 Nisse, inspan, Pilaar. 22 - Nisse, meubilair, Pilaar 22 Kapsllo, woonhuis en winkel, tuingrond, woonhuis met vergunuiug, Gallis Mereus. 22 Wemeldinge, herberg, schuur, Gallis Mereus en erf eu groud, E Lindenbergh. Rilland, inspan, Mulock Houwer. Kloetinge, meubilair, Pilaar, 's Gravenpolder, mutsaard, vaamhout, meubels, P. Overman. Baarland, inspan, Van der Kites, 's Ueer Arendsk rausterds en spaanders, Mulock Hou* er. Biezelinge, houtwaren, huish. goederen 1 Mrt, 2 - 7 Oadelaude, Rilland, Wolfertsdijk, Wemeldinge, 's Gravenpolder, 's Gravenpolder, Wolfertsdijk, Wolfertsdijk, Borsele, en varkeus, inspan, meubilair, inspan, boereninspan, boereninspan, boereniuspan, inspan, meubilair, inspan, Hollmann. Van der Kloes. Mulock Houwer. P. Overman. Gallis Merer s. P Overman. Mr. Liebert. Pilaar. Pilaar. Pilaar. Burgerlijke Stand van Goes van 12 tot 14 Febr. 1894. Overleden: 13, Seraphinus De Meulemeester, 40 j., gehuwd met Maria Anna Catharina Stieger. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Heden werd in >de Prins van OraDje" te Goes door den heer W. Pelle, ten overstaan van notaris J. Lansen Croin, voor de erven van wijlen den heer Johs. Staal Willemszoon te Kattendijke, publiek verkochteene hofstede gelegen in de gemeenten Kattendijke en Wemeldinge, groot 31.34.H.A. Toegewezen als volgtlo. hofstede met bouw- en weilanden in Kattendijke en Wemeldinge, samen groot 22.86.56 H.A. aan den heer P. Dekker Jz. te Wemeldinge, den hoop voor f17950, bedongen voor houtgewas f2050, voor hekken en dilthouten f 632o. weiland te Kattendijke, sectie B nos. 9 «in 10, samen .96.40 H.A. aan de Nederlandsche Hervormde kerk te Wemeldinge voor f1025 per Hectare f 988,10, voor houtgewas f 525 3o. bouwland te Wemeldinge, sectie A nos. 177, Hectoliter f 4,90 a f a 5,30 4,50 a 4,70 4,60 a 4,75 - 4,— a 4,10 2,80 a v 3,80 v 7,40 a 8,— - 4,60 a /r 6,50 5, a 5,20 1,( 3,— 1,10 3,20 5 stuks en ook 464 en 506 samen groot 1.51.74 H.A. aan den heer C. Dominicus te Kattendijke, voor f785 per Hec tare f 1191.16; 4o. bouwland te Kattendijke, sectie B no. 412 groot .52.40 H.A. aan den heer P. Dekker J.zn., voor f1625 per Heet. f851,50; 5o. bouwland aldaar, sectie B nos. 53, 54 en 56 samen groot —.79.20 H.A. aan den heer Corns. Staal te Kattendijke, voor f1800 per Heet. f 1425,60; 6o. bouwland aldaar, sectie B no. 55, groot 1.44.50 H.A., aau den heer P. Dekker Jzn. voor f 1405 per Hectare f 2030,227o. weiland aldaar, sectie B no. 414, groot .95.H.A., aan den heer A. J. Herdiuk te Kloetinge voor f 1450 per Hectare f 1377,50, voor afsluiting f 1,8o. bouwland al daar, sectie A no. 318, groot 2.28.20 H.A., aan den heer Jobs. Staal te Goes voor f 1220 per Hec tare f2784,04. Alles te samen voor f31137,12, onverminderd 8 Va onkosten. Marktberichten. GOES, 13 Februari 1894. Bij tamelijken aanvoer was er zelfs tot verlaagde prijzen weinig kooplust. Oude TARWE Nieuwe TARWE Nieuwe ROGGE WINTERGERST ZOMERGERST HAVER KOOKERWTEN BRUINE BOONEN PAARDENBOONEN PLATTE BOONEN WINTER-KOOLZAAD KAR WEI-ZAAD WOL, Schapen p. 3 K.G. (steen) BOTER per K.G. EIEREN per 100 stuks Gisteren waren aan de veemarkt alhier slechts hoornvee aangebracht Er waren weinig kooplieden daardoor was de handel slap. ROTTERDAM, 12 Februari 1894. Het stormachtige weder der laatste dagen noopte de meeste schippers vooral uit Zeeland en Vlaanderen de reis niet ta aanvaarden, zoodat de markt heden maar zeer matig voor zien was. Daar evenwel verscheidene der gewone bezoekers ook afwezig zijn gebleven, was het aangevoerde toch slechts moeielijk te plaatsen en bleef zelfs een gedeelte nog onverkocht. Tarwe. In de beste soorten onveranderd, mindere qual. 10 ets. lager. Naar qual. verkocht van f4,50 a 5,99 per heet. en van f 6 50 tot 7,25 per 100 kilo. Canada komt nagenoeg niet te markt. Rogge Hauw en langzaam tot vorige prijzen verkocht, f4 a 4,80. Gerst. Winter steeds goed gevraagd, was prijshoudend te plaatsen. Per heet f3,50 a 5,25 en per 100 kilo f7,50 a 8,40. Zomer 10 a 15 ets lager. Per heet. f3,40 a 4,50 en per 100 kilo f 7,25 a 7,40. Chevalier onveranderd. Per heet. 14,50 a 5,60 en peT 100 kilo f7,50 a 8,25 Haver onveranderd, doch in lichte qual. moeielijk te verkoopeu. Per heet f2 a 4, blanke wichtige soort nog iets daarboven. Paardenboonen onveranderd. Naar qual. f5 a 5,60. Witte Boonen, nagenoeg niet ter markt, konden vorige prijzen opbrengen. Naar deugd verkocht van fö tot f 11,25. Bruine Boonen als voren, f 4 a 7,50, extra puike qual. soms nog iets daarboven Blauwe Erwten onveranderd. Kooksoort f 7 a 8. Niet- kokende f5,50 a 5,90. Koolzaad werd heden niet getoond. Kanariezaad flauw onveranderd, f6,50 a 8. Zeeuw sche ajuin. Door het onstuimige weder zyu liedeu de meeste schippers niet aangekomen. Meelbericht. Over de afgeloopen week is er weiuig nieuws mede te deolen, de noteeringen bleven meestal ouver- anderd. Heden was de markt slecht bezocht en ging er weiuig om. Vlas. In de vorige week bepaalde de vraag op het land zich hoofdzakelijk tot de betere soorten. Heden werden 21,000 steen aaugeboden, en was de stemming over bet algemeen wel zoo willig, vooral de mindere soorten genoten meer vraag, zoodat het grootste gedeelte tot de be staande prijzen koopers vond. L ij n z a a d met beperkte vraag. Aardappelen. Zeeuwsche jammen f 1,60 a 2,—, dito blauwe f 1,90 a 2, Zeeuwsche eieren f4,20 a 4,30 de 100 stuks. ROTTERDAM, 18 Februari 1894. Op de veemarkt waren heden aangevoerd500 vette runderen, 1143 magere dito, 169 vette en graskalveren, 329 nuchtere kalveren, 85 biggen. Prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 68 a c., 2e qual. 56 a c3e qual. 45 a c., kalveren le qual. 105 a c., 2e qual. 85 a 65 c., schapen le qual. c 2e qual. c., 3e qual. c., alles per kilo, varkeus le ual. a c2e qual. c., 3e qual. clicht soort a c. per 1/a kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 68, 2e qual. f64, 3e qual. f60, per V* kilo 60 a 70 c. ADVBRTBNTIBNr. Ondertrouwd WILLEM IMAN VAN DEN BOSCH ALT FISCHEB. Goes, 1 Lippenhuizen, (Fr.)J 14 Februari 1894. Geboren Suzauua Hendrika, dochter van J. D. DE RAAD en A. DE RAADMallekote. Hansweerd, 8 Febr. 1894. Heden overleed onze geliefde echt genoot en vader, de WelEd.Geboren Heer EDMUND Van HOBOKEN Van RHOON, PENDRECHT en BAARLAND, in den ouderdom van 47 jaren. Uit aller naam Vrouwe JACOBA Van HOBOKEN Van RHOON, PENDRECHT en BAARLAND—Van Stolk. Scheveningen »Villa Olanda", 9 Februari 1894. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed in den ouderdom van 47 jaren mijn geliefde broeder, de WelEdelGeboren Heer EDMUND Van HOBOKEN Van RHOON, PENDRECHT en BAARLAND. EDWARD Van HOBOKEN Van OUDELANDE. Scheveningen Huize Duinoord", 9 Februari 1894. *i* Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde echtgenoot, vader, zoon, broeder en behuwdbroeder, de heer SERAPHINUS DE MEULEMEESTER, in den ouderdom van 40 jaar, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden. Namens de familie, Mevr. de wed. S. DE MEULEMEESTER— STIEGER. Goes, 13 Februari 1894. De BURGEMEESTER-STRANDVON DER der gemeente RIllaiid-Bath roept voor de le maal ter reclame op, rechthebbenden op 1 Sloep met toebehooren, ge merkt Princesse Louisa, 3 Vaten, waarvan 1 gemerkt 3 T. 1.204, 52 Luiken, li! Merkels, 1 Wasch- bak, 1 Loopplank, 1 Trap, 5 Delen van eene Roef, 5 Balken, lang 3.5 tot 4 M., 1 Deur, 17 Platen, lang 1.5 tot 3.5 M., 2 Bruggen, lang 2.2 M. en een partijtje Brandhout. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags ten half 10 ure, achter de herberg van Van Wageningen te lerseke, Ribben, Latten, Schrooten, Sta ken, Sparren, en Oesterzeeften, benevens: Do Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags ten 10 ure, aan den dijk van den Jacobpolder onder 1s-Heer Arends- kerke Het door den jongsten storm aan den dijk gestrande genaamd „De Twee Gebroeders" met Zeil en Treil, staand en loopend Want en verderen inven taris. De inventaris in perceelen te veilen. Keu prachtige, nieuw zilveren zoo goed als nieuw. Fransch fabrikaat. Prijsopgaaf en tevens te bezichtigen bij A. ENGELBERTS. 's-H EBBEN HOEK. De Notaris PILAAR zal des middags te 12 uren, te Kloetinge aan het sterfhuis vau Wed. JT. 55verse, o. a. Linnenkast, 3 Voeren Bedden met toebehooren, 1 IJzeren Ledikant, Wekker, Tafels, Stoelen, Spiegels, Lampen, 2 Kleerkisten, Kachels, Arbei dersgereedschap, eene partij Glas-, Blik- en Aardewerk, Aardappelen, Spek, enz. i iii aan het Lange weegje onder Kwaden- damme. Biljetten in te leveren ten kantore van den Notaris PILAAR, vójr of op 311 IVbruari a. s.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 3