bewees wel, dat geen der fractiën van nieuw sectie- onderzoek heil wachten. Ook bleek het sous-entendu dat niet opnieuw algemeene beraadslagingen zullen worden gevoerd. Het voorstel van den voorzitter, om met artt. 3, 4 en 5 aan te vangen, lokte een kleine woordenwisseling, maar geen verzet uit. De bedoeling is het leeftydsartikel te schuiven achter het welstandsartikel, ten einde gelegenheid te geven, als met geringen welstand genoegen is genomen, den leef tij deisch wat op te schroeven. De amende menten zijn thans alle als vervallen beschouwd, maar de meerderheid daarvan zal in den loop der week wel in den een of anderen vorm herleven. (Vad.) Naar het Centrum verneemt zal, te beginnen met 1 Juli, op Zondag geen enkele goederen trein meer rijden op het Noorder- en Zuidernet van de lijnen der Staatsspoorwegmaatschappij, nu het daarop betrekking hebbend kon. besluit de ver plichting van de Maatschappij, om die treinen te doen loopen, heeft opgeheven. Ook zullen geene bestellingen op Zondag meer worden gedaan of aangenomen. De H. IJ. Spoorwegmaatschappij zal in denzelfden geest handelen. De minister van binnenlandsche zaken heeft de aandacht van enkele betrokken gemeentebesturen gevestigd op het feit, dat elk jaar eenige personen, tengevolge van onbekendheid met het juiste tijdstip hunner geboorte, tijdeljjke afwezigheid, ziekte enz., verzuimen zich tijdig aan te geven voor den dienst der nationale militie, zonder dat echter vermoed kan worden, dat zij zich moedwillig aan den dienst wenschen te onttrekken. Toch moet de straf inlijving zonder loting worden toegepast. Ten einde dit, voor het vervolg, zooveel mogelijk te voorkomen, wordt als een goede maatregel aan bevolen, dat alle gemeentebesturen vóór do definitieve sluiting van het inschrijvingsregister nauwkeurig geboorte- en bevolkingsregisters raadplegen. >Uit goede bron" verneemt het N. v. d. D dat de minister, begaan met de dikwijls treurige geldelijke omstandigheden van zoovele kamerver- huursters, naar aanleiding vaa hare gewoonlijk hooge personeels belasting, de ontvangers heeft ge machtigd, in voorkomende gevallen geheele of ge deeltelijke ontheffing voor te stellen, bijaldien het verhuren de eenige kostwinning is. Het Dagblad, het deftige, Haagsche conserva tieve orgaan, geeft openbaarheid aan het volgende »gerucht", hetwelk het blijkbaar belangrijk genoeg acht voor een plaats onder het residentie-nieuws": Door den President der Centrale Commis sie voor Statistiek werd den leden dezer dagen een luisterrijk diner aangeboden, waaraan bovendien ook de Minister van Binnenlandsche Zaken als zoodanig aanzat. De eerste dronk werd natuur lek, zoo.ils het getrouwen onderdanen past, gewyd aan H. M. de Koningin. Het bedoelde gerucht meent nu te weten, dat onder de a inzittenden twee socialistische leden van genoemde Commissie het noodig vonden, bij deze gelegenheid een bewijs van soeialistisehen tact en goede manieren te geven, door niet op te staan en zich bij den heildronk, op H. M. uitgebracht, niet aan te sluiten. Voor gastheer en gasten een netelige positie Doch, zegt het gerucht verder, dat de weigering van genoemde heeren geen grond vond ia een meer algemeenen afkeer tegen het ouderwetsche gebruik van toasten en heildronken, zooals meu misschien van verschrikkelijk vooruitstrevende menschen zou vermoeden, bleek al spoedig, toen door een der twee genoemde heeren, een lid uit het barre Noorden, een zeer interessante verhaudeling werd gehouden over de uitzuigingen, door de kapitalisten in praktijk gebracht, eindigende met een verheerlijking van den Minister Tak. liet valt moeielijk te gelooven, voegt het Dgbld. er nog bijeen Minister, dienaar van de Kroon, een dronk aanvaarden van dengeen, die weigert op zijn Koningin te drinken! Wat zullen de baroruienkroon- tjes en familiewapens, die den gasten tsgenstraalden van het kostbare familieservies, wel op dien avond hebben gevoeld(Tel.j Hans von B it low is Maandagavond te Kaïro overleden. Boekaankondiging. Het Tijdschrift ter beoefening van het Admini stratief Rechthoofdredacteur H. Cr. Hartman Jz., secretaris der gemeente Goes, 11e jaargang, '2e afi., uitgave van F. Kleeuwens en Zoon, bevatBuitens lands voltrokken huwelijken, door J. R. Berghuis. Braadwezen, door J. M. Slegt. Losse opmerkin gen omtrent den Burgerlijken Stand, door F. Nie- mantsverdriet. Art. 46 der wet op het lager onderwijs, door J. H. H. Piccardt. invordering van plaatselijke belastingen, door A. F. Hanssens. Beantwoording der door de redactie gestelde vragen 6. Sluiting van stations-wachtkamers. 7. Dragen van wapenen. 8. Vervanging van den burgeni. als hulpoff. van justitie. 9. Kleinhandel in sterkedrank. 10. Declaratie voor ontsmetting of vernietiging. Ingezonden stukken. Mededeelingen. Vragen ter beantwoording. Karkaiijke Zaken en Onderwijs, Tot hoofdonderwijzeres aan eene der gemeente bewaarscholen te Leeuwarden is benoemd mej. M. Slottje te Middelburg. Rechtszaken. Kantongerecht te Goe3. Zitting van 13 Februari 1894. lieden zijn veroordeeld wegens: JachtcLl'ctC. de B., te Nisse, tot 2-maal f8 b. s. 2-maaI 4 d. li., verbeurdverklaring geweer en haas, bevel tot uitlevering of te betalen f 3 voor 't geweer en f' 2 voor den haas s. 2 d. b. voor 't geweer en 1 d. h. voor den haas; J. B. te Wemeldinge, tot 2-maal f5 b. s. 2-maal 4 d. h., met verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f3 b. s. 2 d. h.J. de B. te Krui- ningen, tot 2-maal f5 b. s. 2-maal 4 d. h., met verb, verkl. niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f5 s. 3 d. h.W. de J. te 's-Heerenhoek, als vorenP. v. d. W. Az. te Kolynsplaat, tot 2-maal f 5 b. s. 2-maal 4 d. h., verb, verkl. met in beslag genomen geweer en haas, bevel om deze uitteleveren of te betalen f3 voor 't geweer en f 2 voor den haas s. 2 en 1 d. h. C. S. te Hoedekenskerke, tot 4-maal f 5 b. s. 4-maal 4 d. li., met verb, verkl. niet in beslag genomen twee geweren, bevel tot uitlevering of te betalen f3 s. 2 dagen h. voor elk geweerP. de J. Jz. te Ove- zande, tot 3-maal f5 b, s. 3-maal 4 d. h., ver beurdverklaring niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen 13 s. 2 d. h., P. v. I. Pz. en J. K. J.Fz., beiden te Graauw, ieder tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h., verb, verkl. niet in beslag genomen geweren, bevel tot uitlevering of te betalen f3 s. 2 d. h. voor elk geweerG. M. en P. H., beiden te 's-Heer Areudskerke, als voren, M. R. te Oudelande, tot f5 b. s. 4 d. h., verb, verkl. in beslag genomen wildstrikken met bevel tot vernieling, A. T. te Heinkenszand, tot 2 maal 7 d. h., verb, verkl. niet in beslag genomen geweer en haas, met bevel tot uitlevering of te betalen f 5 voor ■het geweer en 12 voor don haas s. 3 en 2 d. h.; jachtdelict en dronkenschapA. H. te Goes, tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h. en f5 b. s. 3 d. h., verb, verkl. niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 1 s. 1 d. h. overtreding reglement op de Schelde en Zeeuwsche stroomenD. K. en J. v. d. W., beiden te Ierseke, ieder tot fl b. s. 1 d. k., J. W. Jz. tot f2 b. s. 2 d. k., C. P. Mz., M. v. H. en J. P., allen te Ierseke, ieder tot f 2 b. en f 1 b. s. 2 d. en 1 d. h., C. F. te Ierseke, tot f2 b. s. 2 d. h., T. C. v. D. Dz. te Klinge, tot 2 maal f 0,50 b. s. 2 maal 1 d. h. overtreding polderreglemeut van ZeelandC. De B. te Krabbendijke, tot fl b. s. 1 d. k., J. v. I. Pz. te Graauw, tot f 2 boete subs. 2 dagen hecht. overtr. gemeenteverord. van GoesP. W. S. te Goes, M. v. S. te Ierseke, ieder tot f 1 b. s. ld. k.overtr. gemeenteverord. van Kruiningen J. R. J.B.z., J. H. C. R., J. F. J.N.z., P. P. de P. A.M.z., allen te Hansweerd, ieder tot 11 b. s. 1 d. h.J. F. J.N z., S. S. Czn., ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. en C. W. K., allen te Hansweerd, tot f2 b. s. 2 d. h.H. C. P., S. K. wed. C. de J., bei den te Kruiningen, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. als voren en overtr. art. 427 W. v. S.J. V. te Heinkenszand, tot f2 b. en 11 b. s. 2 en 1 d. h overtr. gemeenteverord. van Waarde: P. W. K. te Waarde, tot f0,50 b. s. 1 d. h.te Wolferts dijk in den handel brengen van vleesck afkomstig van gestorven vee zonder vooraf gekeurd te zijn P. H. te Wolfertsdijk, tot 13 b. s. 3 d. h. overtreding gemeenteverordening van Wolfertsdijk J. R., aldaar, tot f3 boete s. 2 d. li.straat schenderij J. F. B. te Goestot i 3 boete s. 3 d. h.W. B. Jz. te Goes, tot f 3 b. s. 2 d. h. burengerucht en straatschenderijM. K. te Hans weerd tot 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 d. h.overtr. art. 473 W. v. S.J. F. W. Cz. en A. W. Cz. beiden te Philippine, ieder tot f3 b. s. 3 d. h. dronkenschap: J. B. te Kruiningen, H. J. te Gent, II. S. te Rotterdam, T. H. te Goes, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.A. v. d. E. Jz. en F. D. te Hein kenszand, M. de J. te Goes, ieder tot f 2 b. s. 2 d. k.L. V. te Hoedekenskerke tot f3 b. s. 3 d. h. Vrijgesproken zijnJ. H. te Kruiningen en P. D. R. te Ovezande, beiden beklaagd van jachtdelict met veibeurd verklaring in beslag genomen wild strik met bevel tot vernieling; P. P. te Sckore en B. v. d. E. v. d. B. te Krabbendijke, beiden beklaagd van spoorwegwetovertr.C. v. C. te 's-Heerenhoek, beklaagd van overtr. gemeenteverord. Kruiningen A. v. d. V. te Waarde, beklaagd van overtr. ge meen te veror. Waarde, M. de W. te Biezelinge, be klaagd van overtr. gemeenteverord. Ierseke. Gemengde Berichten. Horsele. Maandag werd door den gemeenteraad tot kantenier aan de wegen benoemd C. Van Boven Jz. te Borsele. Er hadden zich dertien sollicitanten aangemeld. SSorsele. Wegens de herhaalde stormvloeden is de op 7 dezer gestrande tjalk, genaamd de Vrouw Pieternella, van Viissingen, totaal vernield. Maandag eu Dinsdag werden de stukken als brandhout bijeen gezameld. Voor den van Oitterspolder is een Deensche schoe ner gestrand. Zy draagt de namen May Helsincor. De bemanning werd tijdelijk geherbergd op de hof stede in voornoemden polder. Nadat mr. P. J Troelstra uit Utrecht ver leden week te Zeist te vergeefs bij onderscheiden koffiehuishouders pogingen had aangewend, ter ver krijging van een lokaal tot hot houden van eene vergadering ter verbreiding zijner sociaal-democra tische theoriën, kwam hij Zondag met een 15tal zijaer aanhangers terug, die tegelijk met het ver spreiden van hun orgaan, de Baanbreker, bekend maakten, dat er ten twee uur eene openlucht-ver gadering op »den Driest" zou plaats hebben, wat hun door een huurder van dien grond was toege staan. Nauwelijks echter was mr. Troelstra aan het woord, of de eigenaar van den grond verscheen, die door tusschenkomst der politie den spreker verzocht, zich van zijn eigendom te verwijderen, wat niet zonder protest geschiedde. De politie, die zeer kalm en bezadigd optrad, wist de menigte, die op ruim een duizendtal geschat kon worden, in bedwang te houden, ten einde mr. Troelsta c. s. tegen de ver ontwaardigde menigte te beschermen. Onder het zingen van vaderlandsche liederen en het verscheuren der uitgegeven bladen toonde men hun duidelijk, dat de bevolking van Zeist allerminst met hunne verbeterings-theoriön is ingenomen, waarna zij, be schermd door de politie, door een menigte volks zingende buiten de gemeente werden gebracht. Een der socialisten moest door de politie wegens dron kenschap in arrest worden gesteld, doch werd na ontnachtering des avonds weder ontslagen. In de vorige week hebben eene vrouw en haar kindje, die de veerman te Knollendam wegens het onstuimige weder weigerde over te zetten, den nacht in de open lucht doorgebracht. Naar aanleiding daar van behelst De Zaanstreek van 11 dezer de volgende advertentie Dankbetuiging aan C. Stam, veerman te West- Knollendam, voor de menschlievendheid jl. Dinsdagavond mijn vrouw en kind bewezen. Fan Haarlem komende naar Oost-Knollendam, moest zij door genoemden persoon naar de overzijde gebracht worden, waaroj) hij te kennen gaf, dat de wind te sterk was, alhoewel hij met drie mannen aanwezig was. Toen heeft mijne vrouw hem herhaaldelijk ge smeekt om een plaatsje in zijn café of logement, doch ook dit werd geweigerd, en zoodoende hebben mijne vrouw en driejarig zoontje den tijd van 's avonds HH/a tot 's morgens 6 uur om zijn huis in de koude doorgebracht. Hiermede mijn dank en tot wederdienst bereid zjjnde, G. Max, Haarlem." Verkeerd opgevat. De koster eener protes- tantsche plattelandsgemeente in Noord-Holland her dacht de vorige week Zondag zijn geboortedag. Voor deze gelegenheid had moeder de vrouw een broeder" gebakken met rozijnen, sucade, enz., welke na een kwartier uur uit den pot te voorschijn zou komen, naar zij hoopte als de broeder bij uitnemendheid. Jammer genoeg werd moeder in het heetst van haar werk door eenigo buurvrouwen geluk gewenscht met dezen heugelijken dag; er werden een paar glaasjes rood met suiker gedronken, eenige koekjes er bij gebruikt en na het vertrek der vriendinnen bleek het, dat de heerlijke broeder verbrand was. Moeder huilde van spijt, die heerlijke tractatie weg en dat op haar mans verjaardag en door hare eigen onachtzaamheid veroorzaakt. De koster, een gemoedelijk man, schikte zich in zijn lot, maar keek toch bedrukt, toen de namiddag- godsdienstoefening zou beginnen en de dominee hem vroeg: »Wat zie je treurig koster, hapert er iets aan »Neen, dominee", zeide deze. »Ik geloof van wel", sprak de dominee, ik zie het aan de uitdrukking van je gelaat, er is wat." Nu vertelde de koster, dat er in zijn huis 's mid dags om éen uur een broeder verbrand was, en wou verder gaan, maar net sloeg de klok twee uur en dominee moest voor de gemeente optreden. Hoe verwonderd keek echter de koster op, toen dominee in het nagebed den ongelukkigen broeder van den koster herdacht, welke op zoo'n smartelijke wijze den dood had gevonden, hoe hij hoopte, dat het wederzien hiernamaals den koster tot troost zou ver strekken, enz. Er is nog niet gemeld of dominee de volgende week de zaak nader heeft opgehelderd. Reiz. Nieuwsb Het hoofdbestuur van den »Oranjebond van Orde," die weldra zijn jaarfeest herdenken zal, heeft zich met den heer B. H. Bertels te Barneveld ver staan over den bouw en den aanleg eener boerderij, groot 5 H.A., op de heide in de nabijheid dier plaats. Deze zal zoo spoedig mogelijk in exploitatie gebracht en den toekomstigen bewoner in erfpacht gegeven worden. Een som van pl. m. f 3500 is naar schat ting met deze eerste poging gemoeid. Zondagochtend vervulde de heer Zagers, pre dikant te Oost-Blokker, eene vacatuur-beurt te Öchar- woude (cl. Hoorn). Bij het binnenkomen der kerk trof hem een onverwacht schouwspelhet kerkge bouw was kunstmatig verlicht, alle lampen brandden. Op zyne vraag na afloop der godsdienstoefening, waartoe dat moest dienen, ontving hij ten antwoord >Onze fondsen laten niet toe kachels te plaatsen, nu verwarmen wij op deze wijze onze kerk." Zulk eene wijze van verwarming schijnt echter niet nieuw te zijn, althans men deelt aan de N. R. Ct. mede, dat dit reeds sedert eenige jaren te Rot terdam plaats heeft in de Groote Synagoge aan de Boompjes. Ook daar worden ter verwarming op Za terdag alle gaslichten aangestoken. Door eenige Arnhemsche bierbottelaren is be sloten een vereeniging op te lichten, om het verlies, dat zy leden bij het in bruikleen afstaan der liesschen, zooveel doenlijk tegen te gaan. Op een met dit doel gehouden bijeenkomst werd door een der aanwezigen aangevoerd, dat hij van Óen zijner clientèle 1096 ledige flasschen terug te vorderen had. (Wel een bewijs, dat die goede klant over de kwaliteit van het bier uiterst tevreden was). Door een ander werd bet gemiddeld cijfer der Ü9S3chen, die jaarlijks zoek raakten, op 1600 geschat. In aanmerking genomen, dat de zelfkostende prijs per flesch, met inbegrip der sluiting, 7 ets. bedraagt, kan men zich eenigszins een begrip vormen van de enorme schade, die dikwjjls door nalatigheid der clientèle, den bierhandelaren berokkend wordt. Zoools men weet, heeft het Rott. Nbleen prijs der deugd uitgeloofd. Men verzocht thans de redactie om op de lijst der candidaten, die voor dien prijs in aanmerkiug komen, ook te plaatsen J. Van 't Lindenhout, den weesvader van Neerbosch. Zondagochtend zijn door de politie te Rotter dam in hun bed opgelicht twee vreemdelingen, gelogeerd in het »Victoria-Hötel", die aan het wissel en elfecten-kantoor van den heer Van Dantzig aan de Zuidblaak aldaar een aantal blijkbaar valsche Russische loten te koop hadden aangeboden. Zy zyn voorloopig naar het huis van bewaring overgebracht, terwijl inmiddels de politie, onder de persoonlijke leiding van den hoofdcommissaris, in verband met deze aanhouding een onderzoek, ook in het buiten land, instelt. ïn het laatste etmaal is weder een groot ge deelte van de duinen aan het strand te Scheveningen weggeslagen. Maandagavond stond bij hoog water en by West-Noordwestenwind de zee bij de Kerk werf het verlengde van de Keizerstraat tot aan den kop der duinen. Het is vooral op die hoogte, dat de grootste verwoestingen zijn aangericht en liet is daar nu zoo steil, dat men het strand niet meer kan bereiken. Volgens den sedert anderhalf jaar op het mete- reologisch instituut te Amsterdam geplaatsten, zelf registreerenden wiuddruknieter was de jongste storm het hevigst Maandagnacht na 12 uur in de richting W.-ZW. en W. Even vóór twaalf uur en te kwart voor éen kwamen stooten voor van 120 KG. per vierkanten meter. Te kwart voor twee en te kwart over drie uur 's nachts waren er stooten van 130 KG. Daarna is de kracht van den wind verminderd. Toch bleef het nog een storm, heviger dan in de laatste anderhalf jaarer kwamen stooten voor van meer dan 100 kg. per M2, waar de drukmeter nim mer liooger wees dan 95 KG. Een man wiens hoed aan de P. H. Kade te Am sterdam te water was gewaaid, sprong dit hoofd deksel na en zonk dadelijk weg in de diepte. Zyn lijk is later opgevischt. Op een schip met graan geladen, aan de Van Wijkskade te Utrecht, is een boom neergekomen, die door den hevigen storm was ontworteld. De schipper, die mot zijne vrouw en twee kinderen aan tafel zat, werd door den boom getroffen en gedood, de vrouw werd eveneens gekwetst, doch verkeert in levensge vaar, terwijl de beide kinderen ongedeerd bleven. Het lyk van den schipper werd eenige uren daarna naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Men meldt uit Tiet jerk van 13 Februari In den afgeloopen nacht is een groot gedeelte van dit dorp niet alleen, maar ook van den omtrek in één uitgestrekt meer herschapen. Tegen den hevigen en langdurigen westenwind waren de meeste polder dijken niet bestandhet water wies zóó snel, dat reeds in den voornacht een groot aantal dijken onder de golven waren verdwenen. De materiëele schade is belangrijk. De storm ont wortelde by enkele laudbouwers een geheelen boom gaard, terwijl van velen mesthopen, houtstapels, enz. door het water werden weggespoeld. Vele kleine boeren wier kiemingen niet voldoende opgehoogd waren, hebben het water in huis; bij enkelen staat het zelfs bij het vee op den stal. Ouden van dagen herinneren zich slechts bij uitzondering dat het wa ter eene hoogte bereikte, zoo aanzienlijk als thans het geval is. Ook in het buitenland woedde de storm hevig. Uit alle hoeken en einden van Noord-Duitschland komen jobstijdingen over den storm, die eene ge middelde snelheid van 42 meter per seconde had en hier en daar vergezeld ging van hevige onweers buien en bliksemschichten, welke vele branden ver oorzaakten. Te Lubeck, Hamburg, Stettin en Neu- Brandenburg zijn groote kerktorens omgeworpen, doch zonder verlies van menschenlevens. Alleen te Stettin werd een persoon gedood. Overigens zijn in steden en te plattenlande vele menschen veron gelukt. Volgens de tot dusver ingekomen berichten zijn er ruim twintig door neerstortend puin ge dood geworden. Het ergste gebeurde te Adamsdorf (Mecklenburg), waar al de schoolkinderen op den huisweg achter eene schuur waren gevlucht, die door den storm werd omgeworpen en al de kinderen bedolf. Vijf waren er dood, twee liggen er op ster ven, en al de overigen zijn min of meer gekwetst. Te Kiel zijn eenige kleine meisjes in het water ge waaid. Hamburg, Stettin, Altona en Lubeck zien er, door de omgeworpen fabrieksschoorsteenen en muren, de ingestorte loodsen en daklooze huizen, hier en daar uit alsof zij een z waar bombardement hadden doorstaan. Prinses Emma van Battenberg, het zevenjarige dochtertje van Prins Hendrik van Battenberg, en koningin Victoria's jongste dochter, prinses Beatrice, viel Zaterdag jl. by een rit te Osborne van het paard. De prinses viel met het hoofd tegen een steen en bezeerde zich vrij ernstig. Zoodra zij naar het paleis der koningin was vervoerd, viel de prinses in slaap, waaruit zij tot dusver nog niet kon gewekt worden. Een hoogleeraar, die tei stond uit Londen werd ont boden, verklaarde, dat de toestand der kleine lijderes geen reden tot bezorgdheid geeft, maar toch zyn de ouders nog volstrekt niet gerust over den afloop dezer slaapziekte. Door den admiraal Sir W. W. Hunt Grubbe zyn aan de Kaap de Goede Hoop belangrijke proef nemingen gedaan betreffende de overbrenging van signalen door middel van electrische lichtstralen, teruggekaatst door de wolken. De lichtbundel eener electrische booglamp van 100,000 kaarsen werd door een reflector tegen de wolkeu gericht en afgebroken volgens de regelen, bij het wisselen van heliographische signalen gebruike lijk. De signalen werden te Kaapstad gemakkelijk begrepen. Andere proefnemingen zijn vervolgens ingesteld tot het vormen eener dergelijke heliographische ge meenschap tusschen het admiraalschip en een daar toe opzettelijk in zee gezonden vaartuig. Deze proef nemingen hadden denzelfden uitslagde signalen werden tot op eenen afstand van 90 K.M. volkomen begrepen. Gelijk succes hadden de proeven, die met ondoor schijnende luchtballons genomen werden, welke des nachts bij tusschenpoozen door electrisch licht wer den beschenen. Een hevige cycloon heeft Gate City in Alabama geteisterd. Ontzaglijk veel schade werd aangericht en tal van personen kwamen om 't leven. In de Methodistenkerk had juist een godsdienstoefening plaats, toen de kerk gelijk een kaartenhuis in de lucht werd geslingerd. Op het oogenblik is het nog onmogelijk nauwkeurig op te geven hoeveel personen zijn omgekomen. Vier lijken zijn reeds gevonden, terwijl dertig zwaar gewonde personen van onder de puinhoopen zyn gehaald.

Goessche Courant | 1894 | | pagina 2