UIT DE OUDE DOOS. W. v. S.A. S. te Graauw, tot f 3 b. a. 2 d. b. T. V., aldaar, tot f 3 b. s. 2 d. b.burengerucht W. v. K., J. D., beiden te Ierseke, ieder tot f'2 b. s. 2 d. h.J. D., to Wemeldinge, tot f2 b. s. 2d. h.; J. d. J., 0. V., J. K., allen te Rilland- Bath, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.dronkenschap en burengerucht: A. S. te Wolfertsdjjk, tot 2-maal f 1 b. s. 2-maal 1 d. h.dronkenschapP. N. te 'a-Gravenpolder, L. G., G. C. B., beiden te We meldinge, G. d. J. te Ellewoudsdijk, C. R., P. v. H. en A. C. J. S., alien te Goes, ieder tot f2 b. I. 2 d. h.dronkenschap 2-maal gepleegd A. T. te Hoedekenskerke, tot 2-maal f 2 b. s. 2-maal 2 d. h.dronkenschap bp 2e herhalingH. v. d. L. te 's-Heer Arendskerke, tot 3 d. princ. h. alsvoren 4-maal gepleegdJ. Z. te Heinkenszand, tot 4-maal 4 d. princ. hecht. Ontslagen van rechtsvervolging werd C. R. te Mid delburg, beklaagd van overtreding gemeen te-veror dening te Kruiningen. Bij arrest va* het gerechtshof te Amsterdam is het door de rechtbank te Haarlem gewezen vonnis in zake het proces tusschen de gemeente Zandvoort en de burgerlijke maatschap Alberts Co. te Mid delburg, over aankoop van badmateriëel, bevestigd. Zooals reeds vroeger is medegedeeld, had de gemeente het proces bij de rechtbank te Haarlem verloren. De rechtbank te Middelburg deed gisteren uit spraak in de bekende zaak van J. K. Van der Veer, redacteur-uitgever van het socialistisch weekblad Be Toekomstter zake van het plaatsen van een ar tikel, waardoor de eer en goede naam van den heer W. A. graaf Van Lijnden en diens overleden broeder opzettelijk werden aangerand. Bekl. werd veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Hp heeft hooger beroep aangeteekend. Gemengde Berichten. Wolfertsdijk. Eenige arbeiders, die naar hun werk gingen, vonden Dinsdagmorgen in den Schenge- polder het lijk van den landbouwer M. B., uit den Westkerköpolder alhier, liggende achterover in eene niet breede sloot. Laat uit de herberg van Louwerse aan de »Piet" huiswaarts keerende, is de ongeluk kige, nog niet ver op weg, te water geraakt. Hij laat eene weduwe met tien zeer jeugdige kindors na. Als eene bijzonderheid verzoekt men ons te vermelden, dat bij de gebroeders Kareisen in den Zuid-Kraaiert een kalkoen van October af tot nutoe, zelfs tijdens de strenge koude, eiken dag een ei heelt gelegd boven op een houtstapel. Te Beek (L.) hoorden een paar mannen, die een dood paard wilden begraven, uit het dennen- boschje eenige zwakke kreten. Daarop afgaande ont dekten zij een man met den rug tegen een boom stam gebonden, een band om de voeten, een om het middel, een om het hoofd en een doek voor den mond. Toen lip uit zijne positie verlost was, zakte hij be wusteloos inéén, na door teekens beduid te hebben, dat hij door vier kerels aangerand was. Op een kar werd hij naar de maréchaussées-ka- zerne vervoerd, waar hij bijgebracht en ondervraagd werd. Het bleek een Fransche matroos te zijn, die den vorigen nacht door vier kerels aangerand was. Na hem van 19 franc beroofd te hebben, zouden zp hem aan den boom in het dennenboschje geknoopt hebben, waar hij zeker omgekomen zou zijn, indien het toeval zijne bevrijding niet mogelijk gemaakt had. Later is hij naar Maastricht vertrokken. De geschiedenis is wel wat duister. (Bb.) Dezer dagen is een bekend figuur voor de be woners der beneden-Lek en Linge van gebrek en koude gestorven, een vrij aanzienlijk kapitaaltje na latende. De zoogenaamde »rpke schooier van Her- wpnen" (zijn woonplaats'» ging eiken dag bijna zon der kousen aan de voeten en met weinig ondergoed aan, op zijn klompen met een baalzak, voor den vorm met eenige koopwaar gevuld op den rug, de boeren langs Lek, Linge en Waal goeie mórgen" zeggen en overal ontving hij wathij overnachtte, ook bij de felste koude, in een hooiberg. Door zelf gebrek te lijden, kwam hp in het bezit van een aardig kapitaaltje, dat eenige jaren geleden door brand dreigde verloren te gaan. Twee uren van zijn huisje verwijderd, bemerkt hij brand en alsof een voorgevoel hem zeidé, dat zpn bezitting gevaar liep, snelt hij er heen en komt nog juist bijtijds om zpn spaarpotje te redden. Aan de Kaap is, zooals men weet, onlangs een diamant gevonden van 920 karaat, die onder sterk militair geleide aan boord van een stoomschip werd gebracht en nu in de kelders van de Engelsche bank wordt bewaard. Deze steen, waarvan de waarde wordt geschat op twaalf millioen gulden, zal binnenkort naar Am sterdam worden vervoerd, om aldaar te worden ge- slepen. Volgens de meening der familie van zekeren S. S., te Wildervank overleden en die volgens zijn wensch met de kleeren, waarin hij stierf, begraven is, zpn ook f 9000 aan effecten met hem ter aarde besteld. Voor zpn dood waren de effecten nog ge zien, daarna bleken zp verdwenen. De erfgenamen verzoeken het lijk te mogen doen opgraven. Als een staaltje van buitengewone gehecht heid en sterk ontwikkeld instinct eener kat wordt medegedeeld, dat zulk een huisdier door een vee houder aan het Tiendhovensche kanaal, ten geschenke was gegeven aan zijn schoonzoon te Hilversum. Daar werd het verscheidene weken achtereen opgesloten. Na in vrijheid te zpn gesteld, nam het dier aan stonds de beenen op, en keerde naar zijn ouden baas terug. Bp de commissie tot inzameling van giften ter ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van de verongelukte schepelingen van het stoomschip Amsterdamis eene gift ingekomen van f 100 van H. M. de Koningin en eene bijdrage van gelijk be drag van H. M. de Koningin-Regentes. Men meldt uit Gennep aan de N. R. Ct. .- Het onderstaande verhaal, dat aan een Italiaanscb roover-avontuur doet denken, doet hier de ronde. Een jongmensch uit de omstreken van Middelaar over of nabij de grenzen, was per kar naar Kleef gereden, en keerde met goedgevulden buidel huis waarts. Onderweg in het Reichswald vroeg hem eene langs den weg rustende, oude vrouw, met eene korf aan den arm, een eindweegs te mogen meerijden. Bij het opstappen merkte de voerman, dat hij met een verkleed manspersoon te doen had. Opzettelpk liet hij de zweep vallen en verzocht zijn nieuwen passagier deze op te rapen. Vlug pakte hij daarop de zweep beet en ranselde zoo geducht op het paard los, dat dit snel voortliep, nog voordat de boef tpd had zijne plaats weder in te nemen. Terwijl de jongen, op hot geld van zpn meester bedacht, in doodsangst voortrende, sprong een paar honderd meter verder een tweede spitsboef uit het struikgewas te voorschijn, die het paard bp de teugels trachtte te grijpen, hetgeen echter mislukte. Bij de tehuiskomst ontdekte men dat zich in de korf, die op de kar was achtergebleven, twee messen, eene revolver on een seinfluitje bevonden. De baas heeft zijnen cordaten jongen flink beloond. Er is een onderzoek naar het voorval ingesteld. Te Leiden is een valsch bankbiljet van f 300 in omloop gebracht. Een winkelier in sieraden is de dupe geworden. De man, die hem het biljet in han den speelde, is oogenschijnlijk reiziger, voorzien van een zwart taschjè en ongeveer vijf-en-twintig jaren oud. Hij vertrok Maandagmiddag per spoor in de richting van Amsterdam. Dienzelfden avond is te 's-Gravenhage door de politie aangehouden een 23-jarig Amsterdamsch jong mensch, verdacht van uitgifte van valsch bankpapier bij verschillende personen. Bij zijn aanhouding, juist toen hij aan het station van den Holl. Spoorweg in een coupé naar Brussel plaats nam, werd nog een bedrag van pl. m. f 3000 aan valsch bankpapier in zijn bezit gevonden. Hij is gebleken Amsterdammer te zijn en geboeid daarheen overgebracht en ter beschikking der justitie gesteld. Onmiddellijk begaf zich de officier van justitie, vergezeld van eenige ambtenaren en van den ver dachte, die F. Rempt heet, naar diens woning in de Oudebrugsteeg. Alles werd hier onderzocht. De kasten, de meu bels, de zittingen van de canapé en van d© stoelen, achter het behangsel enz. Het onderzoek duurde ruim twee uren. De uitslag van het onderzoek werd stipt geheim gehouden. Omtrent den aangehoudene vernam het N. v. d. B. dat hij nog slechts zes weken in de Oudebrugsteeg woonde met zijne vrouw met wie hij sedert dien tijd gehuwd was. Deze jonge vrouw moet ook van de zaak weten, daar de buren wisten te verklaren dat zij haren man nooit een oogenblik verliet en welke meoning ook steun krpgt in het feit dat ook zij de stad had verlaten, naar liet echtpaar voorgaf, voor een reisje naar Hoorn. Rempt is een tijdlang meesterknecht op een vé- locipèiefabriek geweest; iemand met wien hij in den laatsten tijd veel omging en dien hij zijn com pagnon" noemde is een zekere v. A., omtrent welke persoon de politie thans ook een onderzoek instelt. De »Reisbelasting" van de dames: mevr. Valeton, mevr. VVesselink en mej. Elink Schuurman te Utrecht heelt in het vorige seizoen 3169,43 opgebracht. Uitgegeven werd 2921. Zjj houden zich dit jaar weer aanbevolen. Men zal zich herinneren het treurig ongeval, waarbij de hoofdconducteur van den staatsspoorweg Schippers onlangs het leven verloor. Aan de weduwe en kinderen van den ontslapene is door de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen, op grond van 's mans groote oppas sendheid, een jaargeld toegelegd van f 250, en aan elk kind beneden de achttien jaar f 50, terwijl de weduwe een jaar in het genot blgft van het trac- tement des overledenen. -Op een jachtpartij te Breda werd een der ge- noodigden door zijn gastheer tengevolge eener on voorzichtigheid bij het schieten naar een patrijs in het oog verwond, met het ongelukkig gevolg, dat de gast een zijner oogen verloor. Het gevolg was tevens een proces om schadevergoeding. Thans is door de arrond.-rechtb. te Breda (civiele Kamer) uitspraak gedaan en de gastheer veroordeeld tot betaling der kosten van geneeskundige behandeling en de schade, veroorzaakt door het gemis van het linkeroog, nader op te maken bij staat en ingevolge de wet en tot betaling der proceskosten, tot heden aan de zijde van den eischer bedragende f 410,82 en natuurlijk éen halve cent. Dit dure patrijsje werd geschoten op 7 Sept. 1891. Menigeen heeft zich afgevraagd, of er niet een onderzoek behoorde ingesteld te worden naar het gebeurde met de leeuwen bij Carré. Art. 425 al. 2 van het Wetboek van Strafrecht toch bepaalt straf tegen dengene, die geen voldoende zorg draagt voor het onschadelijk houden voor een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier". Wij hebben reden om te gelooven, dat werkelijk in verband met dat artikel een onderzoek ingesteld wordt. Nv. d. B.) De nieuwste reclame heeft een handelshuis te Nieuw-York bedacht. Zij geeft aan elk jong paar het ameublement voor drie kamers en keuken gratis, zoo het zich voor de ramen van den winkel in het openbaar laat trouwen. Bij iedere trouwplechtigheid zal zich natuurlijk een groote menschenmassa voor de winkelglazen verzamelen. Prins Nicolaas Esterhazy is in den ouderdom van 77 jaren te Weenen overleden. De Prins was i de machtigste Hongaarsche magnaat, hij had 20 kasteelen en was heer van 440 dorpen. Een geneesheer te Nieuw-York heeft een leeuw uit een circus aldaar, die reeds eenigen tijd mank ging, geopereerd. Het dier werd in zpn kooi naar de snijkamer vervoerd. Onder de operatie-tafel zaten een 25 personen, die voor een deel hulp zouden ver kenen bij het vastbinden van het dier, voor een ander deel wilden toezien hoe de zaak in haar werk ging. De kooi werd op dezelfde hoogte geplaatst als de tafel en de leeuwentemster zou het dier dade lijk na het openen der kooi een Btrop omwerpen. De strop mislukte echter en het beest rende door de zaal, waaruit de aanwezigen zich met den meesten spoed verwijderden. De dierontemster wist den leeuw weder in de kooi te vangen en de tweede maal gelukte de poging beter. Weldra lag het beest met ketens e* met touwen op de tafel vastgesuoerd, luid brul lende van woede. Een dosis morphine maakte den koüing der dieren echter zoo mak als een lam. De operatie gelukte naar wensch. Om een der achterpooten werd daarop een touw gebonden, met behulp waarvan bet dier na bet ontwaken uit de verdooving in zijn hok teruggesleurd werd. De leeuw beschouwde het verband om zijn poot met wantrou wen en hield niet op luide zijn ontevredenheid te kennen te geven. Van de conventioneele leeuwen dankbaarheid jegens zijn weldoener, den geneesheer, was niets te bemerken. - Nu zekere mevrouw Yates gekozen is tot »bur- gemeesteies" van de stad Onehunga (Nieuw-Zeeland) hebben vier raadsleden hun ontslag genomen, en de manschappen der plaatselijke brandweer hebben te zamen eveneens voor hun betrekking bedankt. Er is wel niets nieuws onder de zon, maar voor velen is de te Londen opgerichte verzekerings maatschappij tegen het celibaat toch zeker iets origineels. Dit fonds verzekert speciaal meisjes, aan wie, zoo zij op haar 40e jaar geen man hebben ge vonden, een som wordt uitgekeerd, geëvenredigd aan de premiën gedurende een langer of korter tijds verloop jaarlijks gestort. Trouwt bet meisje, dan vervallen de stortingen aan bet fonds, dat daardoor in staat wordt gesteld de uitkeeringen te verboogen. Toch is de »01d maid's Insurance-Company" niet de eerste van dien aard. Sedert een paar jaren be staat er ook een in Denemarken, die uitstekend werkt. De toestand van den gewonden prefect van Barcelona is gunstig, maar de kogel is nog niet uit de onderkaak kunnen verwijderd worden. Murull, de anarchist, die dsn aanslag pleegde, is iemand van goeden huize. Hij beeft een goede op voeding ontvangenzijn vader liet hem 30,000 francs en een zaak na, maar de zoon beeft alles met bet spel verkwist. Hij was toen genoodzaakt als op perman zijn brood te verdienen. Bij zijn verhoor trachtte Murull te ontkennen, dat hij tot de anar chisten behoorde. De instructie zijner znak is opge dragen aan den rechter Domenech, die het onderzoek van de vorige anarchistische aanslagen tot zulk een goed einde heeft gebracht. De politie te Marseille heeft een goede vangst gedaan. Brambilla, oen soort van commis-voyageur in anarchisme, in Italië en Spanje berucht als een gevaarlijk leider, die o. a. eens wegens het in voor raad hebben van bommen werd veroordeeld, is ge arresteerd. Nu weer is te Leon een dynamietbom ontploft, die geplaatst was voor de woning van een der daar wonende Kamerleden. De bom ontplofte met een hovigen knal, zoodat de bewoners der aangrenzende buizen tön zeerste ontsteld naar buiten liepen en zich door een overhaaste vlucht poogden te redden. Spoedig echter bleek deze paniek overbodig, want het stevige huis noch de aangrenzende kathedraal leden eenige schade, behoudens het springen van eenige vensterruiten. In den gearresteerden anarchist, die den aanslag pleegde op den prefect van Barcelona, werd de man herkend, die bij de begrafenis der slachtoffers van den aanslag in den schouwburg had geroepenj> Had den we nu maar een goede bom, dan zouden we alle autoriteiten in eens kunnen afinaken." Naar aanleiding van de nieuwe aanslagen heeft de politie te Barcelona maatregelen genomen, ten einde de anarchisten beter in het oog te houden en zoo mogelijk verdere misdaden te voorkomen. In enkele deelen van Rusland heerscht een doordringende koude. Zoo in het gouvernement Kursk» ongeveer 300 mijlen ten zuiden van Moskou, waar de thermometer (Fahr.) tot 68 gr. vorst daalde. Vele bewoners zijn van koude omgekomen, de hoofd wegen zijn bedekt met lijken van doodgevroren vogels, troepen wolven dringen de dorpen binnen en rooven bet vee. Te Petersburg daarentegen is het weder herfstachtig zacht. Iu het zuiden van Rusland vroren op éen dag 60 menschen dood. De Rue Lacépède te Parijs werd Zondag in groote opschudding gebracht door een man, die zijn vrouw uit een raam der derde verdieping wierp. De vrouw werd ernstig gekneusd naar het zieken huis vervoerd. De schavuit verschanste zich in zijn kamer, zoodat een sterke afdeeling politie-agenten noodig was, om hem in hechtenis te nemen. Einde lijk, na een hevigen strijd, werd de woesteling, die zich met een bijl verdedigde, gevat en naar de ge vangenis gebracht. -Voor eenige dagen werd te Athene de Duitsche dierentemmer Lorenz Miiller in een menagerie door tijgers verscheurd. Reeds bij de repetitie, toen Muller, de eerste, die zich in twee jaren in de kooi der tijgers durfde wagen, de dieren naderde, was hg door een tijgerin aangevallen, maar met een krachtigen zweep slag hield hg 't beest in bedwang. Toen kreeg hij des te meer moed. Bg de voorstelling echter gleed hij uit en nu vielen de drie tijgers op hem aan en sloegen de klauwen in zijn borst en reten het lichaam open, zoodat de longen er uit kwamen. De zoon van den eigenaar der menagerie snelde te hulp en drong de beesten terug, maar zij hadden hun prooi reeds zoodanig toegetakeld dat de man, nauwelijks uit de kooi gedragen, den geest gaf. Te Sofia heerscht groote vreugde over de ge boorte van een troonopvolger. De vorstin van 13ul- garjjë is gisteren bevallen van een zoon, welk heu gelijk feit door het gebulder der kanonnen ter kennis van de inwoners der hoofdstad werd gebracht. Een oude bedelaar stierf dezer dagen op zijn kamertje te Auxerre van gebrek en kou. Hij laat voor meer dan f250,000 na en o. a. 400 flesschen wjjn van 1790. Een brutale inbraak is te Rome gepleegd in de woning van den Amerikaanscben gezant. De die ven braken de brandkast, welke in de bibliotbeek stond open, maar vonden daarin tot bun teleurstel ling nocb geld nocb papieren van waarde. Uit wraak verbrandden zij toen alle papieren, welke zij konden machtig worden, waardoor vele stukken van waarde verloren gingen. De justitie vermoedt daarom dat bet doel der inbrekers niet zoozeer was te stelen, dan wel de stukken te vernietigen. Van de inbre kers is nog geen spoor ontdekt. In den nacht van Zaterdag op Zondag beeft in de kazerne te Pisa een vreeselgke gebeurtenis plaatsgehad. Drie soldaten zjjn doodgeschoten en een zwaar gewond door een makker. Gisteren reeds was een talrijke volksmenigte bijeen in de omgeving der gevangenis La Roquette, omdat men verwachtte, dat Vaillant zou worden terechtgesteld. Teleurgesteld moesten de nieuws gierigen huiswaarts keeren. De politie heeft intusschen reeds besloten om bij de terechtstelling, welke vermoedelijk heden ochtend zou geschieden, de meest mogelijke voorzorgs maatregelen te nemen. Zelfs de vertegenwoordigers der dagbladen, die gewoonlijk bij de terechtstellingen worden toegelaten, zullen nu worden geweerd. De beul Deibier is gisteren van Lyon te Parijs terug gekeerd. Volgens de Autorité heeft de chef der politie een ongeteekenden brief ontvangen, waarin wordt gezegd, dat de anarchisten een kamer hebben gehuurd in de nabij beid van de gevangenis, met het doel om van daar een bom te werpen naar Deibier, wanneer hij zich naar La Roquet-te begeeft. Aan dergeljjke bedreigingen wordt natuurlijk geen groote waarde gehecht, maar toch heeft men de voorzorg genomen om de straten welke naar de gevangenis leiden, nacht ea dag door eenige politie-agenten te laten bewaken. Laatste en telegrafische berichten. Kruidingen. Heden zijn door den gemeente geneesheer 4 gevallen van pokken geconstateerd in één huisgezin te Hansweerd. De geneeskundig-inspec teur was heden te Hansweerd. I&nfsclie veer. Hedenmorgen omstreeks 8 uren had bier een treffend ongeluk plaats. Terwijl de knecht van den jager J. B. Van Hurck van Phi lippine, genaamd Joh. De Smit een geladen geweer van de hoogaarts wilde nemen om aan Van Hurck te geven, bleef de haan achter een touw haperen, waardoor het schot afging en J. De Smit, de volle lading in den buik kreeg, waardoor hij zoo zwaar werd gewond dat hij kort daarop is overleden. De heer burgemeester, vergezeld van dr. Hage van Kolijnsplaat, was zeer spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Dr. Hage kon slechts den dood constateeren. 'g-Wravenha?e. In de vergadering van het landbouwcomité is besloten de denkbeelden van »Ericus" omtrent verbetering en produetief-making van den bodem, ook te laten onderzoeken door eene commissie van deskundigen als middel tot werkver schaffing ten plattenlande. Zij wenscht voorts bij de regeering aan te dringen op eene betere naleving der boterwet en op eene betere regeling van het vervoer van vee per spoorweg, en bij de betrokken maatschappijen op wegneming van de gebreken in dat vervoer. Het ontwerp op de grondbelasting is in besloten vergadering behandeld. In plaats van den heer Sickesz, die naar het buitenland vertrekt, is tot voorzitter van het land- bouw-comitó benoemd dhr. H. T. Bultman. 's-Gravenliage. EERSTE KAMER. Aange nomen is Hoofdstuk Justitie. De Minister zal eene wijziging der wet op het recht van vereeniging overwegen. Ook zijn aangenomen de onteigenings wetten ten behoeve van Groningen en Amsterdam en met 35 tegen 10 stemmen de onteigeningswet voor de duinwaterleiding van Haarlem. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de le helft der maand Januari 1894. A. Van Maas, IersekeJ. Koudenburg, Rotterdam Tramper, Wolfertsdijk Van Borsele: C. Louwerse, Veere. Van Kortgene: W. Tazelaar, Ben Haag Van Kruininge: V. J. Kuzee, Nisse. Van O vezande: A. De Jonge, Van Wolfertsdgk: A. De Mol, Nisse. Briefkaart. T. Vink, Rotterdam. België. J. De Vries, Antwerpen Bath. Och, arm Bath, wat zrjt ge van uw voorvaderen ontaardEr moeten wel op sombere avonden treu rende schimmen zweven om de weinige woningen, die u nog restenschimmen, weeklagende om de grootheid, die vergingjammerende over den deernis waarden staat van uw heden. Sic transit gloria mundiDe roem dezer wereld gaat voorbij Gjj moet groot, gij moet welvarend, gij moot rjjk

Goessche Courant | 1894 | | pagina 2