In het Soc. Weékbl. oppert jhTP. nar. D. O. Engelen bezwaar tegen het streven naar persoon- 1 ij k eigendom van een huis met klein erf voor de arbeiders. »Het lijkt wel, zegt hij, dat de arbeiders in een bijzonder gunstige conditie komen wanneer de wo ning eenmaal hun eigendom geworden is, maar mr. E. acht dat voor hen juist een blok aan het been. Bij overlijden moet in de meeste gevallen verkoop volgen, en dan worden huisjesmelkers en dergel ij ken eigenaar, die het verder gaan verhuren en is dus het geheele doel van de zaak gemist. In Miililhausen's cité ouvriere heeft mr. E. dat kunnen zien toen hij, na een bezoek in 1862, ver leden jaar terugkwam »De huizen zagen er niet meer zoo aardig uit, de omrastering van de tuinen had, op vele plaatsen een vervallen aanzien, de vrije ruimten tusschen de wo ningen was in de oudere afdeelingen bijna overal vol gebouwd en dus verdwenen om aldus meer kamers te kunnen verhuren. Tal van woningen worden thans verhuurd door personen die met den arbeidenden stand niets te maken hebben, door personen die door koop eigenaar zijn geworden en thans, evenals toen de cité niet bestond, als huisjesmelkers in de cité optreden. Deze verandering is gekomen nadat de woningen volledig eigendom van de eerste bewoners arbeiders waren gewordendoor het systeem, bij de instelling destijds gevolgd, nl. om den arbeider tot persoonlijken eigenaar te maken, is het daar, met dat doel, thans gedaan en is de cité ontaard de oer-toestand, dien men heeft willen vernietigen, keert daar allengs terug. Destijds heeft men niet alles voorzien; thans is, meen ik, de Mlihlhauser cité een voorbeeld geworden, waarschuwend hoe niet te han delen, ten opzichte van de eigendoms-vraag." In de gisteren gehouden zitting der daartoe bevoegde leden van bestuur werd met algemeene stemmen besloten tot het aan den Staat trekken van de Groote Russische Spoorweg maatschappij, overeenkomstig het ontwerp van den minister van financiën. Het stoomschip Sachsen vertrok 12 No vember van Southampton. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen bij de Ned. Herv. gem. te Leerdam ds. L. Van Noppen te Zwartsluis. Beroepen bij de Geref. gemeente te Kamperland ds. L. A. Smilde te Leerdam. (De Z.) Waarde. De heeren M. Geleedst en A. Van Weele zijn beiden met eene gnoote meerderheid van stemmen herbenoemd tot notabelen der Herv. gemeente alhier. De beer Th. H. Nabuijs, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Zeist, hoopt den 20 December a. s. den dag te herdenken, dat hij vóór 2-5 jaar al daar als predikant werd bevestigd. Ds. Nahuijs was van 1860/62 adj.-directeur van het Zendingsgesticht te Rotterdamdie betrekking verwisselde hij 5 Oc tober 1862 met die van predikant te Biezelinge, waar hij tot 1866 als leeraar werkzaam is geweest, toen hij die gemeente verwisselde met Hengeloo (Geld waar hij verbleef tot 186820 Dec. 1868 vertrok hij naar Zeist. (U. DJ Bij het examen in de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek is te Dordrecht geslaagd de heer C. T. Dieleman, van Nieuw dorp. De examens zijn te Dordrecht afgeloopen. Van de aldaar opgekomen candidaten zijn ruim 74 pet. geslaagd. Opgeroepen werden 143 mannel. candidaten, waarvan 136 opkwamen, 98 toegelaten en 38 afgewezen werden; 98 vrouwelijke candidaten, waarvan 96 opkwamen, 74 toegelaten en 22 afge wezen werden. Eene verrassing, zij het ook geen aangename, viel Vrijdag jl. aan de abonné's van De Christelijke Schoolbode ten deel. Het toen verschenen nommer was voor het grootste deel wit papiereen kolom van de eerste bladzijde, de geheele tweede en derde bladzijde en een deel van de vierde waren wit als sneeuw. Ter verklaring van dit nieuwtje op het gebied der journalistiek las men aan het hoofd van het blad het bericht van den uitgever, den heer M. C. Brons veld te Wageningen, dat bij »van de redactie geen meerdere kopie voor dit nummer heeft ontvangen." En dit is nog wel no. 1 van den nieuwen jaargang! Schoolblad J De deken en de pastoors te 's-Hertogenbosch hebben Zondag, onder alle openbare diensten, de geloovigen van den kansel ontraden, hunne kinderen gebruik te doen maken van de school die vanwege het departement 's-Hertogenbosch der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met 1 Mei a. s. zal wor den geopend. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. Maandag 13 November 1893 zijn veroordeeld we gens jachtdelictJ. G. te Oudelande, tot 2 maal 15 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer met bevel tot uit levering of te betalen f 3 s. 3 d. h.A. d. J. te Oudelande, tot f5 b. s. 4 d. h., verbeurdverklaring van bet niet in beslag genomen geweer met bevel tot uitlevering of te betalen f 1,50 s. 2 d. h.; L. T. te Heinkenszand, tot 4 maal f 10 b. s. 4 maal 4 d. h., verbeurdverklaring van niet in beslag genomen geweer en haas mot bevel tot uitlevering of te be talen voor het geweer f 5 s. 4 d. h. en voor de haas f2 s. 2 d. h.P. B. te Ierseke, tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer met bevel tot uitlevering of te be- 1 talen f 10 s. 5 d. h. en verbeurdverklaring opbrengst van de in beslag genomen en ^verkochte haas ad f 0,30A. v. L. te Kamperland, tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer met bevel tot uitlevering ol te be talen f 5 s. 2 d. h.G. A. te Baarland, tot 2'maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h verbeurdverklaring in be- slag genomen geweer en opbrengst in beslag geno men en verkochte haas ad f 0,60C. T. te Hein kenszand, tot f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis, verbeurdverklaring niet in beslag genomen haas met bevel tot uitlevering of te betalen f 1,50 s. 2 d. h. M. P. Mzn. te Ierseke, tot 7 d. h., verbeurdverkla ring in beslag genomen wildstrik met bevel tot ver nieling hiervan, en bevel tot teruggave van klompen, hoed, geweerzak spoorwegovertreding C. B. te Goes, tot f 2 b. s. 2 d. h.overtreding regl. visscherij op de Schelde e. a.I. d. K. Jzn. te Ierseke, tot f2 b. s. 1 d. h., A. H. te Ierseke, tot f5 b. s. 5 d. h. en f 1 b. s. 1 d. h., J. 0. A. v. d. V. te Ierseke tot f2 b. s. 2. h.overtreding bagger- reglementJ. K. te Graauw, tot f2 b. s. 2 d. b. overtreding reglement op de wegen en voetpaden in ZeelandS. B. te Goes, tot f 2 b. s. 2 d. h. overtreding gem. verord. GoesJ. P. K. en G. O. beiden te Goes, ieder tot f 0,50 b. s. 1 d. h. overtreding gemeente-verordening Kruiningen A. A. v. d. W. te Kruiningen tot f 3 b. s. 2 d. k. strooperijJ. W. B. Jzn. te Goes, tot 2 d. gevan genisstraf M. M. en J. v. O. beiden te Kamperland, ieder tot 3 d. gevangenisstraf; art. 459 W v. Sr.J. v. d. W. Pzn., te Wemeldinge tot f 2 b. s. 2d. d. li.; - art. 431 W. v. Sr.C. v. d. W. te Kamperland, tot f 1 b. s. 1 d. h.dronken schap H. W. te Hoedekenskerke en W. K. te Goes, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h., J. d. B., te Bansweerd, M. G., O. R. beiden te Goes en J. M. te Wolferts- dyIr, ieder tot f 2 b. s. 2. d. li., J. D. te Wemel dinge tot f 3 b. s. 3 d. h.dronkenschap bij eerste herhalingA. M. P. K. te Kloetinge tot f 15 b. s. 3 d h. en M. K. te Wissekerke tot 3 d. h. dronkenschap 2 maal gepleegdA. M. te Kats, tot 2 maal 14 d. h. allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werdA. J. L. te Kats, beklaagd van overtred. Regl. Visscherij op de Schelde e. a. Ari'ondissements-Bechtbank te Middelburg. In zake A. M., oud 58 jaar, zonder beroep te Kats, appellant van een vonnis van het kanton gerecht te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der drankwet is veroordeeld tot 2 maal 7 dagen hechtenis, is, met ontvankelijk verklaring van het hooger beroep, het vonnis des eersten rechters be vestigd. Bekl. werd veroordeeld in de kosten, ook in die van het hooger beroep. Vrijgesproken werd J. K., 25 j., te Krabbendijke, beklaagd van stroopery. Kaak De Jon^. In het begin dezer maand heeft een zekere heer Love, die met de Jong in April de reis van Calcutta naar Londen heeft gemaakt, aan de En- gelsche politie eenige details meegedeeld omtrent de houding van de Jong aan boord, daar bekend als mr. John. Hij reisde voor rekening van een vereeniging tot ondersteuning van berooide zeelui, omdat hij wegens asthma naar Europa terug moest, maar aan boord was men het er vrijwel over eens, dat hij die kwaal maar als voorwendsel had gekozen, om goedkoop weer naar Europa te kunnen komen. Hij werd ech ter aan boord zeer goed behandeld en mocht, of schoon hij dekpassagier was, in de 2e klasse komen, waar hij zich bij de passagiers geliefd maakte door groote voorkomendheid, terwijl hij met voordrachten en liedjes 's avonds den tijd kortte. Hij was vooral heel aardig tegen het eenigo kind, dat aan boord was, het zoontje van een der reizigers. Op het eind van de reis is hij echter verwijderd uit de 2e klasse wegens onaangenaamheden met den hofmeester van die afdeeling. Het belangrijkste van de verdere mededeelingen door den heer Love gedaan, is, dat de Jong hem een album heeft laten zien met acht portretten, twee van zijn ouders, twee van hemzelf en vier van jonge dames. Hij ^vertelde, dat deze alle vier waien overleden en in antwoord op de vraag, waar zij aan gestorven waren, zeide lijj aan de tering. De heer Love had volstrekt geen idee, dat zijn medereiziger anders was dan bij zich voordeed, maar nu hij van diens lotgevallen sedert zijn aankomst te Londen heeft gehoord en in het portret van de Jongh mr. John heeft herkend nu vraagt hij zich af of die vier meisjesportretten ook kunnen doelen op vroegere misdaden van de Jong. Een meisje, hehoorende tot het Leger des Heils te Amsterdam, heeft thans aan de justitie mede gedeeld, dat zij in het begin van Augustus in het boschrijke gedeelte tusschen Arnhem en Heelsum bebloede mannen- en vrouwenkleeren heeft aange troffen. Het is niet recht duidelijk, zegt het N. v. d. D., waarom zij eerst heden met deze mededeeling voor den dag is gekomen. Vanwege de justitie wordt thans eene premie van vijfhonderd gulden uitgeloofd voor het vinden van elk der lijken van Sara Juett en Maria Schmitz. Het Rijks-Landbouwproefstation te Breda. Het gemiddelde gehalte der onderzochte beetwor telen bedroeg in 1890 bij 170 monsters 13,9 pet., in 1891 bij 114 monsters 14,3 pet. en in 1892 bij 394 monsters 13,5 pet. Een monster gedroogde pulpe werd op voeder waarde onderzocht en daarbij door het gehalte geconstateerd, dat gedroogde pulpe, wat voederwaarde betreft, niet achterstaat bij hooi, rijst, maïs enz. Het zal niet zonder belang zijn te wijzen op de nadeelen, verbonden aan het gebruik van natte pulpezij zijn lo. 20 pet. verlies van het gehalte aan droge stof bij het bewaren; 2o. de door gisting ontstane stoffen hebben óf in 't geheel geen óf minder voederwaarde dan die, welke in de verscbe pulpe aanwezig zijn3o. het hooge watergehalte van de pulpe (90 pet.) dwingt de dieren tot het gebruiken van een onnatuurlijke hoeveelheid vocht, die dikwijls schadelijk op de melk productie werkt; 4o. de kwalyk riekende gegiste residu's (bezinksels) veroorzaken slechte zuivelprodukten5o. de zure diffusie-resten zijn dikwijls de dragers van ziekte- kiemen en 6o. onnoodig hooge transportkosten. Van de ingezonden monsteis aardappels werd het zetmeelgehalte bepaald, terwijl de besproeide tevens op koperzouten weiden onderzocht; de meeste waren j afkomstig van de proefvelden der afdeeling Oostburg. Van 15 onderzochte soorten wisselde de hoeveelheid zetmeel af van 17.9 tot 26.5 pet. Een monster karnpoeder, in den handel gebracht tegen zeer hoo- gen prijs, bleek te bestaan uit 88 pet. keukenzout, 8 pet. vocht, 1 pet. in water onoplosbare en onge veer 3 pet. organische stoffen. Dat een dergelijk waardeloos poeder een middel kan zijn om zoet te karnen is niet mogelijk. Het is daarom wel vreemd, dat een aantal landbouwers zich hebben kunnen laten vinden om den verkooper een attest te geven, waarbij zij de goede werking van dit poeder getuigen. Een dergelijk waardeloos produkt uit Amerika af komstig en door een Amerikaansche firma in den handel gebracht, om het zuur worden der melk tegen te gaan, bipek uit boorzuur en borax te bestaan, stoffen, die in onvervalschte melk niet thuis belmoren. Behalve een vrij groot aantal kostelooze adviezen omtrent bemesting, veevoedering, zuivelbereiding enz., werden ook een aantal kostelooze adviezen gegeven betreffende eenige der ingekomen monsters, die geen scheikundig of microscopisch onderzoek vereischten. Terwijl het tarief voor de landbouwproefstations bij ministe/iëele beschikking van 10 October 1890 eene belangrijke reductie (vermindering) onderging, wat betreft de kosten van onderzoek voor landbou wers,werd bij beschikking van 25 Februari 1891, dit tarief gewijzigd en aangevuld, totdat bij besluit van 13 Juni 1892, wederom een gedeeltelijke tarief- verhooging en gedeeltelijke vermindering intrad. Voor landbouwers, inzenders van beetwortel-mon sters, werd in 1891 en 1892 het tarief verlaagd tot op f 0,50 per aangeboden monster. Verder geschiedden nog eenige onderzoekingen, van meer wetenschappelijken aard, waarvan we o. a. willen vermelden het onderzoek omtrent de werking der bouillie bordelaise, als middel tegen de gevreesde aardappelziekte. De qualiteit der besproeide en niet- besproeide aardappels bleek dezelfde te wezen, de opbrengst was van de besproeide aanzienlijk hooger koperzouten konden er niet in worden aangetoond. Verder werden door den directeur een aantal ver gaderingen bijgewoond, die betrekking hebben op den landbouw, verscheidene vraagpunten door hem ingeleid of behandeld, lezingen gehouden en eindelijk eenige opstellen van verschillenden aard, den land bouw betreffende, in tijdschriften en landbouw-organen geplaatst. Aangezien het proefstation te Breda zoo gunstig was gelegen om werkzaam te zijn voor de belangen der boetwortel-cultuur, was bet uit den aard der zaak meermalen de vraagbaak op het punt van be mesting en ook wat betreft het voor en tegen der nog voortdurend in zwang zijnde wijze van contrac teeren op gewicht. Zooveel mogelijk moest getracht worden een toenadering en onderling overleg te be werkstelligen tusschen fabrikanten en landbouwers, wier streven bij een gezonde cultuur oen en het zelfde moest wezen het verkrijgen van een suiker- rijke pee met voldoend gewicht. Langzamerhand ont stond eenige toenadering en werden er twee gecom bineerde vergaderingen gehouden tusschen landbou wers en fabrikanten. In 1892 werd bij wijze van proef op eenigszins ruimere schaal gecontracteerd op gehalteen beide partpen waren, met zeer enkele uitzonderingen, te vreden met den uitslag. Voor de campagne 1893 werd het contracteeren op ruime schaal verijdeld, omdat de fabrikanten 14 pet. suiker als basis stelden, welk cijfer stellig te hoog is genomen. In het be lang der cultuur is het te wenschen, dat in deze verhouding een gunstige wending moge worden te gemoet gezien. Toen door den ijverigen en krachtdadigen voor stander van de belangen van den Nederlandschen landbouw, door den Minister Havelaar, tot de op richting van een drietal landbouwproefstations werd overgegaan, koesterde men stellig niet de verwach ting, dat deze nieuwe inrichtingen in zoo korten tijd hunnen werkkring zoodanig zouden kunnen uit breiden, als het met de drie stations het geval is geweest. Deze terugblik op het eerste stadium van het Rijkslandbouw-proefstation Breda, aldus eindigt dr. Swaving zijn verslag, is voorzeker een verblijdend teeken, dat de landbouwer van de wetenschap ge bruik maakt en haar vertrouwen schenkt. Veel ter rein is er evenwel op dit gebied nog te ontginnen, hetgeen geleidelijk kan geschieden door de voor lichting der landbouwieeraren, door den steun en de mode werking der landbouw-maatschappijen, der be sturen barer afdeelingen en van land bouw-vereeni- gingen, wier aangewezen taak het is den eenvoudigen en minder ontwikkelden landbouwer voor te gaan op den weg van vooruitgang. Gemengde Berichten. Het gelukte den jachtopziener Johannes Kosten te Goes in het jachtveld onder Bakkershoek te be keuren wegens jagen zonder akte en vergunning den persoon van G. B. alhier. De winteraardappelen, die in 't begin van het rooien 1,50 per H. L. golden en voor dien prijs werden verscheept, stegen tot in het laatst van October tot f 2. Thans is de prijs weer terugge gaan tot 1,50 per H. L. De appelen, die in 't begin van den pluk weinig waarde hadden en van 1 tot 1,25 werden ver- i kocht, zijn thans gestegen tot f 2,50 en de betere soorten tot f 3 per H. L. Door de heerschende cholera werden in October weinig vruchten verbruikt, doch thans nu die ziekte zich slechts meer bij enkele gevallen in ons land vertoont, zijn het verbruik en de prijs der vruchten ge&tog- n Gisteren had zekere B. uit een der Kraaiert- polders onder 's-Heer Arendskerke het ongeluk, toen hij van den marktdag alhier terugkeerde, op den 's-Heer Hendrikskinderendijk op een zandhoop te rijden met het ongelukkig gevolg, dat het rijtuig omsloeg, waarbij de vrouw van B. ernstig aan den arm werd gewond. In de apotheek van den heer Adam alhier werd de arm verbonden, waarna de terugreis weder werd aangenomen. Men schrijft ons uit Ierseke: In het bericht uit deze gemeente in uw nommer van Zaterdag 11. komt een cijfer voor, dat wel eenigen twijfel heeft gewekt1200 gevallen van rooden hond't Is geen kleinigheid. Als ik had moeten raden had ik een nulletje minder gezegd. Maar roode hond valt buiten de wet en navraag is dus niet mogelijk. Dat is trouwens ook niet noodig. Ik heb geen reden om aan opzettelijke overdrijving te den ken en wil dus gaarne aannemen dat het cijfer juist is. En met deze veronderstelling dacht ik zoo bij me- zelvenWat is het toch een geluk, dat we twee dokters hebben. Eén zou het werk onmogelijk meer afkunnen, en er is dus alle kans, dat ook de tweede geneesheer nog wel zooveel patiënten heeft, dat hij aan heengaan niet behoeft te denken. Te Baarn is op koogen leeftijd overledon de jager Knoppers. Reeds eenige jaren gepensionneerd, diende hij achtereenvolgens de Koningen Willem 1, II, III en Prins Hendrik als jager op Soestdijk. Men zal zich herinneren, dat wijlen Z. M. Willem 11L hem voor een vyf-tal jaren een bezoek bracht en hem toen een koekoekklok en leuningstoel aanbood. Eene vrouw van zes-en-zeventig jaren stierf op het einde van de vorige maand te Haarlemmer meer aan de cholera. Zij werd don volgenden dag begraven. Twee aibeidsters werden als schoonmaak sters aangesteld. De gemeente-veldwachter Jacob Koopmans werd met het toezicht en de desinfectie belast. Er werd in de woning slechts aan contant geld acht rijksdaalders gevonden, en twintig gouden tienguldenstukken, welke de overledene volgens de erfgenamen nagelaten had, waren verdwenen. In verband daarmede kwamen Zaterdag te Haarlem mermeer de heeren mrs. 't Hooit, rechter-commis- saris voor strafzaken, Van Outeren, substituut-offi cier van justitie, en de waarnemende griffier M. Spoor. Het gevolg van dat onderzoek was, dat dos avonds genoemde gemeente-veldwachter gevankelijk naar Haarlem overgebracht werd. Hij heeft reeds bekend den diefstal gepleegd te hebben. Gistermorgen omstreeks 11 uren heeft eene ontploffing in de buskruitfabriek te Muiden plaats gehad. Omtrent dit ongeluk ontleenen we aan het Handelsblad het volgende De ontploffing had plaats in het sorteerhuis, waar op dat oogenblik aanwezig waren 75 kilo kruit; in bet korrelhuis was 50 kilo, alles in bewerking voor het departement van marine. Het was buskruit no. 3, dat in vergelijking met ander kruit de sterkste ontploffings-uitwerking heeft, zoodat bij minder goede inrichting van het gebouw de ramp grooter zou zijn geweest. Wat de oorzaak van de ramp is geweest, is onmoge lijk te zeggen; de beide slachtoffers, die in het sor teerhuis werkten, de werklieden Dirk Van Capelle en Gerrit Koster, kunnen het niet navertellen. Door de groote open ruimte, die tusschen sorteer huis en korrelhuis was, kon de eenige werkman, die in dit laatste gebouw werkte, zich intijds redden. Van het korrelliuis is het geheele dak weggeslagen en van het sorteerhuis is door de drukking de muur ingestort; de geheele achtermuur is echter blijven staan, er is geen scheur in te zien. Op de plaats, waar de vaatjes kruit stonden, zijn een paar groote gaten in den grond geslagen. Dank zij den boomeu om het gebouw, vlogen de steenen en het dak niet ver weg. De majoor Van Gennep, hoofd der pyrotechnische werkplaatsen, die te Muiden belast is met het toezicht op de fabriek, was spoedig ter plaatse en stelde het verslag van de ramp aan den minister van oorlog op. De officier van gezondheid te Muiden was ook al ras op de plaats des onheils, doch kon de beide slachtoffers van de ramp niet meer redden. Hunne lijken werden in het sorteerhuis gevonden een hunner ademde toen nog even, doch stierf weldra. De lijken waren niet erg verminkt. Voor de nagelaten be trekkingen zal door de heeren Bredius, eigenaren der fabriek, worden gezorgd. De N. II. Ct. meldt nog Er heerschfce eene groote paniek in de omgeving. Twee knallen werden te Bussum op ongeveer 3 uren afstand onmiddellijk na elkander gehoord en deze waren zoo hevig dat een heer, die aan zijnen lesse naar zat te schrijven, achteruit schokte. Vier brand spuiten der artillerie uit Naarden zijn onmiddellijk naar de plaats des onheils vertrokken. Op het terrein der fabriek staan 19 gebouwen, doch deze hebben weinig schade geleden. Ook te Muiden is geen schade van eenig belang veroorzaakt, zoodat de ramp niet de afmetingen heeft van die in 1883. De beide dooden waren vaders van talrijke huis gezinnen. De officier van justitie mr. Oitt, uit Amsterdam, eu de burgemeester van Muiden bevonden zich reeds kort na de ontploffing op de plaats des onheils, In plaats van vermillioen, wordt tegenwoordig (onder den zelfden naam een kleurstof in den handel gebracht, die geen atoom vermillioen bevat, doch niets anders is dan aluinaarde met anilinerood ge kleurd. Dat de kooper door dit bedrog financiëel zeer belangrijk benadeeld wordt, spreekt vanzelf, terwijl dit knoeisurrogaat ook voor de ververij en de schilderkunst nagenoeg waardeloos is. Het is raadzaam, dat onze kunstschilders ernstig toezien bij den aankoop hunner verven, dat hun niet dergelijk goedje geleverd wordt. Het afschilferen, ja het ver dwijnen der soms met zooveel talent en zorg aan gebrachte kleurstof is anders ten zeerste te vreezen (Mdbl. v. H. R.)

Goessche Courant | 1893 | | pagina 2