AANBESTEDING. 55 Canadaboomen. Een MÉ en Erf, ADVERTENTIEN op Donderdag 9 November 1893, openbaar verkoopen Openbare Verkooping. Op Woensdag 22 November 1893, 57 zware ÜLMEBOOMEN, op Zaterdag 25 November 1893, openbaar verkoopen herberg met vergunning, een Smidsknecht, eene bekwirae WËRK.VIÏ ID boot afgehaald en was met haar op weg naar Haar lem. Zij was langer uitgebleven dan de afspraak washierover ontstond eene woordenwisseling, en in eene opwelling van drift moet hij de noodlottige daad bedreven hebben. Hdbl. Nader meldt men nog daaromtrent H. Faassen, die onder verdenking zijn vrouw in de Haarlemmervaart verdronken te hebben, in hech tenis is genomen, is naar de gevangenis te Amster dam overgebracht. Hij ontkent de misdaad te hebben gepleegd en verklaart, dat zijn vrouw zich van het leven heeft beroofd en bij nog getracht heeft haar te redden. Behalve een drietal personen, die van de overzijde der vaart de worsteling op den weg en de verdwa ning naar de zijde der sloot hebben gezien, hebben echter ook anderen het gillen der vrouw vernomen. De justitie van Amsterdam en de burgemeester van Sloten stelden een onderzoek in loco en verhoor in. Honderden nieuwsgierigen waren op de beide dorpen bij aankomst en transport aanwezig. Een braaf en oppassend meisje te Hilvarenbeek is het slachtoffer geworden van een trouwloozen minnaar. De dag van ondertrouw was reeds bepaald, kaartjes voor kennisgeving waren reeds gedrukt, meubels aangekocht, een huis was gehuurd en daarin een oven voor bakkerij gebouwd, enz. enz., doch op den dag van den ondertrouw werden alle geheimen ontsluierd. De candidaat bruidegom gaf voor een flink kapitaal te bezitten, waaronder eenige solide effecten, die later waardeloos bleken en ten slotte bestond zjjn geheele bezit uit niemendal. De brui degom ging er stil van door, liet alles in den steek en nog eenige gelden, door den vader der toekom stige bruid op rekening verstrekt als schuld achter latende. Maandag te vijf uur brak te Rotterdam een hevige brand uit in het lompenmagazijn van M. op de linker-Rottekade. In een oogwenk stonden de kolossale gebouwen in een vuurzee, zoodat men het ergste vreesde voor een aangrenzende tricotfabriek en een diamantslijperij. Tal van hand- en stoomspuiten verleenden hunne diensten. Des avonds acht uur was de brandweer het vuur zoover meester, dat het gevaar voor de aangrenzende panden was geweken. Deze hadden echter kolossale waterschade geleden. De oorzaak is waarschijnlijk het broeien der lompen. De schade moet niet on aanzienlijk zijn. Men zegt dat alleen in den kelder voor een halve ton waarde was. Eenigen tijd geleden werd door den hovenier S. te Utrecht aan den horlogemaker v. D., een oud bekende der justitie, een zilveren horloge gegeven om te repareeren, doch welke moeite hg sedert ook deed om weder in het bszit van zijn eigendom te geraken, het was te vergeefs, zoodat S. ten slotte zijn geduld verloor en de politie in den arm nam. Een onderzoek, door deze ingesteld, bracht al heel spoedig aan het licht, dat het bedoelde horloge door v. D. bij een uitdrager verkocht en de opbrengst verteerd was, zoomede dat ook nog met andere uur werken op dezelfde wijze was gehandeld. Het gevolg hiervan was, dat v. D., als verdacht van verduiste ring, door de politie werd gearresteerd en dat reeds twee horloges werden opgespoord en in beslag genomen. Dinsdagnacht is te Hulst door dieven de offer blok, welke in de Grot van Lourdes bij de R. K. kerk hangt, opengebroken en geledigd. Men meldt uit Pernis als een tegenhanger van hst feit dat onze Hollandsche visschers vaak door de Engelsche benadeeld worden, dat de sloep Festina Lente door een Engelschen visscher gepraaid werd met de vraag of er wat gevangen werd. Toen de schipper ontkennend antwoordde, verwees de Engelschman hem naar eene andere plaats en toen daar de beug werd uitgezet, werden in éen nacht 1000 schelvisscben gevangen. Aan de Haarl. Ct. wordt gemeld, dat aan den gevel van het gebouw, hetwelk te Amsterdam op het Damrak voor de Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente thans wordt gesticht, in eene nis het meer dan levensgroot standbeeld van Johan De Witt zal worden geplaatst, vervaar digd door Bart Van Hove. De groote staatsman zal aldus worden gehuldigd als de grondlegger van de wetenschap der levensverzekering. Het bericht omti'ent de arrestatie van eenen landbouwer te Markeloo, verdacht van moord op een weesjongen, wiens lijk hij in de keuken zou hebben begraven, is volgens de Zv:. Ct. niet juist. Een feit is het, dat de jongen sedert eenige maanden verdwenen is en deze zaak moet ook bij de politie in onderzoek zijn. Aan moord wordt evenwel niet gedacht en van arrestatie van den boer is geen sprake. Te Stojnik, een dorp bij Belgrado, is Zondag tijdens de godsdienstoefening de kerk ingestort. Een groot getal menscben moeten hierbij zijn omgekomen. Een stoomboot, die op de Newa dienst deed, is in de nabijheid van Petersburg in de lucht ge sprongen, tengevolge waarvan de geheele bemanning, uit 13 personen bestaande, en alle passagiers, wier getal onbekend is, den dood hebben gevonden. Van volkomen betrouwbare zijde ontvangt het Soer. Iland. de mededeeling, dat in een cholera geval, waarin de patiënte reeds in het uiterste ver keerde, genezing intrad door bet toedienen van fijn gestampt verkoold leder met water vermengd. Vol gens den regent van Sidhoardjo wordt dit middel op zijn last in de kampongs dadelijk toegediend aan alle inlanders, die door deze ziekte worden aange tast, en herstellen dan ook meest alle lijders. Volgens berichten uit Konstantinopel heeft de Sultan voor 5000 Turksche ponden van eenen Franscbman twee brieven van den profeet gekocht, welker echtheid door deskundigen gestaafd heet en welker inhoud de geheele Muzelmansche wereld in rep en roer zou kunnen brengen. Een groote rivierboot, de Alexander", die op de Wolga voer, is in vlammen opgegaan. De kapi tein had een groote som papiergeld aan boord, dat vernietigd werdacht mannen van de bemanning kwamen om het leven. In het bergachtige gedeelte van het Iersche graafschap Donegal begon Zaterdag de gerechtelijke uitzetting van een aantal kleine pachters, die sedert jaren geen pacht hadden voldaan. Er waren er zelfs bij, die in 35 jaren niets hadden betaald. Maar toch boden de meesten een hardnekkigen tegenstand en vielen er akelige tooneelen voor. De woningen waren niet veel meer dan ellendige keeten en werden dan ook, na de uitzetting, met den grond gelijk gemaakt. In het geheel werden 25 gezinnen op den openbaren weg gezet. In eene te Londen door John Redmond, hoofd der Parnellistische Ieren, gehouden redevoering, heeft deze de regeering gewaarschuwd, dat zpne partij haren steun aan de regeering onttrekken en hij de eerste gelegenheid, welke zich voordoet, tegen haar stemmen zal, tenzij de quaestie der uitgezette pach ters gedurende dezen herfst en de home-rule in 1894 geregeld worde. De roovers op Sicilië hebben bjj nacht te Godrano een brutaal stuk uitgehaald. Een deel der bende vatte post voor de kazerne der gendarmes, en belette dezen, door een hevig geweervuur, naar buiten te komen. Te gelijker tijd drong een ander deel der bende het huis van den burgemeester binnen en stal daar 6000 francs. Laatste en telegraphische berichten Heden werd het toelatingsexamen' voor den Landbouw-Wintercursus afgenomen en alle candi- daten (15) werden toegelaten, te weten C. Snijders, van WilhelminadorpJ. De Jager, L. De Jager, Adr. Noteboom, J. Zuidweg en Jacob Zuidweg, allen van WolfertsdijkJ. Welleman, van Krabbendijke J. J. Arenthals, van HontenisseM. Rottier, van WilhelminadorpG. O. Sneep, van Ossendrecht J. A. Nijssen en M. De Jagervan Kapelle A. Lindenberg en P. Lindenberg, van Wemeldinge en F. Van den Bout, van Ouwerkerk. Het examen werd in tegenwoordigheid van den inspecteur F. B. Löhnis, afgenomen door de heeren I. G. J. Kakebeeke en A. A. Ter Haar. Naar men ons van andere zijde hieromtrent meldt heeft het onderzoek van al de candidaten de ver wachting der examinatoren verre overtroffen. Jonge lieden zelfs van 18 tot 22 jaar hebben bewijzen ge geven, dat zij zeer goed lager onderwijs gehad heb ben, zeker een bewijs dat het onderwijs op de scholen der gemeente, waar de toegelaten jongelui wonen, in goede handen is. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Oct. Plaats. V oorwcrpen. Information. Nieuwdorp, beestiaal en landh gereedseh., Ilollmanii. 28 Antwerpen, hofsteden, 30 30 25 Middelburg. In de hedenmorgen gehouden zit ting van den gemeenteraad werd mededeeling ge daan van een ingekomen adres van de Holl. Melk- maatschappij te Amsterdam om de Commercie-Com pagnie in erfpacht te krijgen om hierop een fabriek te stichten tot steriliseeren van melk. Bij de algemeene beschouwingen over de gemeente-be- grooting drong de heer Van Dunné aan op bezui niging. Hij is een voorstander van goed onderwijs maar men moet van Middelburg niet een school maken. (De kosten van onderwijs bedragen in het geheel ongeveer f 100.000). Hij keurde verhooging van belasting door vermeerdering van opcenteB op het personeel ten zeerste af; verhooging van het cijfer van den hoofdelijken omslag achtte hij veel billijker. Ook de heer J. A. Tak drong aan op be zuiniging. Burgerlijke Stand van Goes van 22 tot 25 October 1893. Eerste Huwelijksafkondiging 24, Johan Alexan der Bijleveld, 30 j., jm., te Vlissingen en Janneke Johanna Den Boer, 24 j., jdte Goes, onlangs te Vlissingen. Getrouwd: 25, Pieter Versluijs, 29 j., jm., te 's-Gravenhage en Adriana Duvekot, 31 j., jd., te Goes. Geboren: 22, Marinus Johannes, z. v. Jan Wal- rave en Maria Allaert; Maatje Elizabeth, d. v. Anthony Van der Voorde en Domina Adriana Reijerse; 24, Pieternella Adriana, d. v. Jan Boogerd en Neeltje Van Dalsen 25, Izak, z. v. Izak Wessel en Johanna Helena Van Gorsel. Correspondentie. Men schrjjft ons uit 's-Heer Arendskerke »Zoo men leest in de Ooesche Courant jl. Zater dag 21 October dat er in de gemeente 's-Heer Arendskerke verbaal is opgemaakt voor verhoop van sterkedrank zonder vergunning, kan schrijver daar van bewijzen dat daar is verhoekt Wij antwoorden hierop, dat onze correspondent slechts het feit constateert dat proces-verbaal is opgemaakt. Of er werkelijk verhoekt is behoeft niet hij te bewijzen, maar zal de bevoegde autoriteit uitmaken. Of is er geen proces-verbaal opgemaakt De inzender spreekt dit niet tegen. Red. Watergetijen voor lerseke. Kapolle, boomen. Ovezand, boomen, Kapelle, wisschen, Kapelle, wisschen, Rilland, woonhuis enz 's Heer Arendsk., boomen, Kapelle, wisschen enz Nisse, boomeu, Kapelle, hoelje enz Hoedekenskerke, boomen, 's Gravenpolder, boomen, Kapelle, vrachtrijdersinspan, huisraad, Gallis Merens. Ovezand, boomen, De Ronde Bresser. lerseke, boomen, Pilaar. Ileinkenszand, boomen, De Boude Bresser. Emile Deckers on W. J. r. Dam. P. Overman. Mr. Liebert. Gallis Merens. Pelle. Mulock Houwer. P. Overman, mr. Liebert en Pilaar P. Overman. Gallis Merens. P. Overman. P. Overman. Nisse, Nisse, Nisse, Baarland, Kapelle, Hoedekenskerke, Kattendijke. Kloetinge, boomen, Gces, woonhuis en erf, boomen, Be vier de Fouw en Pilaar, boomen, Pilaar, boomen, P. Overman, boomen, P. Overman, b-mwland, Gallis Merens en P. Overman, boomen, De Vos. boomen, Pelle. P. Overman. De Ronde Bresser Te houden Aanbestedingen Datum Plaat3. Voorwerpen. 27 Oct. Kolynsplaat, inlaagkade, 20 Nov., lerseke, Information. J. Nieuwdorp, Kolijnsplaat. vergrootiug beide scholen, H. Snijder Marktberichten. GOES, 24 October 1893. De handel was onbeduidend, in de prijzen kwam g6cn ver- andering. Oude TARWE per Hectoliter f 5,25 a f 5,80 5,60 Nieuwe TARWE 5,20 a Nieuwe ROGGE H 4,40 a 4,60 WINTERGERST 4,25 a 4,75 ZOMERGERST - 4,L0 a 4,30 HAVER n - 2,90 a - 3,25 KOOKERWTEN u 7,50 a 9,— BRUINE BOONEN m 7,— a 8,25 PAARDENBOONEN 5,50 a 6, WINTER-KOOLZAAD a KARWEI-ZAAD n a a WOL, Schapen p. 3 K.G. (steen) i a BOTER per K.G. 1,30 a EIEREN per 100 stuks 5 a 5,40 Gisteren wareu aau de markt aangevoerd 35 stuks hoornvee, waarvan 12 stuks verkocht werdeu tegen niet hooge prijzen. ROTTERÜAM, 25 October 1893. Tarwe. Jarige ruim prijshoudend. Per heet. f 5 a 6,60, en per 100 kilo in afwijkende qual. £7,25 a 7,50 Nieuwe prijshoudend. Per heet. f5 a 6,60 en per 100 kilo f7,50 a 8. Canada wederom niet ter markt. Rogge onveranderd f4,25 a 5,20. Gerst. "Winter met goede vraag doch weinig aanbod 10 ets. hooger. Per heet. f3,75 a 5,10, en per 100 kilo f 7 a 8,15 naar deugd. Zomer als voren. Per heet. f3,75 a 4,75 en per 100 kilo f6,75 a 7,25. Chevalier 10 ets. hooger. Per heet f 5 a 5,90. Haver goed gevraagd, doch in beste qual. weinig aan geboden, was prijshoudend te plaatsen. Per heet. f 2,50 a 4,10 en per 100 kilo in goede soort verkocht a f 7,85. Paardenboonen meer gevraagd dan aangeboden, kon den 10 a 20 ets. moer opbrengen, f5,75 a 6,80. Witte Boon en komen in puike qual. zeer weinig voor. Van den aanvoer moesten de beste 50 ets. en mindere fl lager worden afgegeven. Naar qual opgeruimd van f7,75 tot 9,50. Bruine Boonen werden in droge soort eveneens wei nig aangeboden en is hiervoor dan ook boven de hoogste no teering te bedingen. De kleine aanvoer ging tot onveranderde prijzen van de hand. Verkocht van f7 tot 8,50. Blauwe Erwten voor puike kook, waarvoor wordt ingestaan, kunnen steeds flink boven de hoogste noteering opbrengen Op kook verkocht waren onveranderde prijzen te bedingen. Naar qual. f 6,75 a 8,75. Koolzaad prijshoudend f 9 a 9,50. Kanariezaad als voren f7,50 a 9. Meelbericht. De vorige week sloot onveranderd. De koopers gaan hoewel langzaam, voort, met zich voor de aan staande wintermaanden te voorzien. Heden Meel stil. Vlas. Heden waren ea. 1600 steen aangeboden, waarvan slechts enkele partijtjes koopers vonden. De prijzen zijn nog zeer uiteeuloopend. L ij n i a a d met redelijken aanvoer, doch wederom met minder vraag, zoodat prijzen f 1/9 terugliepen. Z e e u w s c h e ajuin. De aanvoer was heden ca. 5000 bn. Prijs voor marktgoed f2,40 per 50 kilo. Zeeuwsche eieren f5,10 a 5,30 de 100 stuks. Aardappelen. Zeeuwsche jammen f 1,60 a 2,dito blauwe fl,90 a 2,—, poters fl,a 1,10. Veel aanvoer en weinig vraag. ROTTERDAM, 24 October 1893. Op de veemarkt waren heden aangevoerd800 vette runderen, 1615 magere dito, 380 vette en graskalveren, 27 nuchtere kalveren, 220 biggen. Prijzen waren als volgtvette rundereu le qual. 70 a c., 2e qual. 56 a c., 3e qual. 48 a c., kalveren le qual. 90 a c., 2o qual. 70 a 60 c., schapen le qual. c., 2e qual. c., 3e qual. c., alles per kilo, varkens le ual. a c., 2e qual. c., 3e qual. c., licht soort - a c, per 1/3 kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 62, 2e qual. f 58, 8e qual. f 54, per kilo 60 a 70 c. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 26 October 2.58 3.18 9.28 9.48 27 3.37 3.57 10.7 10.27 28 T> 4.17 4 39 10.47 11.9 29 5.1 5.26 1131 11.56 30 5.51 6.17 0.21 31 6.46 7.20 0.47 1.16 1 November 7.57 8.39 1.50 2.27 Zoo de Heere wil en zij leven, ijllopen onze geliefde ouders WILLEM KUSÈE X en T NEELTJE DE VISSER op den 29 Oct. hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken. ij 1 Namens kunne dankbare hinderen en behuwdlcinderen, Y f L. KUSÉE. f Krabbendijke, 26 Oct. 1893. Bevallen van een welgeschapen Zoon s J. L. WESSEL-Van Gorsel. Goes, 25 Oct. 1893. Ondertrouwd JAN PIETER BOSHOFF, wed1, van Suzanna Dekker, en MARIA BROUWER, wed. van Jan Engelblik. Goes, 20 Oct. '93. Heden overleed, tot diepe droef heid van mij en mijne kinderen, mijn geliefde zoon PIETER DE MOL, in den ouderdom van 16 jaren en bijna 7 maanden. Wed. J. DE MOL en kinderen. Baarland, 23 Oct. 1893. Algemeene kennisgeving. Zij, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van Jannetje Oele wed. Jt». Alle- wijn, op 8 September 1893 te Kloetinge overleden, worden verzocht daarvan op gave of betaling te doen ten kantore van den Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle vóór 1 November 1893. BURGEMEESTER on WETHOUDERS van IERSEKE zullen op Jluainlag den 20 Novem ber 1893. des namiddags te twee uurin bet Gemeente- huis aldaar aanbesteden Het veigrooteii der beide Open bare Scholen (school I met 2 lokalen en school II met 1 lokaal). Bestekken en teekeningen liggen ten Gemeentehuize ter inzage. Inlichtingen worden verstrekt door den gemeente-opzichter, den heer H. SNIJDER. Aanwijzing geschiedt op den dag der besteding des voormiddags te 10 uur. lerseke, den 24 October 1893. VERBOON, Burgemeester. P. DE VEIJ, Secretaris. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags 10 uren, te Ovezand, aan den achterdijk, voor de hofstede be woond door de wede. M. Rentmeester, ten verzoeke van den Weledelen heer J. C. Van Hattuin van Ellewoudsdijkin het gg||||^ 150 zware des namiddags te 12 uren, zullen de erf genamen van wijlen den heer Johan nes Staal, op hunne hofstede te Kat- publiek verkoopen waaronder van 2.36 M. omtrek. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris DE RONDE BRESSER te Heinhenszand zal des avonds te 8 uren te Goesin het koffiehuis »het slot Oostende", ten ver zoeke van zijn principaal, in het ZIJNDE staande en gelegen te Goes aan de Kreu kel markt, sectie D no. 1741 .01.14 H.A. thans bewoond door Jons. Clement. - Terstond gevraagd: bij H. SCHOOLMEESTER, Smid, Kapelle (bg Goes.) Terstond of tegen November gevraagd, die netjes kan werken. Loon tOO. Adresboekh. MESTDAGH Zn., Vlissingen.

Goessche Courant | 1893 | | pagina 3