een Steiger AANBESTEDING Melis, ffooï- im IMells, Winterzaaiperceel SCHOUWING ADVBRTBNTIBN. WEGBST ENZ. IN DE GEMEENTE SCH0RE, op 20 October 1893. op Dinsdag 10 October 1893, veilen en verkoopen op Woensdag 11 October 1893, veilen en verkoopen Ongeveer 45.114 M3. Puin, 2830 stuks oude Keien, 2050 stuks oude Keien, te koop aangeboden. Openbare Verhuring op Vrijdag 20 October 1893, op Vrijdag den 13 October 1893, cp Donderdag 19 October 1893, publiek verkoopen ERF en TUIN, Meubilaire Goederen, Openbare Verkooping op Dinsdag 10 October 1893, met Pakhuis en Erf, op Zaterdag 14 October 1893, op Zaterdag 28 October 1893, aanhoorigheden, 11. aanhoorigheden, aanhoorigheden, Maatsch. tot N. v. 't A, Ter overname aangeboden kear PUIK Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te 's-Graven- polder dr. Van der Beke Callenfe's, predikant te Deldente Biggekerke ds. P. De Buck, te Oost- kapellete Oud-Vosmeer ds. J. C. V. Meischke, te Raamsdonk. Heinkeiiszand. Ds. G. Dalhuijzen pred. bij de Chr. Ger. gem. alhier, komt als zoodanig voor op het drietal voor Alblasserdam (Zuid-Holland). De R.-K. bisschop te Breda heeft benoemd tot pastoor te Sas van Gent, den heer M. J. M. Ver hoeven tot assistent te Ter-Neuzen, den heer A. G. A. Vermeulen, priester van het seminarie. Ds. W. Petri, pred. bij de Herv. Gem. te Horssen, die van 18631873 te Wemeldinge stond, hoopt den 30sten dezer zijn 40jarigen dienst bij 7 gemeenten te herdenken. Ierseke. De R.-K. kerk en pastorie zullen waar schijnlijk gebouwd worden aan de Damstraat vlak tegenover school 2. De grond is evenwel nog niet aangekocht. De dienst zal spoedig beginnen voor- loopig in een kamer van een landbouwer of in de pastorie, indien die nog vóór den winter gebouwd wordt. Ierseke. Mejuffrouw F. M. C. Van Swieten, thans te Oud-Vosmeer, zal den len November hare betrekking van onderwijzeres aan school 2 alhier aanvaarden. Voor de andere vacature van onderwijzeres aan die school hebben zich 2sollicitanten aangemeld. Ëllewouilsdijk. Benoemd tot onderwijzer te Dordrecht dhr. P. C. Maat, geboortig van Elle- woudsdijk. De unie-collecte voor de scholen met den Bijbel heeft te Kattendijke opgebracht f 5,75. Rechtszaken. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 October 1893. Heden zijn voroordeeld J. B., 41 j., te Baarland, wegens beleediging van een ambtenaar, tot 7 dagen gevangenisstraf; P. H., 22 j., te Wemeldinge, wegens vernieling, tot f 5 of 5 dagenA. T., 19 j., te Heinkenszand, wegens beleediging van een ambtenaar, tot 7 dagen gevangenisstraf; C. D., 46 j., huisvrouw van C. M., te's-Heer Arendskerke, wegens het door schuld doen ontstaan van gevaar voor verkeer door stoomvermogen over een spoor weg, tot 7 dagen hechtenis. B. Q., 50 jaar, te Goes, appellant en geappelleerde van een vonnis van het kantongerecht te Middelburg van den 2 Mei 1893, waarbij hij ter zake van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde als bedrijf werd veroordeeld tot eene geldboete van f50 is ontslagen v'an rechtsvervolging, ver mits de rechtbank de meening van den verdediger mr. C. Lucasse deelt dat aan den beklaagde geen strafbaar feit is te laste gelegd aangezien de dag vaarding niet inhoudt dat hij, beklaagde, den ge neeskundigen raad of bijstand heeft verleend als beroep of als bedrijf, De 21-jarige G. B. L., die in verschillende steden, o. a. te Haarlem, leveranciers van rijwielen heeft opgelicht, en die zich met een valsch certifi caat als postbeambte, onderteekend minister Have- laar, toegang wist te verschaffen bij eene deftige Heldersehe familie, met wier dochter hij zich ver loofde, is door de rechtbank te Haarlem ontoereken baar verklaard en zou heden naar Medemblik wor den overgebracht. De Arnhemsche rechtbank heeft uitspraak ge daan in de bekende proceduren tusschen mr. G. W. baron van Dedem, eischer, contra J. R. M. M. L. van Dam van Brakel, gedaagde, eisch tot betaling van eene schadevergoeding ven f 25,000en mr. G. W. baron van Dedem, eischer, contra H. van Gortel, uitgever van de Nieuwe Wageniugsche Courant gedaagde, eisch tot betaling van een schadevergoe ding van f 25,000. In de eerste zaak heeft de rechtbank, onbewezen achtende den laster waarop eischer zich beriep, al leen de beleediging als vaststaande aangenomen en den gedaagde, wegens schade aan eer en goeden naam van eischer toegebracht, veroordeeld tot beta ling van eene schadevergoeding van f 100 aan eischer, met bevel dat op kosten van gedaagde afschriften van het vonnis zullen worden aangeplakt aan het gebouw van de rechtbank alhier, en aan het Stad huis en het gebouw van het kantongerecht te Wa- geningen. In de tweede zaak achtte de rechtbank noch laster, noch beleediging aanwezig en ontzegde den eischer zijnen eisch. Gemengde Berichten. Naar het Hbl. van betrouwbare zijde verneemt, moet het bericht, dat De Jong in het begin van Juli bij Roozendaal zou gezien zijn, hard wegloopende met de schoenen op zijn rug, op een praatje berusten. Dat de eigenaar van het {café »Thorbecke" te Amsterdam en zijn personeel positief kunnen ver klaren, dat De Jong de avonden en nachten van 30 en 31 Augustus in genoemd café heeft doorge bracht, is blijkbaar door den verdachte niet voorzien. Het strookt dan ook in het geheel niet^met zijne onwrikbaar volgehouden bewering, dat hij den 30en, 's avonds, met juffrouw Schmitz naar Londen is vertrokken en den 3len van daar alleen is terug gekeerd. Toen hij Maandag geconfronteerd werd met de personen, die hem zoo goed kenden, verklaarde hij brutaal weg hen nooit gezien te hebben. Woensdag werden de vrouwen gehoord die den avond van den 31 Augustus met hem hebben doorgebracht. Dien avond is hij o. a. met eene zijner vele vrouwe lijke uitverkorenen naar het vuurwerk op den Amstel geweest, heeft daarna in »Café Continental" wat gebruikt en bij die gelegenheid een troepje vroolijke jongelui, die eene trompet bij zich hadden, vermaakt door op dat instrument eenige signalen te blazen, voorgevende dat hij vroeger bij de cavalerie had gediend. Zooals men weet, is hij hoornblazer geweest bij het Indische leger en geniet hij als zoodanig een pensioen van f 2 's weeks. Naar de Arnh. Ct. uit Londen verneemt, is de politie daar druk in de weer om na te gaan, wat De Jong, toen hij met juffrouw Schmitz drie dagen te Londen is geweest, al zoo heeft uitgevoerd. »Eén ding staat vast, zegt de schrijver, en dit werd mij heden door den waarnemenden commissaris der City-politie bevestigd, aan wien het onderzoek in die zaak opgedragen is, n.l., dat De Jong Londen beter kent, dan men maar eenigszins vermoeden durft. Om te beginnen, heeft hij in gezelschap van juffrouw Schmitz in Wheeler's-hotel op het Devonshire Square zijn intrek genomen, waar niemand ter wereld, die Londen niet door en door kent, er in 't minst aan zou denken om te gaan logeeren en dat een docter, met zijn vrouw op een huwelijksreis zijnde, zeker niet betrekken zou. Het hötel ziet er uitwendig zeer onooglijk uit en is op een zeer stil binnenpleintje gelegen, dat door een zeer nauw straatje tot Bishops- gate-Street toegang geeft. In een tegenovergestelden hoek van het pleintje, dat door zeer hooge huizen begrensd w.ordt, vindt men een warnet van steegjes en gangetjes, die gedeeltelijk in Petticoat Lane uit kopen. Wat de eerste buurt betreft, hierover behoef ik slechts weinig te schrijvenwat de Petticoat Lane betreft, mag ik gerust zeggen, dat deze naast Whitechapel een der vuilste en onaanzienlijkste ge- dealten van Londen uitmaakt. Hier is de wijkplaats van buitenlandsche vluchtelingen, smokkelaars, book makers en dergelijk slag van lieden, die allen van de uitoefening van oneerlijke praktijken leven. Hier verneemt men, dat De Jong zijne sigaren van de hand gezet heeft, waarvan hij, volgens de eigenares van Wheeler's hotel, een grooten voorraad in zijn bezit had en die hij reeds binnen een half uur kwijt was. Toch weigeren de meeste lieden in deze buurt de politie iets omtrent De Jong mede te deelen, hoewel het zeker is, dat hij hier een gedeelte van zijne 5 dagen heeft doorgebracht. Doch niet alleen hier, ook in Silvertown, een dokbuurt in Oost-Londen, waar armoede en ellende, naast misdaden heerschen, is De Jong bekend en de politie heeft reeds inlich tingen ingewonnen omtrent den houder van een slaapstee in deze buurt,-waar De Jong eenigen tijd geleden gewoon was zijn logies te nemen. Mijn zegsman, zoo vervolgt de correspondent van de Arnh. Ct., die op het gebied van opsporen van misdadigers reeds zijn sporen verdiend heeft, gaf mij de verzekering, dat binnen enkele dagen zeer gewichtige mededeelingen door hier vertoevende per sonen zullen gedaan worden, wier namen ik op 't oogenblik geheim moet houden, doch die weldra een sub poena van het rechtscollege zullen ontvangen, waardoor zjj verplicht zullen zijn om getuigenis omtrent De Jong en juffrouw Schmitz af te leggen. Zoowel te Maidenhead, de woonplaats van de familie Juett, als te Reading, een stad, waar miss Juett en De Jong inkoopen deden en de eerste haar uitzet bestelde, gaat de politie een ijverig en syste matisch onderzoek instellen. Voorts verneemt de N. R. Ct., dat de justitie in overleg met eenige geneesheeren besloten heeft, te trachten De Jong door middel van hypnose aan wijzing te laten doen naar de vermiste vrouwen, en dat deze poging -zou worden aangewend door den bekenden dr. H. De Jong te 's-Gravenhage en dr. Van Renterghem te Amsterdam. Het doel is alleen om, nu De Jong pertinent weigert verder op vragen te antwoorden, hem in slaap tot spreken te brengen. De genoemde geneesheeren zullen dan ook voor wenden, in opdracht te hebben een onderzoek in te stellen naar zijne geestvermogens. De redactie van de AmstCt. gaf zich de moeite over dit denkbeeld dr. Van Renterghem te raad plegen en diens advies kwam hierop neer, »dat niet alle personen, die gehypnotiseerd zijn, de waarheid zeggen »Nu »Nu, in dat opzicht zijn ze al niet beter dan per sonen, die niet gehypnotiseerd zijn", voegt de Arnh. Ct. aan dit bericht toe. Toch meent de Amst. Ct. dat men het zou kunnen probeeren. Wie? onder wiens verantwoordelijkheidHij die het >probeert", herinnere zich wat in de dagen van Jut gebeurd is met Verlint, op wien een politie ambtenaar, de heer Beukman, de geestenbezwering toepaste. Wij gelooven niet, dat deze pleizier heeft gehad van zijne proefneming, en zij die hunne tus- schenkomst verleenden aan zulk een dilettant-rechter van instructie, zouden ook wel eens de gevolgen hiervan kunnen ondervinden. Men schrijft uit Zevenbergen Terwijl gedurende den zomer voor pulp aan de suikerfabrikanten f3,50 per 1000 K.G. werd aan geboden, kunnen nu de fabrikanten voor dat artikel hoogstens f 1,50 per 1000 K.G. franco schip bedingen. Het gebrek aan veevoeder schjjnt dus niet zoo groot te zijn als men dezen zomer wel voorspelde. Te Winschoten heeft iemand wegens diefstal terecht gestaan. Hjj ontkende alles, had eene ver dediging op papier gebracht, die klonk als een klok en eindigde met de woordendat de heeren evenals wijlen Pilatus verklaren zouden »ik vind geen schuld in hem." De heeren waren echter voorloopig een ander gevoelen toegedaan, daar tegen den beklaagde 1 maand gevangenisstraf geëischt werd. Deze gaat thans per advertentie lucht geven aan zijn toorn over zoo'n handelwjjze. Hoor maar Er is veel waar, Dat nooit bewezen is Doch er is ook veel bewezen Dat niet waar is. Bevallen van een Zoon, die kort na de geboorte overleed, Mevrouw Chr. A. VIEWEGVak Hoek. Nijmegen, 4 October 1893. Ee,nige kennisgeving. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling door hem ontvangen bij gelegenheid van zijn 70stön jaardag op 1 October 11. L. LUCASSE. 's-Heer Arendskerke, 6 October 1893. OP DE TE BEGINNEN Al wie iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen Jacob Hoogstrateop 18 September 1893 te Kapelle overleden, worden verzocht daarvan opgave of be taling te doen ten kantore van den No taris A. GALLIS MERENS te Kapelle, vóór of op 15 October 1893. De Deurwaarder HOLLMANN zal des middags om 12 uren aan de herberg van den heer J. Tas* Stationskoffiehuis te Goes, eene groote partij Lonp- varkens, 4 Werkpaar den, Hit, baatgevende Melkkoe, 3 2'/a-jarige Vaarzen en een 2-jarigen Os. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des voormiddags om 10 uren, aan de herberg van Jacob Van Eij keu en te s-Heer- Arendskerke, 2 Aftandspaarden, 7 Kalf koeien, 10 2- jarige Vaarzen5 1 'isjarige Vaarzen, 4 eenjarige Vaarzen, 4 Hollandsche Spring- stieren en een partij Varkens. liggende in 33 hoopen langs den provin cialen straatweg Goess-Gravenpolder liggende in een hoop bewesten bet dorp s- Gravenpolder, en liggende in éen hoop in het dorp Wol- fertsdijk, worden Inschrijvingsbiljatten voor den aankoop bjj gedeelten of in massa uiterlijk 14 October a. s. te bezorgen bij den Ingenieur van den Provincialen Wa terstaat te Goes. Inlichtingen geven genoemde Ingenieur en de Opzichter F. STURM. 's namiddags te 2 urea, te Ierseke, in het koffiehuis »Oesterb8urs", voor C. Poelmanten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van aan den Molenpolder, in perceelen, voor den t|jd van JL jaar. des namiddags te 3 uren, in het koffie huis van Hanson te Kapelle, voor den heer M. Pees te Wissekerke van den herbouw der door brand vernielde SCHUUR en verdere werken op de hofstede bewoond door Jon ker te Kapelle. Bestek en teekening zijn ter inzage bij den Architect A. LE CLERCQ te Krui' ningenbij wien nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle zal des morgens te 101/2 uren, in de herberg van W. Aickenaar te Kloetinge, ten ver zoeke van de erven wed. J. AIIcwijn, op het dorp Kloetinge, kad. sectie A nos. 629 en 640, groot 3.20 Ares. En onmiddellijk daarna, des middags te 12 uren, aan voormeld woonhuis waaronder Eikenhouten Kabinet, 2 Bedden met toebehooren 2 Kachels Kastklok, Tafels, Stoelen, Spie gels, Glas-, Aarde- en Blikwerk, verder Goud en Zilver, en einde lijk Winkelvoorraad met Inven taris, waaronderBussen, Doo- zen, Tonnen, Flesschen, Kisten, Schalen en Gewicht enz. enz. 's avonds te 8 uren, te Goesin het »Slot Oostende", ten overstaan van notaris MULOCK HOUWER, van EEN te Goesaan de Langevorststraat, behoo- rende aan mej. de wed. J. C. Bitter. Het huis heeft eene bovenwoning met afzonderlijken opganghet pakhuis is ver huurd voor f 0,75 per week. Te aanvaarden 8 Kovemher n. s. Een gedeelte der koopsom kan op het perceel gevestigd blijven. In de Verkoopzaal door Notarissen, te AntwerpenMinderbroederstraat 22, zullen er openbaar verkocht worden: Voorloopig en mot winst van premie, en eindelijk, telkens bij opbod en om 10 uren voor middag klokslag, door het ambt van No taris EMILE DECKERS, Graanmarkt 11, te Antwerpen I. Eene MET onder de gemeente Kruiningen (Zeeland), groot 71 H. 18 A. 69 C., verpacht aan Izaak Ter hulst. Eene MET onder de gemeente Kattendijke (Zeeland), groot 42 H. 63 A. 66 C., verpacht aan de wed. P. Zandee. Eene MET onder de gemeente Kapelle (Zeeland), groot 37 H. 04 A. 87 C., verpacht aan Cornelia Ter heek. Biljetten met plans en verdere inlich tingen te verkrijgen bij gemelden Notaris en bij den heer W. J. VAN DAM, ad ministrateur, wonende te Kapelle (Zeeland). Departement Goes. Cursus tot opleiding van helpsters l>ij Bewaarscholen. Aangifte van LEERLINGEN yóor 10 October a. s. aan de Bewaarschool op de Beestenmarkt. Het Bestuur. in de Ooster-Schelde. Adres onder letter M, Boekk. D. VOGEL, Ierseke.

Goessche Courant | 1893 | | pagina 2