De lieer J. Van 't Lindenhout, directeur der Weesinrichting te N eerboseb, meldt, dat bet bezoek aan de inrichting te druk begint te worden, zoodat hij heeft besloten, dat de inrichting voortaan alleen open zal zijn van 's morgens 9—11 en 's middags van 26 uur, terwijl des Zaterdags - en des Zondags de inrichting voor alle bezoekers zal gesloten zijn. Door eigen onvoorzichtigheid en tegen de he velen van de directie, begaf de boekhouder van bet hotel »Kurhaus" te Scheveningen zich Donderdag avond in de lift, om daarmede naar boven te gaan. Eerst kort in zijne betrekking geplaatst, scheen hij met de behandeling van het toestel echter niet be kend, tengevolge waarvan hij met zijn lichaam tus- schen muur en lift beklemd geraakte. Het vreeselijk onheil werd bekend door het geraas, dat de lift veroorzaakte. Door eenige werklieden van het »Kurhaus" werd de ongelukkige uit de lift ge haald, doch de badarts, dr. Francken, kon slechts den dood constateeren. Een 17-jarige jongen, leerling van de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Middelburg, tijdens de vacantie bij zijn familie te G-roede vertoevende, is bij het baden in zee verdronken. Iemand die de rups op zijne boerenkool had, bestrooide die planten met gips, met het verrassend gevolg dat alle aanwezige rupsen stierven en geen nieuwe rupsen zich op de bestrooide planten waagden. Wie weet of bier niet een eenvoudig en goedkoop middel is gevonden tot bestrijding van de rupsen- plaag, waarbij nog komt dat gips als meststof niet geheel waardeloos is, en zij het land meermalen heeft verbeterd. Aangemoedigd door hetgeen men bij een bezoek aan de Biezen van den heer Bertels, te Barneveld, omtrent het persen van groenvoeder heeft mogen aanschouwen, heeft een landbouwer te Maartensdijk eenige wagenvrachten gras, waaronder eene hoeveel heid, die reeds meer dan veertien dagen in gemaaiden toestand aan voortdurenden regen was blootgesteld en tot bederf begon over te gaan, op een schelft gereden en volgens de aanwijzing van den heer Bertels aan eene sterke drukking onderworpen waarbij de temporatuur met den thermometer nauw keurig is waargenomen, daarmede reeds nu zulke goede uftkomsten verkregen, dat hij besloten heeft, al zijn gras op deze wijze te behandelen, opdat hij onafhankelijk van het soms wisselvallige herfstweder, met veel minder moeite en kosten een even goed voeder kan winnen als het best gewonnen nahooi hem zou verschaffen. Volgens te Amsterdam ontvangen bericht uit New-Yoïk, heeft onze landgenoot de bekende roeier Ooms, den strijd tegen den Amerikaanschen ama teur Hedley verloren, naar medegedeeld wordt ten gevolge van een aanvaring. Te Eksloëiween, waar men van de theorieën, door de socialisten aldaar verkondigd, verzadigd is, wordt thans door de veenarbeiders eene methode gevolgd, die meer in den geest van den Bond van orde door hervorming is. De arbeiders kiezen aldaar namelijk op sommige dagen na het werk of gedurende den schofttijd, een of meeFsprekers uit hun midden, die de aanwezigen moeten toespreken, zooals vroeger de socialisten deden. Altijd treedt een hunner of soms ook twee na elkander op, die de aanwezigen aansporen tot zuinigheid, matigheid, orde en een dracht, die waarschuwen voor het misbruik van sterken drank, enz. Meestal wordt de voor de vuist uitgesproken rede door het gezang van het»Gevoel o mensch" uit Ilazeu's liederenbundel of met het Volkslied van Tollens besloten. Een zoodanige bij eenkomst, dezer dagen aldaar gehouden, werd door ruim 250 personen, die van het werk huiswaarts keerden, bijgewoond. Aan de Ass. Gt. wordt gemeld In de cellulaire gevangenis te Groningen boeten tegenwoordig verschillende personen wandaden, waar toe ze niet gekomen zouden zijn, hadden zij niet to kwader ure teveel ingezogen van socialistische leiders, die meeiiöü, dat langs den weg van geweld betere toestanden in het algemeen, maar in het bijzonder voor de arbeiders zijn te verkrijgen. Ten einde nu aan deze slachtoffers het verblijf in de gevangenis eenigszins te veraangenamen en ze met nieuwen moed te bezielen, hebben in de vorige week een aantal socialisten aldaar zich verzameld op het land, onmiddellijk grenzende aan de gevan genis en daar tal van socialistische liederen gezongen, zoo luide, dat de gevangenen hebben moeten booren, dat hunne partijgenooten hen niet vergeten. Ook Zondagavond waren weer tal van mannen en vrou wen tot gelijk doel samengekomen op het land achter de gevangenis. Reeds hadden allerlei vrij heidsliederen door het luchtruim weergalmd, toen plotseling, door de duisternis begunstigd, een politie macht een einde aan deze betuiging van deelneming maakte en de socialistische zangers naar alle kanten op de vlucht deed slaan. Slechts enkelen hadden den moed de politie onder de oogen te zien en stilletjes af te wachten de gevolgen van hun luid kenbaar gemaakt gevoel van solidariteit met hun gevangen geestverwanten. Van hen zijn de namen en woonplaatsen opgevraagd, zoodat vrij zekerj een gerechtelijke vervolging is te wachten. Een twintigtal negers van een onderneming der Kansas and Texas Co. bij Lichfield (Kansas) kwamen gezamenlijk te Pittsburg inkoopen doen, toen zij door eenige blanke werkstakers weiden be- leedigd en uitgescholden. Nadat zij hun inkoopen hadden gedaan en naar huis wilden terugkeeren, werd hun dit door de blanken belet, die hen eerst met steenen wierpen en toen op hen vuurden. De negers beantwoordden het vuur en zoo begon een gevecht, waarin een der blanken werd gedood en dat met de vlucht der negers eindigde. De blanke aanvallers zetten de vluchtenden na en deden een aanval op de onderneming. Er is te Rome een bom gesprongen tegen het hek van het paleis Altieri, waar het hof van cassatie en het clubsgebouw der pauselijke gardes-nobles ge vestigd zgn. De aangerichte schade was onbeteeke- nend. Een zekere Joseph Riccini, die aan een dag blad werkzaam is, werd ernstig gekwetst en wordt voor den dader gehouden. Hjj is naar het hospitaal vervoerd, waar hem een been is afgezet geworden. De oudste spoorwegbeambte in Engeland is dezer dagen te Northampston gestorven. Het is de machinist Williams, die, na gedurende 52 jaren op de machine te hebben gestaan, nu voor omstreeks een jaar uit den dienst ging. De eerste locomotief, die hij bestuurde, was door Stephenson gemaakt. In eenige Fransche badplaatsen, waar geen wed rennen plaats hebben en ook geen speelbank is, ver drijft men den tijd met het oesterspel. Dit bestaat hierin, dat elk der medespelers een oester voor zich op tafel plaatst. De eigenaar van den oester, die het eerst zijn schalen opensluit geeuwt is de win ner en krijgt den inzet van alle spelers. Het gebeurt vaak, dat de eigenaar eerder geeuwt dan de oesterhem wordt daarvoor echter prijs noch premie toegekend. Volgens een telegram uit Chicago, heeft daar een hevige brand gewoed, die in minder dan twee uur vijf blokken huizen, te zamen ongeveer 250 gebouwen, in de asch legde, waardoor 5000 men- schen zonder dak zijn. Onderscheidene kerken en ook de kolendokken van Sunday Creek zijn ver woest. Voor zoover bekend, zijn twee menscken verongelukt. De tentoonstelling werd gedurende eenigen tijd ernstig bedreigd. De geheele stad was in angst. De schade wordt geraamd op een 4 millioen gulden, - De naijver tusschen Antwerpen en Brussel betreffende de in beide steden te houden interna tionale tentoonstellingen zal nu ophouden. Bepaald is dat de tentoonstelling te Antwerpen in het vol gend jaar zal plaats hebben t die te Brussel is uit gesteld tot 1895. Het ?5-jarig feest der Maatschappij van weldadigheid is Vrijdag op eenvoudige wijze gevierd. Op het smaakvol versierd terrein van de Tuinbouwschool hield de vereeniging »Floralia" hare jaarlijksche tentoonstelling van door de bevolking gekweekte planten, terwijl het hoofdmoment van den dag was de inwijding van Rustoord", een stichting voor vijf paar oudjes, die op de gewone wijze niet meer werkzaam kunnen zijn. In de feestrede, door den heer jhr. J. K. W. Quarles van Ufford gehouden, werd gewezen op de groote verandering, welke het terrein der Maat schappij, eens een kale heide, had ondergaan, waarna werd herinnerd wat ons vorstenhuis heeft gedaan, om de Maatschappij te steunen in haar nuttig streven. Verder werden ook de verdiensten van anderen, deels reeds overleden mede-arbeiders, herdacht. De heer M. E. Ter MeuleD, van wien het denk beeld van de stichting van Rustoord" was uit gegaan, voerde daarna het woord, o. a. om hulde te brengen aan de Koningin-Regentes voor haar geuite sympathie en voor haar gift; aan den heer P. \V. Jansen, die f 5000 schonk, en aan vele ande ren, die het volk voorgingen in het steunen dezer stichting, welke nog veler hulp noodig heeft. In vroolijke stemming werd verder de dag door gebracht, welke werd besloten met een vuurwerk en een illuminatie. De directie der Staatsspoorweg maatschappij heeft, als blijk van waardeering van de door het geheele personeel in het werk ge stelde pogingen tot bezuiniging, waardoor, sedert 1 Januari jl., de financiëela toestand der maatschappij sterk is vooruitgegaan, aan eenige chefs van dat personeel elk een beloouing ad 300 geschonken. Daar het mindere personeel van eene belooning is buitengesloten geworden, verwacht men, dat weldra met de voorheen gebruikelijke rangsverhooging, welke bijna 11/2 jaar niet plaats vond, weder zal worden aangevangen. Avondpost Naar het Hbl. verneemt, is het verloop van Let ongeval, der prinses von Wied overkomen te Neuwied, normaal. Het tweede gipsverband is om den gebroken arm gelegd. De breuk heeft de prinses vrij ernstig aangetast, maar de lijderes is opgeruimd en vol goeden moed. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. gem. te Middelburg door ds. L. H. F. A. Faure H. Ez., te Reden bij Arnhem. Beroepen bij de Geref. gem. te Woerden, ds. M. Keulemans, te Zieriksee. Aangenomen het beroep bij de Geref. gem. te Veere, door dhr. J. C. Raamsdonk, cand. te Kampen. Ter beschikking van den gouv.-generaal van Ned.-Indië kunnen worden gesteld eenige onder- wjjzers en onderwijzeressen, om te worden geplaatst als onderwijzer 3de klasse en als hulponderwijzeres bg het openbaar lager onderwijs voor Europeanen en daarmede gelykgestelden daar te lande. Voor uitzending kunnen in aanmerking komen onderwijzers die in het bezit zijn der hoofdakte, en onderwijzeressen in het bezit der hoofdakte en van eene akte voor de Fransche taal. (St. Ct.) Met I November zal, wegens het steeds klei ner wordend getal schoolgaande kinderen, de Chris telijke school te Aardenburg worden opgeheven. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, 28 Augustus 1893, zijn veroordeeld, wegenspolitie-overtredingL. B. te Goes tot 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.F. K. te Goes tot f 1 b. s. 1 d. h.N. K. te Goes tot f 0,50 b. s. 1 d. h.A. D. te 's-Gravenpolder tot 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.H. N. S. v. d. O. te Kloe- tinge tot 2 maal f 0,50 b. s. 2 maal 1 d. h.J. G. DE KERMIS. Weinige woorden zijn in onze moedertaal zoo zeer van hunne oorspronkelijke beteekenis ontaard, maar tegelijk zoo uitgebreid van zin als 't woord vermaak. Wie van vermaak spreekt denkt in den regel aan verstrooiing en pleizier, aan een behagelijk niets doen, een aangename ledigheid, aan amusement". En toch heeft dat woord vrij wat dieper zin. Wie zich waarlgk vermaakt, maakt zich zeiven anders dan hg was; hg herschept, hij verjongt, hg her nieuwt zich zei ven, ontspant zich door zich in te spannen op een andere wijze dan hij gewoonlijk doet, dompelt zgn geest in een bad van nieuwe indrukken en frissche gewaarwordingen, in een woordhij maakt zich tot een ander mensch. Zoo opgevat ligt er in het woord vermaak iets verheffends, iets ver- edelends. Maar vandaar ook, dat men een mensch, een volk uit zijn vermaken kan leeren kennenwant wie zich vermaakt, vertoont zich juist zooals hij is. Hij ontrukt zich aan den sleur van het dagelijksch be Irijf, aan de banden van beroeps- en ambtsbezig heden, die somtijds knellend zijnhg komt eens uit de plooien men ziet hem in zgn element. Dat elk, wie het ook zgn moge, daaraan behoefte heelt, vereischt wel geen betoog. Het is den geleerde onmogelijk altijd in handschriften te turen en boeken na te slaan. Van den koopman is het niet te vergen, dat hij nooit aan iets anders zal denken, dan aan zgn debet en creditde winkelier kan niet aan houdend achter de toonbank, noch de ambachtsman in zgn werkplaats, noch de fabrieksarbeider bij 't knar send rad der stoommachine staan. De mensch is nu eenmaal zelf geen machine, maar een levend, denkend wezen. En al wie leeft ontwikkelt zich en wie zich veelzijdig zal ontwikkelen beeft behoefte aan kennis en wetenschap, aan voedsel voor het zedelijk en godsdienstig leven, ja maar ook aan vorming van het schoonheidsgevoel, aan veredeling van den smaak, te Middelburg tot 2 maal f0,50 b. s. 2 maal 1 d. h. A. T. te Goes tot 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. b. straatschenderg J. S. te Goes en W. F. te Middel burg, ieder tot f 2 b. s. 2 maal 2 d. h.art. 431 W. v. S. r.W. v. d. L. te Borsele tot 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.J. W., Ph. V., A. T., J. d. R., K. T., L. J. K. te Kats, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. A. BJ. v. 't W. te Baarland, J. C. en F. B. te Kwadendamme, ieder tot f 1 b. s. ld. h.C. M. V. te Wissenkerke, J. W. te Wemeldinge, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.P. Z. te Schore tot f2 b. s. 2 d. h. Ck. J. te Hansweerd tot f 2 b. s. 2 d. h.art. 426 W. v. S. r.G. R. te Heinkenszand, Tb. D. te Kloetinge, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h.art. 424 en 453 W. v. S. r.P. B. teNisse tot 2 maal f10 b. s. 2 maal 3 d. h.overtred. Schelde-regle- mentD. K. te Krabbendijke tot f 2 b. s. 2 d. h. H. K. en A. B. te Kruiningen, ieder tot f 2 b. s. 2 d. h.E. F. te Philippine tot f 1 b. s. 1 d. h. J. v. L., J. H., J. T. te Krabbendijke, H. P. P., M. P. te Ierseke, P. F. d. B. en E. S. v. O. te Clinge, ieder tot f2 boete s. 2 dag. h.T. F. v. d. V. te Beerendrecht tot f 1 boete s. 1 dag k. visscherijovertredingJ. G. en M. H. te Ierseke, ieder tot f 2 b. s. 2 d. h.dronkenschapA. v. d. E., L. S., J. v. d. E. te Heinkenszand, C. K., J. d. L. te 's-Heerenhoek, J. P. W. te Goes, C. v. d. L. te Borsele, C. H. te Ovezande, J. T., M. S D. D., M. J. B., J. F. B., L. N., A. N., W. d. P. allen te Goes, J. K. te Wilhelminadorp, H. B. te Ellewoudsdgk, J. P. en J. G. te Oudelande, O. S. te Wissenkerke, J. M. te Heinkenszand, I. H. te Kortgene, J. W. te Krabbendijke, M. K. to Krui- niügen, J. H. te Schore, ieder tot f 1 boete subs. 1 dag hecht.P. S, te Kloetinge, J. v. H te Goes, C. V. te Ellewoudsdijk, C. S., J. V. en J. J. te Hansweerd ieder tot f2 b. s. 2 d. h.H. B. te Wolfertsdijk, P. W. te Wemeldinge H v. d. L. te 's-Heer Arendskerke ieder tot f 3 boete s. 3 d. h.C. v. d. B. te Hansweerd tot 2 maal 3 d. h. J. C. M. te Middelburg tot 1 d. h.J. M. te Goes tot 2 maal 3 d. h.P. V. te Ellewoudsdijk tot 3 weken h., S. H. te Goes tot '3 d. h.F. D. te Heinkenszand tot 3 d. h.J. de J. te Goes tot 8 d. h.A. M. te Kats tot 2 maal 7 d. h. Vrijgesproken werd: P. de Z. -te Krabbendgke beklaagd van overtreding der ijkwet. Gemengde Berichten. Kwatlendamme. Door de handboog-sociëteit ^Vooruitgang zij ons streven" alhier is een wedstrijd met den handboog naar den vasten vogel uitge schreven op Zaterdag 23 Sept a. s. Te Borsele hebben sommige bezitters van jutte- peereboomen zooveel last van wespen dat zij de fruiten niet konden plukken maar tot schudden moesten overgaan, waardoor er natuurlijk nog al eenige geschonden werden. De insecten doen zich ook zeer te goed aan de druiven nu deze rijp worden. Dat enkele ajuintelers dit jaar goede zaken maken bewijst wel de omstandigheid dat een land bouwer te Wolfertsdgk tien gemeten teveld staande ajuin dezer dagen heeft verkocht voor de kapitale som van 400 per gemet. Honderd-vgftien meter in het Bijblad hebben heeren Kamerleden volgepraat over de kieswetsont- werpen. Zou dit nu een kenmerk van geschiktheid" wezen vraagt De Amsterdammer. Bedriegen wij ons niet dan hebben 40 van de 100 leden gesproken en is er dus in de aangegeven evenredigheid 172 meter gezwegen. Is dit nu volgens de Amst. soms een kenmerk van ongeschiktheid Zekere S., te Eist, waakte iederen nacht bij een met appelen beladen boom. Dit was ook dezer dagen wederom het geval, waartoe hij in de deur zijner woning plaats nam. De slaap overmande hem, en toen hij met schrik ontwaakte, waren de appelen verdwenen. aan 't verfrisschende gevoel van lust en genot, in een woord aan vermaak. Dat vermaak kan ieder voor zich zeiven vinden in den schoot van zgn gezin of in de vrije natuur. Hij kan in 't hoekje van den haard met vrouw en kroost, met vrienden of betrekkingen gezellig zitten keuvelenhij kan in een lievelings dichter of in een plaatwerk zich vermeien, hij kan voor betrekkelijk weinig geld en in een minimum van tijd zich laten overbrengen naar het buitenland of naar niet minder schoone en gezonde oorden van ons eigen land om daar te genieten van wat natuur of kunst te genieten geeft. Maar wie door het ge mis van geld, tijd of gelegenheid zich die weelde niet kan veroorloven, moet zijn vermaak dichter bij en voor minder geld kunnen genieten, want de minder bedeelde, zoowel als de rijke, moet zich nu en dan kunnen ontspannen. Maar er is nog meer ook in onze vermaken zgn wij gezellige wezens wij willen samen genieten, van daar behoefte aan volksvermaken waartoe een kermis in de eerste plaats mag gerekend worden. Of de kermis in onze dagen nog reden van be staan heeft en of ze zelfs om hare heillooze gevol gen niet diende afgeschaft te urorden "Wij willen dit hier niet tot een punt van overweging maken, doch we bekennen volmondig, dat zij in aard en strek king oneindig veel van hare oorspronkelijke betee kenis heeft verloren. In vroegere eeuwen schonk zij werkelijk edel ge not, was stichtelijk en voldeed ook uit een maat schappelijk oogpunt aan een behoefte, hetgeen blijkt uit de geschiedenis van haren oorsprong. Hoe arm zalig het heden van sommige kermissen ook zij, over haar verleden behoeft zij zich niet te schamen. Een gouden eeuw ligt achter haar. Gelijk de meeste volksfeesten stond zij oorspronkelijk met het gods dienstig leven in het nauwste verband, hetgeen blijkt uit de afkomst van het woord kermisdat een ver bastering is van kerk-mis. Een kerk-mis was een mis, die gevierd werd bg de iuwgding van een nieuwe kerk en later ter gedachtenis aan die plech tigheid jaarlijks werd herhaald. Schitterend en indruk wekkend was in de middeleeuwen zulk een gods dienstig feest. Alle geestelijken uit den omtrek werden genoodigd om van de kerkwijding getuige te zijn rijken en armen stroomden van alle kanten samen men hield, in prachtige kleederen uitgedost, alvorens de kerk binnen te treden, plechtige optochten met brandende fakkels en opgeheven zegevanen, onder het zingen van lofzangen de overblijfselen van voor het geloof gestorven martelaren werden zegevierend naar de nieuw gestichte kerk overgebrachtgods dienstige geestdrift en geestelijke blijdschap woonden in de harten der christenen en menigeen vond daar versterking van het geloof. Doch 't waren niet enkel vrome en eenvoudige lieden, die ter kerkmis kwamen. Allen, die uit de stad waren gebannen wegens eenig misdrijf of ge- ggzeld wegens schulden, hadden vrijen toegang. Geen wonder dus, dat het publiek zeer gemengd werd en er heel wat kaf onder het koren was te vinden. En waar het volk is, is de neringonder die samengestroomde menigte bevonden zich een aantal kooplieden, die daar grove zaken maakten. Aan de kerkmissen gingen langzamerhand jaarmarkten gepaard, die in een tijd, toen het handelsverkeer nog zooveel te wenschen overliet en de communicatie middelen zoo gebrekkig waren, inderdaad hare nuttige zijde hadden. Maar gelijk de Romeinsche saturnalia (feesten ter eere van Saturnus) ontaarden in los bandigheid en dronkenschap, zoo ging het ook met de kerkmissen. Hier en daar richtte men bij die gelegenheden, op de kerkhoven hutten op van groene takken en daarin werden maaltijden aangericht, die meer hadden van braspartijen dan van godsdienstige plechtigheden. Zoo ging de kerkmis met rassche schreden achter uit in beteekenis en ook haar naam werd veranderd in dien van kermis. Het is niet te ontkennen, dat de kermissen in onze dagen veel van haar recht van bestaan verloreu hebbenals jaarmarkt zgn zg zeker overbodig ge worden. Immers, waarover men zich tegenwoordig ook te beklagen hebbe, aan handelsverkeer en reis gelegenheid ontbreekt het zeker niet. Nu een net van spoorwegen bijna de geheele wereld bedekt, nu de locomotief haar sissend geluid in de dorste heide vlakten en de verst afgelegen oorden booren doet, nu kan de bewoner van het meest verwijderde dorp een stad bereiken en hij behoeft niet langer de kermis af te wachten om voor keuken en kelder, voor huis kamer en speelgoedkast benoodigdheden op te doen. Hoeveel stemmen er in den tegenwoordigen tijd ook opgaan om de kermissen af te schaffen, wanneer zij in gelijke mate big ven achteruit gaan, zullen ze eindelijk zich zeiven afschaffen, en wilde men het oogenblik, waarop dit gebeuren zal, verhaasten, dan is het zeker niet raadzaam dit door dwang te willen doen. Wilt ge een volk met geweld een verouderde gewoonte doen afleggen en spenen van een zinneloos vermaak, dan zult gij den trek naar het verbodene voeden en de liefde, die al begon weg te sterven, doen herleven met vernieuwde kracht. Neen, laat de kermis haar eigen dood sterven, laat op haar toepasselijk worden het gezegdegeen gevecht, bij gebrek aan strijdersen als het tijdstip van haar dood nog vele jaren op zich laat wachten, welnu, dan is dit het beste bewijs, dat zg bij het volk nog gewild is en waarom dan dit vermaak ontnomen Wie tegen de kermis is, draaie haar eenvoudig den rug toe. Wanneer echter het steeds vermeerderde en ver beterde onderwijs en de vele pogingen, die worden aangewend om het volk te ontwikkelen en te be schaven, niet zonder eenige opvoedende en zedelijke kracht zullen zijn, dan zal van zelf de schaduwzijde van kermisvermaak verdwijnen om plaats te maken voor een geoorloofde en weldadige ontspanning van het volk, die velen neringdoenden ten goede komt.

Goessche Courant | 1893 | | pagina 2