A D V K R T E fl T 1 E C verkoopen: op Woensdag 16 Augustus 1893, Te koop bij inschrijving eene Dienstbode, Het einde der tijger-historie, waarvan wij in ons vorig noinmer melding maakten, luidt als volgt Toen de Harwichboot Norwich te Antwerpen aan kwam, bleek de uit zijn hok ontsnapte tijger kalm tusscken eenige kisten in ket ruim te liggen. Een boodschap werd naar den dierentuin gezonden en spoedig kwamen een aantal oppassers met een groote val, waarin men een stuk vleesck neerlegde, en, door den reuk aangelokt, liep de tijger er dadelijk in. Maar nu bleek ket, dat de deur niet wilde sluiten, zoodat men ket met een ander toestel moest be proeven. Eindelijk gelukte ket den tijger op te sluiten in een box, zooals voor kot vervoer van paarden over zee wordt gebruikt. Dit alles duurde tot 's middags twee uur en al dien tijd stond een groote menigte op den wal, benieuwd naar den af loop van deze eigenaardige jacht. In de Veenbode komt onder de ingezonden stukken ket volgende voor Emancipatie Eenige kuisvrouwen hebben ket plan opgevat om a. s. Dinsdagavond te vergaderen. Zij zijn gebelgd, omdat kaar mannen Zaterdagavond wat laat zijn thuis gekomen en willen daar protest tegen aanteekenen. Een Amerikaansck idee. Stadskanaal (W.), 6 Aug. Een min vermogend ambachtsman, in ket be zit van eenig land, te Z., was aan een koopman aldaar eenig geld schuldig, dat bij wegens tegen spoeden niet terug kon geven. Hp bad evenwel eene koe op stal en deze zou in beslag genomen worden. In ket bezit van ket vonnis, viel den koopman even wel nog in, dat de wet de inbeslagneming van eene eenige koe niet toelaat en zoo kwam bij op de snuggere gedachte, om door een derde eene geit voor zeer billijken prijs aan zijnen schuldenaar te laten aanbieden. Het geitje wilde bij opofferen, om dan bet formeele recht te hebben, de koe te laten verkoopen. Onze schuldenaar, die ook nogal bjj de band is, kocht de goedkoope geit, en reeds des anderen daags, in de vroegte, is de schuldeiseber met een deurwaarder weder bij zijne woning, in bet vertrouwen nu de band op de koe te kunnen laten leggen. Toen zij evenwel in de schuur kwamen, was nergens eene geit meer te zien. Daar naar gevraagd, kreeg de deurwaarder ten antwoord, dat bij gisteren avond bet geitje nog geslacht en met zijn talrijk gezin ook reeds gedeeltelijk opgepeuzeld bad. Onder die omstandigheden kon volgens de wet bet beslag niet uitgevoerd worden en trok de koopman niet met de koe, maar met een langen neus af, want bij kon nu bovendien zijne geit nog nazien. Een landbouwer te Hedel bad aan een kennis te 's-Hertogenboscb een kat present gegeven die 3 jongen bad. Deze laatste omstandigheid, meende men, zou bet dier, dat baar jongen medekreeg, zeker tot een Bosschenaar maken. Den volgenden dag echter lag ons poesje met bare jongen- weer in bet oude nest in de schuur van eerstgenoemden landbouwer. Hoe zij den meer dan een uur langen weg van 's-Hertogenboscb naar Hedel met de jongen, die nog niet kunnen loopen, beeft weten af te leggen, is velen een raadsel. Be kend is bet, dat een kat de jongen in den bek draagt, maar dan beeft zij ze toch beurtelings moe ten vervoeren. Een vreemd verschijnsel doet zich te Reuver voor. Bij den bierbrouwer v. d. V. ontstond den 4den dezer plotseling brand op den zolder gedurende een licht on weder, maar zonder dat bet inslaan van den bliksem gekenmerkt was geworden door 't gewoon geratel van den donderslag. Men maakte zich meester van höt vuur, maar sinds dien tijd vertoont bet zich 10 a 20 maal per dag opnieuw in dezelfde woning en daar, waar dikwijls onmogelijk van smeulen of anderszins sprake kan zijn. Zoo vliegt bijv. ineens een lias met rekeningen, of een gordijn, of een kleed op tafel in brand, in een kamer waar geen vuur is geweest, of de plan ken van een gesloten kast, waar geen vuur door beeft kunnen dringen. Met een zacht gesis begint betalleen 's nachts doet zich bet verschijnsel niet voor. Velen in bet dorp gelooven natuurlijk aan hek serij, maar al kan men zeggen dat bet dit niet is, zegt Het Centrum, wie zal zeggen wat bet wèl is en welke natuurkrachten bier aan bet werk zijn Men zou geneigd zijn een opeenbooping van electriscbe stroomen aan te nemen, die geen afleiding vinden, en die door broeiing of zonnehitte ontvlammen. Het verschijnsel is de aandacht der wetenschap dubbel waard. Vrijdagnamiddag, ongeveer half zeven, werd men aan den Polsbroekendaoi plotseling opgeschrikt door een eigenaardig natuurverschijnsel. Een dof gesuis liet zich met toenemende kracht in de met zwarte en geelgerande wolken bezette lucht booren, en weldra vertoonde een windhoos zich in al bare grilligheid en kracht. Den eersten aanslag ondernam ze op eene schuur, wat deze kwam te staan op een verlies van wel 300 pannendaarna werd eene houtmijt aangevallen en kon men zien, hoe de tal bouten tegen den wind in door de lucht vlogen, om na tal van dolle buitelingen en zwenkingen weer den grond te bereiken. Over de Benscbopscbe wete ring in de richting van bet zuid-oosten getrokken, dwarrelde al heel gauw eene massa hooi in wilde vlucht door de lucht. Vrucbtboomen werden ont- kroond of uit elkander geslagen, een zelfs met wortel en al uit den grond gerukt en in bet water gesmakt. In een boomgaardje van de wed. R. zag men eenen vrucbtenregen (wel 4 HL. werd later opgeraapt) en bet afgevallen fruit voerde een wilden heksendans uit. Bij den veehouder V. werden de vastgespijkerde planken van eene brug losgerukt en her- en derwaarts geslingerd, terwijl bet water daar in den omtrek omboog spatte, boven de langs de slooten staande knotwilgen uit. In al die verwarring zocht eene koe bare toevlucht in eene sloot, en een varken dat ook beelemaal de kluts kwijt raakte, volgde baar hierin na. Gelukkig dat eindelijk de boos bet vlakke veld bereikte, waar ze te midden van eene hevige regenbui verdween. (ütr. D.) Te Royan is de vorige week brand ontstaan in een gebouw, gelegen op een 400 meter afstands van bet terrein waar do kermis gehouden werd. De vlammen, aangewakkerd door den wind, sloegen naar bet kermisterrein over, waar vele kramen en tenten gedekt waren met geteerd zeildoek, zoodat daar alles weldra één vuurgloed was. Er was van alles op bet terreineen anatomisch museum, ba zars, schiettenten, carrousels, een theatre, een bees tenspel, om niet van de talrijke kramen te spreken. De lucht weergalmde van de kreten van angst en ontzetting, die van alle kanten opstegen. De na- middagvoorstelling van bet beestenspel zou juist beginnen. Daar deed zich te midden van bet nood- geschreeuw op straat bet gebrul der wilde dieren booren, wie de vlammen bereikt hadden. Een paniek maakte zich meester van de opeengehoopte menscben- massa. Men vreesde dat de leeuwen en tijgers, los geraakt door de vlammen, zich naar buiten zouden werpen en dit was dan ook met eenigen 't geval doch buiten gekomen, zakten zij, verteerd door de vlammen, weldra onder ijzingwekkend gebrul en stuiptrekkingen ineen. Al de andere wilde beesten kwamen in de bokken der tent om, de meesten waren gestikt of verkoold. De menagerie telde niet minder dan vijftien leeu wen behalve de tijgers, onder welke een paar prach tige koningstijgers, die de eigenaar, de dierentemmer Pezon, bet vorige jaar te Hamburg gekocht bad. voor 25000 francs. De bluscbmiddelen waren zeer gebrekkig. Er wa ren slechts bandbrandspuiten aanwezig. Er hebben en dit mag een wonder beeten, geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. De gemeenteraad beeft onmiddellijk 1000 fr. ter beschikking gesteld van de hulpbehoevende kermis reizigers. Het casino zal een weldadigheidsvoorstel- ling geven en eene inschrijving is opengesteld. Een ieder kent de weerbeeldjes, die door ver wisseling van kleuren de naderende weersgesteldheid aanduiden. Een fabrikant van regenscherrnstoffen is bet eindelijk na veel moeite gelukt, de parapluie- stoffen door bijvoeging van een of ander scheikundig ingrediënt zoo te verven, dat de stof bij droog weer zwart, en bij naderend regenachtig weer staalblauw wordt. Hierdoor wordt een niet gering voordeel ver kregen. Immers de parapluie geeft nu zelve aan wanneer men ze thuis laten en wanneer men ze mede brengen moet, wat in de bondsdagen, die we thans hebben, zeker een onwaardeerbaar genot is. Of 't waar is laten wij voor rekening van 't Ber liner Tageblatt, waaraan bet bericht is ontleend De flesscheatrekkers te Londen hebben weder een nieuw middel bedacht om kooplieden op het vaste land op te lichten. Zij hebben een firma op gericht onder den naam »The Manufacturer Allianz General-Depot", hoofd M. Kauffinan, London Wal 43, die namens zeer g08d bekende Engelscbe firma's bestellingen doet en daarbij verzoekt de goederen en de vrachtbrieven, tot besparing van kosten van ver voer, aan haar te zenden. Geld is natuurlijk van de firma niet te verkrijgen. Wie den Keizer van Duifcschland aan boord van zijn yacht ziet, zou bijna niet gelooven een der machtigste Vorsten van Europa voor zich te zien. Gewoonlijk wandelt bij, arm in arm, met de heeren van zijn gevolgmen rookt in zijn gezelschap, ont bloot bet hoofd niet als men hem aanspreekt, kor tom gaat met den Keizer om als zijns gelijken. Bij den tocht in 't Noorden gingen Z. M. en de heeren van zijn gevolg nu en dan aan wal, om op afge legen plekjes met bloote voeten op 't strand te loopen en steenen in zee te werpen. De matrozen van 't yacht zijn knappe zeelui, maar ook vroolijke gasten. Zij spelen comedie, maken kunsten, zingen vroolijke liedjes en een hunner treedt vaak als »dame" op. Dan beeft de Keizer dolle pret. De Keizer laat de manschappen om prijzen roeien, steenen werpen en bij gaat met de minsten der matrozen vriendelijk om. Dezer dagen was er een bezig bet dek te schrobben. »Zeg eens mijn zoon" vroeg de Keizer »wat voer je uit?" »Ik maak 't dek schoon, Majesteit." »En boe lang heb je gisteren dienst gedaan?" »Van 12 uur 's middags tot 4 uur 's morgens, Majesteit." »Nu, mjjn jongen, ga dan maar liever naar bed. Het dek wordt toch weer vuil." Dat is een staaltje van 's Keizers doen en laten. Hij gaat gewoonlijk zelf bet eten van de bemanning proeven boonen, zijn lievelingskoBt, moet hij vooral dan ook aan tafel hebben als de equipage ze krijgt. Des Zondags leidt de Keizer de gods dienstoefening aan boord hij begint met een gebed, leest een stuk uit den Bijbel voor en houdt dan een korte predicatie. Uit Pontypridd wordt gemeld, dat een spoor trein, die van daar naar Cardiff reed, ten gevolge eener botsing derailleerde. Bij dit ongeval werden 60 personen gekwetst en 20 personen gedood. Edison's eerste ontdekking. Toen de groote uitvinder een jongen was, zag bij eens een gans die kippeneieren bad uitgebroed. Den volgenden dag was de kleine Edison nergens te vinden. Eindelijk werd bij in een verborgen boekje van den tuin op gespoord hij zat heel voorzichtig en geduldig op een hoopje eieren Het voortvluchtige Engelscbe Parlementslid Jabez Balfour, vroeger bekend als een voorvechter onder de Gladstonianen, later berucht geworden als een der grootste zwendelaars van den laatsten tjjd, leeft thans in een fraai buiten bij de stad Buenos- Ayres en plant op groote schaal boomgaarden. Men moet weten, dat de Argentjjnscbe regeering de uit levering van den beer Balfour weigerde, omdat de Britsche regeering zich niet wilde verbinden, als een der Argentijnsche Staten bij geval de uitlevering van een hunner burgers van Groot-Britannië verlangde, daaraan gevolg te geven. Nog geen jaar is verstreken en reeds komt bet bericht, dat de beer Jabez Balfour waarschijnlijk nog een politieke rol in Argentinië zal spelen. Hij kwam daar met een aardige som geld (wel 4 millioen in Ned. guldens berekend), en in een land dat bankroet is, beteekent dat heel wat, zegt een Engelscb blad. De kapitein van den Franscben driemaster »Rosa", te Havre aangekomen, is op de kaap Breton bet slachtoffer geworden van een ongelooflijk avon tuur, dat ons terugvoert naar den tijd, toen de scheepvaart nog in baar eerste stadium van ont wikkeling verkeerde en de zeeroovers de wateren onveilig maakten. In 't begin der vorige maand bevond de »Rosa" zich in de wateren van St. Laurent en daar de zee bet schip telkens naar de enorme riffen dreef, heeseb de kapitein de noodvlag. Een loods, een inboorling, bood zich weldra aan om hulp te verleenen, Aan boord verklaarde bij den kapitein, dat de toestand waarin zijn vaartuig ver keerde, zeer gevaarlijk was, dat bij verloren was als bij niet onmiddellijk ankerde en dat de voor zichtigheid eischte, dat hij en de geheele bemanning aan wal gingen. Daar op dit oogenblik bet vaartuig niet verder dan drie scheepslengten van de klippen verwijderd was, volgde kapitein Defresne de wenken van den loods op, zette de booten uit en begaf zich met zijn mannen aan wal. De kapitein en zijn manschap pen werden door de inboorlingen best ontvangen en brachten den nacht in te hunner beschikking ge stelde hutten door. Des morgens waren de booge zeeën gaan liggen en was bet weder bedaard, zoodat kapitein Defresne weer naar boord ging, waar bij tot de treurige ontdekking kwam, dat men zijn vaartuig eens aan een nauwkeurige visitatie had onderworpen. Onmiddellijk keerde bij naar den wal terug om zich bij de overheid te beklagen, doch deze verklaarde den kapitein niet ontvankelijk in zijn klacht. Terugkeerende zag de kapitein de brug van zijn schip bedekt met dieven. Alles werd in booten ge laden en in veiligheid gebracht. Te vergeefs pro testeerde de kapitein. Weldra ging de »Iiosa" onder zeil en verdween aan den gezichteinder. Het schip was spoedig te Sydney (Canada) waar de equipage, bestaande uil; de zeeroovers, vertelde het schip gered te hebben. Of bij boog of laag sprong, bij moest nog 4000 betalen om bet schip weer terug te krijgen. Kapitein Defresne beeft bij de Fransche re geering zijn beklag ingediend. Laatste en telegraphische berichten. 's-Gravenliage. Geslaagd voor acte 1. o. Fran scbe taal dhr. J. Hoogstrate van Goes. Burgerlijke Stand van Goes van 11 tot 14 Aug. 1893. Geboren 12, Maria Francina, d. v. Simon Harinck en Cornelia Botbijl13, Sara Jacoba, d. v. Johannes Cornelisse en Sara Verburg; Maria, d. v. Jan v. d. Bliek en Pieternella Kriekaard. Politie. De Commissaris van Politie waarschuwt een ieder niet in handelsrelatiën te treden met onbekenden, daar in den laatsten tijd de zoogenaamde flesscben- trekkers .zeer slim en brutaal optreden. Alvorens aan aanvragen van onbekenden te vol doen, wordt een ieder aangeraden eerst bij hem de noodige inlichtingen in te winnen. De Commissaris voornoemd, A. R. HOLSHEIMER. 343e Staatsloterij, 3e kl. Trekking van Maandag 14 Augustus. Ie lijst. Getrokken prijzen. f 25000 12059. 1500: 5615. j» 1000: 3788 14712 17961. 400 13475. 200 15930. 100: 4909 7340 13060 17958. 45: 2 28 206 3310 4721 5477 5481 5484 5493 7715 7717 7751 10339 10942 11919 14959 14979 14986 19229 19239. Te houden Aanbestedingen. Datum Plaat3. Voorwerpen. Information. 17 Aug. Goes, schuur en varkenshok, I). De Koning. 18 Kruiniugen, duiker en suatiesluis, S B. Blok. 24 Borsele, delven watergang, Polder Borsele. 2 Sept. Goes, zink- en stortwerken, Bestuur Spieriugpolder. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. 16 Aug. 16 16 17 - 18 21 22 21 25 31 13 Sept. 16 Information. V. d. Kloes. Voorwerpen. Baarland, oppervruchtou, '8 Heerenhoek, erfpachtsrecht en woonhuis, Ilansweerd, perkoenpalen, Kruiningen, verpachting land, Ileinkenszand, boomgaard, Goes, verpachting land, Goes, woon- en winkelhuis, Schore, hoereninspan, verp. weide en land, Ned. Ilerv. Armhest. oestermaatschappij, Pilaar en Mulock Houwer, smederij en bouwland, Pelle on Lansen Croin. hofstede, laud, tiendrecht, A. M. Tak en V. d. Kloes. Ierseke, Ierseke, Kapelle, Bursele, De Ronde Bresser. Prins. Prins. De Vos. Pilaar. Mulock Houwer. Gallis Merens. Watergetijen voor Ierseke. Marktberichten. ROTTERDAM, 14 Augustus 1893. Granenbuitenlandscbe lagerMeel vast, maar stilbinnenlandscbe Tarwe, jarige 40 ets. lager, nieuwe 25 a 40 ets. lagerRogge, jarige 10 ets. lager; Haver, jarige 10 ets. lager. Van Vlas geen aanvoer. TARWE (nieuwe)5,20 a 6,50 (jarige)- 5,a - 6,40 ROGGE (jarige)- 5,- 5,50 (nieuwe) 4,50 - 5,25 WINTERGERST- 3,80 - 4,75 ZOMERGERST HAVER (jarige)- 3,25 - 4,80 (nieuwe)- 2,75 - 4,50 PAARDENBOONEN WITTE BOONEN - - BRUINE BOONEN - BLAUWE ERWTEN- 7,50 - 8,75 KANARIEZAAD- 10,— - 11,50 KOOLZAAD (nieuw) - Getrouwd C. KOERT en S. C. TAK, die, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij bun huwelijk ondervonden. Wolfertsdijk, Aug. '93. Heden overleed te Arnhem onze vader en behuwd vader Jbr. C. D. ROËLL, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Zierikzee, 10 Augustus 1893. Jbr. A. C. ROËLL. C. J. A. ROËLL— Rijser. Tot onze diepe droefheid over leed beden, plotseling, onze geliefde man en vader ADR. VERHAGE, in den ouderdom van ruim 65 jaren. Mede namens mijne kinderen, Wed. A. VERHAGE— Op 't Hof. 's-Gravenpolder, 7 Augustus 1893. *9* De beer en mevrouw C. J. WARNSINCK-BOUWMEESTER betui gen bun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling en deelne ming, dezer dagen ondervonden. Ommen, 11 Augustus 1893. Wie iets te vorderen beeft van, ver schuldigd is aan, onder zijne berus ting of borgtochten loopende beeft, be treffende de onder bet voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den Weleerw. beer Willem Xe Geinpt, in leven predikant, gewoond hebbende te Hoedelcenskerke en aldaar op den 9 Augustus 1893 overleden, gelieve daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris L. A. PAARDEKOOPEROVERMAN te 'a-Gra venpolder, vóór 1 September aanstaande. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 15 Augustus. 5.- 5.18 11.30 11.48 16 5 35 5.51 0.5 17 6.7 6.24 0.21 0.37 18 6.42 7.2 0.54 1.12 19 7.22 7.44 1.32 1.53 20 5> 8.8 8.36 2.14 2.38 21 9.10 9.53 8.6 3.40 De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags te ll1^ uren, op de losplaats te Ilansweerd 2 S50 geschikt voor afrastering, benevens 13 Cana&aboomen, liggende aan den Zanddijk. j wassende in een boomgaard in den 's-Heer- Arendskerkepolder achter de hofstede >Terlucht". Inlichtingen te bekomen ten kantore van den beer J. M. KAKEBEEKE. In schrijvingsbiljetten aldaar in te zenden uiterlijk 19 Augustus e. k. Terstond gevraagd EN C. VAN DER PLASSE, Ieru&t.

Goessche Courant | 1893 | | pagina 3