J. F. VAM DDR LEEUW. J. Verlare, Katholieke en Liberale kiezers van Koes! Vele Katholieke en Liberale Kiezers. ADVERTENTIE N. Herstemming te Krabbendijke. Ge hebt een strooibiljet ontvangen van bet bestuur der anti-revolutionaire kiesvereeniging, waarin allerlei onwaardige vragen gedaan worden omtrent den heer VAN DER LEEUW, zonder dat ook maar iets gezegd wordt ter aanbeveling van den beer Quist. Blijkbaar gevoelt men van die zijde zelf, dat er niet vee! gronden van aanbeveling voor dien beer te vinden zijn. Komt daarom a. s. Dinsdag trouw ter stembus en kiest met ons den voorstander van vooruitgang en den behartiger van volksbelangen kenteeken van niet-oificiëel bedeeld zijn, omdat de Grondwet de bedeelden reeds uitsluit. We kunnen dit overzicht over de eerste twee dagen van het kiesrechtdebat besluiten met de mede- deeling, dat de heer Van Karnebeek zich als een onverzoenlijk conservatief deed blijkendat de heer Bool ernstige bezwaren had, die alleen door groote tegemoetkoming van den Minister kunnen worden weggenomen, en dat de heer Michiels van Verduijnen nogmaals pleitte voor eene soort census-kiesrecht. Zal het zelfs den Minister Tak wel gegeven zijn zulk een tegenstander te overtuigen van de waar heid, dat de census nu eindelijk als maatstaf voor kiesbevoegdheid zijn tijd gehad heeft Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Toen ik gisteravond van de meeting thuis kwam en ik uwe courant inzag, viel mijn oog al spoedig op het stukje van kiezer" tegen dhr. V. d. Leeuw. In het eerst wekte het mijne ergernis om den toon, maar bjj eene tweede lezing mijn lachlust om den inhoud. Als de heer Quist geen handiger vrienden heeft dan kiezer" dan is hij in waarheid te beklagen. Den heer V. d. Leeuw wordt ten laste gelegd, dat hij nooit in het comité tot wering van school verzuim, burgerlijk armbestuur, spijsuitdeeling, am bachtsschool, schoolbestuur of eenige andere corpo ratie als lid zijne belangstelling in de goede zaak heeft getoond. Eilieve, wanneer deed de heer Quist zulks Soms als lid van het comité tot wering van schoolverzuim, dat nooit anders dan onbeleefdheid van de Christelijke schoolbestuurders heeft onder vonden Neen, de heer Quist was van al die ge noemde besturen evenmin ooit lid als de beer V. d. Leeuw, en dus blijkt ten duidelijkste uit de rede neering van kiezer", dat ook de aftredende geene oefenschool" heeft doorloopen en dus onbekwaam is voor lid van den Raad. De heer Y. d. Leeuw is geen self-made man Juist wel en veel meer dan de beer Quist, want op welken grond die een self-made man is en de heer V. d. Leeuw niet, blijkt uit het stukje van »kiezer" niet. De derde grief van »kiezer" is meer afdoende. De heer Y. d. Leeuw loopt wel eens opmuilen 3 Inderdaad, men moet al weinig tegen iemand weten in te brengen om met zulk een verwijt te komen aandragen. Tot geruststelling van kiezer" kan zeker dienen, dat de heer V. d. Leeuw gisteravond op de meeting bottines aanhad, en dat hij mij hedenmorgen onder vier oogen beloofd heeft die ook te zullen dragen als hij tot raadslid gekozen mocht worden en als zoodanig een gemeenteraadszitting zal bijwonen. En nu eindelijk de concurrentie. Wel ik denk, dat alle kiezers, die niet tot de concurrenten van den heer Y. d. Leeuw behooren (ik vermoed zoo, dat kiezer" ook een concurrent is) dankbaar zullen erkennen, dat die concurrentie bestaatdat is niet anders dan voordeel voor de burgerij. En als kiezer" beweert, dat de heer V. d. Leeuw zijnen mede winkeliers een strijd op leven en dood aandoet, dan wil ik dit geloovenmaar dat dit in strijd zou zijn met het welzijn onzer gemeente, dat is eene vergissing. Neen, wanneer ik mijne meeniüg omtrent den heer V. d. LEEUW eens mag mededeelen dan noem ik hem een man, die juist meermalen getoond heeft veel voor zijn naaste over te hebben, die zich heel wat kosten en moeite getroost om anderen genoegen te verschaffen, getuige de Oranje-feesten in de Lange Vorststraat, die hij organiseerde uit liefde voor het Oranje-huis, voor de burgerij en voor de kinderen. Hij is een voorstander van publieke vermakelijkheden, waarvan de mingegoeden kunnen genieten en waar van de burgerij voordeel kan trekken. De heer V. d. LEEUW wenscht de volksgezond heid te bevorderen zooals blijken mag uit het'feit, dat bij eenige onbewoonbare krotten heeft aangekocht en doen verbouwen tot woningen, zooals een mensch noodig heeft. De heer V. d. LEEUW is een man uit éen stuk, die weet wat hij wil, en geen wassenbeeld, dat op gewonden en in beweging gebracht wordt door een partij-sleutel. En aangezien aan dergelijke mannen altijd behoefte bestaat in den Raad, bind ik mijnen medekiezers op het hart a. s. Dinsdag trouw ter stembus te komen met een biljet, waarop de naam van J. F. VAAT DIER LEEUW. Dus, katholieken en liberalen a. s. Dinsdag op uw post, en hebt ge soms reeds een anderen naam op uw biljet staan, schrapt dien dan gerust dpor en zet er voor in de plaats J. F. VAN DER EEEEW. Wordt de aftredende dan toch gekozen, dan draagt gij althans daarvan de schuld niet. In ieder geval komt hij er toch ook niet »op zijn slofjes", want de strijd zal fel genoeg zijn. Achtend en dankzeggend Ook een kiezer. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door bet postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats Van bestemming onbekend zijn, gedurende de le helft der maand Juli 1893. Yan Ellewoudsdijk: De Yos, Zuidzande. Yan Krabbendijke: J. Enldaar, Arnhem. Dat de heer Jacobus Verlare alhier niet dadelijk herkozen is tot lid van den Raad heeft mijne en veler verontwaar diging gewekt. Ik wensch te vragen welke de grieven zijn, die men tegen den heer VERLARE heeft. Is hij niet een man van onkreukbare trouw en oprechte be doelingen, die steeds de belangen onzer gemeente zonder aanzien des persoons behartigt Alle verandering is geene ver betering en op hem is inderdaad van toepassing, dat goede wijn geen krans behoeft. Daaromkiezers van Krabbendjjke laten we houden wat we hebben en geeft uwe stem aan den heer in bet waarachtig belang onzer gemeente. Krabbendijke, 27 Juli 1893. 6EEN KIEZER. Druk E. Kleeuwena Zoon Goes.

Goessche Courant | 1893 | | pagina bijlage 2