district. De toestand is daar bijzonder geprivilegieerd, loen ut 1860 aan den allertreurigsten toestand der wegen in bet vijfde district een einde werd gemaakt, doordat op voorstel van den commissaris graaf Van Lynden tot den aanleg van een net van harde wegen "©sloten, heeft men daar een bundergeld tot bestryding der kosten geheven. Maar de Regeering besliste, dat deze belasting voor een deel der pro vincie niet kon worden toegestaan, weshalve ze ver vallen moest. Intusschen bleef de provincie met het onderhoud belast. De naast belanghebbenden hebben dus daar bitter weinig opgebrachtelders in de pro vincie wel. De ongelijke toestand in de verschillende deelen van Zeeland vormt eene groote moeilijkheid. Schaft men de tollen in het vijfde district af, dan moet in het equivalent b.v. Walcheren meebetalen, waar men zelf door tollen gedrnkt is. Alle tollen zouden dan moeten worden afgeschaft, ook die op bijzondere wegen hoeveel zou dat dan wel moeten kosten Wat den weg van Hulst naar St.-Nicolaas betreft, hoe minder men daarover spreekt, hoe beter. Inder tijd, voor de heer Van Waesberghe burgemeester was, werd het onderhoud van dien weg en dat der straten in de stad Hulst uit één post der begrootinc. betaaldhet gevolg daarvan was, dat de weg altijd slecht en de straat altijd mooi was. Tegenwoordig echter wordt de opbreDgst voor den weg bestemd. Ve heer Heijse meent, dat cijfers spreken. Dit de begrooting blijkt, dat de tollen opbrengen 10760. Hat npfer is dat van de verpachtinghet staat dus vast. Telt men daarbij ƒ2200, die vervallen zonden door ophouden der afkoopsomuien van do wegen in #oQnn veian<^ en Duiveland, maar trekt men er J -oOO af wegens lager subsidie voor den stoom bootdienst Walzoorden—Vlake, dan blijkt, dat het tekort bij afschaffing f 10660 zal bedragen. De principiëele beslissing, die de heer Van Waes berghe met kon vinden, is gevallen in 1888. Toen moesten, met het oog op het nieuwe strafwetboek, de tollen als prov. belasting geregeld worden, In de toelichting tot hun voorstel wezen Ged. Staten er nadrukkelijk op, dat de tollen zouden kunnen worden afgeschaft, maar dat Ged. Staten het beter oordeelden, dit niet te doen. Daarover is toen niet gesproken. Dat stilzwijgen getuigde op welsprekende wijze, dat de Staten het met Ged. Staten eens waren Het verwijt, aan de heeren uit het vijfde district gedaan, dat ze nooit tevreden zijn, is alleszins ver diend. Spr. wijst op den dienst Vlake—Walzoorden. -loen die in 't leven geroepen is, meende men de communicatie op den vasten wal te kunnen over laten aan de gemeentebesturen. Deze deden echter niets. loen moesten de Staten, tegenover de vele eischen van daar en de groote brutaliteit, waar mede ze gedaan werden, wel toegeven, en het sub sidie, met het oog op den wagendienst, verhoogen. Niet ten onrechte kan men dus den heeren ver- wyten, dat zo altijd maar vragen. De heer Pompe is het eens met Ged. Staten, dat, wie de lusten deelt ook de lasten moet draoen. isvenzeer is hij het echter met den heer Fruijtier eens, dat de tollen belemmerend werken. Toch kan hg met het voorstel van dezen niet meegaan, daal de strekking daarvan is, de Staten te verbinden tot de afschaffing der prov. tollen over te gaan, zoodra de rijkstollen zullen zijn afgeschaft. Spr. geeft den heer Frontier in overweging, zijn voorstel te wij zigen in dien zin, dat de wenschelijkheid worde uit gesproken, pogingen aan te wenden tot de afschaffing der prov. lollen, als de rijkstollen zullen afgeschaft Z^xr Vaar bindt de vergadering zich niet. Nadat de heer Fruijtier erop gewezen had, dat zijn berekening op de rekening gebaseerd was, meent de heer Hennequin, dat het oogenblik slecht -mkozen is, om tot afschaffing van tollen over te gaan, nu men aan den vooravond der afschaffing van rijks tollen staat. Nu de vermogensbelasting mpévalt zal dit wel een der eerste denkbeelden zijn. 't Gaat nu moeilgk, daaromtrent interimair een besluit te ne men. Gaarne zal hij te zijner tijd méégaan, nu niet. De heeren Heijse, Van Waesberghe en Fruijtier zetten nader hunne meaning uiteen, waarbij laatst genoemde zgn voorstel wijzigt, door in plaats van de uitdrukking, dat de prov. tollen .behooren te worden afgeschaft" daarin te vermelden, dat het wenschelijk is, de prov. tollen afteschaffen." De heer Snouck Hurgronje wijst er nogmaals on, "li provmc10 met den aanleg der wegen in het vyrde district nooit de bedoeling heeft gehad dat district een cadeau te doen. Op wegen, die'men niet zeil heeft aangelegd, waarvoor men geen rente loos voorschot heeft gehad zoodat men geen aflossing beboeit te betalen, en die men niet behoeft te onder houden, wenscht men vrij te rijdendat is spreker te kras. Men zal nog komen vragen om paard en wagen er bij De heer Pompe doet opmerken, dat het voorstel van den lieer Fruijtier door de wijziging niet aan nemelijker geworden is; ook na nog zouden de Staten zich binden. Spr s bedoeling was, dat de Staten eerst later eene beslissing zouden nemen, onder vaststelling van voorwaarden. De vergadering wordt nu voor 20 minuten ge- schorst. Na de heropening wijst de heer Van Deinse er op, dat, als vrijdom van tol wordt verleend, men hen, die rentelooze voorschotten voor den aanleg van wegen moeten terugbetalen, daarvan billijkheids halve ook moet vrijstellen. Hij acht het daarom gevaarlijk, tot opheffing te besluiten. Ook het zede- lijkheidsargument weegt bij spr. niet hoog. Men zal toch wel een motief vinden, bijv. de noodzake lijkheid om de paarden te laten rusten, om even bij het bierhuis stil te staan. De heer Van Waesberghe stelt nu voor, Ged. Staten uit te noodigen, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om alle tollen in de provincie af te schaffen. Het voorstel van Ged. Staten wordt alsnu aan genomen met 23 tegen 14 stemmen, die der heeren Van Waesberghe, Thomaes, Fruijtier, Huvers, Moer- djjk, V V. Vader, V. d. Meer, Lucasse, De Jonge, Pompe, M. Bolle, Hennrquin, Van Rompu en Snijders De heer Fruijtier acht het nu onnoodig, zijn voor stel in stemming te brengen. Dat van den heer Van Waesberghe wordt, aangenomen met 23 tegen 14 stemmen, die der heeren Kakebeeke, Hammacher, De Casembroot, Van Teylingen, Heijse, Snouck Hur- gronje, Fokker, Dronkers, Callenfels, Van Deinse, Van Lynden, Buteux, Van der Bilt en Den Boer. VIII. Voorstel om aan den Willem Leopoldpolder een renteloos voorschot van 4000 te verleenen voor de verbetering van wegen. Overeenkomstig den wensch in het algemeen ver slag willen Ged. Saten de voorwaarde weglaten, dat de werklieden bij den aanleg tegen ongelukken moeten verzekerd worden. De beer Hennequin betreurt dit, waarna de Voorzitter opmerkt, dat zij nogal bezwa rend was, omdat aan het niet nakomen dier voor waarde het niet-verleenen van het voorschot zou ver bonden zijn. De heer Hennequin legt zich hierbij neer, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. IX. Voorstel om aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen weder voor 10 jaren een jaar- lyksch subsidie van f 400 toe te staan. De heer Van Buren heeft geen bezwaar tegen het cijfer van f 400, maar wel tegen den termijn van 10 jaar. De financiöele toestand van het Genootschap kan verbeterenby wil daarom den termijn op vijf jaar stellen. De heer Van Trijlingen merkt, na herinnering aan de vroeger verleende subsiditin, op, dat het uiterlijk van het Zeeuwsch Genootschap is vooruitgegaan, maar dat, misschien juist daardoor, de inwendige toestand niet is verbeterd. Het amendement wordt verworpen met 25 tegen 12 stemmen, die der heeren Noordijke, Snijders, Moes, Huvers, Den Boer, Van der Meer, Lucasse, De Jonge, Pompe, Van Rompu, Van Buren en Risseeuw. X. Voorstel om het subsidie der provincie aan de ambachtsschool te Zieriksee tot 600 te ver- hoogen, mits de gemeente f 400 geeft en vrij loka len, terwijl, wordt geen onderwijs in smeden gege ven, het subsidie tot f 300 wordt teruggebracht. Zonder beraadsl. of hoofd, stemming aangenomen. XI. Voorstel om het subsidie der provincie aan de ambachtsschool te Goes tot f 1050 te verhoogeD, mits de gemeente ƒ750 en het burgerlijk-armbestuur 300 bijdragenwordt geen onderwijs in smeden en teekenen gegeven, dan wordt het subsidie tot f 900 teruggebracht en behoeft de gemeente slechts f 600 bij te dragen. De heer Hennequin gaat niet möe met de vroe ger afgelegde verklaring, dat bet ambachtsonderwijs geen prov. belang zou zijn. Maar wel gaat hij mee met de meening, dat dat onderwijs het meeste nut sticht in de gemeente, waar de school is gevestigd, en niet daarbuiten. Intusschen, nu men eenmaal met subsidieeren begonnen is, behoeft men daarover niet moer te praten; plicht is het echter, nauw keurig de cijfers te onderzoeken. Bij vergelijking der begrooting van de ambachtsschool te Goes met die van de school te Zieriksee maakt die van Goes een onaangenaman indruk. Te Zierikzee slaagt men in eene leening tegen 3 pet., te Goes niet minder dan 4ij2. De salarissen der leeraren te Goes zijn reeds hooger, en zullen nog hooger worden, nu de aanbe steding is meêgevallen, zooals in de toelichting is aangegeven. Waar men te Zierikzee een goed onder wijzer heeft voor f 520, ziet spr. niet in, waarom men te Goes f 675 moet geven, en zelfs nog meer. De directeur zal te Zierikzee f 100 krijgen, te Goes f200. De rente is met 5 pet. uitgetrokken, terwijl rnen voor 4J/.2 pet. geleend heeftvoor aflossing is f500 geraamd; nu de aanbesteding meövalt, kan dat heel wat minder zijn. Opbrengst geleverd werk is voor memorie geraamdhoewel Spr. gaarne er kennen wil, dat die wisselvallig is, kan daarvoor, met het oog op de opbrengst in 1891/2 ad f467 en de raming in 1892/3 ad f450, toch licht bijv. f 200 geraamd zijn. Een en ander geeft Spr. den indruk, dat men te Goes overvraagthij zal daarom zijne stem aan het voorstel onthouden. De heer De Jonge had gehoopt, dat, na het gun stig onthaal, dat aan het voorstel voor de Zierik- seesche school is te beurt gevallen, het voorstel voor de Goesche ook zonder hoofdelijke stemming zou aangenomen zijn. Op enkele punten wil Spr. wijzen. Zieriksee zal f 300 meer krijgen, de gemeente geeft f200 meer. Goes vroeg f300 meer; dan zou de gemeente alleen den grond gevenmaar volgens het voorstel zullen Goes en de prov. elk f 150 ge ven. Zieriksee krijgt dus 3/s, Goes slechts de helft in de uitbreiding. Daarbij heeft Goes nog de be zwarende conditie, dat het armbestuur f300 moet betalen. De particuliere bijdragen bedragen te Zie riksee f 150 op een totaal van f 2400, te Goes f350 op een totaal van f4450. De vergelijking der salarissen gaat niet op. Men vraagt niet, voor hoeveel men iemand krijgen kan, maar wat praesteert de man. Als het personeel te Goes teruggaat in de praktijk, kan het zeker even veel, misschien meer verdienen. Het gaat niet op, te zeggen, dat, als men te Zieriksee voor f520 te recht kan, men te Goes ook niet meer behoeft te geven. In de jaren 1876 tot 1893 is de school bezocht door 93 leerlingen voor het timmeren, waarvan 44 met diploma de school verlietenin de jaren 1885 tot 1893 door 31 leerlingen voor het smeden, waar van 6 het diploma verkregen. Van alle zijden ko men bewijzen van tevredenheid over, van belang stelling in de wijze, waarop de leerlingen gevormd worden. In 1883 haalde de school, op deatentoon- stelling te Goes, den eersten prijsin 1889 te Middelburg, toen de scholen van Middelburg en Zieriksee concurreerden, eveneens. Te Haarlem, op een congres voor ambachtsonderwijs, werd de school te Goes gelijkgesteld met die te Rotterdam. Eea en ander levert het bewys, dat de vorming aan de school uitnemend is, en dat op de capaciteiten der onder wijzers niets valt af te dingendaarin ligt ook een prikkel om al het mogelijke te doen om de school overeind te houden. Voor een directeur, die over dergelijke inrichting het beheer moet voeren, is eeuo belooaing vran f 200 niet to hoog. Bovendien, de salarissen moeten door den Min. v. Binn. Zaken worden goedgekeurden deze heeft geen bezwaar gemaakt. Er is bedenking gemaakt tegen den memoriepost voor geleverd werk. De ambachtsschool wil echter de opbrengst daarvan als goed slot in de begrooting brengen. Tot dusver moest alles aangenomen worden om dat tegen te gaan, heeft men gezegdlaat ons nu memorie ramen, en zieü, wat er in de toekomst te brengen valt. Er is gesproken over de rente. Men verlieze niet uit het oog, dat het gemakkelijker is, de geringe som van f 1500 te krijgen tegen 3 pet., dan de belangrijke van 9000 tegen 41/2 pet. Pogingen om het geld tegen lager rente te krijgen, zijn afgestuit op het schrikbeeld, dat het rijkssubsidie kan worden ingetrokken. Wil echter een der leden van deze ver gadering tegen lager rente geld leenen, dan zal de school dat ongetwijfeld gaarne aannemen. De heer Hennequin heeft de warme woorden van den vorigen spreker met genoegen gehoordals warmte en vuur voldoende zijn, dan is het pleit voor de Goesche school gewonnen. Maar het nuchter verstand gaat vóór. Zijn de eischen te Zieriksee zoo veel lager dan te Goes Het komt spr. beter voor, éene richting te volgen. Als men het volgend jaar de opbrengst van werk als goed slot kan brengen, zal men niet het gevraagde subsidie noodig hebben. Wat de rente aangaat, daardoor is het bewijs ge leverd, dat de naast belanghebbenden niet genoeg doen. Eu de onderwijzer-directeur is niet alleen direc teur, maar ook onderwijzerdan schijnt f 200 te hoog. De heer Van Lijnden meent, dat de verdediging in goede handen is geweest. Toch wil hij trachten, het nuchter verstand van den heer Hennequin te overtuigen. Uit het cijfer der contribution leidt spr. af/ dat er verscheidene boven het gemiddeld bedrag moeten zijn. Dat de ambachtsschool buiten Goes minder nut zou doen, is onjuist; in 1893 is onge veer een derde der leerlingen van buiten. Verder lette men er op, dat het niet geldt een nieuw subsidie, maar eene verhooging van het be staande. Den loop der zaak verder uiteenzettende wijst spr. er op, dat aan de eene zijde den Staten de eisch is gesteld, meer belangstelling te toonen, aan de andere zijde aan Goes. Ged. Staten hebben zich nu op het standpunt geplaatst, dat, evenals tot dusver, de bijdrage der Provincie even hoog moet zijn als die van de gemeente en het Burg. Arm bestuur te zamen. De heer Heijse maakt nog even de opmerking, dat als twee kijven, een derde licht een veeg krijgt. De heer De Jonge heeft den indruk gegeven, als zou de directeur der school te Zieriksee minder voor zijne taak berekend zijnspr. wil constateeren, dat hij zeer geschikt is. Het voorstel van Ged. Staten wordt alsnu aan genomen met 33 tegen 4 stemmen, die der heeren Risseeuw, Snijders, Hammacher en Hennequin. XII. Voorstel tot toekenning van een pensioen van ƒ500 aan den gezagvoerder bij den stoomboot- dienst op de Wester-Schelde P. Quaars. De heer Van der Meer had gehoopt, dat Ged. Staten naar aanleiding eener opmerking in het ver slag eene kleine wijziging in huu voorstel hadden gebracht. Hij zal er intusschen in deze openbare vergadering niets meer van zeggen. De heer Huvers wil dat wel doen. Toen in 1891 kapitein Stasse gepensionneerd is, is hij ons geschetst als een ijverig man, vol trouwe plichtsbetrachting. Nu vinden we van dat alles niets. In de afdeelingen is gevraagd, waarom van 's mans verdiensten ge zwegen is. Spr. zal niet herhalen, wat hij daar ge hoord heeft. Maar van dezen man kan men niet ver klaren, wat van Stasse gezegd isdat hij zich de algemeene tevredenheid heeft waardig gemaakt. Als spr. nu nagaat, dat aan kloeke zeelieden als Van Tol en anderen slechts f400 pensioen is toegekend, dat de Commissaris Hemmekam slechts f 400 heeft gekregen, dat Stasse 73 jaar was en Quaars slechts 60, dan vindt hij in het voorstel van Ged. Staten geen gelijkheid. In de bijomstandigheden vindt spr. aanleiding, 't pensioen niet op f500 te stellen. Al leen om zijn rechtsgevoel te bevredigen, stelt spreker voor, het pensioen op f 475 te bepalen. De heer Callenfels had liever ge wenscht, dat deze dingen niet publiek behandeld waren. Als hij echter eene vergelijking maakt tusschen de dienstjaren van Stasse en Quaars, gaat hij mede met het voorstel- Huvers. Den heer Snouck Hurgronje doet het leed, dat deze zaken behandeld zijn in de openbare zitting. Spr. is nu wel genoodzaakt, iets meer te zeggen, 't Is waar, dat er in den laatsten tijd aanmerking op Quaars te maken was. Maar hij is altijd een uitstekend kapi tein geweest. Zijn zwakheid in den laatsten tijd heeft men met het oog op zijn vroegere uitstekende hoe danigheden met den mantel der liefde bedekt. De man is niet weggezonden, maar hij moest ontslag vragen met het oog op cataract aan de oogen. Het cijfer van f 500 is gekozen om den man een eenigs- zins onbezorgden ouden dag te verschaffen. Stasse en Quaars moeten beiden levendaarom zijn de sommen gelijk gesteld. Het voorstel van den heer Huvers wordt verwor pen met 22 tegen 15 stemmen (die der heeren Hu vers, Den Boer, Van Voorst Vader, Van der Meer, De Jonge, Pompe, Van Teylingen, Heijse, W. J. Vader, Van der Have, Noordijke, Callenfels, Van Deinse, Moes en Fruijtier), waarna dat van Ged. Sta ten zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. XIII. Voorstel tot intrekking van het besluit be treffende eene geldleening van f 60.000, en tot het aangaan eener leening van f 120.000. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming aan genomen. XIV. Voorstel tot wijziging der begrooting voor 1893. Als boven. XV. Voorstel tot het uitzetten van f50.000 kas geld op prolongatie. Als boven. XVI. Verantwoording van Ged.Siaf.cn wegens de enkel provinciale inkomsten en uitgaven over 1891, bedragende in ontvang f 627.721,32, en in uitgaaf f 585.099,64'/a, sluitende alzoo met een goed slot van f 42.621,67 '/a- Vastgesteld met algemeene stemmen, behalve die van Ged, Staten, welke zich van medestemmen onthouden. XVII. Begrooting der kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, voor 1894, bedragende in totaal f 72.192. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming aan genomen. XVIII. Begrooting der enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven voor 1894, be dragende in ontvang en uitgaaf ƒ405,420,991/2, met een post voor onvoorzieno uitgaven ad 11435,891/2. Enkele artikelen geven aanleiding tot discussie. Naar aanleiding eener vraag of voldoende geheim houding wordt betracht, deelt de Voorzitter mede, dat hij instaat voor de geheimhouding van allen, die dat verschuldigd zijn. De heer Hennequin doet opmerken, dat een kabi netsbrief heeft afgedrukt gestaan in de Midd. Crt., waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit dadelijk onderzocht is en dat is gebleken, dat de Midd. Crt. dien brief had overgedrukt uit de W. R. Ct, zoodat de fout niet in Zeeland lag. Bij den post voor den stoombootdienst op de Wester-Schelde ontspint zich een breede discussie, waaraan de heeren Van RompuMoesSnouck Hur gronjeHennequin, Van der MeerHammacher en Heijse deelnemen. Zij betreft klachten over onder- handsche aanbesteding van steenkolen retourkaar- ten, die alleen des Zondags, niet ook in de week, uitgegeven worden belooningen aan commissarissen en agentenschoonhouden der booten en der ka juiten te geringe controle vanwege den directeur geringe diepte der haven te Ter-Neuzengevaar van de plank, die de reizigers aldaar aan en van boord moet brengen gemis der correspondentie met Holland goederenvervoer, dat het passagiersvervoer belemmert. De heeren Gedeputeerden weerleggen verschillende bedenkingen en zeggen voorts overweging der grieven toe. Bij den post voor subsidie aan den stoombootdienst WalzoordenVlake wijst de heer Fruijtier op het slechte postvervoer naar Hontenisse. De geheele begrooting wordt eindelyk zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo wordt zonder beraadslaging of hoofd, stemming aangenomen het voorstel om aan de Ko ningin voor te dragen de heffing van 28 opcenten grondbelasting gebouwde eigendommen, 32 opcenten idem ongebouwde eigendommen en 18 opcenten per- soneele belasting. Nadat de vergadering zich ongenegen verklaard heeft, langer bijeen te blijven en de resumtie der besluiten en de vaststelling der notulen aan Ged. Staten heeft opgedragen, wordt zij door den Voor zitter in naam der Koningin gesloten. Gemengde Berichten. Bij het heden morgen hier geheerscht hebbend onweöer is zekere G. Br. doodelijk getroffen. De man had eene schuilplaats gezocht onder een boom, even voorbij de Pieter Jaspersestraat (eertijds stoof- weide) welke boom door den bliksem getroffen werd. Eene vrouw, die in de onmiddellijke nabijheid bezig was wasebgoed uitteleggen, kwam met den schrik vrij. Dr. Coenen, die toevallig in den omtrek was, werd onmiddellijk geroepen. Hij kon echter slechts den dood constateeren. De man was gehuwd, zonder kinderen. Naar men ons mededeelt ontstond heden middag brand op de hofstede van F. v. d. Bliek te Oud-Sabbinge door het inslaan van den bliksem. Binnen korten tijd lag de geheele schuur in asch. Bijzonderheden ontbrekenbij het afzenden van het bericht duurde de brand nog voort. Acht paarden en vijftien runders zijn, volgens gerucht in den brand omgekomen. Oudelande. Gisteravond omstreeks negen uren is alhier neergekomen op een perceel bouwland toebehoorende aan A. Lous, de luchtballon, die om half acht uren, te Gent was opgelaten en waarin waren gezeten de heeren Edmond en Duijk van Brussel. Heinkenszand. Jl. Maandag had alhier de groote schieting plaats naar den lossen vogel door de handboogschutterij »Soranus", waaraan door 16 vereenigingen, te zamen 84 schutters, werd deel genomen. Des middags te een uur begaven de schut ters zich onder de tonen der harmonie Prins Hen drik" in optocht naar het schietterrein. De eerste prijs f 20 werd gewonnen door J. Parée van Con cordia" te 's-Heerenhoek2e prijs f 10 door J. Koopman van »Soranus" te Heinkenszand2 zij vogels, waarvan op ieder een prijs van f 12,50 stond, werden respectievelijk behaald door A. Rijk Jz. van de Vrije Schutters" te 's-Heerenhoek en door D. Boonman van Concordia" te's-Heerenhoekde 6 kallen a f 2,50 door N. Remjjn van »St. Sebastiaan" te 's-Heerenhoek, F. Koopman, B. Van den Dries en D. Van den Dries van »Soranus" te Heinkens zand, P. Van Steenbergen van Willem Teil" te Ovezand en P. De Jonge van Concordia" te 's-Hee- reolioek. Het feest werd gedurende de schieting op geluisterd door de uitvoering van eenige muziek stukken, die zoowel voor de schutters als voor de bezoekers het genot verhoogde. Behalve dat een pijlraper een pijl op het hoofd kreeg, waardoor hij eenige oogenblikken bewusteloos neerviel, doch spoe dig tot bewustzijn kwam, liep alles in goede orde af. Hansweerd. Gisternacht bevonden de rijks veldwachters Van Schalkwijk, Raes en Hoogesteger zich op surveillantie onder Vlake en Wemeldinge. Te ruim 12 uren zagen zjj in het kanaal van Zuid- Beveland vier personen in een roeiboot, met een sleepnet het kanaal afvisschen. De beambten begaven zich naar die overtreders, waarop al spoedig een hevig verzet van hunne zijde volgde. Als wilden kwamen zij uit de boot eu wilden de beambten te

Goessche Courant | 1893 | | pagina 2