De arr.-rechtbank te 's-Gravenliage heelt, met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter aldaar, vrijgesproken J. d. V., notaris te Middelburg, door dat kantongerecht veroordeeld tot f10 boete, wegens verstoring van de orde in den schouwburg te 's-Gravenhage. Naar de M. GU verneemt schijnt de rechtbank te Middelburg geen termen gevonden te hebben om C. J. Boone, die in verband met den op Hemel vaartsdag in de St.-Janstraat gepleegden moord, in voorloopige hechtenis werd genomen, langer in ver zekerde bewaring te houden. Heden werd door de arrondissements-recht- bank te Middelburg behandeld de zaak tegenJ. C. S., oud 25 j naaister, geboren te Breskens, wo nende te Ellewoudsdijk, thans gedetineerd te Mid delburg, ter zake van haar ten laste gelegden kinderdoodslag. In deze zaak waren van wege het Openbaar Mi nisterie 5 getuigen en 2 deskundigen gedagvaard. Deze deskundigen, de heeren J. J. Berdenis van Berlekom en J. Meijers, artsen te Middelburg, ver klaarden, dat het bun bij de lijkschouwing gebleken was, dat het kind heeft geleefd en dat het tenge volge van strangulatie (worging) is gestorven. Het Openbaar Ministerie achtte, ook op grond van het door de heeren deskundigen uitgebracht rapport, het aan de beklaagde ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en vorderde bare veroordeeling tot 2 jaren gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De verdediger, mr. Koksma, concludeerde: lo. tot vrijspraak op grond, dat noch wettig noch overtui gend bewezen is dat bij beklaagde de wetenschap heeft bestaan, dat het kind levend geboren werd, en beval in de tweede plaats, wanneer de Rechtbank de zienswijze van het O. M. deelde, beklaagde in de clementie der Rechtbank aan. Uitspraak 9 Juni. Sequah's resultaten. i. Met voordacht hebben wij in de verslagen, die wij gaven van de séances van den heer Davenport, vertegenwoordiger van de Sequah-maatschappij, hier ter stede, ons stipt onthouden van alles wat ook maar den schijn kon hebben van vertrouwen te wil len wekken in de geneeskracht der hooggeroemde middelen of in de metbode,'volgens welke die wer den toegepast. TV"e wilden niet geacht worden eenige sympathie of antipathie te willen uiten omtrent de geheele Sequah-genezing of niet-genezing. Ook wij Btelden ons op bet standpunt van vele anderen, dat de resultaten, door den heer Davenport behaald, het best voor of tegen hem en zijne middelen en zijne metbode zouden getuigen. Maar daarom ook meenden we velen onzer lezers geen ondienst te doen door een persoonlijk onder zoek in te stellen of door onze correspondenten te doen instellen naar den toestand van de hier in het publiek behandelde patiënten, en de resultaten van dat onderzoek in ons blad mede te deelen. Aangezien echter sommigen hunner bezwaar maakten, dat hunne namen werden gepubliceerd, kunnen we die niet van allen vermelden. Ons onderzoek dan deed ons de volgende mede- deelingen ontvangen 1. Een man van tusscben 25 en 30 jaar alhier, die gedurende drie jaren leed aan pijn in de schou ders, en daartegen onder geneeskundige behandeling was geweest zonder gunstig resultaat, werd 27 April jl. door den heer Davenport zelf behandeld. Vóór dien kon hij zich moeielijk bewegen, na de behan deling was de pijn veel minder en kon hij zich vrij bewegen en ook thans nog gevoelt hij zich steeds goed, alleen bij ruw weder eenigszins gevoelig. Hij verklaart, evenals alle andere patiënten, dat hun vóór de behandeling niets werd ingegeven, dat zij niet werden ingespoten tegen de pijn, en dat de behandeling geen pijn deed. Hij wrijft zich nog nu en dan met Sequah-olie, en is ook overigens tamelijk goed gezond. 2. De vrouw van C. Van Fraassen alhier, 52 jaar oud, leed gedurende verscheidene javeu aan veel pijn in linkerarm en been. Ze vond daartegen geen baat bij geneeskundige behandeling. Op 8 Mei is zij door den beer Davenport zelf gewreven, en terwijl zij vroeger moeielijk kon gaan en den arm bijna niet bewegen kon, verklaart ze zich thans genezen. Ze is ook overigens goed gezondaf-en-toe wrijft ze zich nog met Sequab-olie. 3. De weduwe John alhier, 63 jaar oud, leed gedurende tien jaren aan pijn in armen, beenen en ruggeneeskundige hulp mocht haar niet baten. Op 4 Mei werd ze door den heer Davenport zelf behandeld, en terwijl ze vroeger moeielijk kon gaan en de armen en beenen bijna niet bewegen kon, is nu de pijn veel minder, kan ze goed Joopen en is hare beweging vrijalleen bij ruw wéér zijn de armen een weinig pijnlijk. Zij wrijft zich om den anderen dag met Sequah-olie en is overigens goed 4. De vrouw van A. Smit alhier, 67 jaar oud, leed gedurende 40 jaren aan rheumatiek in armen, rug en rechterbeen. Bij geneeskundige behandeling vond zij geen baat. Vóór de behandeling kon zij nau welijks loopen, doch na op 2 Mei door dhr. Daven port zelf te zijn gewreven, heeft zij geen pijn meer en kan ze goed loopen en trappen klimmen. Ze ge voelt zich steeds goed, is goed gezond en wrijft zich nu en dan nog met Sequah-olie. (Zij bezocht onlangs eene andere patiënte van den heer Davenport, wonende aan de Laurens Pieter Van de Spiegelstraatdoch de stad wss aan die zjjde in de jaren barer ziekte zoo veranderd en uitgebreid, dat ze daar den weg niet wist te vinden, zoodafc anderen haar naar de verlangde woning inoest brengen). 5. J. Schippers alhier, 63 jaar, leed gedurende zes jaren aan rheumatiek in rechterbeen en lendenen. Hij riep geene geneeskundige hulp in, boewei hij moeielijk gaan kon. Op 29 April door twee personen uit bet publiek onder toezicht van den heer Daven port behandeld, kan hij nu goed loopen en bij ge voelt geen pijn meer. Hij is overigens gezond en wrijft zich afentoe nog met Sequah-olie. 6. Vrouw Botbijl alhier, 61 jaar oud, leed ge durende l!j2 jaar aan pijn in rug, schouders, armen en beenen. Geneeskundige hulp mocht haar niet baten. Op 9 Mei werd ze door den heer Davenport zelf behandeld, en onmiddellijk daarna kon ze zich wel iets beter bewegen, maar ze behield toch veel pijn. Reeds den volgenden dag echter was haar toe stand dezelfde als vroeger en ze gevoelt zich zelfs nu nog iets minder goed. Ze was vroeger eens gevallen door de gladheid en heeft voor het geheel eene zwakke gezondheid. Ze gebruikt geene Sequah- olie meer. 7. Een mannelijke patiënt alhier, 40 j. oud, leed eveneens sedevt lA/2 jaar aan pijn in rug, schouders, armen en beenen. Geneeskundige hulp mocht ook hem niet baten. Hij kon slechts loopen met behulp van een stok, en bad geene kracht in de handen. Na op 25 April door den lieer Davenport te zijn behandeld, gevoelde hij zich genezen, maar thans is hij weder even erg als vóór de behandeling. Vroeger heeft hij influenza gehad, koude gevat door natte voeten en één voet verzwikt. Hij wrijft zich nu en dan nog met Sequah-olie. 8. Een 61 jarige vrouw alhier leed gedurende 5 jaar aan pijn in rug, heup en lendenengenees kundige hulp werd wel ingeroepen, maar het baatte niet veel. Ze had veel pijn, doch na op 9 Mei door dhr. Davenport zelf behandeld te zijn gevoelde ze geen pijn meer, kon ze gemakkelijker gaan en genoot ze goede nachtrust. Thans is de toestand nog wel iets beter dan vroeger, maar veel baat beeft de behandeling toch niet gehad. Bij haar deed die behandeling op gevoelige plaatsen pijn. Ze wrijft zich niet met Sequah-olie en is overigens goed gezond. Ze is eens erg gevallen en heeft zich eens bezeerd met lichten. 9. Eene 36jarige vrouw alhier leed gedurende een jaar aan rheumatiek in armen en beenen. Ge neeskundige behandeling gaf geen resultaat. Zij kon slecht loopen en geen huiswerk verrichten. Na op 2 Mei door den heer Davenport behandeld te zijn gevoelde ze zich genezen met nog een weinig pijn in den schouder, en kon ze trappen klimmen. Ook nu nog noemt ze haar toestand goed en kan alle huiswerk verrichten. Ze wrijft zich niet meer met Sequah-olie. Haar gezondheidstoestand was vroeger tamelijknu is die goed, volgens hare verklaring na gebruik van prairie-bloem. 10. M. Hoogesteger alhier, 57 jaar oud, leed sedert 7 jaren aan rhumatiek in de lendenen en kon dientengevolge moeielijk en slechts gedurende een korte poos loopen. Hij is meermalen onder ge neeskundige behandeling geweest, doch zonder suc ces. Hij werd 5 Mei door den heer Davenport zelf behandeld, en kan dientengevolge thans goed en langdurig loopen, zoodat hij te voet naar Kapeile is geweest. (Vijf kwartier gaans.) Hij werkt dage lijks en gevoelt nog slechts een enkele maal pijn. De persoon is klierachtig van gestel. 11. J. Strijd alhier, 30 jaar oud, leed sedert 6 jaren aan rheumatiek in lendenen en rug. Hij is gedurende 4 dagen, onmiddellijk vóór de behandeling door den heer Davenport, onder geneeskundige behan deling geweest, doch zonder succes. Hij kon eenigen tijd vóór de behandeling door den heer Davenport nietsdoen en moeielijk loopeü, doch na27 April, den dag waarop hij door den heer Davenport behandeld werd, kon hij zich goed bewegen, alhoewel hij toen nog eenige pijn gevoelde. Thans is hij, door gedurende 8 dagen tweemaal daags zich te wrijven met Sequah- olie, geheel genezen. Hij is ook overigens goed gezond. Wordt vervolgd.j Gemengds Berichten. De gymnastiek-vereeniging Sparta" alhier heeft een uitnoodiging ontvangen om mede te werken ter opluistering van een feest der handboogschutter!) te Steenbergen. Bij gelegenheid van het feest der handboogschutterij >Jacoba van Beieren", indertijd in het café Tivoli alhier gegeven nam ook genoemde vereeniging van Steenbergen daaraan deel en maakte toen met Her cules" kennis, die bij die gelegenheid eenige gymnas tische oefeningen op het terrein uitvoerde. Omtrent bet zangersfeest te Veere ontvangen wij van particuliere zijde nog het volgende schrijven Op den 2en Pinksterdag werd te Veere in het groote kerkgebouw een zangersfeest gehouden dat door ruim 600 personen werd bijgewoond, waaronder ook de Commissaris der Koningin. Yan de zes ge zelschappen, welke zich daar lieten hooren, waren er twee van buiten Walcheren, van Z.-Beveland, nl. »Harmonie" van Krabbendijke en Vooruit" van Waarde. Met hunne keurige vaandels trokken deze gezelschappen bijzonder de aandacht, en door hunnen zang leverden zij het bewijs van ernstige studie. Als Zuid-Bevelander hoorde ik te Scbore eenmaal het verste der beide gezelschappen Vooruit". Te Veere heeft Vooruit" zijn naam op 't schoonst be waarheid orde en netheid kenmerkten dit gezelschap, een degelijke vereeniging. Een woord van waardeering voor Harmonie" van Krabbendijke en Vooruit" van Waarde met de beste wenschen voor den bloei en den vooruit gang dier vereenigingen. Aan de suikerfabriek De Ram en Jiiger te Rozendaal worden, volgens de nieuwste systemen, kanalen gelegd, waardoor de beetwortelen met een zwakken waterstroom machinaal en reeds gedeeltelijk gewasschen van de losplaats aan de haven in de fabriek worden gevoerd. De aanlegkosten zijn vrij aanzienlijk, doch worden ruimschoots vergoed door vermindering van werkkrachten, daar de bietendra gers niet meer noodig zullen zijn. In den avond van Pinkstermaandag is door de Oosterstoomtram nabij Wageningen overreden de heer v. d. V. uit Zieriksee, 22 jaar oud. Hij wilde van den tram afspringen, waardoor hij onder het voertuig geraakte. Terwijl v. E., schilder te Apeldoorn, den avond bij zijne ouders had doorgebracht, vond hij bij zijn tehuiskomst <16 deur zijner woning geopend en eenen man bezig om met eenen bijl de kast te openen. Hij greep den inbreker en leverde hem aan de politie over. Deze bracht hem gevankelijk naar Zutfen over, alwaar bleek dat men met een zeer gevaarlijk individu te doen had, dat de laatste acht jaren in de gevangenis had doorgebracht. De goederentrein van Maastricht naar Venlo van 24 dezer vervoerde onder meer een waggon, waarop een kermiswagen was geladen. Deze reizende woning geraakte door welke oorzaak is nog onbekend gedurende den rit in brand en stond bij aankomst te station Salmen in lichte laaie. Niet alleen brandde het vehikel in korten tijd geheel af, doch ook de spoorwegwaggon werd vrij ernstig beschadigd. Dinsdagochtend in de vroegte brak brand uit in een buisje, staande aan den Ham, te Zieriksee, en bewoond door eene weduwe met haren zoon. Ofschoon de brandweer spoedig ter plaatse aanwezig was en het blusschingswerk begon, werd het perceel nagenoeg geheel vernield. Daar de bewoonster sedert Zaterdag en baar zoon sedert Maandag uit de stad was, wordt aan kwaadwilligheid gedacht. Naar men verneemt is bet huis, het eigendom van den heer P., wel, doch de inboedel der weduwe niet verzekerd. De tweede groote velddag van het geheele Leger des Ileils in Nederland zal gehouden worden op het landgoed Middachten, bij de Steeg, op Woens dag 28 Juni. Generaal W. Booth, mr. Brom well Booth (de chef van den staf), commissioner Railton en vertegenwoordigers van Duitschland, majoor Tait en stafkapitein Reid van België zullen waar schijnlijk vertegenwoordigd zijn, alsook kolonel en mevrouw Oliphant en alle Nederlandsche staf- en veldofficieren. Uit Warmond meldt men aan het Leidsche Dagblad, dat uit een trein van Leiden, die het sta tion Warmond passeerde, een steen werd geworpen, welke terechtkwam tegen het hoofd van den dienst- doenden adsistent-chef, waardoor deze bewusteloos neerviel en gewond werd. De steen toch kwam, zooals te begrijpen is, met groote kracht aan. De geroepen geneesheer kan nog niet zeggen welke gevolgen de verwonding zal hebben, maar dat de gekwetste, die zijn arbeid weer verricht, nu en dan onpasselijk is, acht hij geen hoopvol teeken. Het vermoeden bestaat zegt het Leidsche Dag blad dat men bier te doen zou hebben met een wraakneming en wel van een conducteur. Er wordt naar den schuldige gezocht. Op den 2den Pinksterdag heeft in het elfde stadsdistrict te Weenen een uitgebreide brand ge woed. Een geheel huizenblok is in eenige uren in de asch gelegd en vele arme inenschen, wier goed niet verzekerd was, hebben alles verloren wat zij bezaten. De brand, die in den ochtend begon, kon eerst te half vier 's namiddags als geëindigd be schouwd worden. Toen waren 13 huizen geheel of gedeeltelijk uitgebrand en vele familiën zonder dak en have. De houding der brandweer werd als voortreffelgk geprezen. De langdurige droogte heeft in Frankrijk groote schade aan den landbouw berokkend. In de laatste vergadering der Socie'téNationale d1 Agriculture werd die op niet minder dan 800 millioen frs. ge schat. De groote vraag is nu, hoe de oogst van de rogge, de haver en de andere graangewassen zal uitvallen, en gelukkig is bet antwoord daarop ge ruststellend. De rogge zal alleen wat kort van stroo zijn, daar zij te vroeg in de aren is geschoten overigens heeft het graan, evenals de beetwortelen, weinig geleden. Te Prades is de 61-jarige kleermaker Louis Lefèvre voor den 63n keer veroordeeld en wel tot 3®maanden opsluiting. Hij was in het geheel in zijn leven tot 37 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Aan boord van het stoomschip IVerravan Genua te New-York aangekomen, beeft den 13n Mei brand gewoed, die door een der vrouwelijke passagiers, Eliza Pavoni, werd veroorzaakt. Zij was 's ochtends te half zes opgestaan om koffie te zetten. Zij stak een spirituslamp aan, die in brand vloog en in een oogenblik stond haar hut in lichtelaaie. Schreeuwende liep zij naar de andere hutten en haar mede-passagiers spanden alle krachten in, om den brand te blusschen, wat, ondanks de groote ontsteltenis, gelukte. De ongelukkige vrouw, die met haar kindje van 11 maanden reisde, bekwam zoo zware brandwonden, dat zij onder verschrik kelijke pijnen des middags te 4 uren stierf; het kind bleef ongedeerd. Op de wereldtentoonstelling te Chicago komt in de afdeeling staathuishoudkunde een overzicht voor van de lengte der spoorwegen in de verschil lende landen der wereld. Hieruit blijkt, dat het land dat het grootste aan tal kilometers spoorwegen beeft, de Vereenigde Staten zijn. Op dezen volgen Duitschland, Frankrijk, Enge land, Europeesch-Rusland, Oostenrijk-Hongarije, En- gelsche-Indië, Canada, Italië, Spanje, enz. Neemt men de lengte der spoorweglijnen in ver houding tot de oppervlakte der rijken, dan behoort de eerste plaats aan België en volgen daarop Enge land, Nederland, Duitschland, Zwitserland, Frankrijk, Denemarken, Italië, Oostenrijk, enz. Het is gelukt, nabij Londen, te New-Lodge, Windsor Forest, een artesische wel te graven door lagen van klei, kalk, zand en tertiaire lagen tot eene diepte van 1243 voet, en daaruit overvloedig zuiver water te zien opborrelen tot eene hoogte van zeven voet boven de oppervlakte, die op dat punt 103 voet boven de zee ligt. Tot heden was dat graven van artesische putten in het Londensche bassin nog niet met een voldoend resultaat bekroond. Men zal met dat graven op andere plaatsen voort gaan en hoopt daardoor de Londensche bevolking van een nieuwen, frisschen watertoevoer te voorzien, waaraan de metropolis dringend behoefte heeft. Het ongeluk bij Vaerdalen, een landstadje in Noorwegen, met ongeveer 6000 inwoners, het mid delpunt van den landbouw, beeft groote opschud ding onder de bevolking teweeggebracht. De grond verschuiving had aan de buitenzede van de stad plaats, waar vele boeren wonen. De huizen stortten onmiddellijk iD, geen muur bleef staan. Het grootste gedeelte der bevolking was op bet oogenblik van de ramp in diepen slaap gedompeld. Vele genees- heeren en werklieden zijn den slachtoffers ter hulpe gesneld. Men vreest voor verdere verschuivingen. Zoodra de regeering van Noorwegen kennis kreeg van het ongeluk te Vaerdalen, werd de zitting van het Storthing geschorst en een voorstel ingediend om der regeering een onbeperkt crediet toe te staan voor bet zenden van hulp. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. 10,000 kronen, levensmiddelen in overvloed en een aanzienlijk ma terieel zijn reeds naar de plaats des onheils gezonden. In de rue de La Rochefoucald te Parijs reed een flesschentrekker, die verscheidene winkeliers had opgelicht, maar zich steeds buiten het bereik der politie had weten te houden, op een waarschijn lijk gestolen safety" voorbij het politiebureau. Een inspecteur, die toevallig aan bet raam zat, herkende hemzonder een oogenblik te verliezen, besteeg hij zijn pneumatic" en na een verwoede jacht gelukte het hem den oplichter te arresteeren. Dickens overdreef niet toen bij de zaak-Jarn- dyce beschi'eef. In 1841 werd in Engeland een pro ces begonnen over een erfenis van 14,200 pd. st. en eerst nu is de beslissing gekomen het resul taat is, dat de kosten van bet geding op een 100 pd. na de geheele erfenis hebben verzwolgen Onder presidium van baron Günzburg is thans te Petersburg een vast comité werkzaam tot leiding van de Russische Joden-emigratie. Men zegt dat in dit zomerseizoen 75.000 Joden het Russisch gebied zullen verlaten. Wegens den ongunstigen toestand van den land bouw is in een te Bern gehouden vergadering be sloten de voorgenomen internationale landbouw tentoonstelling, die dit jaar zou plaats hebben, tot 1895 te Sprinkhanen brengen thans ontzaglijke schade toe aan den oogst in Rusland, vooral in de provincie Saratow. Erzerum is als 't ware plotseling door een honger snood overvallen. Er heerseht volslagen gebrek aan alle voedingsmiddelen. Men heeft uit Amassia een hoeveelheid meel gezonden, maar dit baat weinig. De Turksche Regeering neemt krachtige maatregelen om in den nood te voorzien. De geheime politie der tentoonstelling te Chi cago heeft Zondag een komplot ontdekt om de in de Zwitsersche afdeeling uitgestalde horloges en edelgesteenten te stelen. De dieven hadden onder den vloer van de Zwitsersche afdeeling een platform vervaardigd, waarvan zij reeds begonnen waren den •rloer te doorboren. Waren zij hierin geslaagd, dan hadden zij een buit van ongeveer 250.000 dollars mede kunnen nemen. Geen der daders is gearresteerd. 342e Staatsloterij, 5e kl. Trekking Tan Donderdag 23 Mei. 11e lijst. Getrokken prijzen. 5000: 13004. 10001318 2498 13554. 400: 2482 4748 5258 11514 14042 17456. 200: 2084 6390 17541. 100: 143 1143 3614 4589 4755 5354 5714 8150 9805 10918 12793 12825 13076 13434 13609 18932 20628. 70: 3511 9917 9957 9971 10382 12644 17962. Nieten: 1583 3497 3503 3513 3523 3537 3556 3559 3564 3582 3588 9323 9852 9856 9888 9892 9985 12669 17940 17954 17958 17987. Trekking van Vrijdag 26 Mei. 12e lijst. 1000 17516. 200: 5541 5892 11217 19221. 19222. 100: 3277 3509 3770 4422 6622 8612 9190 9850 16538 18268. 70: 3551 3575 9054 9262 9362 9388 9393 9843 9987 9997 17951. Nieten 1584 3446 3461 3474 3530 3549 3557 9255 9284 9347 9349 9891 9898 9905 9937 9962 9968 10370 10395 17925 17927 17981. Laatste en telegraphische berichten. De koofd-agenfc van politie titulair J. G. Janssen alhier, is, met ingang van 1 Juni a. s., benoemd tot hoofd-agent van politie te Breda. Borsele. Gisteren hielden Ingelanden van den calamiteuzen polder Borsele vergadering voor de behandeling der rekeningen begrooting, de benoeming van een gezworene en twee vertegen woordigers in den Dijkraad en andere voorkomende zaken. Na onderzoek werden de ontvangsten der rekening voor 1892/93 vastgesteld op f 33543,06 A/2 en de uitgaven op f 33281,38 A/2. De begrooting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een gelijk bedrag van f 34393,39 en het dijkgeschot op 33604,99 uitmakende 27,20 per hectare. Tot gezworene benoemde de vergadering den beer J. P. Van den Dries en tot vertegenwoordigers de heeren J. Bruinooge en C. M. Nijsten. Onder d/ingekomen stukken behoorde o. m. een brief van heeren Gedeputeerde Staten betreffende de verwisseling van op naam staande schuldbrieven tegen stukken aan toonder met coupons. Na bespre king dezer zaak besloot de vergadering bezwaar te moeten maken tegen conversie, waarbij vermindering der kapitalen plaats heeft, doch zich bereid te ver klaren toevoeging van coupons bij de bestaande obligatiëa te helpen bevorderen.

Goessche Courant | 1893 | | pagina 2