de Afbraak tiendvrij BOUWLAND, DeKersenverhuring SCHOUWING AANBESTEDING. YBRTENTIBN. Wegen, Voetpaden, Kunstwerken enz Vrijdag 26 Mei a. s. op Vrijdag den 26 Mei 1893, aanbesteden: Openbare Verkooping. op Zaterdag 27 Mei 1898, Te pachten voor 7 jaren Openbare Verkooping, op Donderdag 25 Mei 1893, op Woensdag 31 Mei 1S93, openbaar verkoopen TE WEMËLDINGE op Zaterdag 27 Mei 1893, op Dinsdag den 30 Mei 1893, openbaar verpachten: Visscherijen en vangst van Schelpdieren in de Grevelingen, Waar da zweep de baas is, helpen haver noch hooi. Geen paard wordt er oud, geen Tee wordt er vet. Ieder degelijke boer weet, dat de zweep niet noo- dig is. Een vriendelijk woord brengt gemakkelijker een roer hooi binnen dan vier paarden. De Chineezen slaan de dieren, welke zij tot arbeid gebruiken, nooit. Een muilezel, in handen van een vreemdeling onbruikbaar en gevaarlijk, is bij een Chinees rustig en gewillig; hij luistert naar zijn roepen alleen en een lichte trek aan den teugel is voldoende om het dier rechts of links te doen wenden en het blijft op goede en slechte wegen zijn vluggen gang behouden. Ook in bergachtige streken van Beieren en Zwit serland behandelt men de huisdieren zacht en vrien delijk. Ze zijn daar dan ook volgzamer dan elders. Geen herder hoedt zijn vee met de zweep. Toch ii bet volgzaam en gewillig. Ook in Noord-Duitschland ziet men tegen den melktijd de eene koe na de andere naar den melker of de melkster gaan. Geen schreeuwen of slaan is daar noodig, enkel vriendelijke woorden zijn vol doende. En bij de paarden? Op de Alpenpassen worden de meest vermoeiende diensten zonder zweep verricht. Hoe denken de eigenaars van paarden in Neder land hierover? V. p. Te Beerta is thans de eerste zending bacte- riönhoudende vloeistof ter verdelging van muizen volgens de methode-Loeffler aangekomen, en zal daar worden aangewend op het land van den heer D. Gastman. Door den raad der gemeente Groningen is besloten het middel aan te wenden in de tweede afdeeling van den Reiderwolderpolder en is daarvoor •ene som van f100 beschikbaar gesteld. Nu zooals te denken was, de muizenplaag zich tegenwoordig sterk uitbreidt, zien de landbouwers met meer dan gewone belangstelling de uitkomsten van deze be langrijke proefneming tegemoet. De milicien, die zich onlangs door middel van valsche sleutels toegang verschaft heeft tot eene deponeerkamer in de kazerne Oranje-Nassau te Am sterdam, teneinde van daar het dak te kunnen be reiken en daarop een roode vlag te plaatsen, is door den krijgsraad te Haarlem veroordeeld toe drie maanden gevangenisstraf. Voor de zooveelste maal doet weer een verbaal in de pers de ronde over de herkenning van den veelgezochten Arton aan het Centraal-station te Amsterdam, maar wijl 't afkomstig is van» een me neer, die 't heeft van een vriend, wien een andere vriend zeide den man te kennen", gevoelt men da- deljjk, dat men met het verhaal omzichtig moet zjjn. Bij de politie, die volgens den vriend" van de aanwezigheid van Arton was verwittigd, is dan ook niet6 hiervan bekend. (Tel.) Woensdagavond te vijf uren was er een groote politiemacht, onder bevel van den commissaris van politie Van Raalte, waarnemend commissaris in de 4e sectie in de nabijheid van den zoogenaamden Zwarten weg (Maljapekade) buiten de Haarlemmer poort te Amsterdam opgesteld. Aldaar was men zonder vergunning begonnen met den bouw van •en zestal huizen. Naar raad wilden de ondernemers niet luisteren en alzoo zouden, zoo noodig, de werk lieden belet worden aan den arbeid te gaan. 't Be hoefde echter zoo ver niet te komen. De aannemers deden op het zien van de agenten het werk dadelijk staken. De struisvogel, die Vrijdag jl. te 's-Graveland ontsnapte en zich eenige dagen in het Baarnsche bosch ophield, werd Woensdag in den Eempolder onder Bunschoten gezien. De eigenaar, de heer Blauw, heeft verzocht niet op het dier te schieten, maar het levend te vangen, iets wat zeer zeker gemakke lijker gezegd, dan gedaan is. Twee boeren, die Woens dag den vogel in den polder zagen, zijn aan den haal gegaan, niet wetende met welk monster" zij te doen hadden. Een vrouw te Laren vond bij het blad-harken, tot haar niet geringe verbazing, een ei van dit dier; het is daar dan ook Zaterdag reeds gezien. Woensdag zijn de directeur K. en de boek" houder F. aan de bank van leening te Utrecht, door twee agenten van politie per rijtuig naar de cellulaire gevangenis overgebracht. Naar men ver neemt, worden zij verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte. Gedurende tal van jaren moeten frauduleuze handelingen zijn gepleegd, en worden verschillende ingebrachte kostbaarheden ver mist, die verduisterd zijn. Het gezamenlijk bedrag moet ongeveer f 80,000 bedragen. Met het oog op het in vele gevallen moeielijk, bijna onmogelijk juist invullen der formulieren voor de vermogensbelasting waarbij den belasting plichtige een gevangenisstraf van 6 jaren boven het hoofd hangtgeeft de heer J. Pik in zijn Financier den practischen wenk, dat de onder deze belasting wet vallende personen zorgen om, na de invulling der formulieren, hun zaken zoo te regelen, dat zij bij mogelijke overbrenging naar de gevangenis, voor eenigen tijd uit hun omgeving kunnen gemist worden. Een troepje blinde wielrijders is Dinsdag uit Londen naar Birmingham vertrokken. Het waren leerlingen van het Royal Normal College for the Blind", die te Birmingham de opening van een Blindengymnasium gingen bijwonen. Twee ziende gidsen vergezelden hen. Te Giessen deden twee studenten een poging om een trein te doen ontsporen, door een dikdon boomstam op de rails te leggen. De trein reed evenwel door, daar de locomotief de hindernis op zijde wierp. De beide daders werden in hechtenis genomen. In de gevangenis trachtte een van hen zelfmoord te plegen, door zich den pols met een stuk glas af te snijden. De zwaar gewonde is naar het gasthuis overgebracht. Het bestuur van den Oostenrpkschen Keizer Ferdinand Noorderspoorweg heeft in de coupé's, ten dienste der reizigers, papiertjes laten ophangen, die, bij wijze van scheurkalender samengevoegd, het nom- mer van het rijtuig vermelden. De reiziger, die zulk een papiertje medeneemt als hij het rijtuig verlaat, zal zijn geheugen alzoo niet hebben te vermoeien als bij zijne plaats weder wil innemen, en het rijtuig- nommer kunnen opgeven, indien hij later mocht bemerken iets in den trein te hebben achtergelaten. In het arrondissement Prades (Pyrenées orien tates) hebben de inwoners van het stadje Thuir, in vereeniging met de bosehwachters, een gevaarlijken bandiet gevangen genomen, die gedurende 3 jaren de omstreken onveilig maakte. -Jacquot Paris was soldaat te Belfort, van waar hij deserteerde na zijn kapitein geslagen te hebben. Met een buitengewone kracht begaafd was hij de schrik der boeren en karrelieden, die hij op de brutaalste wijze bestal. Hij werd in een stal verrast en nagezet tot in de bergen, daar eindelijk gövat en aan de gendarmen overgeleverd. Te Haughton is een kooi, waarin 10 mijnwerkers werden opgehaald om te schaften, duizend voet in de diepte neergestort. De ongelukkige werklieden werden verpletterd. Een Fransch ingenieur wordt vervolgd wegens verduistering van 1,800,000 frs. ten nadeele van een fabrikant. De Parijscbe politie heeft de hand gelegd op vyf zeer gevaarlijke anarchisten, die in hun wonin gen een bommenfabriek gevestigd hadden. Een van hen, Spannagel genaamd, was voor eenige dagen bespeurd in de prefectuur van politie, waar hij blijkbaar het terrein opnam. Men ging hem toen tot zijn woning na, waar hij reeds eenige bommen in voorraad had. Men verwacht nog meer arrestaties. Een 24-jarig Duitsch kunstenaar, Emilio Schierso, die te Manchester voorstellingen in een café-concert had gegeven op een houten bal van 87 pond gewicht, beeft op dien bal de reis van daar naar Londen gemaakt. Van 27 Maart tot 14 Mei trippelde hij steeds op zijn rollend voertuig; hg legde een afstand van 250 mijlen af. Door die be weging is hij 29 pond in gewicht afgenomende bal onderging door slijtage een vermindering in ge wicht van 10 pond. Het bloemenfeest of Longchamps fleuri is te Brussel voortreffelijk geslaagd. De luxe rijtuigen waren zeer talrijk. De koningin met prinses Cle mentine kwamen te half 4 in haar vierspan aan zij werden gevolgd door de rijtuigen der gravin van Vlaanderen en der koninlijke prinsessen. De guides reden vóór den stoet rijtuigen. De wedstrijden werden met veel entrain gevolgd en talrijk waren de rijke zomertoiletten. Zelden heeft men in de hoofdstad een beter geslaagd feest gezien. De jury bad niet minder dan 350 rijtuigen te beoordeelen. Als een mirakel wordt gemeld, dat er geene baldadigheden zijn gepleegd. De leerlingen van het Brusselsche atbaneum waren zeer ontevreden, omdat het schoolbestuur hun geen verlof had toegestaan voor het bijwonen van het Longchamps-Fleuri. 's Morgens hadden zij in geheel het gesticht briefjes gestrooid, van den volgenden inhoudBurgers, overwegende dat het dezen na middag Longchamps fleuri is; overwegende dat de administratiebeul" (bourreau administratif voor bu reau administratifgeweigerd heeft verlof te geven raadt het weerstandscomité al de leerlingen aan, het werk te staken". De oproeping heeft slechts gedeelte lijke gevolgen gehad. In alle geval is de burgerwacht niet opgeroepen, of de orde niet gestoord. In de Nijm. Cour. schrijft A. J C. K. »Ik heb appels gegeten, die meer dan 1800 jaren geleden rijp geworden waren brood, gemaakt van tarwe, die gegroeid was voordat de kinderen Israëls door de Roode Zee trokken, besmeerd met boter, die gemaakt was, toen Elizabeth Koningin van Enge land was, en daarbij wijn gedronken, die reeds oud was, toen Columbus barrevoets met de jongens van Genua speelde" is de opmerkelijke verklaring, afge legd door een schrijver in de St.'Louis Globe-Democrat. Deze merkwaardige maaltijd" aldus gaat de schrijver voort, werd gegeven door een oudheid kundige, genaamd Goebel, in de stad Brussel in 1871. De appels waren van een steenen kruik, die in de ruïnen van Pompeji gevonden was, die onder lava bedolven stad, van welker inwoners wij de kunst geleerd hebben om vruchten in te maken. De tarwe was genomen van een der vertrekken in een der kleine pyramiden de boter van 66n steenen uitstek in een ouden put in Schotland, waar zij eeuwenlang in een oude kruik onder ijskoud water gelegen had, en de wijn was verkregen uit een ouden wijnkelder in de stad Corinthe. Er waren zes gasten aan tafel en ieder had een mondvol van het brood, een theelepel vol van den wijn, maar hij mocht zooveel van de boter eten als hij zelf wilde, daar er verscheidene' ponden van waren. De krnik met appels bevatte ongeveer twee-derde gallon en de vrucht was even zoet en aangenaam, alsof ze den vorigen dag was in Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Door den Notaris Gallig Merens werd gister middag, voor jhr. mr. J. J. Pompe Van Meerder- voort, in het Slot Oostende geveildle. 14 Heet. 66 Ares 40 Centiares bouwland, met landbouwschuur en wagenhuis, gelegen in den Schengepolder2e. 2 Heet. 4 Ares 10 Centiares dijk, gelegen in idem. In massa toegewezen ad f 1510 per Hectare, plus 8^ pet. onkosten, aan J. De Jager q.q. teKapelle. Op denzelfden dag werden in »de Prins van Oranje", voor de firma Caron en Emsens te Turn hout, geveildde daar gestationneerde Belgische hengsten Naron, Monaco en Sultan, benevens twee Belgische en éen Engelsche merrie. Er was geen kooplust. Voor no. 2 der hengsten, die in België met fr. 1000 en in Zeeland met f 400 bekroond werd, werd slechts f 900 geboden, en voor no. 3 der merries f 300. Zij werden niet toegewezen. Ten overstaan van den notaris Paardekooper Overman is gisteren te 's-Gravenpolder publiek ver kocht een woonhuis en erf aldaar sectie A no. 736 groot 206 cA., aankomende J. Huige, aan C. van Houte te 's-Gravenpolder voor f 586 onverminderd de kosten. Poldervergaderingen. 25 Mei, Polder 's-Gravenp®Ider, te lO'/o ure, bil P. De Koster. 31 2 uren, Hoedekenskerke. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. In formatter). 20 Mei, Oudelande, oaderhoudaweikeu, PolderBaarlaud. 26 i Goes, onderhoudswerk Jacobpolder, A. Le Clercq, Kruioingen. 3 Juni, Borsele, onderhoudswerken en steen- bestorting, Polder Borsele. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 24 Mei, Kruiningen, huis, timmerinauswerlcplMulock Houwer. 25 Middelburg, beestiaal, De Vos. 27 'Wemeldinge, kersen, Gallis Merens. 27 Schore, afbraak, Hollmann. 30 Zieriksee, verp. risscherij, Regbtratie-ontvangers. 81 's-Heerenhoek, bouw- en wei'and, De Vr s 31 Ovezaad, huis en erf ea land, De Vos. 31 N ieuwdorp, inboedel, De Ronde Brasser. 1 Juni. Baarland, beestiaal en meubels, P. Overman. 2 WeineldiBgc, huis en land. Pilaar en G. Merens. 2 Ie-seke, meubil. goederen, Pilaar en G. Merens. 5 - Goes, gras en nagras. Gallis Merens. 7 Goes. hofstede en land, Mnlock Houwer. 14 Wolfertsdijk, buitenplaats, Pilaar. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATEK. Voorin. Nam. Voorm. Nam. 20 Mei 5.47 6.14 0.17 21 6.43 7.13 0.44 1.18 22 7.45 8.19 1.43 2.15 23 8.54 9.31 2.49 3.24 24 10.8 10.41 4.1 4 38 25 11.13 11.42 5.11 5.43 26 0.10 6.12 6.40 Marktberichten. MIDDELBURG, 17 Mei 1893. Aanvoer gering. Tarwe 30 ets. hooger, Rogge op f 5,75 ge houden en Wittj en Bruine Boonea mede 25 ets. hooger. Andere artikelen onveianderd. Boter f0.85 a 0 95 per K.G Eieren f3,20 per 100 slulr». Aanstaanden Maandag 22 Mei bo- S pen onze geliefde ouders MARINUS GLERÜM V PIETERNELLA BIJLO bunne 25jarige Echtvereeniging I te herdenken. Hunne dankbare kinderen. lerseke, 20 Mei 1893. A. s. Maandag 22 Mei hopen <3 onze geliefde ouders JACOB VAN MARTS 1 en t. WILHELMINA SCHOUWENAAR f bunne 25jarige Echtvereeniging f te berdenken. Hunne dankbare kinderen. (b Kapelle, 20 Mei 1893. Zeer voorspoedig bevallen van eene flinke Dochter Mej. A. H. ROSIERPenny. Middelburg, 18 Mei 1893. Ondertrouwd W. G. WITKAM en A. M. M. STIEGER. Goes, 19 Mei 1893. Alge mrene kenn 'sgeving. Voor de vele bewjjzen van be langstelling, mij den 17den Mei betoond, betuig ik mijnen hartelijken dank. Goes, 19 Mei 1893. W. A. Van GRIETHUYSEN. OP DE IN DE GEMEENTE 'n-IIKI:K ABESDSKSBHC, TE BEGINNEN Het Bestuur van den Jacob polder zal des namiddags te 2 uren, in het »Hotel Zoutkeet" te Goes, Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot en met 30 April 1894, van de Aarde-, Kram- en Rijs- werken. Bestekken zijn op franco aanvrage ver krijgbaar bij den Ontvanger-Griffier des polders te Goes a 30 cent per exemplaar. Aanwl'zing in loco wordt gedaan Dou- 25 Mei, voormiddags 10 uren, te beginnen bij den Spoordam. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Opzichter A. LE CLERCQ te Kruiningen 's-Heer Arendskerke, 16 Mei 1893. Het Bestuur voornoemd, L. LUCASSE, Voorzitter. J. H. C. HOLLMANN, Ontvanger-Griffier. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des voormiddags om 9 uren, in den Smok- kelhoek, onder Schore, VEILEN EN VERUOOPEN van de hofstede, genaamd »DE SMOK- KELHOEK" onder Schore, vroeger be woond geweest door den heer I. Van Booteghem. Bij biljetten nader omschreven. KEJV PURCKEII in de Rijkebuurt ('s-Heerenhoek), 3880 Cent. in pacht tot het rooven van den Oogst bij O. Westdijk. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht bij A. WITKAM vóór 10 Juni a. s. ten overstaan van den Notaris J. DE VOS te Middelburg 's middags te éen uur, aan het koffiehuis Kanaal en Spoorzicht" van P. J. Hu- b rechtse t© Middelburg, van SCH00NE KOEIEN, RUNDERS en KALVERS, als: 8 Kalf koeien, 8 baat- gevende Melkkoeien, 6 Runders en 15 Kalvers. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags 10 uren, te Nieuwdorp aan het woonhuis en ten verzoeke van de familie Beekman, in het 1 antieke Kast, 2 Ka binetten, 1 Bureau, 1 Hoekkast, 2 Tafels, 12 Stoelen, 2 Kachels met toe- behooren, 3 Kastklokken, 2 Lam pen, 2 Spiegels, 4 Kleerkisten, eene partij Oud Porselein, Koper-, Tin-, Glas- en Aardewerk, 1 Krui wagen Arbeidersgereedschap Mans- en Vrouwenkleederen, 1 Varken, 1 Geit, Erwten, Rogge, Spek en Brandhout. zal gehouden worden in de herberg van M. Korst an je aldaar des avonds te 5 uron. De Notaris, A. GALLIS MERENS. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Dirksland zal des namiddags 1 ure, in bet logement van Van Oppen te Zierikzee, in het bij opbod, voor 2 jaren, van af de gunning tot 31 Maart 1895, zonder recht van verlenging uitmakende de kavels 1, 2 en 12 van perceel 7 en de kavels 2 tot en met 15 van perceel 8 der op 26 Augustus 1884 te Middeïharnis gehouden verpachting. Onkosten 5% van de pachtsom over één jaar. Nadere inlichtingen geven de Ontvangers te Dirhsland, Zierikzee, Goes, Middelburg, iLrgen-op -Zoom en Tholen.

Goessche Courant | 1893 | | pagina 2