mi si. AANBESTEDING. a een Woonluis, ADVBRTEHTIBN. Gemeente 's-üeer Ablskerke c. a. Wegen en Voetpaden met Kunstwerken, AANBESTEDING. op Zaterdag den 20 Mei 1893, aan te besteden: Openbare Verkooping op Vrijdag 5 Mei 1893, en ERVEN, Openbare Verkooping op Maandag 8 Mei 1893, Openbare Verkooping. op Vrijdag den 5 Mei 1893, Uit de hand le koop: Schuur en Erf, Een door de Regeering van den Gouverneur van Sumatra's Westkust ontvangen telegram, ge- dagteekend 25 dezer, meldt liet volgende »Volgeus bericht resident Tapanoeli zijn in nacht van 18 dezer ijzeren en houten bruggen over Aek mais djoe, Aek mais djoeloe en Aek tolang door bandjirs weggeslagen en de langs die rivier gelegen sawah's geheel verwoest, waarbij 12 menschen zijn verdronken". Nu de werkstakers te Huil Zaterdag weder eenige ondersteuning hebben gekregen, is men op nieuw besloten de beweging voort te zetten. Tiiletfc verklaarde een vergelijk onmogelijk en de vrouwen der werkstakers hielden Zondag een demonstratie, om de mannen tot voortzetting van den strijd aan te moedigen. Men zegt dat onderscheidene Parle mentsleden de werkstakerskas hebben gestijfd. Inmiddels is nu ook te Londen de gróve der dok werkers op vrij groote schaal begonnen. Zaterdag legden 700 man van de Victoria-dokken de bijl er bij neer en Zondag besloten reeds 3000 er zich bij aan te sluiten. Daar de aanvoerders verdeeld zijn Wilson is vóór, Burns tegen een algemeene werk staking, als een »daad van nationalen waanzin" hebben de werklieden besloten, op eigen houtje te ageeren, en zij benoemden een eigen comité. Alleen de aanvoer van manschappen van den Reedersbond is ook hier aanleiding tot de werkstaking. De Eastern Morning News maakte eene bereke ning omtrent de schade, welke de haven van Huil thans reeds door de werkstaking der dokwerkers geleden heeft, en dit niettegenstaande de noodigo arbeid voor laden en lossen dan toch grootendeels door vrije handen werd verricht. Vergeleken met het overeenkomende tijdperk in het vorige jaar, is de tonne maat der inloopende schepen met 20 pet. verminderd, terwijl die der uitloopende schepen, tegen vroeger 118,000, thans slechts 66,000 bedroeg. Het gevoeligst echter had de kustvaart ie lijden, die, wat hare tonnemaat betrof, van 63,000 tot 20,000 slonk. Over de sommen die er door verbeu ring van loon voor stad en burgerij teloorgingen, zwijgt het blad nog. Henry Townsend, die gearresteerd is wegens het lossen van een schot nabij Gladstone's woning, is een modelmaker uit Sheffield. Hij zegt nu weder hoegenaamd geen plan te hebben gehad om den premier te doodenvolgens hem ging zijn pistool bij ongeluk af. Altijd beleefd. Een te Odessa verschijnend blad bevatte onlangs het volgende berichtDen per soon, die gisteren op ons bureau inbrak en een paar aangeteekende brieven medenam, die de som van 30 roebels 40 kopeken bevatten den prijs van 4 abonnementen wordt verzocht de brieven zonder geld weder aan den uitgever te doen toekomen, op dat hij de namen kenne der 4 abonnés, die betaal den en hun alzoo het blad worde toegezonden." Twee dagen later ontving de hoofdredacteur den volgenden brief: Waarde heer! Ik heb hierbij de eer, u de 4 aangeteekende brieven, die ik gestolen heb (zonder geld) u volgens uw wensck te doen toe komen. Heb echter de goedheid mij een kleinen te- gendienst te bewijzen. weet wellicht, dat ik, nadat ik ingebroken had, ingevolge uw terugkeer op zeer ongelegen tijd, uit het venster moest springen. In den haast liet ik in uw kantoor, een breekijzer, twee nachtsleutels en een necessaire liggen, die met voorwerpen gevuld is, welke voor mij het eenige middel zijn om in mijn onderhoud te voorzien. Wees zoo goed een en ander, gewikkeld in een nummer van uw geacht blad hedennacht neer te leggen tien schreden rechts van den hoofdingang van de Dier gaarde. Ontvang intusschen de verzekering mijner oprechte hoogachting, enz." Daags daarop verscheen in het blad de volgende mededeeling onder de rubriek Correspondentie" Onzen onbekenden vriend. De 4 aangeteekende brie ven hebben wij in goede orde ontvangen en wij zeggen u voor de prompte toezending hartelijk dank. Uw gereedschap kunnen wij u tot onzen spijt niet teruggeven, daar het sedert gisteren het eigendom der politie is geworden. In de hoop, dat u, waarde heer, ons dit niet euvel zult duiden, hoogachtend, de redactie. wij JDe opening der tentoonstelling te Chicago. De tentoonstelling te Chicago is jl. Maandag door den president der Vereenigde Staten officiéél geopend. Reeds Donderdag te voren waren de leesten begonnen te New-York en wel met eene groote revue over de vloot, waaraan schepen van tal van andere na tién deelnamen. Het weder was verre van gunstig, want het stort regende den ganschen dag. De natte vlaggen klap perden met stralen liep het regenwater langs het beeld der vrijheid en besproeide de matrozen in het want der sehepenstortbuien geeselden de schuimende golven in de haven van New-York, waarop een menigte bootjes dansende heen en weer voeren. Ondanks het zeldzaam leelgke weer waren duizenden te land en te water komen kijken. De schepen lagen in twee rijen geschaardrechts de Engelsche, Russische, Fransche, Italiaansche, Spaansche, Braziliaansch9 schepen; links de Ameri- kaansche, Argentijnsche, Hollandscbe en Duitsehe schepenaan het hoofd drie Spaansche karveelen. Toen de president bij de landingsplaats aankwam, brak er een luid gejuich losde stoombooten floten en luidden de bel. De president begaf zich met zijne echtgenoote, de ministers en hunne vrouwen, be nevens den beer Bayard, den nieuw benoemden gezant voor Engeland, aan boord van de Dolphin. Deze werd gevolgd door een oorlogschip met den hertog van Veragua, een der afstammelingen van Columbus, en de Spaansche gezanten. Na afloop der plechtigheid vertrok de president en nu konden de toeschouwers op de booten ook een revue houden, van welke gelegenheid onder het gejubel der menigte en het oorverdoovend gillen der stoomfluiten een ruim gebruik werd gemaakt, ter wijl de vlaggeschepen onophoudelijk groetten. Yóor de revue begon, werden de leden van de Kamers en de diplomaten aan den hertog van Veragua voorgesteld. Het bal te New-York ter gelegenheid van de Columbusfeesten gegeven, was zeer schitterend. De president en de hertog van Veragua werden bij hun binnentreden luide toegejuicht. Vrijdag werd in de hoofdstraten eene parade ge^ houden, waaraan afdeelingen marine-soldaten van de verschillende vreemde eskaders en Amerikaansche troepen deelnamen. De vreemde vlootvoogden en officieren werden door den burgemeester ontvangen en zagen de parade uit het raadhuis aan. Na afloop van het militaire schouwspel werden de vreemde officieren aan een déjeuner genoodigd, waaraan 400 gasten aanzaten. De hertog van Veragua en zijn gevolg zijn Zater dag te Chicago aangekomen. Hij is schitterend ont vangen. De troepen geleidden hem naar het hotel, waar hij het bezoek ontving van den burgemeester en de wethouders, die hem het eereburgerschap der stad aanboden met zilveren sleutels, liggende in eene prachtige kist. De president Cleveland is t© Chicago met groote geestdrift ontvangen bij zijne komst op het ten toonstellingsterrein. Het weder was onaangenaam en de lucht bewolkt, maar niettemin waren de ten- toonstellings-terreinen geheel met toeschouwers ge vuld. Groote onderscheiding werd bewezen aan de her togin van Veragua, wier rijtuig vol was met de bloemen, welke van alle kanten daarin werden ge- geworpen. De plechtigheid werd geopend door de muziek korpsen, welke de nationale liederen speelden. Daarna werd de cantate ten gehoore gebracht, die voor deze feestelgkheid was gecomponeerd. Vervolgens nam president Cleveland het woord om de tentoonstelling te openen. De opening had om twaalf uur plaats. President Cleveland drukte op een knop, waardoor alle werk tuigen tegelijkertijd begonnen te werken, terwijl alle fonteinen begonnen te springen. De artillerie loste eenige salvo's, de klokken werden geluid en de tal rijke aanwezigen hieven het Hallelujah" van Handel aan. De plechtigheid werd besloten met een lunch. Hoezeer ook met groote praal geopend, is de Chicago-tentoonstelling echter onvollediger dan een harer voorgangsters. Van de 200 gebouwen zijn er 140 nog ongenaakbaar door de massa's ongeopende kisten. Op de spoorwegen werd het vervoer van tallooze kisten geweigerd, tenzij men het personeel omkocht. Het tentoonstellingsbestuur ontdekte het te laat om er tegen te ageeren. Het gebouw voor vrouwelijken arbeid en de af- deeling schoone kunsten zijn intusschen gereed. Zaterdag kwam een curiositeit aande Liberty bell, dat is de klok, die het eerst de onaf hankelijk- lieid van Amerika deed weerklinken. Reeds den eersten dag na de opening der tentoon stelling meldt men, dat in 't klooster in Jaekson- park een poging is gedaan, maar verijdeld, om de urn met de asch van Christophorns Columbus te stelen Laatste en telegraphische berichten. Benoemd tot leeraar in de geschiedenis en aardrijkskunde te Amsterdam de heer M. G. De Boer, leeraar aan de H. B. S. alhier. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Jl. Maandag is ten overstaan van notaris Mu- lock Houwer te Kapelle in het openbaar verkocht Een woonhuis, schuur, erf en tuin te Kapelle groot 16 A. 50 c.A. voor f2000 en f40 voor los goed aan J. Staal Jz. 73 A. 40 c.A. bouwland aldaar voor f649 per 39 A. 24 c.A. of den hoop f 1213,98 en f 100 voor tarwe aan J. Van Overloop. 67 A. 60 c.A. bouwland aldaar voor f666 per alsvoren of den hoop f 1147,34 en f70 voor gerst en aard appelen aan J. Baijens. 62 A. 60 c.A bouwland aldaar voor f600 per alsvoren of den hoop f 957,18 en f50 voor aardappels en ajuin aan A. Ossewaarde Jz. De koopers wonen allen te Kapelle. Ten overstaan van notaris Paardekooper Over man is gisteren te Baarland verkocht een windkoren- molen met woonhuis, schuur, erf en tuin aldaar, groot 15 aren 95 centiaren, aankomende dhr. A. Karelse. Kooper werd dhr. Abr. Van de Linde te Wolfertsdijk voor f 7040 benevens ƒ350 voor losse goederen en Slj2 pet. voor onkosten. Burgerlijke Stand van Goes van 1 tot 3 Mei 1893. Geboren 3, Jacob, z. v. Adriaan Van Kleunen en Adriana De Jonge. Overleden: 3, Anna Maria Bouse, 78 j., gehuwd met Joseph Vaes; 9 Augustus 1892, te Antwerpen Suzanna Joanna Van Leent, 48 j., gehuwd met Desiderius Adrianus Bitters25 December 1892, te AntwerpenJoanna Clasina Van der Weijde, 68 j., weduwe van Josephus Peeters. Poldervergaderingen. 25 Mei, Polder 's-Gravenpolder, te 10l/2 P. De Koster. ure, bij 31 2 uren, Hoedekenskerke. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. 4 Mei, 4 5 5 5 Plaats. Informatièn. Kapelle, huisraad enz., Mulock Houwer. Schore, hofstede, Gallis Mereas. Ierseke, woonhuizen, Mulock Houwer, 's Gravenpolder, beestiaal, P. Overman. Rilland Bath, inboedel, Prins. Goes, hout en varkens, Ilollmann. Middelburg, tjalkschip en inventaris, C A Kouion. Schore, beestiaal, Hollmann. Nieuwdorp, huis en land, De Ronde Bresser. Goes, diversen, Mulock Houwer. Goes, vendutie, Hollmann. Driewegen, bouw- en weiland, P. Overman. Nisse, inspan, Mnlock Houwer. Kruiningen, ver]), ambacht, Gallis Merens. 's Gravenpolder, bouw- en weiland, P. Overman. Hoedekenskerke, huis en land, Pelle en Lansen Croin. Goes, bouwland en dijk, Gallis Merens. Goes, panden, Leenbank. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 10 Mei, Goes, leveren van steen en grint, onderhond sluizen enz., Br. Water. bew. Ierseke. 20 Oudelaude, onderhoudsweiken, Polder Baarland. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER Voorm. Nam. Voorm. Nam. 4 Mei 4.32 4.49 11.2 11.19 5 5.5 5.21 11.35 11.51 6 5.38 5.58 0.8 7 6.20 6.43 0.28 0.50 8 7.10 7.40 1.13 1.40 9 8.14 8.53 2.10 2.44 10 9.34 10.14 3.23 4.4 Marktberichten. GOES, 2 Mei 1893. Alleen De handel bleef onbeduidend, gevraagd. Oude TARWE Nieuwe TARWE Nieuwe ROGGE WINTERGERST ZOMERGERST HAVER KOOKERWTEN MESTINGERW TEN BRUINE BOONEN PAARDENBOONEN PLATTE BOONEN WINTER-KOOLZAAD BOTER (Stroo) per K.G. n (Gras) EIEREN per 100 stuks Haver blijft goed per Hectoliter 1 a f 5,70 4,75 4,20 3,90 3,25 0,95 1,10 2,50 5, 4,50 4,15 8.75 5,40 l',— 2,80 ROTTERDAM, 1 Mei 1893. De middelmatige aanvoer ruimde heden tot ongeveer onver anderde prijzen goed op, in het algemeen was de kooplust heden wel iets levendiger. Tarwe onveranderd. Witte per heet. f 4,50 a 6,75 en per 100 kilo f7,50 a 8,35. ltoode per 100 kilo verkocht a f 7.25 en Canada per heet. van f 5 tot 5,^5. Rogge plijshoudend. Naar deugd f4,50 a 5,30. Gerat onveranderd. Winter per heet. f3,75 a 4,50 en per 100 kilo f 7. Zomer, per heet f 3,50 a 4,25 en per 100 kilo f 6,50 a 6,66. Chevalier, per heet. f4,50 a 5,60. Haver met aanhoudende vraag, 10 ets hooger betaald. Per heet f 2,50 a 4,30 en per 100 kilo f 7,85 a 8,20. Paardenboonen met weinig vraag, traag als voren. Naar qual. f5 a 5,60. Witte Boonen onveranderd. Naar deugd f 4,50 a 6,75. Bruine Boonen komen weinig voor, in bet bijzonder puike qual., door de ietwat verbeterde vraag was heden 25 ets. meer te bedingen. Naar qual. f5 a 7,2ó. Zaaisoortwordt merkelijk hooger gehouden. Blauwe Erwten met weinig vraag, flauw onveranderd. Naar deugd f6 a 7. Koolzaad vaster en 20 ets. hooger betaald. Meu bedong heden f9,50 a 9,70. Kanariezaad onveranderd f 13 a 14,50. Meelbericht. De vorige week bleef meel vast, de vraag nam toe, doch de omzet werd niet groot omdat in vele gevallen koopers en verkoopers het omtrent den prijs niet eens konden worden. Heden werd voor grooter partijen te vergeefs ruim vorige prijzen geboden zonder tot afdoening te geraken, daar fabri kanten op ongunstige buitenlandsche berichten wederom vaster hielden. Vlas. Gedurende de vorige week zijn er nog enkele flinke partijen tot vaste prijzen verhandeld, doch over het geheel was de omzet van minder beteekenis Heden bedroeg de aanvoer ruim 9600 steen, welke tot zeer vaste prijzen goed opruimden. Aardappelen. Zeeuwsche jammen f 1,40 a 1,60, dito blauwe fl,20 a 1,30, poters f0,60 a 0,90. Zeeuwsche eieren f3,a 3,20 de 100 stuks. ROTTERDAM, 2 Mei 1893. Op de veemarkt waren heden aangevoerd630 vette runderen, 1556 magere dito, 179 vette en graskalvoren, 410 nuchteie kalveren, 280 biggen. Prijzen waren als volgt: vette runderen le qual. 72 a c., 2e qual. 66 a c, 3e qual. 60 a c., kalveren lequal. 105 a e., 2e qual. 90 a 85 e., schapen le qual. c 2e qual. c3e qual. calles per kih, varkens le qual. a c2o qual, c., 3e qual. c., licht soort a c. per ,/3 kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 48, 2e qual. f 42, 3e qual. f 36, per kilo 55 a 65 c. Op Zondag 7 Mei a. s. hopen onze geliefde ouders CORNELIS MAAS en CATHARINA KORNOELJE hun 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Kruiningen, 4 Mei 1893. Morgen, Vrijdag den 5 Mei, hoopt onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer MARrENUS VAN STEE, Dijkgraaf van den Molenpolder en Oud-Dijkgraaf van den Olzendepolder zijn SOsten geboortedag te herdenken. Ierseke, 4 Mei 1893. Namens zijne dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Heden overleed te Dordrecht na een langdurig, doch smartelijk lijden, onze eenige geliefde zoon en broeder BASTIN AN LOKERSE, in den ouderdom van ruim 25 jaar. Wed. J. LOKERSELouisse, Ierseke. NEELTJE LOKERSE, 7 JANNETJE LOKERSE, Am3terdam- Voor. de vele en stoffelijke be wijzen van belangstelling, ondervonden bij ons vijf-en-twintigjarig huwelijksfeest, betuigen wij onzen oprechten dank. A. MIJNSBERGEN en Echtgenoote. Goes, 3 Mei 1893. OPNEMING VAN DE op Zaterdag 13 52ei 1893. Die genegen zijn aan te nemen de leve rantie van door bet BURGERLIJK ARM BESTUUR benoodigde 10000 stuks Korte Turf en 50 Ton Lange Turf, op voorwaarden bij den vader van bet Weesbuis ter lezing liggende, gelieven bun daartoe strekkend inschrijvings-biljet met bet opschrift Besteding Burgerlijk Armbestuurte bezorgen op Dinsdag den 9 Mei e. k., des namiddags vóór 4 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Burgerlijk Armbestuur, J. M. KAKEBEEKE, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. inn NAAMKAARTJES, in net 1UU étui, gedrukt met letter naar keuze, worden voor 9O cent geleverd door F. Het Bestuur van het Water schap Baarland c. a. zal des voormiddags te 11 uren, in bet Ge meentebuis te Oudelaudebij enkele in schrijving trachten Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1894, van de ge- i wone Aarde-, Rijs-, Kram en Steenglooiiugvverken in éen perceel. De bestekken zijn van af den 9 Mei a. s. verkrijgbaar bij den heer Ontvanger- Griffier des polders te Goes, voor den prijs van 60 cent per exemplaar. Aanwijzing der werken wordt gedaan door den Dijksopzichter des polders G. MOERDIJK te Baarland, op Vrijdag 19 Mei vóór de besteding. Baarland, den 3 Mei 1893. A. BRUGGEMAN, Dijkgraaf. Z. D. VAN DER BILT LA MOTTHE, Ontvanger-Griffier. te IEBSEKE, 's namiddags te 2 uur in de herberg van J. Wajjenaar, ten overstaan van notaris MULOCK HOUWER, van: te Iersekein den Molenpolder, bij bet dorp, verhuurd aan A. Eckhaudt en 0. Griep voor f 1 per week. 's namiddags te 2 uren, te Goesaan de Oude Viscbmarkt, voor bet Bestuur van het Ctesthuis, ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van |H| 23 Latafels, verschil- "VeBIm len(^e Kasten, 10 Ta- AilPIa. feiS) 78 Stoelen, 22 Kisten, 4 groote Kuipen, 1 Man gel, Schragen, Planken, Brand hout, enz., eus. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN te s-Gravenpolder zal des voormiddags te tl uren, ten ver zoeke en op de hofstede van den beer S. Paul te 's-Gravenpolder, in bet open baar verkoopen 1 donker-bruin Mer- riepaard, 6 jaar, 2 2jarige Paarden2 Jaarling-paarden, 10 2jarige Os sen en Vaarzen, 1 Kalfvaars, 9 Biggen en hetgeen meer zal worden geveild. Betaaldag 1 November 1893. op het dorp Kapellebehoorende aan en bewoond door de weel. C. Wondergem. Te bevragen bij den Notaris MULOCK HOUWER 'te Goes.

Goessche Courant | 1893 | | pagina 3