gevers reeds uitermate ten goede, doch waarborgde hun tevens hoogen bijval, indien de tirannieke mode nog heel wat meer mocht decieteeren, in 't belang van handel en nijverheid. En ziedaarde hoepelrok tijdelijk verlaten als te weinig nog doeltreffend, en het geheele huidige damestoilet bestookt be stookt ten voordeele van handel en nijverheid. Steeds werd beweerd dat de toongeefster der mode waren enkele vrouwen, met wier omgang de waar dige vrouwenwereld nu juist niet gediend zou zijn. Dit viel aan te nemen, want de mode flatteerde al tijd. De nieuwe dracht, de grootmoederlijke cos- tuums, de luifhoed nog niet eens te noemen, flat teert stellig niemand. 't Is dus wel aan te nemen, dat handelaars en sjjveren in dezen heel wat te gebieden hebben, en het belang van honderden handen, die brood moeten verdienen, allicht een leelijke, een afgrijselijke mode toot onze elegantjes wag voorschrijven. Maar stel nu dat belang tegenover die talloozen, welke eveneens verplicht zgn, in haar onderhoud te voorzien en daarom nolens volens eigenhandig van twee oude kleedjes een nieuw wisten te flikken. Denk aan zoo menige huismoeder, die oude spul letjes afdraagt, omdat men in onze dagen toch ge lukkig zoo wijs was geworden om alles te kunnen afdragen. Tot welke onvoorziene uitgaven wordt menig gezin met bekrompen inkomsten gedwongen Zal de ontwikkelde vrouwenwereld toezien om ten lange leste te volgen Of zal zij pal staan, en de verschillende belangen tegenover elkander wegen, om alleen aan modezieken over te laten, zich als groot moeder uit '30 op te toeren d Alom, ik meen ook ten onzent, werden reeds anti modebonden opgericht. Zullen zij zich in dezen onbetuigd laten of zwich ten voor de overmacht. Qui vivra verra. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen bij da herv. gem. te Hoek bij Ter- Neuzen ds. J. Van der Spek te Giesen-Nieuwkerk. Bedankt voor het beroep bij de Ger. Kerk te St. Laurens door ds. S. Bosma te Hijlaard en Wommels. Van de leerlingen der B. A. S. alhier werden jl. Vrijdag bevorderd van de le naar de 2e klasse met den len graad D. Hage. Met den 2en graad P. J. A. Moojen, W. Hengeveld, L. Eekhardt, J. P. J. Kruijs Voorberge, P. Van Oosten, C. E. Visser, D. A. Komijn, L. M. Buitendijk, J. M. De Kok, J. J. Van der Kuip, J. J. Koen, L. Mange. 8 leerlingen konden niet bevorderd worden. Van de '2e naar de 3e klasse. Met den len graad C. Duvekot, J. Kruijs Voorberge. Met den 2en graad C. J. Pilaar. Met den 3en graadP. A. C. Laban, A. Den Boer, J. Knieriem, W. C. Windhorst, L. P. Boltersdorf. 9 leerliDgen konden niet worden bevorderd. Bij het jl. Zaterdag gehouden toelafcings-examen voor de rijks-normaallessen alhier is voor de derde klasse toegelaten de vrouwejjjke aspirantJ. J. C. Breetvelt. Voor de tweede klasse zijn geslaagd twee vrouwelijke aspiranten G. J. V. d. Werff te Ellewoudsdijk en J, C. De Münuk te Hansweerd. Voor de eerste klasse twee vrouwelijke aspiranten M. A. Dage vos te Goes en J. Kruijs Voorberge te 's-Gravenpolder, en tien mannelijkeM. Nieuwen- huijse, W. C. Windhorst en P. Van Oosten, allen te Goes, J. P. J. Kruijs Voorberge, L. Eekhardt, W. Hengeveld en 0. Verhulst, allen te 's-Graven polder, J. Huijsson te Oud-Sabbinge, S. Van de Vrede te Biezelinge en A. Willeboer te Kruiningen. Afgewezen werden één vrouwelijke en één mannelijke aspirant. JDrieweijeii. Tot onderwijzer aan de openbare school alhier is benoemd de heer J. J. Verhulst te Ouwerkerk bij Zieriksee, met ingang van 1 Mei a. s Te Leiden is geslaagd bij het eandidaatsexa- men in de rechten de heer J. C. Kakebeeke. De onderwijzer J. G. den Exter Van den Brink is door den Minister van Koloniën ter beschikking gesteld van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië, om benoemd te worden tot onderwijzer in den dienst daar te lande. Zijn vertrek moet plaats hebben vóór of op 15 Aug. e. k. met het stoomschip Gede van de Rot- terdamsche Lloyd. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Maandag 27 Maart 1893, zijn de navolgende personen veroordeeld, wegens ovei treding van het Reglement op de wegen en voet paden in ZeelandL. J. B. te Wissenkerke, tot f 3 b. s. 2 d. h.W. De R., C. O. te Wissenkerke, A. De D. te Kapelle, J. M. en W. Z. te Schore, allen tot f 1 b. 8. 1 d. h.overtreding Regle ment S. S.C. J. De B. te West Souburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.overtreding S helde-reglementP. B. te Ierseke, tot f 5 b. s. 4 d. h.politie-overtreding M. De J. en J. G. te Goes, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. overtreding van art. 427 W. v. S.r H. D. te Ier seke tot f 1 b. s. 1 d. h art. 424 W. v. S.r. J. H. en C. F. M. H. te 's-Heerenhoek, beiden tot fl b. s. 1 d. h.;—art. 431 W. v. Sr.: J. S J. S.f M. v. P., B. v. d. K., J. M., H. M., L. K. en M. de J. te Wolfertsdijk, ieder tot f2 b. s. 2 d. b. art. 461 W. v. S.r.: 0. de M, te Kamperland tot 3maal fl b 8. 1 d. h. voor iedere boete en J. K. te Kamperland tot fl b. 8. ld.b.; openbare dronkenschap P. V. te Ellewoudsdijk tot 3 weken hechtenisF. C. te Goes tot 2inaal 7 d. h.J. Z. te Heinkenszand, H. S. en J. M. te Wolfertsdijk, ieder tot 3 d. h.C. v. G. te Ellewoudsdijk tot f3 b. s. 3 d. h.J. L, en F. H. te Goes, J. M. te Kolijnsplaat, J. D. te Kloetinge, A. P. te Wolferts dijk. en A. v. L. te Middelburg, allen tot fi b. s. 2 d. h.A. K. te Middelburg en L. K. te 's-Gra venpolder, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.allen tevens in de kosten. Landbouw en Veeteelt. Met ©pkweeken van jong: vee. Het valt niet te ontkennen, dat de voeding en de verpleging van jong vee in de laatste jaren wel wat is verbeterd, dank zij de raadgevingen van des kundigen op dit gebied. Vooral de landbouwiezingen en de tijdschriften over landbouw en veeteelt hebben daartoe veel bijgedragen. Waar men vroeger bijna zonder uitzondering eenig joüg dier maar eerst naar eisch ging behandelen op het oogenblik, dat het productief werd, daar wordt men er tegenwoordig meer op bedacht reeds in de eerste levensdagen den grond te leggen voor datgene, wat men er op lateren leeftijd van verlangt. Evenwel heerscht bij velen nog het denkbeeld, dat goed kweeken alleen beteekent veel en goed voer geven en niets is minder waar dan dat. Men kweekt een dier dan alleen goed op, wanneer men tracht te voldoen aan de eischen, die de natuur stelt, niet alleen ten opzichte van voeding, maar ook van beweging, lucht, reinheid, omgang en temperatuur. Aan al deze eischen is zeker niet zoo gemakkelijk te voldoen, maar de vervulling er van leidt tot het doel en beloont ruimschoots de moeite en kosten. Laten we achtereenvolgens wijzen op de behandeling, die elk onzer jonge huisdieren eischt om het zooveel mogelijk tot een goed vol wassen dier te doen opgroeien en beginnen we met het kalf. Er is geen dier, dat meer onnatuurlijk wordt behandeld dan het kalf, al was het alleen maar om dat men het de moedermelk onthoudt door het niet te laten zuigen. Al behoort dus de koe tot de zoogdieren, noch zij noch haar kind merken daar iets van. Toch is het mogelijk de gevolgen dier onnatuurlijke wijze van opkweeken zoo goed als onschadelijk te maken. Dat er over het algemeen zoo veel minder zorg besteed wordt aan het kalf dan aan het veulen, kan zijn grond hierin hebben, dat het eerste op vroegeren of lateren leeftijd toch maar bestemd is voor de slachtbank, en als de tijd van mesten gekomen is, wel beter zal gevoed wor den, of dat een leelijke koe evenveel melk kan geven als een mooie, terwijl een schoon paard juist door zijn schoonheid een hoogere waarde vertegenwoordigt. Aangezien dus de koe niet tot haar kind zou zeggen »neem wat in mijn adren vliet", zoo moet de stief moeder, de veehouder, in de plaats daarvan een voedingswijze volgen, die de natuurlijke zooveel mo gelijk nabij komt en dewijl daaraan niet altijd vol daan wordt, zou het kalf met recht kunnen zeggen, dat het door den mensch stiefmoederlijk wordt be handeld. Welke voedingswijze moet dus als eene goede beschouwd worden In de eerste plaats is het bepaald noodig, dat de melk, die de koe onmiddellijk na het kalven geeft, de zoogenaamde biest, aan het kalf gegeven wordt, doch daar de bakkers er gewoonlijk meer voor geven, dan de veehouder denkt van het kalf er voor te zullen krijgen, wordt ze aan den meestbiedende ver kocht. Dit is zeer verkeerd. De biest bevat be- standdeelen, die in overeenstemming zijn met de eischen, die de maag van het jonge dier als eerste voedsel stelt. Geeft men de biest niet, dan is het des te meer noodig in de eerste dagen zuivere zoete melk te geven en den overgang tot andere zoo zacht mogelijk te maken. Na 14 dagen kan men afge roomde melk geven en zoodra het kalf meer vast voedsel noodig krijgt, overgaan tot karnemelk. Het dier wijst van zelf daarvoor den juisten tijd aan. Zoodra het tanden krijgt zoekt het iets om op te knabbelen en dat is de aanwijzing, dat de maag meer vast voedsel gaat verlangen. Men kan begin nen met door de melk wat brood, haver- ofgerste- meel te mengen, later volgt dan goed hooi, let wel, goed hooi, het beste voedsel is voor geen enkel jong dier te goed. Brengen de kalvers de eerste weken op stal door, zoodra de weersgesteldheid en het jaargetijde het toelaten brenge men ze zoo vroeg moge lijk in de weide. Zij krijgen dan vrijheid van beweging, wat zoo hoogst noodig is voor de ontwikkeling van het beendergestel, den groei en den uiterlijken vorm van het dier, doch hierover willen we iater spreken. Zijn de kalvers zoo ver gevorderd, dat zij in de weide reeds goed gras eten, dan kan het toedienen van melk heel wat verminderen, zoowel wat hoe danigheid als hoeveelheid betreft. Karnemelk is dan meestal voeldoende. Toch vermijde men ook nu te plotselinge overgangen, door niet in eens de melk te onthouden. Omtrent h't aantal malen per dag en de hoeveel heid melk, die men in den eersten levenstijd het kalf te drinken geeft, wordt zeer dikwijls onnatuurlijk en dus in strijd met het belang van het dier ge handeld. Kon het kalf, evenals het veulen zuigen, dan zou men zien, dat het verscheidene malen per dag bij kleine hoeveelheden zijn dorst kwam lessehen; een bewijs dus, dat de natuur wil voeden met beetjes gelijk, maar dikwijls. Er zijn streken, en ik geloof, dat die hier niet zoo ver van daan zijn, waar den kalvers slechts tweemaal per dag wordt te drinken gegeven, maar dan ook zooveel te gelijk, dat de maag onnatuurlijk overspannen en de verteer baarheid bemoeilijkt wordt. Weet men, dat de maag van een kalf van eenige dagen oud, slechts éen liter kan inhouden, dan valt het verkeerde van tweemaal per dag drinken geven al dadelijk in het oog. Geef liever drie, desnoods viermaal per dag in kleinere hoeveelheden en bedenk daarbij dat de temperatuur van de melk ook niet onverschillig is. De vereischte warmtegraad is 25 a 30° Celsius. Hoe menigmaal hoort men den veehouder niet klagen, dat men met kalvers zoo sukkelen kan. Welnu, dat sukkelen is meest altijd het gevolg van ver keerde behandeling in den eersten leeftijd. En dit is niet te verwonderen als men bedenkt, dat de som van vele kleine verkeerdheden moet leiden tot grootere ongesteldheden. Bespraken we hierboven de voeding van het kalf, later willen w.j do verpleging behandelen. Gemengde Berichten. Aan de lotelingen J. De Jonge, I. Pik, A. Hendrikse en C. Schrijver, die dezen winter deelge- j nomen hebben aan de vrijwillige oefening in den wapenhandel en aan wie aanvankelijk een verlof was toegestaan tot 4 April, is een verlenging van verlof verleend tot 17 April a. s. Ierseke. Nadat gedurende 14 dagen van geen nieuwe gevallen van kippenmoord gehoord was, is deze plotseling op groote schaal hervat. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden op 5 verschillende erven in dezelfde buurt samen ruim 20 kippen ge dood. Te Wolfertsdijk werd jl. Zaterdagavond eene algemeene vergadering gehouden van het on dersteuningsfonds ^Onderlinge hulp". Voor eene vacature in het bestuur werd de heer M. De Kater benoemd, terwijl het aftredend lid P. Den Herder, bij acclamatie werd herbenoemd, Door den penning meester werd nu rekening gedaan voor zijn beheer gedurende het boekjaar 189293. Met inbegrip van het batig slot der vorige rekening, wezen de ont vangsten een bedrag aan van f900,18 en de uitga ven van f 28,30, zoodat de rekening thans een goed slot vertoonde van f871,88, waarvan f863,21 in de spaarbank staat ingeschreven. De uitgaven bestonden hoofdzakelijk uit bijdragen tot ondersteuning van 5 leden wegsns ziekte, waarvan het bedrag nagenoeg bestreden had kunnen worden uit de rente van het iögeschreven kapitaal bij de spaarbank. Voor nieuw aankomende led&n werd het entree-geld, in verband met het goed slot der rekening, tbars van 40 tot 50 cent verhoogd, waarna, met het oog op den vrij gunstigen toestand der kas en om daardoor meer werklieden tot deelneming uit te lokkeB, een voor stel gedaan werd, om het bedrag van de ondersteu ning voor eene volle week van 3 op 4 gld. te brengen. Over de daardoor noodige wijziging van art. 10 van het reglement, zal over 14 dagen eene bijeenkomst gehouden worden tot eene definitieve beslissing. Ierseke. Het rederijkers- en fanfarengezelschap Mozart" gaf Vrijdagavond zijn laatste winterconeert, bestaande uit eenige muziek- en twee tooneelstukken, welke laatste nog afgewisseld werden met het ko mische zangstuk Pauline" van Sein mei. Het geheel vormde, als gewoonlijk, een hoogst aangenamen avond, waarbij evenwel de opkomst niet zoo druk was als gewoonlijk. Wat daarvan de oorzaak was, is natuurlijk niet gemakkelijk uit te maken, maar zij die thuis gebleven zijn, hebben er het meeste bg verloren. Het gezelschap verkeert de laatste jaren in de gelukkige omstandigheid, dat het voortdurend dames onder zijne werkende leden telt, waardoor de keuze der stukken gewoonlijk gelukkiger uitvalt. Daardoor kon nu ook »Een ieder het zijne" of Het huiselijk evenwicht" opgevoerd worden, waarin drie dames- rollen voorkomen. De spelers in beide stukken waren voor het meeren- deel geroutineerde rederijkers, hetwelk aan hun verdienstelijk spel uitstekend merkbaar was, terwijl ook de damesrollen weder zeer goed vertolkt werden. Twee dames traden voor het eerst hier op. Hare toetreding bleek een aanwinst voor het gezelschap. Dat ook >Pauline" succes had is licht te begrgpen. Dat hebben de Semmel-stukjes gemakkelijk, vooral als zg bovendien in goede handen komen. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat door den landbouwer V. P. onder Woensdrecht een gemest kalf van 13 weken oud verkocht is voor 127,50. Het weegt meer dan 200 Kilo en zal als Paasch-kalf door een slager te Bergen-op-Zoom wor den geslacht. Te Bergen-op-Zoom zijn verleden week niet minder dan 30 miliciens der lichting van 1893 voor den dienst afgekeurd wegens ooggebreken. Twee daarvan behoorden tot twee gemeenten uit Zuid- Beveland. ('s-Heer Arendskerke en Borsele.) Op ongeveer 2 uren afstand van de eilanden Vlieland en Terschelling, in de richting van de Friesche kust, ligt een klein onbewoond eiland, 't Griend genaamd, welk eiland ruim een uur gaans in omtrek is. Ofschoon het middelste gedeelte van het land ta melijk hoog boven den waterspiegel ligt, wordt Griend bij buitengewoon hooge getijen toch meer malen overstroomd, wat echter in de zomermaanden zeer zelden gebeurt. Op het eiland zijn een paar hooge kapen of baken gebouwd, ter dienste der zee lieden. Voor eenige jaren werd Griend 's zomers vaak beweid door talrijke kudden schapen, die in het voorjaar daarheen werden gevoerd per schuit en in den herfst werden weggehaald. Gedurende den graastijd was een soort hut opge slagen, waarin een paar herders hun verblijf konden houden. Slechts eenmaal moet het gebeurd zijn dat een paar schapen geroofd zijn door voorbijvarende schepen. Het eiland dat voor groote vaartuigen moeilijk te bereiken is wegens de ondiepte rondom de kust, wordt gewoonlijk alleen met roeivaartuigen bezocht, welke bezoeken echter niet veelvuldig plaats hebben. Alleen wiervisschers en palingvisschers komen er nu en dan aan land, terwijl ook wel eens z. g. jutters het eilandje aandoen, om te onderzoeken of er ook iets uit zee is aangespoeld. Meestal worden de voorwerpen die uit zee aan komen voor buit verklaard en wordt de vinder zon der gewetensbezwaar eigenaar. In Juni is het eiland het dorado van honderden zeevogels, die er hunne nesten maken en hunne eieren uitbroeden. Het gebeurt echter vaak dat de rust der vogels gestoord wordt, doordien voorbg varende schippers even met hun boot landen om zich van een aantal eieren meester te maken. De plantengroei van het eilandje bestaat in eenige grassoorten, benevens zeekraal. De fraaie toren te Purmerland, voor eenige jaren met behulp van een belangrijke rijkstoelage hersteld, wijkt van zijn grondvesten en dreigt te zullen omvallen, indien daarin op de eene of andere wijze niet spoedig wordt voorzien. Reeds eenigen tijd geleden vermeenden eenige ingezetenen, dat het trotsche gevaarte aan eene zijde overhelde. Een daarop van gemeentewege ingesteld onderzoek schijnt dit vermoeden niet te hebben bevestigd, althans er werd niets bijzonder verricht. Geoefende oogen echter bleven hunne meening volhouden en bespeurden zelfs een steeds grooter wordende helling. Door angst gedreven, besloot een hunner met nog een paar anderen in stilte den toren te beklimmen en met behulp van het schietlood het gevaarte te looden. Spoedig bleek, dat hun vrees gegrond was, De uitslag was, dat de toren aan de Zuidzijde reeds zestig centimeters overhelt. Indien men be denkt, dat aan die zijde onmiddellijk de school met onderwijzerswoning grenst, en vele woningen daar naast en aan de overzijde staan, dan is het verklaar baar, dat men zich zeer beangst maakt. Terwijl men te Hedel een populier velde, waarin verleden jaar een eksterfamilie domicilie ge kozen had, kwam een geldbeursje met eenig geld, dat de vrouw van den in nabijheid wonenden landbouwer v. d. B. verleden jaar vermiste, weer boven waterhet had al dien tijd in het eksternesfc doorgebracht. Jl. Zaterdagmorgen werd in het kanaal -van Walcheren, even buiten Middelburg, drijvende ge zien en aan den kanaaldijk onder Koudekerke opge- vischt een in verregaanden staat van ontbinding ver- keerend lijk. Vermoedelijk is het 't lijk van zekeren A. te Mid delburg, die in het laatst van het vorige jaar vermist werd. Het lgk is naar de gemeente Koudekerke vervoerd. Door de politie te Utrecht is de hand gelegd op twee jeugdige dienstboden, omdat zij bij een bezoek, dat zg dezer dagen aan de algemeene be graafplaats aldaar brachten, van enkele grafkransen de daaraan bevestigde linten hebben ontvreemd. Die linten waren daarna gebezigd tot het ver sieren van hoeden en andere kleedings tukken, zoo dat van het zaakje nie.ts zou zijn gekomen, indien niet een harer de onvoorzichtigheid had gehad om op eene publieke plaats zich er op te beroemen, dat zij op zulk een gemakkelijke wijze aan mooi lint wist te komen en daardoor achterdocht had gewekt. Op een postkantoor in een flinke stad van Gelderland (dus niet Kampen komt iemand in de kantooruren om een bepaald bedrag aan postzegels in plaats van het gevraagde te ontvangen krijgt hij tot antwoord »de directeur is zich aan het scheren, kom dus later terug". Historisch Eene vreemdsoortige straatschenderijDe kan tonrechter te Haarlem heeft uitspraak gedaan in de zaak van een schilder te Heemstede, die op 15 Maart 11. terechtstond, ter zake dat hij iemand tegen diens wil met eene schaar den baard geheel of gedeelte lijk heeft afgeknipt. Hij werd wegens straatschenderij" veroordeeld tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hechtenis en in de kosten. Op denzelfden dag dat een gescheiden man opnieuw het burgerlijk huwelijk aanging, hertrouwde ook zijn voormalige vrouw. Beide paren vertoefden met wederzgdsche familiebetrekkingen gelijktijdig in de trouwkamer van het Raadhuis te Amersfoort. Bij het graven van een bassin, nabij de ruïne van het kasteel te Mathenessen, bij Schiedam, is een gemailleerd gouden damesringetje gevonden met het jaartal 1559, de initialen P. M. en in schild een vergeet-rnij-nietje. Het is nog volkomen gaaf. Donderdag is door een ploeg Urker visscher- lieden, bestaande uit een tiental mannen en vrouwen met de zegen zes last haring gevangen. Als men weet dat 1 last 50 tal en 1 tal 200 stuks en ze voor 1 tal 80 ets. ontvingen, is gemak kelijk te berekenen, hoe groot het buitenkansje voor ieder was. Eerstdaags wordt een nieuwe poging aange wend, om de lijken der bg de mijnramp te Anderlues ruim een jaar geleden omgekomenen boven te brengen. Alle mogelijke voorzorgen worden daarbij voor de mijnwerkers, die daartoe zullen nederdalen, genomen. Vooraf zullen ze nauwkeurig worden onderzocht of zij ook het geringste wondje of schrampje aan ge zicht en handen hebbenzg zullen baggerlaarzen aankrijgen, ondoordringbare handschoenen, maskers van ijzerdraad om hen tegen vliegen te beschermen van ontsmettingsmiddelen zal een overvloedig ge bruik worden gemaakt. Langer dan vier uur mag niemand beneden blijvenzij mogen iu de mijn niet het geringste gebruikenboven gekomen, worden zg ontsmet, gewasschen en gebaad, hunne kleeren in kokend zeepsop gestoken enz. In de N. IJselb. wordt verhaald van eenen Engelschen industriëel, Priestley genaamd, die, ge krenkt door de onverdiende beschuldiging, dat hij een uitzuiger van zijn volk zou zijn, dat hij zich verrijkte ten koste van het zweet en het bloed zijner werklieden, ten laatste, strijdensmoe, zich tot het syndicaat der Trade-Unionisten wendde met het vol gende voorstel »Ik stel om niet ter beschikking van mijn werk lieden een mijner meest bloeiende fabrieken, en te vens een bedrag van f60,000 om hen in staat te stellen die fabriek naar behooren en met vrucht te kunnen drijven. Tegen dezen volkomen afstand stel ik geen ander voorbehoud dan dat de fabriek inge richt en gedreven zal worden volgens de beginselen ea de statuten der Trade-Unions. Kunnen nu de directeuren, door de werklieden zei ven gekozen, tegen het einde van het jaar 1893 door behoorlijke bewijzen staven, dat de werklui een hooger bedrag aan loon bekomen hebben, dan dat hetwelk ik hun tegenwoordig uitkeer en dit de fabriek bloeit en vooruitgaat, dan verbind ik mij, bij notariëele akte,

Goessche Courant | 1893 | | pagina 2