Centraal Kleedingmagazijn. F. tt. C. DEN HOLLANDER. middelburg;. Naar men verneemt zal Sequah in het laatst van April alhier zijn tenten opslaan en zal hij trachten het Schuttershof af te huren. Krabbendijke. Onder de wildstroopars in dit eiland hebben die uit Ierseke eene befaamdheid en men moet erkennen, ze ontzien geen moeite om die renommée op te houden. Gewone stroopers kiezen alleen d«n naasten omtrek als terrein om hunnen hartstocht bot te vieren, die uit Ierseke daarentegen beschouwen het geheele Oosten als hun jachtrevier. De vorige week nog bekeurden de onbezoldigde veldwachters A. Koeman en C. Van Wijk een paar van die geïmproviseerde Nimrods in den Frederica- polder, op 21I2 uur afstand van Ierseke gelegen. Naar men wil zouden ze zich op hun tocht derwaarts, door Krabbendijke gaande, nog schuldig hebben ge maakt aan het verduisteren van eenige goederen, die nu juist niet precies hun eigendom waren. Een predikant uit Noord-Holland, die bij fa milie te Utrecht legeerde, had by het naar bed gaan het kraantje der gasleiding niet goed gesloten. Toen de dienstbode hem 's morgens kwam wekken, kreeg zij geen antwoord. De familie, die spoedig bjj de hand was, brak toen de kamerdeur open en vond den gast bewusteloos in bed. Met de hulp van een terstond ontboden geneesheer, waren de gestoorde levensgeesten spoedig weder hersteld. Onder de kleine bezoekers der bewaarschool ©ener gemeente bij Delft bevond zich sinds lang een drie-jarig ventje, dat bij alle anderen afstak door de verregaande slordigheid van zijn uiterlijkvooral aan aangezicht en haardos was het hem aan te zien, dat allereerste toiletartikelen voor hem onbekende grootheden waren. Een verzoek aan de ouders om hierin verandering te brengen hielp niet, evenmin het herhaalde verwijderen van het kind met de boodschap, dat moeder hem wat moest opknappen steeds kwam hij met even morsig aangezicht en hoofdhaar weder de school binnen. Toen dit ook dezer dagen weder het geval was, nam de bestuurster der school een eigenaardig mid del te baat: De jongen werd eens goed onderhanden genomen. Er werd hem ééne hand, ééne zijde van zijn aan gezicht schoon gewasschen en aan ééne zijde van het hoofd het haar netjes opgemaakt. Zoo mocht hij zich nu eens aan zijne moeder vertoonen wellicht zou deze nu de schoonmaakpartij wel willen voltooien. Of het middel de gewenschte uitwerking had O, neen. Onder een vloed van woorden kwam de vrouw verhaal halen over de beleedigiag haar aangedaan, en in plaats van de belofte om voortaan haar plicht beter te betrachten, gaf zij de verzekering, dat zij zich niet zou laten dwingen In de woning van den jachtopzichter van baron S. te Eijsden is eene bom geworpen, bestaande uit eene doos, gevuld met oud ijzer, buskruit en eene dynamietpatroon. Eenige meubels werden vernield persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Daar deze jachtopzichter onlangs ter zelfverdedi ging een strooper aldaar gedood heeft, wordt het gebeurde daarmede in verband gebracht. Dezer dagen is in het Yaltherveen, in de nabij heid van de Romeinsche brug, een gedeelte van een wagen gevonden, uit de oudheid afkomstig. Het voorwerp zal in het Museum van Oudheden worden geplaatst. In verband met de aanwezigheid van deze brug in het veen zijn dergelijke vondsten van belang ©n wordt dan ook terecht de aandacht van de veen arbeiders daarop gevestigd. De meid van den landbouwer D. De Vos te Sas van Gent was voor een paar dagen ges'or ven. Het mensch was aartsgierig geweest en moest wel geld hebben. Men vond echter niets, totdat men het bedstroo, dat reeds weggeworpen was, onderzocht en daarna ingenaaid aantrof, 2 pakjes gouden tientjes de som vertegenwoordigende van f 990. De eerste vereeniging v n wiel rijdsters is te 's-Gravenhage opgericht onder den naam van Honni soi qui mal y pense". Twaalf wielrijdende dames zijn reeds toegetreden. Vrijdagochtend acht uur woedde boven Gro ningen een kort maar hevig onweder. De bliksem trof' den toren der Josephkerk en verbrijzelde een gedeelte van een muur. Daarna sloeg hij in de vleeschhouwerij van Van Gelder, waar een begin van brand ontstond, welke spoedig gebluscht werd. Een huisgezin te Buiksloot was voornemens met de Purmerender boot te vertrekken. De moeder met het jongste kind op den arm, een beetje laat zijnde voor de boot, die te half tien in de richting van de Beemster zou afvaren, stuurde haar doch tertje van twaalf jaar vooruit, om dea kapitein van de boot te verzoeken, even te willen wachten. Het meisje spoedde zich vooruit en in haar ijver om het verzoek over te brengen, stapte zij naast de loopplank en viel tusschen den steiger en de bootte water. Mol, de walkneeht, bukte zich onmiddellijk voor over om het kind te grijpen, hetgeen hem ook ge lukte, maar door den feilen westenwind werd de boot tegen den wal gedrukt, zoodat hij verplicht was hoofd en lichaam te bergen om niet bekneld te ge raken. Hjj moest het meisje loslaten met het onge lukkig gevolg dat het kind door den stoot van de boot tegen den wal verpletterd werd. Zoo spoedig mogelijk werd het opgenomen en naar het in de onmiddellijke nabijheid gelegen huis van den genees heer gebracht. Helaas, deze kon slechts den dood constateeren, die weinige oogenblikken na het onge luk moet zijn ingetreden. Luitjes (Travailieur), mede-uitgever van De Arbeiderzal waarschijnlijk met Mei a. s. Sappemeer metterwoon moeten verlaten. Niemand wil hem daar een huis verhuren. Ederzeel, de man die door Johanna Dietrich, de kasteleines uit de »Stad Barmen" te Amsterdam, Ma-mdagavond in het hoofd werd geschoten, is in hot gaathuis aan zijn wonden overleden. Van góed ingelichte zijde meldt men aan Ons Zuiden, dat er eerstdaags eene beweging in marine kringen is te wachten, om van den Minister betere verzorging der Zondagsrust te verkrijgen aan boord der oorlogsschepen. Dit initiatief wordt meer speciaal genomen naar aanleiding van het feit, dat aan boord der dezer dagen in het vaderland teruggekomen Friso, die gedurende 107 dagen op reis is geweest, geen enkele Zondag door de bemanning is kunnen gevierd worden. Voor Alexandrië b. v. is op Zondag kolen geladen, ten einde des Vrijdags, op welken dag de Muzelmannen rustdag houden, de godsdienstige over tuiging der Egyptenaren niet te kwetsen. In 't Oldambt is een schoenmakersbond opge richt, die zich ten doel stelt om de ingezetenen van Finsterwold, Midwolda, Veendam, Noordbroek, Win schoten en Stadskanaal te bewegen, niet langer fa- brieks8choeisel te koopen, maar de schoenmakers in hun woonplaats te begunstigen, en om óf contant óf na 3 maanden te betalen, opdat de schoenmakers niet te veel in het kryt geraken bij de leveranciers van leder. (U. D.) Sedert Juni was voor het kantongerecht te Hoogeveen aanhangig eene procedure over de terug gave van den koopprijs van een paard, dat gestorven was aan een verborgen gebrek, hetwelk vóór den verkoop bestaan zou hebben en door den kooper niet kon worden opgemerkt. Deze zaak is thans bij eindvonnis beslist in 't voordeel van den eischer. De gedaagde, de verkooper van het paard, zal dus moeten teruggeven den koopprijs f 170, en betalen de kosten waarin hij is veroordeeld, ad f 346,741/2, plus zijn advocaat en zeven door hem voorgebrachte getuigen. Het gezegdedie pleit om eene koe geeft er al licht een op toe, is in deze dus meer dan dubbel bewaarheid. Gedurende regenachtig weder hoort men dik wijls klagen over het verrotten van boonen in den grond. Een zeer eenvoudig middel om dit tegen te gaan bestaat hierin, dat men de boonen, vóór men ze zaait, goed van olie, bijv. raapolie, voorziet. De ondervinding zal leeren, dat het middel goed is. Zooals men zich berinneren zal, kwetste ge- ruimen tijd geleden de heer Oscar Carré zich ernstig aan het linkeroog en langen tijd moest hij dit be dekt houden met een verband. De geneesheeren hoopten gewonnen spel te hebben dezer dagen even wel nam de ongesteldheid zulk een ernstigen keer, dat zij het voor 't behoud van het andere oog on vermijdelijk hebben geacht, het gekwetste oog weg te nemen. De operatie is uitstekend gelukt en de toestand van den heer Carré is naar omstandigheden zeer goed. (Echo). Tengevolge van den hevigen storm uit het Zuidwesten is Donderdagvoormiddag in het Mastgat, onder de gemeente Bruinisse, een schip gezonken, geladen met steen, vermoedelijk bazalt, bestemd voor den polder Borsele. De opvarenden, schipper, vrouw, kind en knecht, zijn allen gered. Vrijdagmorgen heeft, bij een geweldigen rukwind, op het Krammer een schip, dat ook met basalt geladen moet zijn, zijn mast en tuig overboord gezeild. De door schippers van Bruinisse geboden hulp werd afgewezen. Schipper Van de Klooster van Ouddorp, die Vrij dagmorgen op den Vlieger verdronken is, moet onder het grijpen door de zeilschoot overboord geslagen zijn. Hij moet gehuwd omstreeks 35 jaren oud en vader van vijf kinderen zijn. De stoomboot Stad AntwerpenVrijdagmorgen van het Zuid Bevelandsch kanaal komende, kreeg zooveel water over en aan boord, dat het vuur uitdoofde, zoodat zij, met de fok verder varende, gezonken is en vermoedelijk verloren zal zijn. Zonder do hulp van een visscher van Ierseke, aldaar tegenwoordig, zou de equipage vermoedelijk verdronken zijn. De stoomboot Amsterdam nam de equipage over en bracht ze te Bruinisse aan wal. Alleen de kapitein heeft nog eenige kleedingstukken kunnen redden. Terwijl de lading van de Stad Antwerpen hoofd zakelijk vaten machine-olie, reeds overal heen drijft, zijn Vrijdagmiddag eenige Bruinisser schippers uit de haven gevaren om die op te visschen, wat waar lijk met zulke zware storm-, sneeuw- en hagelbuien geen spelevaren is. Een mosselschuit uit Bruinisse werd Vrijdagmiddag, terwijl zij aan den steiger te Zijpe werd gelost, door de stoomboot Amsterdam aangevaren en zwaar lek geloopen. MCt De knecht van den kruier Hermans te Am sterdam, die den vorigen zomer op de Handelskade aldaar zijn been verloor door overrijden door een locomotief, zou deze maand het gasthuis met een houten been verlaten hebben. Thans is echter ge bleken, zegt het VI. Blad, dat hetzelfde been nog verder moet afgezet worden, daar er zoogenaamd wild vleesch is bijgekomen. De man wil hierin echter niet toestemmen. De ongelukkige heeft een vrouw met vijf kinderen en het geheele huisgezin is door het ongeval in armoede gedompeld. De arme vrouw had zich vervoegd bij het spoorwegbestuur om eenigen onderstand ook verzocht zij in een zaakje te worden gezet, maar men wilde er niets van weten, d ar ver klaard werd dat het ongeluk de eigen schuld van den man wasmen bood de vrouw f 10 aaD, doch dit geld heeft zij geweigerd. Men schrijft uit Utrecht aan de N. R. Ct. Dat er onder de landbouwende bevolking uit den omtrek, die des Zaterdags onze stad bezoekt, velen zijn, die behalve hunne producten ook nog een kwaad geweten mede ter markt brengen, bleek Zaterdagochtend op de Botermarkt maar al te dui delijk. Toen onze beide bekende rechercheurs daar onver wacht binnentraden, ontstond er plotseling een ware opschudding onder den hoop vrouwen, voornamelijk aan die zijde waar natuurboter" te koop is gesteld. Haast alle koopvrouwen stonden op en verborgen, onder luid gelach van het publiek, sommige voor haar staande manden en vaten onder hare rokken en keken daarna weer in het rond»alsof zij van den prins geen kwaad wi?ten". In Frankfort a/M. ontbreekt in vele straten het nummer 13, of wel wordt dit bij het overnam- meren weggelaten. Het gemeentebestuur heeft daar- j door ge\ olg gegeven aan den wensch van vele eige- naars van huizen, die meenen, dat een huis, 't welk dit z.g. ongeluksnummer draagt, minder waard zal zijn. Te Parijs moet dit ook het geval zijn. Voor- j zeker een zonderling staaltje van bijgeloof in dezen tijd en dan nog wel by de inwoners van een groote I stad Nabij Parijs is den passagiers van de stoom tram Place de l'Etoile—Saint-Germain het volgende overkomen, dat eenigszins denken doet aan de spoor- wegavonturen in het verre Westen. In den laten avond reed de tram door de gewoon lijk rustige voorstad Puteaux, toen de machinist een man gewapend met een dikken stok op het spoor zag staan. Hij liet de tram ophouden om den man niet te overrijden, en ging van de machine om hem te vragen, waarom hij niet wegging. Zes kerels, die zich verborgen hadden gehouden, sprongen nu te voorschijn en vielen den machinist aan, alsook den stoker, die zijn kameraad ter hulpe was gesneld. De laatste werd met een stomp wapen ernstig gewond. Gelukkig schoten op dit oogenblik de conducteurs en enkele passagiers toe en dreven de roovers op de vlucht, zonder dat deze eenig voordeel behaalden bij hun poging om de tram te plunderen. Een rijk Turksch koopman, die met zijne fami lie te Constantinopel was aangekomen, heeft, in eenen aanval van jaloerschheid, zijne vrouw, zijne zuster, zijne schoonzuster, een brigadier'der Otto- mansche politie, en een ambtenaar van het keizerlijk bestuur vermoord. Hij beroofde zich daarna van het leven. De volgende maand komt te Nieuw-York de postzegel-verzameling van den Beursman Da Coppet onder den hamer, bestaande uit 18,000 stuks, allen van de Nieuwe Wereld, verdeeld in 2800 partijen, waarvan ©en beredeneerde catalogus verschenen is. Een Italiaansche hertog, die reeds de ongeloofelijke som van f 2,400,000 aan zijne verzameling moet hebben besteed, gaat in persoon de veiling bijwonen. Er moeten aanzienlijke commission gegeven zijn door den Czaar, den Hertog vm Edinburg, baron Roth schild e. a. Men verwacht dat do verkoop een 50,000 dollars zal opbrengen. Een postzegel van Britsch Guyana A° 1850 wordt niet onder de 600 dollars toegeslagen, maar volgens den catalogus behoort »dit juweel" het dubbele op te brengen. Het gebeurt wel eens, en 't is niets ongewoons voor een goudsmid, dat eene hem welbekende, voor name familie hem verzoekt om eenige gouden sie raden op zicht te zenden en dat hij deze den vol genden morgen terug ontvangt met de boodschap, dat er geene keuze bij isde voorwerpen hebben intusschen den vorigen avond dienst gedaan op eene partij. Dat kunststukje werd door eene zekere dame te Liverpool heel vaak in praktijk gebracht en toen zij dezer dagen den juwelier weer liet verzoeken om haar eenige sieraden op zicht te sturen, zond hij haar een zeer fraai paarlen halssnoer van enorme waarde, 's Avonds bevond hij zich echter op het concert, waar de dame ook tegenwoordig was, die aller oogen op zich vestigde door het kostbare sie raad. De juwelier zette zich bedaard op den open j stoel naast haar en fluisterde haar onder de muziek toe: »'t verheugt mij te bemerken, mevrouw, dat u ditmaal eene keuze heeft kunnen doen." Hoewel men zou meenen, dat de Panama geschiedenis den Franschen ondernemingsgeest had geknakt, schijnt dit toch volstrekt niet het geval. Er is namelijk sprake van nieuwe grootsche plannen. Een Fransche maatschappij is niet meer of minder voornemens dan den vaarweg op den Atlantischen Oceaan tusschen Ierland en New-foundland electrisch te verlichten. Tot dat doel zouden tien groote, van reusachtige eleetrische reflectoren voorziene toren- vormige luchtschepen op een afstand van 200 En- gelsche mijlen van elkander worden gestationneerd, vast geankerd in den bodem der zee en door elee trische kabels met elkander verbonden. Hoe die on derneming winstgevend zal kunnen worden gemaakt, daarover schijnen de ontwerpers van het plan zich het hoofd niet te hebben gebroken. Een commissaris van politie te Parijs maakte zich van kant, omdat hij sedert eenigen tijd zijn geheugen had verloren en vreesde dat niet weer te zullen terugkrijgen. Op deze wijze krijgt hij het zeker niet terug. Te Leeds bevindt zich in de gevangenis een jongmensch van 16 jaar, Arthur Shaw genaamd, die veroordeeld werd tot twee maanden gevangenis straf wegens aanranding van een meisje te Halifax. Toen hij uit de gevangenis ontslagen zou worden bleek het, dat hij nog meer op zijn kerfstok had en dat hij de moordenaar was van Suzanna Towns, een vrouw, die hjj om het leven bracht om in 't be zit te geraken van enkele rampzalige centen. De jeugdige misdadiger legde een volledige bekentenis af en verklaarde het slachtoffer met een hamer de hersenpan te hebben verbrijzeld. Daarna doorzocht hjj het huis, doch hij vondt niets van zijn gading, dan een paar centen. De vrouw was den dag na het gebeurde in het gasthuis aan de bekomen ver wondingen overleden. Een zonderling voorval had Zondag jl. plaats in de parochiale kerk van zeker dorp in Kent (Engeland). De klokken waren reeds geluid voor de godsdienstoefening, van 's morgens. Reeds was de schare der geloovigen gezeten, toen het bleek dat de dominé er niet was. Toen hij weg bleef besloot de kerkeraad eens bij hem te doen infor- meeren wat er aan haperde en tegen de verwach ting in vond men dominé in blakenden welstand de goede man had den heelen dienst vergeten en had er in 't geheel niet aangedacht, dat het Zondag was Uit Napels wordt bet overlijden bericht van den 85jarigen Noorschen taalgeleerde Ohristiaan I Joachim Mohn, een man, die niet minder dan zestig talen voor het ineereiideel Oostersche verstond. Ingezonden Stukken. M. a. R. Meerderen met mij, die van plan geweest zyn den heer Van Schelven te dienen op zijn burger jongen" en »pennelikker", doch dit niet deden om door den heer Van Schelven niet gedoopt te worden met den naam van lafaard als onbekende schrijvers, meerderen met mjj brengen daarom den dank toe aan Adspiranta, die op onovertreffelijke wijze hunne gevoelens heeft vertolkt, waardoor zij wel vertrou wen dat de heer Van Schelven genezen zal zijn van het geven van ongevraagde adviezen. U mijnheer de redacteurdank voor uwe wel willendheid om langs dezen weg Adspirant1 onzen dank te kunnen ©n mogen betuigen. Goes, 20 Maart 1893. Z. Reclame. Keuze ïii de nieuwste Fransche en Engelsche {Stoffen voor levering; naar maat. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Ten overstaan van notaris Paardekooper Over man is jl. Zaterdag te Oudelande ten verzoeke van de wed. en erven van J. Oele verkocht0.99.76 H.A. bouwland te Ellewoudsdijk in Divershoek aan de wed. J. Oele te Oudelande qq. voor f 233 per 39 A. 24 cA. is f 592,36 72 Aren dito aldaar aan de zelfde voor f 238 per 89 A. 24 cA. is f 436,69, be nevens f 83,38i/s voor Tarwe1.22.40 H.A. dito aldaar aan dhr. H. A. Mol te Oudelande voor f 225 per 39 A. 24 cA. is f 701,26; 1.49.10 H.A. dito aldaar aan denzelfden voor f 273 per 39 A. 24 cA. is f 1037,32, benevens f 52,33 voor Tarwe, en 0.56.20 H.A. dito aldaar in 't Zwint aan denzelfden voor f 350 per 39 A. 24 cA. is f 501,27, benevens f 66,661/8 voor Tarwe, alles onverminderd 12 i/g pet. voor on kosten. Vrijdag jl. zijn door den heer W. Pelle voor zijne principalen te Ierseke verkocht: 50,000 aan geslagen pannen van f 23 tot f57 per duizend voor f2180; 15,000 twijfelaars van f36 tot f 43 per dui zend voor f 614, 20,000 atsteeksel van f2,45 tot f2,51 voor f510; 100,000 oesters van rijksdaalder en daarboven voor f 17, f 1,700, samen f5004, alles onverminderd 10 pet. verhooging. Burgerlijke Stand van Goes van 17 tot 20 Maart 1893. Eerste Huwelijksafkondiging 19, van Abraham Kornelis Boluijt, 38 j. jm., te Goes en Wilhelmina Gerardina Mispelblom Van Altena, 28 j. jd., te 's-Gravenhage. Marktberichten. ROTTERDAM, 20 Maart 1893. In Vlas op het land was eenige handel tegen 4046 stuivers. De aanvoer bedroeg heden 17000 steen blauw en 4000 steen wit. Er was matige vraag; het blauwe is tegen 3850, het witte tegen 36 —42 stuivers verkocht. Aardappelen: blauwe 1,20 a f 1,30, jammen 1,40 a f 1,60. Granen Witte Boonen 25 ets. lagerBruine Boo ne n 25 ets. lagerKanariezaad 50 ets. lager. Buitenlandsche zeer stilMeel zonder zaken. TARWE (jarige)f 4,50 a f 6,70 (nieuwe)- ROGGE (nieuwe)- 4,50 - 5,30 WINTERGERST- 3,20 - 4,30 ZOMERGERST- 3,20 - 4,— HAVER (nieuwe)- 2,— - 8,75 PAARDENBOONEN - 5,50 - 6,20 WITTE BOONEN - 4,75 - 7,75 BRUINE BOONEN - 4,75 - 7,50 BLAUWE ERWTEN- 6,— - 7,50 KANARIEZAAD- 14,50 - 16,50 Advercentiën Geboren MARIA ANNA, dochter van J. J. GOEDHART en A. M. BUIJSROGGE. Rotterdam, 16 Maart 1893. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, onze veel geliefde vader P. DEKKER Cz., in den ouderdom van ruim 78 jaar. Namens kinderen en behuwdkinderen C. DEKKER Pz. J. DEKKER Pz. M. DEKKER Pz. JAC0. DEKKER Pd. J. BEENHAKKER- Maria Dekker. JACOMINA WAGENAAR— Wed. G. Dekker Pz. Werneldinge, 15 Maart 1893. Strekkende deze zoowel tot algemeene als bijzondere kennisgeving. Heden overleed tot mijne diepe droefheid mijn geliefde echtgenoot de Weled. heer A. T. VAN DEN BOO^f, in den ouderdom van 63 jaren, in leven Hoofd-Inspecteur over het bouwen te Rotterdam. Mevr. de wed. A. T. VAN DEN BOOM Temperman. Rotterdam, 18 Maart 1893.

Goessche Courant | 1893 | | pagina 2