limwe Houtwaren, een Huis Advertentiën AANBESTEDING. AANBESTEDING. Openbare Verkooping op Vrijdag 16 December 1892, Planken, Delen, Lallen enz., BIGGEN en LOOPVARKENS en eene parlij nieuwe Zakken. verkoopen: op Donderdag 22 December 1892, 2" verkoopen: op Donderdag 22 December 1892, een perceel Bouwland, heid geweigerd een dergelijk voorstel spoedeiscliend te verklaren om het later met 150 stemmen meer derheid wéér wel urgent te stellen. Het is dus alwéér niet te beslissen wat het lot van het voorstel zal zijn. In Italië is een eigenaardig verkiezingsgeknoei aan het licht getreden. Een zekere heer Zuccaro Floresta was candidaat voor de Kamer in het district Erancoville. De minister Griolitti verzocht hem die candidatuur in te trekken, teneinde den candidaat Fulci gekozen te krijgen, doch Zuccaro stemde daarin alleen toe, op voorwaarde, dat de minister hem eene schriftelijke verklaring gaf, dat hij tot Sonaatslid zou worden benoemd. Dit is geschied, doch de Senaat heeft de benoeming van den heer Zuccaro vernietigd. Men acht echter die vernietiging onwettig, omdat de gekozene, afgezien van de wijze waarop hij Se naatslid is geworden, alle vereischten daartoe bezit. In Spanje is een nieuw ministerie opgetreden het oude, conservatief in de politiek, is gestrand op de bescherming, die het bleef verleenen aan den be kenden burgemeester van Madrid, die op de zonder lingste wijze met de financiën omsprong. Dit was zelfs den conservatieven in de Cortes te kras en zoo is het ministerie-Canovas door zijne eigene partij omver geworpen. De liberale oud-minister Sagasta zal nu weder een ministerie trachten te vormen, waarna vermoedelijk de Cortes zal worden ontbonden. Er komt dan ongetwijfeld eene sterke liberale meer derheid, want in Spanje wijzigt zich de uitslag der verkiezingen altijd naar den geest van de regeering, die aan het roer is. Gemengde Berichten. Aan de firma L. Smit Zoon te Kinderdijk is opgedragen het leveren van een stoomboot, ten dienste der oestercultuur van de firma Wed. J. H. C. Kakebeeke Gz. te Iersekendam. De fabriek »De Schelde" te Vlissingen zal daarvoor gereed maken de stoommachine en de machinale lcorinrichting. Het is algemeen bekend, dat bij herhaling in deze gemeente door honden konijnen van ingezetenen uit de hokken worden gehaald en de beesten later dood onder den grond begraven worden gevonden. Dit geschiedde gisternacht omstreeks een uur ander maal. Een bewoner van de Voorstad hoorde te bed liggende gerucht op zijn erfonmiddellijk begaf hij zich naar buiten en eer hij het kon verhinderen, had een groote donkerharige hond een konijn uit een zijner hokken te pakken en verdween daarmede van 't erf. Later is gebleken dat de hond in dien nacht verschillende erven in deze gemeente heeft bezocht, zoodat er een achttal konijnen worden ver mist, zelfs lagen er drie dood gebeten onder een hok. Wemeldingre. Werd onze burgemeester in den nacht van den 4n op den 5n dezer opgeklopt door iemand, die zich niet wilde bekend maken en, toen de deur wijselijk niet geopend werd, met eene be dreiging heenging, in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. werd bij hem eene ruit ingeslagen. Of er verband bestaat tusschen het eerste bezoek en die kwajongensbaldadigheid weet men njeL 't Is te hopen, dat de zaak uitkomt en de dader streng wordt gestraft. lerseke. Het fanfarengezelschap Mozart" en het Rederijkersgezelschap gaven Vrijdag hun eerste winter-soirée, waarbij 6 muzieknommers, benevens een tooneelspel getiteld Stille Jan" en een blijspel »Flik en Flok" werden ten beste gegeven. Zoowel de inhoud als de wijze van uitvoering werden zeer toegejuicht en het geheel vormde een hoogst aange nomen avond. Vooral de Rederijkers hebben sedert verleden jaar goede krachten gewonnen. Heinkenszand. Gisteravond kregen in een herberg alhier twee jongens ruzie, waarbij de een J. B. den anderen P. v. M. met een mes een steek in de linkerzijde toebracht, zoodat onmiddellijk ge neeskundige hulp verleend moest worden. De dader, die de herberg verliet, had het mes weggeworpen, dat hedenmorgen de politie in handen is gekomen. Proces-verbaal is van het voorgevallene opgemaakt. Beide personen zijn ongehuwdde dader is 18 jaren oud. Hansweerd. Gisteravond werden er door eenige ingezetenen alhier groote wan ordelij kh eden gepleegd. Bij zekeren F. K. werd de deur der woning inge trapt, en werden de inwoners bedreigd, aan eene andere woning vond men er pleizier in glasruiten te verbrijzelen. De politie een en ander te weten komende spoorde de daders spoedig op en trachtte hen tot bedaren te brengendoch te vergeefs. Na een heftig verzet, waarbij de politie nog verwond werd, gelukte het haar een der baldadigen achter slot te brengen. Ter voorkoming van verdere ongeregeldheden ware 't te wenschen, dat in dezen een gestrenge straf werd toegepast. Vrijdagavond werd door de Belgische sleepboot Klamper te Hansweerd binnengebracht het Neder- landsch tjalkschip Aaltje Frummelschipper J. Bakker, beladen met maïs, komende van Antwerpen. Genoemd schip heeft bij Walsoorden aan den grond gezeten, en werd door genoemde sleepboot aldaar afgesleept. Het schip ligt thans te Hansweerd in het kanaal vastgemeerd. (M. Ct.j Door een groot getal winkeliers te Breda is tijdens de St. Nicolaasdrukte een nieuw practisch reclamemiddel toegepast. De winkeliers nl. ruilden hun enveloppes met bedrukt hoofd. Hierdoor kwam het bijv. dat banketletters werden ontvangen in een papier, waarop een enveloppe met den naam, doch welke enveloppe deed denken, dat de inhoud van het pakje afkomstig was van een handelaar in oud lood, ijzer enz. Hierdoor ontstonden niet alleen de aardigste gissingen bij het ontvangen van pakjes, maar de adressen van vele winkeliers of magazijn- houders kwamen onder ieders oogen. De toestand te Appelscha begint gunstiger te worden. Sedert de laatste acht dagen is geenerlei onordelijkheid voorgekomen, en een gedeelte der buitengewone politie is dan ook reeds teruggekeerd naar hare standplaatsen» Te Rotterdam zijn Zaterdag ongeveer duizend losse werklieden van gemeentewege, tegen een loon van 1.50 per man en per dag, aan het opruimen van de sneeuw gezet. Aanvankelijk was een loon van een gulden geboden, dochdaarvoor kon men geen menschen krijgen. Zaterdagnacht is op het station Venendaal een hulparbeider door een der nachtgoederentreinen overreden en gedood. Men wordt gewaarschuwd om op zijn hoede te zijn met zekeren C. A. Borrestein, vroeger zooge naamd directeur van de veoverzekering-maatsckappij »de Eersteling" te 's-Gravenhage, welke aldaar en elders vele slachtoffers maakte. Genoemde Dorrestein fungeert thans in Amerika als landagent der Watch ins. Company, gevestigd te New-York, Broadway. Hij tracht Hollandsche werkkrachten naar Amerika te lokken onder schoone beloften, waarvan weinig vervuld wordt. Thans worden in Hollansche bladen huwelijksadvertentiën geplaatst om meisjes naar Amerika te doen komen. Dat er, meer dan men denkt, nog eerlijke harten kloppen onder den werkmanskiel, werd Dins dagochtend bewezen. Aan een perceel te Amster dam stond een bak met vuilnis, papieren, touw, afkomstig van Sint-Nicolaaspakjes, zooals men die na den strooiavond aan verscheiden huizen zien kan. Een jongen slenterde daar langs en vond een heel klein bordpapieren doosje, dat hij, zonder verder bezien, bij zich stak. Bijna te zelfder tijd had men in het perceel de zekerheid bekomen, door het bezoek van den gever, dat een juweelen ring, die verstopt was in eenz.g. surprise, niet was gevonden. De bewuste jongen nu vond, toen hij thuis was, en het doosje opende, daarin een mooien ring en toonde dien zijn vader. Deze, een werkman, die hard moet ploeteren om den schoorsteen rookende te houden (het is op 's mans uitdrukkelijk verlangen, dat wij zijn naam niet noe men), toog van zijn woning in de Willemstraat onmiddellijk opweg en kwam na eenig onderzoek bij haar, die den ring vermiste. De ronde timmerman weigerde zelfs een belooning en nam alleen het voorstel om zijn zoon bij de firma als loopknechtje te zien opgenomen. (Echo.) Te Nijemirdum is in een snippennet een koningsarend, met een vlucht van ruim 6 voet, mannelijk geslacht van Johannes Marinas Jacobus Schrijver en Janna Meeuwse. Verkoopingen en Verpachtingen. Een kastelein smaakte het genoegen, dat een zekere vereeniging hare vergaderingen in zijne kleine herberg hield. De vereeniging nam sterk in bloei toe en 't pleit zeker voor 's kasteleins doorzicht, dat hij, voor nog klachten over te weinig ruimte waren ingediend, een grooter café ging huren. Toen nu de vereeniging dezer dagen voor 't eerst in het nieuwe, ruime lokaal vergaderde, moest er natuur lijk hulde aan den kastelein worden gebracht. Door verschillende leden werd er gesproken, woorden als welzijn, hulde, bloei, enz. deden ruimschoots dienst en menig glaasje cognac, jenever on bier werd in- tusschen uitgedronken. Toen werd door een niet- lid het woord gevraagd, dat hem door den voorziter werd verleend, mits hij zijn naam bekend maakte. Aan deze voorwaarde werd voldaan en hij begon »Mijneheerengij hebt allen van uwen president gehoord, dat mijn naam Van der M. is en ik kan hier nog bijvoegen, dat ik de betrekking bekleed van rijksveldwachter, en daar het niet is geoorloofd in deze localiteit sterken drank te tappen, acht ik mg verplicht al de glaasjes, die met sterken drank gevuld door den kastelein zijn toegediend, te onder zoeken en de namen der gebruikers op te nemen. Ik heb gezegd Er werd na deze speech heelemaal niet geapplau disseerd (Rott. Nbl.) Omtrent de merkwaardige vondst uit het bronzen tijdvak, meldt men uit Baarn nog het vol- Ongetwijfeld behoort de Vuursche (oudtijds Fo- resta of het Woud) tot de eerstbewoonde streken van ons vaderland. Niet alleen pleit hiervoor de groote offersteen of hunebed aldaar, maar ook de talrijke grafheuvels, die voor omstreeks 50 jaren onder leiding van den toenmaligen predikant ds. Moll zijn opgegraven. Ook thans heeft de werk man, die de drie geraamten vond, een oude Ger- maansche begraafplaats ontdekt. De heuvelvorm was nog duidelijk waar te nemenzelfs heeft de be richtgever op kleinen afstand er van een tweede heuveltje ontdekt. Ook verder boschwaarts in wor den dergelijke verhevenheden gevonden. De oudheid kundigen zouden dus hier met groote waarschijn lijkheid nieuwe vondsten kunnen doen. Het is echter te hopen, dat deze aan bekwame leiding worden toevertrouwd, want onze werkman heeft het gevon den bronzen voorwerp in stukken geslagen, hopende onder de korst van kopergroen een kostbaar metaal te zullen vinden. De eigenaar van het gevonden bronzen werktuig heeft reeds een aanvraag tot verkoop ontvangen ten behoeve van het Oudheidkundig Museum te Leiden. 34le Staatsloterij, 3e kl. Trekking van Maandag 12 Dec. Ie lijst. f 20008800. 1500: 2712. 1000: 5821 7381 10440. 400: 1612 7959. 2009249. 100: 1501 8739 10004 10319 13831 16052. 45: 3562 3569 3667 6712 8230 8364 8367 8386 8393 8397 8423 8429 8458 12223 12249 15999. Burgerlijke Stand van Gos3 van 9 tot 12 Dec. 1892. Geboren 10, Pieternella Wilhelmina, d. v. Gerard Verheule en Adriana Cornelia Wessels. Levenloos aangegeven 11, een kind van het Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 13 Dec. Goes, huizen, Pilaar. 14 Kruiningen, boomen, Gallis Merens. 14 Nisse, hofstede, De Ronde Bresser. 14 Nisse, huis en erf, De Ronde Bresser. 14 - Goes, inboedel, Piiaar. 14 Ovezand, diversen, Holimann. 15 's Gravenpolder, boomen, P. Overman 15 i Goes, panden, Bauk van Leening. 16 Borsele, houtwaren, De Vos. 16 - 's-lleer Arendskerke, boomen, De Ronde Bresser. 16 Ileinkenszand, boomen, De Rondo Bresser. 17 Wetneldinge, huis en land, Gallis Merens. 21 Baarland, hoornen, V. d Kloes. 21 Kwadeadamme, huis en erf, M ulock Houwer. 22 w Si-hore, huis eu land, Prins. 22 Waarde, huis eu land, Prins. 23 Goes, hofstede en land, Pilaar. 30 - Kapelle, Hakhout en boomen, Gallis Merens. 1893. 1 1 Mrt., Baarsdorp, inspan, meubelen, De Ronde Bresser. 2 Baarsdorp, De Ronde Bresser. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 20 Dec. Goes, afbreken en opbouwen schuur, J. H. Hannink. 23 i Middelburg, onderhoud van het kanaal door Znid-Beveland, gedurende 1893, 1894 en 1895 (raming f23170 p. jaar). Rijks-Ingenieurs. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATEE. LAAGWATER. Voorm.J Nam. Voorm. Nam. 13 December 10.18 10.49 4.14 4.48 14 11.20 11.49 5.19 5.50 15 0.14 6.19 6.44 16 7> 0.37 1.— 7.7 7.30 17 1.21 1.41 7.51 8.11 18 2.1 2.19 8.31 8.49 19 2.37 2.55 9.7 9.25 Marktberichten. ROTTERDAM, 12 December 1892. Vlas op het land zonder zaken de aanvoer bedroeg 21000 steen blauw en 1209 steen wit, dat tot vorige prijzen werd verkocht. Van Ajuin 3000 balen a/2 a 2,10. Aardappelen: Blauwe ƒ1,30 a 1,40, jammen ƒ1,50 a 1,70. Granen: Bui- tenlandsche onveranderdMeel stil. Winter- gerst 10 ets. lager, Zomergerst 15 ets. la ger, Paardenboonen 10 ets. lager, Blauwe Erwten 25 ets. lager. TARWE (jarige)5,25 a 6,50 (nieuwe)- 4,75 - 6,90 ROGGE (nieuwe)- 4,50 - 5,50 WINTERGERST- 3,50 - 4,50 ZOMERGERST- 3,40 - 4,40 HAVER (nieuwe)- 2,25 - 3,60 PAARDENBOONEN - 5,75 - 6,25 WITTE BOONEN - 5,50 - 7,50 BRUINE BOONEN - 6,75 - 8,25 BLAUWE ERWTEN. - 6,50 - 8,— KANARIEZAAD- 16,50 - 18,— KOOLZAAD (nieuw) - 14,— Heden overleed zacht en kalm, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde zuster, behuwdzuster en tante ANNA MARIA DE WITTE, in den ouderdom van ruim 79 jaren. Namens de Familie, L. A. KNITEL. Goes, 9 December 1892. Die iets onder hunne berusting of te vorderen hebben van of verschul digd zijn aan de nalatenschap van dhr. Anrnout Wisse, gewoond hebbende te lersekeen aldaar overleden den 24 Oc tober 1892, gelieven daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Nptaris MULOCK HOUWER, vóór 24 December a. s. Zij, die genegen zijn aan de NIEUW JAARS-COMMISSIE te leverenongeveer 350 Kilogr. Amerkaansch Baak- spek, waarvan hoogstens 13 stuks in éen kist gaan, 800 Kilogr. Tarwe Winkelbrood, 150 Hectol. Steenkolen, kunnen hun inschrijvingsbiljet indienen hij den eerstondergeteekende, vóór of op Donderdag den 15 December a. s., des mid dags te 12 uren. Inschrijvingen van minstens 50 K.G. Spek en 100 K.G. Brood kunnen worden aangenomen. Stipt zal op deugdzame qualiteit worden gelet. De levering zal moeten plaats hebben in het Weeshuis van het Spek op Don derdag den 29 December e. Jc., des namid dags precies te 3 uren, en die van het Broodop den dag der bedeeling's morgens te 8 uren, terwijl den volgenden dag, des morgens te 9 uren, de Steenkolen op den wal bij het schip of uit het pakhuis zul len ontvangen worden. De Commissie voor de Nieuwjaars- bedeeling te Goes J. J. RAMONDT, Voorzitter. A. A. VAN DELLEN, Secretaris. Die genegen zijn aan te nemen de leve rantie van door het GASTHUIS benoo- digde Tarvve-WiukelbroodRuud- Kalfs- en Varkensvleeseh voor het eerste kwartaal, benevens Gort, Rijst, Suiker, Stroop, Zout, Zeep, Azijn, Visch en Kaas, voor liet eerste Se mester 1893, op voorwaarden bij den Directeur van dat Gesticht voor belanghebbenden ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrij vings-bilj et met het opschrift Be steding Gasthuiste bezorgen op Maandag den 19 Dec. e. k., des middags vóór 12 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Bestuur van het Gasthuis, Z. D. v. d. BILT LA MOTTHE, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. Die genegen zijn aantenemen de leve rantie van door het BURGERLIJK ARM BESTUUR benoodigde Tarwebrood, Rund-, Kalfs- en Varkensvleeseh voor het eer ste Semester, benevens Gort, Rijst, Zout, Zeep, Zoutevisch en Stokvisch, voor het ge- heele jaar, op voorwaarden bij den vader van het Weeshuis ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrijvingsbilj et met het opschrift Besteding Burgerlijk Armbestuurte bezorgen op Dinsdag den 20 Dec. e. k., des namiddags vóór 4 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Burgerlijk Armbestuur, J. M. KAKEBEEKE, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. XE BORSELE, ten overstaan van den Notaris J. DE VOS te Middelburg '8 morgens te half tien uren precies, aan de Kade te Borselevan EENE PARTIJ De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags 10 uren, ten herherge van M. Verburg te Waarde te Waarde, sectie A nos. 263 en 262, te zamen groot 3 Aren 88 Centiaren. Verhuurd aan Corn. Van Houten en Christ. Louise tot 1 Mei 1893 voor 1,45 per week. 5 in Oostpolder en Boterdijk, te Waarde, sectie B no. 192, groot 1 Hectare 4 Aren 10 Centiaren. Verhuurd aan L. Van Fraassen voor f 62,per jaar tot rooven oogst 1895. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des namiddags te 2 uren, ten herherge van A. Op 't Hof te Schore met te Vlake, kadaster sectie A no. 190 en en 191, groot 12 Aren 20 Centiaren. Verhuurd het huis aan H. Verburg tot 1 Mei 1893 voor ƒ1,per week het bouwland is dadelijk te aanvaarden.

Goessche Courant | 1892 | | pagina 3