Arbeiderswoning, Eene Hofstede, Openbare Verkooping. Op Dinsdag 25 Oclober 1892, Openbare Verkooping. op Woensdag 26 Oclober 1892, Een Woonhuis en Erf, Een Woonhuis en Erf, de Meubilaire Goederen. Openbare Verkooping. Op Dinsdag i IVovember 1892, Openbare Verkoopingen. op Woensdag 80 IVovember 1892, Arbeiderswoning, Bouw- en Weilanden, 3». Een elfde Aandeel Bouw- en Weilanden, Zaterdagochtend is de Caroline, een visclisloep van Ostende, die even buiten de sluis in de Wester- haven te Vlissingen gemeerd lag, bij het vallen van het water op zijde gevallen. Zaterdagnamiddag heeft zich de Caroline, bij hoog water, met behulp van trossen, opgericht. Het vele water, dat door de luiken en vermoe delijk door een lek naar binnen was gestroomd, hoopt men thans door uitpompen te verwijderen. Op de Wester-Schelde, bij den Nieuwen Neu- zenpolder, is Vrijdagnamiddag het vaartuig van schipper Kamp, te Hoofdplaat, beladen met suiker bieten, omgeslagen en gezonken. De schipper, vrouw en knecht hebben zich nog kunnen reddende laatsle echter met veel inspanning. Te Baarn trapte dezer dagen zekere R. bij ongeluk in een spijker. In het begin sloeg hij geen acht op de wond, doch weldra kreeg deze een be denkelijk aanzien. Toen werd de dokter ontboden, en deze constateerde bloedvergiftiging. R. is nu onder hevige smarten aan de gevolgen overleden. Van een koemelker van Tzutn is op de paarden markt te Franeker zijn portefeuille gerold, eene waarde van 1685 bevattende. Om een denkbeeld te geven op welke schaal de bekende grootindustrieel Schol ten te Groningen het aardappelmeel fabriceert, diene het bericht, dat alleen aan zijne fabriek te Foxhol voor een paar dagen niet minder dan 90 schepen vol geladen met aardappelen op lossing wachtten. De prijs der aardappelen is in Groningen van 90 cent tot 1 per hectoliter. Volgend avontuur wordt uit Roswinkel gemeld Ieder mensch kan zijn nut doen in de wereld al is het ook maar een schoorsteenveger. Dit bleek onlangs in een dorpje aan de overzijde van onze oostelijke grenspalen. Een schoorsteenveger was daar den geheelen dag druk werkzaam geweest, doch de dag werd hem te kort en daarom verzocht hij aan den boer, waar hij werkzaam was geweest, den naeht te blijven. Dit verzoek werd hem bereidwillig toegestaan, doch hij moest op den zolder slapen. Gaarne nam de man dit aanbod aan, daar hem toegevoegd werd, dat hij niet bang behoefde te zijn voor honger omdat in de nabijheid van zijn slaap plaats een flinke hoeveelheid spek en worst geborgen was. De goede man legde zich rustig neer en na weinige minuten was hij ingeslapen. In het diepst van den nacht werd hij verschrikt wakker, daar hij in zijn nabijheid voetstappen hoorde, terwijl er zacht gepraat werd. Hij houdt zich echter doodstil, doch door de duisternis heen zag hij drie groote kerels dicht bij zich, die bezig waren het vleesch en spek te zoeken. Daar de duisternis hen hinderde, konden de dieven naar hun zin niet goed terecht, waarom zij trachtten lucifers aan te steken. Toen dit niet gelukken wilde, sprak een der dieven »Ik wou dat de duivel in eigen persoon kwam om ons hier bij te lichten." Onmiddellijk werd aan zijn wensch voldaan. De schoorsteenveger rees zachtjes overeind, plaats zich naast de dieven en steekt een lucifer aan. Op hetzelfde oogenblik worden de dieven den zwarten man gewaar. Buiten zich zeiven van schrik namen zij hals over kop de vlucht hetgeen maar aan twee mocht gelukken. Den derde sloeg de schrik zoozeer om. het hart dat hij van boven naar beneden stortte en op den grond met gekneusde ledematen bleef liggen. Hij was echter niet zoo verwond, of hij was nog in staat zijn kameraden bekend te maken. B. N. Yóor eenige weken huurde te Rotterdam een Duitscher, die zeide alleen met vrouw en éen kind te zijn, een kamer aan de Gedempte Binnenrotte no. 73 by een weduwe, die daar met haar zieke zuster woont. Niet alleen, dat de Duitscher met vier, in plaats van éen kiud kwam opdagen, doch bovendien vermeerderde het getal bewoners der kamer per dag, zoodat het na verloop van eenige dagen reeds tot dertien geklommen was, meest muzikanten en thuis behoorende in de Raam- en Zandstraat. Huur werd niet betaaldwel werd de weduwe telkenmale be dreigd en haar inboedel vernield, zoodat zij, ten einde raad, de hulp der politie ging inroepen. Ook dit hielp niet, halsstarrig bleef de Duitscher met zijn aanhang weigeren de woning te verlaten, zeggende, niet voordat de maand om is te zullen vertrekken. Thans is een vaste post vanwege de politie vóór het pand geplaatst, om de weduwe en haar zuster te beschermen. Den lln October werd door den jager J. Kool aan den Hoek van Holland een vreemde meeuw ge zien. De vogel scheen vermoeid en liet zich betrek kelijk dicht naderen, doch niet met de hand grijpen. Eindelijk schoot hij den vogel dood en bracht hem naar den Dierentuin. Het was een jonge manne lijke zwaluvrstaartmeeuw. Het Rijks-Museum van Natuurlijke Historie te Leiden bezit slechts twee exemplaren van deze zeldzame soort. Tot dusverre werd deze vogel nog niet zoo ver Zuidelijk aange troffen, o. a. nog nooit in Nederland. De vogel zal worden opgezet. Een veertien dagen geleden is uit Rotterdam met een der bodeloopen op Dordrecht verzonden een kistje met gouden armbanden, versierd met edelgesteenten, ter waarde van ruim f 2800, doch dit kistje schijnt van de kar, waarop het zich met andere goederen bevond, gestolen te zijn. Althans het is verdwenen. De politie te Dordrecht, bij wie aangifte is gedaan, heeft bij haar nasporingen ook een huiszoeking in gesteld bij den betrokken looper en bij diens knecht, doch bij beiden zonder gevolg. Door den eigenaar van dit pakje is eene belooning van f 100 gesteld op de terugbezorging of op het geven van zoodanige inlichtingen, welke tot opsporing leiden. Het schip Campbell van Washington veronge lukte in het einde van Augustus in een storm. De bemanning redde zich met de booten. Een dezer is na 20 dagen zwervens door een schipper van de Sandwich-eilanden binnengebracht. De mannen waren geheel uitgeput van gebrek 8n ellende en eenigen hunner waren krankzinnig geworden. Van de tweede boot is nog niets gehoord. Den 7en December a. s. zal het driehonderd jaar geleden zijn, dat Galileo den leerstoel te Padua boklom, terwijl weldra de academie zevenhonderd jaar zal hebben bestaan. Ter gedachtenis dezer twee gebeurtenissen zal van 6 tot 8 December te Padua een gedenkfeest worden gevierd, tot welks bijwoning verscheidene universiteiten, ook de vier Nederlandsche, zijn uitgenoodigd. De cholera kan zeer gemakkelijk door vliegen worden overgebracht. Te Hamburg is daarvan de proef genomen. Er weiden 9 vliegen gevangen in de doodenkamer van het Eppendorf-hospitaal. De dieren waren met de lijken van choleralyders in aan- laking geweest. Bij bacteriologisch onderzoek bleek, dat 6 van de 9 vliegen geheele kolonies van komma- baccillen bij zich hadden. De Semaine médicale deelt mede dat opgaven van den directeur van den w dienst van 25 Juli tot 12 October jl. 1135 gevallen van cholera in België zijn voorgekomen, waarvan 564 doodeiijk zijn verloopen, d. i. dus ongeveer 50 pet. De meeste gevallen kwamen voor in de provin ciën Antwerpen en Henegouwen. Laatste en teiegraphische berichten. Naar men ons mededeelt wacht het Goesche publiek binnenkort een zeldzaam kunstgenot op tooneelgebied, althans wanneer de deelneming zal blijken voldoende te zijn. Dan toch stelt het Ne- derlandsch Toonoel zich voor op Dinsdag 15 of Woensdag 16 Nov. a. s. in »de Prins van Oranje" eene opvoering te geven van »d e kleine Lor d", het stuk, dat indertijd voor onze Konin ginnen werd gespeeld en dat getrokken is uit den roman van dien naam. Vooraf zal worden opgevoerd De Boezemvriend. In eerstgenoemd stuk zullen o. a. optreden mevr. FrenkelBouwmeester, mevr. PauwelsVan Biene en dhr. Louis Bouwmeester. Moge eene ruime inteekening door de liefhebbers van goede tooneelvoorstellingen oorzaak zijn, dat het voornemen van het Nederlandsch Tooneel kan worden ten uitvoer gebracht. Onafhankelijk van het bovenstaande is voorts de tweede abonnementsvoorstelling van het gezelschap der heeren Blaaser, Verhagen en Co. uitgesteld tot 8 Dec. a. s. Akte-examens gymnastiek in Zeeland, 24 October. Geëxamineerd 6 vrouwelijke en 6 mannelijke candi dates Geslaagd de dames Van de Kreke te Middel burg en Geertsema Beckering te Schoondijke, en de heeren Hage te St.-Maartensdijk, Molhoek te Schore, Stroosnijder te Oud-Vosmeer, en Kok, Van der Kreke en Van Overbeeke te Middelburg. Burgerlijke Stand van Soes van 21 tot 24 Oct. 1892. Geboren: 22, Elisias, z. v. Dirk Hendrik De Bruijne en Wilhelmina Kerkhove24, Henderikus Franciscus, z. v. Johannes Clement en Pieternella HuigeSuzanna, d. v. Kasper Jacobus Walraven en Jacoba Nysse©ene onechte dochter. Correspondentie. Het stuk van »een lid der comm. voor de rekening van de kolenvereeniging »Uifc Voorzorg" alhier zal in ons volgend no. geplaatst worden. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 25 Oct., Goes, koeien enz., Pelle. 26 Ovezand, meubilair, V d. Kloes, 26 Kwadendamme, huizen, Pelle en Lansen Croin. 26 Heinkenszand, inboedel, De Ronde Bresser. 26 Goes, meubelen enz., Pilaar. 26 Ovezand, meubilaire goederen, V. d. Kloes. 28 Ier9eke, oestermateriaal, Pilaar. 31 Driewegen, boomen, Pilaar. 1 Nov Kapelle, wissen, Gallis Merens. 1 - Goe3, huizen en erven, Pilaar 1 Goes, winkelhuis, V. d Kloes. 1 Goes, beestiaal enz., Pelle. 2 j Oud-Sabbinge, paarden enz., Hollmaun. 3 Kapelle, wisschen, Pelle. 3 's Heer Ilendrikskboomen Pilaar. 4 Nieuwdorp, boomen, Pilaar. 9 «r Baarland, boomen, Mr. Liebert. 10 's-Heeren boek, boomen, De Ronde Bresser. 10 Heinkenszand; boomen, De Ronde Bresser. 11 Rilland Bath, boomen, Prin9. 15 v Goes, verp dijken, bouwland enz., Ontvanger Registratie 16 Hoedekenskerke, boomen, P. Overman. 17 Kapelle, Kloetinge. boomen, De Ronde Bresser. 17 boomen, De Ronde Bresser. 18 Kloetinge, jboomen, P. Overman 30 lleinkenszaud, hofstede, De Ronde Bresser. 30 j Kapelle, boomen, Gallis Merens. 7 Dec Kapelle, boom^u en kaphout, Gallis Merens. 14 Nisse, hofstede, De Ronde Bresser. Goes, hofstede, Pilaar. 1893, 1 Mrt. Baarsdorp, inspan, meubelen, De Ronde Bresser. 2 Baarsdorp, De Ronde Bresser. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATEB. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 25 October 4.53 5.8 11.23 11.38 26 5.25 5.44 11.55 27 6.4 6.27 0.14 0.34 28 6.53 7.23 0.57 1.23 29 8.1 8.34 1.53 2.31 30 9.30 10.16 3.4 4.— 31 10.56 11.33 4.46 5.26 Marktberichten. ROTTERDAM, 24 October 1892. De A j u i n-aanvoer was onbeduidender was geen marktbericht opgemaakt. Aardappelen: Jammen 1,90 a 2. Buitenlandsche traag, Meel onveranderd, stil. Wintergerst 10 ets. lager, Bruine Boouea 25 ets. hooger, Erwten 25 ets. hooger. TARWE (jarige)6,a 7, (nieuwe) - 5,50 - 8, ROGGE (nieuwe)- 4,50 - 5,75 WINTERGERST- 4,— - 4,75 ZOMERGERST- 3,75 - 4,60 HAVER (nieuwe)- 3,- 4,25 PAARDENBOONEN - 6,— - 6,50 WITTE BOONEN - 7,75 - 8,75 BRUINE BOONEN - 7,75 - 9,— BLAUWE ERWTEN- 8,25 - 9,— MESTINGERWTEN - 7,50 a - 8,— KOOLZAAD (nieuw) - - KANARLEZAAD- 11,25 - 12,75 uA-ci-vertontiërL. Bevallen van eeu Jongen J. BLOKMarkusse. Kapelle, 23 October 1892. Hedenavond 18 dezer werd plot seling van onze zijde weggenomen mijn geliefde echtgenoot en vader de heer JAN ENGELBLIK, in den ouderdom van ruim 69 jaren. God sterke ons in deze zware beproeving. Wed. J. ENGELBLIKBrouwer. M. M. ENGELBLIK. Namens wederzijdsche betrekkingen A. ANNEMAATEngelblik. Wed. G. v. d. MARKEngelblik. A. J. LEGERSTEE. Wed. H. DE JONGE—Brouwer. J. BROUWER. Goes, 18 October 1892. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ons be toond bij de geboorte onzer zonen. Arnhem, 24 October 1892. Dr. H. VAN BOMMEL VAN VLOTEN. J. G. VAN BOMMEL VAN VLOTEN— Kaicebeeke. 12uren, zal Jolig. De Dreu te Goes aan het Stort, publiek verkoopen 6 baatgevende Melk koeien, 10000 Kilo Wei- hooi, 1600 bos Slroo, 20 vaam Hout, 600 Musterds, 10 voer Mest, een Chais, Melkers- en Zoldergereedschappen. Information te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris J. LANSEN CROIN zal des voormiddags te 11 uren, ten verzoeke van C. Allemekinders, in de herberg by Timmermans te Kwadendamme, publiek verkoopen te Kwadendamme, kadaster h. a. c. sectie A no. 631 .06.50 II. te Kwadendamme, kadaster b. a. c. sectie A no. 565 .02.45 m. Een vijftiende gedeelte in de nalatenschap van Dignüs De Winter, overleden te Hoe- dekenskerke, 11 April 1890. Het vruchtgebruik daarvan komt toe aan mej. LENA Pse. HOON- DERT, wed. Dignus De Winter. iv. Een honderd vier-en-veer- tigste gedeelte in de nala tenschap van Willem Remijn, overleden te Hoedekenskerke 4 April 1878. Het vruchtgebruik daarvan komt toe aan mej. ADRIANA Dse. VAN 'T WESTEINDEwed. Willem Remijn. En onmiddellijk daarna Information te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. Ieder, die iets te vorderen heeft van, of verschuldigd is aan den boedel en de nalatenschap van wijlen den eerz. Hu1>. Corn elf sse De Jonge te Borselegelieve daarvan opgave of be taling te doen vóór ofopl Novem ber a. s. ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. Afsluiting van wegen. GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken bekend, dat voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee zal zijn afgesloten le op 26 en 27 October, het gedeelte van den Zuid weg, op de grens van 's Heer Abtskerke en JVisse, tusschen den Drieweg en de ombuiging in zuidoostelijke rich ting van den 's Gravenpolderschen grind weg; 2e op 28 en 29 October, een gedeelte van den Molenweg in Kloetinge, tusschen den Abbekinderschen Zandweg en heul no. 47 over de waterleiding, alsmede een gedeelte van den 's Heer Abtskerksclien Zandweg in *s Heer Abtskerke, tusschen den Sinoutskerkschen Zandweg en den Lootweg. DE BRAUW, Voorzitter. W. POLMAN KRUSEMAN, Griffier. des namiddags te 12*/2 uren, zal dhr. Jan Van Zweden, aan zijne schuur in den Bergpad te Goes, publiek verkoopen 5 baatgevende Melk koeien, 3 Aanhoud- kalvers, 1 blauwen Hit, oud 12 jaar, 4000 Kilo Weihooi, 10000 Kilo Beestenpeën, Stroo- molen, Moesmaker, Fornuis, Koe- bak, Hand-karnmolen, Melkge- reedschappen enz. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris Ph. M. DB RONDE BBES- SER te Heinkenszand zal, ten verzoeke van de kinderen wijlen S. A. Smits» in het openbaar verkoopen: des voormiddags 10 uren, te Heinkenszand, in de herberg bewoond door M. Bek lo. EEIVE benevens staande te Baarsdorp, gemeentea-Heer- Abtskerke, met zeer vruchtbare aldaar en in de gemeente s-Heer Arends- kerke gelegen, groot 37.9739 H.A., tiend vrij. Te aanvaardende Bouw- en Wei landen by de betaling; de Gebouwen der hofstede 4 Maart 1893 en de Ar beiderswoning 1 Mei 1893. So. JEBATJE met ERF en TUIN, te Baarsdorp, kadaster sectie F nos. 79, 494 en 495, groot 15 Aren 70 Centiaren. Te aanvaarden bij de betaling. in de Meestoof „De Vijf Wegen", des voormiddags 10 uren, te Nisse, in de herberg bewoond door de Wed. De Blanij staande in de gemeente Nisse, met aldaar en in de gemeente Baarland ge legen, groot 23.6020 H.A., grootendeels tiendvrij. In pacht by C. SMITS tot uiterlijk 1 Maart 1895. Inlichtingen te bekomen en na 15 No vember 1892 Catalogi en Kaarten gratis verkrijgbaar ten kantore van voornoem den Notaiis.

Goessche Courant | 1892 | | pagina 3