en W., waarbij wordt medegedeeld dat Ged. Staten de klassenverdeeling als maatstaf bij de regeling der jaarwedden van de gemeente-ontvangers bebben gewijzigd en aangevuld, zoodanig dat als 7e klasse daarin vermeld staatinkomsten van 100,000 tot 250000 een jaarwedde van 1200 tot 2200. Aangezien de inkomsten dezer gemeente over de laatste vijf jaren, na aftrek van het genotene uit geldleeningen, teruggave van voorschotten, verkoo- pingen van gemeente-eigendommen en batige sloten, gemiddeld hebben bedragen 100,456.58 'sjaars, stellen B. en W. voor, Ged. Staten te adviseeren de jaarwedde van den ontvanger te bepalen op/1200. Dit voorstel, waaromtrent door de financiëele com missie gunstig advies is uitgebracht, wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aan genomen. VH. Nog komt in behandeling de begrooting van ontvangsten en uitgaven der gemeente voor 1898. Over de algemeene strekking worden geene be raadslagingen gevoerd. De Voorzitter zegt, dat hij, als naar gewoonte beginnende met de uitgaven, post voor post zal oplezen en wanneer niemand het woord verlangt, eiken post als goedgekeurd zal beschouwen. Bij den post Aanleg en vernieuwing zegt de heer Hildernissedat dezer dagen in de N. Rott. Cthet Volksblad en hedenavond in de Middelb. Ct. zeer alarmeerende berichten zijn voorgekomen omtrent den toestand van het nieuwe Sas. Spr. vraagt of het Dag. Bestuur daarvan iets bekend is en of het den Raad hieromtrent inlichtingen zou willen geven. De Voorzitter antwoordt volkomen bereid te zijn mede te deelen wat hem omtrent het Sas bekend is, doch meent, dat de deskundige, dien wij in ons midden hebben, de heer Lambrechtsen, beter en meer begrijpeljjk dan hij, die op dit gebied leek is, de gevraagde inlichtingen zal kunnen geven en vraagt of deze daartoe bereid is. De heer jLambrechtsen verklaart met genoegen aan die uitnoodiging te voldoen en dankt, zoowel den heer Hildernisse als den Voorzitter, voor het openen der gelegenheid om de berichten in de nieuwsbladen te kunnen tegenspreken. Hij deelt daarop den wer- kelijken toestand mede, (zooals die in het jongste Bominer van de Goesche Courant voorkomt) en ver klaart alles, wat in het Volksblaadje staat voor kin derpraat, terwijl hij het op hoogen prijs zou stellen, wanneer al de raadsleden ep, corps zich naar het Sas wilden be'geven, waaraan hij gaarne zal deelnemen, om op het terrein alle gewenschte, en wat van het hoogste gewicht is, de meest geruststellende inlichtin gen te geven. <j*> De Voorzitter dankt voor de mededeeling, waar door ook voorzeker de heer Hildernisse zal voldaan zijn en stelt voor, straks na afloop der vergadering over het bezoek aan het Sas nader te beraadslagen. De heer Hildernisse dankt evenzeer voor de ge geven inlichtingen en is verheugd *te hebben mogen vernemen, na de praatjes en geruchten, die rond liepen, dat het Sas zich uitstekend houdt. Het voorstel van den Voorzitter wordt goedgekeurd. Bij Hoofdst. Ill Afd. I bespreekt de heer Kake- beeke het min-voegelijke van het urinoir in den Brou wersgang, wegens de nabijheid van de meisjesschool. De Voorzitter herinnert aan den walgelijken toe stand van dien gang, toen het urinoir er niet was, en waartegen vooral op dagen van veemarkten enz. de politie niet in staat was te waken, terwijl nu dit walgelijke verdwenen is. De heer Kakebeeke is van oordeel, dat op de Bees tenmarkt, maar omheind, eene betere plaats zou zijn. De Voorzitter wil de gemaakte opmerking bij het college van dagelijksch bestuur in overweging brengen. Bij Hoofdstuk VI Afd. II vraagt de heer Adam of de dochter van wed. Van Kalmthout, die voor reke ning van de gemeente in het krankzinnigengesticht verpleegd wordt, werkelijk wel onvermogend is. Zij behoort toch ook onder de erfgenamen van de weduwe Bentvelzen. De Voorzitter zegt, deze zaak te zullen onderzoeken. Bij Hoofdstuk VII Afd. II art. 3 vraagt de heer Den Boer waarom een hooger bedrag voor verwar ming en verlichting der schoollokalen is uitgetrok ken, terwijl de prijs der steenkolen lager is? De Voorzitter merkt op, dat in het vorige jaar een bijna gelijk bedrag is noodig geweestdat de aanneming der steenkolen heeft plaats gehad na het opmaken der begrooting, en dat de strengheid en de duur van den winter een grooten invloed op dit artikel uitoefenon, terwijl natuurlijk niet meer wordt uitgegeven dan noodig is. Bij Hoofdstuk VII Afd. III wordt op voorstel van den Voorzitter van den post Jaarwedde voor het on derwijzend personeel f 100 afgenomen en overgebracht op kosten der leermiddelenomdat voor benoodigd- heden voor vak j daarop is gerekend, doch die som onder de belooning voor het onderwijs in dat vak is gebracht. Bjj Hoofdstuk VII Afd. III art. 9 vraagt de heer M. De Jonge Jz. waarom aan de hoofden der scho len A. B. en C. 75, 90 en 75 wordt uitgekeerd De Voorzitter antwoordt: voor het wekelijksch schoonhouden der lokalen, zooals uit de memorie van toelichting blijkt. Bij Afd. V wenscht de heer M. De Jonge Jz.deX gestemd wordt over den post Toelage aan de kweek school voor bewaarschoolhouderessen te Leiden f 10. Bij de stemming verklaren zich slechts vijf leden vóór het behoud van den post, zoodat deze wordt ge- rooieerd. Tegen de heeren Quist, Den Boei, Faberij de Jonge, Vervenne, M. De Jonge Jz., Adam en De Jonge Mulock Houwer. Bjj Hoofdstuk IX art. 15. Kosten van verzekering van werklieden tegen ongelukken vraagt de heer Adam of daaronder alle arbeiders der gemeente begrepen zijn? hetgeen door den Voorzitter toestemmend wordt beantwoord. De heer M. De Jonge Jz. vraagt, of het voornemen bestaat de aannemers van werken te doen dragen in de kosten der verzekering De Voorzitter antwoordt dat dit in overweging zal worden genomen De post van onvoorziene uitgaven wordt aangehouden tot na vaststelling der ontvangsten. Bij Hoofdstuk II art. 1 Inkomsten van eigendommen wordt, tengevolge van de laatst gehouden verpach ting, het bedrag met 19 verhoogd en bij art. 6 met f 5 verminderd. Nadat al de ontvangsten zonder beraadslaging zijn goedgekeurd wordt de Hoofdelijke Omslag bepaald op 25000, zooals in 1892, en het bedrag van onvoor ziene uitgaven vastgesteld op 1188,161/2-- De begrooting in haar geheel, sluitende met een totaal van 101689,62 l/2, wordt in omvraag gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. VIII. De heer Kakebeeke zegt, uit het onderschrift van de Redactie der Goesche Courant op een inge zonden stuk vernomen te hebben, dat B. en W. reeds in overleg zijn geweest, om een der 1 a n d - bouw-wintercussen, die de Regeering op meerdere plaatsen wil doen houden, in Goes gevestigd te verkrijgen. Hij vraagt, ot dienaangaande ook iets kan worden medegedeeld De Voorzitter antwoordt dat in het begin des jaars, officieus, is gevraagd of de gemeente bereid zou zijn localiteit, vuur, licht enz. aan te bieden, in welk geval er over gedacht zou worden, om Goes voor plaats van een der cursussen aan te wijzen en dat daarop is geantwoord, dat elke gelegenheid om meerder vertier hier te brengen met open armen zal worden ontvangen, doch dat geen of weinig uitzicht kon gegeven worden op eene toezegging, als gewenscht werd. Later is men daarop niet teruggekomen. De heer Kakebeeke dankt voor de gegeven in lichtingen. De vergadering is daarna op de gewone wijze ge sloten. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Ierseke. Beroepen bij de Ned. Herv. gem. alhier ds. F. J. Van Melle te Nijkerk op de Veluwe. Benoemd tot diaken bij die gemeente de heer C. D. Klos. Zondag jl. kon in de Herv. kerk te Biervliet de namiddaggodsdienstoefening, wegens totale af wezigheid van hoorders, niet doorgaan. Dat is niet de eerste maal bij denzelfden ring- predikant. (M. Ct.) Zoowel door de Roomsch-Katholieke als Pro- testantsche geestelijkheid te Eist (N.-B.) is eene waarschuwing van den kansel tot do gemeente ge richt tegen het lezen van een aldaar verspreid so cialistisch weekblad. Een te Rotterdam gehouden bazaar ten voor- deele van het Ned. Zendelinggenootschap heeft bijna 6000 opgebracht. Uit Indié waren zeer fraaie zaken gezonden, o. a. voorwerpen van de Battaks, gesneden tooverstokken met pluimen van menschenhaar, een priestermuts uit de Minahassa, enz. De heer Serru- rier kocht den eersten dag voor ruim 200 voor het Ethnographisch museum te Leiden. Ten behoeve der Christelijke scholen van de Doetinchemsche stichting werd voor eenigen tijd in 14 kerkelijke gemeenten van Zuid-Beveland gecol lecteerd de som van t 57 en voor de opleiding van predikanten in 4 gemeenten een bedrag van f 6. (Samen 63 uit Zuid-Beveland naar Gelderland Ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indiü kunnen worden gesteld eenige onderwijzers en onderwijzeressen, om te worden ge plaatst als onderwijzer der 3e klasse en als hulp onderwijzeres bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen en daarmede gelijk gestelden daar te lande. Voor uitzending kunnen in aanmerking komen on derwijzers, die in het bezit zijn der hoofdakte en onderwijzeressen in het bezit der hoofdakte en van eene akte voor de Fransche taal. Rechtszaken. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden is veroordeeldF. S., 18 j., te Hansweerd, wegens mishandeling, tot 8 of 6 dagen. Ontslagen van rechtsvervolging werd A. G., lij., te Goes, beklaagd van diefstal. Een Zeeuwsche boer was tegen brand verzekerd bij eene Belgische Maatschappij. Zijne schuur brandde af nu circa twee jaar geleden, en de ruïne ligt er nog, want de maatschappij kon het met den verze kerde niet eens worden over het uit te keeren schade bedrag. De boer redeneerde ik ben verzekerd om in geval van brand terug te krijgen de wezenlijke waarde van de schuur, dus de waarde welke die schuur heeft voor mij die er het landbouwbedrijf in uitoefende. De Maatschappij beweerdeik heb u geassureerd de wezenlijke waarde van de schuur, dus de waarde welke die schuur heeft wanneer zij hetzij in open baren verkoop of op andere wijze wordt verkocht. De rechtbank te Middelburg maakte de zaak uit op de volgende wijzezij zeidede waarde van de schuur is bij het aangaan van de assurantie-overeen komst geschat op ƒ10,000, alzoo moet de maatschappij aan den verzekerde betalen de som van 10,000, verminderd met de waarde van hetgeen er nog over is van die schuur. Woensdag werd voor het gerechtshof te's-Graven- hage in appèl in deze gepleit. Mr. C. A. Vaillant, voor de appellante optredende, trachtte aan te toonen uit verschillende bepalingen van de polis, dat wel degelijk de bedoeling van par tijen was geweest om de verkoopwaarde als grond slag voor de te vergoeden schade aan te nemen, en jhr. mr. E. N. De Brauw, in deze optredende voor den geïntimeerde, betoogde zoowel op grond van de zooeven genoemde bepalingen, als met het oog op een arrest van den Hoogen Raad, dat als wezenlijke waarde niet de verkoopwaarde, noch ook affectie- waarde, maar de waarde die de schuur had voor den boer, moest worden aangonomen de waarde dus die zoo'n schuur had en hebben moest voor ieder die in de omstandigheden van dezen geassureerde zijn bedrijf in die schuur uitoefenen moest. De uitspraak is bipaald op 14 November. Gemengde Berichten. A. s. Maandag zal in het koffiehuis »de Prins van Oranje" alhier door de Kolenvereeniging »Uit Voorzorg" eene vergadering worden gehouden tot het kiezen van bestuursleden. - De ruïne der afgebrande Meelfabriek alhier staat onder verdenking van een verblijfplaats van spoken te zijn. De schooljeugd heeft het spook gezien, met zijn pieken, dolken, geweren en pistolen en droomt des nachts van allerlei akeligheden. Er moet gebleken zijn, dat een oude bekende der politie, zekere D., pas uit de gevangenis ontslagen, deze ruïne zich tot verblijfplaats gekozen heeft. Naar men verneemt is Zondagavond bij F. Tolenaars, herbergier te Oudvosmeer, die met zijne vrouw van huis zijnde, en die in zijne plaats zekere H. in de herberg had gesteld, het volgende gebeurd. Twee bij de politie wel bekende personen L. A. H. en P. C. v. D. kwamen binnen en veroorzaakten zooveel onaangenaams dat zij door H. en eenige be zoekers der herberg verwijderd werden, waarna her berg en stalling, welke zich achter de herberg bevindt, gesloten werden. Na dien tijd schijnen zij door de stalling binnengekomen te zijn, hebben genoemde H. zoodanig mishandeld, dat deze de hulp van de politie inriep hiermede terugkomende waren niet alleen de personen, doch was tevens geld uit de lade verdwenen. Van een en ander is de justitie kennis gegeven. Kruiitingen. Hoe voorzichtig men met stieren moet omgaan bleek hier weer opnieuw. In de schuur van den landbouwer J. Vermue, wonende onder deze gemeente, brak Woensdag vond een stier los. Het woeste beest rende op een in den stal staand paard toe, nam het, zonder dat men het kon beletten op de horens en stak het zoo in de hoogte, tot tegen de dilthouten op. Met geweld moesten de horens uit het lichaam van het paard worden getrokken. De buik was geheel opengereten. De in allerijl ontboden provinciale veearts, de heer M. v. d. Vliet, kon slechts den dood constateeren. Te Borsele hebben eenige landbouwers een aantal arbeiders uit het eiland Tolen en Noord- Brabant in dienst genomen om het rooien van sui kerbieten te bespoedigen. De andere werkzaamheden op den akker, verbonden aan het rooien van aard appelen en andere wortelgewassen, zijn nog zoo talrijk dat de inwonende arbeiders daaraan genoeg hebben om ze in tijds te kunnen voltooien. De ingenomenheid met Cornelis Van Reenen, den redder van den in den put bij Hilversum be dolven Tilburgs is zeer groot. Van alle kanten ko men giften voor Van Reenen in zelfs kende de gemeenteraad hem eene toelage van 50 toe. Was C. Van Reenen de eigenlijke redder, zoo wordt ge lukkig niet door allen voorbijgezien, dat kg in zijne pogingen krachtdadig is gesteund door zijn broeder Gijs en door Asveldt. De toestand van Tilburgs is steeds uitstekend. Men zou niet zeggen, dat hij 56 uren als het ware levend begraven is geweest. (17. D.) Uit Hellevoetsluis meldt men De haudelsieiziger (artikel sigaren), de heer J. Huineman van Goes deed voor zijne zaken in 16 dagen tijds den volgenden tocht op zijne 2 wiels- velocipède. De plaatsen, waar hij bij zijne clientèle moest vertoeven, zijn cursief gedrukt. Van Goes naar Kapelle, WemeldingeYerseke, Krui- ningenKrabbendijkeRilland, Woensdrecht, Bergen op Zoom, Wouw, Rozendaal, Oudenbosch, Zeven bergen, Zwaluwe, vandaar per spoor tot Dordrecht, Katendreeht, RotterdamDelftshaven, Schiedam, Over- schie, Vlaardingen, Maassluisys GravenzandeNaald wijkPoeldijk, Loosduinen, Den HaagLeiden, Haar lem, Zandpoort, Velzen, Beverwgk, Castricum, Heiloo Alkmaar, Heer Hugo Waard, Zijdewind, 't Veld, Schagen, Schagerbrug, Stolpen, Zandt, Den Helder. Terug naar Stolpen, Cullantsoog, Schagerbrug, Scha gen, Dirkshorn, Schoorldam, Koedijk, Alkmaar, St. Pancras, Heer Hugowaard, Alkmaar, Heiloo, Alk maar, Avenhorn, Hoorn, Oosthuizen, Edam, Monniken dam, Broek, Buiksloot, Amsterdam, Muiden, Weesp, Naarden, terug naar Amsterdam. Naar Amstelveen, Uithoorn, Vrouwenakker, Nieuwveen, Nieuwkoop, Zwammerdam, Bodegraven, Boscoop, Waddings veen, Moerkapelle, Nieuwerkerk a/d IJsel, Rotterdam. Toen per stoomboot naar Brielle, OostvoorneRockanje, Nieuw-Helvoet, Hellevoetsluis. Vandaar per stoom boot naar Stellendam, Goedereede, Ouddorp terug naar Stellendam, Melissant, Dirksland, Sommelsdijlc, Middel- harnis, Nieuwe-Tonge, Oude-Tonge, Ooltgensplaat. Vervolgens per stoomboot naar Katsche Veer, Goes, Wolfertsdijk, Kolijnsplaat, WissekerJce, Kamperland, Veere, Middelburg, 's-Heer Arendskerke, Goes, 's-Heer Arendskerke, Middelburg, Serooskerke, Oostkapelie, terug naar Middelburg, Oost- en West-Souburg, terug over Middelburg naar Goes. Deze reis mag wel als curiositeit in de courant staan. Voor eenige jaren verloor een heer te En schedé, terwijl hij aan het jagen was in 't Hof te Boekeloo onder Lonneker, een prachtig gouden hor loge. Alle pogingen om het weer te vinden bleven vruchteloos. Dezer dagen was de landbouwer Schoneveld in Boekeloo bezig, plaggen in de stallen voor 't vee te brengen, toen hij in een plag iets zag schitteren hij bekeek de plag wat nader en vond het horloge geheel ongeschonden daarin liggen. Of het uurwerk nog goed is, zal te bezien wezen. De eerlijke vinder ontving eene goede belooning. Een kolosale brand brak Woensdagavond te ongeveer 10 uren uit in de fabriek van de firma Becker's Sons, fabrikanten van balansen en gewichten te Rotterdam. Door de vereenigde werking der spuiten was men te ruim 11 uren den brand in zooverre meester,.dat het gevaar voor de belendende panden geweken was. Te 12 uren werkten nog 4 hand brandspuiten en de beide stoomspuiten, die daarmede tot laat in den nacht voortgingen. Op het laatstgemeld uur was het zeker dat de brand zich tot de fabriek zou bepalen. De brand is ontstaan op de zolderverdieping, waar zich bevindt de poelitoerderij en de inrichting waar de kastjes gemaakt worden benoodigd voor de ber ging van apothekersbalansen enz. Ook was daar een vrij aanzienlijke hoeveelheid hout geborgen. Die ge- heele zolderverdieping met het dak is totaal uit- en afgebrand, terwijl aan de zich daaronder gelegen balansenmakerij groote schade is toegebracht. Naar men van verschillende zijden met groote zekerheid verneemt, is de fabriek, die in December van het vorige jaar eveneens gedeeltelijk afbrandde, niet verzekerd. De schade is aanzienlijk. Nader wordt nog gemeld, dat het werkvolk te 7i(.2 uur was heengegaan, en dat daarna de fabriek door een der patroons, in tegenwoordigheid van een der bedienden, was gecontroleerd. Uit Lemmer wordt van 10 October gemeld Heden nacht omstreeks één uur is de stoomboot Veehandel IV" eigenaar de heer P. Bruinsma, ten gevolge van het stormweder in zinkenden staat de haven te Lemmer binnengekomen en kort daarna gezonken. Gistermiddag half vijf was zij van Purinerend vertrokken o. a. beladen met 62 stuks prachtige kalfkoeien, voor Duitsche rekening aange kocht. Van dit vee zijn ongeveer veertig stuks ver dronken, waarvan nog 21 in het ruim der boot aanwezig zijn. Aan het beleidvol optreden en de bekwame zeemanschap van den stuurman S. Rientsma (kaptein Bruinsma was zelf niet aan boord), is het te danken geweest, dat de ^Veehandel IV" de haven nog is binnengekomen en daardoor geene menschen- levens te betreuren zijn. De stoomboot Veehandel III", gistermiddag even eens met 80 stuks vee van Purmerend vertrokken, werd heden ochtend door de nachtboot Amsterdam", kapitein J. de Haan, met defect roer hier binnen gesleept, na den geheelen nacht tusschen Urk en Lemmer ten anker te hebben gelegen. Ook op die boot heeft het vee van koude en zeewater veel te lijden gehadééne koe was gestorven. Met het slachten van het verdronken vee is men druk bezig. Naar wij vernemen waren noch de booten, noch het vee verzekerd. Omtrent de ^Veehandel III" wordt nog nader ge meld, dat deze ongeveer 100 stuks vee aan boord had, waarvan zich slechts dertien stuks al zwemmende heeft kunnen redden. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. Een bandietenbende, samengesteld uit straat jongens van 1415 jaren, had zich onlangs te Roesel bij Koningsbergen georganiseerd. Deze jeugdige ban dieten hadden besloten de stad in brand te steken. Men moest het vuur op de vier drukste punten der stad aanleggen. Een stal werd de prooi der vlammen een apotheek en een ander huis had reeds vuur ge vat, doch werden gelukkig noch behouden. De ^kapitein" der bende had zijn manschappen met het pistool op de borst het stilzwijgen en het ge heim houden omtrent den bond afgeperst. Reeds zeven der jeugdige vagebonden heeft men gearres teerd; een hunner had de ouderlijke woning sinds veertien dagen verlaten en zich reeds schuldig ge maakt aan diefstal. Op een vergadering van de aandeelhouders van x-Sequak Limited", dezer dagen te Londen ge houden, kon de voorzitter geen goede berichten mededeelen. Ofschoon, naar hij zeide, de Sequah-ge- neesmiddelen gewild waren bij het volk van elk land, waar zij ingevoerd werden, hadden verschil lende autoriteiten den verkoop verboden. De werk zaamheden over het afgeloopen jaar sluiten zelfs met een verliespost. Het blijkt, dat vooral in Amerika veel tegenwerking werd ondervonden. De zaken staan zoo slecht, dat het kapitaal der maatschappij zal verminderd worden en op een volgende ver gadering voorstellen zullen gedaan worden om een geheele reorganisatie te bewerken. Tevens zal een onderzoek worden ingesteld naar de wijze, waarop het beheer werd gevoerd. Een nieuwe methode om drenkelingen weer tot bewustzijn te brengen, gaf de hoogleeraar Laborde aan in de jongste zitting van de Académie de Mé- decine te Parijs. Zij bestaat daarin, dat men de ka ken opent en de tong naar buiten trekt. Men doet dit het best door de vingers met den zakdoek te bedekken en dan stevig vast te houden. Vervolgens laat men de tong rhytmisch naar achteren glijden en te voorschijn komen, waardoor een reflexbewe ging wordt te voorschijn geroepen in de ademhalings spieren. Intusschen kan een helper de gewone hand grepen voor de kunstmatige ademhaling bewerkstel ligen. Het heen en weer trekken van de tong is een handgreep, die valt onder het bereik van iedereen. De zestienjarige Alexander, Koning van Serviü, ontvangt onderwijs in vele wetenschappen en talen van een dertiental professoren, die te zamen 24 lessen in de week geven. Teneinde zich te overtui gen dat de Koning nut heeft van het onderwijs, wordt hem elk jaar in de maand Juni een examen afgenomen in tegenwoordigheid van zijn gouverneur. Van dat examen wordt een proces-verbaal opgemaakt en gepubliceerd. Bij het jongste examen nu kreeg hij voor alle vakken perfect, behalve voor dat der fortificatieleer. Hiervoor kreeg hij slechts zeer goed. De Rhein- und Ruhrzeitung meldt uit Duisburg het volgende geval. Den 25 September was aldaar een schipper aan cholera overleden, wiens uitwerp selen men in de haven had geworpen. Twee dagen na genoemden datum heeft prof. Frankel, te Mar burg, eene hoeveelheid water uit die haven bacteri ologisch onderzocht en geconstateerd dat hij cholera- bacterieén er in had gevonden. Nadat er toen eene grondige ontsmetting der haven was verricht, is hem den 4 dezer andermaal eene hoeveelheid tot onderzoek toegezonden. Daarop is ten antwoord ont vangen dat er geen cholera-bacterieén in gevonden zijn. Een oude, rijke Amerikaan is vergiftigd door zijne jonge vrouw. Zij had hem een plumcake voor gezet, waarvan hij een stukje at, dat hem zijn leven kostte. Zoo luidde de akte van beschuldiging. Een

Goessche Courant | 1892 | | pagina 2