Vochtige muren in kelders enz. bestrijkt men met gunstig gevolg met een mengsel van 93 deelen fijngestooten tiggelsteen en 7 deelen loodglit, dat met lijnolie wordt aangeroerd. Beide deelen moeten afzonderlek fijn gemaakt, dan vermengd en eindelijk met lijnolie tot een soort deeg verwerkt worden. Na 3 dagen is de massa verhard en laat geen vocht meer door. Een op Oostenburg te Amsterdam wonend echtpaar had het noodig gevonden de begrafenis van een te Maarsen aan de cholera overleden familielid te gaan bijwonen. Niet alleen stelde men zich zelf aldus aan het gevaar bloot, maar het echtpaar nam zelfs de beide kinderen, het eene van 22 maanden, het andere van 3 jaar mede. Het treurig gevolg was dat beide kinderen door de cholera werden aangetast. Het jongste kind is kort na de overbrenging in de barak overleden voor het behoud van het andere kind, dat mede daar verpleegd wordt, bestaat veel vrees. In de Nes te Amsterdam zou Donderdag een schutter die nalatig was gebleven in het betalen van eenige boeten, door de boden van den schutters raad, bijgestaan door de politie, worden gearresteerd. De man wist echter aan zgn vervolgers te ont komen door op het dak van een huis te klimmen. Toen men hem ook daarheen volgde, sprong hij van het eene dak op het andere en verwijderde zich op deze wijze. De boden moesten zonder arrestant af trekken. In een der Bredasche inrichtingen van onder wijs sprongen op éen avond van de vorige week 26 lampeglazen. Den volgenden morgen moest de concierge 75 haarspelden gaan koopen, om op elk lampeglas een haarspeld te haogen, een middel, dat eenigen tijd geleden tegen het springen van lampeglazen is aangegeven. Men zegt dat de glazen nu niet breken Een nieuw soort oplichterij. Vrijdagmiddag kwam een als boer gekleed man, oogenschijnlijk in beschon ken toestand, een tapperij te Rotterdam binnen en bood den bezoekers kluiten boter van vn K.G. te koop aan tegen 40 cents. Ieder kon van een pondje proeven. De boter was lekker, fijne natuurboter, en de prijs laagde dronken kerel wist zeker niet recht, wat hij deed. Menig kluitje werd aan den man ge bracht en de koopers waren wat in hun schik met de, naar zij meenden, spotgoedkoops natuurboter. Toen de koopman echter het café verlaten had, bleek, dat men zich door een sluwen oplichter, die om zgn slag te slaan dronkenschap heeft voorgewend, kunstboter van zeer inferieure qualiteit had laten aansmeren. Volgens de Tijd bestaat bij de broeders van den St. Johannes de Deo te Utrecht plan, om de gelegenheid voor een Kneippsche waterkuur te ope nen, en tot dat doel zullen zij een viertal perceelen op de Mariaplaats, welke hun deels geschonken en deels door hen aangekocht werden, worden ingericht. Uit Rockanje wordt van 7 October gemeld Heden ochend is alhier een lijk aangespoeld, lang 1.85 M., gekleed met korten oliejekker, gebreide blauwe trui, blauwbaaien hemd, diemiet onderbroek, bruin Eng. lederen bovenbroek, 2 paar blauwe kou sen over elkander, zeelaarzen. Op het lijk is gevon den een vierkant pleetzilveren tabaksdoos, met het opschrift: »Leve de Landbouw." Naar men verneemt, is het lijk van Dingemans, visschersknecht bij den visscher Kerpelbeiden wonende te Willemstad. Het vaartuig genaamd Vertrouwen, ligt een kabellengte alhier van strand. Toen gisteravond omstreeks half 9 beide visschers met de roeiboot naar hun vaartuig terugkeerden, is vermoedelijk de boot omgeslagen en denkelijk ook schipper Kerpel verdronken. Het' lijk is gekist en in het lijkenhuis gezet. Nader verneemt men, dat heden nacht het lijk van schipper Kerpel mede is aangespoeld. De commissie tot ondersteuning der nagelaten betrekkingen van den te Rotterdam doodgeschoten politieagent Reitze v. d. Berg heeft 2550 ontvangen. Bij een hoedenmaker te Laeken was dezer dagen in den vooravond een dief binnengeslopen. In een kamer achter den winkel begon hij een secretaire open te breken; maar voor hem dat gelukt was, kwam de dienstbode, een stoer buitenmeisje, er op aan en greep, luid om hulp roepend, den indringer vast. Deze worstelde om los te komen en te vluchten maar het gelukte niet. Een paar voorbijgangers kwamen het flinke dienstmeisje te hulp en weldra was de dief aan de politie overgeleverd. De man is,, volgens de Brusselsche bladen, Nederlandsch onderdaan. Zaterdagochtend heeft tusschen Denderleew en Aalst een spoorwegongeluk plaats gehad. De expres- trein, die des nachts te 3 uur van Ostende naar Keulen is vertrokken, is op bovengenoemde plaats ontspoordde machinist en de stoker zijn daarbij gewond. Een merkwaardig boek, waarvan de tekst niet geschreven of gedrukt, maar geweven is, verscheen onlangs in Lyon. Dit boek is van zijde vervaardigd en werd bij wijze van afleveringen, in 35 stukken uitgegeven. Elk stuk bevat 2 bladen, zoodat het geheele boek is samengesteld uit vijftig bladen, welke gebeden onder de mis en andere katholieke gebeden inhouden, geweven met zwarte karakters op een witten grond. Het denkbeeld, om, door middel van een reuzen- telescoop,de maan zóo dicht bij te brengen dat zij slechts éen meter van de oogen verwijderd schijnt, blijkt te Parijs niet te worden opgegeven het mon- stertoestel zal voor de wereldtentoonstelling te Parijs, in 1900, gereed worden gemaakt. Het zal twee en een half miilioen franken kosten, denkt men. In het Noorden van Wallis heeft men voor eenige dagen niet minder last van het water gehad dan in Marseille. De regenval duurde 24 uren, een waterhoos trok over de baai van Dolwynen op het Iersche Kanaal woei een hevige donderstorm. Bij Hawarden werd de koetsier van een postwagen door den bliksem van den bok geworpen, maar bleef overigens ongedeerd. Het riviertje Alyn zwol aan tot een machtigen stroom, en dit ging zoo snel, door het vele water dat van de bergen stroomde, dat de boeren niet in staat waren al hun vee in veiligheid te brengen. Schapen en varkens zijn dan ook bij menigte door den stroom weggevoerd. Een spoor weg is over een lengte van twee uren gaans ver nield. De vrouw van een predikant te Llangwm, van een bezoek huiswaarts keerend, werd door den wind opgenomen en in de Alwyn geworpen, anders een kleine kreek die in het riviertje de Dee uitloopt. Zij werd met den stroom meegevoerd, alvorens hulp kon worden verleend, en verdronk. De rivieren Dee en Severn zijn hoog buiten hun oevers getreden vele akkers en weilanden staan onder water en wat nog van den oogst te velde stond drijft rond of wordt vernield. Tengevelge van den watersnood werd ook het werk in vele Welsche steengroeven gestaakt. Uit Italië en uit het zuiden van Frankrijk komen berichten over storm en stortregens, waar door op vele plaatsen groote schade werd aangericht. Te Sampierdarena (Italië) kwamen eenige personen in den watervloed om. De Columbus-tentoonstelling te Genua liep ge deeltelijk onder, waardoor eenige uitstallingen zwaar beschadigd werden. Het benedengedeelte der stad staat geheel blank. De Dröme is zoo sterk gewassen, dat over een lengte van 120 meter de spoorweg is weggeslagen. Ook de Roubion en de Jabion zijn zóo gestegen, dat men voor den spoordijk van de Paris—Lyon Méditerranée vreest. De Rhöne steeg 18 cM. in Uit Odessa wordt melding gemaakt van spoor- wegroof in Rusland. De trein van Rostowa is door de roovers aangevallen. Er werd 5000 roebel ge stolen. Een spoorwegwachter werd gedood, een con ducteur gekwetst. De beroemde schaakspeler Tschigorin heeft te Riga tegelijk tegen 30 leden der schaakclub aldaar gespeeld. Van de 30 partijen had hij in nagenoeg 5 uren er 28 gewonnen en 2 verloren. Een dag later kampte hij gelijktijdig tegen 15 der beste spe lers uit Riga en versloeg hen allen. Een der beide spelers, die hem den eersten keer overwonnen had den, was reeds binnen 't eerste half uur schaakmat. Binnen 21/2 uur waren al zijn bestrijders geslagen. Ten slotte speelde hij twee partijen met Ascharin, die ook tot de sterren" in het schaakspel behoort de eerste partij won hij, de tweede partij werd door de spelers opgegeven. De cholera neemt in Hamburg zóo sterk af, dat besloten werd de middelbare scholen weder te openenook de kinderbewaarscholen zullen binnen kort weder voor de jeugd opengesteld worden. De scholen van particulieren zijn reeds aan den gang met verlof der inspectie, die voorschriften heeft ge geven voor ontsmetting. De stoomboot op Helgoland hervatte den dienst. In September vertrokken naar Amerika 1034 landverhuizers, tegen 16729 in het jaar. Te Buda-Pest waren Vrijdag 53 ziekte- en 19 sterfgevallen aan cholera. De bevolking lokte heftige handtastelijkheden met de politie uit, toen deze tot de vernietiging van het besmette lijf- en beddegoed wilde overgaan. Er werd met steenen geworpen naar de politie, die de menigte uiteen wierp, echter niet dan nadat er zelfs kokend wateruit de vensters op de agenten was geworpen. Verscheidene personen werden gewond. Charles Eormentineen reporter van een Fransch blad, had aan Dumas gevraagd, een oor deel over Renan" te willen geven en Dumas heeft op de uitnoodiging geantwoord in een briefje, waarin hij spreekt van de eenheid van dat bewonderens waardig leven eens wijzen, eens heiligen" en meent dat Renan's werk de intellectueele en zedelijke wan ordelijkheden van het einde dezer eeuw zal te boven komen en eenen aanzienlijken, misschien beslissenden invloed zal uitoefenen op den geest, het geweten, de ziel der toekomstige eeuw. De schrijver van het Vie de Jésus, schijnt aan Dumas de hooge priester van de wijsbegeerte der toekomst, de paus van de vrije gedachte. Het groote Krupp-kanon, dat te Christiania van het stoomschip »Bremen" overboord viel, is nog niet gevonden. Het water, waar het stuk overboord viel, is daar 30 voet diep en hoewel door de duikers het gat is gevonden in den modder, waar het kanon is ingezakt, heeft men met 14 voet lange ijzeren stangen het stuk niet kunnen opsporen. Het kanon heeft 250,000 kronen gekost. Een Amerikaan vpur-sang"Aan het tentoonstel- lings-comité te Chicago is het voorstel gedaan om niet ver van het tentoonstellings-terrein een spoor weg te bouwen, over een oppervlakte van éen mijl en een andere sjjoorlijn, die de eerste snijdt. Aan het snijpunt een tiibune, die 60000 menschen kan bevatten. De lijnen zullen zóo worden gelegd, dat met volle vaart twee spoortreinen met elkander op het kruispunt netjes, geheel volgens de regelen dei- kunst, in botsing kunnen komen. Op deze wijze wil men een echt spoorwegongeluk vertoonen men ge looft, dat het een groote attractie zal vormen voor de bezoekers der tentoonstelling. Wekelijks zullen twee voorstellingen worden gegeven, die elk niet meer dan 500 pond zullen kosten. Natuurlijk is het een Amerikaan, die het denk beeld aan de hand heeft gedaan. 1 Een zwaar beproefde familie. Het lot eener uit Hamburg naar Wismar gevluchte familie verwekt I groote deelneming. In het laatst van Augustus ar riveerde te Wismar uit Hamburg een zekere vrouw Meijer, die met hare vier kinderen in de woning harer bedaagde ouders werd opgenomen. Drie dagen later waren de vader, die spoorwegarbeider is, de oude moeder en twee kinderen door de cholera aan getast. De beide kinderen en de grootvader bezwe ken, de grootmoeder ligt nog doodziek in de eho- lerabarak, terwijl vrouw Meijer zelve slechts in zeer lichten graad door de ziekte werd eangetast en na zes dagen als volkomen hersteld werd ontslagen. Vrijdagavond kwam haar echtgenoot uit Hamburg hg was in Hamburg als lijkendrager werkzaam geweest en moest hij zich van het station naai de gemeenteschool begeven, waar hij gedurende en kele dagen in quarantaine moest verblijven. Hij mocht zijne vrouw niet dan op een afstand zien. Iu het schoolgebouw beproefde hij een bewaker om te koopen, doch deze was niet te bewegen hem te laten gaan 's nachts om 1 uur opende Meijer het venster en bond daaraan een touw, langs het welk hij wilde ontsnappen. Halverwege echter liet het touw los, zoodat de ongelukkige op straat viel en zijn nek brak. De arme vrouw, die met twee jonge kinderen alleen in de woning harer moeder achterblijft, heeft binnen enkele weken dus eene vreeselijke lijdensgeschiedenis doorgeworsteld. Tot welke buitensporigheden het lezen van prairieromans kan voeren, moge blijken uit het vol gende De politie te Nordhausen heeft in den nacht van Zondag op Maandag vier jongens uit Halle in verzekerde bewaring genomen, die heimelijk met den inhoud van hunne spaarpotten de ouderlijke woning ontvlucht waren, en zich naar Amerika wilden in schepen, om een verbond te sluiten met de Coman- chen, en daarmee de Apachen te bestrijden. Zij waren tot aan de tanden gewapend. De poli tie heeft bij hen gevondentwee geladen revolvers en drie pistolen, vier jachtmessen, elf lange messen en een aanzienlijken voorraad patronen, kruit en kogels. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatica 11 OctCortgene, lnfetedo, Roelof. 12 Borsele, boereninspan en meubelen, Pelle 12 Goes, at braak, Pilaar. 13 Wemeldinge, huis, tuin en meubels, Pelle en Lansen Croin 13 Ierseke, huizen en erven, Pilair. 13 Borsele, menbi'aire g .eieren en gereedschap, V. d. Kloes. Ierseke, oesterput, oesters, Pilaar. Goes, paarden enzPelle. lersekendam, land en huizen, Mulock Houwer. Ierseken dam, huizen en land, Mulock Houwer. AVolfertsdijk, huizen en land, Pilaar. AVolfertsdijlc, woonhuis ei tuin. Pilaar. 14 18 19 - 19 19 19 - 20 26 26 27 9 Nov. 10 10 15 16 v 16 30 14 Dee 1893, 1 Mrt., Bergen-op-Zoom, verp. oesteiperceelen, Vischbestuur. Ovezand, meubilair, V d. Kloes, Kwadendamme, huizen, Pelle Gn Lansen Croin. Kwadendamme, meubels, Pelle. Baarland. boomen, Mr. Liebert. 's-Heerenboek, boomen, De Ronde Bressei. Heinkenszand; boomen, De Ronde BresSer. Go»s, verp. dijken, bouwland enz., Ontvanger Registratie- boomen, De Ronde Bresser. boomen, De Ronde Bresser. hofstede, I)e Ronde Bresser. hofstede, De Ronde Bresser. hofstede, Pilaar. Xapelle, Kloetinge. lleinkemzand, Nisse, Goes, Banrsdorp, Baars-lorp, inspan, meubeleu, De Ronde Bresser. l)e Ronde Bresser. Druk F. Kleeuwens Zoon Goss.

Goessche Courant | 1892 | | pagina bijlage 2