het Hooi- en flagras Tentoonstelling KLAVERS, TE H II R AANBESTEDING. Paarden, Rundvee, Schapen, Varkens, Werktuigen enz., Matinee Musicale eene Tweede-Meid Openbare Verkoopingen Meen WOONHUIS, SCHUUR, 2 Woonhuizen met Erven, op Maandag 27 Juni 1892, publiek verkoopen Logement- en Koffiehuis-Inventaris, openbaar verkoopen: aan het Katscke veer, is niet liaar eerst naar Rot terdam getrokken en later naar Amsterdam. Daarna werden de bekl. ondervraagd. Catharina bleet bij hare bekentenis en hield, vol dat Westdorp wel degelijk bij den verkoop en de deeling tegen woordig geweest is en daarvan voordeel genoten heeft. Westdorp werd door den voorzitter op het onhoud bare van zijne ontkentenis gewezenniettemin bleef hij daarbij volharden. Gelijk wij reeds meldden eischte de officier schul digverklaring van beide beklaagden aan heling en veroordeeling van de eerste tot eene gevangenisstraf van twee jaren en van den tweede tot drie jaren, met bepaling dat de in voorloopige hechtenis door gebrachte tijd in mindering zal komen van de op te leggen straf. De verdediger van de eerste beklaagde, de beer mr. Jacobse Boudewijnse, toonde aan dat bekl. eigen lijk een gulden of vier heeft genoten om daarvoor voor zichzel ve een paar schoenen en brood voor hare moeder te koopen. Trouwens om die vier gulden heeft zij nog aan haar broeder moeten vragen. Pleiter concludeerde, op grond dat het bewijs van schuld van bekl. niet wettig en overtuigend bewe zen is en zij alleen tengevolge van pressie er toe overgegaan is om de effecten over te brengen, tot vrijspraak, subsidiair tot ontslag van rechtsvervolging. De verdediger van den tweeden bekl., de heer F. J. Sprenger, wees er op dat Westdorp beklaagd wordt van beling doch dat z. i. dat feit hem niet is bewezen. Te zijnen nadeele is door geen der ge tuigen verklaard, dat hij de effecten onder zijne bewaring heeft gehad. Spreker wees er verder nog op dat zijn cliënt indertijd de politie is behulpzaam geweest bij bet ontdekken van een diefstal, toen gepleegd bij den heer Fransen van de Putte te Goes, welke diefstal nooit zou zijn uitgekomen, indien hij daartoe zijn hulp niet verleend had. De verdediger concludeerde ,tot vrijspraak van zijn elffint, subsidiair toepassing van een mindere straf dan door het openbaar ministerie is geëischt. Des avonds te 7 uren kwam het derde bedrijf van het Baarlandsche drama aan de orde. Toen nam op de bank der beklaagden plaats J. M. H., 23 jaar, arbeider, geboren en wonende te Heinkenszand, thans in hechtenis; (deze is een broe der van den in de eerste zaak genoemden beklaagde J. H. H.) ten einde te worden terechtgesteld ter zake dat hij Catharina Zuidhof op haar verzoek had vergezeld, om haar bij de overbrenging van een deel van bedoelde effecten behulpzaam te zijn, in de woning van Pieter v. Luik van het door Jacobus v. Luik voor bovengenoemden verkoop uitgekeerd bedrag van 200, opzettelijk een gedeelte voor zich heeft afgenomen en alzoo uit die opbrengst voordeel getrokken. In deze zaak waren 7 getuigen gedagvaard, terwijl als verdediger optrad de beer mr. K. W. Brevet. Een der gedagvaarde getuigen, Catharina Zuidhof, de beklaagde in de voorgaande zaak, verklaarde op 20 Februari met den beklaagde naar Amsterdam gegaan te zijn om bet geld voor de verkochte effec ten, van welken verkoop per brief bericht was ontvangen, te gaan innen. De afspraak daartoe was gemaakt tusschen den broeder van bekl. en Zuid hof. Onderweg is niet gesproken over hetgeen men te Amsterdam ging doen. Te Amsterdam aangekomen is getuige met bekl. naar Yan Luik gegaan, waar 's avonds ook West dorp Sr. verscheen. Ook J. Van Luik is daar gekomen, waarop de verdeeling van de som van f 200 plaats had. Hoe veel Hutchison voor zijn aandeel kreeg kon getuige niet opgeven. De bekl. erkende met getuige op 20 Febr. naar Amsterdam gegaan te zijn. Hij is naar Van Luik gegaan en is om een uur of vier de stad ingekuierd en te negen uren ongeveer weer bij Van Luik gekomen, waar toen ook Westdorp tegenwoordig was. Hij heeft gezien dat ten huize van Van Luik geld verdeeld is, doch hij heeft daarvan niets ont vangen. De volgende getuige, de wed. J. de Vries, geb. Holle mans, de Amsterdamsche naaister, verklaarde dat Jac. van Luik in den nacht van 20 Feb. te 4 I uren is thuis gekomen met 200, getuige is daar- bij tegenwoordig geweest en heeft de verschillende personen gezegd »je moet maken dat je bliksems gauw weg komt, want cle zaak is in pelisieshanden" zij heeft den brief gelezen, die aan de dieven ge schreven is om het geld te halen. Getuige heeft gezien dat bekl., evenals Westdorp, een deel van het geld heeft ontvangen, o. a. een muntje van f 10. Hutchison bleef er bij dat hij geen geld heeft gebeurdbij zeide naar Amsterdam gegaan te zijn om met Westdorp paarden te gaan koopen. De getuige Van Luik verklaarde nog in den loop van den avond voor de deeling aan Cath. Zuidhof en aan bekl. ieder een bankje van f 25 gegeven te hebben. Bekl. bleef ontkennen. Alsnu verkreeg de ambtenaar van het openbaar ministerie het woord. Hij vorderde schuldigverklaring van bekl. aan het hem ten laste gelegde feit en vroeg zijne veroor deeling tot eene gevangenisstraf van een jaar, met bepaling dat de in voorloopige hechtenis doorge brachte tijd geheel in mindering van de straf zal komen. Thans werd het woord verleend aan den verdediger van den bekl. mr. K. W. Brevet. Deze meende dat zijn cliënt niet zal kunnen wor den gestraft. Daarvoor toch zou het noodig zijn dat het opzet om voordeel te trekken en de wetenschap dat dit voordeel werd getrokken uit een door een misdrijf verkregen voorwerp werd bewezen, wat naar pleiters meening niet het geval is. Pleiter concludeerde tot ontslag van rechtsvervol ging, subsidiair tot vrijspraak van zijn cliënt. Na re- en dupliek, waarbij zoowel de ambtenaar als de verdediger blijven persisteeren bij het in eersten termijn in het midden gebrachte en nadat Hutchison nog even was gehoord, die bleef ontken nen, verklaarde de rechtbank het onderzoek in deze zaak gesloten en bepaalde het ook hierin de uit spraak op Vrijdag over 14 dagen (1 Juli.) Gemengde Berichten. De Waterloo-collecte jl. Zaterdag alhier ge houden heeft opgebracht 33,85. Wegens uitbreiding van hunnen dienst ont vangen de postboden M. Haasdonk te Baarland, J. Kribbe te 's-Gravenpolder, A. Braam Pzn. te 's-Heer Abtskerke en J. Walraven te Hoedekenskerke met ingang van 1 Juli a. s. ieder vijftig gulden verhoo ging van traktement. Borselc. Zaterdag werd door aandeelhouders van de meestoof alhier besloten dit najaar weder tot meekrapbereiding over te gaan. Staande de vergade ring werden ongeveer 3 hectaren aangegeven bij den boekhouder. SSorsele. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden dat de gemeentbode M. Karelse alhier Zater dag de 48e collecte voor de oud-strijders van Wa terloo hielp verrichten. Met de afneming zijner krachten ondervindt hij telken jare dat de belangstelling voor het fonds ver mindert. De hoop, dat hij in 1894 zijn 50jarig jubiló als collectant voor de behoeftige oud-strijders mag vieren doet liem den lust behouden om de bus elk jaar ook aan niet-gevers te blijven aanbieden en zooveel mogelijk in te zamelen. De Steenbergsche Courant meldtIn ons num mer van 19 Oct. 1887 maakten wij melding van een ongeluk, dat een knaap alhier was overkomen. Deze had nl. een houten fluitje ingeslikt, met het noodlottig gevolg, dat dit voorwerp in de luchtpijp beklemd raakte, en alle geneeskundige hulp vruch- leloos bleek om het daaruit te verwijderen. Dezer dagen maakte het jongetje zich driftig en begon hevig te hoesten, met het gelukkig gevolg, dat het fluitje losraakte eu uitgespuwd kon worden. Het fluitje had een lengte van 3i/g en een dikte van ruim een centimeter en was nog in gaven toe stand, ofschoon het 4 jaar en ruim 7 maanden op de gevaarlijke plaats verborgen is geweest. In de berichten uit de Graafschap wordt een deerniswaardig tafereel opgehangen van den toestand der veldvruchten. Alles is bevroren en het meeste is verloren. Aardappelen kunnen zich misschien nog herstellen, maar de boekweit is geheel te loor gegaan en de boonen hebben veel geleden. Op de akkers, die thans een zwart veld gelijken, zal nu spurrie of knollen moeten gezaaid worden. De vischvrouwen te Groningen zullen aan H. M. eene door haar zeiven vervaardigde kroon aan bieden. Eene deputatie uit haar midden zal daartoe door H. M. ontvangen worden. Omtrent het beetwortelgewas wordt nit het noord-westelijk gedeelte van Noord-Brabant het vol gende medegedeeld Na de gevallen regens hebben vele bietenvelden, waarop het gewas regelmatig was op gekomen, goede vorderingen gemaakt, docb op die velden waarop het niet regelmatig is opgekomen, laat zich dit niet al te best aanzien. Op vele velden ziet men open vakken, welke een gevolg zijn van de droogte. Over geheel ons land zal circa 10 a 12 percent meer uitgezaaid zijn dan verleden jaar. Vrijdag is een achtenswaardige familie te Bergen-op-zoom door een vreesehjke ramp getroffen geworden. De heer Van de Ven, oudste notaris al daar, vertrok nl. dien morgen met den trein van 10,57 uur naar Breda en werd eenige uren later door een ploegbaas bij wachtpost no. 3 nabij Rozen- daal dood aan den weg gevonden. Uitwendige teekenen van geweld waren niet zichtbaar, en daar de overle dene alleen plaats had genomen in een coupé eerste klasse, was geen der medereizigers in staat eenige opheldering te geven. Eerst te Rozendaal vond een der conducteurs het portier van een der rijtuigen open en daarin een wandelstok en eenige papieren. De ware toedracht der zaak is tot dusver niet op gehelderd kunnen wor den, daar het vinden van het lijk de eerste ontdekking van het ongeluk was. Vermoedelijk is hij onder het rijden uit het rijtuig gevallen, bijv. doordat het portier niet gesloten en de overledene in slaap geraakt was, of dat het portier onverwachts ojren ging, terwijl hij er op leunde. N. en Aclv.bi. v. B-o-ZJ Omtrent den gepleegden diefstal van 1 op 2 April jl. bij de wed. D. te Zaamslag, kan thans nog worden vermeld, dat door de ijverige nasporingen van de Nederlandsche en Belgische politie vier der vermoedelijke daders bekend zijn en in België ver volgd worden. Een woord van dank is hier op zijn plaats aan den heer J van Moors, commissaris van politie te Stekene, die in alles de Nederlandsche politie terzijde stond en behulpzaam was. Aan diens bereidvol en ijverig onderzoek is het licht in deze zaak te danken. (T. N. Ct.) Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Naar ik verneem wordt a. s. Woensdagavond eene samenkomst gehouden in »de Prins van Oranje", waar zal worden gesproken over het Leger des Heils. De naam van ds. Impeta doet mij niet aar zelen de gevolgtrekking te maken, dat eindelijk ook eens in eene openbare vergadering de dwaalwegen van dat leger op degelijke en afdoende wijze zullen worden aangewezen. Het is te wenschen dat zij, die zoo maar na eenige samenkomsten te hebben bijge woond, reeds met dit leger dweepten, nu het »hoor en wederhoor" betrachtende, ook zullen komen hoo- ren wat thans zal worden in het midden gebracht. Zij, de heilsofficieren, vijzelen op zooals in de Goesche Courant van 18 Juni terecht wordt gezegd over hei ligheid, heldenmoed, naastenliefde, zelfopoffering enz. enz. Maar ik houd mij overtuigd dat zij, die onbe vooroordeeld komen luisteren, een veel juistere en duidelijke voorstelling zullen krijgen van wat deze officieren" en van wat deze gewagmakende sol daten" doen en willen. Met verschuldigde hoogachting, Mijnheer de Re dacteur, verblijf ik bij voorbaat dank betuigend, Uw dienaar, JAANNTOEN. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Door Notaris Gallis Merens werd heden in het »Slot Ostende" alhier geveild tan verzoeke van den heer W. G. Grothe Van Ouwerkerk te Zeist: het recht van jacht en visscherij in geheel de Ambachts heerlijkheid »Schore en Vlake", ter grootte van 1070 Hectares. Het le perceel groot 1020 Hectares werd toegewezen aan den heer J. N. Blaauw te 's-Hage voor j 4530, bet 2e perceel groot 50 Hectares aan mevr. de wed. Elzen te Antwerpen voor J 505. Ge combineerd voor f 5035. Voorts werd verkocht ten verzoeke van de erven van den heer mr. B. V. Van der Bilt c. s.het recht van jacht over 384 Hectareshiervan werd kooper de heer L. F. H. De Groof te Antwerpen voor j 2250, alles onverminderd de 12% onkosten. Burgerlijke Stand van Goes van 17 tot 20 Juni 1892. Geboren 17, Elisabeth, d. v. Joseph Wolf en Adriana Cornelia Jacobs. Marktberichten. BOTTERDAM, 20 Juni 1892. Iu Vlas op het land was weinig handelde aanvoer bedroeg 7000 steen blauw en 1000 steen wit. Voor het Zeeuwsch bestond weinig kooplust, zoodat het gvootendeels onverkocht bleef. Aard appelen: Jammen f 4,50 a 5. Granen: Tarwe 20 ets. lager, Zomergerst 10 ets. hooger, Bruine Boonen 25 ets. lager. Buitenlandscke kalm, vooral Tarwe. Meel 25 ets. lager. TARWE4,75 a 8,80 ROGGE- 5,25 - 7,20 WINTERGERST- 3,40 - 4,10 ZOMERGERST- 3,40 - 4,20 HAVER- 2,50 - 4,— PAARDENBOONEN 6,— - 6,50 WITTE BOONEN 6,— - 8,— BRUINE BOONEN 6,— - 9,50 BLAUWE ERWTEN7,— - 9,25 KANARIEZAAD- 6,25 - 7,50 ADYBRTBNTISN. (t Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders CHRISTIAAN EVERSE Mz. en LEUNTJE KOLE op a. s. Donderdag 23 Juni hunne SOjarlge Huwclijksvereeni^ifig- i; te gedenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. (J Ierseke, 21 Juni 1892. - Heden overleed ons innig geliefd dochtertje LEUNTJE MAGDALENA, in den ouderdom vau ruim 2 jaren. Korfcgene, 18 Juni 1892. S. BLOK. L. M. BLOKPouwer. Tot diepe droefheid van mij, broe der en zusters eu verdere familie, over leed beden plotseling mijn innig geliefde echtgenoot, de heer LEENDERT BOSHOFF, in den ouderdom vau ruim 71 jaren. De Heere, die niet antwoordt van Z jne daden, geve ons kracht en sterkteom in Zijnen ondoorgrondelijken wil te berusten. Wilhelminadorp, 15 Juni 1892. Mej. de wed. BOSHOFF Vogel en verdere betrekkingen. Heden overleed tot diepe droef heid mijn geliefde echtgenoot GILJAAM MARINES NIJSSE Gz., in den ouder dom van ruim 39 jaar. Mede uit naam der familie, Weduwe G. NIJSSESchijf. Ovezand, 15 Juni 1892. Voor de vele bewijzen van be langstelling op den 17 dezer ondervon den, betuig ik mijnen hartelijken dank. Goes. D. ROUW. Bij hunne herbenoeming als Dijk graaf en Gezworen van het Waterschap Waarde, betuigen ondergeteekenden In gelanden hunnen hartelijken dank. Waarde, 18 Juni 1892. H. C. POLEIJ. J. BUTE1JN. Voor de vele bewijzen van be langstelling, ontvangen bij mijne benoe ming tot Secretaris en Ontvanger der gemeente Rilland-Bath, betuig ik mijnen hartelijken dank. Krabbendijke, 17 Juni 1892. J. Q. O. WABEKE. Ondergeteekenden roepen bij hun vertrek naar Amerika ouders, vrienden en bekenden een laatst vaarwel toe. ADR. KRIJNSEN. Ma. KRIJNSEN—Zandijk. ABR. SCHRIER. JOHa. SCHRIERKrijnsen. Aan boord. s.s. »Spaarndam". 185 Aren (Roeden) bij F. WOïtfDERÖEiU te 's-Hee- renhoek. Die genegen zijn aanteneinen de leve rantie van door bet BURGERLIJK ARM BESTUUR benoodigde Rund- en Kalfsvleesch benevens Tarwebrood over de maanden Juli, Aug., September, op voorwaarden bij den vader van het Weeshuis ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend insckrijvingsbiljet met liet opschrift Besteding Burgerlijk Arm bestuur'1'1 te bezorgen op Dinsdag den 21 Juni e. k., des namiddags vóór 4 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Burgerlijk Armbestuur, J. M. KAKEBEEKE, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. VAN te houden den 83 «Tuni 1.892 te Rruiningen, door de afdeeling »Kruinin- gen," vau de Maatschappij tot bev. van landb. en veeteelt in Zeeland." op het tentoonstellingsterrein van 1—3 1/2 uren. CONCERT op het marktplein des avonds van 8 tot 11 uren. Mevrouw NIC. DE HAAN te Hein kenszand vraagt met 1 Augustus als K.euken«W c r It 111 e i tl. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. ten overstaan van den Notaris M. NOOR- DIJKE te GoUjnsplaat, als op Woensdag 29 Juui 1892, 's avonds 6 uur te Geersdijk(gemeente Wisselcerké) in de herberg bewoond door dhr. De Vlieger, vau en verdere Timmering, waarin eene S 1, Y C IIT li It H V F- FAIRE wordt uitgeoefend, met het Erfpachtsrecht op den daarbij behoorenden grond te Geersdijkkadastraal bekend, gemeente Wissekerlce, sectie N no. 338, aankomende Olivier Scherpeu op Donderdag 30 Juni 1*92, 's namiddags 1 uur to Krabbendijkeop den Oostdijk, in de herberg van Adr. Van Iwaarden, ten verzoeke van de weduwe en erven van Fieter Staal, van op den Oostdijkonder de gemeente Krui- niiigen, sectie C nummers 244,289 en 278. De Notaris A. GALLIS MERENS zal des voormiddags te 10 uren, ten ver zoeke van C. Marcusse, aan diens her berg te Kapelle, DIVERS alsStoelen, Tafels, Glas- en Aardewerk, Lampen, Spiegels, Kachels, Koper- en Blikwerk, 6 Bedden, Matrassen eu toebe- hooren, een zeer fraaie staande Speelklok, een tweeloops Jacht- geweer en wat verder zal worden gepresenteerd. De Notaris DE RONDE BRESSER zal op Donderdag den 30 Juni 1892, des voormiddags te 10 urea, te Heinkens zand, in de herberg bij P. Buk, ten ver zoeke van den WelEd. heer C. Ifcïs- seeuw «iq., in het van 4.1240 Hectaren Weiland, genaamd de Goudmijn, gelegen in do gemeente Heinkenszand Te veilen in 5 perceelen en in massa*.

Goessche Courant | 1892 | | pagina 3