glement rijkskanalen W. T. D. te Roozendaal tot I 10 b. s. 5 d. k.overtreding drankwet: B. B. te Biezelinge tot 3 b. s. 3 d. h.het bevisschen der Schelde zonder consentF. B. te Clinge, J. P. W. en A. v. B. te Ierseke, A. d. Y., J. IC. en J. Y. te Wemeldinge, ieder tot 2 b. 8. 2 d. h. het bevisschen van eens anders perceel in de Schelde P. W. te Krabbendijke tot 2 b. s. 2 d. h.over treding van het Reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche StroomenP. J. v. N. te Bergen-op-Zoom tot 5 b. s. 3 d. h.overtreding art. 431 W. v. S.r.C. V. en W. v Y. te We meldinge, M. K. en P. V. d. V. te Hansweerd ieder tot ƒ5 b. s. 3 d. h.M. J. B., P. Gr., F. K., J. V. d. K., H. W., P. A. De W. en J. B. De B. allen te Goes ieder tot 1 b. s. 1 d. h. overtreding art. 426 W. v. Sr.C. V. d. B. en A. d. B. te Hansweerd ieder tot 5 b. s. 3 d. h.H. W. te Delft tot ƒ3 b. s. 3 d. h. en L. De P. te Schore en S. H. te Goes ieder tot 3 b. s. 3 d. h. overtreding art. 427 W. v. Sr.N. B. De L. te Biezelinge tot 1 b. s. 1 d. h.overtreding art. 448 W. v. Sr. J. De R. te Ierseke tot j 0,50 b. s. 1 d. b.overtreding art. 424 W. v. Sr. J. W. B. te Goes tot ƒ0,50 b. s. 1 d. h.M. B., J. J. K. en M. H. te Kolijnsplaat en C. Q. te Vlake, ieder tot j 1 b. s. 1 d. h.overtreding art. 461 W. v. Sr.P. H. M. te Krabbendijke en A. V. te Etten- Leur ieder tot J 1 b. s. 1 d. h.overtreding art. 459 W. v. Sr.P'. V. M. te Wolfertsdgk tot t 3 b. s. 3 d. h.openbare dronkenschapL. T. te Heinkenszand tot 2 maal j 5 b. s. 3 d. h. voor iedere boeteA. M. te 's-Heer Arendskerke tot 2 b. s. 1. d. h.A. A. Y. d. K., F. V. H., W. De J., P. Z. allen te GoesA. O. te WemeldingeA. D. te KortgeneJ. B. en D. H. te HeinkenszandH. D. te 's-Heer Abtskerke en M. S. te Kapelle allen tot 1 b. s. 1 d. b., allen tevens in de kosten. Gemengde Berichten. Kats. Aan het op 11 Juni 11. alhier gehouden concours naar den lossen vogel, uitgeschreven door de sociëteit »de Kroonprins", namen de volgende sociëteiten deel»de Batavieren" van Kloetinge en fSt. Sebastiaan" van Ierseke elk met 1 schutter, Concordia" van 's-Heerenhoek met 2, >de edele Handboog" van Kapelle met 3, »Soranus" van Hein kenszand met 4, »Doel naar hooger" van Wolferts- dijk en Claudius Civil is" van Kolijnsplaat elk met 6 en het concoursgevend gezelschap »de Kroonprins" met 11 leden, samen 34 schutters. De hoofdprijzen werden geschoten doorden heer P. Yan Stee van Concordia", le klep, met 10 kleppen (prijs 20)de 2e klep (prijs f 10) door dhr. M. A. Scbikker van Claudius Civilis" met 9 kleppen een zij vogel (prijs 10) door dhr. Th. Maat van »de Kroonprins"; nog een zijvogel (prijs 10) door dhr. F. Joossen van »Soranus"; 2 kallen (prijs van elk 2,50) door dhr. D. Schipper van de edele Handboog" en door dhr. A. Markusse van de Kroon prins" elk een, teiwijl nog 2 kallen verloot werden, waarvan er een aan een lid van »de Kroonprins" en een aan een lid van Concordia" ten deel viel. Heinkenszand. Gisterenmiddag bemerkte men op de hofstede, bewoond door H. Van Iwaarde alhier, brand in eene zaadstrooklamp. Gelukkig was de wind van het in de onmiddelijke nabijheid staande huis en de schuur af, zoodat de brand door de bewoners en anderen tot de klamp beperkt bleef, zonder dat brandspuiten behoefden uit te rukken. De oorzaak van den brand is niet bekend. Sedert Vrijdag wordt te Ylissingen vermist een 6 jarig knaapje. Men vermoedt dat het ventje, door vischjes te willen vangen in de nog al diepe en breede vest is gevallen en verdronken, tenminste men heeft zijn hoedje aldaar drijvende gevonden. Tevergeefs heeft men met dreggen en een sleepnet gevischt. Yrjjdag is te Breda de 17-jarige oudste zoon eener weduwe, terwgl hij met eenige kameraden in het zoogenaamde Verlaat, aan de rivier de Mark, aan het zwemmen was, in de diepte weggezonken en een paar uren later levensloos opgevischt. Te Avereest vervoegde zich eene vrouw bij eenen bakker om brood en om guldens van 1846 in te wisselen tegen ander geld. Zij hielp daarbij trouw zoeken. Later bleek het echter, dat de bakker op deze wijze veel geld was kwijt geraakt. Door de politie is de vrouw te Meppel aangehouden. toch een gevoel van ontgoocheling in zich omdroeg Was het mogelijk, dat hij van de samenkomst met zijn vader meer verwacht had dan hem ten deel ge vallen was Ja, verhelen kon hij het zich nietniet tegenstaande zijn wrok had hij verwacht tegenover zijn vader een bewijs van sympathie, een, zij het dan ook nog zoo klein, trekje van aanhankelijkheid te zullen gevoelen en nu moest hij erkennen, dat de vier-en-twintigjarige verwijdering zich meer deed gelden dan de stem van het bloed. Met een onder zoekenden blik had hij tegenover den hertog gestaan maar de liefde en de eerbied van den zoon behoorden den doode, die in geest en in waarheid zijn vader geweest was. George had, sedert hij de stad achter zich gelaten had, langs heggen en kleine landhuisjes rondgedoold. Toen hij eindelijk in het vrije veld kwam zag hij aan zijne rechterhand in de verte de lindenlaan, waar langs hij gisteren gewandeld had. Hij meende zelfs het buiten van den kamerheer von Ullow te her kennen en een schier onbedwingbaar verlangen drong hem Gabriëile te gaan mededeelen hoezeer zijn om standigheden in enkele uren waren veranderd. Maar hij begreep, dat hij bezwaarlijk gelegenheid zou kun nen vinden haar ongestoord te spreken en dat het na de koele afscheidswoorden barer moeder den vorigen avond, allerminst passend zou zijn reeds nu terug te komen. Hij wilde haar schrijven en de brief, waar mede hij dien morgen maar niet gereed kon komen, zou thans zeker heel anders luiden. Als op vleugelen keerde hij naar zijn hotel terug en terwijl hij den. Te Sappemeer is een stal, waarin 36 koeien waren, in brand geraakt29 dier dieren werden gered, de andere kwamen in de vlammen om. Het on weder van Vrijdagavond was omstreeks middernacht boven Amsterdam zoo hevig als men zelden kon waarnemen. Aanvankelijk, toen in den letterlijken zin des woords de bliksem niet van de lucht was, bood het uitspansel een zeldzaam fraaien aanblik. Bijna voortdurend was de stad in een too- verachtig maar toch verblindend licht gehuld, dat vooral op plaatsen waar men een vergezicht had, talloozen deed stilstaan. Juist te middernacht viel een regenbui, welke veel van een wolkbreuk had. Ook in de streek tusschen Hoorn en Enkhuizen woedde dit onweer. De bliksem sloeg o. a. te Groote broek bij den heer P. Vijzelaar in, verbrandde e®n kapberg met al de daarin zich bevindende landbouw gereedschappen en een nevenstaand schuurtje. Een 19-jarig jongeling in de houtzagerij van de heeren S. te Zwammerdam werkzaam, had het ongeluk uit te glijden, waardoor hij in aanraking kwam. met een zaagrad, dat hem het hoofd van de romp sneed. Heeft men bij het omploegen van land last van boomstronken, dan wordt als een uitstekend middel aangeraden, op deze stronken een portie salpeter te strooien en eenige dagen te wachten, totdat ze goed in de stronken getrokken is. Men steke ze daarna in brand zij verteren dan geheel en al. (R. N.) In de befaamde klokkenhistorie te Brongerga is een eindbesluit genomen, waardoor alle belangheb benden tevreden worden gesteld. Sedert de Nijehem- sters hunne klok terughebben, zat Brongerga zonder. Thans heeft de Raad van Schoterland besloten, dat er eene nieuwe klok in het klokkenhuis zal worden geplaatst, op voorwaarde, dat de ingezetenen 100 beschikbaar stellen. Dat dezen hiq^aan zullen voldoen, lijdt geen twijfel. Dan zal de gemeente er ƒ100 bij leggen, en daar de verkoop van de oude klok 160 heeft opgebracht, is daardoor de som voldoende om eene nieuwe klok aan te schaffen. Uit Akkrum schreef men de vorige week Een eigenaardige, weinig bekende wijze van dienst aanbieding en aanneming komt in deze streken voor. Wanneer de tijd van den hooioogst daar is, komen op een Zondag een groot aantal mannen uit het oosten der provincie te Oldeboom samen om hun diensten aan te bieden en de boeren uit den omtrek komen om hen te huren. Die mannen oefenen buiten den hooitijd allerlei beroepen uitmen vindt er zelfs schoen- en kleermakers onder. Zij, die geen plaatsing naar hun genoegen hebben kunnen vinden, verschijnen met hetzelfde doel den daarop volgenden Maandag te Joure, de dan overblijvenden des Dinsdags te Sneek. Is het hun ook dan nog niet gelukt, zoo gaan de meesten naar huis, om den volgenden Zondag dezelfde rondreis te beginnen. Zoo ziet men te Oldeboorn soms drie weken achtereen dezelfde personen verschijnen. Verleden Zondag is deze arbeidsmarkt begonnen en bij veel aanbod was ook veel vraag, want bijna algemeen begint men| Dinsdag, of ten minste in deze week te maaien. De hooioogst belooft uitstekend te worden. De houten walvisch te Scheveningen is thans gereed: met wijdgeopenden bek ligt hg naast Sein post" op het droge naar adem te snakken. Met zijn half geopende oogen, welke ter zijde van den groo- ten kop staan, kijkt hij de nieuwsgierigen, die zijn edele goed nagebootste vormen bewonderen, woe dend aan. Zijn staart heft hij in de hoogte, doch hij is machteloos er meer mee te doenhij heefc zelfs gewillig moeten toelaten, dat men er een vlag op geplant heeft. Zijn vinnen, ter grootte van de zwaarden eener pink, hangen roerloos ter zijde van zijn grijzen romp. Langs een trapje van vier treden beklimt men zijn onderkaak, die ruimte genoeg biedt voor een gezelschap van 10 a 12 personen. Een ovaalvormig keelgat verleent toegang tot de maag van het zee monster een zaal van 28 meter lengte en 10 M. hoogte. De bouwmeester, de heer A. F. Zniderhoek van Nieuwer-Amstel, heeft ook hier getracht de werkelijkheid nabij te komen. Boven de hoofden der bezoekers welft zich een dikke ruggegraat, terwgl de wanden door stevige graten worden ondersteund. De illusie wordt echter bedorven door een buffet en taleltjes met stoelen, die eraan herinneren, dat vorigen dag niet anders dan in bittere bewoordingen van zijne liefde had kunnen gewagen, stroomden nu louter woorden van geluk en hoop uit zijne pen. Ook zijn toekomstig leven behoefde hem nu geen zorg meer te baren. Van den echtgenoot zijner moeder kon hij iedere weldaad aannemen en hij kon, wanneer hij in het vaderland bleef, een ruimer arbeidsveld voor zijne plannen zoeken zonder daarbij de belangen van Lengede uit het oog te verliezen. Hij twijfelde er geen oogen blik aan of Gabriëile zou ook in net stille leven op zijn landgoed haar geluk vinden. Hoe dikwijls had zij zich in hare afzondering te Montreux verheugd. Maar haar vader zou moeielijk te overreden zijn de hand zijner dochter aan een eenvoudig landedelman weg te schenken. Om mijnheer von Ullow tevreden te stellen, zou hij derhalve deelnemen aan den wereldsehen wedstrijd om goud en eer. Maar dan in staatsdienstvoor het mollige koftapijt was zijn stap te zwaar en te midden van het geheimzinnig gefluister der hovelingen zou zijne stem te luid en te scherp weérklinken. Zoo schreef hij aan Gabriëile en hij verzocht haar hem nu reeds het recht te geven haar als zijne verloofde te beschouwen. Zoodra de hertog de noodige stappen zou gedaan hebben om hunne verhouding voor de wereld op te helderen, zou hij hare hand aan haar vader komen vragen. In afwachting daar van zou hij den volgenden dag een bezoek brengen om althans door een enkelen blik of een handdruk haar antwoord te vernemen. Wordt vervolgd men in een einde-eeuwsch koffiehuis is. 't Is er ge zellig zitten en hoewel het keelgat de eenige opening is, is de temperatuur er zeer dragelijkeen venti lator zorgt voor luchtverversching, terwijl eerlang de gasverlichting, die nu nogal warmte verspreidt, vervangen wordt door 2 electrische booglampen. Het diertje heeft al heelwat bezoekers gelokt, die zich in de maag recht op hun gemak gevoelden en er bleven keuvelen onder de tonen van een muziek korps, dat in de bovenkaak verborgen zat. De vrachtrijder H. K., te Yriezenveen, was bezig goederen van den eenen wagen op den anderen te ladenhij had met zijn knecht de aardigheid, met een brandenden lucifer te lichten in een ledig jenevervat. Onmiddellijk sprong dit vat met een ontzettenden slag uiteen; de knal was zoo hevig, dat die wel een half uur ver werd gehoord. H. K. werd door een stuk van het vat zoodanig getroffen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Hoewel op verschil lende plaatsen ernstig in het aangezicht gewond, schijnt zijn toestand echter niet levensgevaarlijk. Het beste middel om zomersproeten zoo goed als onzichtbaar te maken isMen wrijve de plek, voordat men naar bed gaat, met een dunne brij van onrijpe aalbessen of citroensap, vermengd met een theelepel bloem van zwaveldeze brij wascht men er den volgenden morgen met zure melk weder af. Na veertien dagen zullen de zomersproeten zoo goed als verdwenen zijn. De Reichs-Anzeiger deelt mede dat er nog geen officiëel bericht tot bevestiging van Emin Pacha's overlijden ontvangen is. Hoe men in België ijvert voor het welslagen der verkiezingen, kan o. a. blijken uit het feit, dat een te Amsterdam wonende Belg, huisknecht bij een familie, is aangezocht, met aanbieding van ver goeding van reis- en ver blijf kosten, te Gent te komen, om voor de progressistische candidaten zijn stem uit te brengen. {Dbl. v. Ned.) Het aantal scholen in België waar onder de scholieren matigheidsvereenigingen zijn opgericht, naar het stelsel Robyns, bedraagt, blijkens mede- deeling van den minister De Burlet, 446. Het aan tal jongelieden, tot die vereenigingen toegetreden, is 5000. De minister spoort de besturen van alle scholen aan, het stelsel toe te passen, en verzoekt den di strictsschoolopzieners in dienzelfden zin werkzaam tc zgn en daarbij alleen kinderen toe te laten boven de 11 jaren. De beweging werd door dr. Robyns spoedig na de invoering der drankwet van 7 Sept. 1887 op touw gezet, en bepaalde zich tot heden hoofdzakelijk tot de scholen in de Belgische provincie Limburg. Zekere Thomas, oud 79 jaar, uit het dep. Nièvre, kwam jl. Dinsdag te Parijs zijn pensioen van 2500 frs. halen. De man werd geboren, juist toen het Fvansche leger in 1813 de Beresina overtrok. Zijn moeder was nl. zijn vader (officier bij de kei zerlijke garde) in den veldtocht gevolgd beide stier ven, maar het kind bleef in leven en werd door de Russische Regeering aangenomen, maar toen hij meerderjarig was liet Thomas zich als Franschman naturaliseeren. Op zijn geboorteacte staat »Né a la Bérésina". Een nieuwe sport, door Engelschen uitgevon den, is een wedloop van hunne horloges. De deelnemers winden hunne horloges op, zetten ze ge lijk, hangen ze voor een bepaalden tijd in een gla zenkast, en degeen, wiens uurwerk dan het hardst geloopen heeft, is overwinnaar Uit Halifax wordt het volgende zonderling geval gemeldEen schip van 585 ton register, met den kapitein, eersten en tweeden stuurman en vier matrozen, is Donderdagnacht op het noordooste lijk einde van Sable-eiland in het kustzand geraakt en daarin geheel verzonken. Het geval is zonder voorbeeld. Het schip was de Noordsche bark Henry van Fonsberg, in Noorwegen, naar Ship Harbor, Nova Scotia. Het geraakte Donderdagmorgen op een zand bank op Sable eiland en de kapitein besloot geene buitengewone pogingen aan te wenden om van de bank af te komen maar te wachten op den vloed. Later op den dag kwam er een dikke nevel op en Vrijdagmorgen was van het schip niets meer zicht baar. Het was gezonken in het losse zand waar door die ontdiepte gevormd is. Ook van de beman ning is geen spoor gevonden, behalve van zes hun ner die voor de stranding op een ander schip waren overgegaan. De Parijsche gemeenteraad staat voor een moeilijk vraagstuk. Zekere mevrouw Dubrai, die haar kat bijzonder liefhad, had het ongeluk poeze- nel vóór te gaan in den dood. Zij liet echter een zekere som na aan het schoolfonds van haar arron dissement op voorwaarde, dat de burgemeester een goede verzorgster voor haar poes zou aanwijzen, die haar lieveling minstens driemaal per dag een bepaald voorgeschreven maal moest uitreiken. Na aftrek van de onderhoudskosten van poes zal er omstreeks 200 fr. per jaar voor het schoolfonds overblijven en de Raad moet nu uitmaken of 't de moeite waard is op die voorwaarde het legaatje te aanvaarden. Camile Flammarion zegt, dat sedert 1723 de maanden April en Mei niet zoo droog zijn geweest als dit jaar. Ook in 1690 was er in die maanden groote droogte. Mascart, directeur van het Bureau Central rnété- orologique, zegt, dat om een Aprilmaand te vinden, die wat betreft de droogte, eenigszins met die van 1892 kan worden vergeleken men moet teruggaan tot 1883, ofschoon de toen gevallen hoeveelheid regen toch nog dubbel zoo groot is als die in dit jaar. Wat betreft de maand Mei, die was in 1892 minder dioog dan in 1880. In Mei 1892 is twaalf maal minder regen gevallen dan in Mei '92; zes maal minder dan in Mei '90 en negen maal minder dan in Mei '89. Het Petit Journal had een wedloop op touw gezet van Parijs naar Belfort (423 kilometers), waar aan 830 liefhebbers deelnamen. Zij waren Zondag ochtend half zeven van de poort van Pantin op het pad gegaan. Ramogé, een stalknecht, kwam het eerst aan, te 11 u. 26 m.hij zal nu 2000 frs. krijgen en een eere-revolver De tweede was de slagers jongen Gonnet, die 1000 frs. krijgen zalhij kwam te 12 u. 13 m. aan. Ramogé was, op zijn voeten na, welGonnet was half dood. Uit Kopenhagen wordt geschreven Na de vermoeiende gouden bruiloftsfeesten heb ben de Koninklijke familie en haar gasten hun een voudige levenswijze hervat. Allen genieten de beste gezondheid, 's Morgens staat men vroeg op en wordt het programma van den dag opgemaakt. Eenige dagen geleden brachten al de Koninklijke gasten een bezoek aan het bekende museum van wassen beelden te Kopenhagen. Er is in het museum een zaal, waar zich 25 tot 30 wassenbeelden bevinden, die op de allergetrouwste wijze de leden derDeen- sche Koningsfarailie voorstellen. De Hertog van Cumberland, zoon van den Koning van Hanover en echtgenoot van Prinses Thyra van Denemarken, is er afgebeeld zittende in een stoel, in gesprek met andere leden der Koninklijke familie. De Hertog was met den directeur van het museum overeen gekomen zelf de plaats van zgn wassenbeeld in te nemen, eenige minuten voor dat de bezoekers de zaal binnenkwamen. De directeur leidde de hooge gasten rond, en toen zij ernstig stonden te kijken naar de groep, stond de Hertog eensklaps op en groette ben. Men begrijpt de verrassing en bet ge lach van het geheele gezelschap, in 't bijzonder van de jonge Prinsen en Prinsessen. In alle suiker produceerende landen*van Europa openbaart zich onder de suikerfabrikanten verzet tegen het verbond van suikerraffinadeurs in de Ver. Staten. Zoowel in de vergadering van fabrikanten in Oostenrijk-Hongarije als in Duitschland is de wensckelijkheid uitgesproken van de oprichting van eentraal-bureaux voor den verkoop van ruwe suiker, welke bestemd is voor uitvoer. Zoo doende zouden dan de fabrikanten den prijs kunnen bepalen tot welken zij suikers voor uitvoer bestemd, willen afgeven. Of deze vestiging van verkoopbureaux in de verschillende landen van Europa zal doorgaan moet men betwijfelen, daar bet rnoeielijk zal zgn onder het groot aantal suikerfabrikanten in elk land overeenstemming te brengen. Het eenige middel om winstgende suikerprijzen te behouden zal zijn, dat de productie van suiker in overeenstemming wordt gebracht met de wereldbehoefte aan dit artikel. Alexander Krolsky, een landbouwer van Derby - ville, Ohio, heeft dezer dagen een ontmoeting gehad met slangen, waardoor de man krankzinnig is ge worden. Een oude put in zijn hof moest schoongemaakt worden en Krolsky liet zich met een touw naar beneden zakken. Hg was daar echter nog niet lang toen hij reeds het signaal gaf om opgetrokken te worden en bleek van schrik verscheen hij aan de oppervlakte. Groote waterslangen waren om zijn beenen, hals en armen gekronkeld en de put scheen te wemelen van slangen. Bij het licht van eene lan- taaxrn, in den put neergelaten, kon men de koppen der slangen boven het water zien, en tusschen de steenen waarmede de put belegd was, staken de glinsterende afschuwelijke koppen uit, sissende en hunne scherpe gevorkte tongen uitschietende tegen het licht dat de duisternis van hun onderaardsch kwartier kwam breken. Twee arrestaties. »Wenscht mijnheer te dinee- ren of a la carte te eten?" vroeg de beleefde kell- ner aan den deftigen gast. »Wat voor diners heb je?" antwoordde de heer. y 1,50 en ƒ2, »Geef mij een diner van ƒ2,en een flesch bor deaux." Asjeblieft meneer." »Kan ik dadelijk eten?" Direct, meneer." De vreemdeling ging op zijn gemak zitten en be schouwde de rijke inrichting van het restaurant, waar gedurig nieuwe gasten binnen kwamen. Spoedig bracht de kellner de soep, en daarna het eene gerecht na het andere,wat de gast smakelijk opat. Na het dessert vroeg hij sigarenhij stak er een in zijn mond en de andere in zijn zak. Onderwijl reed een wagen voor; een heer stapte uit en trad binnen. Hij vroeg om den chef te spreken en ging met dezen in de vestibule. »Ik ben beambte der geheime politie; ik zoek een koopman, beschuldigd van bedriegelgke bankbreuk wij weten zeker, dat hij hier eet." >Is hij werkelijk hier Heeft u hem gezien Zonder twijfel; 't is die heer met de zwarte snor. Ik moet hem arresteeren." »Zal het zonder opzien te wekken gaan?" »0, zekerstuurt den kellner naar den heer en zeg hem, dat baron Luttenburg hem wacht De vreemde had zich juist een halve flesch cham pagne laten geven, toen de kellner hem de boodschap bracht, die hem scheen te verheugen. Hij kwam naar buiten. De beambte liep hem te gemoet en fluisterde hem iets in 't oor, dat hem scheen te verschrikkenhij weerstreefde een beetje, maar stapte toen in den wagen. »'t Is goed afgeloopen riep de beambte den waard toe; beeft die heer ai betaald? Enfin stuur anders de rekening maar op het bureau van politie." De wagen reed voort, en de heeren schenen een prettig discours te hebben. »Goed gesmaakt?" vroeg de beambte. Uitstekend." »Nu, dan zal ik nu ook eens mijn beurt nemen." Dicht bij een ander deftig restaurant hield de de wagen stil, de beambte stapte uit, ging binnen en at en dronk kostelijk. Een uurtje later had dezelfde komedie plaatsde be.unbta weid nu door den ander vertoond.

Goessche Courant | 1892 | | pagina 2