ADVERT ENTIEN. Parket- en Waudtegels. Muurlegels voor Gevelversieriug Trottoir-, Ijzersteen en hardgebakken Tegels, Mozaïek-Cementvloertegels. Céramique-, Marnieren- en Namensche Tegels. Houten eu Marmeren Schoor steenmantels, Terra Colta en Cementsteen Ornamenten, Grafmonumenten en Gedenk- steenen, C. J. KOOIMAN, Druiven-Borst-Honig STOOM WASSCHËRIJ BLEEKERIJ P. i. Asselbergs. Ingezonden Stukken. In uw geacht blad van Woensdag is een opgenomen der bijeenkomst van de liberale kiesver- eeniging »Goes" op Maandagavond jl. Een zeer groot getal geïntrodueeerdon, waaronder ook mijn persoon, was opgekomen om eene voor dracht over de nieuwe belastingcntwerpen aan te hooren, niet voorzeker om te debatteeren en te stem men. Het was echter anders dan men gedacht had. Na eene toelichting der belastingvoorstellen door den voorzitter der vereeniging, waarbij echter on besproken bleef dat de landbouwers nu dubbel be last zullen worden, behalve door de grondbelasting nu ook nog door de vermogensbelasting, na die inleiding werd door bet bestuur eene motie voor gesteld. Door een lid werd de zeer juiste opmerking gemaakt dat degenen, die niet tot de kiesvereeniging behooren, niet zouden kunnen stemmen, daar waar die vereeniging als zoodanig iets verklaart of eene meening uitspreekt, welke opmerking door het be stuur niet werd wederlegd. Ik was bet geheel daar mede eens en waarschijnlijk meenden vele geïntro- dueeerden met mij, dat wij ons onzijdig en buiten stemming moesten houden. Nu werd echter op die vergadering niet zooals gewoonlijk met voor en tegen, maar met opstaan en zitten blijven gestemd, en hierbij deed zich de eigenaardigheid voor dat de stemmers voor het amen dement van den heer J. M. Kakebeeke moesten op staan, maar daarentegen de voorstanders der motie van het bestuur moesten zitten blijven. Daar ik mij nu buiten stemming wilde houden en daarom zitten bleef, maar toch alle aanwezigen, zooals nu blijkt, bij de stemmingen werden mede- geteld, word ik b. v. gerekend tegen het amendement van den heer Kakebeeke en voor het voorstel van het bestuur gestemd te hebben, ofschoon ik integen deel eeno verhoogde jeneverbelasting zeer goedkeur en mij met de motie van het bestuur niet vereenig. Zooals mij zal het ook wel met andere geïntro- duceerden gegaan zijn en ik meen daarom dat men geen groot gewicht aan het getal voor- en tegen stemmers en de "gehouden stemmingen kan hechten, ofschoon wel aan te nemen is dat de meeste der aanwezige leden der kiesvereeniging met het be stuur eenstemmig waren. G. J. v. d. BOSCH. Is deze voorstelling van den geachten inzender niet wat eenzijdig Dit is vermoedelijk door dhr. V. d. B. ver keerd verstaan. De Voorzitter heeft juist geant woord, dat in de motie ook de geïntroduceerden werden genoemd. Red. G. Ct. 339e Staatsloterij, 2e kl. Trekking van Donderdag 31 Maart. 4e lijst. Getrokken prijzen 400 100 30 3945. 1605 6518. 3725 6851 7386 19611. Marktberichten. MIDDELBURG, 31 Maart 1892. Aanvoer voldoende, handel beperkt en prijzen van alle artikelen als voorgaande week, .Boter i 0,95 a f 1,05 per kilo. Eieren f 3,10 per 100 stuks. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Gisteren is te Ovezand voor Laurus De Winter ten overstaan van notaris Pilaar geveild een hoefje aldaar in Nieuwlandeken, groot 4761 centiaren en in koop toegewezen aan Corns. Verschraage Pzn. te Ovezand voor ƒ1005, voor dilthouten en mest 45, samen ƒ1050 onverminderd 121/2 pet. voor onkosien. Heden zijn door dhr. W. Pelle voor zijne princi palen te Ierseke, publiek verkocht10000 aange slagen pannen a 21,50 is 215 10000 id. a 90 is 900 10000 id. a 2-3 is f 23010000 id. a 23,01 is f 230,1010000 zaaioesters a 18 is 180; 4000 id. a 28 is ƒ112; 18000 id. af 16,50 is f 297 2000 id. a f 12 is 24 samen voor 2188,10onverminderd 10 pet. verhooging. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information afbraak, Mulock Houwer. Gorishoek, oester materieel, Van Setevs. Goes, planken, Hollmaun. Goes, winkelhuis, liuis, pakhuis, Pilaar. Goes, kunstvoorwerpen, Hollmann. Goes, schuur eu erf, Pilaar N. eu St.-Joosland, herberg, Tak. Ierseke, diversen, Hollmann. Iloedekenskerke, woonhuis en inboedel, P Overman. Heinkenszand, timmerhout euz De Ronde Bresser Waarde, inspan, Mulock Houwer. Baarland, afbraak, Hollmann. 's Gravenpolder, mangels eu beesteupeen, Hollmann. Wcmeidinge, meubilair, Gallis Merens. Heiukenszaud, meubels enz., De Ronde Bresser. Heiukeuszand, woonhuis enz., De Ronde Bresser. Wissekerke, meubelen, gond en zilver, Noor dij ke Ierseke, meubelen enz., Prins. Ovezand, huis en meubelen, De Ronde Bresser. Kruiningen, woonhuis en schuur, Prins. Oudelaude, inboedel, V. d Kloes Kloetiuge, verp. bouw- en weiland, Mulock Houwer. Ellewondsdijk, inspan eu meubelen, Da Ronde Bresser. Ierseke, mange's, Prins Ovezand, be-stieaal, meubelen, afbraak. Pilaar. G es, herberg eu pakhuis, Mulock Houwer Ovezand, inboedel eu tuingrond, V. d. Kloes. Ierseke, woonhuis eu erf, Mulock Houwer. Heiukeuszand, bocreninspau, De Ronde Bresser. Kloetings, huis en inboedel, Gallis Merens. Goes, hofstede, Mr. Liebert. Kloetiuge, inspan, Mulock Houwer. Krniningen, molen, huis, laud, Gallis Merens. Baarland, boereninspau, Mr. Liebert. Kamperlaud, hof-tede enz., Roelof. 2 April, Nisse, 4 Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 6 April, Wilhelminadorp, onderhoudswerken, Bestuur W ilhel minap older. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Vooim. Nam. Voorm. Nam. 2 April. 5.59 6.21 0.8 0.29 3 6.44 7.10 0.51 1.14 4 7.39 8.13 1.40 2.9 5 8.54 9.41 2.43 3.24 6 10.31 11.19 4.11 5.1 7 12.— 5.49 6.30 8 0.33 1— 7.3 7.30 bijzonder duurzaam in de open luebt. Smaakvolle samenstelling van kleuren. Vochtwerend en weinig onderhoud ver- eischend. van af eenvoudige tot de meest sierlijke. Console», Kapiteelen, Sluitsteenen, Gevel banden, Vulliugstukkon enz. van af eenvoudige en weinig kostbaar bewerkte. Duurzaam in de open lucht. Uitgebreide verzameling Photogr. afbeel dingen ter keuze. Voorts'Kluitkalk Drijf steen zuiver fijn gemalen Ander». Tras op strengste keur, Portlandcement, Gips, Kietplanken4 Belgische-, Waal- en IJsselsteen, allerlei Bakpannen eu Plavuizen, direct van de ovens, Eng. Aarden Buizen, Trechters- Vuurvaste en öveusteen Bakkersoven, tegels, en voorts alle andere binnen- en buitenl. Bouwmaterialen. te GOES. Zelfs voor den meest wantrouwende overtuigend Den lieer W. H. ZIOKENHEIMER te M a i n z. Slot Billigkeim, ambt Mosback (Baden). UEd. kan ik verklaren, dat er wel geen middel geschikter mag zijn, om spoediger en zekerder zoowel hij kinderen als vol wassenen kwaadaardigen hoest en andere aanhoudende heeschheid te verdrijvendan de uit uwe fabriek ontvangene Hij beeft de voortreffelijkste diensten bewezen en bij voorkomende gevallen op verdere zending reflecteerende, teekent met hoogachting Graaf tot Leinigen-Billigkeiin. Steeds echt onder garantie verkrijgbaar in flesschen a fl. 2,met gele a fl. 1,met roode en a 65 cent met witte capsulente Goes bij wed. J. P. v. d. Does Lz. Verkoophuis; Kruiningenhij C. De Munck; Wemeldinge bij de firma S. Bouterse St.-Maartensdijk bjj Joh. Pot; Vlissingen bij Jac. Dommisse Cz.Zaamslag bij wed. A.Van Fraaijenhove; Bruinisse bij C.Hage. EN „De Zoom" aan de rivier »de Zoom" te BSEGSil-OP-KOOM. Droge en opgedane wasscken onover troffen. Per stuk en per abonnement. Inlichtingen enz. worden op aanvrage gratis verstrekt hij den ondergeteekende Druk. F. Kleeuwens Zoon. Goes.

Goessche Courant | 1892 | | pagina bijlage 2