lieeren Van (Jitters. Misschien staat hiermee ook in verband de diefstal van geld met inbraak bij eene weduwe te 's-Heerenhoek, die met een mes gedreigd werd door personen, welke zich onkenbaar gemaakt hadden. In verband met den diefstal dezer dagen te 's-Heerenhoek gepleegd begaf zich hedenmorgen de justitie uit Middelburg daarheen. C. A. Louwerse heeft bekend P. De Kraker op den Catspolderschen dijk, gem. Ter-Neuzen, te hebben vermoord. Hoeven der paarden De straal en de zool zijn die deelen van de hoef, welke het meest aangedaan worden door een voehtigen bodem. Men kaü het gansche weeke ondervlak het best beschutten tegen den invloed van drassig bouw- en weiland en mod derige straten door het met in heet water verwarm den terpentijn te bestrijken, als de hoef tegen den nacht goed schoongemaakt en droog is. Dit trekt er dan gedeeltelijk (in en beschut den hoef op uitste kende wijze. (R.N.) Te 's Hage verscheen een Menu-Kalender »Bon Appétit", die voor zorgvuldige huismoeders zeker een uitkomst zal zijn. Op de verzuchting: »Wat zullen we eten", geeft deze kalender dagelijks een antwoord, wat verbazend gemakkelijk is. Het schild, in den vorm van een fraai bord, ver telt ons o. a. Hebt gij geen wiltbraet of kapoen, Zoo eet dan moes of ander groen. Per »Amstelstroom" werden Donderdag uit IJmuiden 800 kisten lucifers, Eindhovensch fabri kaat, naar Zweden verzonden, om daar voorzien van etiquet als echte Zweedsche weer te worden ingevoerd. Zoo wordt de scheepvaart onderhouden Dat een landbouwer half November al zijne tarwe nog niet geoogst heeft, zal wel tot de zeld zaamheden behooren. Het Limburgsche dorp Margraten bezit zoo'n exemplaar. Aan den provincialen weg van daar naar Valken burg staat nog een groot perceel prachtige, rijpe tarwe. De eigenaar meent door de gemeente bena deeld te zijn, doordat voor geen genoegzamen water afvoer gezorgd zou zijn. Dat de rechter in deze zaak uitspraak zal moeten doen, laat zich begrijpen. Door den directeur-generaal der Exploitatie- Maatschappij zal aan verscheiden wegwerkers, met het oog op de tegenwoordige duurte van levenswijze, een hooger standaardloon worden toegekend. In den laatsten tijd werden te Utrecht her haaldelijk katten vermist, zonder dat het mocht gelukken te weten te komen, waar de dieren bleven. Donderdag jl. is door de politie eindelijk de dader gearresteerd, die juist 'bezig was een kat op te vangen. Een te zijnen huize ingesteld onderzoek deed zien, dat hij sedert lang zich met het zoogenaamde >kattenmoeren" onledig hield, getuigen een legio katte vellen, die door de politie werden gevonden. Ten overvloede bleek nog, dat de katten, na gevild te zijn, als konijnen van de hand werden gedaan. Van den regen in den drup Een buitenlandsch expediteur, die gewoonlijk de meeste zijner goederen te Oldenzaal deed inklaren, doch daar wegens te lage waarde-aangifte eenige malen werd benaderd, heeft nu de inklaring te Amsterdam laten doen. Hij is daar niet beter van de reis gekomen, want dezer dagen werden van hem door de verificateurs aan de Staats-en Hollandsche spoorwegen, in de douane-loodsen, achtereenvolgens 28 kisten en 13 pakken, 17 kisten en tot slot een geheele waggonlading met 55 kisten, inhoudende kinderspeelgoed, glas- en aardewerk, galante riën enz. in benadering aangehouden De wandelaars op den Vaalser Steenweg al dus meldt het Nbl. v. h. Kant. Oosterh. waren jl. Dinsdag getuigen van een recht komische scène. Daar werd een boertje, die een korf eieren naar de Rener markt wilde brengen, aangeklampt door twee opkoopsters, die zeker een koopje dachten te hebben. Na veel loven en bieden werd eindelijk de koop tot wederzijdseh genoegen gesloten. De verkooper pakt zijn eieren voorzichtig in den grooten korf zijner nieuwe klanten, doch is niet weinig verbaasd, als hem nu iedere der twee vrouwen de koopsom wil opdringen. Een onstuimig tooneel volgde, toen beide vrouwen haar rechten op den koop met marktge schreeuw verdedigden. Daar de eene der andere even knie bleek in den lieflijken woordenstrijd, moest de lichaamskracht beslissen. De korf wordt door de beide furies aangepakt en zoo ruw heen en weer gerukt, dat weldra een dikke, geelwitte vloeibare massa op den grond sijpelt. Toen de zege na een langen strijd naar een zijde neeg, nam de overwonnen partij haar kans waar en sprong dapper in den korf, welks inhoud zij met haar voeten bewerkte, om ten minste op deze wijze haar tegenpartij den buit te doen verliezen. Met de sporen van den verwoeden strijd aan haar druipende voeten, stelde zij zich vreugdedronken in positie, de vuisten op de heupen, en zong haar overwinnings lied, dat het ver over de landstraat schalde. Toch had zij te vroeg gejuicht. Want eensklaps greep de geenszins ontwapende tegenstandster den korf en wierp haar dien over 't heete hoofd, zoodat de kleu rige, kleverige massa over haar aangezicht en kleêren vloeide. Door schaamte en onmachtige woede ge dreven, zocht de wakkere heldin haar heil in de vlucht. Toen bekwam evenwel ons boertje, die tot dusver met verbazing had toegezien, van zijn schrik en liep, zijn korf in den steek latend, de vluchte lingen na, om betaling van zijn mishandelde eieren te vorderen. Spoedig verdwenen vervolger en vluch telingen in een huis. Of de strijd daar niet op nieuw begon, zijn we niet te weten gekomen. Een eenvoudig middel om pelswerk voor de mot te vrijwaren, is het gedurig uit te kloppen. Bergt men het daarbij, in linnen gewikkeld, in eene goed sluitende kist op, zoo kan men gerust alle andere middelen als kamfer, enz. achterwege laten. Een nieuwe manier om het publiek te exploi- teeren. Te Breda stond "Vrijdag een aankomend meisje te schreien. Wat was de oorzaak van haar geschrei Wel, het kind had de huishuur verloren, die zij bij den huisbaas moest bezorgen. Een der omstanders, wien de zaak niet heel zui ver voorkwam, geleidde het meisje naar den in de buurt wonenden huisheer, maar weldra bleek dat men met een listige bedriegster te doen had, daal de huishuur met een lommerdbriefje uit haar zak te voorschijn kwam. Men wachte zich dus ook voor weenende meisjes Onlangs sneed een ingezetene van Deventer bij het vleeschsnijden aan tafel even in den vinger. De man werd later ongesteld en een heelkundige werd geraadpleegd. Deze verklaarde bloedvergiftiging. De gewonde overleed Donderdagmorgen aan de ge volgen. Belanghebbenden hier te lande worden nog maals gewaarschuwd tegen de bedriegelijke hande lingen van de bende zwendelaars te Riga, bekend onder den naam van »Rigaer Goldclub". Handelaren in goud ontvangen van een der leden der bende eene aanbieding om Siberisch goud" (waarvan de verkoop in Rusland staatsmonopolie en aan particulieren verboden is) in het geheim en tegen een lagen prijs over te nemen. Daarop volgt eene uitnoodiging om den koop en de overdracht van het goud te bewerkstelligen te Warschau of eene andere dicht bij de Duitsche grens gelegen Russische plaats. Gaat de handelaar op die uitnoodiging in, zoo blijkt hem later, bij onderzoek van de gekochte stof, dat deze bestaat uit koper of een dergelijk minwaardig metaal. Een paar weken geleden werd in de Rotter- damsche diergaarde weer een leeuwtje geboren, dat ook door een hond gezoogd wordt. Het leeuwinnetje, dat 29 Juni het levenslicht zag, loopt dagelijks met haar pleegmoeder, een smoushondje, vrij door de Diergaarde rond. Ook de poema of Z.-Amerikaansche leeuwin heeft eenige dagen geleden jongen geworpen. Bij gelegenheid van een dezer dagen te X. gehouden lezing tot wering van het gebruik van sterkedrank zeide de redenaar o. m. Gjj weet dat ik tegenwoordig aan het hoofd sta der bankinstelling, waarbij ik twee jaar geleden nog eerst nommer 3 was. Van de beide, toen boven mij geplaatste, heeren is de eerste ontslagen, terwijl de tweede wegens diefstal in de gevangenis zit. Ieder van hen heeft zijn ondergang te wijten aan het misbruik van dien verfoeilijken sterkedrank. En nu vraag ik u, geachte hoorders," riep hij in het vuur zijner rede uit, waaraan ik mijn tegenwoordige positie in de maatschappij te danken heb »Aan den drankwerd er geroepen. Van een Vlaardinger logger viel een man over boord. Op een stuk hout, dat hij bemachtigd had, bleef hij eenigen tijd drijvende, tot zijn hulpgeroep door de bemanning van een ander schip gehoord werd. Terstond stelde men pogingen in het werk om hem te redden, maar bliksemsnel schoot een groote visch toe, die hem in de diepte meenam. Vrijdagavond zijn te Amsterdam door balda dige steenworpen groote spiegelruiten verbrijzeld in het kristal magazijn der firma Pocke en Meltzer, en bij Pander in de Kalverstraat. Iedere ruit komt op ƒ400 a ƒ500. De daders zijn bekend. Eene blijde verrassing viel de vorige week ten deel aan een te Groningen wonenden heer. Voor ongeveer 10 jaren was, volgens berichten, het schip, waarop zijn zoon matroos was, met man en muis vergaan, en sinds dien tijd verkeerden de ouders in de vaste overtuiging, dat hun zoon, gelijk al de opvarenden, zijn graf in de golven had gevonden. En die gedachte was natuurlijk, te meer nog wijl er geen taal of teeken van den varensgezel kwam. Wie zal echter de verbazing der ouders schetsen, toen zij dezer dagen uit Engeland een brief ont vingen, die hun in de Engelsche taal meldde, dat hun zoon niet dood was, maar gezond en wei zich in Engeland bevond, daar getrouwd was en nu eene goede maatschappelijke positie bezat. Zijn levensloop gedurende die 10 jaren zal zeker geschikte stof aan bieden voor een boeiend, avontuurlijk verhaal. De vorige week liep vóór de laatste tram van Arnhem naar Velp een man, die het trampad niet verkoos te verlaten, zoodat de koetsier verplicht was om bij herhaling het paard in te houden, ten einde hem niet te overrijden. Eindelijk ging de conducteur naar hem toe en duwde hem ter zijde. Vóór de wagen te Velp was, zag de koetsier dat hij iets op raapte, en in de meening, dat hij voornemens was een steen op de rails te leggen, om de tram te doen ontsporen, waarschuwde hij den conducteur. Toen beiden van den wagen waren, wierp de man een steen naar hen toe, die den candueteur een schram bezorgde, maar den koetsier zoodanig aan het hoofd trof, dat hij heelkundig moest worden behandeld. Den volgenden morgen kwam de dader om de zaak »af te maken". Daarvan is echter geen sprake, wijl de toestand van den koetsier zeer ernstig is. In de volgende maand zal de derde dochter van generaal Booth, mevr. TuckerBooth, een be zoek aan ons land brengen en in de verschillende garnizoenen van het Heilsleger optreden. Een bakkersknechtje van omstreeks 14 jaren te Maasland, had de aardigheid eens te probeeren hoe hem het ophangen zou bevallen. Op den zolder ging hij zijne kunst beproeven toevallig komt zijn baas boven en hoewel hij reeds blauw begon te worden, heeft de jongen nog de kracht zich los te snijden. De baas minder op deze proefneming van den knaap gesteld, heeft zijn leerling zoo spoedig mo gelijk naar de ouderlijke woning te Delft gebracht. Woensdag is te Amsterdam in verschillende kosthuizen een aanvang gemaakt met het verstrek ken van warme spijzen aan schoolkinderen, die daar aan behoefte hebben. Men begon al dadelijk met 2000 kleinen. Wegens critiek op handelingen der katholieke kerk is tegen den predikant Storch te Maagdenburg een aanklacht ingediend. Onlangs had hij namelijk een voordracht gehouden over zijn reis naar den Heiligen Rok" te Trier en daarbij zich een scherp oordeel over de tentoonstelling ervan veroorloofd. De bisschop van Hildesheim moet zich hiertegen verzet hebben. De predikant Storch is een bekend lid van den Evangelischen bond. De hengst St. Blaize is de vorige maand te New-York voor 100,000 dollars bij openbare veiling verkocht. Indien Si Blaize nog twee jaren leeft, dan zal de kooper zijne honderd duizend dollars reeds meer dan terug hebben. Het paard is een elfjarige hengst, uitwien vele beroemde harddravers gesproten zijn en wiens diensten dan ook met 2500 dollars worden betaald. Een merrie-veulen, gesproten uit St. Blaize, nog slechts één jaar oud, bracht op diezelfde ver- kooping 30,000 dollars op. Het dorpje Aspin in de Opper-Pyreneeën werd verleden week in rep en roer gebracht door een grooten zwarten beer, die plotseling in de eenige straat verscheen. Alles nam de vlucht, ook een meisje van 6 jaren, dat echter struikelde en viel. De beer wierp zich op haar, en de inwoners zagen in hunne verbeelding het kind reeds verscheurd, toen de tonen van een viool zich deden hooren van een muzikant, die liedjes voor eene bruiloft repeteerde. Terstond ging de beer op zijn achterste pooten staan en begon te dansen. Toen men zag, dat men met een gedresserden beer te doen had, die denke lijk aan zjjn geleider ontsnapt was, wierp men hem een touw om den hals en bond hem vast. Te Londen stond terecht een 16-jai-ige vrouw, die weldra moeder hoopt te worden, wegens kleine diefstallen tengevolge van armoede gepleegd. Haar 17-jarige gemaal, een schoenmaker, verdiende den laatsten tijd niets wegens de werkstakingen, waaraan hij trouw meedoet. Daily News ontving uit Petersburg mededeeling van het verslag der minderheid uit de staatscommissie betreffende de jodenquaestie. Dit verslag, dat thans aan den staatsraad is ingediend, stelt voor nog meer maatregelen van restrictie te nemen. Intusschen hebben de boeren van Kischeneff den gouverneur van deze stad verzocht te willen gedoogen, dat een aantal Joden binnen een kring van vijftig wersten uitgestrektheid terugkeeren, daar anders de wijn handel met ondergang wordt bedreigd. Volgens een bericht uit Mannheim zijn er Woensdag in het Badensche Oberland aardschuddingen waargenomen, hier en daar van zoodanigen aard, dat de bewoners uit vrees voor instorting hunne huizen ontvluchtten. Nabij Moskou is des nachts een trein door een bende overvallen. Een postambtenaar werd ge dood en uit den postwagen is 30.000 roebel gestolen. Op de aanstaande eleetrisehe tentoonstelling te St.-Petersburg zal een belangwekkende nieuwig heid, een eleetrisehe sprekende klok, door Edison vervaardigd, ter bezichtiging worden gesteld. De klok is voorzien van een phonograaf, die met mensche- lijke stem elk uur, halfuur en kwartier verkondigt. Een cijferplaat is er nietin de plaats hiervan is een gelaat, dat mechanisch den mond opent, om den tijd aan te geven. De klok dient tegelijk tot wekker. Door een bijzonder mechanisme kan men de klok zoo stellen, dat op een bepaald uur in den nacht met luide stem meermalen geroepén wordt »Het is tijd om op te staan." Ook overdag kan de klok vermaningen geven, als bij voorbeeld Ga aan het werk VoorbereidingWel Jan, wat loop je zoo treurig vraagt de pastoor. Akelig nieuws, pastoor, de koe van Hein is van nacht bij mij op 't erf ge komen en daar gestorven; ik moet 't hem gaan zeggen. Een onplezierige boodschap, jongen, en hoe zal je 't aanleggen Nou, pastoor, heel voor zichtig. Ik zal eerst zeggen, dat z'n moeder dood is en as-ie dan voorbereid is, kom ik er mee voor den dag, dat 't niet z'n moeder maar zijn koe is Weder laat de Wijze van Menlo Park", zoo als de Amerikanen hun Edison met voorliefde noemen, van zich hooren. Ditmaal is de uitvinding, waarop hij reeds in Amerika patent heeft genomen, zoo buitengewoon, dat ze waarschijnlijk een heelen omme keer zal teweeg brengen op het gebied van industrie en machinerie. Volgens bericht van 't patent-en technisch bureau van Lüders, te Görlitz, wil Edison de electriciteit direct uit kool trekken. Neemt men in aanmerking, dat de beroemde uit vinder zijn patenten eerst uitgaf, als hij verzekerd was van den goeden uitslag, dan begrijpt men ook met welke spanning de exploitatie van zijn nieuwe uitvinding wordt tegemoet gezien. De Figaro vertelt in een brief uit Berlijn hoe de Sommerfeld's, die zich doodgeschoten hebben, leéfden en de Köln. Zeit. erkent, dat er bij veel overdrevens ook veel waars is in de schildering. Sigismund Sommerfeld was de man, die zich het best kleedde van alle Berlijners. Ofschoon hij aan het hoofd der zaak stond, vond hij tijd genoeg om zich driemaal daags te verkleeden. De kleur en de strik van zijn dassen, de snit van zijne jassen en broeken waren een wet voor de »chic" der hoofd stad. Als men hem naar zijn kleermaker vroeg, antwoordde hij, dat hij een eigen Weener kleermaker had, die alleen voor het huis Sommerfeld werkte. Felix Sommerfeld was beroemd om zijn tafel. Hij had eene ware vereering voor de keuken. Zijn tafel was door de uitgelezenheid van de menus, door de koninklijke pracht van het servies eene merkwaar digheid van Berlijn. Velen hebben eene verzameling van zijne menus aangelegd, die dikwijls meesterstuk ken waren. Om zijne zaken bekommerde hij zich zeer weinig. Hij bracht zijn tijd voornamelijk zoek met het besturen van en zoeken naar nieuwe gerechten en schotels, welke zijn kok, die als een minister be- i taald werd, in de schaduw stelden. Zijne maande- lijksche diners waren wijd beroemd. Men zag er met spanning naar uit, als naar eene première". Aan de keerzijde verduistering van hun toe vertrouwde gelden De »bestgekleede" en de best- gevoede" man van Berlijn liepen jaren lang met het bewustzijn rond, dat zij eigenlijk in het tuchthuis behoorden. Over de vervalschingen meldt de Denderbode van Aalst het volgendeDe boter op onze markt van Zaterdag 11. aangeslagen, bevat volgens het onderzoek van M. Bogaerts, apotheker onzer gods huizen, tachtig ten honderd vreemd en inlandsch vet van alle soorten samengesmolten. Tachtig ten honderd De vervalschers, of liever, bedriegers en dieven, vinden dat de vermenging met margarine niet meer winstgevend genoeg is. Nog een stap in dien vooruitgang en (we krijgenj hondenvet op ons broodEn waarom niet, geachte lezers Nog zoo lang niet geleden legde onze stedelijke politie wel eens de hand op gemalen peper waarin de zwavel niet gesjiaard was Dertig ten honderd Wat belieft er u De uitvinder dezer nieuwe be driegerij is een groothandelaar uit den omtrek. De rechtbank leverde hem een gepeperd (niet van ver- valschte peper) brevet af, overeenstemmig met zijne bijgebrachte verschooningAnders kon hij niet concurreeren" Eene felle verschooning voorwaar. Nog geene maand geleden bood zich een braaf werk man bij den hooger genoemden apotheker onzer godshuizen aan. Hij 'vertoonde hem een stuk brood, waarvan de ontleding zeer gemakkelijk was, daar de kristallen van witten aluin er maar uit te nemen waren. Wilden wij voortgaan, onze geachte lezers zouden verstomd staan over de vervalschingen dei- eet- en drinkwaren, die voor zuiver en onvervalscht tegen den vollen prijs worden aan den man gebracht. De heer C. G. Uddgren, de ondernemende Gothenburgsche roeier, is Dinsdag van Londen naar Calais teruggekeerd. Hij wil opnieuw trachten het kanaal over te steken. Intusschen heeft zijn onder neming levendige belangstelling gewekt in Fransche en Engelsche roeisportkringen. »Le Clercle Nautique .de Calais" heeft den heer Uddgren tot zijn eerelid benoemd en hem een herimieringsmedaille aange boden de laatste Illustration bevatte zijn portret de Londensche bladen bevatten interviews over hem, en hij heeft reeds een aanbod van den directeur van het Royal Aquarium" ontvangen, em zijn boot ten toon te stellen. Dit aanbod is door den heer Uddgren afgewezen. Volgens de statuten der Zweed sche roei- en zeilclub zou hij, door het aan te nemen, als professional" gequalificeerd worden. Volgens een telegram uit Sydney heeft een vloedgolf op de Gilbert-eilanden (in de Stille Zuidzee onder Equator) zeer veel schade aangericht en vele menschen medegesleept. Van één eiland verdronken zelfs tachtig personen. Een treurig ongeval had dezer dagen plaats te Weeze, bij Goch, in Pruisen. Een jachtopziener, op surveillance zijnde, ontmoette twee sfcroopers, die hij volgens de Duitsche wet in arrest nam. Terwijl de twee stroopers vóór hem uitgingen, hield een der twee plotseling een revolver achter zich en schoot den jachtopziener in het onderlijf. Deze richtte direct zijn geweer op zijn tegenstander en doodde hem. Ook de jachtopziener is inmiddels overleden. De generaal van het Heilsleger heeft bekend gemaakt, dat de bijdragen uit Australië voor het in zijn ^Darkest England" uiteengezet plan, 10,000 p. st. bedragen. Voor eenige dagen werd bij een slager te Parijs tot een bedrag van 20,000 francs juweelen en effecten gestolen. Bij het ingesteld onderzoek is men een gansche dievenbende op het spoor gekomen 6 mannen en 5 vrouwen, allen thans in hechtenis. De mannen verzetten zich krachtdadig en bleken oude bekenden te zijn. Men heeft allerlei kostbaar heden en inbrekerswerktuigen bij hen gevonden. Het staat vast, dat zij te Parijs en omstreken tal van diefstallen gepleegd hebben en zij worden ver dacht van betrokken te zijn bij een onlangs gepleeg- den moord. Een der ambtenaren van het Turksche pers bureau kreeg ongeveer een jaar geleden opdracht, naar Londen en Parijs te vertrekken, om de Fransche en Engelsche bladen gunstiger voor Turkije te stemmen. Volgens Gil Bias werd hem zoowel te Londen als te Parijs bij de meeste bladen de deur gewezen. Hij troostte zich in zijn ongeluk, door al het mede gebrachte geld op vr o olijke wijze te verteeren. Te Konstantinopel teruggekeerd, gaf hij daar eene lijst der gekochte" bladen, met nauwkeurige opgave hoeveel geld ieder bekomen had. Eens echter bevatte het Journal des De'bats een scherp artikel tegen de Turksche regeering, naar aanleiding van de wegvoering van den Franschman Raymond door Turksche roovers. De Porte liet on middellijk door haren gezant te Parijs bij het Fran sche blad hare verwondering over den aanval te kennen geven, en liet er op wijzen, dat het blad 100,000 frs. ontvangen had om dergelijke berichten weg te laten. Het Journal des Dèbats liet door een juist te Kon stantinopel vertoevenden redacteur de Turksche re geering inlichten, waardoor de bedrieger yen van den Turkschen oplichter bekend werden. De Süddeutsche Tabakzeitung van Mannheim zegtDe fraaiste tabakspijp is, naar het schijnt, in het bezit van den Shah van Perzië, want deze »rijkspijp", met kostbare edelgesteenten bezet, wordt geschat op een waarde van ƒ900,000. Te Brussel woont echter iemand, die zijn pij pen verzameling zelfs niet voor dit prachtstuk zou willen ruilen, de be kende verzamelaar kapitein Crabbe. Deze heeft niet minder dan 5000 pijpen uit alle tijden, landen en uit elk denkbaar materiaal: steen, hout, metaal, glas enz. Ook de prins van Wales bezit een fraaie collectie, want hoewel hij slechts sigaren en cigaretten rookt, is hij toch een harstochtelijk verzamelaar van tabaks pijpen.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2