H Canada-booiiieo. WOONHUIS, Meubilair, op fandag 9 November 1891, verkoopen: Het Erfpachtsrecht van 55 Centiaren Grond, Maaudag 9 November 189', verkoopen: 321) CANADA- BOüMEN, op Woensdag II November 1891, 68 zware Olmeboomen, 1 zware Esscheboom, Openbare Verkooping. op Woensdag II November 189!, Meubilaire Goederen, op Vrijdag 13 November 1891, 17 zware Canadaboomen. Openbare Verkooping OP DINSDAG 17 NOVEMBER 1891, Openbare Verkooping Woensdag 18 November 1891, Te Haarlem werd vóór eenigen tijd eene ver eeniging opgericht van jongelieden, die als onder- afdeeling kan worden beschouwd van de Vereeniging tegen mishandeling van dieren, en die ten doel had jongelui terug te houden van het mishandelen van dieren. Reeds 2700 jonge menschen van beiderlei kunne en van verschillende inrichtingen van onder wijs traden toe en ontvingen allen, na het afleggen der verklaring dat zij het voornemen hadden zich van dierenmishandeling te onthouden en dieren niet moedwillig leed te doen, het diploma op naam. - Een sigarenhandelaar te Den Helder is in het bezit van een witten leeuwerik. Dit hoogst zeldzame dier is te Feiel gevangen't is fraai en rank van uiterlijk, uiterst mak en heeft een lieflijken zang. De vogel trekt ieders bewondering. Gistermiddag werd te Middelburg' de be diende van den »Russischen berenjager", die aldaar gedurende eenige dagen in de kolfbaan van de so- citeit »de Vergenoeging" voorstellingen gaf, door een der beren op een klauwslag onthaald, die een weinig beteekenende wond aan zijn gelaat veroor zaakte. Gelukkig werd hij tijdig door omstanders ontzet, wijl anders waarschijnlijk de gevolgen ernsti ger waren geworden. Haar wij vernemen heeft »de berenjager" geene vergunning verkregen om hier voorstellingen met zijne wilde dieren te geven. Men schrijft uit Den Bosch aan het Vaderland Het oproer is hier nu gedaald tot straatjongens- zingerij en wat straatdrukte. Tegen halftien uren is alles uit. Van de openbaarmaking van de conclusion van het rapport der enquête-commissie, met welke schrif turen de burgemeester naar Den Haag is geweest, verneemt men nog niets. Bij het reg. grenadiers en jagers zijn reeds enkele miliciens, die 1 November voor vier maan den met verlof vertrokken, vrijwillig teruggekeerd, omdat zij geen werk en geen eten vonden. Woensdag-ochtend gingen evenals gewoonlijk een paar vrouwen uit Wel met een roeibootje over de Maas, om haar koeien te melken. Nadat zij de »rome" in de kan hadden, stapten ze ,'weer in het bootje, en de roeier stak van wal. De koeien wilden echter nog noode van hun melksters scheiden en besloten daarom haar zwemmende naar den overkant te volgen. Spoedig waren zij bij het bootje en be proefden dit met hare horens om te kantelen. Met slaan en stooten waren de dieren niet tot andere gedachten te brengen, en als niet spoedig hulp van den overkant ware gekomen, zou het hun zeker ge lukt zijn het bootje om te werpen. En dan waren de personen, die erin zaten, er waarschijnlijk niet met een nat pak afgekomen. Te Londen werd verleden week een oude dame, die op straat rond zwierf en die noch haar naam noch haar woonplaats kon opgeven, door de politie onder dak gebracht. Thans heeft haar zoon de arme oude dame, die plotseling haar memorie kwijt raakte en nog niet terug verkreegteruggevonden en mee naar huis genomen. De gezellen eener Londensche schoenmakers firma waren onlangs tot werkstaking overgegaan en verkozen den arbeid niet te hervatten, ofschoon het bestuur hunner vak vereeniging dat gelastte. De patroons-vereeniging heeft nu van hare zijde staking van werk begonnen en eergisteren hadden al vijf-en- zeventig firma's haar mannen gedaan gegeven. Men vreest- dat het aantal schoenmakersgezellen, die leeg loopen, weldra een tienduizend zal zijn. De eenvoudige sterveling, wiens dagelijksch sigaartje een halven stuiver kost, d>e zich Zondags en bij bijzondere gelegenheden aan echte Trabucos van 3 cents vergast, en aan een fijne" van een of twee stuivers niet durft ruiken, zal vreemd opzien, als hij hoort, dat de prins van Wales gewoon is sigaren van 4,50 het stuk te rooken, en dat wel 3 of 4 per dag. Deze sigaren worden in Cuba van de fijnste tabak soorten vervaardigd en zijn zeven Engelsche duimen lang, dus ongeveer van de lengte, die in Nederland een sigaar aanspraak geeft op den naam van Noor- sche balk. Dat deze sigaren werkelijk op den naam van »fijn" zullen kunnen bogen, wie zal er aan twijfelen, maar of er nu werkelijk zooveel verschil zal bestaan tus- schen deze sigaar en een van, laten wij eens heel veel zeggen, een gulden, meenen wij toch in twijfel te moeten trekken. De bagatel van 7.812,50 is te Miinchen be taald voor een viool, een echte Stradivarius, datee rend van 1715. Het violistje Jacques Jacobs heeft thans eens plaats gekregen in het orkest van Lamoureux. Zijn leermeester Dancla had hem aangeraden zich op te geven als candidaat voor een open plaats in het orkest, daar voor de muzikale ontwikkeling en erva ring van den knaap medewerking in een orkest van groot nut zou zijn. Toen onze jeugdige land genoot zich nu bij Lamoureux aanmeldde, had deze er eerst niet veel ooren naar. »Mijn jongen, je bent me nog veel te klein voor mijn orkest", zeide hij. Toen hij echter zijn spel gehoord had, was hij ge heel van meening veranderd. Hij nam den knaap aan, terwijl hij den vader schertsend den raad gaf zijn zoon een valschen baard of snor te verschaffen. »Geef hem nu 's ochtends", voegde hij er bij, »als hij naar de repetitie gaat, zijn broodje in den zak mede en als hij moe wordt van het spelen, laat hij mij dan maar in het oor fluisteren, dat hij graag eens even wil uitrusten". (Hbl.J De Zweedsche journalist Uddgren, die roeiende van Gothenburg is gekomen, kwam in goeden wel stand te Duinkerken aan. Van Ostende roeide hij langs de kust naar Nieuwpoort, op welken tocht zijn boot. groot gevaar heeft geloopen om te slaan. Van Nieuwpoort nam hij zijn weg door het kanaal naar Duinkerken. Een mooie vondst deed een schoenmaker te St. Truien, die nog een oud kistje van zijne overgroot ouders bezat. Meenende, dat het geen waarde bezat, begon hij het tot brandhout in stukken te slaan. Aan den kant van het slot. gekomen, vielen er op eens zilveren en gouden muntstukken uit, alle met nog goed leesbaar opschrift en over de 200 jaren oud. De inhoud van het kistje is door kenners geschat op een waarde van 60 a 70 duizend francs. De laatste reis van den jongen Koning van Spanje, Alfonso XIII, van San Sebastian over Burgos naar Madrid, begon vrij ongunstig. Verscheidene Russische grootvorsten en hun fa milies, die eveneens te San Sebastian vertoefden, begeleidden de koninklijke reizigers naar het station, waar de jonge Koning de handen der lieve groot vorstinnen kuste. De jeugdige Russen, de speel makkers van den Koning, vonden echter het oogen- blik van vertrek de eenige gelegenheid, om de zonden van den jongsten Koning van Europa aan het licht te brengen. Hij was een vervelende jongen om mede te spelen, zeiden zij, en wilde nooit doen wat anderen voorstelden, maar altijd zijn eigen zin hebben. In Frankrijk heeft men eens nagegaan, hoe hoog een duif gewoonlijk vliegt, en men is daarbij tot de slotsom gekomen, dat zij uit eigenbeweging niet hooger dan 300 meter vliegt, en dat zij er door den mensch aan gewend moet worden, wil men hebben dat zij hooger vliegt. Te Limoges steeg men eens met een luchtballon op, waarin men duiven had medegenomen, die reeds meermalen uit een ballon waren losgelaten, en evenzoo duiven, waarmede dit nog nimmer was geschied. De duiven, die er aan gewend waren, vlogen, toen men ze in vrijheid stelde, lustig weg, ofschoon het zeer hard woeide andere, niet geoefende duiven echter, legden den grootsten angst aan den dag en wilden den ballon bijna niet verlateneen van de laatste soort tuimelde zelfs hals over kop naar beneden, zonder er aan te denken haar vleugels uit te slaan. Door de sneeuw is reeds het spoorwegverkeer in Bulgarije grootendeels gestremd. De oostertrein bleef Zondag in den pas tusschen Slivvitza en Dra goman steken, waar de sneeuw 10 M. hoog lag, en keerde naar Sofia terug. Locomotieven, naar Varna gezonden, konden in het bergland niet verder en stuitten op sneeuwmassa's 3 meter hoog. In bijna geheel Italic5 is het zeer koud. Verscheiden steden hebben van sneeuwstormen te lijden gehad. In de provincie Messina zijn de hergen met sneeuw bedekt, een aldaar zeer zeldzaam geval. De Londensche acteurs hebben onder elkaar 1000 pd. st. bijeengebracht, om den Prins van Wales op zijn 50n verjaardag een geschenk te vereeren. Aanstaanden Maandag zal den Prins nu een gouden sigarendoos worden aangeboden, een kunststuk van bewerking, waarop 's Prinsen wapen in diamanten is aangebracht. Te Kosken in Oost-Pruisen was van den zo mer een ruim 100-jarige vrouw dagelijks op kaar land werkzaam. De lOOjarige is eigenares van een groote boerderij, maar er nog zoo op gesteld op haar land te werken, dat zij ondanks haar jaren steeds haar werk blijft doen. Vrouw Marie G. werd 23 Januari 1789 geboren, was in 1805 moeder en in 1821 grootmoeder. Toen zij 98 jaar was, klom zj tot groot vermaak v^n het geheele dorp, in den hoogsten boom van haar land, om voedsel te brengen in een vogelnest. Laatste en telegraphische berichten. lerseke. OESTERBEURS. Weinig aanbod; zaaioesters ter grootte van een gulden tot boven een rijksdaalder op 10 ingehouden. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat9. Voorwerpen. Informatie. 7 Nov., Kaj-efle, wisschen en lialthont. mr. Liebert en Pilaar 7 Waarde, booineu, af braak, mestputlooper*. Pilaar. 9 Ovezand, hoornen, Pilaar 9 Ileinkeuszmd, crfpachtsreeht, De Ronde Bresser 11 Waarde, broodbakkerij, De Vos. ll S chore, huis en tuin, Pelle en Lansen Croin. 11 's lleerenhoek, hoornen, l)e ltonde Bresser. 1L - 's lieer Ahtskerke, booineu, Alulock Houwer. 1L Ellewoudsdijk, incub. goederen, V d. Kloes 12 Kloetinge, hoornen, Mulock Houwer. 12 Driewegen boomen, Pilaar 13 Go-s, boomen. Pilaar. 13 's Heer Arendsk., boomen, De Ronde Bresser. 14» Goes, boomen, Pilaar. 17 Goes, woonhuis, Mulock Houwer. 18 Ovezand, boomen, P Overman. 18 Waarde, meubilair, Do Vos. 18 Nisse, boomen, P. Overman. 18 Ellewoudsdijk, diversen, Ilollmauu. 19 Krabbendijke, boomen, Pilaar. 20 - Krabbendijke, meubelen en buisraid, Mulock Houwer. 20 's-Gravenpolder, buis- en land, Pilaar. 21 Kruiningen, boomen, Pilaar 25 Kapelle, vrachtrijdersbedrijt en land, Mulock Houwer. 25 Goes, vendutie. Hollmann 25 Nieuwdorp, meubilair enz., Prins Goes, bo-ken, Hollmann. 3 Dec., Goes, panden, Bank van Leening. Marktberichten. MIDDELBURG, 5 November 1891. De aanvoer uit Walcheren was beden vrij ruim en er was een goede vraag nair alle artikelen vooral Peulvruchten. Jarige Tarwe is in puike soort f10 betaald. Nieuwe Tarwe tot vorige prijzen en wel van f 9 tot 9,50 in goede qualiteit gekocht. Nieuwe Rogge was van f8 tot 8,25 te bekomen Nieuwe Wiutergerat niet ter markt. Dito Zomergersl weinig getoond en niet beneden de f5,25 gekocht, mindere f 5. Nieuwe B urne Boonen nog weinig aangeboden en in puike qualiteit f 15 betaald, onveriezen soort hield men op f 14,50. Naar Nieuwe Witts Boonen was een levendige vraag en zijn in de beste soort van f 13,90 tot 14 gekocht. Nieuwe PaarJenboo- nen zeer weinig ter markt en tot f7,25 genomen. Nieuwe Tninboonen niet ter veil. Nieuwe Groene Erwten levendig gevraagd en 25 a 50 ets hooger gekocht. Men betaalde daar voor in goeie kooksoort f 13,26 a 13,50. Jarig Winter Koolzaad werd tot f 11,50 aangeboden Nieuw Zomer-Koolzaad in puike droge soort op f9 gehoudcu, mindere qualiteit niet gewi'd. Boter f 1.18 a 1,22 per K.G. Eieren f5,GO per 100 stuks. Burgerlijke Stand Goes van 4 tot 6 Nov. 1891. Getrouwd 5, Hendrik Wijs, 28 j. jm. en Eliza beth Christina Maas, 22 j. jd,Johannes Van Asperen Vevvenne, 33 j. weduwnaar van Cornelia Maria Van Dalen en Cornelia Ossewaarde, 32 j. jd. Lambertus Cornells Van de Linde, 22 j. jm. te Kolijnsplaat en Pieternella Johanna Ross, 23 j. jd. Geboren 5, Maria, d. v. Willem Verplakke en Adriana ZweedijkMarcus, z. v. Marinus Mar cus Does en Anna Pieternella Van de Velde 6, Hubregt Cornelis, z. v. Pieter Johannes Hengst- mangers en Johanna Geertruida Wirtz. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorin. Nam. Voorm. Nam. 7 November. 5.39 6.3 0.9 8 6.29 6.58 0.33 0.59 9 7.31 8.10 1.28 2.1 10 8.52 9.36 2.40 3.22 11 10.20 10.58 4.6 4.50 12 11.23 5.28 5.53 13 0.4 0.30 6.34 7— Advertentiën. SOjarige Echtvereeniging van JAN VAN DEN ENDE en FRANSINA DE REGT. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkind. Wolfertsdijk, 8 Nov. '91. Getrouwd Joii. VAN ASPEREN VERVENNE, wedn. van C. M. Van Dalen, met C. OSSEWAARDE, die, ook namens wederzijdsche betrekkin gen, hunnen harteJijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Goes, 5 November 1891. Hedenavond kwart over 6 uren behaagde het den Almachtige, na een langdurig, smartelijk doch geduldig lijden, door den dood van mijne en der kinderen zijde weg te nemen, mijn geliefden echt genoot en der kinderen zorgdragenden vader FOORT WABEKE, in den ouderdom van 57 jaar en 11 dagen. Moge de Heere in dit smartelijk ver lies ons met Zijne vertroostende genade nabij zijn. Uit aller naam, A. WABEKE geb. Geense. Wemeldinge, 2 Nov. 1891. Heden overleed na een langdurig lijden MARINIS STEVENSE Az., in den ouderdom van 60 jaar en 4 maanden. Schore, den 6 November 1891. MAATJE VAN KOEVERING, wed. Stevense, en Kinderen. Voor de bewijzen van belangstel ling, ontvangen bij de geboorte van onze dochter, betuigen wij onzen dank. J. MULDER. a. g. mulder- Van Nifterik. Goes, 6 Nov. 1891. Voor de op 1 November onder vonden belangstelling bij gelegenheid onzer 25jarige echtvereeniging, onzen hartelijken dank. J. BLOK Sz., Waarde, 6 November 1891. Ondergeteekende bedankt zijne be gunstigers als Bakker te Goes. H. J. v. Peenen. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des namiddags 1 uur, te Heinkenszand in de herberg bij A. Van den Berge, in het openbaar gelegen te Heinkenszandaan den straat weg, benevens het op dien grond gesticht kadaster sectie B no. 556, nagelaten door de wed. B. Van Sabben. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, in de ge meente Ovezandaan den Haagdijk, voor den heer Rfsseeuw qq., waarvan de meeste geschikt voor werk- liout. De Notaris Ph. M. DE RONDE BRESSER, te Heinkenszand, zal des voormiddags 11 uren, te s-Heerenhoek, in de herberg bij B. De Jonge, ten ver zoeke van den heer Cu A. F. Cort- vrïendt te IJzendijke, in het openbaar VERKOOPEN: waaronder zeer vele van 8 Beter omtrek, en staande in eene weide in Hollestelle, na bij 's-Heerenhoekin pacht bij J. De Jonge P.Dz. De Notaris J. VAN DER KLOES zal 's middags 12 uren, te Ellewoudsdijkten woonhuize van den heer Jan Mol, wegens diens vertrek naar Amerika, verkoopen EENIGE alsTafels, Stoelen, Kasten, Klokken, Lampen, Kachels, Mat ten, Waschtobben, Emmers, Glas-, Blik- en Aardewerk, 1 partij Ar- beidersgereedschap, 10 Mestput- loopers enz. ^De Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags 10 uren, te s-Heer Arends- kerke, aan den dijk nabij de hofstede »Vre- denhoef', ten verzoeke van den Weled. heer A. 8. Fransen Van de Putte, in het openbaar verkoopen: en in de weide achter den jongen boomgaard dier hofstede 's avonds te 8 uren, te Goes, in de Prins van Oranje", voor den heer E. Besuijeit c. s., ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van te Goes, aan de Groote Kade wijk B no. 32, groot 88 c.A. Te aanvaarden bij de betaling. TE WAARDE, ten overstaan van den Notaris J. DE VOS te Middelburg 's morgens te 10 uren, voor en aan de bakkerij van den heer P. Zuldweg, oi) het dorp Waarde, van alsSecretaire, Tafels, Kachel Stoelen, Spiegel, Lampen, Stoven Porselein, Glas-, IJzer- en Aar dewerk en Bankenvoorts Varken, Hond met Hok en Kar Haan en 7 Kippen, Kruiken Bussen, Turfkolenkisten, Man den en 't geen meer wordt ge presenteerd.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2