werken, had doodgeschoten, is hij dadelijk, hij aan komst te Rotterdam, met een der directeuren der Maatschappij naar den officier van justitie gegaan. Nadat hij nog eenige malen door deze en door den rechter-commissaris met getuigen was gehoord, is aan kapt. Bakker volkomen vrijheid gegeven om met de Obdam naar New-York te vertrekken. In een bijeenkomst van burgers te 's-Bosch is een adres aan de Regeering vastgesteld, verzoe kende verandering in den onhoudbaren toestand te willen brengen en in het belang der goede orde den commissaris van politie Van Goor te ontslaan. De Deli Courant van 8 Juli meldt dat de tegenwoordige lage tabaksprijzen ontmoe diging en bijna een paniek onder de planters aldaar hebben verwekt. Verschillende Maatschappijen heb ben daarop hun orders op koelies ingetrokken en zouden van plan zijn. de zaken in te krimpen. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen bij de Ned, Geref. gem. te Middel burg ds. K. Fernhout, te Dordrecht. Te Middelburg is benoemd tot onderwijzeres aan school C (hoofd de heer De Jager) niej. M. R. Bourdrez te Vlissingen. Te 's-Gravenhage is voor de akte in de gym nastiek (middelbaar onderwijs) geslaagd mej. M. E. Hendrikse, van Middelburg. Bij het examen Fransch lager onderwijs te 's-Hage is o. a. toegelaten de heer C. Schmal te Den Haag. In eene te Sint-Maartensdijk gehouden ver gadering van onderwijzers is besloten tot de op richting van eene afdeeling: »Tolen en Sint-Phi- lipsland", van den Bond van Nederl. onderwijzers gevestigd te Amsterdam. Bestuursleden zijn de hee- ren J. W. H. F. Buijze, te Stavenisse, als president, A. Avé, te Tolen, als secretaris en L. J. Soeters, te Sint-Annaland, als penningmeester. Dit is de 48ste afdeeling in Nederland en de eerste in Zeeland. Een 10 tal leden sloot zich staande de vergadering aan. Rechtszaken. Door de Avrondissements-Reohtbank te Mid delburg zijn veroordeeld wegens huisvredebreuk J. R„ 18 j., te Goes, tot ƒ1 s. 1 d. h.wegens diefstalM. v. G., 12 j. en J. F. A., 1# j., beiden te Goes, de le tot 14 d. en de 2e tot 1 m. gev.- straf; wegens mishandelingJ. v. H., 29 j., te Goes, tot 14 d. en W. G., 12 j., te Ierseke, tot 7 d. gev.straf. Vrijgesproken werdJ. G., 15 j., te Ierseke, be klaagd van mishandeling. De kantonrechter te Bergen-op-Zoom heeft Charles Davenport, oud 37 jaar, zich noemende agent van de Sequah-inaatsehappij te Londen, veroordeeld wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunst tot eene .geldboete van ƒ200 subs. 60 dagen hechtenis, en wegens het onbevoegd verkoopen en afleveren van geneesmiddelen tot boete van 150, subs. 40 dagen hechtenis. De schoenmaker van Baardwijk, beschuldigd van een liedje, beleedigend voor den commissaris van politie te 's-Bosch, te hebben vervaardigd en ver spreid, werd door de rechtbank aldaar veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 2 maanden. Nog meer liedjes moeten door hem vervaardigd en verspreid zijn. Gemengde Berichten. UTisse. Zondagnacht is bij iemand een volwassen konijn uit het hok gestolen, terwijl bij een ander zes half volwassen konijnen blijkbaar moedwillig gedood zijn. Ze werden bloedende in het hok gevonden. Maandagavond omstreeks negen ure is door den politieagent Van den Boogaart te Hansweerd op heeterdaad betrapt een Duitsehe schippersknecht, die bezig was met het ontvreemden van tarwe uit het schip waarop hij diende, liggende in de haven te Hansweerd. Hij is, na opgemaakt proces-verbaal, gevankelijk naar Middelbnrg overgebracht. Met 1 Sept. a. s. zullen de telegrafisten-arbeiders J. F. Stokman te 's-Heer Arend^kerke en J. Lugte te Oss van standplaats verwisselen. Een paar dagen geleden was de heer Menke, lid der firma Waanders Sc Co., mineraalwaterfahri- kanten, Oudekerksplein 62, bezig een ketel met koolzuur te vullen. De manometer bleef staan op 8 atmosfeeren, waaruit de heer Menke meende te mogen opmaken, dat de ketel leeg was. Hij liet dus maar voortdurend nieuwe koolzuur toestroomen, met het gevolg, dat eindelijk de ketel met een hevigen slag uiteensprong. De heer M. werd tegen den grond geworpen, doch bekwam verder geen letsel. Ditmaal is dus het ongeval, dat hoogstwaarschijnlijk moet worden toegeschreven aan een defect aan den manometer, goed afgeloopen, maar kunnen een ander maal geen ernstige ongelukken door een dergelijk geval gebeuren Zou het daarom niet raadzaam zijn, controle uit te oefenen op die werktuigen, welke tegenwoordig worden gebruikt door bijna alle bierhuishouders, dikwijls zonder dat zij van hun manometer meer weten dan dat de wijzer op dit of dat nummer moet staan om de vereischte spanning aan te duiden? (Echo). Op last van den officier van justitie te Breda zijn aan de depothouders te Rozendaal de in beslag genomen Hesckjes Sequah-olie teruggegeven. Het ver koopen van fleschjes prairiebioem is hun echter ver boden. Maandag is nabij het Centraalstation te Utrecht een man aangereden, die een kind op den arm droeg. De man is letterlijk in stukken gereden, terwijl van het kind de beide beenen en de rechterarm werden verbrijzeld. Een zonderling geval kwam onlangs voor bij een deftige begrafenis op een onzer dorpen. Een groote boer met een zeer ouderwetschen hoogen hoed op, kwam het eerst binnen en daar hij geen kapstok zag en zijn hoed nat was geregend, zette hg dien in de gang buiten de deur. De volgende, die binnen kwam, had een natte parapluie. Hij zocht naar een parapluie-standaard, keek achter do deur, en daar hij blijkbaar zeer bijzieude was, zette hij zijn parapluie in den hoed. Dat voorbeeld werd natuur lijk door al degenen, die nog verder kwamen, ge volgd, zoodat de hooge hoed plaats verschafte aan een twaalftal kletsnatte parapluies. Toen de familie weg ging en de man zijn hoed zocht, kon hij zich niet begrijpen hoe er zooveel water in kwam (R. N.) In het iY. v. d. D. wordt medegedeeld, dat een dezer dagen, toen de regen bij stroomen neder- viel, te Amsterdam twee man van de stadsreiniging bezig waren een straat te besproeien. Sequah. Meer en meer wordt de aandacht gevestigd op de handelingen van Sequah, een te Rotterdam vertoevenden wonderdokter, wiens ware naam isCharles Davenport, Engelsch onderdaan. Wij zijn in staat gesteld mede te deelen, dat de Sequah1 s olie bestaat uit twee deelen vette olie en een deel terpentijn, vermengd met eenige druppels van andere, sterk riekende, vluchtige oliën en dat de Prairie-jloiver in hoofdzaak niets anders is dan een aftreksel van rhabarber met water en potasch. De beide geneesmiddelen van Sequah zijn dus niets bijzonders. De Vereeniging tegen de Kwakzalverij heeft, naar wij vernemen, alle inlichtingen bijeengegaard, om het ware licht op het bedrijf van Sequab te doen vallen en heeft tot dat doel een Sequahnommer van haar Maandblad uitgegeven,welk nommer gratis wordt toegezonden op aanvrage bij den Voorzitter der Vereeniging, mr. L. Zegers Veecken, notaris te Amsterdam. Een geneesheer schrijft omtrent Sequah in de N. R. Ct.: Drie personen gingen van hier naar Roozendaal. Eene is lijdende aan kanker van een der onderbuiks ingewanden, eene aan beginnende ruggegraatstering, en een aan hartziekte. Zij kwamen terug ieder wet 30 jleschjes Sequah oil", ad I per stuk, dus te zamen voor ƒ90. De kankerlijderes bovendien met een lleschje prairiebioem (tinctura rhei aqaos dat baar in een paar dagen tijds (post of propteraan den rand van het graf bracht door eene hevige diarrhée. Zij riep dadelijk mijne hulp weder in, zoodat ik, na de medegebrachte vuiligheid te hebben doen wegwerpen, haar momenteel nog voor de verdere gevolgen kon vrijwaren. Een kind kan, dunkt mij, begrijpen dat ingewands kanker, ruggemergstering en hartziekte onmogelijk kunnen genezen worden, door smeren op de gezonde huid uit dezelfde fleschjes gevuld met terpentijn en levertraan De Leeuw Ct. meldt dat het bericht, als zou de beroemde harddraver Jonge Tabor II," van den heer J. Roele te Buiksloot, voor ƒ25,000 verkocht zijn, niet waar is. 'k Heb duidelijk gezien, dat de el, waarmee jij meet, te kort is, zegt een boerin tot een koop man, die op de markt ellenwaren verkoopt. Doodleuk antwoordt de manMaak maar geen drukte, juffrouwte kort is hij, dat 's waar, maar daarom is mijn el ook eens zoo dik als een andere. O zoo, dat verandert, koopman, dan heb ik niets te reclameeren. Een 30jarige dienstbode te Rotterdam was Zondagavond met een onbekenden cavalier uit en beiden hadden in een bierhuis, aan de Nieuwemarkt, even vertoefd. Langs het Westnieuwland naar huis gaande, trok de man haar in een gang, waartegen zij zich verzette. Met geweld trok hij haar op den grond, waardoor een worsteling ontstond en het meisje aan haar gezicht ernstig werd verwond, daar de wreedaard haar trapte, zoodat de hak de sporen in het vleesch naliet. Niet tevreden daarmede, verwij derde hij zich met haar horloge. De dienstbode werd te 12 uur door de politie naar het Ziekenhuis ge bracht. De dader is reeds opgespoord en bevindt zich arrest. Omtrent een te Arnhem door de politie ge arresteerde juffrouw Bastiaans, verneemt men, dat deze zich in de Hofstraat, aldaar, als kostuumnoaister gevestigd had en ook reeds van eenige families werk had bekomen. Bij een dezer maakte zij kennis met de kinderjuffrouw, aan wie juist een erfenis ten deel was gevallen en van wie zij, door allerhande mooie praatjes, een effect ter waarde van 1000 wist machtig te worden, welk stuk door haar verkocht on waarvan de opbrengst door baar verteerd werd. Ook moet zij verschillende winkeliers, hij wie zij hestellingen gedaan en niet betaald had, tot hare dupe hebben gemaakt. Onder Herveld (Betuwe) bobben in de afge loopen week eenige wroedaardige personen des nachts een rund beide oogen uitgestoken en een snede langs den onderbuik gegeven. Toen de eigenaar 's morgens in de weide kwam, vond hij het anno dier bijna dood. De politie doet ijverig onderzoek naar de daders. Wilhelm II is niet alleen Keizer van Duitseh- land en Koning van Pruisen, maar h'j is bovendien achttien maal Hertog, tweemaal Groothertog, tien maal graaf, vijftienmaal heer en driemaal markgraaf. Jack the Ripper? Vrijdagavond viel in Whitechapel een man een vrouw met een revolver aan, zeggende»ik ben Jack the Ripper". Op het hulpgeroep der vrouw kwamen de politie-agenten toeschieten, die den man arresteerdeneen groot mes werd op hem gevonden. De man was goed gekleed en bleek te zijn Percy Whitehead. Een 35jarige arbeidster aan een cigaretten- fabriek, die met 14 uur werken 30—40 kopeken per dag verdiende, was tengevolge van overspanning ziek geworden. Na uit het gasthuis te zijn ontslagen, vond zij haar plaats door een ander bezet. Tever geefs zocht zij overal werk en leed inmiddels honger, want bedelen wilde zij niet. Ten einde raad, trok zij zich terug in een vervallen hutje in een bosch, in de hoop dat de dood zich spoedig over haar zou kunnen ontfermen. Zelfmoord wilde zij niet plegen, omdat haar godsdienst haar dat verbood. Na 26 j dagen zonder eten of drinken te hebben doorgebracht, blootgesteld aan storm en regenvlagen die in de vervallen hut doordrongen, werd de arme in be- wusteloozen toestand door een boer gevonden. Zij werd naar een ziekenhuis gebracht, waaruit zij na 3 weken als geheel hersteld vertrok. Bij een brand te Londen zijn een 23jarige vrouw en een klein meisje in de vlammen omge komen. "Twee vrouwen sprongen naar benedende eene werd doodelijk gewond en stierf kort daarna, de andere bekwam lichte verwondingen. Aan alle oud-zouaven, die onder Paus Pius IX gediend hebben, zal door den Paus een eereteeken worden geschonken, dat door de verschillende zoraven- comités in Nederland op plechtige wijze zal worden uitgereikt. Het bestaat uit eene bronzen medaille, waar op de voorzijde geplaatst is de buste van Paus Leo XIII en aan de keerzijde de woorden Bene Merenti (wel verdiend). Deze medaille moet gedragen worden aan een lint met blauwe en witte strepen, gelijk aan dat, waaraan het kruis van Mentana ge dragen wordt. Een Russisch officier, die een aantal jaren in Japan heeft doorgebracht, deelt in een te Kroonstad verschijnend blad mede, dat bijna de geheele aristo cratie van Japan geneigd is den Protestantschen godsdienstvorm te omhelzen en dat men alleen wacht tot do Mikado het voorbeeld geeft. Door de ramp op Martinique kwamen 340 menschen om, niet meegerekend hen die op zee vergingen. Te Saeffelen nabij Echt, is een bierbouwers- knecht in een ketel kokend hier gevallen. Hij is, al hoewel onmiddellijk daaruit gehaald, aan de gevol gen der bekomen brandwonden overleden. Een dochter van professor Jiiger, den wolpro feet, is dezer dagen te München getrouwd. Zij droeg, getrouw aan de beginselen baars vaders, ook als bruid niets anders dan wol zelfs een wollen sluier. Een vreeselijk ongeluk heeft op. den Mont-blanc plaats gehad. Elf touristen hadden den berg he klommen, toen een lawine neerviel. Een paniek ont stond en het touw, dat de bergstijgers aan elkander verbond, brak door dejverkeerde beweging van een der gidsen. Een van dezen en een heer uit Brunswijk geraakten in een scheur en werden zoo snel door een sneeuwmassa overstelpt, dat alle hulp onmoge lijk was. Te New-York is Zaterdag een woonhuis van vijf verdiepingen in het midden der stad ingestort. In de bovenste was een drukkerij in vollen gang, in de benedenste werd een restaurant gehouden. De puinhoopen geraakten in brand, zoodat men niet dan met do grootste moeite de ongelukkigen, die in het gebouw waren, te hulp kon komen. Zij, die zich met het reddingswerk belastten, waren van de vree- selijkste tooneelen getuigeeen vrouw, die onder de neergestorte balken beklemd was geraakt, verbrandde voor hun oogen. 500 man zijn bezig met het opruimen der puin hoopen. Het bevestigt ziek dat de ramp werd ver oorzaakt doordat de vloer der bovengerdieping be zweek onder het gewicht der enorme drukpersen. 17 lijken zijn reeds gevonden, onherkenbaar dooi de vlammen. Men denkt dat in het geheel 100 menschen zijn omgekomen. Een kat werd levend gevonden onder een groote pers! Volgens een ander bericht was het ongeval te wijten aan eene ontploffing. Al de huizen in den omtrek werden erg beschadigd. Op 't oogenblik dei- ramp was do restaurant vol klanten, toen opeens eenige vaten benzine in den kelder ontploften. Het gfctal dooden is nog niet bekend. Tot hiertoe hebben zich nog maar twee personen aangegeveu, die zich in het restaurant bevonden op het oogen- blik der rampmen denkt dat er geene andere over levenden zijn. De regenmakers. Nadere berichten uit Midland (Texas) melden Dinsdagnamiddag om 3 uur werd uit het hoofd kwartier der aëronauten, op 25 mijlen van Midland, een groote ballon opgelaten, die ongeveer 11 mijl in de hoogte steeg en toen barstte -, de slag klonk als een donderslag. De zon scheen helder op dat oogenblik, de hemel was blauw, er waren slechts enkele witte wolkjes te bespeuren, de weel-wijzer wees aan, dat de lucht buitengemeen droog was en de barometer stónd op mooi weer. Tien minuten na de ontploffing werden een aantal vliegers oj>ge- laten, en toen zij hoog in de lucht stonden, spatte het aan hunne staarten bevestigde dynamiet uit elkander. Toen werd een groote hoeveelheid donder- poedev over den grond verspreid op een oppervlakte van twee vierkante mijlen, en door middel van electriciteit aangestoken. Het gedruisch klonk alsof er eenige batterijen artillerie achtereenvolgens wer den afgevuurd. De rook steeg tot een hoogte van 200 voet en werd spoedig daarop door een stort vloed van water nedergeslagen. De lucht was snel bedekt geworden, de barometer begon te dalen tien minuten nadat de ballon was ontploft, en de regen stroomde neer. Het centrum van de bui was boven het hoofdkwartier der aëronauten, en werklieden langs den Texas Pacific spoorweg verklaren, dat zij zich over een uitgestrektheid van 1000 mijlen uit breidde. De ontploffing werd te Midland duidelijk gehoord en op 40 mijlen verder gelegen plaatsen. Proeven op nog grooter schaal zullen worden genomen. Zou men intusschen, omgekeerd, ook niet een middeltje kunnen bedenken, om den regen in de wolken vast te leggen Zondagmorgen zag een politieagent te Parijs iemand aan een der pijlers aan den Eiffeltoren op gehangen, ter hoogte van ongeveer 25 meter. De man was geheel naaktaan den voet van den pijler lagen zijn met zorg opgevouwen kleerenhij bleek reeds eenige uren te hangen. In zijn zak vond men zijn uitersten wil. Hij vermaakte zijn lijk aan de snijkamer en zijn kleeren aan Eiffelde man heette Louis Charrier eu was werkzaam een drukkerij. Graaf Leo Tolstoï, de strijder tegen het ka pitaal", kreeg dezer dagen een brief van een jonge dame, waarin zij hem raad vroeg, hoe het best 200,000 roebel, de helft van een haar ten deel ge vallen erfenis, ten algemeenen nutte te besteden. Tolstoï inoet eerst den raad gegeven hebben, de effecten te verbranden maar haar later de adressen hebben gezonden van eenige dames te Moskou, die zich met werken van liefdadigheid bezig houden. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. 27 Aug. 27 27 23 28 28 - 28 31 5 Sept. 5 Plaats. Voorwerpen. Information. Borse'e, huis, V d. Kloes. lleinkenszaud, paarden, varkens enz. Hollmanu. Rilland, woonhuis en erf, Mulock Houwer. Kapelle, hoorn vruchten, Gallis Merens Baarland, oppervruchtcn, V. d. Kloes. Waarde, oppervruehten, V. d Kioes V&ravcnpolder, verp. laud, P Overman. Wcmeldinge, appelverhuring, Gallis Me-ens. 's lieer Arendsk., woonhuis, boomgaard enz., Pilaar. Goes, verp. land, Pilaar en Lenshoek, 's-lleer Arendsk., aardappelen, ajuin, Pilaar. Heinkenszand, herberg enzJDe Ronde Bresser. Goes, dijk en huizen, Pilaar. Oudelaude hofstede, hoefje, land enzP, Overman. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. kas. Sept. HOOGWATER. Voorin. Nam. 8.11 9.18 10.48 0.49 1.41 2.23 Voorm. Nam. 8.42 10.1 11.31 0.14 1.16 2.3 2.41 LAAGWATER. 2.13 3.12 4.31 6.1 7.19 8.11 8.53 2.41 3.48 5.18 6.44 7.46 8.33 9.11 Marktberichten. GOES, 25 Augustus 1891. Oude Tarwe werd langzaam tot noteering gekocht Van nieuwe Gerst was de aanvoer vrij ruim. Kookerwten in de beste qualiteit gezocht. Nieuwe Rogge voor de zaai bracht hoogste noteering op. TARWE (oude) per Hectoliter f 10,50 a f 11, ROGGE (nieuwe) 8,40 a 9,— WINTERGERST 5,— a - 5,40 ZO MERGERS!1 5,— a 5,25 HAVER a KOOKERWTEN 10,— a 11,— BOTER por K. G. v 1,08 a 1,15 EIEREN per 100 stuks 3,60 a 8,80 ROTTERDAM, 24 Augustus 1891. Tarwe vond aanvanke'ijk tot eene verhooging van 40 ets. gereede ijk plaatsing, later vevllauwde evenwel de kooplust •zoodat eeu gedeelte onverkocht is geb'even De beste f 12,20 a 12,50, goede en mindere i 11,75 a 9,25. Ona-la-Tarwc was heden niet ter markt. Rogge Jarige is als opgeruimd te beschouwen Van het nieuwe gewas waren onderscheid"ue partijtjes aaueevoerd welke van f7 tot 9 werden opgeruimd. Voor een enkel extra best partijtje werd nog iets boven de hoogste noteering bedongen. Gerst was heden ruim ter markt en vond zoowel winter als zomer tot onveranderde prijzen plaatsing. De qual is vrij bevredigend. Winter f4 a 6,25 per Heet eu voor puike qual per 100 kilo f9, zomer f4 tot 5,10. Nieuwe Chevaliergerst, welke heden voor bet eerst ter ittsrkt was bracht van f 5,85 tot G op. Haver van het nieuwe gewas kan van ,f 3 50 tot 4,50 opbrengen. Puike qnal. werd per 100 k met f '0'betaald. Bruine, eu Witte B o o u en nominaal als voren. Bruine f 12 a 15. Witte 17,60 a 10. Blauwe Erwten zijn in droge soort gezocht doch komen alzoo weinig voor De aangevoerde partijtjes gingen tot onveranderde prijzpn van de hand. Naar qnal. verkocht van f 10 tot li. Voor uitgezochte partijtjes nog daarboven. Nieuw Koolzaad niet ter markt. Jarig werd afgedaan a f 12. Kanariezaad onveranderd. De beste qnal. f7,50 a 7,76, goede en mindere soort 1 7,25 a 0,75. Mcclbcricht De toestand der meclmarkt bleef gedu rende de algeloopen we-k dezelfde. Vooral van het huit-nland zijn de aanbiedingen vast en ruim prijshoudend eu s*hoorvo.teud worden do verhoogde prijzen ingewilligd. lieden bestond er voor meel meer kooplust tot vaste vorige prijzen. Aardappelen De prijzen warenZeeuwsche spnischc jammen f 3,50 a 4, champions f 3 a 3,50, alles per heotol Zeeuwse he eieren f 3,80 a 4,de 100 stuks. ROTTERDAM, 25 Augustus 1891. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 450 vetts rundereu, 1096 magere dito, 234 vette- en graskalvercu, 222 biggen. De prijzen waren als volgt: vette runderen lc qnal. 78 a c., 2e qnal. 70 a c3e qual. 64 a c kalveren le qnal 92,/a e„ 2s qual 80 a 85 cschapen lc qual. 75 c, 2e qual. 60 c alles per kilo. Do pryzen der boter waren lieden als volgt- le qual. f56, 2e qual. t'52, 3e qual. f48, per '/a kilo 55 a 70 c. MEEKRAP-BERICHT van de makelaars Overgaanw l)e Blaauw te Rotterdam. ROTTERDAM, 24 Augustus 1891. Meekrap. Niettegenstaande er in het land nog diverse partijen voorhandeu zijn, wordt er bijna niets aangeboden en is de gewone Meekrapmarkt vervallen. De vraag is beslist klein op de tegenwoordige hooge vraag- pryzeu, sommige orders, die onuitgevoerd moeste» blijveu, werdm teruggetrokken, hetgeen welligt het begin van eene geheele verclwijniug is. Petroleum, loco cn najaar f 7,50 E. ,A.c3 vertentlen. Heden overleed te 's-Gravenhage, na oen langdurig en smartelijk lijden, op bijna zestigjarigen leeftijd, onze geliefde broeder en behuwdbroeder GUILLAUME DANIEL LOUIS HUET, in leven oud-boogleeraar in de genees kunde te Leidenridder van de orde van den Nederlandscben Leeuw. P. HUET. M. E. HUETRobbé, Goes, 20 Aug. '91.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2