17 perceelen Bouwland, Rmgrijderij. i] laistig Mui BOUWLAND, goed VLAS, Nagekomen Advertentie. op Zaterdag 11 Juli a. s., ADVERTENTIE KT. GSLDLSEIOTGr. AANBESTEDING. Gemeubileerde Kamers te huur, J. WINGENDER Jz., op Maandag 13 Juli L9', Openbare Verkooping op Vrijdag 10 Juli 1891. een Koffiehuis-inventaris, Openbare Verpachting. op Maandag 13 Juli 1891, Openbare Verkooping. op Woensdag 15 Juli 1891, Buitenreeders, TE PACHTEN TE PACHTEN Tn een tuin te Zeist staat een rozenboom in vollen bloei, waaraan minstens 2500 tot 3000 witte rozen prijken. De boom is ongeveer 1.80 M. hoog, is van boven gezien plat en rond en heeft eene doorsnede van 6 Meter; een gezelschap van 30 tot 40 personen kan er zich gemakkelijk onder bewegen. Te Khmdert heeft men in den nacht van Donderdag op Vrijdag op brutale wijze diefstal ge pleegd. Buiten de kom der gemeente heeft men uit eene boerenschuur een lang touw, zoogenaamd achter- bind, en een paar ladders, alsook eene mestvork ontvreemddaarop heeft men met het doorgesneden touw de ladders aan elkaar gebonden en gepoogd op eene bovenverdieping bij een inanufacturier binnen te komen, wat niet gelukt is. Ladders, enz. werden in het midden der kom gevonden. Beter slaagden de inbrekers bij een winkelier en een hoedenmaker in de Wagenstraat. Bij eerstge noemde werd door middel van een beitel het winkel raam geforceerd, en werden verschillende eetwaren weggenomen, terwijl bij den laatste tal van hoeden en petten, eveneens door opschuiving van het winkel raam, werden ontvreemd, die voor een gedeelte, schandelijk toegetakeldaan den Zevenbergschen straatweg des morgens werden teruggevonden. Tot dusver leidde het onderzoek tot niets. Zaterdagnamiddag woedde hoven Nijmegen een geweldig onweder, met een verschrikkelijke hagel en regenbui, die aan een wolkbreuk deed denken. De vallende watermassa en hagelsteenen was zoo groot, dat de meeste dakgoten geen capaciteit genoeg hadden, om die geregeld af te voeren, zoodat in vele huizen het water naar binnendrong. Eenige straten, vooral in de Benedensloot, verkeerden weldra als in woeste bergstroomen, waarbij het water over de trottoirs vloog en de aangrenzende kelders vulde, hetgeen groote schade teweegbracht. De hagel heeft aan de veld- en boomgewassen een enorme schade toegebracht, terwijl vele hoornen ontworteld werden. Het was er in éen woord noodweer. Door een tapper, te Amsterdam zijn aan het politiebureau le sectie, aldaar, gedeponeerd 20 ledige portefeuilles en portemonnaies, die hij Zatermorgen in zijn privaat vond, dat daardoor verstopt was. Hij vermoedt, dat zij van zakkenrollerij afkomstig en den vorigen dag in het privaat geworpen zijn. De werkstaking te Kuilenburg houdt nog steeds aan. "Van beide kanten is men niet geneigd, toe te geven. Enkele sigarenmakers hebben zich een patent verschaft en werken nu voor zich zeiven. Door den heer Dresselhuijs zijn in enkele dagbladen andere sigarenmakers gevraagd. Ook liggen verschillende fabrieksgereedschappen aan het station, om eerst daags vervoerd te worden naar andere fabrieken. Het bestuur van de afdeeling Kuilenburg van den Ned. sigarenm.- en tabaksbewerkersbond heeft in een schrijven aan de burgerij van Kuilenburg haar ver langen uiteengezet en steun en medewerking ge vraagd. (U. D.) Een droevig ongeluk had in het laatst der vorige week te Fourchamhault, in Nièvre, plaats. Zeven kinderen waren daar in de Loire aan het baden, toen plotseling vijf in het drijfzand verzon ken. Op het geschreeuw der anderen schoot men toe, maar slaagde er slechts in, vijf lijkjes op te halen. In Rusland dreigt de slechte oogst van het vorige jaar treurige gevolgen na zich te sleepen. Sedert 1882 heeft Rusland goede oogsten gehad, maar de laatste is mislukt, en nog wel het ergst in die gouvernementen, die de korenschuren des rijks zijn. De strenge winter heeft de rogge vernield in Saratow, Samara, Tambow, Simbirsk, Orel, Kasan en Pensa en ook in de omstreken van Moskou. De wintertarwe, zegt de Petersburger Ztgzal zeer weinig opleveren, en als de zomertarwe, waarvan tweemaal meer wordt verbouwd, inedevalt, zal de oogst nog slechts middelmatig zijn. In sommige gouvernementen staat dus gebrek aan het voornaamste voedingsmiddel in uitzicht. Volgens een Moskousch blad voedt zich in het gouvernement Tula reeds een gedeelte der bevolking met een mengsel van boomschors, gras en meel. Voorraad van rogge is er nietde korenmagazijnen, die er sedert Katharina II in alle genieenten zijn, om in tijden van nood de bevolking brood te verschaffen, zijn ledigwat een verzuim van regeeringszijde is. Het stijgen der graanprijzen in het buitenland heeft bovendien den uitvoer doen toenemen. In alle dorpen verschenen handelaars die meteen betaalden en edellieden en boeren, die altijd geldgebrek hebben, verkochten wat zij hadden. Thans wordt tegen zeer hooge prijzen van die handelaars rogge teruggekocht en worden buitengewone vergaderingen van districts vertegenwoordigers gehouden om maatregelen te be ramen tegen den dreigenden nood. Commissies zijn al benoemd om enquêtes te houdende dagbladen stellen voor, vrijwillige giften voor de noodlijdenden te vragen, mits men mannen van bekende eerlijk heid" kan vinden. Dit voorbehoud teekent Rusland. Het gerechtshof te Leeds heeft een knaap van zeven jaar ter dood veroordeeld. De jongen heeft een zijner speelmakkers van gelijken leeftijd ver moord, en bij 't verbergen van 't lijk zooveel slim heid aan den dag gelegd, dat de rechters tot de over tuiging kwamen, dat de knaap gehandeld had met een groote mate van koelbloedigheid. In ieder ander land zou echter zulk een uitspraak onmogelijk zjjn. Engeland heeft echter voor jeugdige misdadigers de strengste wetten. Tot aan het zevende jaar kent de Engelsche wet geen verantwoordelijkheid voor over tredingen. Van 't zevende tot 't veertiende jaar even wel wordt gelet op de vraag, of de jeugdige mis dadiger heeft gehandeld met overleg of niet. Toch is een geval als te Leeds een buitengewoon zeldzaam feit. Het voltrekken van het doodvonnis aan een mensch onder de 16 jaar is sedert menschenheugenis niet gebeurd. In Minnesota heeft een ontzettende hagelstorm 10,000 acres land geheel verwoest en aan de land bouwers onherstelbare schade berokkend. Ook in Iowa, Nebraska en Missouri heeft de oogst veel door hagelslag geleden. Bij een hmilofsfeest te Goedpoeth (hij Wrex ham) zijn 70 personen ziek geworden, blijkbaar door vergiftigingde oorzaak is niet ontdekt. Velen der lijders verkeeren in levensgevaar en de meesten althans zijn nog ernstig ziek. Men meldt uit SydneyAan boord van het oorlogschip Cordelia is een kanon uit elkaar gesla gen, tengevolge waarvan twee luitenants en vier matrozen gedood en verscheidene personen der man schap gewond werden. Uit Charleston wordt gemeldToen do West Virginia-trein een houten brug overreed, stortte doze in en vielen drie wagens dertig voet diep14 per sonen zijn gedood, 45 gekwetst. Laatste en telegraphische berichten. Benoemd tot ontvanger bij do rijksbelastingen te Bergen-op-Zoom, dhr. J. P. S. Jonquière, thans te Goes. Ierseke. Door de lib. kiesvereeniging is in de plaats van den heer G. Schipper, die niet voor eene verkiezing als raadslid wenschte in aanmerking te komen, tot candidaat gesteld de heer Johs. Sandee Jz., welke die candidatuur heeft aangenomen. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Maandagmiddag is door den notaris De Ronde Bresser publiek geveild en toegewezen aan J. Mol te Oudelande, 10 m gemet liooigras a ƒ15 per ge in et. Hetzelfde perceel bracht verleden jaar slechts ƒ5 per gemet op. Ten overstaan van den notaris mr. Liebert werd heden in »de Vriendschap", ten verzoeke van Kerkmeesters der R.-K. kerk te Goes, voor den tijd van 7 jaren verpachtlo. 2.0540 Heet. bouwland te Borsele in Tevixhoek, pachter B. Op 't Hof te Bor- sele, voor 61 per Heet. of den hoop 125,29 2o. 4.9690 Heet. bouwland en rietveld aldaar, ƒ50 per Heet. geboden, niet toegewezen3o. 1.7127 Heet. bouwland en wegeling te 's-Heer Abtskerke in Tol- hoek, pachter O. Meijaard te 's-Heer Abtskerke, voor 45 per Hectare of den hoop 76,07 4o. 1.0730 Heet. bouwland aldaar, pachter Johs. De Visser te 's-Heer Abtskerke, voor 45 per Heet. of den hoop 48,29 5o. 0.3960 Heet. bouwland aldaar, pachter dezelfde, voor 45 per Heet. of den hoop 17,82 6o. 1.2004 Heet. bouwland, wegeling en watergang te 's-Heer Abtskerke in IOaaswinkelshoek, pachter C. Meijaard te 's-Heer Abtskerke, voor 45 per Heet. of den hoop 54,02 7o. 1.6230 Heet. bouw en weiland aldaar, pachter Johs. De Visser te 's-Heer Arendskerke, voor 45 per Heet. of den hoop 73,04 So. 2.5760 Heet. weiland te Nisse in Sckagtstreke, pachter M. De Jonge te Ovezande, voor 72 per Heet. of den hoop 185,47. De onkosten der ver pachting bedragen 15 pet. voor éen jaar. Burgerlijke Stand Goes van 6 tot 8 Juli 1891. O verleden 6, Maatje, lm., d. v. Nicolaas T)e Jonge en Krina De Dreu. Watergetijen voor Ierseke. HOOGWATER. LAAGWATER. DAGEN. Voorin. Nam. Voorm. Nam. 9 Juli. 4.45 5.4 11.15 11.34 10 5.22 5.40 11.52 11 5.57 6.15 0.10 0.27 12 6.36 6.56 0.45 1.6 13 7.15 7.37 1.26 1.45 14 8.— 8.24 2.7 2.30 15 8.49 9.19 2.54 3.19 Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de le helft der maand Juni 1891. Van Krabbend ij ke: Brutel de la Reviére, Rekken. Van Wemeldinge: P. Polderman, Rotterdam. Amerika. William, Grand-Rapids. Van Krabbendijke: J. M. Bouwens, Passaic. Van Rilland: Mathijsse Brawckar, Santa fé. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorworpen. Information. 18 Juli, Borsele, steenkisten o.i remmingswerken. Waterschap Ellewoutsdijk en polder Borsele. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerppn. Informatièn. 9 Juli, Ierseke, hoefje en woonhnizen, Muloek Houwer. 9 Ierseke, hoefje enzMulock Houwer. 10 - Goes, koffiehuis-inventaris, Mulock Houwer. 13 Zieriksee, verp. schelpdieren-viascherij, Visscherij bestuur 13 Driewegen, verp. land, V. d. Kloes. 15 Krabbendijke, palen en ijzerdraad, Ilollmann. 15 Goes, werkpaarden, Pelle 16 Iloedekenskerke, molen enz., Mulock Houwer. 17 - Ierseke, beestiaal. Peil*. 22 Ierseke, huizen, schuldvordering enzPilaar en Mulock Houwer. 27 Wemeldinge, herberg, Gallis Merens. r tarwe en gerst, Hoffmann. f 9,25 1,02 3,20 Marktberichten. GOES, 7 Juli 1891. l)e noteering bleef onveranderd. Ta 11 WE per Hectoliter f 8, ROGGE 7,70 IIAVER - BOTER per K. G. 0,95 EIEREN per 100 stuks - 3,— ROTTERDAM, 6 Juli 1891. T a r w e. De matige aanvoer vond heden gedeeltelijk plaat sing tot vorige prijzen, afwijkende qual. is weinig begeerd. l)o beste f9,75 10,25, (puike nog daarboven), goede en mindere f9,50 a 7,25. Per ]00 kilo werd naar deugd verkocht van f 11,80 tot 13. Canada-Tarwe onveranderd f8 8,60. Rogge onveranderd, de aanvoer was echter niet geheel op te ruimeu. De beste qual. f8 a 8,30, miudere soort f7,75 a 7,25. Gerst in alle soorten nominaal als voren genoteerd. Winter f 5 a 5,50. Zomer f 4,25 a 5,25, Chevalier f 5 a 6,25. Haver als voren f 3,25 a 4,90. Bruine en Witte Boonen onveranderd. Bruine van f12 a 15. Witte fS a 10,50. Blauwe Erwten wederom niet ter markt. Kanariezaad verkeert nog immer in gedrnkte stem ming De beste qual f7,50 a 7,75, goede en miudere soort f 6,75 a 7,25. Meelbericht. In den loop der vorige week ontwik kelde zich voor meel meer vraag tot betere prijzen, doch tegen het einde der week verflauwde de m«rkt weder. Heden bleef meel onveranderd Enkele verkoopen op spoe dige levering kwamen tot stand. Zeeuwse he eieren f3,25 a 3,50 de 100 stuks. ROTTERDAM, 7 Juli 1891. Op dc veemarkt waren heden aangevoerd: 350 vetts rundereu, 773 magere dito, 169 vette- en graskalveren, 75 nuchtere kalveren, 170 biggen. I)e prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 76 c., 2e qual. 70 c., 3e qual. 64 c., kalvereu le qual. 95 a c., 2e qual 80 a S71/» c., alles per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgt: le qual. f54 2e qual. f50, Se qual. f46, per kilo 50 a 65 c. MEEKRAP-BERICHT van de makelaars Overgaauw De Blaauw te Rotterdam. ROTTERDAM, 6 Juli 1891. Meekrap. Er werd bijna niets geveild, evenwel de kooplust is op de tegenwoordige pryzen uiterst gering, zoodat er niets omging. Petroleum loco f7,GO E, najaar f7,65 E. Dc Jongelingsvereeniging te 's-Oraven- polder zal te beginnen 's middags te 1 uur, Op Zondag den 12 Juli hoopt mijn waarde oom J. A. HEIJNEN zijn ?Osten geboortedag te herdenken. Goes, 9 Juli 1891. Zijn dankbare Neef. Voor de vele bewijzen van be langstelling bij het overlijden van mijn dierbare vrouw MATJE KAKEBEEKE, zoo van hier als van elders ondervonden, betuigen wij bij deze aan allen onzen welgemeenden hartelijken dank. Nisse, 3 Juni 1891. P. HIRDES, kinderen en kleinkinderen. Met dezen betuigen wij onzen dank aan allen, die belangstelling toonden bij het overlijden van ons geliefd kind. M. TOLLENAAR en Echtgenoote. Krabbendijke, 8 Juli '91. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen vader en behuwdvader JAN ABRA- HAMSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Krabbendijke, 8 Juli 1891. Uit aller naam A. ABRAHAMSE. DE COMMISSARIS DES KONINGS in Zeeland maakt bekend dat het ge deelte van den Rijks grooten weg, dat door de Voorstad van CJoes loopt, van 15 tot en met 26 dezer voor het verkeer met Rij- en Voertuigen zal zijn afgesloten. Middelburg, 6 Juli 1891. DE BRAUW. HET BESTUUR VAN DEN WILLEM- ANNAPOLDER vraagt een som van 5700,--, aflosbaar in uiterlijk 19 jaar, tegen eene rente van ten hoogste pet. 's jaars. Aanbiedingen worden ingewacht vóór of op 20 Juli a. s. bij den Dijkgraaf J. DE GEUS, Willem-Annapolder, Bie- z e 1 i n g e. Die genegen zijn aantenemen de leve rantie van door het BURGERLIJK ARM BESTUUR benoodigde G00 Hectoliter Ruhr-kolen en 30 New-Castle-kolen, op voorwaarden bij den vader van het Weeshuis ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrijvingsbiljet met het opschrift Besteding Burgerlijk Arm bestuurte bezorgen op Dinsdag den 14 Juli e. k., des namiddags vóór 4 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Burgerlijk Armbestuur, J. M. KAKEBEEKE, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. per 1 Augustus a. s., met of zonder kost. Lange Kerkstraat, C. 8. liet Bestuur van den Willein- Annapolder zal des namiddags te 2 uren, trachten aan te besteden Het delven van Watergangen ter gezamenlijke lengte van 1622 M., in zes perceelen. Samenkomst aan de woning van den opzichter in den Willem-Annapolder. Biezelinge, 8 Juli 1891. 's namiddags te 1 uur, te Goes, in het koffie huis van mej. de wed0. De Broekert, ten haren verzoeke en ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van bestaande in: 1 Biljart met toebe- hooren, Kachels, Vee- ren- en Kapokbedden, IJzeren en Houten Ledikanten, Wascb- en Nacht-tafels, 1 Linnenkastje, 1 Klok, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Droogrek, Flesschen, KeukengereedschapGlas- en Aardewerk enz. De Notaris J. VAN DER KLOES zal voormiddags 10 uren, te Driewegenin de herberg van C. Van Stiiien, ten ver zoeke van den heer Jan Steketee, voor 7 J1RE\ in het openhaar ver pachten in de gemeente Driewegenter gezamen lijke grootte van 12 Hectaren 12 Aren. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des middags te 12 uren, in de herberg bij de weduwe Leijs in Luxemburg", gemeente Krabbendijkeveilen en ver koopen 94 Telegraafpalen van 6 tot 7 Meter, 5 Scharen van 5 Meter, 18 Palen van 1 M. en 439 Kg. of 4G00 Meter Staaldraad. die genegen zijn hunne GKODIi E 1VEEDE te laten bereiden, in de Meestoof »de Kroon", vervoegen rich bij den Boekhouder C. MOL Az.t te Borsele. J in de gemeente s-IIeer Arends kerke, aan den Noordweegschen weg, te zamen groot 1 H. 29 A. 50 C. aankomende den Weled. heer O. C. Schilham. Inschrijvingsbiljetten vóór 18 Juli a. s. in te leveren ten kantore van den Notaris Pu. M. DE RONDE BRESSER te Hein- kenszand, alwaar nadere inlichtingen te bekomen zijn. voor O jaren 3 perceelen TIENDVRIJ in den polder van Borssele, in Holenboek, groot 11 Hectaren, zoo in perceelen als in massaaankomende den eerzamen IA ROTTIER Iz. Insekrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van den Notaris PILAAR te Goes vóór 22 Juli 1891. cirea l'/a H.A. (vier Gemeten) te bevragen bij .1. M. (Bocrendijk) te Heinkenszand.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 3