Toen Maandagvoormiddag de dóór de vorst ge barsten en nu herstelde leidiDg der brandkranen op het Raadhuis te Rotterdam sou beproefd worden en da afsluitkraan in de straat daartoe werd geopend, spoot het water met vervaarlijk geweld uit den muur, waar de leidiDg door de vorst gebarsten was, zette den zolder van het Raadhnis onder en droop, steeds sneller, door de plafonds in de burgemeesterskamer en de vestibule, tot groot vermaak der daar verzamelde lotelingen. Door den afsluiter in de straat dicht te draaien, werd de verdere wateraanvoer spoedig gestuit. De firma Sinia en Koetser, commissionairs in effecten te Haarlem, is failliet. De heer S., die zich had vergiftigd, is te Amsterdam in een café in de Warmoesstraat in een toestand gevonden, die geen hoop op herstel gaf; hij is dan ook reeds overleden. Vele ingezetenen zijn de slachtoffers van deze ramp, en onder hen eenige die alles wat zij bezitten kwijt zijn. Reeds voor eenige weken heeft men voorzien dat zoo iets zou gebeuren, en er zijn personen die nog bij tijds hun geld hebben teruggevraagd. Hoewel de firma een zeer bescheiden kantoortje had, dreef zij toch uitgebreide zaken, en alleen het ver kwistende leven van den overleden firmant heeft den ▼al veroorzaakt. Een blseker te Amste-dam, die zijn wasechen naar Alphen aan dan Rijn zendt, vermiste sedert eenige weken een baal goed, verzonden naar Alphen doch daar niet aangekomen. Na tal van reclames is de man eindelijk weer in het bezit van zijn goed ge raakt. De baal had een reisje naar Marseille gemaakt! De bleeker verwondert er zich alleen maar over, dat zijn waseh vnil terugkwam. Van de bekende, spreek woordelijke voorkomendheid der Franschen had hij zich iets anders voorgesteld Een goederentrein die te Enschedé 's avonds van uit Hengelo om 9.55 moet aankomen, kwam Dinsdag avond eerst to 11.12 binnen. Bij aankomst bleek, dat er een tiental wagens onderweg wegens te zwaren last waren afgebroken en tusschen Hengelo en Enschedé waren blijven steken. Deze zijn toen met een machine uit Easchedé afgehaald. Op die tien wagens zat ook nog een remmer,«die vreemd opkeek, toen hij midden in de heide moest blijven staan. Een groote, levende meikever (molenaar) werd gisteren gevangen op een land onder Overveen aan de Houtvaart. Gewoonlijk zitten de larven van dit iDsect om dezen tijd nog 2 meter diep in den grond. Dat een aardappel zoogen" heeft, is bekerd, maar dat een aardappel een bril draagt, is stellig een zeldzaamheid. Toch vond Jan Haaksma in 't Schar, te Nieuwebrug, bij 't rooien een aardappel, die in het oog van een groen geroesten, glazenloozen bril was vastgegroeid en dit voorwerp stevig omsloten had. Omtrent de bereiding van dranken nit peren en appelen wordt in het Maanblad tegen vervalachingen het volgende gemeld Wanneer de vruchten, peren of appelen, haar natuur lijken omvang bereikt hebben, moet m«n die, welke van de boomen vallen voordat zij tot volle rijpheid zijn gekomen, inzamelen. Zij kanoen nog gedeeltelijk dienstig wezpn, wanneer zij aangestoken of wormstfk g zijn Men bewaart de aldns verkrpgen vruchten, hakt alles dooreen en werpt het mengsel in een vat, dat voor een derde daarmede gevuld wordt. Bij een vat van ongeveer 60 liter inhoud voegt men na ver loop van 24 uur een hall kilogram icassonnade" (ruwe suiker), een halven liter brandewijn, en vult verder aan met zuiver water. Het vat wordt goed gekurkt. Na zes weken tapt men af. Deze drank kan een jaar bewaard worden en is in Frankrijk zeer ge zocht door de veldarbeiders. Het komt ons zeer wenschelijk voor, dat ook ten onzent meer aandacht geschonken worde aan do be reiding van wijn uit ooft, een zeer nuttige industrie en een krachtige bondgenoot bij de bestrijding van bat misbruiken van jenever. Wat zorgvuldige verpleg'rg en voeding waard is ook bij kippen, bleek dezen winter bij een inwo ner te Kooten (Fr.) Tijdens de erge koude werden zjjn vijf kippen in een verwarrad vertrek gehouden an goed verzorgd. Vooidat de kippen des avonds gin gen rikken werden ze met warm eten gevoederd. Het resultaat is, dat elke kip gemiddeld 42 eieren heeft gelegd in December en Januaride opbrengst van elk ei was gemiddeld 5 cent. Het 3% jarig zoontje van D. Ste Ameide speelde met stamboootjes in gezelschap van zijn twee oudere tapjes. Het jongetje stak een boontje in den mond, verstikte zich. en onder verschrikkelijke be nauwdheden overleed het spoedig. Volgens de Haag ache Courant is eene vervolging ingesteld tegen den schildwacht die, op post staande, aangerand werd door een dronken man en dezen een bajonetsteek in de dij toebracht. Hij bevindt zich thans in hechtenis en moet voor den krijgsraad terechtstaan. •Mochten de militaire rechters den man veroordeelen," zegt de H. C., »dan geven wij in overweging, de Wapenwet voortaan ook op het leger in 't algomoen en de schildwachten in 't bijzonder van toepassing te verklaren en onze landsverdedigers te wapenen met bezems of andere onschadelijke voorwerpen." Een 73jarige porster is van de trap van een perceel Lijnbaansgracht te Amsterdam gevallen. Zij is naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. B j aankomst al daar was zij reeds overleden. Te Oosterhout is eergister een knaapje van zevenjarigen leeftijd onder een neervallenden boom ge raakt en levenloos er onder uitgehaald. Ejn aardig staaltje van Ameriksansche tooneel- critiek werd dezer dagen geleverd door de New-York- Berald, die zich per telegram den uitslag bad doen melden van het eerste optreden van Sarah Bernhardt als la Tosca, in het j>Madison Garden Thé&tre". Het bericht bevatte o. a. het volgende: sOnder de toeschouwers, op wie de groote dolk- scène ia het 4^ bedrijf der meeaten indruk maakte, noemen wij den beer Charles A. Dana, die huilde generaal William Cutting, die de gevierde actrice met al de kracht zijner longen toejuichteden heer Marshall P. Wilder, dien men verscheidene malen van het hoofd tot de voeten zag rillen en beven en eindelijk ver scheidene dames, die van zenuwachtigheid hare pro gramma's in duizenden stukjes scheurden en het geestdriftige applandisspment met hare gilletjes en snikjes vermengden". Zekere Izod, drager op de vischmarkt te Londen, zag dezer dagen 's morgens vroeg een man tusschen de kaai en een scbip in 't water vallen. De morgen was donker en de drenkeling li*p gevaar te zinken of tegen de palvn van de kaai te pletter gestooten te worden. Irod sprong te water, greep den drenkeling on redde hem. Twee kooplieden hadden de moedige daad gezien. Zij waren zoo in verrukking, dat zij den redder ieder een sovereign aanboden. Izod bad juist een inschrijvingslijst in den zak voor een kameraad, die, na vier maanden ziek gelegen te hebben, hersteld zijnde, nu zijn vrouw stervende vond en nog niet werken kon, met vier kinderen te zijne laste. Izod bestemde dadelijk de twee sovereigns voor zijn kame raad en ging tevreden naar huis. Te Warschau is de gerechtelijke behandeling begonnen der zaak van den luitenant Bartenief, die. eenige tijd geleden, de jeugdige tooueelspeelster Wis- novska vermoordde. Een der bladen verhaalt dat do jonge maD, die een prins is, zoodra hij zijn misdaad gepleegd had, zich naar zijn kolonel begaf en hem vertelde wat hij had gedaaü, terwijl hij de revolver, wsa*van hij zich be diend had, voor zijn meerdere in raDg op tafel legde. De kolonel luisterde heel bedaard naar het verhaal en zeide toen »Ik veronderstel dat ik o geen raad behoef te geven omtrent hetgeen u te doen staat" en ging de kamer uit, terwijl bij den prins alleen liet. Toen hij een kwartier later terugkwam had de luitenant zich niet verroerd, hij wees op de revolver en zeide dat hij den moed had gemist, om zfy'n eigen rechter te zijn. Daarop joeg de kolonel htm met verontwaardiging weg. Bartenief begaf zich toen tot den prefect, die op dezelfde manier handelde, als de kolonel en zelfs een pistool giDg halen, dat hij den laitenant ter hand stelde. Toen hg den jongen man bij zijn terugkomst nog levend vond, rukte hij hem de epauletten van de schouders en deed hem gevangen nemen. Men vermoedt, dat Bartenief tot verbanning naar Siberië zal worden veroordeeld. Of dit vonnis ten uitvoer zal worden gelegd staat nog te bezien, maar in ieder geval zal het hem nooit weder mogelijk zijn in zijne vroegere omgeving terog te keeren. Door Dalziel's agentschap wordt een verhaal verspreid, zoo zonderling, dat h^t op grond van de niet boven twyfel verhevene vertrouwbaarheid van genoemd nieuwskantoor tor zijde gelegd zou moeten worden, indien niet de met namen en toenamen ver melde bijzonderheden dit onraadzaam maakten. Drie jaar geleden zoo luidt bet telegram uit Baston werd het Amarikaansche visschersvaartuig vHelen", op reis naar Jokohama, in beslag genomen door het Russische oorlogsschip pRasabonach", wegens robbenvangst in het aan Rusland toebehoorende ge deelte van de Behringzee. Doze aar klacht was gegrond; de pllelen" had op verboden terrein gevischt en eene lading kostbare robbenvellen aan boord. Hare beman ning bestond uit 22 Jtpanners, van welke er bij de entering door het Russische oorlogsschip 7 omkwamen, en uit 4 Amerikanen: Jo?eph W. Morris, gezagvoerder, F. O. Crocker en John Folger, stuurlieden en J. C. Golder, shipkeeper. Het buitgemaakte vaartuig werd naar de Siberische haven Viadivosteck gebracht. Daar werden de gevan genen eenige weken, onder eene strenge koude, in de open lucht in bewar ng gehouden en vervolgens ver oordeeld tot 3 jaar dwangarbeid in de mijnen, wegens overtreding van de Russische visscherijwetten. Zij werden geboeid en te voet naar het 150 mijlen van daar gelegen N colaski, aan de golf van Perjinsk, gebracht. De arbeid in die mijnen, verhaalt de gezagvoerder Morris, bestond dagelijks voor ieder man in het nit- graven en opladen van vijf karrevrachten steenkool, zonder ooit buiten de mijn te mogen komen. Ontbrak er iets aan de dagtaak, dan werd den nalatige geen eten verstrekt. Morris werd vastgeketend aan een Pool- schfcD gevangene. Na diie maanden stierf deze, en ge durende vier dagen heeft de ander toen gewerkt vast geklonken aan het lijk, waar tegenover stond dat hij dubbel rantsoen eten kreeg voor zoover bij er in slaagde het dubbel aantal karrevrachtm kolen naar boven te zendon. Na vier dagen, ontdeed hij zich van het lijk door het in stukken te snijden en met de kolen mide geven. Het antwoord daarop was een hamer en een beitel, waarmede hij de ketting, welke gediend had om den Pool te kluisteren, stuk kon slaan. Na een jaar verblijf in de mijn, werd de dagtaak van Morris verminderd tot drie karrevrachten. Dit, zeg' bij, gaf mij meer tijd tot nadenken, maar maakte mijnen toestand zoo mogelijk nog rampzaliger. Na drie jaren daalde er een Rus af in de mijn zijnde het eerste menschelijke wezen dat Morris gezien had sedert den dood van den Pool. Hg liet den gevangene een papier zien, en beduidde hem dat hij mede naar boven moest, doch de Amerikaan weigerde dit omdat hij vreesde doodgeschoten te zullen wordeD, zooals met de mijnwerkers gebeurde die het waagden met de kolen naar boven te komen. De Rus verwijderde zich en kwam eenigen tijd later terug met een tolk, die Morris san het verstand bracht dat de tijd zijner gevangenschap verstreken was. Boven komende vend hij stuurman Crocker, en vernam hij dat ook ship keeper Goldi-r nog in leven was. Stuurman Folger en de Japanners vermoedt hij dat gestorven zijn. Wordt dit verhaal bevestigd, dan heeft de Ameri- kaansche diplomatie eene zBahringzee quaestie" met Rusland, die er belangwekkender uitziet dan hare haarkloverij met Engeland. De grootste keuken der wereld is die van het modemagazijn Au bon marché te Parijs, waar alle bedienden ten getale van 4000, het middagmaal in bnis gebruiken. De kleinste ketel heeft epn inhoud van 100 liter, de grootste 500 liter, terwijl 50 braad pannen ieder 300 coteletten of 500 kilo vleesch kunnen f bevatten, en 100 kilo aardappelen telijk kunnen bakken Tot het maken van omelet voor het geheele personeel zijn ongeveer 7800 eieren noodig, en de koffieketel gelijkt wel eene stoommachine, die eiken dag 1000 liter koffie voortbiengt. liet keukenpersoneel bestaat dan ook nit 60 koks en 100 koksmaatjes. Na er in ons land reeds veel gedaan wordt om in den winter werk te verschaffen, is het misschien niet ondienstig van eene industrie melding te maken die in Amerika, zoowel aan mannen als vrouwen, aan jongens en meisjes, en wel binnenshuis, een vrij pro ductieven en aangenamen arbeid geeft. Sinds eenigo jaren nl. legt men zich in de Ver- eenigde Staten, inzonderheid in New Engeland toe op het inzamelen en kunstig verwerken van blond kleurige herfstbladeren in bet bijzonder die van verschillende ahornsoorten, eiken beuken en noteboomen. Dit op zamelen van die bladeren, welke ook in ons land door gaans van een fraaio kleur (in den herfst) kunnen zijn, wordt door een menigte niet altijd arme men- schen gedaan inzonderheid in de kleine steden en in de nabijheid van bosschen en de bereiding zoowel als de verwerking der bladeren, waarbij ook varenkruiden van allerlei soort gebruikt worden, is een bepaalde en nieuwe tak van nijverheid geworden. Natuurlijk worden zooveel mogelijk de bladeren, die den fraaisten vorm en kleur hebben opgezameld, dan dadelijk geperst, evenals onze herbariums tusschen papier, en in gedroogden staat met een dunne oplos sing van was overgoten, wat veel behendigheid ver- eischt. Het komt er vooral op aan de kleuren helder en aan de natuur getrouw te houden. Uit de aldus gr prepareerde bladeren worden groote ruikers, pluim bossen, bekleedsels voor schilderijlijsten en venster ramen, ook kransen en ruikers om in een lijst te zetten gemaakt en wel op dik zwaar papier. Zoowel de koningin van Engeland als de ex-keizerin Eugénie hebben reeds vroeger veel belang in dezen tak van nijverheid gesteld. Bijzonder fraai zijn de esch- doornbladeren met hunne roode en gevlamde schakee- ringei van herfsttinten als ook door hunnen schoonen vorm. Niet slechts in woonhuizen, perken en zalen worden die toebereide bladeren als sieraad gebruikt, maar men vindt ze ook in schilders-ateliers en stu deerkamers. Voor den groothandel worden de bladeren gesorteerd met inbegrip van varen en kruiden verkocht voor 3 a 4 shillings het honderd 1,80 ii 2,40). Duizenden menschen zijn in het najaar bezig met het inzamelen en toebereiden van die vherfstsleraden". Men zegt dat eene dame in Vermont de uitvindster van deze nijverheid is. Aan het station te Marseille is een pak met obligaties van het Crédit Lyonnais, ter waarde van 220.000 fr8., gestolen. list pak was slechts voor 1000 frs. verzekerd. Weer is uit Parijs een bankier, Victor Macé, verdwenenmet achterlating van een tekort van 25,000,000 frank. Hij deed betze'fde als de onlangs gevluchte Raynaud en gaf 12 pCt. rente per maand aan ieder, die bem zijn geld wilde toevertrouwen. Zij die, na eenigen tijd deze rente genoten te hebban, hun kapitaal terugvroegen, maakten goede zaken, maar allen die hun fpaarpenningen bij de bank lieten, ziju nu hun geld kwijt. Door allerlei beursspeculaties wist Macé zijn bank vijf jaren staande te houden, mear nu is hij vertrokken, en schrijft uit Monaco, dat hij aan de speelbank hoopt te winnen, om zijn schuldeischers te bevredigen. Macé heet eigenlijk Barneau; men he*ft 17.700 dossiers van cliënten in zijn bark gevonden en van dezen behooren 6000 tot de geestelijkheid. De Paus had hem in Juni zijn portret met zijn zegen gevonden. Sommige geestelijken verliezen 300.000 fr. Het actief van Bernpdu zal ongeveer 1 millioen frs. bedragen. De Rechtbank van Koophandel heeft den voorvluchtige f'til liet verklaard. De heer Ruper Hansborough te Chilicote, in Noord-Amerika, is de gelukkige eigenaar eener koe, die pikzwarte melk geeft. Hot beest, dat niet heel groot maar bijzonder mooi is, heet Mol lie en de moeder ervan heeft vroeger eene andere dochter het levenslicht geschonken, wier melk volkomen gewoon is. Mollis heeft reeds vijf van haar spruiten met de zwarte melk gevoed; de uit die melk bereide boter gelijkt sprekend op steenkool. Bij een ingesteld scheikundig onderzoek van het vocht heeft men er geen enkel vreemd be standdeel in gevonden. De heer Ilansborongh en zijn familieleden gebruiken de inktkleurige melk reeds sedert gerbimen tijd! Sir William Gordon-Cumming, een vermogend Schotsch edelman die een teer eervolle loopbaan als officier achter zich heeft en 20 jaar een van de be kendste verschijningen was in de hoogste kringen van Londen, is wegens herhaaldelijke knoeierijen bij kaart spelen uitgestooten. Toen in September sir Williams knoeierijeo waren aan het licht gekomen, stalden een paar heeren de taak in handen van den Prins van Wales die den beschuldigde bij zich riep in tegen woordigheid van ziju beschuldigers. Sir William ont kende bij hoog en laag zijn schuld. Toon liet de Prins de 5 personen, die het valsche spel van sir William hadden gezien bij zich komen en verzocht hen te zweren dat zij zeker waren van zijn wangedrag, wat allen deden. Twee dezer heeren begaven zich daarop tot den beschuldigde en verzochten hem namens den Prins van Wales een verklaring te teekenen, dat bij nooit meer een kaart zou in handen nemen, waar tegenover de Prins en de 5 getuigen van het geknoei zich verbonden tot geheimhouding. De beschuldigde teekende en toch is thans de zaak het praatje van den dag en nu staat den kolonel niets anders te doen dan bf zich de beschuldiging te laten aanleunen en uit den dienst te gaan, óf een proces wegens laster te beginneD. Tot dit laatste heeft hij besloten, en nu zal men den Prins van Wales op de bank der ge tuigen kunnen zien, wat natuurlijk de treurige zaak zpikant" maakt. Niet voor zijn pleizier uit. Zekere heer de Vienne, de rijkste man van Napo-City, in Californië, kwam eenigen tijd geleden in Europa en begaf zich naar Monte-Cario. Hij had zeer veel geld bij zich en ook wissels tot een hoog bedrag. Op zekeren dag won hij aan de speeltafel een groote som geld, maar werd op weg naar zijn woning door boeven aangevallen, die hem zijn geld, juweelen, wissels, papieren en zelfs zijn kleedingstukken ontnamen. Iq dien toeBtand werd hij door de politie gevonden die niemendal geloofde van 't geen hij vertelde. Daar hij zijn huisjuffrouw niet kon betelen, behield deze al wat zij van hem in huis had en de arme millionnair kuierde te voet en zonder een cent op zak naar Nizza, waar hij vrienden hoopte te vinden. Onderweg ver telde hij aan verscheidene Eogelsche heeren zijn treu rig lot, maar hij zag er zóó sjofel uit, dat niemand hem wilde gelooven. Te Nizza had hij heel wat uit te staan. Zijn Ame- rikaansche vrienden, die hij hoopte te vinden, waren vertrokken. Hij werd wegens bedelarij opgepakt en, aangezien hij niet kon aantoonen middelen ran bestaan te hebbeü, tot \jier weken gevangenisstraf veroordeeld, na afloop waarvan hij, met een aantal draaiorgel spelers en andere kerels, in 't geheel 485 in getal, als tusschendeks-passagier aaar Amerika werd terug gestuurd. Dezer dagen verscheen voor de rechtbank te Parijs eeji baker. Mevrouw Dubossel had twee maanden geleden een baker noodig en gaf den godspenning aan Augustine Leroux, eene groote en flink uitziende vrouw, die de beste getuigenissen had. Nooit had mevrouw Dubossel zulk een handige baker. Het kind was zeer lastig, maar zij wist er voortreffelijk mede om te gaan, veel boter dan de moeder zelve, gelijk deze getuigde. Doch verleden week stormde Azüs, de kame nier, doodelijk verschrikt des avonds bet salon binnen. De bakor had haar een liefdesverklaring gedaan de baker was een man De politie werd geroepen en de baker naar de gevangenis gebracht. Augustine heette Auguste. Hij had gestudeerd, was bachelier-ès-lettres en was onder meester geweest. Later werd hij vernisser van poppe- koppen in een speelgoedfabriek. Dit leverde echter weinig op en daar hij eenige kennis had van de ge neeskunst, veel van kinderen hield en een blomzoet, baardeloos gelaat had, werd hij baker. Als bij geen dienst had werd hij weer man en gaf hij onderricht in het rijden op een tweewisler. August Leroux werd ontslagen met een eenvoudige berisping en ongelukkig genoeg zijn de eenigen, die gestraft wordeD, dus de ongelukkige moeders, die hem als baker gehad hebben, en getuigenis moesten afleggen. Men lacht in Parijs over het geval. Op het oogenblik, dat Zondagochtend de over zetboot aan het Vlaamscbe Hoofd te Antwerpen zou afvaren, hoorde men eenklaps het roepen»Een man overboord 1" E*n werkman, de jonge Vereecken, de zoon van een melkboer te Zwijndrecht, snelde toe, en de jongeling liet zich tusschen het schip en den veerdam naar be neden zakken en slaagde erin, bijgestaan door den stuurman en een matroos, den drenkeling boven water te halen. Maar wie schetst zijn verbazing en zijn vreugde, toen hij zag wien hij gered had. Het was zijn vader Weenend van blijdschap, sloot hij den gsredde in de armen, en de talrijke omstanders weenden met hem van aandoening. Men kan denken hoezeer redder en geredde door allen werden gelukgewenscht. Te R chlaud Centre, In Wisconsin, is een mo- distetje van 19 jaren, Rosa Zoldosky, in hechtenis genomen, beschuldigd van nit minnenijd de vrouw van een geneesheer en een jong meisje door middel van strychnine te hebben vergeven. Te Parijs zal de (heusche) Russische prins Douroff debuteeron als amontreur d'animaux hij dresseerde al van zijn He jaar af katten, honden, varkens, ratten enz. en verwaarloosde daardoor zijn studies thans heeft hij van die liefhebberij zijn brood winning gemaakt. Ta Londen verscheen dezer dagen voor de recht bank een predikant, beschuldigd van diefstal van boeken en pijpen, 't Bleek dat hij in dronkenschap had gehandeld en hij werd vrijgelaten, omdat zijn vrienden hem voor een jaar in een asyl voor dronkaards zullen plaatsen. Uit nader bericht omtrent de proefneming met het inlijven van Iadianen bij het leger der Unie blijkt, dat men zal beginnen met 2000 jongt Rood huiden als soldaten in dienst te nemen. Zij worden niet tot afzonderlijke regimenten vereenigd, maar vormen compagniën bij voetvolk en ruiterij in de Westelijko Staten, Amenkaanscho officieren, met de gebruiken der Indianen bekend, zullen deze compagniën aan voeren. Generaal Miles is de ontwerper van het plan. De troepen zijn naar de forten, vanwaar zij kwamen teruggekeerd en de Indianen naar hun gebied. De rust is alzoo hersteld. Lsatste an tslegrapMscfra berichten. Iorseko. OESTERBEURS. Weinig aanbod, ver kocht zaaigoed minstens 38 m.M., 6 gld. Znidhorn. Gekozen tot lid der 2e Kamer dhr. G. ZIJLMA (l.) met 1252 st. Dhr. A. Brummelkamp (a.) verkreeg 891 stemmen. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Krniningon. Woensdag werd alkier door notaris Prins geveild een woonhuis en erf, in den Armenhoek, groot 3 aren 64 centiaren. Kooper werd de heer J. Vereeke alhier voor 600. Op de Donderdag door den not. Pilaar voor de de erven van de wed. Korstanje in de Voorstad alhier gehouden verkooping van eeoen kapitalen boereninspan, werd voor de melkkoeien besteed226, 201, 193, 182, 171 en 161 gulden; twee varekoeien brachten 163 en 153 gulden op. De runderen of jaarliDgen golden 119, 102, 95, 79, 62, 61, 60 en 56 gulden. De vier werkpaarden, oud 3, 4, 13 en 17 jaren brachten 390, 352, 291 en 234 gulden op. De schapen, varkens, kippen, en ook de wagens en verdere gereed schappen, gingen, zoowel als hooi en stroo, tegen hoogt prijzen van de hand.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2