doordringen, dat verbetering noodzakelijk is, dat het den menach onwaardig is dergelijke toestanden maar rnstig te doen voortduren. Het schetteren en het venijnig aanblazen van haat en wangunst door hen, die zich sociaal-demoeraten nomen, wekt wrevel bij hen, die tot eene verbetering der maatschappelijke toestanden kunnen medewerken duizendmaal welsprekender en overtuigender echter is de stem der feiten, welke sieh in dezen winter zoo luide doet hooren, en daardoor worden de oogen ge opend van de bourgeoisie satisfaitegelijk men ze niet zoo geheel ten onrechte bestempelt. Deze moet doordrongen worden van de overtuiging, dat het hoog tijd iz om hieraan de aandacht te wijden en niet slechts over middelen te praten en te schrijven maar ze tot stand te brengen. Reeds werden dergelijke middelen in toepassing gebracht. De enquête omtrent den toestand der fabriek arbeiders heeft reeds tot eenige verbeteringen geleid. De verzekering van werklieden tegen ongelukken wordt aigemeener. Arbeiderswoningen worden in verschillende steden gebouwd. Velerlei inrichtingen tot steun van hulpbehoevenden zijn in het leven getreden. Maar er is nog veel te doenons belastingstelsel allereerst moet zoodanig ingericht worden, dat de druk gelijk matiger wordt verdeeld. Aan de groote werken, die de algemeene welvaart bevorderen en die nog in de periode der plannen verkeeren, moet eindelijk eens de hand worden geslagen. Maar wat bovenal tot ver heffing van de maatschappij zal strekken de verhouding van den mensch tot den menseh moet beter worden. Niet enkel en bovenal door wetten en instellingen wordt het algemeen welzijn bevorderd het genees middel van de kranke maatschappij ligt voor een groot deel in den menseh zeiven. Ieder moet om zich zien wat hij doen kan om het geluk zijns naasten te bevorderen. De onverschilligheid omtrent het lot van anderen heeft, door da lijdensweken die in dezen winter doorleefd sijn, een gevoeli'gen stoot gekregen. Misschien zal bet opgewekte medelijden van blijvenden aard zijn en zal de menigte, die na door het geven van geld aan dat medelijden nitmg gaf, inzien, dat er een ander soort van menschenliefde wordt vereischt, die niet uitsluitend op barmhartigheid, maar op rechts gevoel berust. Deze menschenliefde moet er toe leiden pogingen te steunen van hen, die tot eene duurzame verbetering van de sociale toestanden het initiatief ■amen. Wetten alleen kunneD de samenleving niet var- beteren, maar zij werken daartoe mede; en wanneer wq in onze wetgevende macht de partijkers arken van hen, die een open oog hebb<n voor de volksbelangen, dan kunnen door hun toedoen krachtige, doortastende maatregelen verwacht warden. Laat ons daarom bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer daarop vooral letten en ons niet laten misleiden en meeslepen door kerkelijke geloofsbegrippen, maar gehoor geven aan den eiscb, dien de hoogere menschenliefde ons stelt. Laat leder, ook in dit opzicht, het zijne bijdragen om het tijdperk van woorden te doen plaats maken voor een tijd van daden. Da tafereelen, waarvan men dezen winter getuige was, moeten daartoe krachtig aansporen en al zullen wij ook »de armen altijd bij ons hebben", dat er zoovele duizenden honger lijden, terwijl anderen meer dan overvloed genieten, is toch een toestand, waartegen de menschonliefje in opstand komt. Kerkeiijke Zaken en Onderwijs. Da eerste openbare sihool ta MijnsheereDland is zóó ver leeggepompt", dat er op 15 Januari j'. nog 32 kinderen overbleven. Dientengevolge is besloten, den (hulp)onderwqzer eervol ontslag te verleenen, in te gaan 1 April e. k. De heer A. De Hollu, oud-leerling der Normaal leszen te Oostburg, thans nog onderwijzer te Lange Rui^ewijde, is tegen 1 April a. b. op wachtgeld ge itel d. Ook daar is de openbare school zoo zachtjes aan leeggepompt". Voor het examen ter verkrijging der akte nut tige handwerken hebben zich aangemeld 190 candi dates De «xamena zallen beginnen op Maandag 16 Februari te Utrecht. Benoemd is tot leeraar in de wis en natuur kunde aan de R. H. S. te Breda, de heer B. W. Mout, civiel-ingenieur en leeraar aan de R. H. B. S. te Zieriksee. Benoemd tot hoofdonderwijzer aan de Chr. school op Geref. grondslag te Vlissingen de heer J. Baarschers, van Amsterdam. Rechtszaken. Da vraag, of tienden door verjaring kunnen verkregen worden, werd Vrijdag door den Hoogen Raad toestemmend beantwoord. Landbouw en Veeteelt. Nu van onderscheiden plaatsen wordt gemeld, dat ingekuilde aardappelen bevroren zijn, geeft de eer C. De Vos, te Hazorswoude, in het Maandblad van de Holl. Maatschappij van landbouw het volgende middel aan de hand om putten of kuilen vorstvrij te maken. Zoodra de vorst streDg wordt, zegt hij, plakke men den aardhoop zoo vlak en vast mogelijk en giete hem met een gieter natzoo spoedig dat bevroren is, giete men nogmaals en nogmaals, zoo lang tot de put met •ene ijskorst zonder eenige opening is bedekt. Dan is zij vorstvrij. Bij het gebrnik van de kunstmeststof kaïniet is er steeds door deskundigen op gewezen, dat een al te vaak herhaald en geregeld gebruik daarvan den grand tot uitpntting brengt. Nu is het opmerkelijk, dat in oostelijk Drente sinds zeven a acht jaar een ruim gebruik van kaï-iiet op weideland wordt gemaakt, •n wel met het besta gevolg, niettegenstaande vrij algemeen achtereenvolgens jaar op jtar deze mest aan gewend is en de stalmest daardoor veel van zijn ouden naam verliest, echter vermoedelijk ten onrechte, daar zeer zeker juist tengevolge van de vroegere geregelde stalmest-Btrooiing het land de noodige vatbaarheid haalt verkragan om da huidige kaioiet-bemesting zoo goad ta doen gedijen. Vandaar dat de wijsheid schijnt voor te schrijven, den stalmest niet te veronachtzamen, maar liever gezamenlijk met de kaïniet aan te wenden. (N. R. Gt.) Blijkens het overzicht van the London Gazette blijft de longziekte onder het rundvee in Groot-Brit- tanie voortdurend zeer verspreid voorkomen. Van 16 November 18904 Januari 1891 sijn in 6 graafschappen in Engeland 98 gevallen van long ziekte waargenomen en in Schotland in 5 graafschap pen 110 gevallen. Ongeveer 1600 rundersn werden afgemaakt. Man schrijft ons: Na een paar maanden vorst, is sedert veertien dagen de dooi ingevallen, maar nog is de grond niet doordooid. Op vale plaatsen kan men nog niet over gaan tot het spitten der tuinen en het beploegen der akkers. Is eenmaal de grond genoegzaam ontdooid, dan zullen da werkzaamheden overal een aanvang nemen. En veel, zeer veel is er te doen. Door de vroeg ingevallen vorst zijn vele werkzaamheden in 't afge- loopen najaar blijven liggenniet alleen vele akkers, waarop In 't afgeloopen jaar penen werden geieeld, wachten op bewerking, maar ook ettelijke stoppelvelden moeten nog beploegd, bemest, enz. worden. Daarbij komt nu nog, dat meer en meer blijkt, dat ettelijks veldgewassen, die voor dan winter mat wintergranen zijn bezaaid, opnieuw zullen moeten worden bewerkt, daar wintertarwe en wintargerst zoodanig door de strenge vorst hebben geleden, dat er geene verwach tingen van zqn. Op sommige akkers is alles bevroren, op vele de grootste helft, zoodat overzaaien io elk geval nood zakelijk zal zijn. Het koolzaad heeft zoodanig geleden, dat het omploegen daarvan eveneens noodig ie. Een en ander is voorieker eene groote schaduwzijde van de strenge vorst. Deze heeft echter ook lichtzijden. Indien wij een droog voorjaar hebben, zal het land uitstekend liggen voor eene goede bewerking. Dd vrucht baarheid der landerijen is door het uitvriezen ontzag lijk verhoogd, terwijl veel klein onkrnid en schadelijk gedierte, in de eerste plaats de «lakken, geen weer stand hebben kunnen bieden aan de strenge koude. Dat de hoop des landmans in dit jaar niet moge worden verijdeld, is zeker aller wensch. Gemengds Berichten. Jl. Zaterdagmiddag werd het ruim tweejarig zoontje van J. De D. alhier nit een vrij diepen put op het erf zijner hofstede levenloos opgehaald. Men trachtte, ook de inmiddels ontboden geneesheer, te vergeefs de levensgeesten op te wekkeB. Een uur te voren had de moeder het kind nog van den put weggehaald. -8 Heer-Abtskerke. Vrijdagavond vierde onze zang vereniging >Nooit gedacht" haar 14de jaarfeest. De toestand der vereeniging is zeer bevredigend. Zij telt 19 werkende leden, van welke het meerendeel de bijeenkomsten trouw bezoekt. Met veel opgewektheid was men «enige uren bjjeen, terwijl afwisselend gezaag en voordracht bij de noodwendge werkzaamheden, die deze vergadering meebrengt, oen ongestoord genot verschaften. Baarland. Op de weegbrug alhier zijn in 1890 gewogen 1.465.287 KG. peen, 139 849 KG. pulp, 59 291 K G. aardappels, 530 K.G. haver, 644 K.G. meel, 590 K G. juin en 3 stuks vee. De weegbrug werd ultimo Juli voor 't publiek opengesteld. Scherpen!sse. Gisteravond omstreeks half negen brak alhier een hevige brand uit in de met vlas ge vulde meestoof. De oorzaak is onbekend. KoHJnzplaat. Mst het voorjaar ontwaakt bier we der de zucht naar landverhuizing. Een huisgezin met 9 kinderen alsmede nog drie jongelieden hebben het voornemen in de volgende maand over Rotterdam naar de Nieuwe Wereld te vertrekken. Het doel hun ner reis is Kalamazoo. Een huisgezin is reeds van hier naar Kortgene vertrokken en zal, tegelijk met de anderen en met nog 7 of 8 gozinuen van Kortgene, hot vaderlaad voor Amerika verwisselen. Mon schrijft ons uit Waardes Werd onlangs in dit blad met betrekking tot den toestand van den toren de zeer overdreven kreet var- nomen hij valt, hq valt I", wat alsnog eenvoudig onmogelijk is, met het oog op de heden door de zarg- vereeniging »Vooruit" alhier gegeven uitvoering mag gezegd worden: sZij rijft, zij rijst!" Want het uit voerig programma werd uitgevoerd op eene wijze, die algemeen de goedkeuring van het talrijk opgekomen publiek wegdroeg, en die getuigde van degelijke oefe ning, zoowel als van het onmisbaar zelfvertrouwen. Tot afwiseling werden door den voorzitter dhr. Oudshoorn en den directeur dhr. De Jager een paar luimige voordrachten gehouden, die zeer iu d n smaak vielen. Het glanspnnt in dat genre was het slotnummer »de Neuzenbond", wat dan ook algemeene toejuiching verwierf. Het geheel liep af op een wijze, die voor het bestuur en don knndigen en ijverigen directeur zeer vereerend is, en het is voor de vereeniging zoowel als voor onze gemeente wenschelijk dat bij een volgende uitvoering van haar getuigd zal kunnen, dat zij zoo zeer de v e r- lichting heeft in de hand gewerkt, dat het bevoegd gezag daardoor gedrongen is om eens ernstig aan de straatverlichting te gaan denken, die tot heden hier nog juist alles te wenschen overlaat. Nog schrijft men ons te dezen opzichte: Hoewel er een vrij talrijk pnbliek aanwezig was, misten we er toch verscheidenen die we zoo gaarne daar zouden ontmoeten. Ook hier in deze gemeente is een geest onder de bewoners, die openbare vroolijkheid niet kan goed keuren. Do» te prijzenswaardiger is het daarom van dsze zaagvereeniging, dat ze, niettegenstaande de tegen werking, die ze van verschillende zijden ontmoet, toch op den ingevlagen weg voortgaat. Onze beste wenschen vergezellen haar met dit loffelijk streven want zang verheft en veredelt den mensch. Terecht zegt de Duitscher: Wo man sirgt, da xetzt da ruhig nieder, Bote menschtn haben keine Lieder. De drie verdachten van brandstichting te Mid delburg zijn uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Omtrent de arrestatie van een souffbur meldt de Midd. Ort. De genoemde persoon was, toea hij gearresteerd werd, niet op weg naar het spoor, doch bevond zich in een koffiehuis aan een der kaden te Middelburg. Onjuist is, dat de vermiste horloges zouden behoord hebben aan de bezoekers van de voorstelling op Woens dag-avond. Tevens deelen wij hier mee dat de gear resteerde een ontwikkeld man is, vader van een talrijk gezin en een betrekkelijk inim inkomen had. De toedracht der zaak was als volgt De jongelui, die 's middags op het Molenwater zich met vo tbalspjlen bezighielden, hadden hnn kleeren, niet zooals gewoonlijk in de koffiskamar, doch in de vestibule van den schouwburg neergelegd, terwijl vier horloges in het kamertje van den bureaulist werden geborgen. Na afloop van het spel werden die horloges ver mist, en, dank zij het beleidvol optreden der politie, was de vermoedelijke dader spoedig opgespoord. Omtrent de ijsbezetting in de groote rivieren wordt gemeld: Over het algemeen kwam het ijs den 5en en 6en dezer overal voor goed los en in beweging, en dreef, na hier en daar eenige zware schollen op kaden of tegen de dijken en stoomboothoofden enz. geworpen te hebban, geregeld naar zee af. De buitengewone riviarcorrespondentie, die van 25 Januari af was ingesteld, werd Zaterdag dan ook overal opgeheven, en de ambtenaren van den waterstaat en de verschillende dijkscolleges vertrokken weder naar hunne gewone standplaatsen. De ztoombootfaart werd gedeeltelijk weder hervat eenige booten ondervonden van Krimpen tot Rotterdam nog al verhindering door het losgeraakte scholijsde geregelde scheepvaart zal eerst de volgende week ge heel kunnen hervat worden. Dat alles zoo goed is afgeloopen, mag hoofdzakelijk hieraan worden toegeschreven, dat de natuur op de gunstigste wijze heeft meegewerkt. Bijzonder veel en zwaar ijs zat er in de rivieren, en daarbij zooals vroeger reeds gemeld is overal veel sneenwdoch gelukkig viel het dooiweer vrij kalm in, en wel voor namelijk het eerst beneden, terwijl het in het bovenland nog koud scheen te blijvendientengevolge bleven de waterstanden, vooral boven Keulen enz., vrij laag, en inmiddels nam het ijs in de rivieren steeds in dikte en kracht af, ar kwam geen bijzondere drukking van af- etroomend opperwater, en daarom ontstonden er geen gevaarlijke ijsdammen of groote wateropstoppingen. Ds ontzettende ijsbezetting van den streDgen winter van 1890/91 behoort alzoo weder tot het verledene. Te Jaarsveld werd Woensdag, nadat het ijs in de Lek vóór dia g< meenta een oogenblik in beweging was geweest, de aanlogplaats der stoombooten weg geslagen. Donderdag hebben nog 5 Urkers den tocht van hun eiland op schaatsen naar Kampen afgelegd en had op de Gouwzee voor de haven van het eiland Marken nog eene hardrijderij op schaatsen van Marker jongens tusschen 12 en 16 jaar plaats. Ta Veere heerschen erg de mazelen. Echter is de ziekte van g^en kwaadaardigen aard, en weinig kinderen sterven eraan. Het getal schoolgaande kin deren op beide scholen bedraagt nog slechts 15 a 16. Ean ernstig geval van bloedvergiftiging doet zich te Diever voor. Een oppassend jonkman liet zich voor een paar dagen scheren. De barbier bad het ongeluk een klein zweertje open te snijden. Weldra voelde de jonge man zich onwel en den volgenden dag zotte zijn hoofd onrustbarend op, zoodat men geneeskundige hulp moest inroepen. Intusschen ging het opzwellen voort, zoodst de lijder na de oogen dicht heeft zitten en de ademhaling belemmerd wordt. De patiënt lijdt vreeselijk. Aan de Tijd ontleenden wij hot verhaal van een dienstmeisje, dat met een piano in haar nieuwen dienst kwam. H«t Centrum herinnert, dat een paar jaar geleden hetzelfde geval zich heeft voorgedaan, blijkens een bericht destijds in dat blad opgenomen. Het vermoedt dat het verhaal hetzelfde meisje geldt, en deze dug nog altijd bij het korps dienstboden is gebleven. Men zou ook kunnen vermoeden, dat de mededeeling van de Tijd aan een vroegereB jaargang van het Centrum is ontleend. Te Assen had een vermakelijke scèie plaats, die in een der logementen werd afgespeeld. Op de bovenzaal werd een repetitie gehouden voor een lief hebberij-komedie. In een der stukken treden ook gevangenen op, die vaQ de bekende vboavenpakjez" waren voorzien. Een der ex catanten, ean sgevangene", schijnt op de bovenzaal niet alles wat van zijn gading was te hebben kunnen krijgen, althans hij begaf zich naar de benedenzaal, voor het publiek bestemd, om daar een hartversterking te koopen. Onder de daar aanwezigen bevond zich o. a. een gepensionneerd rijks veldwachter, die, iemand in de bovengenoemde kleeding ziende binnentreden, natuurlijk zijn ond-veldwachters- hart voelde popelen bij de gedachte, hier van aange zicht tot aangezicht tegenover een ontvluchten gevangene te staan. Nauwolijks had hij den vermeenden »boef" in het oog gekregen, of hij gevoelde zijn ouden lust tot airesteeren ontwaken, doch daar hij hiertoe alleen niet bij machte was, snelde hij naar de hem welbe kende plaats tot het halen van de daarbij benoodigde assistentie. Spoedig kwam hij terug, vergezeld van twee rijksveldwachters, die, denkende een flinken slag te slaan, natuurlijk teleurgesteld en onverrichterzake weer moesten aftrekken, toen het misverstand was opgehelderd. De persoon van J. Van Drunen, gesignaleerd door den officier van justitie te Middelburg als verdacht van diefstal te hebben gepleegd te Hengstdijk, is, naar men meldt, afkomstig uit Kromvoort en voor eenige maanden als huzaar gedeserteerd uit het garnizoen te 's-Bosch, na vooraf bij zijn zwager te Vucht, onder •en voorwendsel, een burgerpak te hebben geleend. Men hield hem toen ook voor den dader van een te Kromvoort gepleegden diefstal. Laatste en teiegraphlsohe berichten. Kapelle. Heden is onze burgemeester, de heer P. J, Van der Mandere, te Middelburg beëedigd. Enkele ingezetenen, die het voornemen hadden opgevat te trachten hem eene feestelijke ontvangst te bereiden, ontvingen van den burgemeester het beleefd ver zoek, met het oog op de vele uitgaven, die men in dezen strengen winter zich reeds heeft getroost, en den nood, die nog bij velen heerscht, het voorge nomen plan, voor zoover dit uitgaven mocht tengevolge hebben, te laten varen. De vlag wapperde echter van den toren en te Kapelle schier uit alle woningen. Ook te Biezelinge hadden verscheidenen de driekleur uit gestoken. De burgemeester werd afgehaald aan het station door den secretaris der gemeente, den heer W. J. Van Dam, en eenige ingezetenen, die hem naar het ge meentehuis begeleidden, waar de wethouders en de overige leden van den Raad vereenigd waren om den nieuw benoemde te complimenteereb. De burgemeester dankte de leden van den Raad voor hunne ontvar gst en verder alle ingezetenen, die getracht hebben zijne benoeming te bevorderen. Hij beval zich aan in de medewerking van den gemeenteraad om samen de belangen der gemeente te behartigen. De plechtigheid werd door een talrijk publiek bij gewoond. Waarde. Beroepen tot predikant bij de Herv. ge meente alhier ds. M. Rouwenhoret, te Rozenburg. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur l Het ingezonden stuk van dhr. President der sociëteit ^Eensgezindheid" te Goes, in nw no. van Zaterdag 11., bevat volgens onze meening zoovele onjuistheden, dat wij ons genoodzaakt zien daarop te antwoorden en de zaak nog een6 uiteen ta zetten. "Wil ons daartoe een plaatsje in uw no. van Dinsdag afstaan. Da too- stand der sociëteit is dat er plm. 60 binnenleden en plm. 300 buitenleden zijn en dat het reglement zoo danig is ingericht dat de buitenleden niets te zeggen hebben, de binnenleden daarentegen alles. Wij gelooven dat een binnenlid, met wien ook over de quaestie gesproken werd, zich zeer juist uitdrukte met de woorden, dat de baitenleden alleen gehouden worden om te betalen. Reeds larg en door velen is over die onbillijke ongelijkheid gemopperd en de ontevredenheid steeg ten top bij het laatste prijsbiljarten. Ook wij behoorden bij die ontevredenen en om er de aandacht op te vestigen, dat wij voornemens waren iets voor de buitenleden te doen, plaatsten wij de bekende ad vertentie, waarin verzocht werd geen contributie te betalen vóór 21 Januari. Misschien was dit wel niet netjes in het oog der binnenleden, maar konden wij op zoo'n nette behandeling van hua kant bogen In elk geval was de zaak nn aan 't draaien en in snik een etadiom gekomen, dat wij dezelve na niet konden laten rusten; algemeen verzocht men ons dan ook om door te werken. Wij zonden toen een brief t aan het bestuur der sociëteit om dien te behandfleB in eene vergadering van binnenleden, waarin wij er uitdrukkelijk op hebben gewezen, dat de toestand, zooals die tot heden is geweest, volgens onze meening op den duur onhoud baar was en daatom stelden wij voor het regiement der sociëteit zoodanig te wijzigen dat de buitenleden in alles wat de sociëteit betreft gelijke rechten kregen als de binnenleven. Dat voorstel is op eene vergade ring van binnenleden ter tafel gebracht en blijkens een ontvangen brief werd toen alleen besloten ons te verzoeken eene conferentie met het bestuur te houden. Die conferentie had plaats en toen werd ons gezegd dat wijzigiDg van het reglement niet opgirg of kon, omdat daar kosten op liepen. Op die conferentie hebben wij het bestuur uitdruk kelijk afgevraagd of rij dan niets hadden om buiten leden tegemoet ta komen, waarop, ontkennend geant woord is; alleen zinspeelde het nog om voor het prijebiljarteB meer gelden toe te staan, waarmede wij niet instemden, omdat wij geen geldelijk of stoffelijk voordeel rocbt*n maar meer recht wenschten. Wij stelden daaTop voor afscheiding van binnen- en buiten leden met eigen bestuur en gemeenschappelijk gebrnik van hetzelfde lokaal, waarvoor alsdan eene voldoende vergoeding zou kunnfB worden gegeven. Het bestuur zeide ons dan met meerdere personen, die ons voor stel ondersteunden, voor den dag te komen en een lijst van instemming op het sociëteitslokaal ter teeke- ning te leggen, hetgeen wij hebben gedaan. Ook zonden wij ons voorstel, de bekende circulaire, rond en in 3 dagen hebben niet minder dan 120 buiten leden door hunne handtekeningen instemming met ons voorstel betuigd. Vervolgens zonden wij ons voor stel met copie der handleekeningen en begeleidend schrijvenaan het bestuur op, met verzoek dit ln eene vergadering van binnenleden te behandelen. De uitslag daarvan was dat hetzelve, op eene vergadering van 44 binnenleden waaronder 5 bestuursleden, werd afge- vi e jen, waarvan wij per brief kennis kregen. Eene vergadering van buitenloden werd alstoen door ons bijeengeroepen en niet minder dan 80 personen woonden die vergadering bij. Na voorlezing der wederzijdsch gewisselde brieven (hetgeen dhr. president geen com •- pondeotie gelieft te noemen) begrepeB allen zeer goed dat de binnenleden volstrekt niets wilden en er niets overbleef dan eene buitensocicteit op te richteD, waar toe allen dadelijk toetraden. Wij vragen nu hebben wij niet gedaan wat wij konden om scheuring te voorkomen? Volgens onze meening ligt de reden der scheuring volstrekt aan de binnenleden. Het bestuur mocht volgens besluit der algemeene vergadering geen voorstellen doen. Dhr. president heeft evenwel als lid, bq zich aan huis met dhr. De Koster en ergens anders met dhr. Paul over het volgende voorstel gesproken lo. om de «om voor het prijsbil jarten te brengen van 40 op 400 en 2o. om te trachten een bestuur van binnen- en buitenleden te vormen. Wij vragen nu waarom is dit voorstel niet op de vergadering van binnenleden gedaan en zoo het wel gedaan is, is het dan aangenomen Hoofdzakelijk was dit onze eerste wensch. De bewering dat wij van eerst af aan plannen hadden eene nienwe sociëteit op te richten, laat ons koud, het vorenstaande bewijst

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2