het huis van de snelvlietende Jeker afslooten kwam daardoor in den gezwollen stroom terecht. Medegesleurd kwam hij op de plaats, waar de Jeker door middel van een syphon onder het Luiker Kanaal passeert. De tuiging op dit punt wbs sóó sterk, dat tij den armen jongen een duikeling van 21/.i> meter deed maken, om aan den anderen kant weder in da drabbige wateren te voorschijn te komen. 100 meter verder werd hij opgevischt, nog levendechter bren gen de op deze zonderlinge reis opgedane kneuzingen lijn leven ernstig in gevaar. De schade is in het algemeen zeer belangrijk ta noemende overstroomde huizen, zelfs der gegoeden hebben belangrijke schade ondergaan en~de bewoners en eigenaars mogen zich gelukkig noemen, indien na een heeten zomer, bij doelmatige luchting en verwar ming, de zoo nadöelige nasleep van natte woningen zal verdwenen zijn. De Maas gaat heden voormiddag nagenoeg zonder drijfijs. Te Zevenaar is Woensdag de Zomerkade overstroomd en zijn eenige honderden hectaren bouw- en weiland diep onder water gezet. De ijsdam te Pannerdan zit nog steeds vast, volgens ooggetuigen zou de dikte 4 meter bedragen. Alhier is tot heden voortdurend was. Te Bünnen (Duitschland) luidden gisterochtend voort durend de noodklokken. Het water slaat aldaar 4 voet in de woniDgen. De toestand der Beersche Maasbrug is door hat stei ke wassen van het water zeer ongunstig geworden het ijs heeft zich over 260 meter vastgezet. De spoor brug kraakt eu dreigt gedeeltelijk weg te spoelen, de jukken der brug zijn ontzetniet alleeu dat geen gcederentren meer kan passeeren, maar de toestand is zelfs voor het personeel hoogst gevaarlijk. Ook voor de spoorwegbrug te Westorvoort dreigt h»t gevaarlijk te 2ullen worden door het ijs is namelijk gist macht een ijsbreker geheel en een andere ge deeltelijk vernield. Het personeel dat de brugwachters woning bewoont, heeft deze, ter voorkoming van per soonlijke ongelukken, moeten verlaten. Ëutsniandsch Overzicht Reeds zeer vroeg in den ochtend vulde gisteren eene groote menigte de straten van Brussel, waarlangs de lijkstoet van den Belgischen troonopvolger prins Bou- dewijn trekken zou. Aan alle huizen was eene rouw vers er Dg aangebr. c it. De straatlantaarns, met rouw- krip omhaDgen, branddende kanonschoten vermengden hun zwaran toon met het sombere gelui der klokken. Te 10uur verliet da stoet het paleis vai don graaf van Vlaanderen. Het lijk, door ondertffic eren van verschillende wapens gedragen, werd te voet ge volgd door den Koning met prins Hoinrich van P.uisen rechts en den graaf van Vlaanderen en prios Albert links, allen zichtbaar aangedaan. Hieraan sloten zich alle vreemde prinsen of hunne vertegenwoordigers aan. Zoo bewoog de stoet zich largraam tusschen en haie opgestelde troepsn, waarachter zich eeno ontelbare menigte verdrong, welke m«t den diepsten eerbied en in stilie droefheid den stoet gadesloeg. De muziek korpsen speelden treurmarschen. Te 11 uur kwam de stoet aan de St. Gudulakeik. waarin de lijkdienst gehouden werd. D* aartsbisschop van Mechelen officieerde in persoon. Te 12 nur 20 minuten werd het lijk op den lijkwagen geplaatst, waarop de stoet zich weder in beweging stelde. De Koning, de graaf van Vlaanderen, alle aanwezige prinsen en het gevolg namen, bij het verlaten der kei k, plaats in de rijtuigen. De bijzetting had plaats in de kerk te LaekeD, waar de lijkstoet te 1 ure 50 min., te midden eener ontroerde menigte, aankwam. De aartsbisschop van Mechelen verrichtte den dienst. De Koning, de graaf van Vlaanderen, prins Albert en de vreemde prinsen volgden de baar in het grafgewelf. Nadat te 2 uur 30 min. da plechtigheid afgeloopen was, keerden de vorstelijke personen in hunne rijtuigan naa~ Brussel terug. De dood van Prins Boudewiju heeft, zooals te be grijpen is, in het geheale B dgische leger een smar- telijken indruk gemaakt. Speciaal echter is het gar nizoen dar hoofiitad door dozen even oaverwachten als diep treurigen slag getrofbn. De soldaten zijner compagnie hebben bloemen gebracht naar de sterf kamer, waar ze weenende de laatste hulde bewezen. Prins Boudcwijn hield van het leger, meer nog dan men zeggsn kan. Hij was er trotsch op de officiers rangen alle te mogen doorloopeu. Helaas' hij heeft het slechts tot kapiteio gebracht. Zozear was hij aan zijne compagnie karabiniers gehecht, dat hij, toon zijn oom, Koning Liopold, hem tot majoor wilde be vorderen, verzocht, dit nog wat uittestellen. Hij kende de namen van alle soldaten van het ie bataljonhij informeerde naar huDne familiebetrek kingen, sprak met hen over krijgsmansdeugd en plichts betrachting op de hom eigen populaire manier. Schoon nog zeer jong, toonde Prins Boudewijn, dat hem de taak van compagoies-kommaudant niet te zwaar was. Hij studeerde veel, en vooral de nieuwere uitvindingen op technisch militair gebied trokken hem aan. Als hij bij eene parade aan het hoofd zijner compagnie, voor zijn oom en souvorein defileerde ia onberispelijke hooding en strikt militaire tenu, dan k9nde de geestdrift van de toeschouweis geen grenzen. De langdurige en hartstochtelijke zVive's" van 't volk deden de harten zijner soldaten trillen van vreugde en huo oogen schitteren van blijden trots. Waar Prins B ju de wijn verscheen, daar werd hij stormachtig en luide mat aangrijpende hartelijkheid begroet. Bij de jongste herfstmanoauvres nog, toen de Prins, van onder tot boren bestoven, met de musette op den rug, aan het hoofd zijner karabiniers Rjulers binnen marcheerde, had men hem wel wiilen omhelzen. Eq zietnu is alles voor goed uit. Alleen de her innering zal, vooral in het leger, voortleven zijne nagedachtenis in hooge eer worden gohouden. Woensdag heeft de Italiaausclie Minister vao Finan ciën Grimaldi in de Kamer van Afgj-raardigdan zijne bsgreoting voor het dieistjaar 1892/93 toegelicht. Het tekort zal niet meer dan 43 millioen lira's be dragen. Om dit te dekken is de Regeering voornemens, voortaan de buitengewone uitgaven t>t 85 millioen te beperken. Dj M nister noemdi als oorzaak van de mindere opbrengstkracht van het landde slechte oogsten, de afbreking van het handelsverdrag met Frankrijk en het Amerikaansch protectionisme. De commissie uit den Duitsclien Rijksdag, belast m t het onderzoek van de suikerwet, heeft het ont werp der Regeering verworpen. Da Uamb. Naehr. bevat wederom een opzienbarend artikel, dat men aan Bismarck toeschrijft. Het artikel zoekt verband tusschen het zesdaagsche bezoek van den Oostenrijkschen aartshertog Frans Ferdinand te Petersburg, die een eigenhandig schrijven des Keizers aan den Czaar overbracht, en Oostonrijk's ondersteuning van da door Rusland ingebrachte bezwaren t'gen Bulgarije wegens de aldaar ver blijf houdende Russische nihilisten. Het artikel wijst verder op hst gevaar, dat, door Oostenrijk's in het oog vallende toenadering tot Rusland, Duitschland vervreemd wordt van het Cr,aren- rijk. Daardoor kan Oostenrijk aan kracht en invloed winnen in het D.'ievoudig Verbond, zoodat Duitschland gevaar loopt in zekeren zin afhankelijk van Oostenrijk te worden. Er bestaat reden om te vreezen, dat Oostenrijk oeconomische concessiën van Duitschland verlangt en buitendien eene verbetering der betrok kingen met Rusland zoekt. sEn daartoe behoefde het niet te komen." Gemengde Berichten. Wolfertsdijk. Woensdagavond hielden de leden dei- sociëteit »Nut en Genoegen" alhier een buitengewone vergadering, waarin een tweetal komediestukjes »Een klein misverstand" en sZonder geld op reis", door eenige leden werden opgevoerd. Voor de eerste maai hadden wij het geno°gen dat een dam« tweemaal op het tooneel trad, om een paar stukjes voor te dragen en de voorzitter dhr. A. van de Linde was voorzeker aller tolk, toen hij d«ri wensch uitsprak, dat in hot vervolg dit voorbeeld door meer de1 e dames zou worden gevolgd. Kloetinge. Gisteren vierde het alhier bestaande leesgezelschap »Lnst tot onderzoek" met opgewekt heid zijn vijf-en-twintigjarig bestaan. Eigenlijk had dit feest reeds vroeger moeten plaats hebben, maar door omstandigheden van bijzonderen aard had het eerst heden plaats. Dat er op deze feestelijke bijeenkomst der leden menig hartelijk woord gesproken wzjrd voor den bloei van bet gezelschap behoeft geen betoog. De feestrede, die door den voorzitter gehouden werd, behelsde o. a een historicsch overzicht van het gezelschap, waaruit bleek, dat de slichter van het gezelschap was de heer C. J. Witte, vroeger hoofd der openbare school alhier. Een p^ar uiterst vermakelijke bijdragen door den heer A. Visser Jr. verhoogden in geen geringe mate het feestgenot. Men schrijft ons uit Waarde II ij valt! Hij valt nog niet! Z edaar, wat men hier degelijks kan hooren. En hieldea de twee partijen elkander lang in evenwicht, thans blijkt het meer en meer dat da schaal naar de zijde vao »hij valt1 overhelt. Misschien nog weinig jaren, wat zeg ik? weken en hij is niet meerhij is den weg opg gaan van zoovelee, die eenmaal zoo statig hunne spitsen ten hemel hieven en neerzagen op hen, die in eer biedige stemming hem beschouwden voor ze, om hunne nooden en behoeften voor den troon van God te brengen, het heiligdom binnentraden. Hij valtJa hij is vallende. Dagelijks komen groctere en kleinere brokken naar beneden en niet meer met eerbiedige aandacht, maar met aandachtige vrees, gaat men hem voorhij en ziet men schuw naar boven, of misschien niet een gedeelte van hem onderweg is om den onvoorzichtige te vei pletteren. Treurig overblijfsel van aardsche grootheid 1 Eeuwen hebt g<* stormen en regenvlagen getrotseerd en thans G^ schijnt gedoemd plaats te maken voor een anderen of, om evenals zoovele torens op Zuid-Beveland, die u zijn vóorgegaan, te verdwijnen. Hit nageslacht zal de plaats wijzen, waar eenmaal de toren van Waarde stond, wiens geboorte misschien wel in het duister ligt, maar wiens heengaan velen het hart met vrees vervalt Men verzoekt ons als eene bijzonderheid te mel den, dat door den slachter M. Daana te Kloetinge een varken is geslacht, wegende 684 halve kilo's (pond); het varken was afkomstig van de hofstede bewoond door den haer Snijder in den Wilhelminapolier. Haiisweerd. Door het alhier bestaande Fanfaren- muziekgezelschap »Scheldega!m" en het Zanggezelschap sAangenaam en Nuttig" zal op Woensdag 4 Februari a. 8. in h»t schoollokaal een concert gegeven worden, waarvan de opbrengst grooteudeels zal strekkon ten voordeele van de algemoene armer. Als een bijzonderheid meldt men ons, dat door den landbouwer J. Braamsa te Ileinkenszand dezer dagen onder een boom «en p jer is gevonden onder eeDige bladeren verborgeo, waar zij naar gissing ruim acht weken de strenge vorst doorsta in heeft. De peer zag er nog gaaf en ongeschonden uit. De Minister van Justitie haeft beslist, dat onbe zoldigde rijksveldwachters vergunning behoeven voor het dragen van een revober, omdat een revolver.... iets anders is dan een pistool, welk laatste wapen zij wèl mogen dragen. E*nig* visschers, die Dinsdagnacht in de Maas te Rotterdam met gewone roeibooten een besomming heb ben gemaakt van zestig gulden, brachten anderen op het denkbeeld hunne visscherspiaken buiten te brengen. Woensdagmorgen slaagden een paar visschers hierin, door hunne pink met behulp van een tiental mannen, van de Blaak over het ijs, naar de Lmvehaven te sbden. Het ijs droeg dezen last van ongeveer 3500 KG. met gemak. In navolging zal men nog meer booten op deze manier uitbrengen. Onder Slochteren passeerden dezer dagen een paar wandelaars een aldaar liggend vaartuig, waaruit een gejammer werd gehoord. Zij namen een kijkja in het vaartuig en toen bleek, dat de schipper met zijn gezin bijna van honger was omgekomen. Voeding, braDdstof, dekking enz. ontbraken aan booid geheel en al. Thans voorzien liefdadige menschen in de be hoefte van dat gezin, hetwelk uit zes personen bestaat. De treiu uit Arnhem, die te Zutfen 's middags 3.41 moet aankomen, arriveerde daar Dinsdagmiddag ongeveer een half uur te laat. Toen hij zich juist in beweging had gezet, om de reis naar Deventer te aan vaarden, kwam van den tegenovergestelden kant op dezelfde lijn de trein uit Ilengeloo van 4.8 in volle vaart hst station binnen, het onveilig sein scheen door den machinist niet te zijn opgemerkt zoodat men vreesde, dat het op eene botsing zou uitloopen. Da stationschef, die evenwel den trein uit Hengeloo zag aankomen, liet onmiddellijk die naar Deventer stoppen, rende toen den komenden trein tegemoet en trachtte den machinist door schratuwen en seinen duidelijk ta maken, dat er gevaar was. Deze bemerkte dit nog bijtijds en mocht er in slagen door krachtig remmen den trein op een paar meter afstand van den trein naar Deventer tot stilstand te breDgen. Een ernstig ongeluk was daardoor voorkomen. Men rekeut, dat gedurende den winter in Fries land meer dan 200 hardrijderijen op schaatsen of andere dergelijke wedstrijden zijn gehonden, en dat de gewonnen prijzen gezamenlijk ruim 15,000 hebben bedragen. Er zijn personen geweest, die achtereen volgens verscheidene honderden guldens bij die wed strijden hebbea gewonnen, ééa weiöig minder dan 1000. Neemt nun hieibij in aanmerking, hoeveel duizenden gulden die hardrijderijen buitendien aan uit gaven van allerlei aard hebben gekost, hoeveel geld vooral ook door de bezoekers uit andere plaatsen werd verteerd, dan komt men tot het besluit, dat, hoeveel kou ie en gebrek tijdens den winter ook is geleden, er echter ook een aanzienlijk bedrag in geld in om loop is gebracht. De bekende familie Kingma, te Grouw (Fr.), heeft gedurende dezen winter circa 1800 met haidrijderijen gewonnen. Uit Heerenveen meldde men dd. 25 dezer aan de Asser Ct. Een der grootste boterkoopers van Friesland, in de nabijheid dezer plaats woonachtig, verzoBd voor eenige dagen eene bezending boter, groot 400 K vaten en 75% vaten, met bestemming naar Londen. Deze be zending vertegenwoordigt eene waarde van 7 a/8000 en is thans zoek. Uit informaties, waarom allerwegen door den koop man gevraagd werd, bleek, dat de boter niet via Viissingen verscheept is en zij das in ons land ver mist wordt. E»n ander ingezetene dezer plaats verzond per Van Gend en Loos eenige gouden dameshorloges naar Zutfen. Dit geschiedde den 2den Dec., toch zijn de horloges nog niet te Zutfen aangekomen. Zooeven verneem ik, dat de boterkoepman een deel zijner bezending aan het station Amsterdam moet hebben teruggevonden. Te Arnhem schijnt men de ingezetenen te ijken en te herijken. Men leest toch in de Arnh. Courant van 27 dezer: »De herijk van hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letteis A, B, C en D, is bepaald van 26 tot 30 Jan." Dit is nog erger dan de verplichte vaccinatie 1 zegt het Vad. Bj den goud- on zilverkashonder A. W. Leen- houls te IJzendijke zijn in den nacht van 27 op 28 Januari ontvreemd 5 horloges, waaronder 2 zilveren. De dief heeft eene ruit, die verscb was ingezet, uit genomen, en tegen den gevel van het huis gezet Naar het Nbl. v. Ned. met zekerheid verneemt, heeft de rechtbank te Amsterdam rechtsingang, met verzoek tot gevangenneming, verleend tegen de personen Arend en Hendrik Van dar Weijden, beiden leden van de gtfuilleerde firma Van der Weijden Zoon, aldaar, onder anderen ter zake van verduistering eener waarde van ongeveer 400,000 aan fflectm. Hat gerucht loopt, dat genoemde personen de wijk naar Griekenland hebben genomen. Wat daarvan waar is, zal de tijd moeten lieren. Keizer Franz Jozef gaf aan de Duitsche Keizerin, ter gelegenheid van den doop van baar jongsten zoon, diamanten sieraden ter waarde van 11. 40,000 ten geschenke. Di Keizer moet verder in een eigenhacdigen brief aan Koning Humbert het aanstaand bezoek van Aarts hertog Franz Ferdinand hebben aangekondigd, die Z M. zou komen bedaüken voor de hem onlangs ge schonken keten der Annunciata-orde. Da beviga koude heeft aan een aantal olifanten, rhioocerossen, hyppopotamueg' n in den Parijschen Jar- din des Plantes het leven gekost. De groote pachy dermen, die in leven bleven, zijn zeer vermagerd en lijden aan allerlei ziekten. Zaterdagavond en Zondagochtend jl. is er te New-York door een geweldigen sneeuwstorm groote vdrwoestiDg aangericht. Het verkeer io de straten was geheel gestremd door de dikke laag sneeuw, dia door spoedig volgenden regen ondoor waad baar werd. Alleen de luchtspoorwg kon Dog een bep3rkt aantal treinen lateu loopen. Alle geleidingen voor het electrische licht, de telegraaf en de telephoon waren verbrokenom trent vijftienhonderd telegraafpalen lagen in het zuidelijk gedeelte der stad tegen den grond en versperden lang naderhand den doortocht. Brandweer noch politie konden opgeroepen worden, door gebrek aan gemeen schap. Da schade wordt op millioenen begroot. De storm begon in Alabama en werd heviger naar mate hij noordelijker kwam. Alle stedon en dorpen op zijnen weg hebben schade geleden. Een dame te Parijs, die voorloopig onbekend wil blijven, heeft dezer dagen een testament gemaakt, waarbij zij haar geheele vermogen, ten bedrage van 8 millioen francs, aan den Franschen Staat vermaast, om te strekken tot een fonds voor het aankoopen van kunstwerken voor het Lonvre-muieum. Het Bat. Nieuwsblad meldt, dat particulier uit Atjeh de gevangenneming is bericht van een of ficer, die ongeoorloofden handel dreef met den vqand. Van elders vernemen wij, dat die handel in wapenen en opium zou zijn gedreven. Bij bet legerbestuur is hiervan niets bekend. (J. R.) Uit Duisburg wordt van Woensdag getelegra feerd ladingen steenkolen zijn in deze haven en te Ruhrort weer aan boord genomen. Da aanvoeren uit de mijnen zijn echter gering. Met den ijsgang is het beter gesteld. Het water valt langzaam. Het gevaar schijnt geweken. Te Thienen in België is Zaterdag een stortregen gevallen. Ia sommige straten, waar het water twee meters hoog stond, dreven de meubelen, planken en boomstronken voorbij. Door het inzakken der straten bleven de militaire fourgons, die brooden rondbrachten, in het slijk steken. Men zag de paarden der artillerie in de straten zwemmen, daar zij geen grond meer onder de beenen voelden. Tegen den avond begon het water te zakken. De Sum. Ort. schrijftEenigen tijd geleden is in dit blad een noodkreet aangeheven om koffie, doch, naar wij vernemen, zonder eenig succes: koffie voor het dagelijksch gebruik is en blijft voor velen op Sumatra langs eerlijken weg onbereikbaar. Men meldt ons, dat er in de binnenlanden Europeanen zijn, die slechts bij fsestelijke gelegenheden een kop koffie kunnen gebruiken, mits het product van elders is ingevoerd. Eon onzer klagers ontvangt zijne koffie, gebrand en wel, in blikken, uit Gouda; een ander drinkt het aftreksel van geroosterde koffiebladeren, een derde moet zich behelptn met thee. Zou hierin niet te voor zien zijn, door b.v. kleine hoeveelheden koffie voor dagelijksch gebruik, tegen zekeren prijs, bij de pak huizen verkrijgbaar te stellen Laatste en telegraphlsche berichten. 's-Gravenliage. TWEEDE KAMER. Tegen Dinsdag is aan de orde gesteld de interpellatie-Schepel en Boreel (over de stremming van het verkeer bij Velsen). Benoemd werden in de commissie tot voorbereiding van de wet tot regeling der faillissementen de hecren Smidt, Travsglino, Heemskerk, Hartogh en Bevers. Het ontwerp tot splitsing der greote steden in enkel voudige districten werd verdedigd door de bh. T. Mackay en Voegens, als niet strijdig met de Grond wet en gewenscht. Het werd sterk bestreden door de hoeren Rutgers en Roëll, als in strijd met de Grond wet, met den geest der kieswet ea met de recht vaardigheid, terwijl het een grondige kiesrechther- zieDicg zal tegenhouden. Da Minister van Binnenlandsche Zaken sloot zich aan bij den heer Voegers. Een compromis is niet gesloten. Het is eon voorbereiding tot het proportio neel stelsel. Ingezonden Stukken. M. de R. 1 Voor het onderstaande verioeken wij u beleefd een plaatsje. la het ingezonden stuk van den heer G. A. Weids van Donderdag jl. wordt te kennen gegeven, dat de kolenvereenigiog »Uit Voorzorg" te Goes sen kleine winst beoogt van hare leden en nog wel nit de con tributie. Wij merken echter op, dat dit het geval niet is. Al het verbeurde aan contributie komt direct in het voordeel van de leden, door het te bezigen voor het aanschaffm van materieel of iets anders. Wij ver zoeken dhr. Weide nogmaals ons ingezonden stuk te lezen of zich persoonlijk tot een der bestuursleden te wenden, ten einde nader te worden ingelicht. Wat het overige van zijn stuk betreft, daarover treden wij in geene beschouwingen. Goes, 30 Jan. '91. HET BESTUUR. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 2 FebrKapelle, woonhuis, A. Le Clercq, Kruiningen. 11 Borsclo, vergrooting schoolgebouw, Gemeentebestuur. VerKccpmgon on Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerj eu. Iaformatifn. 31 Jan Heiukenezand, woonhui* eu erf, De Ronde Breese r. 31 Iereeke, meubelen, Hollmann. 3 Febr., Goes, biggen, loopvarkene, ponny, Hollmann. 4 Rilland, woonhuis, schuur, erve, Pelle en Lanien Croin. 4 Goes, afbraak, Pilaar. 4 Middelburg, inboedel enz.. Tak. 6 Kapelle, inapan, Gallis Meren*. 5 i 's Heerenh., woonh schuur en erf, De Ronde Breiser. 5 Waarde, meubilair, Prin*. 6 - Kolijnsplaat, woonhui*, arbeiders woningen en schuur, Noordijke. 6 Hausweerd, echeepsafbraak, Pelle. 9 Wolfertsdjjk, boomen, Mr. Liebert. 11 Goes, meubelen en modeartikelen, Hollmann. 11 Wemeldinge, boomen en huisraad, Gallis Meren». 11 Kapelle, verp. land, Mr. Liebert. 12/13 Febr., Goes, inspan, Pilaar. 16 - Kapelle, boomen enz., Mulock Houwer. 17 Goes, woonhuis eu erf, Mulock Houwer. 26 Baarland, herberg en schuur, Mulook Houwer. 26 Ovezaud, inspan, Mr. Liebert. - onroerende goederen. Prins. 4/6 MrtBorsels, inspan, Pilaar. 6 f Driewegen, gehouwen voor af braak, Van der Kloet. Maart, Waarde, boereninspan, Pella. Burgerlijke Stand Goes van 28 tot 30 Januari 1891. Ondertrouwd: 29, Johannes Hendrik Nagelkerke, 21 jjm., te Goes en Johanna Maat, 24 j., jd., te Kloetinge, onlangs te Goes. githouwd: 29, Fiéieric Joseph Bloem, 55 j., weduwnaar van Julienne Constance Andries, te Ant- weipm en Oornelia Jansen, 50 j., jl., te Goes, onlangs te Antwerpen; Jacob Doornebos, 36 j., jm., te Ierseke en Helena Kok, 28 jjd., te Goes, onlangs te Arnhem. Geboren 28, Oornelis Marinus, z. v. Marinas Rijk en Magdalena Driedijk29, Jannetje, d. v. Hermanus De Lange en Jannetje Glerum30, Arnolds, d. v. Andreas Frankin en JohanDa Van Hese. Overleden: 28, Barbara Pieternella Van der Does, 26 j., ongehuwd; 30, Marinus Olivier, 71 j., eerst weduwnaar van Kristina Remijnse, later gehuwd met Barendina Adriana Van Y waarden.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2